Δυσανεξία στις τροφές

kit-kat

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kit-kat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,739 μηνύματα.
καλησπέρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! εχω δυσανεξία σε τροφιμα ( ζάχαρη, τηγανιτά,γαλακτοκομικά και γλουτενη )
τι μπορω να τρωω???και πως θα παχύνω????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Ε, προφανές δεν είναι; Αποφεύγεις τα τρόφιμα που σε πειράζουν.
Γιατί θες να παχύνεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kit-kat

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kit-kat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,739 μηνύματα.
εχασα αρκετα κιλα ειμαι 50 με υψος 1.65!!δεν εχω εμμυνο ρυση...το μονο που μπορω να τρωω ειναι σπιτικο φαγητο και ειμαι φοιτητρια!απο γλυκα μονο μελι και χυμουσ χωρις ζαχαρη.....α μπορω να τρωω και πατατάκια!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Να μαγειρεύεις φαγητά που δεν σε πειράζουν τότε. Το "είμαι φοιτήτρια" δεν είναι δικαιολογία. Μάθε να κάνεις 4-5 φαγητά που είναι εύκολα και δεν σε ενοχλούν και είσαι έτοιμη. Μπορείς να μαγειρεύεις το Σαββατοκύριακο για όλη την εβδομάδα.
Φάε πατατάκια με μέλι για να παχύνεις :P
Πόσο χρονών είσαι; Δεν σου έχει έρθει περίοδος; Ή ήρθε και σταμάτησε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kit-kat

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kit-kat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,739 μηνύματα.
εχασα αποτομα κιλα λογω δυσανεξίας και μου σταματησε.τον ιουνιο ειχα τελευταια φορα!!19 χρονων ειμαι.τα φαγητα ολα τα τρωω απλος δεν μπορω να μεταβολισω το λιπος στο κρεας δεν μπορω να φαω τηγανιτα.....αυγα μονο βραστα.απο εξω δεν μπορω να φαω τιποτα λογω συντιριτικων!!τρωω καθε μερα 5 κριτσινια γτ οτιδηποτε εχει σχεση με αλευρι δεν κανει.γλυκα καθόλου!!!ειμαι πολυ περιορισμενη!! καθε μερα τρωω φρουτα, φαγητο,παστελια,πατατακια,κριτσινια πανω κατω αυτα μπορω να φαω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Δυσανεξία είναι όταν τρώμε κάτι και πρήζεται η κοιλιά μας;
Ξέρω, google it, αλλά βαριέμαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ωπ, δεν ακούγεται πολύ απλό. :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Δίκιο έχεις..
Όσοι το έχουν ξέρουν τι τραβάνε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kit-kat

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kit-kat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,739 μηνύματα.
φουσκωμα,ζαλαδες,μετεορισμο,πονο και ολα αυτα φουλ κανα 6ωρο!!!εκανα και ειλεο τον αυγουστο διοτι δεν ηξερα οτι ειχα δυσανεξια ετρωγα ολα οσα δεν επρεπε!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sobain

Νεοφερμένος

Ο sobain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
καλησπέρα .έχει κάποιος τα συμπτωματα να μας πει.εγω εχω μετεορισμο ολη μερα και η συχνοτητα μου και ο τροπος που πηγαινο τουαλετα περιεργος χορις να εχο ουτε δυσκοιλιοτητα ουτε διαρροια.ολοι οι γαστρεντερολογοι μου λενε ευερεθιστο εντερο αλλα δν νομιζω να ειναι κατι τετοιο διοτι απ οτι ξερω αυτο σε πιανει σαν κριση ενω εγω υποφερω εδω και πολυ καιρο και επι 24ωρου βασεως.εχει κανει κανεις το τεστ αυτο να μας πει την αποψη του?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kit-kat

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kit-kat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,739 μηνύματα.
Tο τέστ της δυσανεξίας δεν είναι αξιόπιστο.έτσι λένε.Το χουν κάνει και κάποιοι γνωστοί μου και τα αποτελεσματα δεν συμπίπτουν με το πρόβλημα.για παράδειγμα,μια γνωστη μου με παχυσαρκία έκανε ένα τέστ στις τροφές μήπως τη πειράζει κάτι και παχαίνει και απλά της είπε να κόψει τελείως τη γλουτένη, τα λίπη και τη ζάχαρη και φυσικά με αυτό το τρόπο έχασε κιλά...........τις είπε ότι έχει δυσανεξία σε αυτές τις τροφές:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

shadow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η shadow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Πως μπορει να δει καποιος αν εχει δυσανεξια στη λακτοζη η κοιλιοκακη? Γινεται οντως με εξετασεις αιματος σε οποιοδηποτε μικροβιολογικο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top