Συμπληρώματα διατροφής

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τι επιπτωσεις μπορει να εχω στο σωμα μου αν καταναλώσω πρωτεινη χωρις να γυμναζομαι καθολου?
Σκοπος: Προσθηκη βαρους(οχι λίπους)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Απλά φρόντισε να ενημερώσεις και άλλα άτομα για την απάτη που είναι όλα αυτά τα συμπληρώματα, ώστε να γλιτώσουν όλοι συλλογικά από αυτή την σπατάλη χρήματος!

Εξυπακούεται.;) Ευχαριστώ και πάλι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά και να έχεις πλήρη αποκατάσταση.:)

Ευχαριστω και απο το στομα σου και στου Θεου τ' αυτι! :hug:Περαστικα επισης για το καταγμα σου και υπομονη (ειδικα αν το επαθες στο χερι με το οποιο γραφεις)

Τι επιπτωσεις μπορει να εχω στο σωμα μου αν καταναλώσω πρωτεινη χωρις να γυμναζομαι καθολου?
Σκοπος: Προσθηκη βαρους(οχι λίπους)

Οση πρωτεινη δεν χρησιμοποιει ο οργανισμος σου αποβαλλεται απο τα νεφρα. Μαντεψε ποια οργανα σου θα ζοριστουν αν αυξησεις την καταναλωση πρωτεινης. Επισης η αυξημενη προσληψη πρωτεινης προκαλει την εκκριση ασβεστιου, επισης απο τα νεφρα. Θα εχεις μακροπροθεσμα (αρνητικες) επιπτωσεις και στα οστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Τι επιπτωσεις μπορει να εχω στο σωμα μου αν καταναλώσω πρωτεινη χωρις να γυμναζομαι καθολου?
Σκοπος: Προσθηκη βαρους(οχι λίπους)

Θα ζορίσεις το συκώτι και τα νεφρά σου χωρίς να αυξήσεις τις ενεργειακές ανάγκες του οργανισμού σου για να υπάρξει κάποιο ισοζύγιο. Just don't.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τι επιπτωσεις μπορει να εχω στο σωμα μου αν καταναλώσω πρωτεινη χωρις να γυμναζομαι καθολου?
Σκοπος: Προσθηκη βαρους(οχι λίπους)

Αν εννοεις τι θα γινει αν αυξησεις την ποσοτητα πρωτεινης στη διατροφη σου τοτε μαλλον τιποτα. Αν εννοεις τι θα γινεις αν ενσωματωσεις πρωτεινη απο συμπληρωμα τοτε παλι μαλλον τιποτα. Αν προσπαθεις να χασεις κιλα και κανεις ενα απ τα 2 τοτε θα χασεις γρηγοροτερα. Αν παρεις συμπληρωμα που εχει πολλη ζαχαρη και θερμιδες εκτος απο πρωτεινη τοτε μπορει να παρεις κιλα καθως θα παιρνεις παραπανω θερμιδες απ οσες χρειαζεσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Δεν καταλαβαινω γιατι ακριβως θα ζορισω το σωμα μου ομως.. Πρωτεινη περιεχει καθε κρεας οποτε ποια ειναι η διαφορα και γιατι αμα αρχισω να τρωω 150 μπριζολες δεν θα παθω τιποτα?

Τις θερμιδες μου θελω να αυξησω απλα γιατι παιρνω κιλα δυσκολα και δυστηχως αυτην την στιγμη τα κιλα μου δεν ταιριαζουν σε καμια περιπτωση με το υψος μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
γιατί δεν τρως τότε απλά παραπάνω υδατάνθρακα ή λίπος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Ευχαριστω και απο το στομα σου και στου Θεου τ' αυτι! :hug:Περαστικα επισης για το καταγμα σου και υπομονη (ειδικα αν το επαθες στο χερι με το οποιο γραφεις)

Σ΄ ευχαριστώ. Πιο πολύ φοβάμαι τη γαστρεντερίτιδα παρά το κάταγμα.
Γράφω με σχετική άνεση, γιατί χρησιμοποιώ και το δεξί για γράψιμο.


Τις θερμιδες μου θελω να αυξησω απλα γιατι παιρνω κιλα δυσκολα και δυστηχως αυτην την στιγμη τα κιλα μου δεν ταιριαζουν σε καμια περιπτωση με το υψος μου.

Μα γιατί σε στενοχωρεί που είσαι αδύνατος. Κι εγώ είμαι αδύνατη, δεν είναι κακό. Στην τελική ο κάθε άνθρωπος έχει τον σωματότυπό του.

Όσο για το συμπλήρωμα θα το πιω μιας κι έσκασα 15 ευρώ:P, απλώς δεν θα το ξαναπάρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν καταλαβαινω γιατι ακριβως θα ζορισω το σωμα μου ομως.. Πρωτεινη περιεχει καθε κρεας οποτε ποια ειναι η διαφορα και γιατι αμα αρχισω να τρωω 150 μπριζολες δεν θα παθω τιποτα?

Τις θερμιδες μου θελω να αυξησω απλα γιατι παιρνω κιλα δυσκολα και δυστηχως αυτην την στιγμη τα κιλα μου δεν ταιριαζουν σε καμια περιπτωση με το υψος μου.

Η πρωτεΐνη είναι τα τούβλα του οργανισμού. Με αυτά ο οργανισμός επισκευάζει τους κατεστραμμένους μύες. Η πρωτεΐνη περιέχει θερμίδες. 1 γραμ πρωτεΐνης είναι 4 θερμίδες. Αν καταναλώνεις δηλαδή 100 έξτρα γραμμάρια την ημέρα παίρνεις 400 θερμίδες. Αν δεν κάνεις γυμναστική όμως και απλά κάθεσαι και τρως πρωτεΐνη, ο οργανισμός σου θα μετατρέψει τις έξτρα θερμίδες από τις πρωτεΐνες σε λίπος. Για να αξιοποιηθούν αυτές οι πρωτεΐνες στην κατασκευή μυών πρέπει πρώτα να καταστρέψεις τους μύες σου μέσω της γυμναστικής ώστε ο οργανισμός να πρέπει να τους αναδομήσει.

Μα γιατί σε στενοχωρεί που είσαι αδύνατος. Κι εγώ είμαι αδύνατη, δεν είναι κακό. Στην τελική ο κάθε άνθρωπος έχει τον σωματότυπό του.

Γιατί το φυσικό στον άντρα είναι να είναι δυνατός, όχι αδύνατος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
Δεν καταλαβαινω γιατι ακριβως θα ζορισω το σωμα μου ομως.. Πρωτεινη περιεχει καθε κρεας οποτε ποια ειναι η διαφορα και γιατι αμα αρχισω να τρωω 150 μπριζολες δεν θα παθω τιποτα?

Τις θερμιδες μου θελω να αυξησω απλα γιατι παιρνω κιλα δυσκολα και δυστηχως αυτην την στιγμη τα κιλα μου δεν ταιριαζουν σε καμια περιπτωση με το υψος μου.

Ο μόνος τρόπος είναι συνδυασμός γυμναστηρίου(3-4 φορές την εβδομάδα) με διατροφή. Αποδέξου το, ξεκίνα γυμναστήριο και με τον καιρό, όσο βλέπεις ότι δυναμώνεις και μεγαλώνεις θα σου αρέσει και σένα και θα ενισχύεις την αυτοπεποίθησή σου. Το συμπλήρωμα πρωτείνης είναι από προαιρετικό έως περιττό στην φάση που είσαι, θα το βάλεις αργότερα όταν κολλήσεις αφού πάρεις τα πρώτα σου κιλά. Δώσε έμφαση στη διατροφή. Αύξησε όσο μπορείς τις μερίδες που τρως και κυρίως βάλε ένα δυνατό γεύμα αμέσως μετά το γυμναστήριο. Βάλε στόχο να τρως περίπου 6 γεύματα αν μπορείς και περισσότερα. Ιδιαίτερα για εμας τους αδύνατους που δεν μπορούμε να φάμε και μεγάλες ποσότητες μαζί τα πολλά γεύματα έχουν ξεχωριστή σημασία. Αν έχεις την οικονομική δυνατότητα για διατροφολόγο ακόμα καλύτερα.
Σου μιλάω απο προσωπική εμπειρία. Ξεκίνησα 57 κιλά, 1,85 ύψος. Με το πρόγραμμα που σου είπα έφτασα τον πρώτο χρόνο τα 64. Σήμερα μετά απο 1,5 χρόνο είμαι στα 66-67. Βάλε πρόγραμμα, ακολούθησέ το με πειθαρχία και όλα θα γίνουν πιο εύκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top