Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 155)
  • Να κερνάει ο άντρας

    Ψήφοι: 37 23.9%
  • Να κερνάει η γυναίκα

    Ψήφοι: 3 1.9%
  • Ο καθένας να πληρώνει τα δικά του

    Ψήφοι: 60 38.7%
  • Μισά-μισά

    Ψήφοι: 9 5.8%
  • Να πληρώνει κάθε φορά ένας από τους δύο, εναλλάξ

    Ψήφοι: 44 28.4%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 2 1.3%

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Ρε κορίτσια, όχι! Γιατί να πληρώσει οπωσδήποτε στο 1ο;
Προσωπικά θα ήθελα να κάνει μόνο κίνηση, κι αυτό αρκεί, δε θα ήθελα να πληρώσει "κεράσει", γενικά με τα κεράσματα εγώ νιώθω πολύ αμήχανα για κάποιο λόγο, προτιμώ να τα πληρώνω εγώ ή μισά μισά (όχι μόνο σε ραντεβού, αλλά και με φίλους).:redface:
Εξάλλου, δε νομίζω ότι ένα κέρασμα θα ωφελούσε την "μελλοντική" σχέση, και αυτό το "πρέπει" είναι ξενερωτικό. Κερνάς επειδή θέλεις, κι όχι επειδή πρέπει για να δείξεις γαμάτος και άντρας, αυτό θα το δείξεις αργότερα.
Συμφωνω απολυτα :thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gata_eisai

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η gata_eisai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
μισά μισά.!δεν το βρίσκω σωστό να πληρώνει ο άντρας.εξάλλου δεν βγαίνεις μαζί του για το κέρασμα..κ επίσης δεν νιώθω εγώ καλά να μου τα πληρωσει όλα αυτός..!τον αγαπάς καποιον κ είσαι μαζί του γιατί σου αρεσει γιατί ταιριάζετε γιατι έχει καλή καρδιά αλλά όχι για τα χρήματα του.και για το κέρδος.το πολύ πολύ να σε κερασει μία δυο φορές..μετά το θεωρώ και κατα κάποιον τρόπο εκμετάλλευση γιατι δεν είναι λίγες αυτές που κάθονται με κάποιον επειδή τις κερνάει συνέχεια τον καφέ..κ αν έχει τόσα πολλά λεφτά μπορεί να τα δωρίσει αλλού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,006 μηνύματα.
μισά μισά.!δεν το βρίσκω σωστό να πληρώνει ο άντρας.εξάλλου δεν βγαίνεις μαζί του για το κέρασμα..κ επίσης δεν νιώθω εγώ καλά να μου τα πληρωσει όλα αυτός..!τον αγαπάς καποιον κ είσαι μαζί του γιατί σου αρεσει γιατί ταιριάζετε γιατι έχει καλή καρδιά αλλά όχι για τα χρήματα του.και για το κέρδος.το πολύ πολύ να σε κερασει μία δυο φορές..μετά το θεωρώ και κατα κάποιον τρόπο εκμετάλλευση γιατι δεν είναι λίγες αυτές που κάθονται με κάποιον επειδή τις κερνάει συνέχεια τον καφέ..κ αν έχει τόσα πολλά λεφτά μπορεί να τα δωρίσει αλλού.

Τελικά υπάρχουν ακόμα τέτοιες γυναίκες... Μπράβο κορίτσι μου.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mairiboo!

Νεοφερμένος

Η mairiboo! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
προσωπικα εχω ενα "κομπλεξ" με αυτο το θεμα ! οσο σκεφτομαι οτι θα βγω με αυτον που μαρεσει και θα ερθει η ωρα που θα πρεπει ν πληρωσουμε κατι με πιανει! δεν ξερω..οι φιλες μου μου λενε οτι ειναι απο την ηλικια ...! δλδ τι πρεπει να κανω?? :/ για να μου φυγει αυτο ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
θα ερθει η ωρα που θα πρεπει ν πληρωσουμε κατι με πιανει!
νταξ, δεν φταιει η ηλικια,
και μενα με πιανει κρυος ιδρωτας οταν πρεπει να πληρώσω.
ειμαι λιγο chifootee. :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Με το φόβο να ακουστώ "ρηχή", νιώθω ότι στο πρώτο ραντεβού πρέπει να πληρώσει ο άντρας.
Δεν ξέρω γιατί, το νιώθω πιο ρομαντικό.
Φυσικά η γυναίκα πρέπει να προσφερθεί να πληρώσει, για να μην νιώθει ο άντρας "χορηγός".
Όμως μου φαίνεται περίεργο να πληρώσει η γυναίκα, ή να πληρώσει το ζευγάρι μισά μισά.
Μιλάω βεβαίως για ρομαντισμό. Σε καμία περίπτωση δεν πιστεύω ότι πρέπει ο άντρας κάθε φορά να πληρώνει, ή ότι έχει κάποια υποχρέωση να εργάζεται για να συντηρεί μια γυναίκα. Γενικά δεν θεωρώ πως ο άντρας έχει υποχρέωση να πληρώνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Ε ναι, στο τέλος, θα τους ανοίγουμε και την πόρτα του αυτοκινήτου.. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mairiboo!

Νεοφερμένος

Η mairiboo! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
νταξ, δεν φταιει η ηλικια,
και μενα με πιανει κρυος ιδρωτας οταν πρεπει να πληρώσω.
ειμαι λιγο chifootee. :mad:

Αχαχαχα εγώ δεν είναι εντάξει..:p απλά ντρέπομαιιι λίγο! Δεν ξέρω γιατί! Ίσως με φοβίζει το ότι μπορεί να γυρίσει ο άλλος και να μου πει "αα 10 είναι από 5" :tongue:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Iratus

Δραστήριο μέλος

Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
μισά μισά.!δεν το βρίσκω σωστό να πληρώνει ο άντρας.εξάλλου δεν βγαίνεις μαζί του για το κέρασμα..κ επίσης δεν νιώθω εγώ καλά να μου τα πληρωσει όλα αυτός..!τον αγαπάς καποιον κ είσαι μαζί του γιατί σου αρεσει γιατί ταιριάζετε γιατι έχει καλή καρδιά αλλά όχι για τα χρήματα του.και για το κέρδος.το πολύ πολύ να σε κερασει μία δυο φορές..μετά το θεωρώ και κατα κάποιον τρόπο εκμετάλλευση γιατι δεν είναι λίγες αυτές που κάθονται με κάποιον επειδή τις κερνάει συνέχεια τον καφέ..κ αν έχει τόσα πολλά λεφτά μπορεί να τα δωρίσει αλλού.
Είναι λίγες αυτές που σκέφτονται με αυτό το τρόπο.δυστηχώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria98

Νεοφερμένος

Η maria98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Εμενα τα ξαδερφια μου που ειναι μεγαλυτερα και μου μιλησαν για αυτο το θεμα μου ειπαν οτι καλο ειναι να πληρωνει παντα το αγορι ειδικα στα πρωτα ραντεβου και μου ειπαν μαλιστα οτι αμα δεν πληρωνει ο τυπος να τον παρατησω κατευθειαν αν και δεν συμφωνω με αυτο προτιμω μισα-μισα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Εμενα τα ξαδερφια μου που ειναι μεγαλυτερα και μου μιλησαν για αυτο το θεμα μου ειπαν οτι καλο ειναι να πληρωνει παντα το αγορι ειδικα στα πρωτα ραντεβου και μου ειπαν μαλιστα οτι αμα δεν πληρωνει ο τυπος να τον παρατησω κατευθειαν αν και δεν συμφωνω με αυτο προτιμω μισα-μισα.

:worry:
Και μετά απορούμε γιατί πάμε κατά διαόλου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Ερχεται ο λογαριασμος 23 ευρω.
Βγαζει να πληρωσει και τι λεει στο σερβιτορο:

-Κρατα 20 και ειμαστε ενταξει.

(Οχι, ας πουμε, κρατα 25 και τα ρεστα δικα σου).


Καλοοοοοοο?
:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
εγινε αυτο το πραγμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Ναι.
Πως σου φαινεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ναι.
Πως σου φαινεται?
Προβοκάτσια για να τον βγάλεις τσιγκούνη; :P
Ή δεν ξέρει αφαίρεση ή μπορεί ρε συ να άκουσε/κατάλαβε ένα ποσό < 20€. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Ερχεται ο λογαριασμος 23 ευρω.
Βγαζει να πληρωσει και τι λεει στο σερβιτορο:

-Κρατα 20 και ειμαστε ενταξει.

(Οχι, ας πουμε, κρατα 25 και τα ρεστα δικα σου).


Καλοοοοοοο?
:worry:
:popcorn: Τον τυπα εκεινο ή την τυπισσα να μου τον/την στειλεις να μου γραφει σεναρια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
:popcorn: Τον τυπα εκεινο ή την τυπισσα να μου τον/την στειλεις να μου γραφει σεναρια :P

το σερβιτορο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Ερχεται ο λογαριασμος 23 ευρω.
Βγαζει να πληρωσει και τι λεει στο σερβιτορο:

-Κρατα 20 και ειμαστε ενταξει.

(Οχι, ας πουμε, κρατα 25 και τα ρεστα δικα σου).


Καλοοοοοοο?
:worry:

Ρε χοτγκειτς,εγω το εχω κανει αυτο σε ντελιβερα [του εφαγα 6-7 ευρω]
Νταξ,μπερδευτηκε ο ανθρωπος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giosx

Δραστήριο μέλος

Ο Γοργίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Χειρούργος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 652 μηνύματα.
Ξεφτίλα :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iratus

Δραστήριο μέλος

Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Όταν αγαπάς έναν άνθρωπο δε κοιτάς ποιος πληρώνει,πότε εσύ πότε ο άλλος πότε μισά μισά.Τα πράγματα που δίνει η αγάπη είναι πολύ σημαντικότερα από ένα κωλόχαρτο που δε μπορεί να εξαγοράσει την αγάπη.Τώρα αν μιλάμε για πρώτο ραντεβού,πιστεύω θα πρέπει να πληρώνει ο άντρας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top