Διεκδικήσεις ομοφυλόφιλων στις κοινωνικές παροχές

Να νομιμοποιηθούν οι γάμοι ομοφυλοφίλων;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 577)
  • Ναι

  • Όχι

  • Με αφήνει αδιάφορο/η


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Μάξιμος

Άν θέλεις να συμπεριληφθείς στην συζήτηση, θα πρέπει προηγουμένως να ξεκαθαρίσεις για λογαριασμό τίνος ομιλείς.

Διαφορετικά με μπερδεύεις και δεν ξέρω τί να υποθέσω.

Και τι να υποθέσει κανείς, συνοδοιπόρε μου Μάξιμε, με την ως άνω ...(συλ)λογιστική σου:redface:!
Ο καθείς ομιλεί δι' εαυτόν, μέχρι να δηλώσει "πληρεξούσιος" τινός, νομίζω:redface:.
Από κει και πέρα, αν θέλω να είμαι κάποιου κανόνα, απαραίτητη και ικανή συνθήκη προς τούτο, είναι η αναγνώριση και ο απόλυτος σεβασμός όλων των εξαιρέσεων, που απορρέουν απ' αυτόν, νομίζω. Αλίμονο όμως, αν θεωρούσαμε τους κανόνες αμετάκλητους! Θα ήμασταν ακόμη, νομίζω, στα σπήλαια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Με το ίδιο δικαίωμα που θεωρείς την γνώμη σου πανάκεια και το χειρότερο θέλεις και να την επιβάλεις.
Το ότι υποστηρίζω την άποψη μου με επιχειρήματα συνεπάγεται ότι τη θεωρώ πανάκεια και προσπαθώ να την επιβάλλω;

Ο πολιτισμένος άνθρωπος όταν διαφωνεί, φέρνει λογικά επιχειρήματα, οδηγώντας τους άλλους στο να σκεφτούν και ενίοτε να αναθεωρήσουν. Αν και οι άλλοι είναι εξίσου πολιτισμένοι, φέρνουν κι αυτοί τα δικά τους, και τελικά από αυτή τη γόνιμη ζύμωση ιδεών, γίνονται όλοι καλύτεροι.
Ο απολίτιστος όταν διαφωνεί προσβάλλει και κατηγορεί τους γύρω του ότι υποκινούνται από συμφέροντα, κλαίγεται στους πάντες για το state της κοινωνίας που δεν συμφωνεί a priori μαζί του, ωρύεται "Ο Θεός σας βλέπει και θα σας τιμωρήσει αμαρτωλοί!" και γενικά προσπαθεί να επιβάλλει τις απόψεις του με την τρομοκρατία, τον τραμπουκισμό και τη φίμωση των διαφωνούντων.

Guess who is who.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Και τι να υποθέσει κανείς, συνοδοιπόρε μου Μάξιμε, με την ως άνω ...(συλ)λογιστική σου:redface:!
Ο καθείς ομιλεί δι' εαυτόν, μέχρι να δηλώσει "πληρεξούσιος" τινός, νομίζω:redface:.
Από κει και πέρα, αν θέλω να είμαι κάποιου κανόνα, απαραίτητη και ικανή συνθήκη προς τούτο, είναι η αναγνώριση και ο απόλυτος σεβασμός όλων των εξαιρέσεων, που απορρέουν απ' αυτόν, νομίζω. Αλίμονο όμως, αν θεωρούσαμε τους κανόνες αμετάκλητους! Θα ήμασταν ακόμη, νομίζω, στα σπήλαια...

Θεωρώ τέχνη την υπεκφυγή σας απο την ουσία του θέματος όταν γυναίκα δηλώνει πως την ελέγχουμε για τις προτιμήσεις της στο κρεβάτι.
Να σας επαναφέρω λοιπόν στο θέμα.
Δεν είναι οι γυναίκες και εδώ είναι το παράξενο οτι ομιλούν οι γυναίκες υποστηρίζοντας την ανδρική ομοφυλοφιλία και αποφεύγοντας να αναφερθούν στα προβλήματα που προκύπτουν απο αυτήν.

Κόπτεστε και άλοι μας λέτε ομοφοβικούς, άλλοι υπονοείτε οτι είμαστε άνθρωποι των σπηλαίων, παρακάμπτετε τεχνιέντως τεκμηριωμένες απόψεις, λέτε οτι μας διαβάζουν και νέοι άνθρωποι λές και αυτά που προτείνετε εσείς είναι απολύτως φυσιολογικά και εμείς είμαστε οι αναχρονιστικοί εδώ μέσα.

'Αν γράψω περισσότερα κινδυνεύω να πάρω κόκκινη κάρτα.
Τελεία λοιπόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Και να που επιβεβαιωνεις το υστερογραφο μου...αλλα ας ειναι.

Οπα βρε Μαξιμε, αλλα δεν υπαρχει μονο η ανδρικη ομοφυλοφυλια, αλλα και η γυναικεια.

Εκτος τουτου, δε θυμαμαι καποιος να διαχωρισε τη μια απο την αλλη και να τοποθετηθηκε αναλογως.
Αλλα ακομα κι ετσι να ειναι, να με συγχωρεις για το γεγονος που ενω δεν ειμαι ανδρας, παραυτα πιστευω πως μπορω να εχω αποψη επ αυτου και το δικαιωμα να την εκφραζω χωρις δευτερη σκεψη, μηπως και παρεξηγηθω ή κριθω ακαταλληλη...

Να σε ρωτησω αυτο που εγω θεωρω παραξενο...Για ποιο λογο λοιπον σου φανταζει περιεργο μια γυναικα να εκφερει αποψη υπερ της ανδρικης ομοφυλοφιλιας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
...εδώ είναι το παράξενο οτι ομιλούν οι γυναίκες υποστηρίζοντας την ανδρική ομοφυλοφιλία .

Δηλαδή στους άνδρες είναι απρεπές να ομιλούν για τη γυναικεία ομφφ...; Μου προκαλείς αμηχανία, φίλτατέ μου Μάξιμε, με τέτοιους κανόνες, αλλά δεν το 'χω σκοπό να στραφώ προς το απώτατο παρελθόν των ανθρωπίδων:redface:...(:offtopic:Η αγιοσύνη είναι ζητούμενο και όχι κεκτημένο...δυστυχώς:redface:!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
[..]

Δες εδώ οργή, ανασφάλεια, πίκρα που βγάζουν όλοι οι προσκείμενοι στην γκέυ πλευρά (για να μήν πούμε όλοι οι γκέυ και φάμε καμια ποινή). Γεμάτοι αρνητικά συναισθήματα, άγχος και φόβους. Προκαταλήψεις χιλιάδες, αγώνα ολόκληρο κάνουνε να βγάλουνε τη νύχτα μέρα. Σκέψου να χρειαζόταν να περάσω τόσα εγώ ίσα για να χαρώ τον τρόπο που , τέλος πάντων, μου αρέσει να κάνω σέξ;;!!! Θα ήταν ένας εφιάλτης !

Είναι ενας εφιάλτης, γι'αυτούς τους ανθρώπους. Το καταλαβαίνω απο όσα γράφουν, το αισθάνομαι από όσα περιγράφουν, το διαβάζω πίσω απο το πώς επιχειρηματολογούν. Αυτό δεν είναι επιβλαβές;

Αντί να χαρακτηρίζεις επιβλαβή την αιτία χαρακτηρίζεις το αποτέλεσμα;:eek: Δηλαδή κάποιος που έχει καρκίνο θα χαρακτηρίσουμε επιβλαβές οτι του πέφτουν τα μαλλιά ή την ίδια την αρρώστεια;:hmm:

Θα μου πείς άν όλος ο κόσμος αποδεχόταν το Α,Β,Γ,......, Χ,Ψ,Ζ σχετικά με τους ομοφυλόφιλους θα ήταν πολύ πιο χαραροί. Μα βέβαια. Αν ήταν οι ομοφυλόφιλοι το φυσιολογικό και οι στρέιτ το 10% ε τότε φυσικά δεν θα ήταν τόσο επιβλαβή τα πράγματα για τους γκέυ. Ομως δεν είναι φοβερό να περιμένεις να βγεί ο ήλιος απο τη δύση για να ευτυχήσεις;

Αυτά όλα είναι επιβλαβή για έναν/μια γκέυ. Προσωπικά δεν θα ήθελα να μ ου συμβαίνουν και χαίρομαι που δεν είμαι γκέυ.

Το λες μόνος σου: αν όλος ο κόσμος αποδεχόταν την ομοφυλοφιλία θα ήταν κι αυτή κάτι φυσιολογικό και δε θα δημιουργούσε τόσα ψυχολογικά προβλήματα και ανασφάλειες.

Ούτε εγώ θα ήθελα να είμαι γκέυ. Είμαι πολύ ευέξαπτη και θεωρώ οτι θα αντιδρούσα βίαια σε ανθρώπους που θα με έκριναν εξαιτίας της σεξουαλικής μου ζωής.:/:

Πέραν βέβαια των αυξημένων κινδύνων υγείας που έχουν εξ αιτίας των δραστηριοτήτων που απορρέουν απο τις προτιμήσεις τους.

Πάμε ξανά: ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΙΚΟ. 99% προστασία.;)

τι σημαινει σωας τα φρενας?

Σημαίνει χωρίς ψυχικά και εγκεφαλικά προβλήματα.

Α, ήταν ρητορική η ερώτηση ε;;)

ξερεις νομιζω ποσα σεξουλικα βιτσια υπαρχουν..και πολλααα πολυυ βρωμικα..

Όχι κανένα δε θεωρώ βρώμικο ή πρόστυχο από τη στιγμή που συναινούν κι οι 2-3-10 και είναι ενήλικοι και δεν ενοχλούν κανέναν. Θεωρείς βρώμικο το σεξ;

και τα κανουν και νεοι,,και τρεχουν μετα με ηπατιτηδες,ειτς και ενα σωρο αλλα παρασημα..

ασε,,οσα ξερει ο γυναικολογος δεν τα ξερει ο κοσμος ολος..

Πάμε ξανά μανά: ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΙΚΟ.

θες να σου πω τι περιπτωσεις βλεπουν τα νοσοκομεια με τεοιες περιπτωσεις που τρεχουν να βγαλουν καποια πραγματα απιστευτα απο παραξενα στενα σημεια?ασε..συκωτι καινουριο κανουνε..
αλα ξεχασα ,αυτο λεγεται σεξουαλικος πειραματισμος που ειναι θεαρεστο πραγμα,,


θες να στα περιγραψω?;)

Λολ αυτό μπορεί να το κάνει κι ένας ετεροφυλόφιλος. Οπότε δεν το μετράω για επιχείρημα οτι η ομοφυλοφιλία είναι επιβλαβής για την υγεία.

Δικός του είναι ο κ@λος, εσένα τι σε κόφτει;

Επίσης: τι σχέση έχουν τα βίτσια με τα σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσήματα; Τι σχέση έχει ο γυναικολόγος με τους γκέυ άντρες; Τι σχέση έχουν τα μπουκάλια που βγάζουν από τους κ@λους κάποιων με την ομοφυλοφιλία; Αχταρμά τα έχεις κάνει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Δηλαδή στους άνδρες είναι απρεπές να ομιλούν για τη γυναικεία ομφφ...; Μου προκαλείς αμηχανία, φίλτατέ μου Μάξιμε, με τέτοιους κανόνες, αλλά δεν το 'χω σκοπό να στραφώ προς το απώτατο παρελθόν των ανθρωπίδων:redface:...(:offtopic:Η αγιοσύνη είναι ζητούμενο και όχι κεκτημένο...δυστυχώς:redface:!)


Το παράξενο φίλε μου Νωέα είναι προς περαιτέρω διερεύνηση και απο όλους.

Όταν δε απο την αποδοχή της ανδρικής κατα κύριο λόγο, ομοφυλοφιλίας αλλά όχι μόνο, είμαστε υποχρεωμένοι στην αποδοχή ή μή της υιοθεσίας, έ τότε πιστεύω οτι είμαστε υποχρεωμένοι να δούμε την συμπεριφορά τους και να εξετάσουμε το κατα πόσο είναι παθολογική και τις συνέπειες για αυτούς αλλά περισσότερο για τα παιδιά που καλούμαστε <<ελαφράν την καρδίαν>> να αποδεχτούμε την υιοθεσία τους.

Άρα γενάτε το εξής ερώτημα.

Τί σχέση έχει το κρεβάτι μιας γυναίκας και τί κάνει σε αυτό με το προς εξέταση θέμα ;

Αποφεύγω την προσωπική μου απάντηση.

Υ.Γ. Στους ΑΝΔΡΕΣ, επιτρέπεται να εξετάζουν με αντρίκια ξεκάθαρη στάση ΤΑ ΠΑΝΤΑ.
Αυτό πιστεύω και ο λόγος είναι γιατι κανένας ΑΝΔΡΑΣ δεν υπεκφεύγει απο τα δύσκολα, αλλά και δεν κάνει γαργάρα απολύτως τίποτα. Αυτός είναι ο λόγος που υπάρχει και η εξής φράση.

ΑΥΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΑΝΤΡΙΚΙΑ ΣΤΑΣΗ.

Αυτή δε η στάση αποτελεί και εγγύηση σε οτιδήποτε και για πολλούς λόγους που εδώ κάποιοι αδυνατούν να αναγνωρίσουν.

Το ότι υποστηρίζω την άποψη μου με επιχειρήματα συνεπάγεται ότι τη θεωρώ πανάκεια και προσπαθώ να την επιβάλλω;
.............................................
Άν όταν κάνω μια υπόθεση, επιλέγεις να απαντήσεις σε ότι υπάρχει πίσω απο το ΑΝ, έ τότε απλά δεν απαντάς στην υπόθεση που εγώ έκανα, αλλά σε κάτι άλλο που γίνεται με δικά μου λόγια αλλά δικό σου επιχείρημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
[..] Σκέψου να χρειαζόταν να περάσω τόσα εγώ ίσα για να χαρώ τον τρόπο που , τέλος πάντων, μου αρέσει να κάνω σέξ;;!!! Θα ήταν ένας εφιάλτης !
Τότε γιατί ΕΠΙΛΕΓΕΙΣ να κάνεις στους άλλους αυτό που δεν θα ήθελες να σου κάνουν εσένα;:hmm:

Είναι ενας εφιάλτης, γι'αυτούς τους ανθρώπους. Το καταλαβαίνω απο όσα γράφουν, το αισθάνομαι από όσα περιγράφουν, το διαβάζω πίσω απο το πώς επιχειρηματολογούν. Αυτό δεν είναι επιβλαβές;
Η Κόλασή μας είναι οι ΑΛΛΟΙ!! Είναι σύνηθες όταν σε κυνηγούν επί αιώνες, να βλέπεις εφιάλτες, δεν είναι;;)

Θα μου πείς άν όλος ο κόσμος αποδεχόταν το Α,Β,Γ,......, Χ,Ψ,Ζ σχετικά με τους ομοφυλόφιλους θα ήταν πολύ πιο χαραροί. Μα βέβαια. Αν ήταν οι ομοφυλόφιλοι το φυσιολογικό και οι στρέιτ το 10% ε τότε φυσικά δεν θα ήταν τόσο επιβλαβή τα πράγματα για τους γκέυ. Ομως δεν είναι φοβερό να περιμένεις να βγεί ο ήλιος απο τη δύση για να ευτυχήσεις;
Αυτό περί του Ήλιου απ' τη δύση το έχεις πει πολλές φορές και θα ήθελα να το σχολιάσω ως αναλογικό επιχείρημα: Η παροιμιώδης αυτή φράση προκύπτει από το γεγονός ότι ο Ήλιος ΟΥΔΕΠΟΤΕ έχει βγει απ' τη δύση, τουλάχιστον επί αρκετές χιλιάδες χρόνια που τον παρατηρούν πολιτισμένοι άνθρωποι. Εάν ο Ήλιος συνήθιζε περίπου το 5-10% των ημερών να βγαίνει απ' τη δύση, θα το είχε καταγράψει η επιστήμη μας, και θα το διδασκόμασταν ως φυσιολογική εξαίρεση σ' έναν φυσικό νόμο. Συνεπώς η εν λόγω αναλογία αποδεικνύεται ακατάλληλη για το παρόν θέμα...



Θα ήθελα τέλος να επισημάνω κάτι που κατά τη γνώμη μου είναι ενδεικτικό της στάσης όσων αντιστρατεύονται την ομοφυλοφιλία:

Είναι προφανές σε όλους, αν και πολύ παράξενο για όποιον ξέρει να παρατηρεί, ότι ενώ η αντρική ομοφυλοφιλία αποτελεί για την antigay ομάδα κόκκινο πανί, χαρακτηρίζεται ως μίασμα, βδέλυγμα, αφύσικη, καταστροφική κλπ, αντίθετα η γυναικεία ομοφυλοφιλία περνάει στα ψιλά και πέφτει στα μαλακά. Ακόμη κι όταν κάποιες συνομιλήτριες προσπαθούν εις μάτην να εντάξουν στη συζήτηση τη γυναικεία ομοφυλοφιλία, οι antigay δείχνουν να κωφεύουν, αγνοούν τούτη την παράμετρο επιδεικτικά και επαναφέρουν τη συζήτηση στην αντρική και μόνο ομοφυλοφιλία, η οποία είναι κατ' αυτούς απαράδεκτη, συνάγοντας εκ του αντιθέτου το συμπέρασμα ότι η γυναικεία ομοφυλοφιλία είναι μάλλον αποδεκτή ή τουλάχιστον όχι τόσο επιζήμια και αφύσικη, κατά τη γνώμη τους.

Αυτό κατά την ταπεινή μου άποψη αποτελεί τη σημαντικότερη μέχρι τώρα απόδειξη που προέκυψε απ' τη συζήτηση, ότι το μένος και η απέχθεια προς την ομοφυλοφιλία, δεν προκύπτει από αγάπη για την φυσική τάξη, ή για την υγεία των καημένων των ομοφυλόφιλων, όπως διατείνονται οι antigay, αλλά οφείλεται στην αναίρεση του ΑΝΤΡΙΚΟΥ προτύπου, προϊόν φαλλοκρατικών στρεβλώσεων, που έχουν επί χιλιάδες χρόνια επιβληθεί. Το γυναικείο πρότυπο τους είναι φανερά αδιάφορο και δεν θεωρούν ότι μπορεί μ' αυτόν τον τρόπο να καταρριφθεί. Αντίθετα, η κατάρριψη, αμφισβήτηση ή αναίρεση του Αρσενικού Μύθου, προκαλεί και δημιουργεί όλες αυτές τις έντονες και συναισθηματικές, με ημιδιάφανο μανδύα λογικοφάνειας, αντιδράσεις. Το πρόβλημα είναι ολοφάνερα πολιτικό και όχι ζήτημα φυσικών όρων.

Τελικά όλο και βγαίνει κάποιος κερδισμένος παρακολουθώντας τούτη τη συζήτηση...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
... αποτελεί τη σημαντικότερη μέχρι τώρα απόδειξη που προέκυψε απ' τη συζήτηση, ότι το μένος και η απέχθεια προς την ομοφυλοφιλία, δεν προκύπτει από αγάπη για την φυσική τάξη, ή για την υγεία των καημένων των ομοφυλόφιλων, όπως διατείνονται οι antigay, αλλά οφείλεται στην αναίρεση του ΑΝΤΡΙΚΟΥ προτύπου, προϊόν φαλλοκρατικών στρεβλώσεων ...

...και ειδικότερα εδώ στη χώρα μας, που από το πολύ πολύ αντριλήκι, διαψεύσαμε ακόμη και το ευαγγέλιο, καθότι τελικά, ως "πατέρες", αντί για ψάρια αφήνουμε φίδια...στις επόμενες γενιές:redface:!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Τότε γιατί ΕΠΙΛΕΓΕΙΣ να κάνεις στους άλλους αυτό που δεν θα ήθελες να σου κάνουν εσένα;:hmm:
Προσπαθείς με κάθε τρόπο να παρουσιάσεις ότι υπάρχει κάποια υποτιθέμενη αντιπαλότητα μου με τους γκέυ ή στο θέμα εν γένει. Οι απόψεις μου όμως είναι σαφείς. Ναί στο γάμο τους όχι στην υιοθεσία. Από εκεί κι ύστερα δεν κάνω τίποτα στους άλλους κάνοντας σαφείς τις προτιμήσεις μου. Μακάρι να το έκαναν και οι γκέυ αυτό.
Η Κόλασή μας είναι οι ΑΛΛΟΙ!! Είναι σύνηθες όταν σε κυνηγούν επί αιώνες, να βλέπεις εφιάλτες, δεν είναι;;)
Ακριβώς. Οπότε συμφωνείς κι εσύ ότι είναι άλλος ένας λόγος ένεκα του οποίου το γκέυ είναι επιβλαβές για τους γκέυ. σημείωσε ότι η απάντησή μου σ'αυτό αναφέρεται, στο κατα πόσο είναι επιβλαβής επιλογή για τους γκέυ το να είναι γκέυ, όχι για μένα. Εμένα γιατι να με ενδιαφέρει άν κάοιος είναι γκέυ απο τη στιγμή που δεν με ενοχλεί;

Αυτό περί του Ήλιου απ' τη δύση το έχεις πει πολλές φορές και θα ήθελα να το σχολιάσω ως αναλογικό επιχείρημα: Η παροιμιώδης αυτή φράση προκύπτει από το γεγονός ότι ο Ήλιος ΟΥΔΕΠΟΤΕ έχει βγει απ' τη δύση, τουλάχιστον επί αρκετές χιλιάδες χρόνια που τον παρατηρούν πολιτισμένοι άνθρωποι. Εάν ο Ήλιος συνήθιζε περίπου το 5-10% των ημερών να βγαίνει απ' τη δύση, θα το είχε καταγράψει η επιστήμη μας, και θα το διδασκόμασταν ως φυσιολογική εξαίρεση σ' έναν φυσικό νόμο. Συνεπώς η εν λόγω αναλογία αποδεικνύεται ακατάλληλη για το παρόν θέμα...
Δεν αναφέρεται στο ποσοστό της ομοφυλοφιλίας αλλα στο ότι ΟΥΔΕΠΟΤΕ δεν θεωρήθηκε η ομοφυλοφιλία φυσιολογική. Αυτό επιχειρείται να αλλάξει τώρα, και θα είναι το ίδιο σαν να ονομάσουμε την ανατολή δύση, προκειμένου να αποδείξουμε ότι ο ήλιος βγαίνει απο τη δύση. Να κάνουμε δηλαδή με όλους τους τρόποιυς το 90% γκέυ οπότε.... οπερ έδει δείξαι !

Θα ήθελα τέλος να επισημάνω κάτι που κατά τη γνώμη μου είναι ενδεικτικό της στάσης όσων αντιστρατεύονται την ομοφυλοφιλία:
Εδώ είναι θέμα για τον γάμο των ομοφυλόφιλων και οι περισσότεροι έχουν ψηφίσει υπέρ. Για ποια "αντιστράτευση" μιλάς;

Το πρόβλημα είναι ολοφάνερα πολιτικό και όχι ζήτημα φυσικών όρων.
Καλά αυτό είναι προφανές !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Τ
Είναι προφανές σε όλους, αν και πολύ παράξενο για όποιον ξέρει να παρατηρεί, ότι ενώ η αντρική ομοφυλοφιλία αποτελεί για την antigay ομάδα κόκκινο πανί, χαρακτηρίζεται ως μίασμα, βδέλυγμα, αφύσικη, καταστροφική κλπ, αντίθετα η γυναικεία ομοφυλοφιλία περνάει στα ψιλά και πέφτει στα μαλακά. Ακόμη κι όταν κάποιες συνομιλήτριες προσπαθούν εις μάτην να εντάξουν στη συζήτηση τη γυναικεία ομοφυλοφιλία, οι antigay δείχνουν να κωφεύουν, αγνοούν τούτη την παράμετρο επιδεικτικά και επαναφέρουν τη συζήτηση στην αντρική και μόνο ομοφυλοφιλία, η οποία είναι κατ' αυτούς απαράδεκτη, συνάγοντας εκ του αντιθέτου το συμπέρασμα ότι η γυναικεία ομοφυλοφιλία είναι μάλλον αποδεκτή ή τουλάχιστον όχι τόσο επιζήμια και αφύσικη, κατά τη γνώμη τους.

Αυτό κατά την ταπεινή μου άποψη αποτελεί τη σημαντικότερη μέχρι τώρα απόδειξη που προέκυψε απ' τη συζήτηση, ότι το μένος και η απέχθεια προς την ομοφυλοφιλία, δεν προκύπτει από αγάπη για την φυσική τάξη, ή για την υγεία των καημένων των ομοφυλόφιλων, όπως διατείνονται οι antigay, αλλά οφείλεται στην αναίρεση του ΑΝΤΡΙΚΟΥ προτύπου, προϊόν φαλλοκρατικών στρεβλώσεων, που έχουν επί χιλιάδες χρόνια επιβληθεί. Το γυναικείο πρότυπο τους είναι φανερά αδιάφορο και δεν θεωρούν ότι μπορεί μ' αυτόν τον τρόπο να καταρριφθεί. Αντίθετα, η κατάρριψη, αμφισβήτηση ή αναίρεση του Αρσενικού Μύθου, προκαλεί και δημιουργεί όλες αυτές τις έντονες και συναισθηματικές, με ημιδιάφανο μανδύα λογικοφάνειας, αντιδράσεις. Το πρόβλημα είναι ολοφάνερα πολιτικό και όχι ζήτημα φυσικών όρων.

Αυτη ειναι η τάξη των πραγμάτων!;)

Δεν ειναι παραξενο που εστιάζουμε στην ανδρική ομοφυλοφιλία. Αυτη ειναι που "καιει" - οχι η γυναικεία.

Λίγο πολύ,ολοι αποδεχόμαστε πως η ανδρικη ομοφυλοφιλία ειναι λιγοτερο αποδεκτή απο τη γυναικεια,αφου ο ομοφυλόφιλος ανδρας αυτοματως καθισταται ανικανος να υπηρετησει / εκφρασει τη δυναμικη του κοινωνικου του ρολου - ρολου που τον ξεχωριζει απο τη γυναικα. Η ανδρικη ομοφυλοφιλια συνεπώς,θεωρειται πως αποδυναμωνει την αναπαραγωγικη δυναμικη του ανθρωπινου ειδους,μειώνει το ανδρικο κύρος / πρότυπο,ακυρώνεται ο άνδρας ως σεξουαλικός κυνηγός και ως ορίζων τα σεξουαλικα πράγματα και γενικά πλήττεται η ολη του (ισχυρή / εξουσιαστική) και περιχαρακωμένη κοινωνική εικονα που διαπερνά / στυλοβατεί (κυρίως μέσως των πολέμων και της αναδειξής του ως νικητή) τις πατριαρχικές κοινωνίες ανα τους αιώνες.

Η ανδρική σεξουαλικότητα οφείλει (ή όφειλε) να ειναι ισχυρη,επισφραγιζοντας διττά τη δύναμη του άνδρα: αφενός μεν (επιβάλλοντας) την ικανοποίηση των ενστίκτων του απο την "υποτελή" γυναικα,αφετέρου δε τη χρήση της τελευταιας ως "μηχανή" αναπαραγωγής του.

Εξ ου και το θεμα της ομοφυλοφιλιας εστιάζεται κυριως στους άνδρες. Η ολη "ζημιά" ειναι / απειλεί (σ)τις "κολώνες" του κοινωνικού οικοδομήματος.

Η γυναικεια ομοφυλοφιλία ειναι περισσοτερο κοινωνικά ανεκτή,αφου δεν (μπορει να) ειναι ενεργητική (με την εννοια της κατακτησης μεσω της "τρώσης" δια του ανδρικου οργάνου οπως η ανδρική) και δεν απειλει το ισχυρό κοινωνικό φύλο,το οποιο αποτελει τη μηχανή των κοινωνιών-αμαξιδίων ανα τους αιώνες. Η γυναικεια ομοφυλοφιλία δεν ειναι εντονα σαρκική,επιθετική οπως η ανδρική,αλλα πιο πολυ συναισθηματική και ως εκ τουτου,ήπια,ανώδυνη,ακίνδυνη,και οχι (και τόσο) αφύσικη.Το (εξισου περιχαρακωμένο-και υποτελές στο ανδρικό) γυναικείο κοινωνικό πρότυπο δε χαλάει ουτε ταράζεται - συνεπώς κανεις δε δινει σημασια. Η κοινωνία το ανέχεται σιωπηρά,κανει τα στραβά ματια - ακριβώς οπως και στην εκπόρνευση των γυναικών,αν και εκεί για αλλους λόγους....

Για αυτο άλλωστε και κατεχει περιοπτη θεση στις σεξουαλικες φαντασιώσεις των ανδρών. Βασικά,σε οτιδήποτε (σεξουαλικό) και να επιδιδόταν το (παθητικό - με την έννοια του σεξουαλικού "δέχεσθαι") θηλυκό , που εκ των πραγματων δε θα μπορουσε ποτέ να υποσκελίσει / "αγγίξει"/- απειλήσει - "απειλήσει" το ισχυρό αρσενικό,εξιτάρει το τελευταίο.

Ολα ειναι καλώς καμωμένα,καλώς δομημένα στον κόσμο της κυριαρχούσης / επιβληθείσης ανδρικής ηθικής.:P:D

Δε βλεπω γιατι - και προπάντων ΠΩΣ - θα μπορουσαμε (οι "πολέμιοι" της ομοφυλοφιλίας) να εχουμε τη συγκεκριμένη σταση,αν οχι απο τις πασιφανεις αυτες αιτίες. Γιατι ΔΕ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ να βασιστουμε στην αναιρεση του ανδρικου προτύπου αλλα κάπου αλλου?:)

Η επικρατουσσα φυσική ταξη - καλώς ή κακώς - προβλέπει την πανταχόθεν (σεξουαλική,πολιτική,κοινωνική κλπ) ηγεμονια του αρσενικου. Ποιά αλλη "φυσική τάξη" ειναι παρουσα και θα μπορουσε να χρησιμοποιηθει ως μονάδα σύγκρισης?:);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Προσπαθείς με κάθε τρόπο να παρουσιάσεις ότι υπάρχει κάποια υποτιθέμενη αντιπαλότητα μου με τους γκέυ ή στο θέμα εν γένει. Οι απόψεις μου όμως είναι σαφείς. Ναί στο γάμο τους όχι στην υιοθεσία. Από εκεί κι ύστερα δεν κάνω τίποτα στους άλλους κάνοντας σαφείς τις προτιμήσεις μου. Μακάρι να το έκαναν και οι γκέυ αυτό.
Ακριβώς. Οπότε συμφωνείς κι εσύ ότι είναι άλλος ένας λόγος ένεκα του οποίου το γκέυ είναι επιβλαβές για τους γκέυ. σημείωσε ότι η απάντησή μου σ'αυτό αναφέρεται, στο κατα πόσο είναι επιβλαβής επιλογή για τους γκέυ το να είναι γκέυ, όχι για μένα. Εμένα γιατι να με ενδιαφέρει άν κάοιος είναι γκέυ απο τη στιγμή που δεν με ενοχλεί;

Δεν αναφέρεται στο ποσοστό της ομοφυλοφιλίας αλλα στο ότι ΟΥΔΕΠΟΤΕ δεν θεωρήθηκε η ομοφυλοφιλία φυσιολογική. Αυτό επιχειρείται να αλλάξει τώρα, και θα είναι το ίδιο σαν να ονομάσουμε την ανατολή δύση, προκειμένου να αποδείξουμε ότι ο ήλιος βγαίνει απο τη δύση. Να κάνουμε δηλαδή με όλους τους τρόποιυς το 90% γκέυ οπότε.... οπερ έδει δείξαι !

Εδώ είναι θέμα για τον γάμο των ομοφυλόφιλων και οι περισσότεροι έχουν ψηφίσει υπέρ. Για ποια "αντιστράτευση" μιλάς;

Καλά αυτό είναι προφανές !

Σε μένα γιατί δεν απαντάς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Η γυναικεια ομοφυλοφιλία ειναι περισσοτερο κοινωνικά ανεκτή,
και μεταβλητη...εχω δειξει ερευνες γιαυτο..

η γυναικεια σεξουλικοτητα ειναι πιο ρευστη και μεταβαλεται πιο ευκολα απο οτι η αντρικη(πιο συναισθηματικη ,αρα και πιο σχετικη και ασαφης ,απο τη πιο καθαρα σωματικη αρσενικη0 ,που οταν αλλαξει εκφραζεται πιο επιθετικα .. γιαυτο και η κοινωνια ασχολειται πιο εντονα με τν αρσενικη ομ..
και ιαυτο οι ανδρες ομ. ειναι πιο δυναμικοι και κραυγαζουν πιο εντονα τη σεξουλικοτητα τους ,σε σχεση με τις λεσβιες..


(να ξαναθυμισω τα ποστ στα οφθαλμολουτρα?-αν βλεπατε τετοια αντιστοιχα απο ανδρα εσεις οι γυναικς θα του βγαζατε το ονομα αμεσως..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Είναι ενας εφιάλτης, γι'αυτούς τους ανθρώπους. Το καταλαβαίνω απο όσα γράφουν, το αισθάνομαι από όσα περιγράφουν, το διαβάζω πίσω απο το πώς επιχειρηματολογούν. Αυτό δεν είναι επιβλαβές;
Άστα να πάνε Buggs, μέχρι και κακά πνεύματα έρχονται στον ύπνο μας επειδή δεν πάμε με κορίτσια. :(
Άλλο ένα επιβλαβές αποτέλεσμα της ομοφυλοφιλίας!

Λίγο πολύ,ολοι αποδεχόμαστε πως η ανδρικη ομοφυλοφιλία ειναι λιγοτερο αποδεκτή απο τη γυναικεια,αφου ο ομοφυλόφιλος ανδρας αυτοματως καθισταται ανικανος να υπηρετησει / εκφρασει τη δυναμικη του κοινωνικου του ρολου - ρολου που τον ξεχωριζει απο τη γυναικα.
Συνεπώς ο άντρας προσδιορίζεται βάσει των διαφορών του από τη γυναίκα (σταθερή αξία :D ) και όχι με βάση τον εαυτό του (όπως συμβαίνει με κάθε γυναίκα η οποία παραμένει γυναίκα ό,τι κι αν κάνει στο κρεβάτι αλλά και στην καθημερινότητα της γενικά).
Η ανδρικη ομοφυλοφιλια συνεπώς,θεωρειται πως αποδυναμωνει την αναπαραγωγικη δυναμικη του ανθρωπινου ειδους,μειώνει το ανδρικο κύρος / πρότυπο,ακυρώνεται ο άνδρας ως σεξουαλικός κυνηγός και ως ορίζων τα σεξουαλικα πράγματα και γενικά πλήττεται η ολη του (ισχυρή / εξουσιαστική) και περιχαρακωμένη κοινωνική εικονα που διαπερνά / στυλοβατεί (κυρίως μέσως των πολέμων και της αναδειξής του ως νικητή) τις πατριαρχικές κοινωνίες ανα τους αιώνες.

Η ανδρική σεξουαλικότητα οφείλει (ή όφειλε) να ειναι ισχυρη,επισφραγιζοντας διττά τη δύναμη του άνδρα: αφενός μεν (επιβάλλοντας) την ικανοποίηση των ενστίκτων του απο την "υποτελή" γυναικα,αφετέρου δε τη χρήση της τελευταιας ως "μηχανή" αναπαραγωγής του.
Ποιο ακριβώς είναι το "κύρος" ενός άντρα; :hmm:
Είναι τελικά το παν το ποιος γ@μαει και τον καθιστά εν τέλει και ισχυρό γενικότερα ως πρότυπο επειδή έτσι πράττει στο κρεβάτι του; Και επειδή "προσβάλλεται" η ανδρική σεξουαλική ενεργητικότητα είναι ένας λόγος παραπάνω να ασχοληθούμε με την ανδρική ομοφυλοφιλία; Γιατί; :hmm:
Εξ ου και το θεμα της ομοφυλοφιλιας εστιάζεται κυριως στους άνδρες. Η ολη "ζημιά" ειναι / απειλεί (σ)τις "κολώνες" του κοινωνικού οικοδομήματος.

Η γυναικεια ομοφυλοφιλία ειναι περισσοτερο κοινωνικά ανεκτή,αφου δεν (μπορει να) ειναι ενεργητική (με την εννοια της κατακτησης μεσω της "τρώσης" δια του ανδρικου οργάνου οπως η ανδρική) και δεν απειλει το ισχυρό κοινωνικό φύλο,το οποιο αποτελει τη μηχανή των κοινωνιών-αμαξιδίων ανα τους αιώνες. Η γυναικεια ομοφυλοφιλία δεν ειναι εντονα σαρκική,επιθετική οπως η ανδρική,αλλα πιο πολυ συναισθηματική και ως εκ τουτου,ήπια,ανώδυνη,ακίνδυνη,και οχι (και τόσο) αφύσικη.Το (εξισου περιχαρακωμένο-και υποτελές στο ανδρικό) γυναικείο κοινωνικό πρότυπο δε χαλάει ουτε ταράζεται - συνεπώς κανεις δε δινει σημασια. Η κοινωνία το ανέχεται σιωπηρά,κανει τα στραβά ματια - ακριβώς οπως και στην εκπόρνευση των γυναικών,αν και εκεί για αλλους λόγους....
Ξανά ρωτώ. Επειδή ο άντρας είναι ενεργητικός - ως επι τω πλείστων - στο κρεβάτι, τον καθιστά και ισχυρό ως κοινωνικό πρότυπο/ φύλο; Εγώ αντιθέτως βλέπω μια μεγάλη του αδυναμία, αυτή της συνεχούς αμφισβήτησης.
Η επικρατουσσα φυσική ταξη - καλώς ή κακώς - προβλέπει την πανταχόθεν (σεξουαλική,πολιτική,κοινωνική κλπ) ηγεμονια του αρσενικου. Ποιά αλλη "φυσική τάξη" ειναι παρουσα και θα μπορουσε να χρησιμοποιηθει ως μονάδα σύγκρισης?:);)
Δε ξέρω τι κάνουν τα ζώα' ωστόσο στις -σύγχρονες και πολιτισμένες- ανθρώπινες κοινωνίες τα δύο φύλα έχουν εξισωθεί πολιτικά και κοινωνικά, αν το έχεις πάρει χαμπάρι. :P Επίσης δεν είμαστε στην εποχή του λίθου να είναι ισχυρότερος ο σωματικά δυνατότερος.

Ωραία να έχει την ηγεμονία/ το πάνω χέρι κτλ ο "άντρας" στο κρεβάτι, αυτό αφορά καθαρά την ανθρώπινη και ζωική λαγνεία και όχι την ανθρώπινη κοινωνία. Ο ρόλος του κάθε ανθρώπου στο κρεβάτι δε -θα έπρεπε να- προσδιορίζει και την κοινωνική του θέση & αξία. Πόσο μάλλον να αποτελεί λόγος καταδικασμού.
Ολα ειναι καλώς καμωμένα,καλώς δομημένα στον κόσμο της κυριαρχούσης / επιβληθείσης ανδρικής ηθικής.:P:D
Αλοίμονο!

-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Ρε τι παθαμε, θα βαλουμε τροχονομο και στο κρεβατι μας

Δια της ατόπου απαγωγής, συνάγεται το συμπέρασμα πως είσαι παραδοσιακός τύπος αφού δηλώνεις πως το κάνεις στο κρεβάτι, άρα σίγουρα θα αποφεύγεις να το κάνεις αλλού.

:confused:

Δια της ατόπου απαγωγής , έχεις πολλή φαντασία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Είναι τελικά το παν το ποιος γ@μαει
οχι το παν.αλλα η βαση.ακομα και στα ζωα ισχυει αυτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Θα μου επιτρέψετε να γράψω και τον (προσωρινό) επίλογο τότε, μια το θέμα τούτο έχει την ιδιότητα να αναγεννάται από τις στάχτες του, ωσάν τον Φοίνικα το μυθικό ΠΟΥΛΙ !
Εν κατακλείδι και δίχως πολλές περιστροφές, το απηλλαγμένο από κοινωνικές καταθλίψεις συμπέρασμα, και πλήρες ...προοδευτικής ελευθερίας, αντάξιας του είδους μας, σε αντίθεση με τα άλλα ζώα είναι, ότι σε τούτη τη ζωή τελικά, όλοι για ένα π@ύτσ@, ένα κ@λ@ κι ένα μ@υνί ζούμε! :rofl:

Άντε και εις ανώτερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
...όλοι για ένα π@ύτσ@, ένα κ@λ@ κι ένα μ@υνί ζούμε! :rofl:

Άντε και εις ανώτερα!

Δυστυχώς...αν είναι έτσι!:redface::redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Αντί να χαρακτηρίζεις επιβλαβή την αιτία χαρακτηρίζεις το αποτέλεσμα;:eek: Δηλαδή κάποιος που έχει καρκίνο θα χαρακτηρίσουμε επιβλαβές οτι του πέφτουν τα μαλλιά ή την ίδια την αρρώστεια;:hmm:



Το λες μόνος σου: αν όλος ο κόσμος αποδεχόταν την ομοφυλοφιλία θα ήταν κι αυτή κάτι φυσιολογικό και δε θα δημιουργούσε τόσα ψυχολογικά προβλήματα και ανασφάλειες.

Ούτε εγώ θα ήθελα να είμαι γκέυ. Είμαι πολύ ευέξαπτη και θεωρώ οτι θα αντιδρούσα βίαια σε ανθρώπους που θα με έκριναν εξαιτίας της σεξουαλικής μου ζωής.:/:



Πάμε ξανά: ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΙΚΟ. 99% προστασία.;)



Σημαίνει χωρίς ψυχικά και εγκεφαλικά προβλήματα.

Α, ήταν ρητορική η ερώτηση ε;;)



Όχι κανένα δε θεωρώ βρώμικο ή πρόστυχο από τη στιγμή που συναινούν κι οι 2-3-10 και είναι ενήλικοι και δεν ενοχλούν κανέναν. Θεωρείς βρώμικο το σεξ;



Πάμε ξανά μανά: ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΙΚΟ.



Λολ αυτό μπορεί να το κάνει κι ένας ετεροφυλόφιλος. Οπότε δεν το μετράω για επιχείρημα οτι η ομοφυλοφιλία είναι επιβλαβής για την υγεία.

Δικός του είναι ο κ@λος, εσένα τι σε κόφτει;

Επίσης: τι σχέση έχουν τα βίτσια με τα σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσήματα; Τι σχέση έχει ο γυναικολόγος με τους γκέυ άντρες; Τι σχέση έχουν τα μπουκάλια που βγάζουν από τους κ@λους κάποιων με την ομοφυλοφιλία; Αχταρμά τα έχεις κάνει...

Άγγελε υπεκφεύγεις και γυρνάς πάλι στα ίδια. Απάντησέ μου σε αυτά σε παρακαλώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Άγγελε υπεκφεύγεις και γυρνάς πάλι στα ίδια. Απάντησέ μου σε αυτά σε παρακαλώ.
γιατι θελεις να με ερεθισεις αγαπητη Ουρανία:P.. ?
αφου τα δεδομενα ο καθενας τα ερμηνευει οπως θελει το μυαλο του..

make love not war!!!:D (αντε,ακομα και ομ.-οοοομμμ :hypno: να ναι,καλυτερος απο τον πολεμο ειναι..:P)
:angelnot::angel::bigarmhug:hello:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top