[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εγώ πάντως που έχω σγουρά μαλλιά, δεν βάζω ούτε μετάξι, ούτε σιλικόνη γιατί μου κάθονται βαριά/περίεργα, βάζω μόνο γαλάκτωμα που δεν ξεβγάζεται και αφρό. Και τα χτενίζω μόλις βγω από το μπάνιο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Λοιπόν, χρειάζομαι τη βοήθειά σας: πήγα χθες για καθαρισμό απ'την ψαλίδα, επειδή τα μαλλιά μου είχαν φτάσει σχεδόν μέχρι την μέση κι είχε αρχίσει να χαλάει η μπούκλα κάτω. Η κομμώτρια μου είπε πως έχω λεπτή τρίχα και μου πρότεινε να βάζω μετάξι ή σιλικόνη μετά το μπάνιο, πριν τα χτενίσω, για να μην κόβεται η τρίχα στους κόμπους (ή τις τζίβες :redface:) που δημιουργούνται.

Έχει χρησιμοποιήσει καμία; Βαραίνει το μαλλί; Ενδέχεται να χαλάσει η μπούκλα; Έχετε κανένα προϊόν υπόψη; Αυτά τα λίγα. :redface: :)

Αν κατάλαβα καλά είσαι σγουρομάλλα όπως και΄γω. Καλά σου το΄πε η κομμώτρια και΄γω σιλικόνη βάζω για να δώσει σχήμα και να μην έχω το φαινόμενο "θάμνος". Άσε που σε βοηθάει και στο χτένισμα μετά το μπάνιο που αν έχεις μπόλικο μαλλί πασχίζεις μέχρι να το ξεμπερδέψεις (και ας έχεις βάλει μαλακτική). Δε τα βαραίνει ίσα-ίσα δίνει ωραίο σχήμα και αποφεύγεις τους πολλούς κόμπους ...(Μη φανταστείς τρομερά αποτελέσματα,αλλά μια διαφορά τη βλέπεις) Εγώ βάζω και λίγο αφρό:P.Ερώτηση προς όλες: ας μου πει κάποια μερικά πράγματα για τα χρωμοσαμπουάν:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Τα χρωμοσαμπουάν δεν βλάπτουν τα μαλλιά απ' όσο ξέρω, ειδικά αν είναι χωρίς αμμωνία. Το αρνητικό τους είναι πως δεν μπορείς να κάνεις έντονες αλλαγές χρώματος με αυτά και επίσης δεν κρατάει πολύ η όποια αλλαγή. Θα προτιμούσα αντί για χρωμοσαμπουάν, αν θέλεις κάτι διακριτικό, να κάνεις μερικές ανταύγειες, οι οποίες και κρατάνε περισσότερο και φαίνεται το αποτέλεσμα πιο φυσικό και επί της ουσίας η βαφή έχει μικρή επαφή με το κεφάλι σου. Από την άλλη, αν απλά θες να κάνεις ένα πείραμα, το χρωμοσαμπουάν είναι μια καλή, γρήγορη, οικονομική και απλή λύση και μάλλον ενδείκνυται για την ηλικία σου :)

ΥΓ: Σε κάθε περίπτωση να ξέρεις πως οι βαφές πάντα επηρεάζουν την ποιότητα της τρίχας, ακόμα κι αν είναι ένα απλό χρωμοσαμπουάν, ενώ σίγουρα χαλάνε ως ένα βαθμό και το σγουρό των μαλλιών (το ισιώνουν). Ειδικά αν μιλάμε για βαφή, αν θες τα μαλλιά σου να μείνουν σγουρά, προτείνω λάδι με μάσκα πριν από κάθε λούσιμο για μισή ώρα τουλάχιστον (αρνητικό στο τελευταίο: αν έχεις βαφή που ξεβάφει εύκολα, πχ κόκκινο ή μαύρο, την κλαις. Με λίγα λόγια, καλύτερα άσε τα πειράματα για πιο μετά, έχεις πολλάαααααααα χρόνια για βαφές και καλύτερα όσο μπορείς να το αποφύγεις γιατί είναι μπλέξιμο, θες, δεν θες)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Τα χρωμοσαμπουάν δεν βλάπτουν τα μαλλιά απ' όσο ξέρω, ειδικά αν είναι χωρίς αμμωνία. Το αρνητικό τους είναι πως δεν μπορείς να κάνεις έντονες αλλαγές χρώματος με αυτά και επίσης δεν κρατάει πολύ η όποια αλλαγή. Θα προτιμούσα αντί για χρωμοσαμπουάν, αν θέλεις κάτι διακριτικό, να κάνεις μερικές ανταύγειες, οι οποίες και κρατάνε περισσότερο και φαίνεται το αποτέλεσμα πιο φυσικό και επί της ουσίας η βαφή έχει μικρή επαφή με το κεφάλι σου. Από την άλλη, αν απλά θες να κάνεις ένα πείραμα, το χρωμοσαμπουάν είναι μια καλή, γρήγορη, οικονομική και απλή λύση και μάλλον ενδείκνυται για την ηλικία σου :)

ΥΓ: Σε κάθε περίπτωση να ξέρεις πως οι βαφές πάντα επηρεάζουν την ποιότητα της τρίχας, ακόμα κι αν είναι ένα απλό χρωμοσαμπουάν, ενώ σίγουρα χαλάνε ως ένα βαθμό και το σγουρό των μαλλιών (το ισιώνουν). Ειδικά αν μιλάμε για βαφή, αν θες τα μαλλιά σου να μείνουν σγουρά, προτείνω λάδι με μάσκα πριν από κάθε λούσιμο για μισή ώρα τουλάχιστον (αρνητικό στο τελευταίο: αν έχεις βαφή που ξεβάφει εύκολα, πχ κόκκινο ή μαύρο, την κλαις. Με λίγα λόγια, καλύτερα άσε τα πειράματα για πιο μετά, έχεις πολλάαααααααα χρόνια για βαφές και καλύτερα όσο μπορείς να το αποφύγεις γιατί είναι μπλέξιμο, θες, δεν θες[/SPOILER]
Το ξέρω την επιλογή χρωμοσαμπουάν τη σκέφτομαι από το περασμένο καλοκαίρι απλώς επειδή σύμφωνα με τις γνώμες όλων όσων έχω ρωτήσει έχει ένα σπάνιο (που δύσκολα το πετυχαίνεις με βαφή)φυσικό χρώμα δεν τα πειράζω ακόμα.. Σε τι χρώματα βγαίνουν τα χρωμοσαμπουάν;:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Κοίτα, εγώ έβαζα σιλικόνη για να μη καταστρέφεται το μαλλί μου από τη θερμότητα και να μην έχω ψαλίδα (ήμουν παλιά όλη μέρα με τη μασιά στο χέρι!) μετά το μπάνιο.
Για τη ψαλίδα ξέρω ότι βοηθάει, τώρα για το αν χαλάσει η μπούκλα σου δε το γνωρίζω αλλά δε νομίζω, εκτός και αν αρχίσεις να χρησιμοποιείς μάσκες όταν κάνεις μπάνιο.
Εμένα η μαμά μου που έχει πολύ μπούκλα (μη φανταστείς μπουκλάκια, απλή μπούκλα, αλλά "στητή") όταν μπαίνει για μπάνιο λούζει μαλλιά και μετά απλώνει μάσκα, την αφήνει στο μαλλί μέχρι να τελειώσει το μπάνιο της και μετά με νεράκι καθώς τα ξεπλένει τα χτενίζει και έτσι δεν έχει θέμα μετά.

Εγώ βάζω μάσκα 2 φορές τον μήνα και conditionner σχεδόν μετά από κάθε λούσιμο (και ξεπλένω/χτενίζω). Απλώς ειδικά τελευταία που ήταν πολύ μαλλί και μακρύ μαλλί, ε και ήταν κι η εξεταστική στη μέση, πού χρόνος να ξεμπλέξεις κάθε κόμπο. :redface:

Από μετάξι έχω δοκιμάσει το μετάξι της Sunsilk. Για μένα, που χω λεπτή τρίχα ήταν πάαααααααρα πολύ βαρύ. Το πήρε ο αρραβωνιαστικός που έχει μακριά μαλλά αλλα με χοντρή τρίχα.

Ωραία, οπότε απορρίπτεται το συγκεκριμένο, ευχαριστώ. (Ούτε γω μπορώ πολλά-πολλά στα μαλλιά μου, με βαραίνουν) :)

Το morrocanoil είναι πολύ καλό για λεπτή τρίχα και το orofluido elixir
Γενικά το argan oil είναι θαύμα για την ψαλίδα. Το προτιμώ αντί της σιλικόνης, γενικά όλα τα σιλικονοειδή δεν τα πάνε καλά με τις μπούκλες.

Οπότε θα ψάξω για μετάξι κυρίως και όχι σιλικόνη, όμορφα. Πόσο καιρό σου κρατάει η συσκευασία; Επειδή είναι ακριβούτσικα. :/:

λοιπον , με το μεταξι δε χρειαζονται καν χτενισμα και χωρις χτενισμα φημες λενε οτι μακραινουν και πιο γρηγορα .
επισης εχω ακουσει οτι καλο θα ηταν να τα στεγνωνεις πρωτα και απο πανω να βαζεις το μεταξι γιατι μεσα απο τη θερμοτητα το τραβαει καλυτερα η τριχα.
θα δεις διαφορα και απο την πρωτη μερα
το μεταξι δεν μου τα λαδωνει , η σιλικονη που εβαζα παλια τα λαδωνε
οποτε μπορεις να βαζεις αν τα ισιωνεις λιγη σιλικονη στις ακρες ισα ισα για την ψαλιδα!
(μεταξι της biosilk χρησιμοποιω και κανει και για το δερμα )

Άλλη μία εμπειρία υπέρ του μεταξιού λοιπόν, ωραία! :D Θα το τσεκάρω και αυτό!

[...]Καλύτερα να τα βουρτσίζουμε στεγνά(εδώ γελάω η σγουρομάλλα, γιατί αν τα χτενίσω εγώ στεγνά τότε έρχεται στο μυαλό μου μια εικόνα με ένα πρόσωπο που ελάχιστα φαίνεται και μια χαλασμένη αφρο περούκα πάνω στο κεφάλι του :p) ή κατά τη διάρκεια του λουσίματος με τις σαπουνάδες.

Καλά, αυτό δεν παίζει, το αποτέλεσμα θα είναι για κλάματα! :P

Εγώ πάντως που έχω σγουρά μαλλιά, δεν βάζω ούτε μετάξι, ούτε σιλικόνη γιατί μου κάθονται βαριά/περίεργα, βάζω μόνο γαλάκτωμα που δεν ξεβγάζεται και αφρό. Και τα χτενίζω μόλις βγω από το μπάνιο :P

Μωρέ κι εγώ τίποτα δεν έβαζα μέχρι τώρα, μόνο conditionner και μάσκα μια στο τόσο, αλλά απ'τη μία το νερό στο νησί που είναι το χάλι του το μαύρο, απ'την άλλη το πιστολάκι, γιατί δεν μ'αρέσει η τόσο έντονη μπούκλα που κάνουν όταν στεγνώνουν φυσικά, ήρθε κι η λεπτή τρίχα, κι έδεσε το γλυκό. Δεν γίνεται να τα κουρεύω ανά 2 μήνες, έχω κι άλλα πράγματα να κάνω. :P

Αν κατάλαβα καλά είσαι σγουρομάλλα όπως και΄γω. Καλά σου το΄πε η κομμώτρια και΄γω σιλικόνη βάζω για να δώσει σχήμα και να μην έχω το φαινόμενο "θάμνος". Άσε που σε βοηθάει και στο χτένισμα μετά το μπάνιο που αν έχεις μπόλικο μαλλί πασχίζεις μέχρι να το ξεμπερδέψεις (και ας έχεις βάλει μαλακτική). Δε τα βαραίνει ίσα-ίσα δίνει ωραίο σχήμα και αποφεύγεις τους πολλούς κόμπους ...(Μη φανταστείς τρομερά αποτελέσματα,αλλά μια διαφορά τη βλέπεις) Εγώ βάζω και λίγο αφρό:P.Ερώτηση προς όλες: ας μου πει κάποια μερικά πράγματα για τα χρωμοσαμπουάν:redface:

Μία υπέρ της σιλικόνης λοιπόν! Γενικά είναι καλοσχηματισμένες οι μπούκλες και με λίγο αφρό γίνονται τζετ, οπότε ψάχνω κάτι για να τα δυναμώσει κυρίως. Θα δοκιμάσω πρώτα το μετάξι και βλέπουμε! :)

Σας ευχαριστώ όλες ε! :bigarmhug
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Α, ενδιαφερον αυτο !

Δηλαδη το μεταξι και η σιλικονη προστατευουν τα μαλλια απο την ψαλιδα ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Το ξέρω την επιλογή χρωμοσαμπουάν τη σκέφτομαι από το περασμένο καλοκαίρι απλώς επειδή σύμφωνα με τις γνώμες όλων όσων έχω ρωτήσει έχει ένα σπάνιο (που δύσκολα το πετυχαίνεις με βαφή)φυσικό χρώμα δεν τα πειράζω ακόμα.. Σε τι χρώματα βγαίνουν τα χρωμοσαμπουάν;:redface:
Αυτό δεν το ξέρω, πήγαινε σε ένα κατάστημα με καλλυντικά τύπου Χόντος και δες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Εγώ βάζω μάσκα 2 φορές τον μήνα και conditionner σχεδόν μετά από κάθε λούσιμο (και ξεπλένω/χτενίζω). Απλώς ειδικά τελευταία που ήταν πολύ μαλλί και μακρύ μαλλί, ε και ήταν κι η εξεταστική στη μέση, πού χρόνος να ξεμπλέξεις κάθε κόμπο. :redface:
Ωραία, οπότε απορρίπτεται το συγκεκριμένο, ευχαριστώ. (Ούτε γω μπορώ πολλά-πολλά στα μαλλιά μου, με βαραίνουν) :)
Οπότε θα ψάξω για μετάξι κυρίως και όχι σιλικόνη, όμορφα. Πόσο καιρό σου κρατάει η συσκευασία; Επειδή είναι ακριβούτσικα. :/:
Άλλη μία εμπειρία υπέρ του μεταξιού λοιπόν, ωραία! :D Θα το τσεκάρω και αυτό!
Καλά, αυτό δεν παίζει, το αποτέλεσμα θα είναι για κλάματα! :P
Μωρέ κι εγώ τίποτα δεν έβαζα μέχρι τώρα, μόνο conditionner και μάσκα μια στο τόσο, αλλά απ'τη μία το νερό στο νησί που είναι το χάλι του το μαύρο, απ'την άλλη το πιστολάκι, γιατί δεν μ'αρέσει η τόσο έντονη μπούκλα που κάνουν όταν στεγνώνουν φυσικά, ήρθε κι η λεπτή τρίχα, κι έδεσε το γλυκό. Δεν γίνεται να τα κουρεύω ανά 2 μήνες, έχω κι άλλα πράγματα να κάνω. :P

Μία υπέρ της σιλικόνης λοιπόν! Γενικά είναι καλοσχηματισμένες οι μπούκλες και με λίγο αφρό γίνονται τζετ, οπότε ψάχνω κάτι για να τα δυναμώσει κυρίως. Θα δοκιμάσω πρώτα το μετάξι και βλέπουμε! :)

Σας ευχαριστώ όλες ε! :bigarmhug

Κάπου στον ένα χρόνο, με συχνή χρήση. Δε χρειάζεται να βάλεις πολύ, μιλάμε για ποσότητα όσο το μισό νύχι του χεριού :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Τόσα χρόνια νόμιζα πως το θέμα είχε σχέση με την διακόσμηση σαλονιών...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Τόσα χρόνια νόμιζα πως το θέμα είχε σχέση με την διακόσμηση σαλονιών...

Fail dude!:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Κάπου στον ένα χρόνο, με συχνή χρήση. Δε χρειάζεται να βάλεις πολύ, μιλάμε για ποσότητα όσο το μισό νύχι του χεριού :P

Α, κομπλέ, σ'ευχαριστώ! :)

Μια τελευταία (άκρως βλακώδης) απορία: μπορεί να κάνει κακό στο δέρμα μου η χρήση κρέμας ματιών με αντιρυτιδική δράση; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Α, κομπλέ, σ'ευχαριστώ! :)

Μια τελευταία (άκρως βλακώδης) απορία: μπορεί να κάνει κακό στο δέρμα μου η χρήση κρέμας ματιών με αντιρυτιδική δράση; :redface:

Όχι, και εγώ έχει τύχει να βάλω αντιρυτιδική κρέμα :P Απλά υποτίθεται λένε να φοράμε κρέμες σωστές για την ηλικία, γιατί πχ στα 20 δεν έχεις ρυτίδες, οπότε αν χρησιμοποιείς κάποια βαριά κρέμα, το δέρμα συνηθίζει και στα 45 θα χρειάζεσαι κρέμα που θα φορούσες στα 55.

Δεν το πιστεύω γενικά, αφού δεν πιστεύω επίσης ότι οι κρέμες για την αντιγήρανση κάνουν κάτι. Τα λεφτάκια παίρνουν και μας πουλάνε καλό παραμύθι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Ναι και εγώ το πιστευω αυτό για τα χρήματα....
Ότι και να κάνουμε κάποια στιγμή όσο είναι να "σπάσουμε" αυτό θα γίνει!!
Αμα θέλεις για να είσαι φρέσκια στο πρόσωπο βάζε παγακι τα πρωινα που ξυπνάς , κάνε μια απολέπιση(εφοσον δεν υπάρχει δερματικό πρόβλημα) 1 φορά την εβδομάδα, κάνε και μια μασκούλα και θα είσαι μια χαρά!!
Εγώ σου προτείνω βάζε μόνο κρέμα ενυδατική σαν βάση όταν θέλεις να βαφτείς ...:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Έχουμε και στη Θεσσαλονίκη(είδα άνοιξε και Τσιμισκή μαγαζί) κτ πολύ καλά μαγαζιά, που χημικοί σου βλέπουν τον τύπο του δέρματός σου και σου δίνουν ακριβώς την ενυδατική( και ό,τι άλλη κρέμα)που χρειάζεσαι σε πάρα πολύ καλή τιμή, αφού σου την φτιάξουν κιόλας....πχ εγώ την πήρα 14 νομίζω ευρώ
Και το τέλειο(τουλάχιστον εμένα μου άρεσε)είναι ότι γράφει από πίσω αυτές τις παράξενες χημικές ενώσεις με τις 3-4 λέξεις(δεσοξυριβονουκλεΙκό οξύ πχ αν και δεν νομίζω οι κρέμες να έχουν κάτι τέτοιο)που δύσκολα τις βλέπεις να αναγράφονται σε άλλες πανάκριβες και "μάρκες" κρέμες.....
Τώρα για το αν αυτά τα μαγαζιά υπάρχουν και σε άλλες πόλεις εκτός Θεσσαλονίκης, νομίζω όχι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
Έχουμε και στη Θεσσαλονίκη(είδα άνοιξε και Τσιμισκή μαγαζί) κτ πολύ καλά μαγαζιά, που χημικοί σου βλέπουν τον τύπο του δέρματός σου και σου δίνουν ακριβώς την ενυδατική( και ό,τι άλλη κρέμα)που χρειάζεσαι σε πάρα πολύ καλή τιμή, αφού σου την φτιάξουν κιόλας....πχ εγώ την πήρα 14 νομίζω ευρώ
Και το τέλειο(τουλάχιστον εμένα μου άρεσε)είναι ότι γράφει από πίσω αυτές τις παράξενες χημικές ενώσεις με τις 3-4 λέξεις(δεσοξυριβονουκλεΙκό οξύ πχ αν και δεν νομίζω οι κρέμες να έχουν κάτι τέτοιο)που δύσκολα τις βλέπεις να αναγράφονται σε άλλες πανάκριβες και "μάρκες" κρέμες.....
Τώρα για το αν αυτά τα μαγαζιά υπάρχουν και σε άλλες πόλεις εκτός Θεσσαλονίκης, νομίζω όχι...
καλη φαση αν κανουν οντως αυτη τη δουλεια..
πολλες φορες εχω παρει οτι να ναι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
καλη φαση αν κανουν οντως αυτη τη δουλεια..
πολλες φορες εχω παρει οτι να ναι :P
Aκριβώς. Και πολλές φορές κάτι τέτοια είναι μόνο για να προωθούνε συγκεκριμένα προιόντα. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
όχι αυτά είναι πολύ καλά , αλλά τώρα δεν μπορώ να πω το όνομα, μην κάνω και διαφήμιση....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Αναφορικά με τις προηγούμενες σελίδες του θέματος που ειπώθηκε κάτι για σιλικόνη και μετάξι. Θέλω κάτι για σγουρά μαλλιά που να κάνει καλοσχηματισμένες μπούκλες και να μην τα φουντώνει. Το μετάξι θα κάνει καλύτερη δουλειά από τη σιλικόνη; Αν,ναι; Ποιο προτείνετε; Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loony

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
Αναφορικά με τις προηγούμενες σελίδες του θέματος που ειπώθηκε κάτι για σιλικόνη και μετάξι. Θέλω κάτι για σγουρά μαλλιά που να κάνει καλοσχηματισμένες μπούκλες και να μην τα φουντώνει. Το μετάξι θα κάνει καλύτερη δουλειά από τη σιλικόνη; Αν,ναι; Ποιο προτείνετε; Ευχαριστώ

Εγώ με το σαμπουάν-κοντίσιονερ για μπούκλες της παντεν (το ροζ) είχα δει διαφορά, βέβαια είναι ακριβούτσικο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Έχει δοκιμάσει καμία σας το huile prodigieuse της Nuxe;; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top