Παγκόσμιο Κύπελλο Ποδοσφαίρου: Mundial 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

totentanz

Νεοφερμένος

Ο totentanz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Καλά μιλάμε όλοι Ελληνάρες σε αυτό το φόρουμ !!!

Σοβαρά τώρα την εθνική δεν την υποστηρίζουμε επειδή έχει ομαδάρα ή την κράζουμε επειδή δεν έχει.Είναι η ομάδα της χώρας μας και ανεξάρτητα από το αποτέλεσμα οφείλουμε να την υποστηρίζουμε.

βασικά αυτό. αλλά οκ, ας υποστηρίξουμε περισσότερο τον παοκ που είναι μια ανώνυμη εταιρία/επιχείρηση, δεν παίζει ούτε καν μέτριο ποδόσφαιρο (χειρότερο απ'της εθνικής), φέρνει κάθε χρόνο ανύπαρκτους παίκτες, απειλεί προπονητές να παραιτηθούν γιατί θα έχουν άσχημα μπλεξίματα (δώνης), συντηρεί οπαδικούς στρατούς και κλέβει το δημόσιο με τα χρέη του.

αλλά ποιος ευρωπαίος έχασε τη λογική του για να την βρεις ο έλληνας μωρέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Για ποδοσφαιριστές τους θέλουμε όχι για μοντέλα. Και ο συγκεκριμένος αν και δεν τον πάω είναι απο τους καλύτερους στην ομάδα.

Και αν είναι δυνατόν ρε παιδιά. Δλδ καμιά υποστήριξη για την Εθνική της χώρας μας. Μπορεί να μην είναι η καλύτερη αλλά είναι αυτή που έχουμε.

Νταξ κι εσύ εμείς που δεν ξέρουμε πολλά από ποδόσφαιρο κοιτάμε και την εμφάνιση για να μη βαριόμαστε. :P

Περι υποστήρηξης τώρα, δεν καταλαβαίνω ποιο είναι το πρόβλημα σας. Το ποια ομάδα υποστηρίζεις έχει να κάνει εν μέρει με την καταγωγή σου ( πχ πιο συχνά θα βρεις Κρητικό να υποστηρίζει οφη παρά Αθηναίο), και με το ποιοι σου κάνουν κλικ. Οκ με τις εθνικές μετράει πιο πολύ το πρώτο αλλά που το πρόβλημα αν κάποιος το βλέπει πιο αποστασιοποιημένα και εκφράζει προτίμηση για την ομάδα που τον τραβάει πιο πολύ?

Εγώ που δεν πωρώνομαι από εθνικής άποψης κλπ έχω να πω ότι πιο εύκολα θα υποστήριζα πχ το Καμερούν που είδα χθες να το παλεύει μέχρι τελικής πτώσεως (κατά τη γνώμη μου) κι ας το είχε χαμένο το παιχνίδι από την αρχή για πολλούς λόγους παρά την Ελλάδα που τη μια φορά που την είδα σε αυτή τη διοργάνωση μοιάζανε να βαριούνται άπειρα και να έχουν πάει εκεί μόνο για να δουν τη Βραζιλία σαν χώρα. Να δουν και τη συνέντευξη του Κασίγιας μετά τον αποκλεισμό να μάθουν πως χάνεις με αξιοπρέπεια και μετά θα ανεβουν στα μάτια μου. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

totentanz

Νεοφερμένος

Ο totentanz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 105 μηνύματα.
επίσης με βάση τις διασταυρώσεις, η πιο πιθανή τετράδα μου φαίνεται το: Βραζιλία-Ολλανδία και το Γερμανία-Αργεντινή. ειδικά το 1ο, δεν ξέρω πως μπορεί να μην κάτσει. για το δεύτερο αμφιβάλλω λίγο, μιας και μπορεί να μπει η γαλλία αντί της γερμανίας. απ'τους 16 όμως κιόλας θα έχουμε παιχνιδάρες. Ολλανδία-Μεξικό κυρίως αλλά και το Βραζιλία-Χιλή θα είναι σούπερ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loret

Νεοφερμένος

Ο Loret αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Ελλάδα - Βραζιλία στον τελικό και θα κερδίσει η Ελλάδα στην παράταση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Ελλάδα - Βραζιλία στον τελικό και θα κερδίσει η Ελλάδα στην παράταση

... Και το γκολ θα μπει από κόρνερ και κεφαλιά του Χαριστ... ουπς του Μήτρογλου ήθελα να πω!

Και εγώ είμαι αισιόδοξη αλλά όχι και τόσο, χαχα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Καραγκούνης: «Συγγνώμη, παιδιά, αλλά δεν γίνεται... Τον Ιούλιο εγώ θα είμαι εδώ και θα παίζω ...τελικό»!

https://www.newsbomb.gr/sports/mundi...oy-karagkoyni-poy-pagose-toys-ellines-opadoys
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Τι άλλο απομένει να δούμε από τον Stephen Hawking; Αυτή τη φορά υπολoγίζει τις πιθανότητες κατάκτησης του παγκοσμίου κυπέλλου ποδοσφαίρου από την εθνική ομάδα της Αγγλίας.
Σύμφωνα με τον Hawking στην ανάλυση υπεισέρχονται πάρα πολλοί παράγοντες και οι υπολογισμοί γίνονται εξαιρετικά περίπλοκοι, έτσι ώστε σε σύγκριση με το ποδόσφαιρο η κβαντική φυσική να φαίνεται απλούστατη.
Συνεργαζόμενος με bookmakers εξέτασε όλες τις εμφανίσεις της Αγγλίας στο Παγκόσμιο Κύπελλο από το 1966 – ψάχνοντας για τους βασικούς παράγοντες-κλειδιά και τις μεταβλητές που καθόρισαν τις νίκες ή τις ήττες. Και κατέληξε(; ) στον περίπλοκο μαθηματικό τύπο που βλέπουμε στην παρακάτω εικόνα:



Σύμφωνα με την ποδοσφαιρική εξίσωση του Hawking, όσον αφορά την εθνική Αγγλίας:

Τα ήπια κλίματα είναι καλύτερα: αύξηση της θερμοκρασίας κατά 5 βαθμούς Κελσίου μειώνει τις πιθανότητες νίκης κατά 59%
Υψόμετρο: η Αγγλία έχει διπλάσιες πιθανότητες να κερδίσει όταν παίζει σε υψόμετρο 500 μέτρων πάνω από τη θάλασσα
Κοντά στο σπίτι: όταν παίζει σε κοντινές αποστάσεις από το νησί, έχει 22% περισσότερες πιθανότητες να κερδίσει
Ώρα έναρξης του αγώνα: οι άγγλοι ποδοσφαιριστές επηρεάζονται από την ώρα έναρξης του παιχνιδιού. Αν το ματς ξεκινήσει στις 15:00, αυξάνονται κατά το 1/3 οι πιθανότητες να νικήσουν.
Τακτική: Το σύστημα παιχνιδιού 4:3:3 δίνει ένα ποσοστό επιτυχίας 58% σε σύγκριση με το 48% που δίνει το σύστημα 4:4:2
Χρώμα φανέλας: το κόκκινο χρώμα αυξάνει τις πιθανότητες επιτυχίας
Διαιτητές: με ευρωπαίους διαιτητές έχει πιθανότητες νίκης 68%
Πάντως οι κλιματικές συνθήκες που επικρατούν στην Βραζιλία, η ώρα έναρξης των αγώνων, η μακρινή απόσταση και άλλοι παράγοντες δίνουν ελάχιστες πιθανότητες στην Αγγλία για να κατακτήσει το παγκόσμιο κύπελλο. Συνεπώς οι τζογαδόροι καλά θα κάνουν να μην ποντάρουν στην εθνική Αγγλίας.

Ο Hawking κάνει παράλληλα ειδική αναφορά στα πέναλτι.. Μεταξύ άλλων αναφέρει ότι:
Οι επιθετικοί παίκτες σε σχέση με τους αμυντικούς έχουν περισσότερες πιθανότητες επιτυχίας
οι ξανθοί ή οι παίκτες με ξυρισμένο κεφάλι (!) έχουν ποσοστά επιτυχίας 84% και 71% σε σχέση με το 69% των μελαχρινών παικτών
ευνοούνται οι παίκτες που κάνουν τουλάχιστον τρία βήματα κατά την εκτέλεση και
όσοι εκτελούν το πέναλτι με το πλαϊνό του ποδιού κι όχι με τα κορδόνια
ενώ οι παίκτες που σημαδεύουν τις επάνω γωνίες έχουν ποσοστό επιτυχίας 84% ...

Προσαρμόζοντας κατάλληλα την εξίσωση του Hawking στα δεδομένα της εθνικής Ελλάδας προκύπτει μια πιθανότητα κατάκτησης του παγκοσμίου κυπέλλου ίση με Ǿ%
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Καθιστε:P ο καθενας υποστηριζει οποια χωρα θελει στο Μουντιαλ ή στο Γιουρο. Δεν λεμε. Θα δουμε και την εθνικη και ναι θα παμε και σε καφετερια οταν παιζει και θα στενοχωρηθουμε οταν χασει αλλα μεχρι εκει. Υπαρχουν χωρες, με πολυ δυνατο ποδοσφαιρο ή χωρες που ο καθενας για τον χ ψ λογο θελει να υποστηριζει. Α αυτο που ειδα με την εθνικη και τον ΠΑΟΚ. Ειναι τελειως ανομοια... Αλλο εθνικη αλλο ΠΑΟΚ. Δηλαδη ο αλλος μπορει να μην θελει να βλεπει Μουντιαλ τι θα υποστηριζει την εθνικη περισσοτερο απο τον ΠΑΟΚ που τον παρακολουθει φανατικα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

totentanz

Νεοφερμένος

Ο totentanz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 105 μηνύματα.
βασικά βραζιλία-ελλάδα δεν γίνεται να παίξουν τελικό. μόνο ημιτελικό :Ρ
κατά δεύτερον, ο Χώκινγκ έκανε κάτι πιο εύκολο και απ'το να κλέψεις ένα γλειφιτζούρι από ένα μωρό. δηλαδή προέβλεψε αποτυχία της εθνικής αγγλίας.
σα να προβλέπεις ας πούμε ότι το ερχόμενο πρωί ο ήλιος θα ανατείλει. sure thing. πιο καταραμένη ομάδα απ'την αγγλία δεν υπάρχει. και το θέμα είναι πως κάθε φορά πιστεύουν ότι ήρθε η ώρα τους. είτε σε euro είτε σε mundial. σε 2 χρόνια κλείνουν 50 χρόνια απ'την πρώτη και τελευταία τους διάκριση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
ο Χώκινγκ έκανε κάτι πιο εύκολο και απ'το να κλέψεις ένα γλειφιτζούρι από ένα μωρό. δηλαδή προέβλεψε αποτυχία της εθνικής αγγλίας.
σα να προβλέπεις ας πούμε ότι το ερχόμενο πρωί ο ήλιος θα ανατείλει. sure thing. πιο καταραμένη ομάδα απ'την αγγλία δεν υπάρχει. και το θέμα είναι πως κάθε φορά πιστεύουν ότι ήρθε η ώρα τους. είτε σε euro είτε σε mundial. σε 2 χρόνια κλείνουν 50 χρόνια απ'την πρώτη και τελευταία τους διάκριση.

Δεν είναι τόσο θέμα πρόβλεψης. Είναι θέμα κατασκευής μίας εξίσωσης μαθηματικού τύπου με δεκάδες παραμέτρους που προηγείται της ενδεχόμενης πρόβλεψης. Δεν είναι ότι έδωσε το πόρισμα της αποτυχίας της Αγγλίας, αλλά το αιτιολόγησε κιόλας βασιζόμενος στα μαθηματικά και όχι στις... κατάρες. Και αν είναι τόσο εύκολο όσο περιγράφεις, γιατί δεν υπολόγισες εσύ ή κάποιος άλλος τις πιθανότητες αυτές; :P Σίγουρα γι αυτόν είναι παιχνιδάκι, όχι όμως και για τον υπόλοιπο κόσμο.

Τέλος πάντων , αυτό που ήθελα να τονίσω είναι τις πιθανότητες που δίνει η εξίσωση στη δική μας Εθνική.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

totentanz

Νεοφερμένος

Ο totentanz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 105 μηνύματα.
να 'χαμε να λέγαμε είναι αυτά ρε συ. είναι τύποι που μπορούν να επαληθευτούν μόνο αν όλα πάνε ρολόι, κάτι το οποιο είναι πιο δύσκολο κι' απ'το να πετύχεις στην τύχη τον ακριβή αριθμό αστέρων του σύμπαντος. το πραγματικό ποδόσφαιρο δεν είναι pro evolution, άρα δεν υπάρχει καμμία εξίσωση να σου δώσει πιθανότητες. κι αυτό γιατί ένα ποδοσφαιρικό αποτέλεσμα μπορεί να κριθεί από μια στραβοκλωτσιά - τσουρουκιά αμυντικού και να πάνε στα σκουπίδια όλα αυτά, ξέρεις :Ρ
σε ένα άθλημα που το κυρίαρχο στοιχείο είναι το ανθρώπινο λάθος (το ποδόσφαιρο είναι σπορ λαθών) δεν υπάρχει καμμία τυπολογία. και btw η κβαντομηχανική είναι μαγική :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Δε μπορώ να πω, δίκιο έχεις. :)

Ρε παιδιά, να τώρα τι θυμήθηκα ,τι είδα και ανατρίχιασα πάλι.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Καλά ρε παιδιά ηρεμήστε εμένα δηλαδή αν με βγαίνει το πατριωτικό μου με την Ισπανία τι θέμα έχετε; Πρέπει ντε και καλά να υποστηρίζω την εθνική Ελλάδας επειδή γεννήθηκα εδώ; Και σόρρυ αλλά το 2004 που πήραν γιούρο είπα ένα μπράβο μέχρι εκεί όμως. Ούτε τότε με ενθουσίαζε ούτε τώρα με ενθουσιάζει. Γιατί πέσατε να με φάτε; Όσο για τον ΠΑΟΚ τώρα να γελάσω; Λες και στην Ελλάδα όλες οι χώρες είναι άγιες και μόνο αυτή που υποστηρίζω εγώ έχει (και) άμυαλους οπαδούς, χρέη κτλ. Αν εμένα αυτή η ομάδα με τραβάει αυτήν θα στηρίζω. Δεν έχω βάλει ως κριτήριο τις επιτυχίες (αν ήταν έτσι θα είχα γίνει γαυράκι). Η εθνική Ισπανίας για παράδειγμα πήρε γιούρο-μουντιάλ-γιούρο σερί και τώρα αποκλείστηκε από τους ομίλους κιόλας. Ούτε έκραξα τους παίκτες ούτε σταμάτησα να την υποστηρίζω. Περιμένω να την ξαναδώ στο γιούρο ελπίζοντας πως θα πάει πολύ καλύτερα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Καλά ρε παιδιά ηρεμήστε εμένα δηλαδή αν με βγαίνει το πατριωτικό μου με την Ισπανία τι θέμα έχετε; Πρέπει ντε και καλά να υποστηρίζω την εθνική Ελλάδας επειδή γεννήθηκα εδώ; Και σόρρυ αλλά το 2004 που πήραν γιούρο είπα ένα μπράβο μέχρι εκεί όμως. Ούτε τότε με ενθουσίαζε ούτε τώρα με ενθουσιάζει. Γιατί πέσατε να με φάτε; Όσο για τον ΠΑΟΚ τώρα να γελάσω; Λες και στην Ελλάδα όλες οι χώρες είναι άγιες και μόνο αυτή που υποστηρίζω εγώ έχει (και) άμυαλους οπαδούς, χρέη κτλ. Αν εμένα αυτή η ομάδα με τραβάει αυτήν θα στηρίζω. Δεν έχω βάλει ως κριτήριο τις επιτυχίες (αν ήταν έτσι θα είχα γίνει γαυράκι). Η εθνική Ισπανίας για παράδειγμα πήρε γιούρο-μουντιάλ-γιούρο σερί και τώρα αποκλείστηκε από τους ομίλους κιόλας. Ούτε έκραξα τους παίκτες ούτε σταμάτησα να την υποστηρίζω. Περιμένω να την ξαναδώ στο γιούρο ελπίζοντας πως θα πάει πολύ καλύτερα. :)

Συμφωνω απολυτα ^^
Εμεις εχουμε και σε DVD τον τελικο του 2004... Δεν τον εχω δει ποτε... Ουτε λαιβ... Ημουν μικρη...
Και σημερα ναι... Δεν θα δω την Ελλαδα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

totentanz

Νεοφερμένος

Ο totentanz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 105 μηνύματα.
όχι, δικαίωμά σου είναι βασικά. και δεν είναι κακό που υποστηρίζεις δυο μικρές ιστορικά ομάδες (εθνική ισπανίας και παοκ). κι εγώ συνήθως είμαι με τους μικρούς, τα αουτσάιντερ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Συμφωνω απολυτα ^^
Εμεις εχουμε και σε DVD τον τελικο του 2004... Δεν τον εχω δει ποτε... Ουτε λαιβ... Ημουν μικρη...
Και σημερα ναι... Δεν θα δω την Ελλαδα...
Εγώ τότε θυμάμαι ότι γινόταν κακός χαμός στη γειτονιά ξες όλοι κόλλημα στην τηλεόραση και δεν συμμαζεύεται. Εγώ ένα ημίχρονο είδα όλο και όλο (το δεύτερο), είπα γκολ και μετά το ξέχασα. :P Όλοι οι άλλοι πανηγύριζαν για κανένα χρόνο ακόμα. :hehe:
Τι να πω εγώ πιο πολύ είχα χαρεί όταν ο ΠΑΟΚ προκρίθηκε τότε με τη φενέρ στην Κωνσταντινούπολη. Και πιο πολύ χαίρομαι για την Ισπανία. Με την Ελλάδα σαν ομάδα έχω μια απάθεια δεν ξέρω.. :P
όχι, δικαίωμά σου είναι βασικά. και δεν είναι κακό που υποστηρίζεις δυο μικρές ιστορικά ομάδες (εθνική ισπανίας και παοκ). κι εγώ συνήθως είμαι με τους μικρούς, τα αουτσάιντερ.
Σαν την εθνική Ελλάδας, ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Εγώ τότε θυμάμαι ότι γινόταν κακός χαμός στη γειτονιά ξες όλοι κόλλημα στην τηλεόραση και δεν συμμαζεύεται. Εγώ ένα ημίχρονο είδα όλο και όλο (το δεύτερο), είπα γκολ και μετά το ξέχασα. :P Όλοι οι άλλοι πανηγύριζαν για κανένα χρόνο ακόμα. :hehe:
Τι να πω εγώ πιο πολύ είχα χαρεί όταν ο ΠΑΟΚ προκρίθηκε τότε με τη φενέρ στην Κωνσταντινούπολη. Και πιο πολύ χαίρομαι για την Ισπανία. Με την Ελλάδα σαν ομάδα έχω μια απάθεια δεν ξέρω.. :P

Σαν την εθνική Ελλάδας, ε;

Οι γονεις μου... Βασικα ο μπαμπας μου περιγραφει ακομα εκεινη την μερα... Που ειχαν παει στην πιτσαρια διπλα στην λιμνη με μπυρες και εκει ειχε γιγαντοθονη και ολοι εβλεπαν πορωμενοι... Και μετα ολοι με τα αυτοκινητα τους εκαναν τον γυρο του κεντρου κορναροντας και τραγουδοντας τον εθνικο υμνο:P:P:P:P:P:P
* Εγω ημουν σπιτι και κοιμομουν:P
*** Ποτε δεν την υποστήριζα και ψαχνω το γιατι:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

totentanz

Νεοφερμένος

Ο totentanz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Σαν την εθνική Ελλάδας, ε;


ναι, και η εθνική ελλάδος μικρή θεωρείται. αλλά παίζει καλύτερο ποδόσφαιρο από τον παοκ, και έκανε κάτι (euro 2004) που αναλογικά η ισπανία δε θα μπορέσει να κάνει ποτέ. φάση έχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Καλά ρε παιδιά ηρεμήστε εμένα δηλαδή αν με βγαίνει το πατριωτικό μου με την Ισπανία τι θέμα έχετε; Πρέπει ντε και καλά να υποστηρίζω την εθνική Ελλάδας επειδή γεννήθηκα εδώ; Και σόρρυ αλλά το 2004 που πήραν γιούρο είπα ένα μπράβο μέχρι εκεί όμως. Ούτε τότε με ενθουσίαζε ούτε τώρα με ενθουσιάζει. Γιατί πέσατε να με φάτε; Όσο για τον ΠΑΟΚ τώρα να γελάσω; Λες και στην Ελλάδα όλες οι χώρες είναι άγιες και μόνο αυτή που υποστηρίζω εγώ έχει (και) άμυαλους οπαδούς, χρέη κτλ. Αν εμένα αυτή η ομάδα με τραβάει αυτήν θα στηρίζω. Δεν έχω βάλει ως κριτήριο τις επιτυχίες (αν ήταν έτσι θα είχα γίνει γαυράκι). Η εθνική Ισπανίας για παράδειγμα πήρε γιούρο-μουντιάλ-γιούρο σερί και τώρα αποκλείστηκε από τους ομίλους κιόλας. Ούτε έκραξα τους παίκτες ούτε σταμάτησα να την υποστηρίζω. Περιμένω να την ξαναδώ στο γιούρο ελπίζοντας πως θα πάει πολύ καλύτερα. :)

Κάτι μου λέει ότι θα προτιμούσες να ήσουν Ισπανίδα ,σωστά;:P

Πέρα από την πλάκα τώρα, εννοείται πως είναι δικαίωμά σου να νιώθεις όπως θες και αισθάνεσαι! Απλά είθισται να έχουμε κάποια συναισθήματα παραπάνω για τη χώρα καταγωγής μας και την πατρίδα στην οποία μεγαλώνουμε. Αυτό.
Σου εύχομαι πάντως ολόψυχα να ζήσεις κάποτε στην Ισπανία. Φαντάζομαι το θες.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Κάτι μου λέει ότι θα προτιμούσες να ήσουν Ισπανίδα ,σωστά;:P

Πέρα από την πλάκα τώρα, εννοείται πως είναι δικαίωμά σου να νιώθεις όπως θες και αισθάνεσαι! Απλά είθισται να έχουμε κάποια συναισθήματα παραπάνω για τη χώρα καταγωγής μας και την πατρίδα στην οποία μεγαλώνουμε. Αυτό.
Σου εύχομαι πάντως ολόψυχα να ζήσεις κάποτε στην Ισπανία. Φαντάζομαι το θες.:)

Ρε συ το τι θελει ο καθενας να ηταν σε καταγωγη ειναι ανεξαρτητο απο ποια χωρα υποστηριζει στο ΜΟΥΝΤΙΑΛ ή στο ΓΙΟΥΡΟ.
Την διαφήμιση τους δεν την εχετε δει; : ''να υποστηριζεις χωρες που ποτε δεν εχεις επισκεπτει''


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top