"Εκτεθειμένος" στην Τέχνη

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Εκτεθειμένος στην Τέχνη



Αν ήσουν ένας καλλιτέχνης τι θα ήθελες να ήσουν και ως που θα έφτανες για να κατακτήσεις την Τέχνη σου;
Θα ήσουν εκτεθειμένος στην Τέχνη;
Θα εκανες τα πάντα γι αυτήν χωρις να διστάσεις;
Θα ζούσες θα κοιμοσουν θα ξυπνουσες, θα έτρωγες'η δεν θα ετρωγες, θα εκανες ερωτα ή δεν θα εκανες μόνο και μόνο για την Τέχνη σου;


Αλλά ας θέσουμε και την ερώτηση διαφορετικά για εμάς τους απλούς ανθρώπους που δεν επαγγελλόμεθα καλλιτέχνες… Αν και πιστεύω ότι όλοι μέσα μας κρύβουμε ένα μικρό καλλιτέχνη;):redface:
Από ποια τέχνη είστε εξαρτημένος και σε ποια τέχνη - μουσική, θέατρο, ζωγραφική, φωτογραφία κ.τ.λ. - θα θέλατε να είστε καθημερινά εκτεθειμένος;;
Ποια τέχνη σας διεγείρει τα αυτιά, τα μάτια, το μυαλό, τις σκέψεις…;;;;


Εμένα επειδή μου αρέσει να συλλέγω στιγμές θεωρώ εκτός από το κλικ του μυαλού και της ανάμνησης να τα καταγράφω και μέσω της φωτογραφικής μηχανής …γι αυτό κι όταν δεν έχω μαζί μου τη μηχανή εξασφαλίζω πάντα το κινητό που θα χρησιμοποιώ για ένα ή δυο χρόνια να είναι καλό ως προς τη μηχανή που διαθέτει και ως προς ήχο... Δεν ζω χωρίς μουσική …
Το αν ακούς τον άλλο στο τηλέφωνο δεν με απασχολεί τόσο….:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aba

Τιμώμενο Μέλος

Η Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,255 μηνύματα.
Πονεμένα ερωτήματα.... :P
Νομίζω η ποίηση και η λογοτεχνία. Έχω πάθος με το διάβασμα, αν και δε διαβάζω πάντα με το ίδιο σθένος και την ίδια συχνότητα!

ΥΓ: Αν θα ήμουν εκτεθειμένη... Χμμμ.... Μπορώ να γίνω ποιήτρια παρακαλώ; ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top