Προτάσεις για αγορά smartphone

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Εγώ περιμένω το Galaxy Ace, τελικά, μαζί με νέα σύνδεση.

Τι πρέπει να προσέχουμε στην πρώτη φόρτιση, παιδιά; Έχω ακούσει είτε ότι πρέπει να το φορτίσουμε για πολλές ώρες, είτε ότι πρέπει πρώτα να εξαντλήσουμε τη μπαταρία, και μετά να τό αφήσουμε κλειστό να φορτίσει. Τι ισχύει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Τι πρέπει να προσέχουμε στην πρώτη φόρτιση, παιδιά; Έχω ακούσει είτε ότι πρέπει να το φορτίσουμε για πολλές ώρες, είτε ότι πρέπει πρώτα να εξαντλήσουμε τη μπαταρία, και μετά να τό αφήσουμε κλειστό να φορτίσει. Τι ισχύει;

Aνοίγεις το κουτί. Το ενεργοποιείς. Το χρησιμοποιείς, μέχρι να τελειώσει η μπαταρία. Τότε φορτίζεις μέχρι να πάει στο 100%. Ξανά το ίδιο για 2- 3 φορές ακόμη. Μετά θα το φορτίζεις, όταν θα φτάνει στο 20%. Μία φορά το μήνα πλήρη αποφόρτιση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Dida~

Δραστήριο μέλος

Η Μυστικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
το πήρα μόλις:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.

~Dida~

Δραστήριο μέλος

Η Μυστικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
με γεια!! καλοριζικο!:clapup:

Ευχαριστώ πολύ:):)


Αν δεν ήμουν και τόσο άσχετη με τα σμαρτφοουνς θα ήταν λιγάκι καλύτερα αλλά που θα μου πάει...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Mπα, άμα φύγω από android, σίγουρα θα το μετανιώσω. Όμως οπτικά είναι πολύ όμορφο, αλλα αν έχει τόσα, καλύτερα να πάρω samsung galaxy ;)
κοίτα λίγο αυτό:redface:
https://www.vodafone.gr/portal/eShop/Vodafone-Smart-II-Angry-Birds/characteristics#tabs-nav-0
και κάνει μόνο 100 ευρώ :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
αυτο ιναι alcatel βασικα
τα samsung εχουν καλη μπαταρια?κραταει καιρο η χωρητικοτητα της δηλαδη?
επειδη με τα απλα κινητα τετοια ειχα θεμα παντα
εχω ayto

και σκεφτομαι τι κινητο αφης να παρω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

techgirl

Νεοφερμένος

Η techgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 35 μηνύματα.

Το θέμα δεν είναι να πάρεις smartphone για να λες οτι έχεις smartphone, αλλά ένα που να δουλευει σωστά...Καλώς ή κακώς δεν θα εμπιστευόμουν μια τέτοια επιλογή...απ' ότι μου λένε διαφοροι φίλοι τα "οικονομικα" smartphones όλο κολλάνε και τους σπάνε τα νευρα...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Το θέμα δεν είναι να πάρεις smartphone για να λες οτι έχεις smartphone, αλλά ένα που να δουλευει σωστά...Καλώς ή κακώς δεν θα εμπιστευόμουν μια τέτοια επιλογή...απ' ότι μου λένε διαφοροι φίλοι τα "οικονομικα" smartphones όλο κολλάνε και τους σπάνε τα νευρα...:(

Εγώ έχω ακούσει το ακριβώς αντίθετο γι'αυτό το πρότεινα...:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Καλύτερα πάρτε το galaxy s3 επειδή σε 8 μέρες που θα παρουσιαστεί το νέο μοντέλο θα πέσει και η τιμή του.
Αν και γω προτείνω εξωτερικό και ebay.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evavar

Νεοφερμένος

Η Evavar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Καλύτερα πάρτε το galaxy s3 επειδή σε 8 μέρες που θα παρουσιαστεί το νέο μοντέλο θα πέσει και η τιμή του.
Αν και γω προτείνω εξωτερικό και ebay.

Γενικά συμφωνώ μαζί σου και νομίζω ότι μια καλή λύση είναι να παίρνει κανείς το προτελευταίο μοντέλο από ένα κινητό που ακούγεται ότι γενικά είναι καλό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danae13.efRG10

Νεοφερμένος

Η danae13.efRG10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
αυτα ειναι δωρα:Ρ galaxy s?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Εσεις που ξερετε απο αυτα, μηπως εχετε να μου προτεινετε ενα καλο κινητο με καλη καμερα και οθονη σαν αυτη του αιφοουν μεχρι 100-150ευρω; Επισης, απο που ψωνιζετε σκετες αυσκευες; Δεν ειναι στανταρ οι τιμες τους; Δηλαδη μπορω να αγορασω μεσω ιντερνετ και να το παρω πιο φτηνα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Εσεις που ξερετε απο αυτα, μηπως εχετε να μου προτεινετε ενα καλο κινητο με καλη καμερα και οθονη σαν αυτη του αιφοουν μεχρι 100-150ευρω; Επισης, απο που ψωνιζετε σκετες αυσκευες; Δεν ειναι στανταρ οι τιμες τους; Δηλαδη μπορω να αγορασω μεσω ιντερνετ και να το παρω πιο φτηνα;

Σε τέτοια τιμή δυστυχώς θα αναγκαστείς να κάνεις συμβιβασμούς,και στα κινητά το πρώτο πράγμα που "κόβουν" είναι η κάμερα.
Σε αυτό το εύρος τιμής παίρνεις κάποιο εισαγωγικό μοντέλο με Android.Με λίγα παραπάνω(κοντά 200 ευρώ) μπορείς να βρείς κάτι με αξιοπρεπή κάμερα.Για κινητό με οθόνη μεγεθος άιφον,ετοιμάσου να βάλεις το χέρι βαθιά στην τσέπη.
Όσο για το πού αγοράζεις.Είχα κοιτάξει στα πάμπλικ,και είχα βρεί ένα κινητό στα 135,και μετά που έψαξα και στο ίσοπ το βρήκα ολόιδιο με 116.Αυτά για εσωτερικό,για εξωτερικό δεν πολυκοίταξα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
To samsung galaxy s duos που βρηκα στο σκρουτζ με 160 τι λεει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 833 μηνύματα.
Ψάχνω και εγώ κινητό στην τιμή που ψάχνει και η mindcircus. Το Sony Xperia Miro αξίζει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
  • Αν έχεις ταβάνι τα 200 € και δεν μπορείς να τα υπερβείς με τίποτα, δες τα διάφορα κινητά της Sony (εκτός του Sony Xperia GO, αν και αν σου αρέσει δε μου πέφτει λόγος :P)
  • Παρ' όλα αυτά, αν μπορείς να διαθέσεις λίγα παραπάνω € νομίζω αξίζει να δοκιμάσεις το Sony Xperia L. Είναι από τα καινούρια της Sony και με καλά χαρακτηριστικά.
  • Γενικότερα η Sony έχει κάνει αρκετές κινήσεις σε αυτήν την κατηγορία (150 έως 250-300 € ) και πιστεύω χτυπάει αρκετά τον ανταγωνισμό.
  • Πάντως, όταν είναι να διαλέξεις, φρόντισε να δεις ότι σου έχει κεντρίσει το ενδιαφέρον ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ σε κάποιο γνωστό κατάστημα ( όπως Public, πλαίσιο κ.τ.λ. )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Τα windows mobile είναι αρκετα καλά κινητά πιστεύω καλύτερα από το ανδροιτ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefan87

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο stefan87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Ψάχνω και εγώ κινητό στην τιμή που ψάχνει και η mindcircus. Το Sony Xperia Miro αξίζει;
Ναι αξιζει εχει και καλο android 4,αλλα δες οτι εχει εκπτωσεις ο κωτσοβολος και ενω στο πχ κοτσοβολο εχει 180 Ε,το sole που ειναι 40 ευρω κανονικα πιο ακριβα ,το εχουν στην ιδια τιμη,οποτε μαλλον σε συμφερει να παρεις το sole αν σαρεσει δηλαδη.:P Sony Xperia Miro








  • Λειτουργικό Σύστημα: Android 4
  • 3G/4G : Υποστηρίζεται 3G
  • Δέκτης GPS: with A-GPS support
  • PND CPU: 800 MHz
  • Δίκτυο: GSM GPRS/EDGE 850, 900, 1800, 1900, UMTS HSPA 900, 2100
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Το xperia miro είναι πολύ ωραίο, αυτό έχω εγώ. Εγκρίνω.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top