Παρατηρώντας τη συμπεριφορά αντρών και γυναικών σε ένα club

Margaritisole

Νεοφερμένος

Ο Μαργαρίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Εχθές βγήκα με την παρέα μου σε ένα club είχαμε γέλια και χαρές αλλά κάποια στιγμή που δεν μιλούσα και απλά παρατηρούσα τον κόσμο (σημείωση: Είχα πολύ καλή θέα στο σημείο που ήμουν) εντόπισα κάποια φαινόμενα που με προβλημάτισαν ιδιαίτερα. Μέσα στο club βρισκόντουσαν περίπου 150 άνδρες και περίπου 100 γυναίκες. Πάνω στους άνδρες είδα ότι οι περισσότεροι ήταν μπακούρια και δεν τους κοιτούσε γυναίκα, επίσης κάποιοι απ' αυτούς ήταν εμφανίσιμοι(βάση κλίμακας:1-10 ---- θα παίρναν:8-9) και ελάχιστοι είχαν και κοπέλες. Πολλοί από αυτούς προσπαθούσαν να το παίξουν κάποιοι είτε μιλώντας στο κινητό για να τραβήξουν την προσοχή των γυναικών άλλοι με παρακαλετά ή με καραγκιοζιλίκια. Υπήρχαν και τα "καλά παιδιά" που ήταν αξιόλογα που και εκείνα είχαν την ίδια μοίρα με τους υπόλοιπους ίσως και ποιο τραγική.

Υστέρα από αυτά εντόπισα 4 άτομα ίσως να ήταν ελαφρώς περισσότεροι αλλά δεν ήταν δυνατό εκείνη την χρονική στιγμή. Από αυτούς περίπου το 80% των γυναικών τους κοίταζαν συνέχεια ή ανά τακτά χρονικά διαστήματα. Αυτοί με βάση τις παρατηρήσεις που έκανα ήταν εμφανίσιμοι με βάση 1-10 ως εξής: o 1ος : 3 o 2-3ος: 6 και ο 4ος:8. Ακόμα είδα ότι δεν έδιναν δεκάρα για καμιά γυναίκα που βρισκόταν εκεί.Επίσης και αυτές που είχαν σχέση με κάποιον άλλον κοιτούσαν έναν από αυτούς και ήταν γυρισμένες προς σε αυτούς με κάθε δυνατό τρόπο λες και τον ήθελαν.

Εντούτοις το ανάλυσα μέχρι ένα βαθμό και θα πω τα εξής. Ο πρώτος ήταν στην παρέα μου απλά καθόταν και ήταν χαλαρός. Ο δεύτερος ήταν απέναντι μου με την κοπέλια του και του την έπεφτε η ΦΊΛΗ της (προσπάθησε να τον φιλήσει επίσης)!!! Ο τρίτος ήταν λίγο ποιο μακριά μου καθόταν στην αρχή στην άκρη του τραπεζιού με τρία κορίτσια και κοίταζε αλλού εκτός από αυτές. Μετά τον βάλανε στην μέση η μια ήταν σε άβολο μέρος αλλά την αρκούσε που ήταν δίπλα του και τον χάιδευαν λες και ήταν κανένας βασιλιάς! Εννοείται κάθε φορά που έμενε μια μόνη της του την έπεφτε. Ο τέταρτος ήταν δίπλα σε ένα μπαρ με την κοπέλα του.Όποτε απομακρυνόταν από αυτήν όλες τον κοιτούσαν, ενώ μόλις πήγαινε η κοπέλα του κοντά του κάναν σαν μουρλές.

Τέλος αυτοί είχαν εδραιώσει την κυριαρχία τους με κάποιους "άγραφους νόμους" όπως κάνουν τα κυρίαρχα αρσενικά ζώα (π.χ. λύκοι, σκύλοι) και το ποιες θα είναι οι "δικές" τους.

Αυτό το σκηνικό με προβλημάτισε ιδιαίτερα. Θεωρούσα ότι όλοι έπρεπε να παίρνουν το ίδιο εφόσον ζούμε σε μια ελεύθερη κοινωνία άλλα είδα ότι γίνεται κάτι διαφορετικό. Σαν να μου θυμίζει τα χαρέμια με τους πασάδες.

Αναφορικά κάποια κοινά χαρακτηριστικά που παρατήρησα πάνω τους:

Χαλαροί - Δεν ενθουσιάζονταν πολύ - Ποτέ δεν είχαν το βλέμμα, σώμα προς τις γυναίκες - Δεν έδιναν αξία σε κανέναν - Έδιναν την αίσθηση ότι αυτοί οδηγούν - Έδειχναν ποιοι είναι οι αρχηγοί μέσα στο club εκείνο το βράδυ - Δίνουν ελευθερίες άλλα σε οδηγούν στην σπηλιά του Πλάτωνα.

Υ.Γ: Κορίτσια με τέτοια άτομα ξετρελαίνεστε? Γίνεστε εθελοντικά έρμαια τις φύσης σας και μετά θεωρείτε τον εαυτό σας ελεύθερο? Φεμινισμός = Χαρέμια (?) Πως λέτε ότι έχετε μαλακομαγνίτη ενώ πέφτετε "σαν την μύγα στο σκατό" πάνω σε αυτούς? Τα καλά παιδιά στην χειρότερη μοίρα, γιατί? Λέτε ότι θέλετε τα καλά παιδιά αλλά ούτε σημασία δεν τα δίνετε...γιατί?

Υ.Γ. 2: Έμεις που είμαστε καλά παιδιά τι μπορούμε να κάνουμε πάνω σε αυτό το θέμα? Να γίνουμε σαν και αυτούς? Να μείνουμε σταθεροί όπως είμαστε? Η κάτι άλλο?

Προβληματίζομαι.... :hmm:

Το σπήλαιο του Πλάτωνα.


O Τρίτος με τα τρία κορίτσια. Βλέπε 2:10 μέχρι 2:40
(Το ίδιο στήσιμο που είχε στο video είχε και η κάθε κοπέλα τον κοιτούσε ακριβώς έτσι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Λέτε ότι θέλετε τα καλά παιδιά αλλά ούτε σημασία δεν τα δίνετε...γιατί?

Γιατί για να μάθεις να εκτιμάς τα καλά παιδιά πρέπει να έχεις φάει σκατά πρώτα. Κι αυτό θέλει κάποια χρόνια και κάποια εμπειρία. Οπότε μην περιμένεις να το δεις σε 20άρες ας πούμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Λέτε ότι θέλετε τα καλά παιδιά to settle down αλλά ούτε σημασία δεν τα δίνετε...γιατί?
Fixed. Σου έλυσα την απορία; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
είναι οι alpha male που λεγε ο james ρε, ακόμα να μάθετε τς τς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Καλά να πάθεις που πηγαίνεις σε club.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
νταξ, δεν μπορείς να βγάλεις συμπεράσματα για τη συμπεριφορά (γυναικεία ή αντρική) από το κλαμπ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Margaritisole

Νεοφερμένος

Ο Μαργαρίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Γιατί για να μάθεις να εκτιμάς τα καλά παιδιά πρέπει να έχεις φάει σκατά πρώτα. Κι αυτό θέλει κάποια χρόνια και κάποια εμπειρία. Οπότε μην περιμένεις να το δεις σε 20άρες ας πούμε...

Το δέχομαι όπως το λες. Αλλά το να έχεις πάρει 15 διαφορετικούς - φάσεις - one stand και οι περισσότερες ακριβώς μετά τα 30 τους πιάνει μια μανία για γάμο και παντρεύονται όποιον λάχει αρκεί να έχει φράγκα. Τότε μάλλον η στραβός είναι ο γιαλός η στραβά αρμενίζουμε.:hmm:

Επεξεργασία: Και κάτι που ξέχασα. Γιατί μόνο αυτούς κυνηγάνε που δεν τις δίνουν δεκάρα ?Ενώ με τους άλλους θα περάσουν κάλα 5-6-7 μήνες σχέσης και ας χωρίσουν μετά.

Fixed. Σου έλυσα την απορία; :)

I see. i think you are right.;)

Καλά να πάθεις που πηγαίνεις σε club.

Αλλού που να πάω? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
https://www.youtube.com/watch?v=lpqKLqLx9fQ



Για καποιων λογο ξεπηδηξε απο τα υπογεια του εγκεφαλου μου αυτη η σκηνη διαβαζοντας το πρωτο ποστ τουτου του θεματος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,504 μηνύματα.
Σε άλλο τόπικ είχα γίνει προφητικός όταν έλεγα αυτό εδώ.

Σήμερα δε θα μιλήσω πολύ. Θα κάνω μια ερώτηση...

Προς Μαργαρίτης-ολε: Ποιός σου είπε ότι το να είσαι αγαθιάρης σημαίνει καλό παιδί; Καλό παιδί μπορεί να είναι και κάποιος με τσαγανό που πάει και μιλάει, που έχει θάρρος, που δε ντρέπεται να την πει σε κάποια κοπέλα με ανάρμοστη συμπεριφορά και να επιβραβεύσει εκείνη με την αρμόζουσα συμπεριφορά. Ποιός σας είπε ότι το καλό παιδί είναι το αγαθιάρικο;

Προς Γιωργο: Ειλικρινά πιστεύεις ότι υπάρχει κάποια έξυπνη γυναίκα που θα ακούσει αυτή την άποψη και θα την επιβραβεύσει; Οι σχέσεις είναι σα συμβόλαια για business. Δεν πάνε οι δυο εκπρόσωποι εταιριών να συμφωνήσουν και να πουν "Καλημέρα, είσαι εκμεταλλευτής, ως τα 30 καβαλάς παλούκια και μόλις σε πιάσει ο πόνος για εξασφάλιση έρχεσαι στην καλή μου εταιρία". Εμένα δεν μου ακούγεται όμορφο ρε φίλε, πως να το κάνουμε.

Καλό παιδί δε σημαίνει αγαθιάρης, μαμάκιας και βλαξ. Ούτε κακό παιδί σημαίνει ότι είναι έξυπνο και αποδοτικό.

Το μόνο που σας ζητάνε είναι να μην είστε αγαθιάρηδες και απονήρευτοι βλάκες. Να είστε ενδιαφέροντες. Τίποτε άλλο. Κι αυτό μπορεί να είναι καλό παιδί. Ένας ευγενικός άντρας ο οποίος ναι μεν θα πάει μια βόλτα με την κοπέλα του αγκαζέ στο δρόμο, αλλα να μπορεί σε 20 δευτερόλεπτα να βάλει μια αυθάδη κοπέλα στη θέση της. Δε σας είπε κανείς να λέτε "γυναίκα, τραβα φτιάξε μου ένα παστίτσιο" ούτε να κάνετε ψυχολογικά τεστάκια "μίλα μου λίγο για τη μήτρα της μαμάς σου, είχε πολύποδα ή όχι; Θα καταλάβω την ψυχοσύνθεσή σου έτσι".

Για να μη μιλήσω για το άλλο λάθος των αντρών. Ψωνίζουν γυναίκα, δεν επιλέγουν γυναίκα. Βλέπουν μια γυναίκα και λένε "Α! Κώλος, Α! Μπούτια! Ωραία, τη θέλω!". Μα χάσατε το μέτρο της επιλογής; Και μετά σας φταίνε που στέλνουν φιλάκια στους φίλους τους ή βγαίνουν κάθε μέρα στα κλαμπ. Ποιός φταίει γι αυτό; Αυτές ή εσείς που δεν ξέρατε τι διαλέγατε, αλλά ψωνίζατε λες και ειναι ολα τα λάχανα ίδια στη λαϊκή; Άμα δεν είσαι επιλεκτικός φυσικά και στο τέλος ή δε θα σε προτιμούν οι γυναίκες φίλε Μαργαρίτη, ή θα πληγώνεσαι. Και σ αυτές θα τους σπας τα νεύρα, και η δική σου η ψυχή θα στενοχωριέται.

Μάθε να είσαι εκλεκτικός και μάλιστα στο σύνολο μιας γυναίκας, όχι μόνο στα οπίσθια! Κι όταν μάθεις να είσαι εκλεκτικός, τότε θα εκτιμήσεις και την άλλη ωραία έννοια, της πίστης. Δε θα ορμάς σε κάθε θηλυκό σα να κάνεις αγώνα με τους φίλους σου, αλλά θα είσαι αφοσιωμένος σε κάτι που σου αρέσει και σε ικανοποιεί.

Μην παρασύρεσαι από παθιασμένες απόψεις που κρύβουν θυμό και οργή για τον "αόρατο εχθρό με τα κραγιόν". Κι αυτές παρέα θέλουν. Σιγα μην ξύπνησαν πρωινιάτικα με αυτοσκοπό να κάνουν τη δική σου ζωή συγκεκριμένα μίζερη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Προς Γιωργο: Ειλικρινά πιστεύεις ότι υπάρχει κάποια έξυπνη γυναίκα που θα ακούσει αυτή την άποψη και θα την επιβραβεύσει;
As a matter of fact, I do. Γιατί αν δεν επιβραβεύσεις αυτήν την άποψη, σημαίνει ότι κλίνεις προς την αντίθετη: ότι "ψάχνουν ένα κακό παιδί to settle down". Ειλικρινά πιστεύεις ότι υπάρχει κάποια έξυπνη γυναίκα που θα ακούσει την αντίθετη άποψη και θα την επιβραβεύσει;

Αυτό πιστεύεις; Ότι θέλει ένα "κακό παιδί" to settle down;

Δεν νομίζω... μάλλον χάθηκες λίγο στην ερμηνεία των όρων και της πρότασης, αλλά πάνω απ' όλα είσαι αδερφός και σε συγχωρώ! Κέρνα με τώρα μια pizza hut! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Εγώ πάντως στα κλαμπ δεν "κοιτάζω" απαραίτητα αυτόν που είναι κούκλος ή κακό παιδί. Είτε το πιστεύει κάποιος είτε όχι, εμένα με τραβάει η αύρα, ο τρόπος που κινείται, το χαμόγελο. Ακόμη και τα άτομα που επιλέγω να κάνω σχέση δεν χαρακτηρίζονται από ομορφιά αλλά από άλλα αγαθά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yperoxi

Δραστήριο μέλος

Η yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Εχθές βγήκα με την παρέα μου σε ένα club είχαμε γέλια και χαρές αλλά κάποια στιγμή που δεν μιλούσα και απλά παρατηρούσα τον κόσμο (σημείωση: Είχα πολύ καλή θέα στο σημείο που ήμουν) εντόπισα κάποια φαινόμενα που με προβλημάτισαν ιδιαίτερα. Μέσα στο club βρισκόντουσαν περίπου 150 άνδρες και περίπου 100 γυναίκες. Πάνω στους άνδρες είδα ότι οι περισσότεροι ήταν μπακούρια και δεν τους κοιτούσε γυναίκα, επίσης κάποιοι απ' αυτούς ήταν εμφανίσιμοι(βάση κλίμακας:1-10 ---- θα παίρναν:8-9) και ελάχιστοι είχαν και κοπέλες. Πολλοί από αυτούς προσπαθούσαν να το παίξουν κάποιοι είτε μιλώντας στο κινητό για να τραβήξουν την προσοχή των γυναικών άλλοι με παρακαλετά ή με καραγκιοζιλίκια. Υπήρχαν και τα "καλά παιδιά" που ήταν αξιόλογα που και εκείνα είχαν την ίδια μοίρα με τους υπόλοιπους ίσως και ποιο τραγική.

Υστέρα από αυτά εντόπισα 4 άτομα ίσως να ήταν ελαφρώς περισσότεροι αλλά δεν ήταν δυνατό εκείνη την χρονική στιγμή. Από αυτούς περίπου το 80% των γυναικών τους κοίταζαν συνέχεια ή ανά τακτά χρονικά διαστήματα. Αυτοί με βάση τις παρατηρήσεις που έκανα ήταν εμφανίσιμοι με βάση 1-10 ως εξής: o 1ος : 3 o 2-3ος: 6 και ο 4ος:8. Ακόμα είδα ότι δεν έδιναν δεκάρα για καμιά γυναίκα που βρισκόταν εκεί.Επίσης και αυτές που είχαν σχέση με κάποιον άλλον κοιτούσαν έναν από αυτούς και ήταν γυρισμένες προς σε αυτούς με κάθε δυνατό τρόπο λες και τον ήθελαν.

Εντούτοις το ανάλυσα μέχρι ένα βαθμό και θα πω τα εξής. Ο πρώτος ήταν στην παρέα μου απλά καθόταν και ήταν χαλαρός. Ο δεύτερος ήταν απέναντι μου με την κοπέλια του και του την έπεφτε η ΦΊΛΗ της (προσπάθησε να τον φιλήσει επίσης)!!! Ο τρίτος ήταν λίγο ποιο μακριά μου καθόταν στην αρχή στην άκρη του τραπεζιού με τρία κορίτσια και κοίταζε αλλού εκτός από αυτές. Μετά τον βάλανε στην μέση η μια ήταν σε άβολο μέρος αλλά την αρκούσε που ήταν δίπλα του και τον χάιδευαν λες και ήταν κανένας βασιλιάς! Εννοείται κάθε φορά που έμενε μια μόνη της του την έπεφτε. Ο τέταρτος ήταν δίπλα σε ένα μπαρ με την κοπέλα του.Όποτε απομακρυνόταν από αυτήν όλες τον κοιτούσαν, ενώ μόλις πήγαινε η κοπέλα του κοντά του κάναν σαν μουρλές.

Τέλος αυτοί είχαν εδραιώσει την κυριαρχία τους με κάποιους "άγραφους νόμους" όπως κάνουν τα κυρίαρχα αρσενικά ζώα (π.χ. λύκοι, σκύλοι) και το ποιες θα είναι οι "δικές" τους.

Αυτό το σκηνικό με προβλημάτισε ιδιαίτερα. Θεωρούσα ότι όλοι έπρεπε να παίρνουν το ίδιο εφόσον ζούμε σε μια ελεύθερη κοινωνία άλλα είδα ότι γίνεται κάτι διαφορετικό. Σαν να μου θυμίζει τα χαρέμια με τους πασάδες.

Αναφορικά κάποια κοινά χαρακτηριστικά που παρατήρησα πάνω τους:

Χαλαροί - Δεν ενθουσιάζονταν πολύ - Ποτέ δεν είχαν το βλέμμα, σώμα προς τις γυναίκες - Δεν έδιναν αξία σε κανέναν - Έδιναν την αίσθηση ότι αυτοί οδηγούν - Έδειχναν ποιοι είναι οι αρχηγοί μέσα στο club εκείνο το βράδυ - Δίνουν ελευθερίες άλλα σε οδηγούν στην σπηλιά του Πλάτωνα.

Υ.Γ: Κορίτσια με τέτοια άτομα ξετρελαίνεστε? Γίνεστε εθελοντικά έρμαια τις φύσης σας και μετά θεωρείτε τον εαυτό σας ελεύθερο? Φεμινισμός = Χαρέμια (?) Πως λέτε ότι έχετε μαλακομαγνίτη ενώ πέφτετε "σαν την μύγα στο σκατό" πάνω σε αυτούς? Τα καλά παιδιά στην χειρότερη μοίρα, γιατί? Λέτε ότι θέλετε τα καλά παιδιά αλλά ούτε σημασία δεν τα δίνετε...γιατί?

Υ.Γ. 2: Έμεις που είμαστε καλά παιδιά τι μπορούμε να κάνουμε πάνω σε αυτό το θέμα? Να γίνουμε σαν και αυτούς? Να μείνουμε σταθεροί όπως είμαστε? Η κάτι άλλο?

Προβληματίζομαι.... :hmm:

Το σπήλαιο του Πλάτωνα.


O Τρίτος με τα τρία κορίτσια. Βλέπε 2:10 μέχρι 2:40
(Το ίδιο στήσιμο που είχε στο video είχε και η κάθε κοπέλα τον κοιτούσε ακριβώς έτσι)

Καταρχήν γέλασα απίστευτα με αυτό το ποστ!
Και θέλω να κάνω μια ερώτηση!!!!!!!!!!!! Τους βαθμούς στους άνδρες με τι κριτήρια τους έδωσες????? Το λέω γιατί μιλάς με βεβαιότητα! :clapup:

Και δεύτερον μια παρατήρηση: καλά και συ περιμένεις σε club να κάνεις σχέση???? Ειλικρινά δεν το καταλαβαίνω....Άτομα που πάνε σε club να για γκομενίσουν....περιμένεις να είναι κ σοβαρά?:whistle:

Επίσης τις θεωρίες τύπου playboy, alpha male, beta κλπ βλακείες μη τις τρως! Αυτά τα λένε κάποιοι πλειμπόηδες κλπ κ απορώ αν ακόμα και οι ίδιοι τις πιστεύουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,504 μηνύματα.
As a matter of fact, I do. Γιατί αν δεν επιβραβεύσεις αυτήν την άποψη, σημαίνει ότι κλίνεις προς την αντίθετη: ότι "ψάχνουν ένα κακό παιδί to settle down". Ειλικρινά πιστεύεις ότι υπάρχει κάποια έξυπνη γυναίκα που θα ακούσει την αντίθετη άποψη και θα την επιβραβεύσει;

Αυτό πιστεύεις; Ότι θέλει ένα "κακό παιδί" to settle down;

Όχι, ούτε αυτό που λες πιστεύω, ούτε αυτό που λανθασμένα μου προσάπτεις πιστεύω. Γιατί αυτός ο μανιχαισμός στην άποψή σου; Μήπως κυνηγάς πιό πολύ το να έχεις δίκιο, από το να κατανοήσεις το συνομιλητή σου;

Όχι δεν επιβραβεύω την άποψή σου που λέει ότι όλες είναι πουτάνες μέχρι να τις πιάσει κρίση ηλικίας. Ούτε το οτι δεν την επιβραβεύω, σημαίνει ότι το αντίθετο είναι "βολεύονται με τα κακά παιδιά".

Η άποψή μου είναι ότι μαθαίνουμε να ξέρουμε τι θέλουμε από μια γυναίκα και επιλέγουμε με βάση τα θέλω μας. Άμα δεν έχει ο άντρας ΣΑΦΗ θέλω, λογικό είναι μετά να μην ξέρει τι να ζητήσει και να πληγώνεται και να του φαίνονται όλες πουτάνες. Ειδάλλως θα έλεγε "δε μου κάνεις κοπέλα μου. Σου χαλάω το χρόνο, μου χαλάς το χρόνο, πάμε γι άλλα και καλή σου τύχη".

Δεν νομίζω... μάλλον χάθηκες λίγο στην ερμηνεία των όρων και της πρότασης, αλλά πάνω απ' όλα είσαι αδερφός και σε συγχωρώ! Κέρνα με τώρα μια pizza hut! :P

Το ότι είμαστε φίλοι δεν σημαίνει ότι πρέπει να συμφωνώ με τα όσα λες και κάνεις. Σε αγαπώ, είσαι φίλος μου, αλλά μην προσπαθείς να προσδώσεις δύναμη στις απόψεις σου με το να υπενθυμίζεις στο φορουμ οτι κάνουμε παρέα :P Στο κεφάλαιο γυναίκες, σόρρυ που στο χαλάω αλλά ούτε τέταρτα ξαδέρφια δεν είμαστε με τόση διάσταση απόψεων.:P

Αυτό το σε συγχωρω είναι κλασσική έκφραση για να αφήσεις στο κοινό την ψευδή εντύπωση ότι ο συνομιλητής είπε κάτι πολύ λάθος, όχι στην ...τάνα, τανιές.:whistle: Αυτά άστα, με μένα μιλάς!;)

Άμα γίνεις λιγότερο γκρινιάρης θα σου πάρω πίτσα χατ.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Margaritisole

Νεοφερμένος

Ο Μαργαρίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Σε άλλο τόπικ είχα γίνει προφητικός όταν έλεγα αυτό εδώ.

Σήμερα δε θα μιλήσω πολύ. Θα κάνω μια ερώτηση...

1) Προς Μαργαρίτης-ολε: Ποιός σου είπε ότι το να είσαι αγαθιάρης σημαίνει καλό παιδί; Καλό παιδί μπορεί να είναι και κάποιος με τσαγανό που πάει και μιλάει, που έχει θάρρος, που δε ντρέπεται να την πει σε κάποια κοπέλα με ανάρμοστη συμπεριφορά και να επιβραβεύσει εκείνη με την αρμόζουσα συμπεριφορά. Ποιός σας είπε ότι το καλό παιδί είναι το αγαθιάρικο;

Προς Γιωργο: Ειλικρινά πιστεύεις ότι υπάρχει κάποια έξυπνη γυναίκα που θα ακούσει αυτή την άποψη και θα την επιβραβεύσει; Οι σχέσεις είναι σα συμβόλαια για business. Δεν πάνε οι δυο εκπρόσωποι εταιριών να συμφωνήσουν και να πουν "Καλημέρα, είσαι εκμεταλλευτής, ως τα 30 καβαλάς παλούκια και μόλις σε πιάσει ο πόνος για εξασφάλιση έρχεσαι στην καλή μου εταιρία". Εμένα δεν μου ακούγεται όμορφο ρε φίλε, πως να το κάνουμε.

Καλό παιδί δε σημαίνει αγαθιάρης, μαμάκιας και βλαξ. Ούτε κακό παιδί σημαίνει ότι είναι έξυπνο και αποδοτικό.

2) Το μόνο που σας ζητάνε είναι να μην είστε αγαθιάρηδες και απονήρευτοι βλάκες. Να είστε ενδιαφέροντες. Τίποτε άλλο. Κι αυτό μπορεί να είναι καλό παιδί. Ένας ευγενικός άντρας ο οποίος ναι μεν θα πάει μια βόλτα με την κοπέλα του αγκαζέ στο δρόμο, αλλα να μπορεί σε 20 δευτερόλεπτα να βάλει μια αυθάδη κοπέλα στη θέση της. Δε σας είπε κανείς να λέτε "γυναίκα, τραβα φτιάξε μου ένα παστίτσιο" ούτε να κάνετε ψυχολογικά τεστάκια "μίλα μου λίγο για τη μήτρα της μαμάς σου, είχε πολύποδα ή όχι; Θα καταλάβω την ψυχοσύνθεσή σου έτσι".

Για να μη μιλήσω για το άλλο λάθος των αντρών. Ψωνίζουν γυναίκα, δεν επιλέγουν γυναίκα. Βλέπουν μια γυναίκα και λένε "Α! Κώλος, Α! Μπούτια! Ωραία, τη θέλω!". Μα χάσατε το μέτρο της επιλογής; Και μετά σας φταίνε που στέλνουν φιλάκια στους φίλους τους ή βγαίνουν κάθε μέρα στα κλαμπ. Ποιός φταίει γι αυτό; Αυτές ή εσείς που δεν ξέρατε τι διαλέγατε, αλλά ψωνίζατε λες και ειναι ολα τα λάχανα ίδια στη λαϊκή; Άμα δεν είσαι επιλεκτικός φυσικά και στο τέλος ή δε θα σε προτιμούν οι γυναίκες φίλε Μαργαρίτη, ή θα πληγώνεσαι. Και σ αυτές θα τους σπας τα νεύρα, και η δική σου η ψυχή θα στενοχωριέται.

Μάθε να είσαι εκλεκτικός και μάλιστα στο σύνολο μιας γυναίκας, όχι μόνο στα οπίσθια! Κι όταν μάθεις να είσαι εκλεκτικός, τότε θα εκτιμήσεις και την άλλη ωραία έννοια, της πίστης. Δε θα ορμάς σε κάθε θηλυκό σα να κάνεις αγώνα με τους φίλους σου, αλλά θα είσαι αφοσιωμένος σε κάτι που σου αρέσει και σε ικανοποιεί.

Μην παρασύρεσαι από παθιασμένες απόψεις που κρύβουν θυμό και οργή για τον "αόρατο εχθρό με τα κραγιόν". Κι αυτές παρέα θέλουν. Σιγα μην ξύπνησαν πρωινιάτικα με αυτοσκοπό να κάνουν τη δική σου ζωή συγκεκριμένα μίζερη.

1)
Αναφορικά κάποια κοινά χαρακτηριστικά που παρατήρησα πάνω τους:

Χαλαροί - Δεν ενθουσιάζονταν πολύ - Ποτέ δεν είχαν το βλέμμα, σώμα προς τις γυναίκες - Δεν έδιναν αξία σε κανέναν - Έδιναν την αίσθηση ότι αυτοί οδηγούν - Έδειχναν ποιοι είναι οι αρχηγοί μέσα στο club εκείνο το βράδυ - Δίνουν ελευθερίες άλλα σε οδηγούν στην σπηλιά του Πλάτωνα.

Καλή η απάντηση σου. Εάν πρόσεξες ένα καλό παιδί δεν θα τα κάνει τα παραπάνω πράγματα που έγραψα.

Π.χ. θα ενθουσιαστεί πολύ με κάτι όμορφο - θα έχει το βλέμμα σώμα προς τις γυναίκες - θα δώσει αξία σε ανθρώπους - δεν θα οδηγήσει αλλά θα είναι συνοδοιπόρος - Δεν θα δώσει το αίσθημα του αρχηγού αλλά θα είναι ίσος με τους άλλους - Θα δώσει ελευθερίες αλλά δεν θα σε οδηγήσει στην σπηλιά του Πλάτωνα.

Και κάτι ακόμα: Ανάφερα ότι υπήρχαν και αξιόλογα καλά παιδιά. Και βλέπεις που τα είχαν... αντί να είναι παράδειγμα προς μίμηση γινόταν ακριβώς το αντίθετο.

2) Ωραίο δοκίμιο :)
Αλλά μόνο την πρώτη παράγραφό κατάλαβα, οι υπόλοιπες μου δίνουν την εντύπωση ότι είναι offtopic σε σχέση με το θέμα.

Συμφωνώ απολύτως με αυτά που λες και μάλιστα βλέπω ότι προσπαθείς να κρατήσεις και ένα μέτρο. Αλλά δεν είναι κάπως ουτοπικό?

Εγώ πάντως στα κλαμπ δεν "κοιτάζω" απαραίτητα αυτόν που είναι κούκλος ή κακό παιδί. Είτε το πιστεύει κάποιος είτε όχι, εμένα με τραβάει η αύρα, ο τρόπος που κινείται, το χαμόγελο. Ακόμη και τα άτομα που επιλέγω να κάνω σχέση δεν χαρακτηρίζονται από ομορφιά αλλά από άλλα αγαθά.

Άρα κάτι τέτοιο σε τραβάει. Είτε λογικής άποψης είτε συναισθηματικής.

Αναφορικά κάποια κοινά χαρακτηριστικά που παρατήρησα πάνω τους:

Χαλαροί - Δεν ενθουσιάζονταν πολύ - Ποτέ δεν είχαν το βλέμμα, σώμα προς τις γυναίκες - Δεν έδιναν αξία σε κανέναν - Έδιναν την αίσθηση ότι αυτοί οδηγούν - Έδειχναν ποιοι είναι οι αρχηγοί μέσα στο club εκείνο το βράδυ - Δίνουν ελευθερίες άλλα σε οδηγούν στην σπηλιά του Πλάτωνα.

Επεξεργασία:

Καταρχήν γέλασα απίστευτα με αυτό το ποστ!
Και θέλω να κάνω μια ερώτηση!!!!!!!!!!!! Τους βαθμούς στους άνδρες με τι κριτήρια τους έδωσες????? Το λέω γιατί μιλάς με βεβαιότητα! :clapup:

Και δεύτερον μια παρατήρηση: καλά και συ περιμένεις σε club να κάνεις σχέση???? Ειλικρινά δεν το καταλαβαίνω....Άτομα που πάνε σε club να για γκομενίσουν....περιμένεις να είναι κ σοβαρά?:whistle:

Επίσης τις θεωρίες τύπου playboy, alpha male, beta κλπ βλακείες μη τις τρως! Αυτά τα λένε κάποιοι πλειμπόηδες κλπ κ απορώ αν ακόμα και οι ίδιοι τις πιστεύουν!

Αλλού που να πάω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Ο playboy έκανε double για να μας πείσει για τα alpha males ως «θύμα» πλέον και όχι ως μέγας διδάσκαλος αφού δεν έπιασε... xD

Περίμενε εσύ να βρεις πολύ σοβαρό κόσμο στα clubs. Χωρίς να θέλω να γίνω ισοπεδωτική, τα δείγματα που έχω μου λένε ότι είναι κάτι σαν self-confidence boosters. Ο μόνος λόγος που οι κοπέλες κοιτάνε αυτούς που λες είναι γιατί απορούν πόσο πιο ψηλά έπρεπε να βάλουν τη φούστα-ζώνη για να τις κοιτάξει ΚΑΙ αυτός που δεν κοιτάζει και να νιώσουν ότι μετράνε γιατί απλώς ζητάνε προσοχή και επιβεβαίωση.

Ξαναλέω δεν τσουβαλιάζω, προφανώς πηγαίνει και σοβαρός κόσμος να ακούσει τη μουσική που του αρέσει και να περάσει καλά με την παρέα του χωρίς να ψάχνεται καθ' οιονδήποτε τρόπο, αλλά σίγουρα βλέπεις και πολλά τέτοια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
ειναι φυσικό ένστικτο της γυναίκας να θελει τον αρχηγο της αγελης, τον βασιλιά..
οσο καφρος και γελοίος και αν ειναι αυτος. αν ειναι στο επικεντρο, θα ασκησει γοητεια.

θυμάμαι καποια γνωστή μου η οποια ζήλευε παθητικά την φίλη της για τον γκομενο που ειχε, καθως ο αυτός ειχε το εξής προσόν:
ειχε γνωστούς ολους τους πορτιέρηδες των κλαμπ, έμπαινε οπου ήθελε και ηταν στα κυκλώματα. παντου τον κερνούσαν και ηταν κατι σαν boss of the night
αυτο ηταν το μονο προσόν του, και αυτο την τραβούσε σε αυτον.

βέβαια στα κλαμπ τι περιμένεις να δεις..πατσαβούρες που ψάχνουν καγκουροψωναρες:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Βασικα απο ποτε το να μην ενθουσιαζεσαι θεωρειται κακο? :P Και γιατι να ενθουσιασεις απο εναν κωλο? Φακ ιτ, ενας κωλος ειναι, πας και σε πλαστικο χειρουργο αμα γουσταρεις και στον κανει ιδιο οποτε θελεις. Δεν ειναι λογος για να ενθουσιαστεις.
Επισης, ειναι κακο που οι τυποι αντι να κοιτανε και να σχολιαζουνε τον καθε κωλο που υπηρχε εκει μεσα, ασχολιοντουσαν με την κοπελα τους, την παρεα τους, την μουσικη τους? Και οχι το καθιερωμενο μοτιβο, παμε σχολιαζουμε οτι δουμε και μας τρεχουν τα σαλια? Θα τρελαθουμε? Τι πιο αληθινο απο το συγκεκριμενο που εκαναν αυτοι και τι πιο δυσκολο.

Και εξηγω γιατι ειναι δυσκολο :P Για ποιον λογο καθεσαι και εκθιαζεις μια κωλαρα? Για ποιον πουστη λογο αυτο εχει γινει συνηθεια και τροπος διασκεδασης? Γιατι εισαι χεστης και δεν πας να την την πεσεις, ειτε επειδη φοβασαι ειτε επειδη θα φας ακυρο. Μια φορα παντως δεν θα πας να της την πεσεις και καθεσαι και σχολιαζεις μονο, και για να μην δειχνει κατωτεροτητα αυτη η κινηση σου τον εχεις κανει τροπο διασκεδασης και χαλαρα μωρε να εδω βλεπουμε να περναει η ωρα. Πουτσες μπλε και προβατακια κανουν μπεε μπεεε. Εγω ξερω οτι θαμπωνω με μια κωλαρα που θα δω γιατι αμεσως σκεφτομαι οτι την θελω εδω και τωρα. Πολυ ωραια, αλλα να την ειχα να την χαιρομουν. Απο αποσταση δεν αλλαζει κατι, παλι με την παλαμι θα μεινεις :P. Ε, ασε τον αλλον λοιπον, που θα παει να την πεσει ειτε φαει ακυρο ειτε οχι, η τον αλλον που δεν θα κανει καν κινηση γιατι δεν γουσταρει απλα να ασχολειται με κωλους γιατι εχει (της κοπελας του) η αλλους λογους, να εχουν κατι παραπανω απο εσενα και αυτο να το βλεπουν οι γκομενες.

Γιατι θελει προσπαθεια σε εναν χωρο με 200 καγκουρες μεσα, που ολοι κανουν οτι τους διατασει η μοδα και το <<στυλ>> να παραμενουν σταθεροι και να κανουν κατι αλλο περα απο τα καθιερωμενα. Και θα μου πεις μπορει να προσποιουνται? Οχι, αν το κανουν ολη την ωρα ετσι σημαινει οτι βγαινει απο μεσα τους. Αλλιως καποτε θα κουραζονταν και θα το γυρνουσαν.

Καταρχην στο κλαμπ δεν θα βρεις γκομενα για σοβαρη σχεση. Μιλαμε για σοβαρη σοβαρη και δεν εννοω την περιπτωση να εξελιχθει αργοτερα σε σοβαρο. Κατα δευτερον, η αδιαφορια μετραει οσο δεν παει. Η πραγματικη ομως, οχι η προσποιητη. Και για τους μεν και για τους δε. Τι να τον κανεις τον αλλον οταν τον βλεπεις οτι του τρεχουν τα σαλια? Χεσε μας ρε φιλε, εχω και σκυλο αμα θελω ενα πιστο ακολουθο μου. Ο ανθρωπακος, ο καημενουλης λογο ανασφαλεις κομπλεξ και χιλια δυο θα ψαξει την αναγνωριση και την κολακεια απο οπουδηποτε. Ολοι καταβαθος ομως θα εκτιμησουν παραπανω την αναγνωριση απο καποιον να το πουμε ανωτερο. Οτι οριζει ο καθενας ανωτερο φυσικα. Ε πιστευω πως μια ενα σχετικα χαμηλο IQ μπορουν ακομα και στο κλαμπ οι γκομενες να αναγνωριζουν εστω και με δυσκολια, εναν σαλιαρη που κανει οτι κανουν οι αλλοι με ελαχιστη προσωπικοτητα και εναν που παει για να κανει αυτο που πραγματικα θελει ο ιδιος χωρις να επειρεαζεται απο μαλακιες.

Αυτα τα ωραια, παλι μαλακιες λεω :crazy: Οτι πιασατε, πιασατε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

catlin

Δραστήριο μέλος

Η Βάσια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 427 μηνύματα.


εγώ πάντως φίλε Μαργαρίτα απ' αυτά τα δύο θρεντς που άνοιξες,δεν έχω καταλάβει γρι :worry:


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Mε απλά λόγια: αμα είναι ωραίος, θα κινήσει το ενδιαφέρον. Αμα δεν είναι, δεν πα να κάνει και κωλοτούμπες, γραμμένο θα τον έχουν. Αν κάνει τις μαλακίες τύπου PUA, ή που θα πιάσουν σε καμιά χαζή/απελπισμένη ή που θα κάτσει η άλλη να του μιλήσει για να σπάσει πλάκα και να τον κράξει μετά με τις φίλες της (φυσικά υπάρχει και το ενδεχόμενο να τον αγνοήσει τελείως για να μην χάνει το χρόνο της).
Επίσης υπάρχουν πολλοι "φιλενάδες" που έχουν πάντα γύρω τους χαρέμι αλλά δεν κάνουν τίποτα. Εχω έναν φίλο που είναι έτσι, βγαίνει συνέχεια με γκρουπ από πανέμορφες κοπέλες οι οποίες του κάνουν όλο αγκαλίτσες και χαριτωμενιές, όμως ξέρω εγγυημένα πως μέχρι εκεί πάει η ιστορία. Ολες έχουν σχέσεις, απλά αυτός είναι ο "αδερφός" τους.
Επίσης, αμα την πέφτεις σε όλες και όποια κάτσει, δεν θα κάτσει καμία. Υπάρχει και μέση λύση, δεν είναι μόνο η πλήρης αδιαφορία ή ο λιγουροπέφτουλας. Μάθε επίσης να καταλαβαίνεις πότε η άλλη δεν σε θέλει και να κάνεις πίσω. Καμία μαλακισμένη τεχνική δεν θα δουλέψει αν απλά δεν σε γουστάρει. Ενας πολύ σημαντικός λόγος να μην σε γουστάρει είναι να κάνεις προσέγγιση τύπου PUA (εκτός...είπα εκτός...αν απευθύνεσαι σε χαζή ή απελπισμένη).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
offtopic:

30 χρόνια φούρναρης έχω ψήηηησει....

Μετάφραση... τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια...

Γιατί οι χαζογκόμενες κοιτάνε τους ψευτογκόμενους στα κλάμπ?
Μα τι θέλουν οι γυναίκες?
Μα γιατί μόνο τα κακά παιδιά έχουν γκόμενες?
Που παρεμπιπτόντως αν ισχύει η θεωρία αυτή τότε 2 πιθανότητες έχουμε:
α) τα "καλά" παιδιά είναι κακά μέχρι τα 40 τους (οπότε βρίσκουν εκείνη που έχει πάρει τη μισή Αττική αλλά τώρα θέλει να "settle down" ) και μετά μεταμορφώνονται σε "καλά" (όπως η "που@ν@" μετά τα 30 ξαφνικά γίνεται πρότυπο (!))
β) τα "καλά" παιδιά είναι παρθένοι μέχρι τα 40 τους.

Δεν το κόβω να ισχύει και πολύ κανένα από τα 2.


Bottom line:
Κόψτε τα κλάμπ (1)
Κόψτε τους βλαμμένους προβληματισμούς και χαρείτε τις εξόδους σας/τις παρέες σας κτλ στα 15 στα 20 στα 30 χωρίς να ψάχνετε "δοκιμασμένες" (χα,χΑ,ΧΑΑΑ) πατέντες επιτυχίας γιατί πολύ απλά... αν υπήρχαν θα τις είχαν ακολουθήσει άλλοι πριν από σας, θα ήμαστε όλες και όλοι καρμπόν ο ένας του άλλου στη συμπεριφορά και δεν θα είχαμε προβλήματα. (2)

Θεματοθέτη, εκτός από τα κλαμπ, υπάρχουν τα μπαράκια, τα σινεμά, οι καφετέριες, οι μαζώξεις σε σπίτι, οι σχολές, τα γυμναστήρια κτλ κτλ κτλ και γενικώς πολλά άλλα μέρη που μπορείς να γνωριστείς με ανθρώπους που συμπεριφέρονται λιγότερο "δήθεν" από τον κόσμο που περιγράφεις. (3)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top