Απορίες σχετικά με την αναβάθμιση του υπολογιστή σας

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
πολλα ρωτας,,
και πρεπει να πεθανεις..:knife::hehe::shifty::hypno:
:redface::P

μια χαρα θα εισαι..3,25 με 3,5 γιγα θα βλεπουν τα xp ..
ε,δεν πανε στραφι ομως τα λεφτα σου;;;γιατι να μην βαλεις 2gb ram και να αγορασεις και αλλη επεκταση στο μελλον(που λογικα θα ειναι και φτηνοτερο;;;)
και οταν βαλεις 64bit λειτουργικο θα τα δειξει ολα..
οκ οκ thanx αυτο το καταλαβα....

ανοιγω πολλες καρτελες στον firefox ,παιζω παιχνιδια χωρις να τραβαει μουγκριζει ο δισκος,,με τα 3,25 ραμ.. αξιζει..
θα το σκεφτω αν και δεν με εχεις πεισει...

Τελος,(the last I promise) αν μπορεις να μου προτεινεις και 1gb ram(2 εξαρτηματα) απο το πλαισιο και το eshop θα το εκτιμουσα:redface::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ε,δεν πανε στραφι ομως τα λεφτα σου;;;γιατι να μην βαλεις 2gb ram και να αγορασεις και αλλη επεκταση στο μελλον(που λογικα θα ειναι και φτηνοτερο;;;)
γιατι,,εχει 2 υποδοχες το λαπτοπ..

αν βαλεις 2gb+1gb μετα για να βαλεις αλλο ενα,,θα πρεπεις να πεταξεις το 1γιγα και να βαλεις δυαρι.. οποτε χανεις λεφτα χωρις λογο..

τα 3,25 και πανω τα χρησιμοποιει το συστημα ,,καπως νομιζω


οποτε μπορεις να βαλεις μονο ενα δυαρι,,αλλα μετα οοοταν αποφασισεις να βαλεις και αλλα θα εχεις την ανυσυχια αν θα βρεις την ηδη παλια μνημη σου που ..-δεν παιρνει αλλη -και αν θα εχει προβλημα με αλλη μαρκα τυπο μνημης κλπ..δεν ειναι τοσο απλο

ηδη το multirama δεν εχει τη 667 μνημη σου,,απο στοκ εχουν οτι εχουν,,γιαυτο και εγω οταν τη βρηκα φτηνη τη φορτωσα,,και καθαρισα,, απο ενα διαστημα και μετα τα παλαια ειδη μνημης ειναι ακριβοτερα απο τα καινουρια ddr3 πχ ως σπανια..

ενω με 2 ιδια δυαρια θα εχεις και dual channel πιθανολογω,,ισως μεγαλυτερη αποδοση..


με 2+2 γιγα,,τωρα δεν θα ξαναχρειαστεις να ξαναβαλεις ποτέ μνημη στο λαπτοπ σου..
και αν το αλλαξεις ,θα ειναι για αλλο λογο..οχι ομως για τη μνημη..

οποτε ή βαλε 1 στικ των 2 ή 2 απο αυτα,,,
2 *1στικ θα σπαταλησεις λεφτα αφου μετα οριακα θα φτανουν για win 7 κλπ..
και για να βαλεις τοτε 4γιγα για τα win7 που θα ειναι 64βιτ πιθανον θα πρεπει να ξαναπεταξεις και τα δυο στικακια..



https://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.554579
https://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.554795

ακριβοτερα απο τα 2γιγα τα εχει,,δεν συμφερει..
https://www.plaisio.gr/Laptop-Netboo...-1GB-DDR2-667-SoDimm-PC2-5400-JM667QSU-1G.htm
https://www.plaisio.gr/Laptop-Netboo...n-Special-Ram-KVR667D2S5-1G-KVR667D2S5-1G.htm
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Θέλω του χρόνου να αναβαθμίσω τον επεξεργαστή του υπολογιστή μου (πανελλήνιες φέτος..).. Αυτή τη στιγμή έχω έναν AMD Athlon 64 X2 @ 2,20Ghz και έχω βρει έναν επεξεργαστή AMD Black Edition στα 70€, αλλά μου είπαν ότι πρέπει να αλλάξω και τη μητρική μου ειδάλλως δεν θα τον αναγνωρίζει.. Ισχύει;; Η μητρική μου είναι μία Asus του '06..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
δες το χαρτι τη μητρικης σου,,ή πατα το ονομα της στην asus.. θα λεει τι παιρνει ..


και πατηστε εναρξη/εκτελεση/ dxdiag στο κουτακι,και εντερ..και θα δειτε τη μητρικη σας,μνημη τα παντα χρησιμα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
οκ φιλε αγγελε thanx για τις (ΠΟΛΛΕΣ...) info και απαντησεις στις ερωτησεις μου,θα παω να αγορασω 2x2=4gb ram,με επεισες πληρως


thanx mate bb:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
θα παω να αγορασω 2x2=4gb ram,με επεισες πληρως
¨ΕΕΕΕΕλαα μπραααβοοοοοοοοοο..:clapup::clapup::yahoo::yahoo::clapping::bot::vroum::vroum:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Στο επόμενο φορμάτ που θα κάνω, θέλω να σβήσω τα αναθεματισμένα vista από το hp pavillion notebook μου.
Θέλω λογισμικό για σπουδές (προγραμματισμό, εξομοιωτές), ελαφρύ, ασφαλές. Οπότε κλίνω για linux. Ποια διανομή linux όμως; Αξίζει το kubuntu; Και το έταιρο ερώτημα: Πως μπορώ να έχω γρήγορη πρόσβαση σε .exe προγράμματα με κύριο λογ. linux; Χρειάζομαι οπωσδήποτε εξωτερικό δίσκο;
Τρίτο και λίγο noobικο: Μπορεί να περάσει ιός από το ένα λογισμικό στο άλλον, ή οποιοδήποτε πρόγραμμα ή αρχείο μέσα στον ίδιο υπολογιστη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Foxkiller

Νεοφερμένος

Ο Foxkiller αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
κάηκε η motherboard μου πείτε φτηνές και γρήγορες ιδεεςς !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
μπορεις να ψαξεις εδω.δεν ξερω και πολλα απο μητρικες για να σου προτεινω καποια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Foxkiller

Νεοφερμένος

Ο Foxkiller αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
ok στέφανε ευχαριστώ !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
οι καλυτερες σταθερες ποιοτικες μαρκες ειναι gigabyte asus

ολες οι αλλες ειναι φτηνιαρες
3 φορες εβαλα gigabyte και παντα ηταν απολυτα σταθερες ολες αθικτες,και με πολλες πτωσεις ρευματος κλπ..
βρες σε αυτες τις μαρκες μια με τις προδιαγραφες που θελεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Foxkiller

Νεοφερμένος

Ο Foxkiller αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
για την ακριβια άγγελε ψαχνω μια motherboard για να την κρατισω και να μην καει οπως η παλια μου asus που καεικε :/::/::/: και ψανχω μια για να μπορεί να σηκωση παιχνίδια όπως : 4story/batlefield3/lol και batlefieldplay4free γι αυτο θελω μια οικονομικη αλλα καλη ... δυστιχως στις μερες μας τωρα δεν εχει κατω απο 70ευρω καλη motherboard αλλα το ψαχνω εγω θελω να μου πεις κανενα σιτε που ξερεις να δω.. ! ευχαριστω παντος:):):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
απο τι σου καηκε?

απο προσωπικη εμπειρια,,παρε GIGABYTE οι πιο σταθερες καρτες,νομιζω..

μπορει να μην εχουν τις επιδοσεις φρου φρου των asus αλλα ειναι πιο σταθερες κατα τη γνωμη μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
αυτη εδω πχ


ειναι αψογη εχει sata 3 usb 3 το τελευταιο chipset ,,τα εχει ολα και δυο καρτες γραφικων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
για την ακριβια άγγελε ψαχνω μια motherboard για να την κρατισω και να μην καει οπως η παλια μου asus που καεικε :/::/::/: και ψανχω μια για να μπορεί να σηκωση παιχνίδια όπως : 4story/batlefield3/lol και batlefieldplay4free γι αυτο θελω μια οικονομικη αλλα καλη ... δυστιχως στις μερες μας τωρα δεν εχει κατω απο 70ευρω καλη motherboard αλλα το ψαχνω εγω θελω να μου πεις κανενα σιτε που ξερεις να δω.. ! ευχαριστω παντος:):):):)

1.κοιτα καλύτερο θα είταν να στο κοίταγε κάποιος απο κοντα, πήγενε το σε κάποιο κατάστημα και θα σου πούνε πιο αναλυτικά τι μπορείς να κάνεις..

2.Οικονομική και battlefield 3 δεν νομίζω :p , εδω δεν το παίζει και τέλεια η δική μου (σε καλες ρυθμισεις ετσι; αλιως το παιζει τελεια) που ειναι και ακριβη

αμα πεις στους καταστηματάρχες να σου δωσουν τέτια κάρτα θα σου δωσουν αυτο: (πάτα το spoiler)

:P:P:clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
.Οικονομική και battlefield 3 δεν νομίζω
η μτρικη ελαχιστο ρολο παιζει
βασικα πρεπει να ειναι η σταθερη βαση του συστηματος
οποτε και φτηνη να ειναι,,ή μεσης τιμης,,αν ειναι ταθερη και χει τις υποδοχες που θελεις..τοτε οκ,μην πας για ακριβη,,δεν συνφερει..
για γραφικα και παιχνιδια βαλε καρτα γραφικων οτι θελεις και επεξεργαστη 2ον ,και μπολικη ραμ ακομα καλυτερα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria Bluemind

Νεοφερμένος

Η Maria Bluemind αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Εχω ενα netbook του οποιου η εσωτερικη οθονη εχει σπασει. Γινεται να βγαλω τον σκληρο δισκο και να τον συνδεσω καπως με αλλον υπολογιστη, ωστε να παρω τα αρχεια;;
ή τελος παντων, υπαρχει καποιος τροπος να παρω τα αρχεια; (θα ηθελα να το κανω μονη μου και να μην πληρωσω ειδικο..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Εχω ενα netbook του οποιου η εσωτερικη οθονη εχει σπασει. Γινεται να βγαλω τον σκληρο δισκο και να τον συνδεσω καπως με αλλον υπολογιστη, ωστε να παρω τα αρχεια;;
ή τελος παντων, υπαρχει καποιος τροπος να παρω τα αρχεια; (θα ηθελα να το κανω μονη μου και να μην πληρωσω ειδικο..)

σύνδεσέ το με εξωτερική οθόνη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Εχω ενα netbook του οποιου η εσωτερικη οθονη εχει σπασει. Γινεται να βγαλω τον σκληρο δισκο και να τον συνδεσω καπως με αλλον υπολογιστη, ωστε να παρω τα αρχεια;;
ή τελος παντων, υπαρχει καποιος τροπος να παρω τα αρχεια; (θα ηθελα να το κανω μονη μου και να μην πληρωσω ειδικο..)

Το συνδέεις με κάποια τηλεόραση με ένα hdmi καλωδιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria Bluemind

Νεοφερμένος

Η Maria Bluemind αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
σύνδεσέ το με εξωτερική οθόνη
Το συνδέεις με κάποια τηλεόραση με ένα hdmi καλωδιο.
Wow... τελειο...! :clapup:
Σας ευχαριστω πολυ! :happy:

:mad: γιατι δεν το ειχα σκεφτει;;; ειναι τοσο ευκολο... :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top