Νέο Σύνταγμα

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,796 μηνύματα.
Με αφορμή την ημερίδα που διεξάγεται σήμερα από την Πρωτοβουλία για Ριζική Συνταγματική Αλλαγή, πιστεύετε ότι είναι εφικτός ο στόχος για ένα Νέο Σύνταγμα από το Λαό για τον Λαό;

Τι αλλαγές θα πρέπει να κάνουμε; :)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Ν.

Δραστήριο μέλος

Ο ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 490 μηνύματα.
Αν δεν αλλάξουν μυαλά αυτοί που μας κυβερνούν και δε βάλουν ως μέγιστη φροντίδα τον ίδιο τον άνθρωπο, το σύνταγμα δε θα αλλάξει ποτέ. Πόσο μάλλον προς το συμφέρον μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Αν δε βάλουν ως μέγιστη φροντίδα τον ίδιο τον άνθρωπο



άνθρωπος=έχω δύο έλληνες γονείς και ειμαι ορθόδοξος:confused:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Εγώ τα τελευταία δύο χρόνια που γράφω εδώ, έχουν μαλλιάσει τα δάχτυλά μου να γράφω για αναθεώρηση του συντάγματος ή ακόμα και σύνταξη ενός νέου.
Το θέμα είναι, όμως, ΠΟΙΟΣ θα την κάνει. Δεν ξέρω αν με πιάνεις. ;)

Πολλοί λένε ότι ο λαός πρέπει να συμμετέχει ενεργά στην ψήφιση ή στην καταψήφιση κάποιων νομοσχεδίων με τη μορφή δημοψηφισμάτων αλλά αυτό δε με βρίσκει τελείως σύμφωνη.
Επίσης, κάτι άλλο ,που θα το πω κάπως χοντρικά, είναι πως θα πρέπει επιτέλους να περιοριστεί και η πολυνομία, η οποία πραγματικά αντί να μας διευκολύνει τη ζωή....μας σπάει τα νεύρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Δεν χρειάζεται νέο σύνταγμα. νέα χώρα χρειάζεται.
με νέο πιασάρικο όνομα, σημαία το φραπέ, εθνικό ύμνο από τον κιάμο και
- πάνω από όλα -
μηδενικό παρελθόν.

ειδικά αυτό το τελευταίο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και αναθεώρηση του συντάγματος να γίνει πιστεύετε οτι θα ακολουθείται; :hmm: Και τώρα έχουμε σύνταγμα αλλά το βλέπουμε κάθε τόσο να παραβιάζεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Αν δεν αλλάξουν μυαλά αυτοί που μας κυβερνούν και δε βάλουν ως μέγιστη φροντίδα τον ίδιο τον άνθρωπο, το σύνταγμα δε θα αλλάξει ποτέ. Πόσο μάλλον προς το συμφέρον μας.
το θεμα ειναι να αλλαξουν μυαλα αυτοι που τους εκλεγουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top