Η αντιαισθητικότητα της περούκας στον άντρα

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Ενας λόγος χωρισμού ήταν όταν ανακάλυψα ότι φόραγε περούκα. Δεν το είπα λόγω διακριτικότητας,αλλά το κατάλαβε στη πορεία από το σοκ που έπαθα όταν το είδα.
:eek: Ιιιιιιιιοουυυυυυυυ :sick:
Γιατί να το κάνει αυτό ένας άντρας, αλήθεια;;;;



Α σε παρακαλώ, δε δικαιούστε να μιλάτε εσείς,
με τα τακούνια, τις βαφές, τα γουόντερμπραζ :P:P



πς. :strong: Φαλακροί όλοι του κόσμου ενωθείτε :strong:


Ρεμπεσκέ ... ΑΛΛΟ να είσαι φαλακρός και ΑΛΛΟ να το καλύπτεις με περούκα!!!!
Στο φινάλε φινάλε ο Μπρούς Γουίλις με περούκα θα ήταν ένα χάλι, ενώ χωρίς ..... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Ρεμπεσκέ ... ΑΛΛΟ να είσαι φαλακρός και ΑΛΛΟ να το καλύπτεις με περούκα!!!!
Στο φινάλε φινάλε ο Μπρούς Γουίλις με περούκα θα ήταν ένα χάλι, ενώ χωρίς ..... :)


Άλλο να είσαι Μπρους Γουίλις, και άλλο να είσαι Νίκος Μουρατίδης. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ελα τωρα, καλυτερα να γυαλιζει, παρα να καλυπτεται απο περουκα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Άλλο να είσαι Μπρους Γουίλις, και άλλο να είσαι Νίκος Μουρατίδης. :P

Και οι δύο με περούκα όμως χάλια θα είναι!!! :pfff:


Νέρι .... αυτά που γράφεις εγώ τα βλέπω σαν τετραγωνάκια, γιατί;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,813 μηνύματα.
:eek: Ιιιιιιιιοουυυυυυυυ :sick:
Γιατί να το κάνει αυτό ένας άντρας, αλήθεια;;;;

Καρκίνος στη χειρότερη περίπτωση. Μια ελαφριά χημειοθεραπεία να κάνεις, τελείωσαν τα μαλλιά. Και σου μιλάω για σκηνικό που ξυπνάς και κάνεις ένα μπάνιο και σου φεύγουν τούφες από τα μαλλιά ξαφνικά και μένεις έντρομος να κοιτάς μια φαλάκρα.... Το ξέρεις ότι θα τα χάσεις, αλλά δεν τα χάνεις σε βάθος χρόνου πχ 6μηνο. Είναι άμεση και βίαιη η αλλαγή. Κι όλα αυτά δεν είναι αερολογίες...τα ξέρω από συγγενείς μου που έχω δει. Κατάλαβες τι εννοώ.

Ένας άλλος λόγος είναι το image στην περίπτωση που είσαι δημόσιο πρόσωπο. Πχ γνωστός τηλεπαρουσιαστής το 2001 θυμάμαι φόραγε περουκίνι. (έχει το όνομα του φίλου σου, για να καταλάβεις ποιόν εννοώ χωρίς να το πω δημοσίως)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Ξυρίζεις το κεφάλι και έτσι είναι πολύ καλύτερα.... η περούκα στον άντρα κάνει μπαμ, γιατί τα μαλλιά είναι κοντά και φαίνεται ότι δεν έχει φύτρες....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Για οποιο λογο και να απεκτησε καποιος φαλακρα, η επιλογη της περουκας, αισθητικα ειναι ο,τι χειροτερο. Τωρα, εαν εκεινον τον κανει ψυχολογικα να νοιωθει καλυτερα, ας το κανει. Σημασια εχει τι εκεινος θελει και οχι τι αρεσει στους αλλους.
Ο Μουτσινας π.χ μια χαρα ειναι που το εχει ξυρισμενο ολο. Ακομα και για μενα που το ξυρισμενο δεν ειναι στα γουστα μου, το προτιμω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,813 μηνύματα.
Ξυρίζεις το κεφάλι και έτσι είναι πολύ καλύτερα.... η περούκα στον άντρα κάνει μπαμ, γιατί τα μαλλιά είναι κοντά και φαίνεται ότι δεν έχει φύτρες....

Αισθητικά, με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνο. Όμως δεν μπορείς να ξέρεις πως νιώθει ο καθένας ή τι θέλει να κρύψει ή όχι από την κοινή θέα, ειδικά όταν έχει κάποια αρρώστια. Άμα δεν το δεις από πρώτο χέρι δε μπορείς να είσαι απόλυτη "ας τα ξυρίσει". Για να φοράνε περούκες και άντρες σημαίνει ότι γίνεται για κάποιο λόγο, ικανοποιείται κάποια ανάγκη. Το αν είναι σοβαρή ή όχι και αν χρίζει εναλλακτικής προσέγγισης είναι υποκειμενικό ζήτημα.

Για παράδειγμα εμένα που είναι καθαρά αισθητικής το θέμα που χω χάσει λίγα μαλλιά μπροστά, δε θα κάτσω να το κάνω θέμα. Άν τώρα κάνω καράφλα (έχουμε κι έναν πατέρα που μας δίνει κληρονομιά το γλόμπο του) θα τα ξυρίσω όλα. Δε θα αφήσω να δημιουργηθεί αυτό το αντισεξουαλικό κατα τη γνώμη μου "αμφιθέατρο Δωδώνη" στο κεφάλι μου.


Κάποιος όμως που έχει αρρώστια όπως είπαμε, ή ανήκει στη δημοσιότητα, ίσως να θέλει να βάλει περούκα. Λόξα; Δικαιολογημένο; Επιλογή του!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Για παράδειγμα εμένα που είναι καθαρά αισθητικής το θέμα που χω χάσει λίγα μαλλιά μπροστά, δε θα κάτσω να το κάνω θέμα. Άν τώρα κάνω καράφλα (έχουμε κι έναν πατέρα που μας δίνει κληρονομιά το γλόμπο του) θα τα ξυρίσω όλα. Δε θα αφήσω να δημιουργηθεί αυτό το αντισεξουαλικό κατα τη γνώμη μου "αμφιθέατρο Δωδώνη" στο κεφάλι μου.


Μπορείς να κάνεις και εμφύτευση πάντως .... :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Μπορείς να κάνεις και εμφύτευση πάντως .... :D

Τι θα γινει ρε φιλεναδα?!:eek:
Θα προλαβαινεις να γραφεις ο,τι σκεφτομαι?!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από σιμπυ:
Και οι δύο με περούκα όμως χάλια θα είναι!!! :pfff:

Δε νομίζω πως ο Νικ Μουρ μπορεί να κάνει κάτι που θα τον ασχημήνει περισσότερο :P
μα αυτα ειναι γνώμες.


Αρχική Δημοσίευση από νερ:
Ο Μουτσινας π.χ μια χαρα ειναι που το εχει ξυρισμενο ολο.

Αυτός ξεκίνησε με μηχανή από το στήθος, μα η μηχανή χάλασε και δεν έσβηνε
μέχρι που τον αποτρίχωσε πλήρως. :P


Αρχική Δημοσίευση από νερ2:
Ελα τωρα, καλυτερα να γυαλιζει, παρα να καλυπτεται απο περουκα...



Μα δεν το κάνει αμιγώς για τις γυναίκες. ο ίδιος νοιώθει περισσότερη αυτοπεποίθηση με το περουκίνι :P Κάτι σαν το γουοντερμπρα που λέγαμε...



Αρχική Δημοσίευση από βαλ:


βρε χτύπα ξύλο... καπελάκι και καθόλου βόλτες. :/:



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Τι θα γινει ρε φιλεναδα?!:eek:
Θα προλαβαινεις να γραφεις ο,τι σκεφτομαι?!:P

Πριν απο σας, για σας .... αλλά σου ξαναλέω, δεν βλέπω τι γράφεις!!!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,813 μηνύματα.
Μπορείς να κάνεις και εμφύτευση πάντως .... :D

Ρε, την έξυπνη μου κάνεις;:P Ούστ!:P (Καλή η ιδέα όμως! Θενξ! ;)) Πιό πολύ για παράδειγμα το φερα βέβαια αλλά τέσπα.

Το θέμα πάει για σπλιτ άνετα. Μπανάνα σπλίτ!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Μα δεν το κάνει αμιγώς για τις γυναίκες. ο ίδιος νοιώθει περισσότερη αυτοπεποίθηση με το περουκίνι :P Κάτι σαν το γουοντερμπρα που λέγαμε...

Τωρα δλδ εσυ συγκρινεις το αισθητικο αποτελεσμα της περουκας με του γουοντερμπρα?! Το μεν σε ανεβαζει οντως, αλλα το αλλο καθε αλλο θα ελεγα εγω και πολλες αλλες! ;) (κατι με λεει, οτι δεν εχεις ιδεα για τι πραγμα γραφεις!:whistle:)
Για πιασε το αλλιως!
Καπου το χασες μιστερ!:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Πριν απο σας, για σας .... αλλά σου ξαναλέω, δεν βλέπω τι γράφεις!!!!!:P

Μαλλον τωρα θα τα διαβαζεις!
Η γραμματοσειρα πρεπει να εφταιγε..:)
Θελω και κολπακια τρομαρα μου!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Χμμ... Το πιθανοτερο ειναι λογο κομπλεξισμου να το κανει αυτο ενας αντρας.
Αυτοι που θα φανταζομουν οτι θα το κανανε ανετα ειναι αυτοι οι κυριλες, με τα ακριβα κουστουμια-ρολογια-αμαξια-γκατζετακια που το μονο που τους νοιαζει ειναι το image τους, να εχουν υψιλη θεση σε μεγαλη εταιρια και να εχουν πολλες γκομενες, καθος και πολυ που θα ηθελαν να ειναι τετιοι αλλα δεν τους το επιτρεπουν τα χρηματο-οικονομικα τους, και πολλα μοντελα, τραγουδιστες κλπ
Απο εκει και περα αν καπιος λογο αρρωστιας χασει ολα μαλια του μεσα σε μια-2 μερες, ειναι απολυτα λογικο να βαλει περουκα! Θα ειναι τρομερο σοκ να αλλαζεις τοσο πολυ τοσο αποτομα. Εδω εγω για να καταφερω να μεταβω απο το μακρυ στο κοντο μαλλι μου πει 1 χρονο προετιμασιας σε πνευματικο επιπεδο και 6 μηνες να τα κουρευω σιγα-σιγα. Και πιο προσφατο παραδειγμα, ξυρισα το μουσακι μου, και εχω κανεναν μηνα τωρα, και ακομα δεν εχω συνιθισει τον ευτο μου και δεν νιωθω ανετα.

Τωρα το αν θα βαλει κανεις περουκα, αν θα κυκλοφορει παντα με καπελο, αν θα ξυρισει οτι του εχει απομεινει, αν απλα δεν θα δωσει σημασια η αν θα παει να κανει εμφυτευση, εμενα προσοπικα ποσος με ενδιαφερει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μελιώ

Δραστήριο μέλος

Η -Το Νου Σου Στην- Αμέλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Μπααα , οι κυρίλες με τα ρόλεξ στα χέρια - τις γούνες στους ώμους - ελάτε να βγούμε στους δρόμους , έχουν φράγκα και θα πάνε στα καλύτερα μεταμοσχευτικά κέντρα θα χτυπήσουν μια εμφύτευση κι όλα καλά . Άλλωστε οι αιθέριες κυρίες των βορείων προαστείων δεν νομίζω πως θα άντεχαν στη θέα μιας περούκας , too much για τον ψυχισμό τους γιου νόου ..
Τεςπα μόνο θέμα κομπλεξισμού δεν είναι να θέλει ο άλλος να έχει μαλλιά , πρέπει να είναι μεγάλο σοκ για έναν άντρα να χάνει τα μαλλιά του , το σύνδρομο του Σαμψών ελλοχεύει στις αντρικές ψυχές και είναι άκρως κατανοητό αυτό από τη μεριά μου .

Προσωπικά δεν με ενοχλεί ούτε η καράφλα ούτε η μαλλούρα η γοητεία πολλές φορές είναι κάτι πολύ παραπάνω από τρίχες ….

Απλά αν φορούσε περούκα θα ήθελα να το γνωρίζω ώστε να μη βρεθώ προ εκπλήξεων εν ώρα πάθους :P, φαντάζομαι το ίδιο θα ήθελε να ξέρει και ένας άντρας γιατί τα τελευταία χρόνια έχουμε πολλές ενδείξεις καράφλας και σε γυναίκες , οπότε ας μη βιαζόμαστε να κρίνουμε , άλλωστε και για μεταμόσχευση να πάει κανείς μεχρι να το αποφασίσει , να κάνει τις εξετάσεις κλπ μπορεί να μην αντέχει να βλέπει τον εαυτό του έτσι .

Αισθητικά για μένα σαφώς και ψηφίζω ανευ περουκινίου αλλά αν ο άλλος δεν αισθάνεται άνετα έτσι ???


Εκτός από τον καρκίνο υπάρχουν κι άλλες ασθένειες που μπορεί να προκαλέσουν τριχόπτωση ή κατά τόπους τριχόπτωση ειδικά σε γυναίκες , κάπως λέγεται αυτή η πάθηση μα δεν θυμάμαι τώρα … οι τρίχες ξαναβγαίνουν αλλά περνάει καιρός εκεί δεν συζητάμε για μεταμόσχευση αφού τα μαλλιά θα επανέλθουν στην πρότερη κατάσταση , μέχρι όμως να επανέλθουν ποιος θα ήθελε να κυκλοφορεί έτσι ???:hmm:


Ιιουυυ είναι για μένα οι απόλυτοι και οι κακοπροαίρετοι άνθρωποι , οι άνθρωποι με ανασφάλεις μου είναι πολύ πιο συμπαθείς , ποιος είναι αυτός που θα ισχυριστεί πως δεν έχει , εγώ πάντως όχι …
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Περουκα με περουκα να ξερεται οτι εχει διαφορα.Αλλο περουκα για μασκαρεμα (υπερβαλλω), αλλο περουκινι, αλλο περουκα που κοστιζει οσο μια μηχανη και ειναι απο κανονικη τριχα, ή τριχα απο χαιτη/ουρα αλογου (δεν θυμαμαι) και δεν ξεχωριζει τιποτα, ουτε σε υφη ουτε πουθενα.
Και ο αντρας οσο και αν γινει σαν παγοδρομιο στο επανω μερος, -συνηθως- στα πλαινα και πισω (πανω απο τον σβερκο μεχρι λιγο πιο ψηλα απο παργκεφαλιδα μερια) μαλλια εχει παντα.
Ο πατερας ανος φιλου μου ιταλου ειχε (καθως και η γιαγια του η οποια τα ειχε χασει ολα απο χημειοθεραπειες) και το αποτελεσμα ηταν ιδιαiτερα καλαισθητο.
Προσωπικα δεν ειχα χαμπαριασει μια.
Αλλα απ'οτι εμαθα μετα (απο τον ιδιο μου τον φιλο) τα ειχαν σταξει γερα, και ισως να φταιει και το οτι ηταν αρκετα διακριτικη η επιλογη του στο χρωμα, μηκος κτλ και ισως κι εγω δεν πολυ ασχοληθηκα.

Τεσπα...προσωπικα δεν το θεωρω και την πλεον καλη αισθητικα επιλογη, μιας και στις μερες μας το "γλομπος" σαν στυλ, ειναι ιδιαιτερα καλοδεχουμενο και απο τις γυναικες και απο την κοινωνια (δεν σε κοιτα κανεις "καπως").
Η εμφυτευση ειναι μια καλη λυση, αλλα στοιχιζει απο την μια και απο την αλλη και εκει φαινεται (λιγοτερο) αν κανει καποιος "θεραπεια".

Τωρα οσον αφορα το πρωτο πρωτο ποστ και το οτι καποια κοπελα χωρισε καποιον επειδη φοραγε περουκα, προσωπικα με μπερδευει.
Αυτη τον γουσταρε με μαλλι ετσι?
Αρα δεν ειχε καταλαβει οτι φοραγε περουκα μιας και οταν το ανακαλυψε την εκανε με ελαφρα.
Τωρα, την εκανε γιατι ο αλλος ηταν ασχημος χωρις μαλλια ή γιατι της ειπε ψεματα? (αυτοματα διακαιολογει στον αλλο τον φοβο του και την επιλογη του να φοραει περουκα για να ειναι ελκυστικος.)
'Η γιατι της εκρυψε ενα τοοοοοοοοσο μεγαλο μυστικο?
'Η γιατι θεωρησε οτι για να εχει τετοιες φοβιες και κολληματα ειναι "γεια σου" ο τυπος?
(ερωτηματα που σου ερχονται στις 3.40 ε?:P)

Τεσπα, οπως και να εχει το πρωτο ισως που μετραει ειναι η αυτοπεποιθηση μας.
Και μαλλι μεχρι τον κ@λο να εχουμε και βιδα σαν του Jackson, αν δεν μπορεσουμε να "ερωτευτουμε" εμεις τον εαυτο μας, τοτε χλωμο να το κανει καποιος αλλος.
Και επειδη οι περισσοτεροι αντρες προς τα εκει οδευουμε, ενα εχω να πω...
Μπορει αργοτερα να εχουμε λιγοτερα μαλλια να χτενιζουμε...αλλα θα εχουμε περισσοτερο προσωπο να πλενουμε!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Kαλά εσείς μπορεί να λέτε, μα
δεν πρέπει πότε να υποτιμηθεί η ανδρική επινοητικότητα
επί ενός τόσο... εκριζωτικού ζητήματος.

Αρχικά, να ανιχνεύσουμε τον εχθρό.
Το κλασσικότερο αποτέλεσμα της απώλειας μαλλιών
είναι η εμφάνιση "πέταλου" στην κεφαλή.
Υπάρχουν δύο κλασσικές μέθοδοι αντιμετώπισης:





...Μέθοδος "Combover": αφήνουμε τα πλαϊνά μακρύτερα,
και καλύπτουμε τις έρημες περιοχές με την πλεονάζουσα βλάστηση:





Πς. Προσοχή. Οι έξοδοι να περιορίζονται στις άπνοες μέρες, αλλιώς
ελλοχεύει ο κίνδυνος αποκάλυψης της απάτης.





Η μέθοδος της "Χελιδονοφωλιάς":
Εδώ προτιμάται η κάλυψη της λαμπερής περιοχής με αναδίπλωση μαλλιών που έχουμε αφήσει μακριά στο πίσω μέρος. Η τακτική αυτή είναι σχετικά πιο ανθεκτική στον άνεμο, μα αφήνει ένα
οπτικά αξιοπερίεργο αποτέλεσμα:







Πςς. για να κλείσουμε με το θέμα.
Δεν είναι ζήτημα "αισθητικής", καθώς
πρόκειται για εμφανή εγκλήματα :P
είπαμε, είναι αυστηρά θέμα
ξανανιώματος βρε παιδί μου. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Ρεμπεσκέ παιδί μου .... έχεις εντρυφήσει στο θέμα βλέπω. :P:P

Λοιπόν θα συμφωνήσω εν μέρει με τον Μάριο, ότι βέβαια παίζει ρόλο η ποιότητα της περούκας ως προς το αποτέλεσμα. Την χρήση όμως τη δικαιολογώ μόνο ίσως στην περίπτωση ασθένειας, όπου η αλλαγή στην εμφάνιση είναι ξαφνική.
Γενικά πάντως θεωρώ ότι στους άνδρες το μαλλί δεν παίζει και σπουδαίο ρόλο όσον αφορά στο κατά πόσο είναι γοητευτικός ή όχι. Υπάρχουν πολύ ωραίοι άνδρες, που είναι γλόμποι.
Δεν θυμάμαι πως τον λένε, αλλά αυτός που έπαιζε τον Λεξ Λούθορ στον "Σούπερμαν στα Χρόνια της Νεότητας" είναι ένα παράδειγμα ενός πολύ ερωτεύσιμου άνδρα γλόμπου.!

Και σίγουρα ο απόλυτος γλόμπος είναι πολύ καλύτερος, από αυτόν που έχει μόνο πλαϊνά.

Πάντως σε κάθε περίπτωση, από τις τεχνικές κάλυψης της πλατείας της κεφαλής, είτε με μαλλιά από όπου τέλος πάντων έχουν μείνει, είτε με περούκα... εγώ προτιμώ τους γλόμπους!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top