Θα σας πείραζε να πάει ο σύντροφος σας λίγες μέρες διακοπές χωρίς εσάς;

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
πάντως στην παρούσα φάση θα με ενοχλούσε αν μου έλεγε "μωρό μου θα πάω 5 μέρες Μύκονο με τον κολλητό μου"
δε ξερω ποιο ειναι το πιο ανησυχητικο : το οτι θα φυγει μονος, ή το οτι θα παει Μυκονο με κολλητο ; :P

Για να μην επαναλαμβανομαι, συμφωνω με : Μichelle (really :P ), Mario, αλλα εν μερει και με την αλλη αποψη (hakuna). Ειναι πολυ δυσκολο, και το βλεπουμε και λιγο εγωιστικα ισως (με την καλη εννοια), αλλα οσο να ναι ολοι θελουν και λιγο το χωρο τους και το χρονο τους. Ακομα και για λιγες διακοπες χωρις το ταιρι τους. Δεν σημαινει απαραιτητα κατι κακο για τη σχεση. Απλα ειμαστε και ζηλιαρηδες, ή εχουμε εμεις ανασφαλιες για τη σχεση.

Παιζει ρολο και τι ειδους σχεση ειναι, τι ειδος ανθρωπων την αποτελουν.

Οι ανασφάλειες δεν ξεφυτρώνουν από μόνες τους στη σχέση μας με τον άλλον... κάπου ο άλλος δεν μας κάνει να νιώθουμε ασφαλείς!
Σωστο παντα το 1ο, αλλα δεν συνεπαγεται παντα το 2ο. Μια ανασφαλεια μπορει να πηγαζει και απο την αυτοαντιληψη μας, οχι απαραιτητα να μας την προκαλεσε καποιος αλλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Δεν το κατάλαβα αυτό με τα ψυχικά νοσήματα, ούτε τι σχέση έχουν με το θέμα μας.
Αλλά ναι, η ανασφάλεια δε χωράει σε μία καλή σχέση. Απλά ΔΕΝ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Δεν το κατάλαβα αυτό με τα ψυχικά νοσήματα, ούτε τι σχέση έχουν με το θέμα μας.
Αλλά ναι, η ανασφάλεια δε χωράει σε μία καλή σχέση. Απλά ΔΕΝ.

Όσα επιχειρήματα διαβάζω από αυτούς που είναι κατά πηγάζουν στην ανασφάλεια και στην ζήλια :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Μα... μα... άλλο απλά να ζηλεύεις κι άλλο να έχεις παθολογική ζήλια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Θα με πειραζε. Και μαλιστα πολυ. :worry:
Γιατι, δεν ξερω.. :confused: Σιγουρα δεν ειναι απο ζηλεια ομως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Δε θα με πειραζει, και μαλιστα θα γινει (και) φετος.
Αν κανονισω να παω 10 μερες μαζι του καπου, θα φροντισω να μου μεινουν 3-4 μερες ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ να παω καπου και με την παρεα μου κι εκεινος τη δικη του. Αν απο τωρα γινουμε ζευγαροκατασταση δηλαδη τι καταλαβαμε; :P
Και δεν μπορεις να περασεις το ιδιο καλα αν σ'ενα ζευγαρι απλα ερθει και ενας εξτρα φιλος μαζι, νιωθεις περιορισμενος, δε λες ο,τι θα θελες να πεις κτλ κτλ.

Και ναι κουε, αν οντας παντρεμενη ο συζυγος ηθελε να παει διακοπες με τους φιλους του..μαυρο φιδι που τον εφαγε :D Δεν υπαρχει ζωη μετα το γαμο, τελος! (κοινως, επισης δεν μπορω να εξηγησω γιατι θα στραβωνα, αλλα το βρισκω δεδομενο οτι δεν θα γινοταν κατι τετοιο..γι'αυτο πρεπει να τα κανουμε οσο προλαβαινουμε!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Ωραίο θέμα, γιατί με απασχολούσε κιόλας τελευταία. Εμένα θα με ενοχλούσε πολύ. Και σκέφτομαι τώρα, τι μπορώ να κάνω εγώ αν το ζητήσει; Να το απαγορεύσω; Πως; Δεν είμαι γονιός της, ούτε άρχοντας της. Μήπως όμως να ανησυχώ που δεν θα καταλάβαινε ότι με ενοχλεί; Αλλά ακόμα και αν το καταλάβαινε, αν συγχρόνως ήθελε να πάει με τις φίλες της, δεν θα περιοριζόταν για να μην στεναχωρηθώ εγώ; Πολύ μπέρδεμα.
Πιστεύω όμως, όπως είπαν και άλλοι, ότι δεν υπάρχει θέλω να ξεσκάσω (σαν να την περιορίζω), ή να βρεθώ και με τις/τους φίλες/ους μου (αφού βρίσκονται σχεδόν κάθε μέρα), ή τέλος να κάνει κάτι που δεν μπορεί να κάνει μαζί μου (τα μόνα που που μπορώ να σκεφτώ είναι αρνητικά για την σχέση μας, όπως flirt που είπε κάποιος και υπάρχει θέμα γιαυτό).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Θα με πείραζε μόνο αν πήγαινε διακοπές μόνος του και δεν κανόνιζε και κάτι μαζί μου...
Το να πάει μαζί μου και να κανονίσει και κάτι με την παρέα του δεν με πειράζει και το θεωρώ φυσιολογικό... Όπως και να κάνω κι εγώ το ίδιο...:)
Νομίζω την ίδια άποψη θα έχω και για σχέση από απόσταση (αλλά εδώ όρκο δεν παίρνω:P)

Πάντως στην παρούσα φάση θα ήθελα σαν τρελή να πάω μαζί του διακοπές (γιατί έχω μια μικρή γεύση για το πως θα ήταν :/:)... αλλά λόγω κάποιον "τεχνικών προβλημάτων" θα πάω με την παρέα μου... και ο λόγος είναι ότι έχω πραγματικά ανάγκη να πάω διακοπές :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Αν ήθελε να πάει διακοπές με φίλους και όχι με μένα θα με πείραζε πολύ. Αν πηγαίναμε διακοπές και πήγαινε και με φίλους του εννοείται δεν θα με πείραζε. Έχω προσέξει πως οι περισσότερες καλές σχέσεις που έχω δει δεν διέπονται από απαγορεύσεις, αλλά ελευθερία.

Αν είχα σχέση και ήθελα εγώ να πάω διακοπές με παρέες μου (ενώ είχα κανονίσει και με αυτόν) και μου το απαγόρευε θα με πείραζε πολύ. Θεωρώ ότι κρύβεται πολύ κτητικότητα σε αυτό και για μένα είναι σημαντικός λόγος χωρισμού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Όσα επιχειρήματα διαβάζω από αυτούς που είναι κατά πηγάζουν στην ανασφάλεια και στην ζήλια :)

Δεν ισχυει Πανο...Σε εμενα τουλαχιστον αποκλειεται γιατι οπως σου ειπα το σταδιο το ειχα ξεπερασει θελοντας και μη με την τοτε μου σχεση.
Ασε που ποτε δεν ζηλευα κιολας....
Ανασφαλεια ισως ΑΛΛΑ και προβληματισμος κυριως για ποιον λογο να το κανει αυτο.
Και οι απαντησεις που θα παρεις (οσο σωστες και αν ειναι!οπως της hakuna π.χ) στο βαθος τους μπορει να δειχνουν προβληματα της σχεσης.:confused:
Ειναι αλλο τελειως οπως ιεπα να ξερει και να ξερω οτι τον Ιουλιο εχει κι εχω κενο και να της πω "παω με φιλο ή φιλη ή παρεα εκει" κι αλλο να μου πει "επειδη εσυ θα δουλευεις π.χ. σκεφτομαι να παω διακοπες με τα παιδια."
Το πρωτο ειναι κλασιμο στην μαπα.:P (χουμορ)
Εγω ετσι κι αλλιως τι καομαι και το αναλυω?Αφου ετσι και γινει ναι θα πω...:rant: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
δεν θα με πείραζε καθόλου μα καθόλου! το έχει κάνει ήδη 2 φορές και αντίστοιχα το έχω κάνει μμμμ 5 εκ των οποίων οι 2 στο εξωτερικό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
Προσωπικα βρισκω πολλους λογους για να πας διακοπες χωρις τον φιλο σου.

Πρωτον ανανεωνεσαι. Και ειναι απαραιτητο να ανανεωθεις πριν αρχισεις να ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ανανεωση.

Δευτερον κανεις καλυτερη τη φιλια σου. Αφιερωνεις χρονο στις κολλητες σου οι οποιες θα ειναι εκει οταν (αν) ο φιλος σου δεν θα ειναι πια.

Τριτον συνεχιζεις να εχεις ζωη ΕΚΤΟΣ της σχεσης πραγμα πολυ βασικο κι ελπιζω να μην χρειαζεται να εξηγησω γιατι.

Και διαφοροι αλλοι λογοι αλλα ας πουμε αυτους ως βασικους.


Επισης τι ειναι αυτο που θελει να κανει και δεν μπορει να το κανει μπροστα σου;
Να φλερταρει - ειναι απαραιτητο, μιλαμε παντα για το ακινδυνο φλερτ, να νιωσει οτι υπαρχουν κι αλλοι που τη θεωρουν ωραια εκτος απο σενα.
Να σε συζητησει.
Να σε ξεχασει για λιγο. Ναι, καλο ειναι αυτο.
ΝΑ ΤΗΣ ΛΕΙΨΕΙΣ.
μαζί σου με 10000000000000000000000000000000000000000000;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Καλομοίρα

Νεοφερμένος

Η Καλομοίρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 57 ετών. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Έλα βρε Mario τα παραλές τρεις με τέσσερις μέρες…θα είναι μόνο έτσι λέει….και δεν θα επηρεάζει τις διακοπές του ζευγαριού..
Άλλωστε η Hakouna Matata το λέει καθαρά ν ανανεώνεσαι πριν χρειαστείς ανανέωση…οπότε ουσιαστικά δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα στο ζευγάρι …άλλωστε καλυτέρα να σου λείπει ο άλλος θα πει ότι κάτι γίνεται..
Επίσης το άλλο που λες ζωή εκτός σχέσης…δεν κατάλαβα…εννοείς να μην υπάρχει?? Όλος ο κόσμος είσαι εσύ??? Που λέει και ο Νότης στο άσμα.. Υπερβολικό το βρίσκω…
Και ακόμα ακόμα …. Είναι ωραίο να σου λείπει ο άλλος…όταν είσαι συνέχεια με τον άλλον δεν μπορείς να το καταλάβεις…αλλά σκέψου να είναι εκεί και να σκεφτεί τι καλά να ήταν τώρα εδώ ο Μάριος.. καλό μου ακούγεται…εσένα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NINJAKI

Περιβόητο μέλος

Η ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,052 μηνύματα.
απίστευτα πολύ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
αχμ.... εμένα θα με πείραζε και μάλιστα ΠΟΛΥ
ναι είμαι εγωίστρια και μπλα μπλα μπλα

θα με πείραζε .- :P

Για ποιον λογο ομως να το κανει?
Τι θα κανει μονη της που δεν θα μπορουσε να κανει μαζι μου πουχου? (υπαρχει θεμα εδω)
Αν θελει ας ερθει και φιλη της μαζι μας.(Αν θελει δηλαδη και μια κοπελα για να πουν τα "δικα τους.)
Αλλα και παλι σε 10 μερες διακοπες να εχει τοοοοοοοσο αναγκη απο μια φιλη για να μιλησουν ειναι υπερβολικο.
Εκτος κι αν με την φιλη της διασκεδαζει καλυτερα απ' οτι με εμενα? (υπαρχει θεμα εδω)
Οποτε???????????

Ο μονος λογος για τον οποιο θα ημουν χαλαρος, θα ηταν εαν εγω ΔΕΝ θα μπορουσα να παω, και δεν θα ηθελα να χασει κι αυτη τον χρονο της επειδη δεν θα μπορουσα να παω εγω.
Προσωπικα εαν δεν μπορουσε εκεινη ουτε εγω θα πηγαινα και φυσικα απο την στιγμη που ειμαι σε μια σχεση δεν υπαρχει λογος να κανουμε ξεχωριστα διακοπες.
(Και δεν εχω καμια σχεση με ζηλιαρη ανθρωπο.)

Συμφωνώ με τα παραπάνω απόλυτα. Εδώ φρικάρω άμα σκεφτώ πως θα φύγει επαγγελματικό ταξίδι μερικές ημέρες, δεν θα φρικάρω άμα μου πει πως φεύγει διακοπές μονος του; Φυσικά δεν μπορώ να το απαγορέψω.. αλλά θα φρικάρω. Βασικά δεν έχω νιώσει ΠΟΤΕ την ανάγκη να φυγω μόνη μου μερικές ημέρες και ίσως για αυτό να μου χτυπάει και τόσο άσχημα.. εδώ καλά καλά δεν θέλω να βγαίνω μόνη μου βράδυ (μεσημεροαπόγευμα δεν έχω θέμα, τα βράδια κάπως μου κάθεται πάλι! :blink:)

να ρωτήσω κάτι παίδες?
και με ενδιαφέρει περισσότερο η γνώμη αυτών που γενικά δεν έχουν πρόβλημα :P

εγώ που είμαι παντρεμένη ... αλλάζουν τα δεδομένα πιστεύετε?
Θέλω να πω, δεν είναι πλέον ΑΠΛΑ ο (ή ένας) φίλος μου.... είναι ο άντρας μου...
Εχει διαφορά το είναι ο άντρας μου απ το είναι η σχέση μου, έτσι δεν είναι? :redface:

Για μένα δεν έχει καμία. Αλλά δυστυχώς έχει για όλους τους γύρω, κυρίως το συγγενολόϊ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνω το λόγο που πρέπει να με πειράξει, δεν καταλαβαίνω το λόγο που αυτό ενοχλούσε τον πρώην μου τόσο μα τόσο πολύ.. Όχι δεν έχω κανένα πρόβλημα να πάει μόνος του, και εννοείται ότι απαιτώ να μην έχει πρόβλημα να πάω και εγώ επίσης.
Τώρα που δεν έχω οικογένεια θεωρώ δεδομένο ότι έστω για 2-3 μέρες θα πηγαίνω κάπου με τις φίλες μου. Και όχι για να γκομενίσω, όχι για να κάνω γνωριμίες, όχι επειδή ψάχνομαι απλά για Χαβαλέ και Μόνο!! Θεωρώ υγιής μία σχέση όταν αφήνεις τον άλλο ελεύθερο να κάνει αυτό που θέλει χωρίς να του τα πρήζεις.. έτσι βλέπεις πραγματικά τι έχει ανάγκη και τι πραγματικά θέλει;) .. Αυτό είναι συμβουλή προς όλους όσους πιέζουν τους ανθρώπους που έχουν δίπλα τους.

** Η λογική μου γενικότερα είναι ότι αν εγώ ή ο άλλος θέλει να κάνει κάτι θα το κάνει οπουδήποτε!!

αυτο ακριβως;)
χαμστερακι μου με καλυψες απολυτα!!!!:):):)
κι εμεις ετσι ειμαστε στη σχεση μας με τον αντρα μου...ακομη και παντρεμενοι ετσι ειμαστε. αυτο ειναι για μενα μια υγιης σχεση...χωρις καταπιεση;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Δεν τα παραλεω καλομοιρα μου...την γνωμη μου απλως ειπα...αν ελεγα οτι παει μονη της ιατι ψαχνεται, γιατι με αποφευγει,γιατι εχει στο μυαλο της πονηρα σχεδια, γιατι ειναι χαζη και την παρασερνουν οι φιλες της κτλ κτλ εκει θα τα παραελεγα.
Ενταξει υπαρχει μια βαση οσων αφορα τις 3-4 μερες.Προσωπικα το παρελειψα.Μιλησα για διακοπες βαση του τι κανω εγω.:redface:
Και μιλαω για περισσοτερες μερες.
Α
υτο με την ανανεωση ρε παιδια, ειναι "φυσιολογικο" αλλα δεν το αποδεχομαι "καθολικα".(οχι οτι το θεωρω παραλογο, αλλα δεν το θεωρω τοσο ακραδαντο επειχηρημα πια)

Δοξα σοι ο Θεος στις σχεσεις μου εκανα τα παντα ωστε η ανανεωση να γινεται μερα παρα μερα κι οχι να χρειαστει να φευγει ο ενας εδω και ο αλλος εκει για να το κανει.Αλλα κι αυτο πολλες φορες δεν ειναι αφικτο.Το αφηνουμε, μιας και αυτο "θεωρητικα" ειναι το ιδανικο και ειναι πολυ δυσκολο να γινει.

Και ξανα λεω οτι το ζευγαρι που θα παει μαζι διακοπες ανανεωνει καλυτερα την σχεση του.
Ισως κανω λαθος.Γνωμη μου απλως ειναι.
Γιατι πες οτι ειμαι με την κοπελα μου.
Στην ρουτινα,τα προβληματα κτλ κτλ κτλ.
Κι εχουμε την ευκαιρια να παμε καπου ΜΟΝΟΙ μας και να αφιερωσουμε ποιοτικο χρονο σε ΕΜΑΣ.Κατι που η καθημερινοτητα ισως μα το απαγορευε.
Ε,προσωπικα πιστευω πως ετσι θα ανανεωθει η σχεση.
Γιατι αν αυτη παει αλλου κι εγω αλλου, ποτε θα ξαναβρεθουμε?Στην καθημερινοτητα με την ρουτινα και τα προβληματα κτλ κτλ κτλ.


Αυτο που λες οτι ειναι ομορφο να σου λειπει ο αλλος...οτι πειτε.
Εαν ειναι να παω καπου μονος για να μου λειψει ο αλλος τοτε ειμαι μαζοχας.(πλακα κανω)

Αυτο για το εκτος σχεσης δεν εχει καμια σχεση με αυτο που λες καλη μου καλομοιρα:redface: .
Ειπε η hakuna πως θα ηθελε να ζησει λιγο εκτος σχεσης.
Τι παει να πει εκτος σχεσης.δηλαδη εαν πας εσυ χωρια διακοπες παυει να υφισταται η σχεση?
Εκει πηγαινε το "αν ηθελα να ειμαι εκτος σχεσης απλως δεν ξεκιναω σχεση".
Ξερω πως το εννοησε η hakuna αλλα εγω το επιασα κυριολεκτικα.:P

Πιο καλα απο το "τι καλα θα ηταν να ειναι εδω ο Μαριος" ξερεις τι θα μου ακουγοταν?
"Ποσο χαιρομαι που εισαι εδω..."

Και για να ξεκαθαρισω μερικα πραγματα.
Προσωπικα οπως ειπα δεν τιθεται θεμα αμφιβολιων για το τι μπορει να κανει.Ετσι κι αλλιως και να παει με αλλον εκει θα ειναι one night stand.Η απιστια η γερη ερχεται με καποιον ή καποιοα απο την καθημερινοτητα.
Απλως το θεωρω "καπως" να εχουμε κοινες ημερομηνιες διακοπων και να επιλεξει να μην παει καθολου πουχου μαζι μου, για να παει με την παρεα της.
εαν γινοταν αυτο που λεει η corpse δεν θα ειχα προβλημα γιατι θα ειχε περασει ΚΑΚΑΙ μαζι μου ποιοτικο χρονο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Δεν τα παραλεω καλομοιρα μου...την γνωμη μου απλως ειπα...αν ελεγα οτι παει μονη της ιατι ψαχνεται, γιατι με αποφευγει,γιατι εχει στο μυαλο της πονηρα σχεδια, γιατι ειναι χαζη και την παρασερνουν οι φιλες της κτλ κτλ εκει θα τα παραελεγα.
Ενταξει υπαρχει μια βαση οσων αφορα τις 3-4 μερες.Προσωπικα το παρελειψα.Μιλησα για διακοπες βαση του τι κανω εγω.:redface:
Και μιλαω για περισσοτερες μερες.
Α
υτο με την ανανεωση ρε παιδια, ειναι "φυσιολογικο" αλλα δεν το αποδεχομαι "καθολικα".(οχι οτι το θεωρω παραλογο, αλλα δεν το θεωρω τοσο ακραδαντο επειχηρημα πια)

Δοξα σοι ο Θεος στις σχεσεις μου εκανα τα παντα ωστε η ανανεωση να γινεται μερα παρα μερα κι οχι να χρειαστει να φευγει ο ενας εδω και ο αλλος εκει για να το κανει.Αλλα κι αυτο πολλες φορες δεν ειναι αφικτο.Το αφηνουμε, μιας και αυτο "θεωρητικα" ειναι το ιδανικο και ειναι πολυ δυσκολο να γινει.

Και ξανα λεω οτι το ζευγαρι που θα παει μαζι διακοπες ανανεωνει καλυτερα την σχεση του.
Ισως κανω λαθος.Γνωμη μου απλως ειναι.
Γιατι πες οτι ειμαι με την κοπελα μου.
Στην ρουτινα,τα προβληματα κτλ κτλ κτλ.
Κι εχουμε την ευκαιρια να παμε καπου ΜΟΝΟΙ μας και να αφιερωσουμε ποιοτικο χρονο σε ΕΜΑΣ.Κατι που η καθημερινοτητα ισως μα το απαγορευε.
Ε,προσωπικα πιστευω πως ετσι θα ανανεωθει η σχεση.
Γιατι αν αυτη παει αλλου κι εγω αλλου, ποτε θα ξαναβρεθουμε?Στην καθημερινοτητα με την ρουτινα και τα προβληματα κτλ κτλ κτλ.


Αυτο που λες οτι ειναι ομορφο να σου λειπει ο αλλος...οτι πειτε.
Εαν ειναι να παω καπου μονος για να μου λειψει ο αλλος τοτε ειμαι μαζοχας.(πλακα κανω)

Αυτο για το εκτος σχεσης δεν εχει καμια σχεση με αυτο που λες καλη μου καλομοιρα:redface: .
Ειπε η hakuna πως θα ηθελε να ζησει λιγο εκτος σχεσης.
Τι παει να πει εκτος σχεσης.δηλαδη εαν πας εσυ χωρια διακοπες παυει να υφισταται η σχεση?
Εκει πηγαινε το "αν ηθελα να ειμαι εκτος σχεσης απλως δεν ξεκιναω σχεση".
Ξερω πως το εννοησε η hakuna αλλα εγω το επιασα κυριολεκτικα.:P

Πιο καλα απο το "τι καλα θα ηταν να ειναι εδω ο Μαριος" ξερεις τι θα μου ακουγοταν?
"Ποσο χαιρομαι που εισαι εδω..."

Και για να ξεκαθαρισω μερικα πραγματα.
Προσωπικα οπως ειπα δεν τιθεται θεμα αμφιβολιων για το τι μπορει να κανει.Ετσι κι αλλιως και να παει με αλλον εκει θα ειναι one night stand.Η απιστια η γερη ερχεται με καποιον ή καποιοα απο την καθημερινοτητα.
Απλως το θεωρω "καπως" να εχουμε κοινες ημερομηνιες διακοπων και να επιλεξει να μην παει καθολου πουχου μαζι μου, για να παει με την παρεα της.
εαν γινοταν αυτο που λεει η corpse δεν θα ειχα προβλημα γιατι θα ειχε περασει ΚΑΚΑΙ μαζι μου ποιοτικο χρονο.
:clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapping::clapping::clapping::clapping:

ετσι ειναι μαριο πες τα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,498 μηνύματα.
Έγινε από κάποιο παιδί (με συγχωρείς που δε σε θυμάμαι) ο διαχωρισμός "αν είμαι σε σχέση από απόσταση ή από κοντά". Εγώ θα σας κάνω κι έναν άλλο διαχωρισμό, αυτόν της ζωής με έντονο ρυθμό και της ζωής με ήρεμο ρυθμό. Τι εννοώ:

Όταν η καθημερινότητά σας είναι ήρεμη, δουλειά, σπίτι, τηλέφωνο, βραδυνή έξοδος (για σχέσεις από απόσταση τα ταξιδάκια προς το έτερον ήμισυ αντί για βραδυνή έξοδο), σαφώς και είναι λογικό να τσούξει τον ένα σύντροφο η φυγή του άλλου για χ μέρες με φιλαράκια του. Κάτι δεν κολλάει καλά... Λες από μέσα σου "τι τον/την έπιασε αυτόν/η και εκεί που όλα είναι καλά, ξαφνικά θα πάει με τα παιδιά στο Super Paradise να κωλοχτυπηθούν;". Ναι είναι ενοχλητικό και εμένα προσωπικά θα με έκανε να έβραζα. Μπορούσα δε μπορούσα να πάω. Για χίλιους δύο λόγους, όση εμπιστοσύνη και να υπάρχει.

Πάμε όμως στην άλλη κατηγορία του έντονου ρυθμού. Έχουμε ένα ζευγάρι, το Μάκη και την Ιωάννα! Πάμε λοιπόν για μερικές ιστοριούλες μικρού μήκους και πολλών λεξοτανίλ.

Η Ιωάννα πάει Erasmus στη Σουηδία:

Όχι Μάκη, μη ζηλέψεις που 6 μήνες θα της μιλάς μόνο με δορυφορικά μεταδιδόμενες λέξεις, που τα φιλιά σας δε θα είναι ζωντανά αλλά θα μετατρέπονται πρώτα σε ακολουθία 0 και 1! Μη ζηλέψεις, θα την καταπιέσεις! :|

Η Ιωάννα πάει στο φεστιβαλ του Άρδα με τη Μαρία και την Άννα:

...για να δεί φυσικά τη νέα συνεργασία του Λαυρέντη Μαχαιρίτσα και των Scorpions! Το ότι η φάση είναι κάμπινγκ στη φύση και τα μαστούρια δίπλα με μπόλικο χασίσι, μη σε ανησυχεί Μάκη μου! Εμπιστοσύνη πάνω απ' όλα και καλή καρδιά. :|

Η Ιωάννα στο Envy:

Συνοδεύει τη Μαρία και την Άννα που επιτέλους έκλεισαν τραπέζι με την ΔΑΠ/ΠΑΣΠ/κλπ της Ιατρικής μιας και εκεί είναι τα 2 αγόρια που αρέσουν στη Μαρία και στην Άννα. Δε μπορούν να πάνε μόνες τους οι κακομοίρες. Τι θα πούν οι μελλοντικοί γιατροί αν δεν δούν το τρίο στούτζες ολοκληρωμένο. Μάκη ξέχασα να σου πω, θα βάλει μίνι η δικιά σου, η μάλλον ότι έχει απομείνει... Όχι μη ζηλέψεις, εφόσον δεν είδαν το "φιλέτο" του σώματος, δύο μπουτάκια δε θα κάνουν τη ζημιά! Στο ύψος σου εσύ! Νταούτσος Καμαρολεβέντης με μπόλικη αγάπη και ταλκ για τα εγκαύματα!:|

Η Ιωάννα στην έπαυλη του Σάκη:

Χου ιζ Σάκης; Σάκης εστί δίμμετρος κολλητός με βαμμένο τιρκουαζ μαλλί και καλογυαλισμένη μπεμπα 318 (προσοχή στα λάστιχα, είναι καινούρια) και η Ιωάννα προφανώς δεν πήγε για να ρίξει χλώριο στην πισίνα αλλά να ρίξει τον εαυτό της με το νέο μπικίνι και τον τιρκουάζ κολλητό... συγγνώμη δίμμετρο κολλητό ήθελα να πω! Δε θα κάνει τίποτα με τον κολλητό, ένα μπανάκι κι ένα Μοχίτο στην ξαπλώστρα. Το ότι η γλώσσα του κολλητού θα έχει γίνει σαλιάρα μπεμπέ και τα μάτια του πευκοβελόνες από το τέντωμα επάνω στο κορμί της, δε θα έπρεπε να σας ανησυχεί! Είναι κολλητός! Παρόλο που από 3 δισεκατομμύρια γυναίκες, η Ιωάννα επέλεξε να έχει το Σάκη για κολλητό και όχι πχ. την Λίνα, δε θα έπρεπε ούτε αυτό να σας ανησυχεί. Εσείς Μάκη είστε ο άντρας ο πολλά βαρύς Λουμίδη και δε σας αλλάζει για τίποτα. Εξάλλου και ο ίδιος ο Σάκης έχει κάνει συμβόλαιο με το Θεο να μη την πέσει στην Ιωάννα. Το ότι το συμβόλαιο είναι άγραφο δεν έχει σημασία, είπαμε είστε ο macho man Loumides!:|


Κι αν δεν έχετε πάρει ήδη αγκαλιά τα Λεξοτανίλε να ούμε, απαντήστε τώρα αν θα προτιμούσατε σαν Μάκης να αφήνατε την Ιωάννα να πάει διακοπές με τις 2 φίλες της για 3 μέρες, για να μην έχετε ποτέ όλα τα παραπάνω "μικρού μήκους".

Συμπέρασμα: Shit happens and smells bad but other shit smells worse!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Lol Valder με έκανες και γέλασα:D
Γενικά συμφωνώ μαζί σου, αλλά αν οι θέσεις της Ιωάννας και του Μάκη ήταν αντίστροφες πάλι τα ίδια θα πίστευες, έτσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top