Ασύρματο internet

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Να 'μαι πάλι!:P
Λοιπόν, θελω σε xp να καταργήσω ένα ασύρματο δίκτυο και να το ξανά περάσω...Ξέρει κανείς τα βήματα; Συνήθισα τα vista και τα xp με μπερδεύουν:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harrym

Νεοφερμένος

Ο Χάρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Από τη βοήθεια των XP:
Αφαίρεση ασύρματου δικτύου από τη λίστα "Προτιμώμενα δίκτυα"
  1. Ανοίξτε το εικονίδιο Συνδέσεις Δικτύου.
  2. Κάντε κλικ στο εικονίδιο σύνδεσης σε ασύρματο δίκτυο.
  3. Στην περιοχή Εργασίες δικτύου, κάντε κλικ στην επιλογή Προβολή διαθέσιμων ασύρματων δικτύων.
  4. Στην ενότητα Σχετικές εργασίες, κάντε κλικ στην επιλογή Αλλαγή της σειράς προτιμώμενων δικτύων.
  5. Από την καρτέλα Ασύρματα δίκτυα, κάντε κλικ στη σύνδεση ασύρματου δικτύου που θέλετε να αφαιρέσετε και στη συνέχεια στο κουμπί Κατάργηση.

νομίζω όμως πως και μόνο να πας στις Συνδέσεις Δικτύου , δεξί κλικ στο εικονίδιο της ασύρματης σύνδεσης, Ιδιότητες, καρτέλα Ασύρματα Δίκτυα, και να το κάνεις Κατάργηση απ τη λίστα είναι το ίδιο..

:P
hope I helped
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Thanks:D
Θα δοκιμάσω αύριο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Όταν ένας υπολογιστής έχει ασύρματο internet κανονικά δεν πρέπει να συνδέεται αυτόματα; Στο ένα laptop μου τεμπελιάζει να συνδεθεί μόνο του, τι πρέπει να κάνω; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Πήγαινε στο Control Panel\Network and Internet\Manage Wireless Networks και παίξε με τις ρυθμίσεις του Wireless που σε ενδιαφέρει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Προς όλους αυτούς που κλέβουν συστηματικά:

επίσης να θυμίσω πόσο εύκολο είναι για αυτόν που του κλέβετε internet να σας κάνει διάφορα...
https://ex-parrot.com/~pete/upside-down-ternet.html

Επί του wep attack: τα μηνύματα που το περιέγραφαν αφαιρέθηκαν (καθώς και τα μηνύματα που σχολίαζαν την προφανή απλότητα της διαδικασίας). Η κρυπτογραφική επίθεση στο ασύρματο δίκτυο του γείτονα είναι παράνομη και η περιγραφή του τρόπου ενάντια στους κανόνες του στεκιού (αφού το βλέπεις το τσεκούρι από μακρυά, τι κάθεσαι και γράφεις σεντόνια; ). Παρακαλούνται οι χρήστες που θυμούνται το Post να προκαλέσουν στον εαυτό τους αμνησία :P

Αυτό που πρέπει να κρατήσετε είναι ότι το wep σπάει εύκολα, οπότε WPA2

Ε, δεν παθαίνουν και κάτι να δώσουν λίγο bandwidth..
Άμα μπεις με κανα torrent και του laggαρεις τη σύνδεση όσο δεν πάει την ώρα που παίζει eve και χάσει το πλοίο που πολεμούσαν 30 άτομα ενα χρόνο να το φτιάξουν και κανει κανα χιλιάρικο ευρώ δε θα χάσει μονο bandwidth.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Άμα μπεις με κανα torrent και του laggαρεις τη σύνδεση όσο δεν πάει την ώρα που παίζει eve και χάσει το πλοίο που πολεμούσαν 30 άτομα ενα χρόνο να το φτιάξουν και κανει κανα χιλιάρικο ευρώ δε θα χάσει μονο bandwidth.
Μην ξεχνάς και τους χρηματιστές! Φαντάζεσαι να laggαρει το connection και αυτός να νομίζει ότι βλέπει "live";
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Πήγαινε στο Control Panel\Network and Internet\Manage Wireless Networks και παίξε με τις ρυθμίσεις του Wireless που σε ενδιαφέρει!
Στα vista, που έχω το πρόβλημα, δε βρήκα κάτι ανάλογο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Δες εδώ
manage-wireless-networks.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Καλησπέρα, παιδιά. :)
Λοιπόν.
Έχω σπίτι τον υπολογιστή που έχει ίντερνετ. Από αυτόν σας γράφω!
Πρόσφατα αγόρασα ένα νετμπουκ και θέλω να κλέψω ίντερνετ από τον υπολογιστή αυτό.
Αλλά δεν έχει ρούτερ.
Έγινε χθες φορμάτ και ο ειδικός είπε ότι μπορεί να κλαπεί ίντερνετ και χωρίς ρούτερ.
Πώς γίνεται?
Υπάρχει καμιά ρύθμιση που πρέπει να κάνω στον υπολογιστή, για να το καταφέρω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Για vista:: https://windows.microsoft.com/el-GR/windows-vista/Troubleshoot-problems-finding-wireless-networks
Για 7: πίνακας ελέγχου-Δίκτυο και ιντερνετ-Kέντρο δικτύου και κοινής χρήσης-Σύνδεση σε δίκτυο.
Επιλέγεις ασύρματο και λογικά θα το βρει.
Βεβαιώσου ότι έχεις ανοιχτό το διακοπτάκι του νετμπουκ για ασύρματο.
Τώρα αν θέλει και καμία ρύθμιση από το μόντεμ είναι χαζός ο τεχνικός που δεν το έκανε. :P

Δοκίμασε και πες μου. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Δε μου βρήσκει τον δικό μου. Έχει ένα άλλο που έχει 2 γραμμές σήμα και θέλει κωδικό. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Χμ, νομίζω θέλει κάποια ρύθμιση έτσι ώστε να είναι ανιχνεύσιμο.
Δεν είμαι και πολύ σχετική, ψάξτο στο κεντρικό pc σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Καλησπέρα, παιδιά. :)
Λοιπόν.
Έχω σπίτι τον υπολογιστή που έχει ίντερνετ. Από αυτόν σας γράφω!
Πρόσφατα αγόρασα ένα νετμπουκ και θέλω να κλέψω ίντερνετ από τον υπολογιστή αυτό.
Αλλά δεν έχει ρούτερ.
Έγινε χθες φορμάτ και ο ειδικός είπε ότι μπορεί να κλαπεί ίντερνετ και χωρίς ρούτερ.
Πώς γίνεται?
Υπάρχει καμιά ρύθμιση που πρέπει να κάνω στον υπολογιστή, για να το καταφέρω?


Φαντάζομαι έχεις dsl απλώς έχεις πάρεις το ενσύρματο modem που δεν έχει κεραιούλα και μπορείς να συνδέεις ένα pc κάθε φορά με usb. Βγάλε το photo η βρες το μοντέλο του "το γράφουν κάτω συνήθως".

Aν έχεις αυτό αντικατέστησε το με ένα ασύρματο modem που είναι και ρουτερ μαζί για να συνδέει όσα πισιά θέλεις ασύρματα ή ενσύρματα.

Εναλλακτικά μπορείς να κάνει αγοράσεις 1 wifi αντάπτορα για τον επιτραπέζιο και να συνδέθεις με ad hoc σύνδεση με τον φορητό ή να κάνει ενα wifi hotspot στο επιτραπέζιο με το Connectify


Σε αυτή τη περίπτωση όμως έχεις το αρνητικό ότι για να μπεις με το φορητό ιντερνετ πρέπει να εχεις ανοιχτό το επιτραπέζιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Δηλαδή δεν γίνεται χωρίς την αγορά κάποιας συσκευής? :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Δηλαδή δεν γίνεται χωρίς την αγορά κάποιας συσκευής? :/:

Aν έχει wifi o επιτραπέζιος (το νετμπουκ έχει δεν μπορεί) δεν θα χρειαστείς άλλο μπιχλιμπίδι διαφορετικά θα πρέπει να αγοράσεις ένα wifi (αντάπτορα) που το κόστος είναι 10 ευρώ περίπου. Αυτή είναι η φθηνή λύση όμως που το αρνητικό της είναι ότι πρέπει να έχεις τον επιτραπέζιο ανοιχτό για να μπεις ιντερνετ με τον επιτραπέζιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Aν έχει wifi o επιτραπέζιος (το νετμπουκ έχει δεν μπορεί) δεν θα χρειαστείς άλλο μπιχλιμπίδι διαφορετικά θα πρέπει να αγοράσεις ένα wifi (αντάπτορα) που το κόστος είναι 10 ευρώ περίπου. Αυτή είναι η φθηνή λύση όμως που το αρνητικό της είναι ότι πρέπει να έχεις τον επιτραπέζιο ανοιχτό για να μπεις ιντερνετ με τον επιτραπέζιο.
1) Πώς θα καταλάβω, αν έχω wifi?
2)Στο λάπτοπ θέλω ίντερνετ, όχι στον επιτραπέζιο. Στον επιτραπέζιο έχω έτσι κ αλλιώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Για να δώσει ο επιτραπέζιος ιντερνετ στο φορητό πρέπει να έχει και ο επιτραπέζιος wifi. Ψάξε στο πίνακα ελέγχου του επιτραπέζειο εκεί που λέει για δίκτυο/network και δες αν έχει κανένα εικονίδιο για ασύρματη σύνδεση. Αν δεν έχει τότε δεν έχει wifi.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Δεν έχει. :(

Αυτή τη στιγμή είμαι από το νετμπουκ. Ήρθε ο τεχνικός πάλι και έβαλε wifi. :>
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Παιδια αν καποιος παιρνει internet μπορει με καποιο τροπο απο τον υπολ. του να δει τα στοιχεια του θυματος
(του υπολ. του εννοω);
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top