Υποκρισία...

neraidoula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Πεγκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
ΠΡΟΣ ΑΝΤΡΕΣ¨...αλλα και γενικα ..λοιπον θελω να ρωτησω κατι ..γιατι συνηθως θελετε γυναικες οι οποιες σας τρεχουν και σας κανουν να πονατε?ξερω θα πειτε ειναι πιο δυναμικες καθολου βαρετες ,περναμε καλα καταβαθος και μαλλον εχουν περισσοτερο αυτοεκτιμηση αλλα εμενα με ενοχλει το αλλο που βλεπω και σε γνωστες μου..αντρες που βαριουνται να χωρισουν απο τις δικες τους μη τυχον και μεινουν χωρις καβαντζα και καθε βραδυ ειναι με αλλες η αλλη πιο ¨"σκυλα" αυτο που λεμε...γιατι γυρω μας ΤΟΣΗ ΥΠΟΚΡΙΣΙΑ..το χετε σκεφτει??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Και ξερεις ποσοι ειναι γυρω μας/σου οι οποιοι προτιμουν ακριβως το αντθετο απο αυτο που λες;
Κοπελες που ουτε να τους κανουν να πονανε ουτε να τους τρεχουν ουτε τιποτα!Απλως κοπελες που να θελουν και να μπορουν να επικοινωνουν και να ζησουν κατι ομορφο.
Παρα πολλοι!
Αλλο αν τα τελευταια χρονια το φαινομενο που περιγραφεις γινεται ολο και πιο εντονο.δεν ξερω ομως αν γινεται ολο πιο εντονο λογο της συχνοτητας του, ή γιατι γενικοτερα υπαρχει μια ταση αυτα τα σκηνικα/φαινομενα να δημιουργουν περισσοτερο ντορο και να μας μενουν περισσοτερο και ολα τα υπολοιπα να τα περναμε στο φλου.
Μπορει να ειμαι και υπερβολικα αισιοδοξος...δεν ξερω.

Παντως η αρχικη σου ερωτηση να ξερεις οτι μπορει πολυ ευκολα και να τεθει προς μια γυναικα!
Γιατι προτιματε τους τυπους-ποζερια παυλα τους δηθεν κι αυτους που σας εχουν στο φτυσιμο και καποιον που μπορει να σας δειξει οτι ενδιαφερεται πολλες φορες να του κρεμασετε και κουδουνες;:P (υπερβαλοντας λιγο το τελευταιο παραδειγμα.)

Λοιπον προσωπικα ναι μεν δεν θελω η κοπελα μου να ειναι ρομποτακι ή φυτο και θελω να ξερω οτι ξερει που παταει και που βρισκεται, αλλα αυτο ειναι τελειως διαφορετικο απο το να θελω να με σερνει απο την μυτη, να με κανει να τρεχω κι αλλα τετοια χαριτωμενα.
Τωρα το κατα ποσο καποιος καψουρης μπορει να τα ξεχωρισει αυτα...

Και οσον αφορα το τελευταιο που λες...ειναι ελεινο να μην χωριζεις με καποιον για τον οποιο που επαψες να αισθανεσαι κατι μονο και μονο για να μην μεινεις μονος.Τοσο ανασφαλεια πια;Τοσα κενα προσωπικοτητας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Η υποκρισία δεν είναι ούτε αντρικό ούτε γυναικείο χαρακτηριστικό, είναι ανθρώπινο. Όσοι άντρες-υποκριτές υπάρχουν, άλλες τόσες γυναίκες υποκρίτριες θα βρεις. Το λάθος λοιπόν δεν έχει να κάνει με το φύλο, αλλά με τον χαρακτήρα του ανθρώπου που δεν έχει το θάρρος της ειλικρίνιας, που εκμεταλλεύεται ανθρώπους και καταστάσεις, αλλά και λίγο του ..... "θύματος" που δεν κάνει σωστές επιλογές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,877 μηνύματα.
Και τι πάει να πεί αυτό; Ναι, υπάρχει υποκρισία και μάλιστα είναι κάτι που απεχθάνομαι σε οποιοδήποτε άτομο επάνω σ' αυτό τον πλανήτη. Το θέμα είναι όμως ότι δεν είναι όλοι ίδιοι (και όλες ίδιες). Να σου μιλήσω για μένα, ακριβώς επειδή δε φοβάμαι να κρύψω οτιδήποτε:

Μου αρέσουν οι δυναμικές, έξυπνες κλπ κλπ, ναι θέλω κάποια να είναι ενδιαφέρουσα, αλλά δε φτάνω στο σημείο μαζοχισμού που λες. Συγκεκριμένα κάποια στιγμή γύρισε και με ειρωνεύτηκε μια κοπέλα που γούσταρα. Ξέρεις τι σκέφτηκα; Ότι όσο και να την ήθελα, δεν επιτρέπω να μου ξεστομίσει μια τέτοια ειρωνία. Ξέρεις τι έκανα; Δεν την έβρισα, απλά της είπα "Δεν αξίζεις να πάρεις τίποτα από μένα" και δε της ξαναμίλησα. Σήμερα, αυτή, που ήθελε να το παίξει αφέντρα και ειρωνία, τρέχει από πίσω μου. Μπροστά σε κόσμο με κηνυγάει και με παρακαλάει να της δώσω σημασία και διακυρήττει ότι και να μη της μιλάω αυτή θα συνεχίσει να με κυνηγάει.

Δε το λέω για να πουλήσω μούρη. Δε το έχω ανάγκη άλλωστε. Ούτε επίσης νιώθω καλά για την όλη ιστορία. Απλά πήρε αυτό που της άξιζε... μια τραγική ειρωνία! Αυτός που τη γούσταρε, τώρα να τον κηνυγάει εκείνη και να μαζέψει τα ασυμμάζευτα.

Για το τελευταίο σκέλος περί χωρισμών. Ποτέ μα ποτέ δεν έμεινα με κάποια που βαρέθηκα. Εγκαίρως ερχόταν ο χωρισμός. Όχι μόνο γιατί το κάνεις για κείνη αλλά και για σένα. Σαφώς δεν πρέπει να εκμεταλλεύεσαι τα αισθήματα κανενός αλλά επίσης δεν πρέπει να καταπιέζεις και τα δικά σου. Δεν καταλαβαίνω την λυσσαλέα μυρμηγκοειδή εγκεφαλοπάθεια μερικών κι από τα δύο φύλα που διατηρούν μια σχέση μόνο για να αποφύγουν την ανασφάλεια ή την έλειψη σεξ. Δεν είναι αυνανισμός, παίζουν κι αισθήματα στη μέση...

Υπάρχουν και καλύτερα δείγματα, και στα δύο φύλα.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Παρτε το πληκτρολόγιο μακρυά από τα χεριά μου......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Παρτε το πληκτρολόγιο μακρυά από τα χεριά μου......

Να το πάρω εγώ που το δικό μου έχει ένα πρόβλημα τώρα τλτ;:PΕ πλιζζζζζ.

Βρε παιδιά όταν ανοίγουμε τέτοια θέματα καλό θα ήταν να μην προσδιορίζουμε προς άντρες ή προς γυναίκες.Και τα δύο φύλα διαθέτουν άξιους εκπροσώπους όλων των περιπτώσεων;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Να το πάρω εγώ που το δικό μου έχει ένα πρόβλημα τώρα τλτ;:PΕ πλιζζζζζ.

Βρε παιδιά όταν ανοίγουμε τέτοια θέματα καλό θα ήταν να μην προσδιορίζουμε προς άντρες ή προς γυναίκες.Και τα δύο φύλα διαθέτουν άξιους εκπροσώπους όλων των περιπτώσεων;)

:thumbup: Νομίζω οτι δεν χρειάζεται να ειπωθεί κάτι παραπάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Να το πάρω εγώ που το δικό μου έχει ένα πρόβλημα τώρα τλτ;:PΕ πλιζζζζζ.

Βρε παιδιά όταν ανοίγουμε τέτοια θέματα καλό θα ήταν να μην προσδιορίζουμε προς άντρες ή προς γυναίκες.Και τα δύο φύλα διαθέτουν άξιους εκπροσώπους όλων των περιπτώσεων;)
Πήγαινε σπίτι μου και γράψε εκεί Κλέφτρα!:P
Και ναι σωστά.Αν και μια σχετική διαφοροποιήση υπάρχει μεταξύ των φύλλων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Δεν το κάνουν μόνο άντρες αυτό. Αν ρωτήσεις τους περισσότερους άντρες εδώ πάλι, θα σου πουν ότι και οι γυναίκες προτιμάτε τους ίδιους. Που σας κάνουν να πονάτε, να τρέχετε, να κυνηγάτε. Κάποιοι το γουστάρουν αυτό, αλλά οι περισσότεροι δεν ξέρουν τι θέλουν. Και επειδή το να πονάς είναι πολύ δυνατό συναίσθημα, προτιμούν την "έντονη" σχέση παρά την "κλασσική". Είναι αυτό το spicy που κάποιους τους εξιτάρει ή τους δίνει την ψευδαίσθηση της παθιασμένης σχέσης.
Απο την άλλη η υποκρισία είναι αποτέλεσμα του φόβου για την αλλαγή... Όποιος κατάλαβε κατάλαβε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Ναι ρε παιδιά... Τι ταμπέλες είναι αυτές; Δεν υπάρχουν "ανδρικά" και "γυναικεία" χαρακτηριστικά. Δεν δέχομαι φυσικά την αρχική περιγραφή που έδωσες για τους άνδρες γιατί νιώθω ότι όχι μόνο δεν εκφράζει εμένα, αλλά και γενικότερα είναι πολύ εκτός ακόμη και από τα ανδρικά στερεότυπα της εποχής! :P

Προφανώς έχεις προσωπικούς λόγους που τα γράφεις αυτά, αλλά ξεκίνησες την συζήτηση σε λάθος βάση... :)

Υ.Γ. mili, γιατί στην υπογραφή σου έχεις το avatar μου δίπλα από το "τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις"; Ως εκεί έφτασε η φήμη μου; :P:D

Edit: ανεβάζω κ screenshot σε περίπτωση που τα έπαιξε ο firefox :P Μη με λέτε τρελό μετά :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • lol.JPG
    lol.JPG
    36.7 KB · Εμφανίσεις: 136
Τελευταία επεξεργασία:

neraidoula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Πεγκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Προς MonaxoS... είχα ξεχάσει ότι ήταν το δικό σου avatar! LOL
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
ΠΡΟΣ ΑΝΤΡΕΣ¨...αλλα και γενικα ..λοιπον θελω να ρωτησω κατι ..γιατι συνηθως θελετε γυναικες οι οποιες σας τρεχουν και σας κανουν να πονατε?ξερω θα πειτε ειναι πιο δυναμικες καθολου βαρετες ,περναμε καλα καταβαθος και μαλλον εχουν περισσοτερο αυτοεκτιμηση αλλα εμενα με ενοχλει το αλλο που βλεπω και σε γνωστες μου..αντρες που βαριουνται να χωρισουν απο τις δικες τους μη τυχον και μεινουν χωρις καβαντζα και καθε βραδυ ειναι με αλλες η αλλη πιο ¨"σκυλα" αυτο που λεμε...γιατι γυρω μας ΤΟΣΗ ΥΠΟΚΡΙΣΙΑ..το χετε σκεφτει??
Κοίτα η ανωμαλία έχει και τα όριά της.Προσωπικά δεν ανέχομαι σε καμία περίπτωση να με τρέχουν γιατί όσες φορές το έπραξα στο παρελθόν είδα ότι απλά δεν άξιζε.Ως εκ τούτου ένας άνδρας που ξέρει τι θέλει,δλδ έχει κατασταλλάξει στο τι ζητάει από μία γυναίκα άμα είναι με μία δεν έχει λόγο να της τα φορέσει ούτε να την χωρίσει γιατί βαρέθηκε...Εν κατακλείδι μην κοιτάς αυτούς που θέλουν να το παίξουν ότι ... και δέρνουνε,δεν ισχύει.Όπως λέει και το λαικό άσμα "ο τέλειος άνδρας ο άνδρας ο σωστός,ο πρόστυχος ο έξυπνος ο γοητευτικός, ο τέλειος άνδρας δεν είναι πουθενά για αυτό κάτσε κοντά μου και μη ζητάς πολλά" ;)

//edit Θα το κάνω Μπουζούκια_Lover :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
ΠΡΟΣ ΑΝΤΡΕΣ...αλλα και γενικα ..λοιπον θελω να ρωτησω κατι ..γιατι συνηθως θελετε γυναικες οι οποιες σας τρεχουν και σας κανουν να πονατε?ξερω θα πειτε ειναι πιο δυναμικες καθολου βαρετες ,περναμε καλα καταβαθος και μαλλον εχουν περισσοτερο αυτοεκτιμηση[...]
Αυτό είναι το ένα ερώτημα.. Γιατί ουσιαστικά θέτεις δύο ερωτήματα, έτσι δεν είναι; :)

Λοιπόν, εγώ θα έλεγα ότι τίθεται θέμα εγωισμού εδώ. Όπως και το θέμα του "δεδομένου". Αλλά ας τα πάρουμε ένα ένα. Σημειωτέον ότι εδώ θα απαντήσω στην ερώτησή του αυτή καθ'αυτή, αλλά τονίζω από τώρα ότι:
  • Αυτά συναντώνται και στα δύο φύλα, όχι μόνο σε μας. Και υπάρχει [δυστυχώς] σωρεία παραδειγμάτων.. :/:
  • Να μην γινόμαστε απόλυτοι, έτσι; :) Ό,τι κι αν υποστηρίξω εγώ, εσύ ή ένας τρίτος δεν ισχύει φυσικά για το σύνολο των αντρών ή γυναικών..
Εγωισμός: Με δύο λόγια προτιμάμε τα άτομα που βλέπουμε ότι είναι πιο δύσκολο να "πέσουν".. Πες το θέμα εγωισμού, θέμα "έριξα τη δυσκολότερη", αλλά αρκετές φορές είναι αυτό.. Βέβαια, οι λόγοι ποικοίλουν ανάλογα την περίπτωση..

Δεδομένο: Πολλές φορές έχουμε την τάση να θεωρούμε μία "λιγότερο" "δυναμική" γυναίκα που μας γλυκοκοιτάει ως δεδομένη.. Οπότε μπορούμε να πούμε "ας δοκιμάσω με την άλλη και αν δεν.. πάμε στην πρώτη"..
Αυτό απαντάει επίσης και στο β' μέρος του ποστ μου..


Τα παραπάνω είναι απλώς δύο λόγοι που [θεωρώ ότι] εξηγούν ορισμένες από τις περιπτώσεις "υποκρισίας" που αναφέρεις.. Και προφανώς μπορείς να καταλάβεις ότι η χρήση α' πληθυντικού δεν αναφέρεται στο σύνολο των αντρών, αλλά δεν αναφέρεται επίσης μόνο σε μας.. :)



[...]αλλα εμενα με ενοχλει το αλλο που βλεπω και σε γνωστες μου..αντρες που βαριουνται να χωρισουν απο τις δικες τους μη τυχον και μεινουν χωρις καβαντζα και καθε βραδυ ειναι με αλλες η αλλη πιο "σκυλα" αυτο που λεμε...γιατι γυρω μας ΤΟΣΗ ΥΠΟΚΡΙΣΙΑ..το χετε σκεφτει??
Εδώ προφανώς "κολλάει" η "υποκρισία" στην οποία αναφέρεσαι.


Λοιπόν, αυτό το οποίο σε εξοργίζει είναι όταν κάποιος μένει σε μία σχέση, ενώ έχει ήδη "βαρεθεί", μόνο και μόνο για την "καβάντζα" ή το σεξ, σωστά; Όπως είπαν και οι προλαλήσαντες, για λόγους ανασφάλειας. Πολύ απλά αυτός (ή αυτή) που θα μείνει σε μία σχέση γιατί δεν έχει κάτι καλύτερο να κάνει θα το κάνει ακριβώς γιατί... δεν έχει κάτι καλύτερο να κάνει :worry:

Τις περισσότερες φορές αυτό γίνεται, όπως είπα για λόγους "καβάντζας". Δεν διαφέρει πολύ από το "για το σεξ", εφόσον κρατάει τον/την σύντροφό του/της μόνο για να ικανοποιήσει την πάρτυ του. :hmm:


Ένας λόγος είναι το "δεδομένο" που ανέφερα πιο πάνω. Πολλές φορές μπορεί να είμαστε σε μία σχέση που θεωρούμε ότι είναι δεδομένη και επειδή έχουμε "βαρεθεί" λιγάκι, λέμε "ε, δεν κάνω και την κουτσουκέλα μου; Δεν θα χάσω τίποτα".
Ε, αυτό [όπως έχει συζητηθεί εκτενέστατα εδώ και σε άλλα θρεντ] είναι καθαρή δειλία. Δειλία γιατί ο Α δεν χωρίζει στα ίσα τη Β πριν κάνει κάτι με τη Γ.



Αν δεν σου αρκούν, ευχαρίστως να συνεχίσω. Αλλά όχι τώρα, με έχει βαρέσει η σαμπάνια στο κεφάλι :P



Και πάλι να συμφωνήσω με τους παραπάνω ότι αυτό δεν το κάνουμε όλοι μας, αλλά αντίθετα το συναντάμε συχνά και σε γυναίκες :/:


Σε έχει πληγώσει αυτή η άτιμη ζωή και θες να μας στείλεις όλους στην κρεμάλα; (:P) Αν ήταν έτσι κι εγώ θα έσερνα τώρα τα χίλια μύρια για όλες σας (:P), αλλά δεν πιστεύω ότι είστε [όλες] έτσι όπως μου δείχνουν οι περισσότερες :/:

Αυτό συμβαίνει γιατί δεν σου'χει τύχει [ίσως, δεν μπορώ να ξέρω] να συναντήσεις τον άνθρωπο που θα συναρπάσει αυτός εσένα και εσύ αυτόν, που θα σκέφτεται πρώτα εσένα και μετά τον εαυτό του.. Δεν θα διστάσεις να τον αφήσει να τριγυρνά έξω μόνος του, διότι θα του έχεις απόλυτη εμπιστοσύνη. Mark my words, θα σου τύχει και εσένα κάποια στιγμή.. ;)
Θυμίσου: τα ωραιότερα πράγματα έρχονται από εκεί που δεν το περιμένεις... (σου θυμίζει κάτι; :whistle: :P)



Ελπίζω mili μου να σε κάλυψα :) Ζήσε τη ζωή σου όπως καλύτερα νομίζεις και μη σκοτίζεσαι για το τι βλέπεις τριγύρω σου. Σκοτίζεσαι για άτομα που δεν αξίζουν να πάρουν τίποτα από σένα. Keep walking (και όλα τα συναφή αλκοολούχα :P) και θα βρεις αυτόν που θα είναι αυτός για σένα κι εσύ γι'αυτόν όλα τα λεφτά ;)



ps Σόρυ για το μακροσκελές ποστ :) Ελπίζω να μην μπέρδεψα ή κούρασα κανέναν :redface:


Α, καλή χρονιά να'χουμε και καλό ποδαρικό να κάνουμε στο forum "Ερωτικές Σχέσεις" - το αγαπημένο μας ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top