Ποιότητα του sex = ποιότητα ζωής;

Wishful

Δραστήριο μέλος

Ο Wishful αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 617 μηνύματα.
:) Να πώ και μιά άλλη άποψη ρε παιδιά ? μάλλον να ρωτούσαμε και κανέναν ΑμΕα για να δούμε αν το σεξ του εχει σχέση με την ποιότητα ζωής του ???;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,823 μηνύματα.
:) Να πώ και μιά άλλη άποψη ρε παιδιά ? μάλλον να ρωτούσαμε και κανέναν ΑμΕα για να δούμε αν το σεξ του εχει σχέση με την ποιότητα ζωής του ???;)

ΑμΕΑ εδω.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Τι είναι ΑμΕΑ ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ατομα με ειδικες αναγκες, με αναπηρια αι θινκ.

Εγω νομιζω οτι η ποιοτητα του σεξ δειχνει μονο την ποιοτητα της σχεσης, με την εννοια οτι οταν δεν εισαι ευχαριστημενος απ'τη σεξουαλικη σου ζωη με τον συντροφο σου, σου φταινε και ολα στη σχεση.
Κατα τ'αλλα δε θελω να πιστεψω οτι παιζει ΤΟΣΟ τραγικο ρολο ωστε να αλλαξει και την ποιοτητα ζωης ενος ανθρωπου :X
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
το σεξ από μόνο του δεν είναι δυνατόν να προσδιορίζει την ποιότητα ζωής γιατί το σέξ είναι μια παράμετρος ....
Στη ζωή δεν αποζητούμε ΜΟΝΟ σεξ...
θέλουμε και καλη παρέα... κι ένα καλό κρασί...κι ένα καλό φαΐ... και μια καλή ταινία... και ελεύθερο χρόνο... και να μην πήζουμε στην κίνηση.... και μια καλή συζήτηση.... όλα αυτά και πολλά ακόμα καθορίζουν την ποιότητα της ζωής....
Είναι σαν να λέμε ότι είχα μια άσχημη συζήτηση.... άρα δεν έχω ποιότητα ζωής...
Κόλλησα στην κίνηση... δεν έχω ποιότητα ζωής...

Για μένα το ότι ζω στην Αθήνα σημαίνει ότι δεν έχω ποιότητα ζωής.... κι ας έχω σεξ... και καλό σεξ! :P

όποιος δηλαδή δεν έχει τη δυνατότητα να κάνει σεξ, για τους Χ-Ψ λόγους, τον βάζουμε αυτόματα στους ανθρώπους που δεν εχουν ποιότητα ζωής?

όταν κάτι περιστασιακά συμβαίνει και μας επιρρεάζει, για μια στιγμή, μπορεί να μας χαλάει τη διάθεση... αλλά δεν καθορίζει κι όλη τη ζωή μας και την ποιότητα της!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από KOYE:
όποιος δηλαδή δεν έχει τη δυνατότητα να κάνει σεξ, για τους Χ-Ψ λόγους, τον βάζουμε αυτόματα στους ανθρώπους που δεν εχουν ποιότητα ζωής?

Δεν ήθελα να το πω αλλά η σχέση σεξ και ποιότητα ζωής είναι στην κατηγορία παραπλάνησης του κόσμου από τα πραγματικά προβλήματα.

Έχουμε κολήσει την εμπορική πιπίλα σεξ και 500 τρόποι να κάνεται καλύτερο σεξ και 400 πράγματα που πρέπει να έχετε κάνει στο σεξ πριν τα 20 σας και έχουμε βάλει και στην αγορά μέχρι και το γυμνάσιο. Και όλος ο κόσμος ασχολείται με αυτό και με τα αθλητικά και με κάθε άλλη φαν φαρ βλακεία που υπάρχει και ξεχνά φυσικά ότι αυτός που του πετάει αυτή τη στάχτη στα μάτια είναι υπεύθυνος για την πραγματική έλλειψη ποιότητας ζωής.

[Εντελώς sarcastic mode]Εγώ προτείνω να βρούμε και καμιά άλλη απόλαυση να την ανάγουμε σε μείζον κριτίριο σχέσης με την ποιτότητα ζωής μας. Πχ 20 τρόπους να φάς σουβλάκια και 50 διαφορειτκούς συνδυασμούς υλικών στην πίτσα. Και αυτά απόλαυση είναι[/Εντελώς sarcastic mode]

Τα υπόλοιπα δικά σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wishful

Δραστήριο μέλος

Ο Wishful αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Δεν ήθελα να το πω αλλά η σχέση σεξ και ποιότητα ζωής είναι στην κατηγορία παραπλάνησης του κόσμου από τα πραγματικά προβλήματα.

Έχουμε κολήσει την εμπορική πιπίλα σεξ και 500 τρόποι να κάνεται καλύτερο σεξ και 400 πράγματα που πρέπει να έχετε κάνει στο σεξ πριν τα 20 σας και έχουμε βάλει και στην αγορά μέχρι και το γυμνάσιο. Και όλος ο κόσμος ασχολείται με αυτό και με τα αθλητικά και με κάθε άλλη φαν φαρ βλακεία που υπάρχει και ξεχνά φυσικά ότι αυτός που του πετάει αυτή τη στάχτη στα μάτια είναι υπεύθυνος για την πραγματική έλλειψη ποιότητας ζωής.

[Εντελώς sarcastic mode]Εγώ προτείνω να βρούμε και καμιά άλλη απόλαυση να την ανάγουμε σε μείζον κριτίριο σχέσης με την ποιτότητα ζωής μας. Πχ 20 τρόπους να φάς σουβλάκια και 50 διαφορειτκούς συνδυασμούς υλικών στην πίτσα. Και αυτά απόλαυση είναι[/Εντελώς sarcastic mode]

Τα υπόλοιπα δικά σας.
:) Εδώ σε χάρηκα φίλε μου,αλλά αυτό το ....sarcastic mode...ειδικά....:clapup: Σεξ για το σεξ,χωρίς άλλο τίποτε !! Πώς λέμε πεινάω ? Υστερα οι ανθρώπινες σχέσεις φθίνουν....!!! Μη βγώ κι εκτός :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
:) Εδώ σε χάρηκα φίλε μου,αλλά αυτό το ....sarcastic mode...ειδικά....:clapup: Σεξ για το σεξ,χωρίς άλλο τίποτε !! Πώς λέμε πεινάω ? Υστερα οι ανθρώπινες σχέσεις φθίνουν....!!! Μη βγώ κι εκτός :P
Μην παρεξηγηθώ δεν είμαι κατά του σεξ για το σεξ σαν μια απόλαυση έτσι. Εϊμαι κατά του πως μας επιβάλονται κάποιες ανάγκες και θέλω και πρέπει για να ξεχνάμε άλλα. Και το θέμα αυτό με το σεξ είναι απλά μια εκδοχή της ιστορίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wishful

Δραστήριο μέλος

Ο Wishful αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Μην παρεξηγηθώ δεν είμαι κατά του σεξ για το σεξ σαν μια απόλαυση έτσι. Εϊμαι κατά του πως μας επιβάλονται κάποιες ανάγκες και θέλω και πρέπει για να ξεχνάμε άλλα. Και το θέμα αυτό με το σεξ είναι απλά μια εκδοχή της ιστορίας.
:) εγώ πάντως φίλε μου,είμαι κατά του σεξ !!! Ερωτας είναι η κατάλληλη έννοια & όρος για μένα ! Μη με κανεις να φαίνομαι "ανέραστος"......Είναι απλά θέμα κυριολεξίας...!!! Αν μπώ στο "γενικό πνεύμα",σεξ δίχως έρωτα...μισή απόλαυση...:) Οκ?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
:) εγώ πάντως φίλε μου,είμαι κατά του σεξ !!! Ερωτας είναι η κατάλληλη έννοια & όρος για μένα ! Μη με κανεις να φαίνομαι "ανέραστος"......Είναι απλά θέμα κυριολεξίας...!!! Αν μπώ στο "γενικό πνεύμα",σεξ δίχως έρωτα...μισή απόλαυση...:) Οκ?:)
Εγώ να σε κάνω να φανείς? Δεν ...
Ο καθένας τις επιλογές του σε τέτοια προσωπικά ζητήματα. Απλά αυτό που ξαναλέω είναι τελικα πως κάποιοι προσπαθούν και παρεμβάλονται σε τέτοιες υποκειμενικές επιλογές με όλα τα παρελκόμενα. Αλλά είναι για άλλο τοπικ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wishful

Δραστήριο μέλος

Ο Wishful αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 617 μηνύματα.
:) Valder φιλε μου,θα'θελα να δώ την άποψη σου απ'τη δική σου σκοπιά,αν πράγματι μιλάμε για ΑμΕΑ. Αν ισχύει ο ...τίτλος να περιμένω κι ένα pm?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,823 μηνύματα.
Στο πόστ υπ' αριθμόν 16 στη δεύτερη σελίδα, έχω εκφράσει αναλυτικά τις απόψεις μου.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wishful

Δραστήριο μέλος

Ο Wishful αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Στο πόστ υπ' αριθμόν 16 στη δεύτερη σελίδα, έχω εκφράσει αναλυτικά τις απόψεις μου.:)
:) Valder ..."την άποψή σου αν πραγματι μιλάμε για ΑμΕΑ" ! Η άποψή σου στο 16 σεβαστή και την είχα "τσεκάρει" απο πρίν....Το σημείο που σταμάτησα ήταν άλλο....το τόνισα τώρα εδώ.Αν έκανα κάποιο λάθος,συγνώμη οκ?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,823 μηνύματα.
:) Valder ..."την άποψή σου αν πραγματι μιλάμε για ΑμΕΑ" ! Η άποψή σου στο 16 σεβαστή και την είχα "τσεκάρει" απο πρίν....Το σημείο που σταμάτησα ήταν άλλο....το τόνισα τώρα εδώ.Αν έκανα κάποιο λάθος,συγνώμη οκ?:)

Γιατί φίλε μου ζητάς συγγνώμη;:confused: Για μια ερώτηση; Μη μασάς! Καλύτερα είναι, οι άλλοι να με ρωτάνε για το πρόβλημά μου παρά να το φυλάνε μέσα τους!:) Και το είπα πρίν και το ξαναλέω, ναι είμαι ΑμΕΑ.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top