Όλα εκείνα που μας ενοχλούν στα cafe και στα διάφορα κέντρα διασκέδασης

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,488 μηνύματα.
Ναι σιγουρα ο καθενας οτι αξιζει παιρνει. Πηγαινε πες το αυτο σε εναν 30χρονο άνεργο έλληνα με δυο πτυχια και γλώσσες που τον κοιτάνε και καχυποπτα οι της ηλικιας του οι μανταμιτσες επειδη δεν ειναι οικονομικα ανεξάρτητος στην Ελλάδα των ελάχιστων ευκαιριών ο ιδιος άνθρωπος σε άλλο κράτος μπορει να ηταν τελειως διαφορετική η ζωή του. Αν δεν ειχα δουλειά εδω θα ειχα φυγει δεν μ αρεσει η μιζερη ζωή ενω θέλω να εξελιχθώ. Ολα μιζερα ειναι εδω πχ στις ΗΠΑ τα πραγματα ειναι τελειως διαφορετικά σε πολλα πράγματα εχεις ευκαιριες και για δουλειές και βεβαια αμα βγεις να μιλήσεις σε κάποια δεν θα σε πάρει με στραβο μάτι.

Δεν με νοιάζει ποιοι το ανακαλυψαν αυτο που λες .... αυτοι μπορει να ηταν τυχεροι και βολεμένοι. Τεσπα επειδη θα το κάψουμε εγω έχω ένσταση σε αυτο που συνεχιζες να λες οτι δηλαδη μονο αυτοι που τρωνε πίτα λένε τις γυναικες αυτες ψωνάρες και οχι και εκεινοι που δεν μπορεσαν να βρουν κανεναν διαυλο επικοινωνιας μαζι τους επειδη οι ιδιες έχουν επαρση και κοιτάζουν τους άλλους αφ'υψηλού. Εμενα δεν μ αρεσει αυτο και το επικρινω για να αλλάξει ασχετα να γίνει ή οχι.

Μου το ειπες 2-3 φορές ενω εγω έλεγα τη γνωμη μου οποτε λογικο να το πάρω προσωπικά και να θεωρησω οτι εννοουσες και μένα. Εγω ειπα κάτι γενικο οτι κάποιες ειναι ψωνάρες παρα το οτι ειναι πολυ ομορφες και εσυ αρχιζες να μου λες οτι αυτα τα λετε οσοι έχετε φάει ηττα. Χαζος δεν ειμαι απλά τα φέρνεις πλάγια τα ειρωνικα με σκοπο να κοντράρεις έμμεσα την θέση του συνομιλητη . ;-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Όχι, δεν παίρνει ο καθένας ό,τι του αξίζει. Μπορεί να το πάρει, ναι, αλλά μπορεί και όχι. Και κυρίως συμβαίνει το αντίθετο. Ήταν βαριά κουβέντα αυτή. Αν και αυτό είναι ένα άλλο ολόκληρο θέμα, αν είναι εκεί που σε εξυπηρετούν άθλια, το αξίζεις κιόλας. Δεν πάει έτσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
Όλα εκείνα που μας ενοχλούν στα cafe και στα διάφορα κέντρα διασκέδασης
Tα ίδια τα cafe & κέντρα διασκέδασης. :P Δεν είναι ότι είμαι κατά της διασκέδασης, απλά τέτοια μέρη για'μένα δεν βοηθούν στο να διασκεδάσω εγώ. Είναι κάτι το υποκειμενικό άλλωστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,488 μηνύματα.
Όχι, δεν παίρνει ο καθένας ό,τι του αξίζει. Μπορεί να το πάρει, ναι, αλλά μπορεί και όχι. Και κυρίως συμβαίνει το αντίθετο. Ήταν βαριά κουβέντα αυτή. Αν και αυτό είναι ένα άλλο ολόκληρο θέμα, αν είναι εκεί που σε εξυπηρετούν άθλια, το αξίζεις κιόλας. Δεν πάει έτσι.

ε τι περιμενεις τωρα στην Ελλάδα που εισαι ο Χ πορτιέρης και η Ψ μπάργουμαν την έχουν δει άρχοντες της νυχτας!!! χαχα

τις προαλλες έρχεται ένας και λέει θα βάλω εδω 3 άτομα και εκει καθομασταν εμεις. Του κανω βλέπεις να χωράει να βάλεις εδω άτομα ;; στράβωσε και έφυγε. Δεν με ένοιαξε καθολου ομως. Δεν γινεται ο άλλος να σου λέει βλακειες και εσυ να το χειριζεσαι διπλωματικά.

Μια άλλη φορά ειχε σπάσει ένα ποτηρι και λέω σε μια σερβιτορα που εβγαζε ολο σέλφι με τα τατουαζ της μηπως μπορειτε σας παρακαλώ να το σκουπησετε μην το πατησει κανεις και τραυματιστει. Λέει δεν θα τραυματιστει θέλετε κάτι αλλο; λέω ναι θέλω να μιλησω με τον υπεύθυνο γιατι εσυ δεν καταλαβαινεις απο οτι φαινεται τι σου λέω. Μετα ήρθαν και τα μάζεψαν. Και αυτη στράβωσε αλλα επισης δεν με ένοιαξε καθολου. Εγω αυτιά δεν χαϊδευω οταν η άλλη ειναι στην κοσμάρα της.

Φιλε εντάξει τωρα να πατησεις γυαλι να τρεχεις στο νοσοκομειο για ραματα επειδη η άλλη ειναι ηλιθια και την πειραξε να φέρει ενα φαράσι να τα πάρει μεγαλοπιάνονται εκει μέσα. Δύο-τρια τατουάζ - εμφάνιση η κλασσικη που βάφονται το ιδιο , ντυσιμο προκλητικο και σου λεει τι μου λες τωρα εσυ εγω ειμαι μια σταρ! χαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,001 μηνύματα.
Devil εσύ γιατί πας σε τέτοια μέρη αφού ξέρεις οτι μεγαλοπιάνονται και χαλιέσαι; Μήπως πρέπει να αλλάξεις τόπο γνωριμιών αντί για τρόπο μπας και γνωρίσεις καμιά σοβαρή κοπέλα; Δε λέω να πας στο μέγαρο αλλά υπάρχουν και ενδιάμεσα μέρη. Ένα σινεμά, ένα θέατρο, ένα μουσείο ας πούμε. Όλο πράγματα σε χαλάνε αλλά δε σε βλέπω να κάνεις αλλαγές. Εκτός αν σού αρέσει όλο αυτό οπότε πάω πάσο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,488 μηνύματα.
Devil εσύ γιατί πας σε τέτοια μέρη αφού ξέρεις οτι μεγαλοπιάνονται και χαλιέσαι; Μήπως πρέπει να αλλάξεις τόπο γνωριμιών αντί για τρόπο μπας και γνωρίσεις καμιά σοβαρή κοπέλα; Δε λέω να πας στο μέγαρο αλλά υπάρχουν και ενδιάμεσα μέρη. Ένα σινεμά, ένα θέατρο, ένα μουσείο ας πούμε. Όλο πράγματα σε χαλάνε αλλά δε σε βλέπω να κάνεις αλλαγές. Εκτός αν σού αρέσει όλο αυτό οπότε πάω πάσο.


Με χάλασε η συγκεκριμενη αδιάφορη-απαράδεκτη και απαθής αντιμετωπιση της σερβιτόρας που νομιζε εκει μεσα ότι είναι η διευθυντρια. Εννοείται δεν ξαναπάτησα σε αυτό το μαγαζι. Δεν μπορεις να δινεις λεφτά εστω και 10-20 ευρω για 1-2 ποτά και να λές στον άλλον έχει σπάσει το τάδε ποτηρι και είναι κοφτερο σαν μαχαιρι και να σου λεει δεν θα τραυματιστεί κανεις. Δηλαδη ποσο βουρλο πρέπει να εισαι για να απαντήσεις κάτι τέτοιο και γυρευε στα ποτά τι κάνουν μπορει να φτυνουν και μέσα. :/ εννοείται ότι αηδιασα με το στυλ της γιατι είμαι και εγκεφαλικος τύπος και δεν υπηρχε περιπτωση να την πέσω ποτέ σε μια τέτοια. Μονο για σελφι στο ινσταγκραμ ηταν. Έχουνε γεμισει σκληρους δισκους με την ωραιοπαθεια τους. Έλεος.


Για να μην είμαι άδικος σε γενικές γραμμές δεν μπορω να πω ότι οσες βγαινουν σε ένα μαγαζι να πιουν το ποτο τους δεν είναι σοβαρές. Έχω γνωρισει και καλά κορίτσια εννοείται. Και το να μιλήσω στον υπεύθυνο ετσι το ειπα. Στο τέλος θα εφευγα και δεν θα μιλουσα και με κανεναν γιατι για να έχουν τέτοιο προσωπικο τα ιδια θα είναι και αυτοι. Λες και εχω εγω καμια υποχρέωση να κάνω φασαρια εκει μέσα για τα αυτονόητα. Ας τα δούν μονοι τους. Ποιος είναι αδιάφορος να τον τζάσουν. Εγω δεν ξαναπατάω παντως για καιρο.


Κατά τα άλλα πλέον τσεκάρω που πάω αν δώ ότι η άλλη είναι ψωνάρα όπως έλεγα και χθές στο στρατο από μακρυά εννοείται ότι δεν είναι δικο μου το πρόβλημα και τελικά δεν πλησιάζω. Να πλησιάσω και να κάνω τι .... να πάρω συνέντευξη;;;; φαινεται η άλλη αν είναι στο κοσμο της. Και αυτά βέβαια αν έχω και ορεξη να κάνω κινηση αν δεν έχω δεν κάνω τιποτα. Μη νομιζεις ότι καίγομαι κιολας. Να δινω επιβεβαιώσεις. Άντε γεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NightOwl

Νεοφερμένος

Η NightOwl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Σιχαίνομαι όταν καπνίζουν μέσα στις καφετέριες ή τα εστιατόρια, με εκνευρίζει απίστευτα όταν από το διπλανό τραπέζι φυσάνε τον καπνό πάνω σου... Και όταν μιλάνε ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ δυνατά με αποτέλεσμα να ξέρω τι της έκανε ο Τάκης, πώς της μίλησε ο Φάνης, τι γκομενάκι έβγαλε έξω ο Μπάμπης. :dash1::russian_roulette::knife::sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Πες τα και πες τα και ξαναπές τα Ντέβιλ, για την κριτική σε όλα αυτά τα επηρμένα <παιδάκια>. Be sure: devil wouldn't recognize you. Όλες αυτές, θα τις πάρει -με τον έναν ή τον άλλον τρόπο-ο διάολος. Προς το παρόν, τις παίρνουν διάφοροι ανεγκέφαλοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,488 μηνύματα.
Πες τα και πες τα και ξαναπές τα Ντέβιλ, για την κριτική σε όλα αυτά τα επηρμένα <παιδάκια>. Be sure: devil wouldn't recognize you. Όλες αυτές, θα τις πάρει -με τον έναν ή τον άλλον τρόπο-ο διάολος. Προς το παρόν, τις παίρνουν διάφοροι ανεγκέφαλοι.


Προσωπικα δεν με ενδιαφέρει ας πανε με οποιον θέλουν εγω εκεινο που δεν δέχτηκα είναι να θεωρείσαι χλειμιτζουρας ή φτυσμενος και καλα επειδή κατηγορεις ένα τέτοιο στυλάκι. Ξέρεις ψωνισμένο. Τις θυμαμαι μερικές από τη σχολή και με πιάνει αναγούλα. Φυσικα το ιδιο ισχυει και για αγορια φιλους που σε πλησιαζαν μονο όταν ήθελαν να αρπάξουν κάτι ή ειχαν κάποιο οφελος.


Και τι να πλησιάσεις την άλλη για να σου δειχνει με το υφος της ότι αυτή είναι ανώτερη;;;; ελεος. Αντιπαθητικές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Ντέβιλ, για να πούμε και το σπάνιο, αλλά αντίθετο: πόσο ωραίο είναι όταν έχεις να κάνεις με σωστούς επαγγελματίες; Δεν περνάμε 10 φορές καλύτερα και, δεν αφήνουμε και πουρμπουάρ άμα λάχει (κι αν έχουμε);
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,488 μηνύματα.
Ντέβιλ, για να πούμε και το σπάνιο, αλλά αντίθετο: πόσο ωραίο είναι όταν έχεις να κάνεις με σωστούς επαγγελματίες; Δεν περνάμε 10 φορές καλύτερα και, δεν αφήνουμε και πουρμπουάρ άμα λάχει (κι αν έχουμε);


Φιλε μου εννοείται ότι όλα είναι θέμα ανθρωπου και πως δουλευει το μυαλο του. Τι έχει στη ψυχη του και πως σκέφτεται. Για αυτό το πιο σημαντικο από όλα είναι να επιλέγεις με ποιον θα συνδιαλαγείς. Αυτό είναι το σημαντικοτερο αν βρεις το καταλληλο άτομο τοτε θα περάσεις καλά. Αν βρεις σκάρτο τοτε σε περιμένουν φασαρίες , στεναχωριες , άγχος , δικαστηρια , έξοδα και άλλα.


Eγω σε μαγαζι που βλέπω εργοδότες με υφάκια και να φέρονται στο προσωπικο άσχημα δεν ξαναπατάω προσωπικά, όλα εδώ θα μεινουν σημερινοι ειμαστε αυριανοι μπορει όχι. Βοηθα τον εργαζομενο σου να έχει μια αξιοπρεπή καθημερινοτητα. Μην κοιτάς μονο την πάρτη σου. Αλλα μερικοί δεν έχουν ηθικό κώδικα. Είναι άπληστοι τους νοιάζει μονο η πάρτη τους. Και το άψυχο χαρτι των ισολογισμών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Oταν λες "Σε μαγαζια με ελεγχο στην εισοδο", τι εννοεις? :confused:
Eγω αυτο που δεν αντεχω ειναι οταν γεμιζουν τα μαγαζια με τοσο κοσμο, ειδικα στα μπαρακια-κλαμπακια, που δεν μπορεις ουτε να χορεψεις, ουτε να σταθεις απο τον τοσο κοσμο. Αλλο επισης που δεν αντεχω ειναι η αποπνικτικη ατμοσφαιρα, η οποια ειτε οφειλεται στην τσιγαριλα, ειτε στο οτι δεν αεριζεται ο χωρος. Απο καπου να μπαινει και λιγο οξυγονο ρε παιδια... :no:
Το αλλο που με εκνευριζει ειναι οταν δεν σερβιρουν νερο μαζι με το ποτο. :down:

Πόρτα στην είσοδο δεν έχεις δεί ποτέ?
Αν το αναλύσουμε νομικά είναι παράνομο να σου αρνηθεί την είσοδο και μπορείς να το τραβήξεις το θέμα (τουλάχιστον στην Ελλάδα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Donatella

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Donatella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Πορτα στην εισοδο εχω δει. Το να μου κανουν ελεγχο στην εισοδο δεν μου εχει τυχει ποτέ. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Πορτα στην εισοδο εχω δει. Το να μου κανουν ελεγχο στην εισοδο δεν μου εχει τυχει ποτέ. :/:
face control προφανώς θα εννοεί όχι σωματικό έλεγχο άμα δεν τους αρέσει το ντύσιμο ή το πρόσωπο σου (δεν εννοώ εσένα προφανώς)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Απάντησα ήδη και, εννοούσα αυτό ακριβώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheStranger

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Το safari για την αναζήτηση ενός χώρου να αφήσεις τα πράγματα σου...ειδικά τον χειμώνα που κουβαλάς μπουφάν κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,403 μηνύματα.
Αυτό που δε μπορώ στα νυχτερινά μαγαζιά είναι κάτι κοπέλες, που όταν παίζει ενα τραγούδι, βγάζουν το κινητό, ανοίγουν ινσταγκραμ και τραβανε στόρυ τον ευατό τους να τραγουδάνε το τραγούδι στην κάμερα με ύφος τσ*ύλας. Είναι το πιο σπαστικό και εκνευριστικό που μπορεί να κάνει μια κοπέλα :down::down::down:
ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ!!! ΜΑΣ ΣΠΑΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ!!! :cool:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Το στριμωξίδι και το κάπνισμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,001 μηνύματα.
Μετά από συζήτηση στο τσατ, με ενοχλεί όταν σε μια καφετέρια υπάρχουν άνθρωποι που φωνάζουν μιλώντας λες και είναι στο σπίτι τους. Το οτι πλήρωσες 3 ευρώ να πιεις έναν καφέ δε σού δίνει το δικαίωμα να μην λαμβάνεις υπόψη τους άλλους. Έχει τύχει σε ξενοδοχείο στο οποίο έτρωγα πρωινό και τη στιγμή εκείνη ήταν άδειο και είχαν εμφανιστεί δυο Ελληναράδες επιχειρηματίες με τους ξένους πελάτες τους για να συζητήσουν για δουλειές. Προφανώς το οτι υπήρχα κι εγώ στο χώρο και προσπαθούσα να διαβάσω το βιβλίο μου τρώγοντας το πρωινό μου και πίνοντας τον καφέ μου δεν τους ένοιαξε οπότε φώναζαν λες και ήταν στο γραφείο τους. Μία, δυο, τρεις τους αγριοκοίταξα και αφού δεν καταλάβαιναν, έβαλα στο κινητό μου ειδήσεις σε βίντεο, το έβαλα στο τέρμα και καθόμουν και το έβλεπα. Μετά άρχισαν αυτοί να με κοιτάζουν. Εγώ χαμπάρι. Ε κάποια στιγμή απλά έφυγαν, ρίχνοντάς μου άγριες ματιές.

Όλοι οι πελάτες μέσα σε μια καφετέρια έχουν ίδια δικαιώματα και υποχρεώσεις. Δεν γίνεται εγώ να μιλάω σιγά προς ψιθιριστά για να μην ενοχλήσω κι ο άλλος να γκαρίζει λες και είναι σπίτι του. Όσο δε μιλάμε και δεν κατακρίνουμε τέτοιες συμπεριφορές, τόσο θα τις θεωρούνε κάποιοι φυσιολογικές και θα τις συνεχίζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Μετά από συζήτηση στο τσατ, με ενοχλεί όταν σε μια καφετέρια υπάρχουν άνθρωποι που φωνάζουν μιλώντας λες και είναι στο σπίτι τους. Το οτι πλήρωσες 3 ευρώ να πιεις έναν καφέ δε σού δίνει το δικαίωμα να μην λαμβάνεις υπόψη τους άλλους. Έχει τύχει σε ξενοδοχείο στο οποίο έτρωγα πρωινό και τη στιγμή εκείνη ήταν άδειο και είχαν εμφανιστεί δυο Ελληναράδες επιχειρηματίες με τους ξένους πελάτες τους για να συζητήσουν για δουλειές. Προφανώς το οτι υπήρχα κι εγώ στο χώρο και προσπαθούσα να διαβάσω το βιβλίο μου τρώγοντας το πρωινό μου και πίνοντας τον καφέ μου δεν τους ένοιαξε οπότε φώναζαν λες και ήταν στο γραφείο τους. Μία, δυο, τρεις τους αγριοκοίταξα και αφού δεν καταλάβαιναν, έβαλα στο κινητό μου ειδήσεις σε βίντεο, το έβαλα στο τέρμα και καθόμουν και το έβλεπα. Μετά άρχισαν αυτοί να με κοιτάζουν. Εγώ χαμπάρι. Ε κάποια στιγμή απλά έφυγαν, ρίχνοντάς μου άγριες ματιές.

Όλοι οι πελάτες μέσα σε μια καφετέρια έχουν ίδια δικαιώματα και υποχρεώσεις. Δεν γίνεται εγώ να μιλάω σιγά προς ψιθιριστά για να μην ενοχλήσω κι ο άλλος να γκαρίζει λες και είναι σπίτι του. Όσο δε μιλάμε και δεν κατακρίνουμε τέτοιες συμπεριφορές, τόσο θα τις θεωρούνε κάποιοι φυσιολογικές και θα τις συνεχίζουν.


Ποοοσο ενοχλητικό... εγώ ήμουν σε ένα κατάστημα τις προάλλες και ανέβαινα στον δεύτερο όροφο του. Άκουγα έντονη φασαρία. Φτάνοντας, είδα ότι στον χώρο υπήρχε μια μόνο οικογένεια με 2-3 παιδάκια και χαλούσαν τον κόσμο, όχι τα παιδάκια μόνο (που οκ,φυσιολογικό είναι, αρκεί οι γονείς να τα μαζεύουν και λίγο και να τους μαθαίνουν καλούς τρόπους), αλλά οι ίδιοι οι γονείς που μιλούσαν δυνατά και φώναζαν λες και το κατάστημα ήταν δικό τους. Αυτή την νοοτροπία δεν την καταλαβαινω. Στις καφετέριες είναι ακόμα χειρότερο γιατί θα περάσεις αρκετή ώρα εκεί και αναγκαστικα θα πρέπει να κανεις υπομονη :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top