Σχέσεις με διαφορά ηλικίας

h+a

Νεοφερμένος

Η h+a αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
ειμαστε 3μηνες μαζι.... και πολυ ερωτευμενοι!! μπορει να ακουγεται επιπολαιο, δεδομενου του διαστηματος, αλλα εχο κανει πολλες σχεσεις κ μπορο να ξερω ποτε πραγματικα ερωτευομαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Simel

Νεοφερμένος

Η Simel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
ειμαστε 3μηνες μαζι.... και πολυ ερωτευμενοι!! μπορει να ακουγεται επιπολαιο, δεδομενου του διαστηματος, αλλα εχο κανει πολλες σχεσεις κ μπορο να ξερω ποτε πραγματικα ερωτευομαι...


μπορεί κάποιος να είναι ερωτευμένος και στην μια βδομάδα..δεν ακούστηκε κάτι επιπόλαιο...η αλήθεια είναι ότι δεν έχετε μεγάλη διαφορά ηλικίας..αλήθεια τι μπορεί να σου προσφέρει ενας 17αρης?? το έχω απορία!:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

h+a

Νεοφερμένος

Η h+a αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
κ εγώ στην αρχή το είχα απορία τί μπορεί να μου προσφέρει. Συναισθηματικά με καλύπτει, νιώθω ασφάλεια δίπλα του, δεν είναι ανώριμος, στον σεξουαλικό τομέα δεν έχουμε ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Simel

Νεοφερμένος

Η Simel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
κ εγώ στην αρχή το είχα απορία τί μπορεί να μου προσφέρει. Συναισθηματικά με καλύπτει, νιώθω ασφάλεια δίπλα του, δεν είναι ανώριμος, στον σεξουαλικό τομέα δεν έχουμε ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα....


Μάλιστα..καλή συνέχεια τότε!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

h+a

Νεοφερμένος

Η h+a αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
ευχαριστώ!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Δεν ξέρω, οι σχέσεις με μεγάλη διαφορά ηλικίας με φρικάρουν και με κάνουν να αισθάνομαι αμηχανία. Θέλω να είμαι στην ίδια φάση με το άτομο που είμαι μαζί, να έχουμε παρόμοιες ανησυχίες, την ίδια ενεργητικότητα και να διασκεδάζουμε με τα ίδια πράγματα.

Οι μεγάλοι δεν μου προκαλούν ούτως ή άλλως ερωτική έλξη. Ας πούμε δεν βλέπω τον George Clooney σαν αντικείμενο του πόθου, αλλά σαν το πώς θα ήθελα να είναι ο άντρας μου σε 15 χρόνια.:P Να είναι 2-3 χρόνια μικρότερος δεν με πειράζει στην ηλικία που είμαι, αλλά πιο μικρός, δεν ξέρω, θα μου δώσει τον ρόλο της μεγάλης και δεν γουστάρω. Θέλω να με κανακεύει ο φίλος μου κι όχι να με βλέπει σαν μεγάλη και σοφή.:P

Το πιο σημαντικό είναι οι διαφορετικές επιδιώξεις, που νομίζω είναι συχνές σε σχέσεις με διαφορά ηλικίας. Η σκέψη του 38χρονου ή 42χρονου που θέλει παιδιά με φοβίζει. Και να μην μιλήσω για κάποια πιθανώς χαζά, αλλά για μένα σημαντικά οικονομικής φύσης. Δε νομίζω να βγω με τον κυριούλη αυτό και να δεχτεί να πληρώσουμε μισά-μισά ή να κεράσω. Κι εμένα το να έχω κάποιον να με ''πληρώνει'' μου φαίνεται σχεδόν αηδιαστικό. Πείτε με κομπλεξική αλλά έτσι το σκέφτομαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

h+a

Νεοφερμένος

Η h+a αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
κοιτα αυτό που λες ότι αν ο άλλος είναι μικρότερος, σου δίνει τον ρόλο της μεγάλης είναι και λίγο στον άνθρωπο. Δηλαδή εγώ είμαι 20 και ο δικός μου είναι 17. Και όμως δεν έχω το πάνω χέρι. Προσπαθώ να το αποφεύγω γιατί και σε μένα δεν αρέσει καθόλου αλλά και ο δικός μου δεν είναι ο τύπος που θα είναι το "σκυλάκι"....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Από όσα λες το πιο σημαντικό θαρρώ είναι οι επιδιώξεις.οικογένειας και αποκατάστασης.
Που μια πιτσιρίκα δεν μπορεί να υποσχεθεί.


Το αν ένας τυπάς 38 χρονών είναι κυριούλης ή όχι υποθέτω σε κάθε περίπτωση διαφέρει.

Άσε δε που με τη μ@@@@@ που μας δέρνει... σπούδασε, πάνε στρατό, κάνε μεταπτυχιακό, κάνε και κανένα ακόμα σε αυτή την ηλικία τελικά μάλλον θα «φτιάχνεται» ακόμη οπότε τελικά εσύ θα τον πληρώνεις :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
κοιτα αυτό που λες ότι αν ο άλλος είναι μικρότερος, σου δίνει τον ρόλο της μεγάλης είναι και λίγο στον άνθρωπο. Δηλαδή εγώ είμαι 20 και ο δικός μου είναι 17. Και όμως δεν έχω το πάνω χέρι. Προσπαθώ να το αποφεύγω γιατί και σε μένα δεν αρέσει καθόλου αλλά και ο δικός μου δεν είναι ο τύπος που θα είναι το "σκυλάκι"....

Έχετε όμως 3 χρόνια διαφορά. Σκέψου όμως διαφορές που η γυναίκα είναι 5-10 χρόνια μεγαλύτερη!


Το αν ένας τυπάς 38 χρονών είναι κυριούλης ή όχι υποθέτω σε κάθε περίπτωση διαφέρει.

Άσε δε που με τη μ@@@@@ που μας δέρνει... σπούδασε, πάνε στρατό, κάνε μεταπτυχιακό, κάνε και κανένα ακόμα σε αυτή την ηλικία τελικά μάλλον θα «φτιάχνεται» ακόμη οπότε τελικά εσύ θα τον πληρώνεις :D

Εντάξει, το ''κυριούλης'' ήταν υπερβολή.:PΧρησιμοποιώ αυτή την έκφραση με 1 φίλη και μου έχει κολλήσει.

Αυτό που λες πάντως δεν ισχύει τις περισσότερες φορές. Όσες γνωστές μου έχουν σχέση με μεγαλύτερο τον αντιμετωπίζουν και σαν τον δεδομένο χορηγό. Κι εντάξει, εγώ καθώς είμαι σε φάση ''δημιουργίας'' και δεν κολυμπώ στο χρήμα, προτιμώ να έχω την οικογένειά μου σαν χορηγό παρά τον έκαστοτε φίλο που δεν ξέρω πώς θα μου το ''χτυπήσει'' αν χωρίσουμε ή δεν συμφωνήσω στα σχέδιά του για εμάς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Simel

Νεοφερμένος

Η Simel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Παίρνω το θάρρος και λέω ότι προφανώς η underwater δεν εννoούσε αυτό που κατάλαβες εσύ..δεν πρέπει να υπάρχει το ''πάνω χέρι'' ,ούτε σκυλάκια και γατάκια, αυτό εξυπακούεται..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Παίρνω το θάρρος και λέω ότι προφανώς η underwater δεν εννoούσε αυτό που κατάλαβες εσύ..δεν πρέπει να υπάρχει το ''πάνω χέρι'' ,ούτε σκυλάκια και γατάκια, αυτό εξυπακούεται..:)

Ναι, εννοούσα ότι σε αντιμετωπίζει σαν πιο ώριμη, πιο γυναίκα, πιο έμπειρη!

Αλλά κι αυτό που ανέφερε μετά νομίζω ότι ισχύει πολλές φορές όσο έχω δει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
[...]δεν πρέπει να υπάρχει το ''πάνω χέρι'' ,ούτε σκυλάκια και γατάκια[...]

Μπα, όχι, το πιο σύνηθες ζώο στις σχέσεις είναι οι κροκόδειλοι.:tongue:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Simel

Νεοφερμένος

Η Simel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Μπα, όχι, το πιο σύνηθες ζώο στις σχέσεις είναι οι κροκόδειλοι.:tongue:

lol lol και πάλι lol!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Αυτό που λες πάντως δεν ισχύει τις περισσότερες φορές. Όσες γνωστές μου έχουν σχέση με μεγαλύτερο τον αντιμετωπίζουν και σαν τον δεδομένο χορηγό. Κι εντάξει, εγώ καθώς είμαι σε φάση ''δημιουργίας'' και δεν κολυμπώ στο χρήμα, προτιμώ να έχω την οικογένειά μου σαν χορηγό παρά τον έκαστοτε φίλο που δεν ξέρω πώς θα μου το ''χτυπήσει'' αν χωρίσουμε ή δεν συμφωνήσω στα σχέδιά του για εμάς.

:confused: έλεος;

Άκου χορηγός! Και μάλιστα δεδομένος... :confused:

under συμφωνώ απόλυτα... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΖΑΛΕΑ

Νεοφερμένος

Η ΑΖΑΛΕΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
αν είσαι με μικρότερο τον θέλεις για να περνάς καλά ,αν είσαι με μεγαλύτερο τον θέλεις για τα λεφτά κάτι θα βρουν να πουν και το θέμα είναι πόσο ανεπηρέαστος μπορείς να μείνεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Η καλύτερή μου φίλη έχει σχέση με άτομο 17 χρόνια μεγαλύτερό της. Έκανε 2 μήνες να μου το πει -είναι και μυστικοπαθής/κρυψίνους τρομάρα της- αλλά όταν μου το είπε χάρηκα απίστευτα. Γιατί;

1.Το συγκεκριμένο άτομο ήταν και φίλος της και στην παρέα μας. Χωρίς να ρέρνεται σε παλιμπαιδισμούς και να της κολλάει, ήταν αναπόσπαστο μέλος της παρέας μας και εξαιρετικά ευγενικό- ειλικρινές άτομο.

2.Πριν τα φτιάξουν κοιτούσαμε κάτι φωτογραφίες στο σπίτι του (είχαμε μαζευτεί παρέα για φαί και ναργιλε και μέταλ -γιέα-) και χωρίς πλάκα σκεφτόμουν πως αν ήταν συνομίλικοι με την φιλεναδούμπα μου θα ήταν σίγουρα μαζί. Ταιριάζουν σε πολλά.

3.Την έχει γνωρίσει στους γονείς του. Έχουν πιει μαζί καφέ, έχουν φάει, μιλάνε. Μυστικό είναι μόνο για τους γονείς της κοπελιάς για ευνόητους λόγους.

4. Ο χ (ονόματα δεν λέμε) είναι γεμάτος ζωντάνια, δεν την καταπιέζει, δεν τον "έχουν πάρει τα χρόνια" για τίποτα! Ειδικά στα μεταλλάδικα που πάμε όλοι μαζί, εμείς (εγώ, αμορεμίος, κολλητή) αράζουμε σαν γερόντια μετά από 4 ώρες μπύρα και χτύπημα και ο χ μας σπρώχνει να ξυπνήσουμε και μας λέει "ψοφίμιααα"!

5.Είναι ερωτευμένοι.-

6.Τελευταίο και σημαντικότατο : όταν της ζήτησε να είναι μαζί (ή όταν έπεσε το πρώτο φιλί πάρτε το...) της είπε ότι δεν υπόισχεται μεγάλα πράγματα και δεν λέει μεγάλα λόγια και θα τα δουν στην πορεία. Και σε λίγο κλείνουν 1,5 χρόνο.

Και την Παρακσευή θα πάμε να ξεβιδωθούμε στο headbanging όλη η παρέα. Ελπίζω μόνο να μην με πετάξουν πάλι στον αέρα σε κανένα κομμάτι Overkill γιατί απ τις μπύρες την τελευταία φορά ξέχασαν να με πιάσουν και γατζώθηκαν και σε ένα φωτιστικό τα μαλλιά μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
υπερ στην ηλικια 20 με 31..... χιχι
παω για μπανιο τώρα δεν προλαβενω να σας πω....
καποια άλλη στιγμη...
Πάντως είμαι πολύ ευτυχισμένη αυτό μονο έχω να καταθέσω.
Πότε θα τα φάω τα μουτρα μου δεν ξέρω..... αλλλά δεν νομίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Simel

Νεοφερμένος

Η Simel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
αν είσαι με μικρότερο τον θέλεις για να περνάς καλά ,αν είσαι με μεγαλύτερο τον θέλεις για τα λεφτά κάτι θα βρουν να πουν και το θέμα είναι πόσο ανεπηρέαστος μπορείς να μείνεις...

Τίποτα δεν είναι απόλυτο..ο καθένας τα βλέπει διαφορετικά απλά!
Και ρωτώ εγώ τώρα, τι σχέση έχει η ηλικία με τα χρήματα,και μ το αν περνας καλα που αναφέρεις παραπάνω?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
@Simel:
υποθέτω ότι η ΑΖΑΛΕΑ αναφέρεται στα συνήθη "κλισέ" σύμφωνα με τα οποία η 35αρα που μπλέκει με κάποιον 20-22 το κάνει για να "κάνει το κέφι της" χωρίς να σκέφτεται τη μονιμότητα/την εξέλιξη στη σχέση αυτή και ανάποδα, ο 50αρης που τα φτιάχνει με την 25άρα και τις συμπεριφέρεται λες και..την έχει υιοθετήσει [όλα τα έξοδα δικά του στα πάντα]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Simel

Νεοφερμένος

Η Simel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
@Simel:
υποθέτω ότι η ΑΖΑΛΕΑ αναφέρεται στα συνήθη "κλισέ" σύμφωνα με τα οποία η 35αρα που μπλέκει με κάποιον 20-22 το κάνει για να "κάνει το κέφι της" χωρίς να σκέφτεται τη μονιμότητα/την εξέλιξη στη σχέση αυτή και ανάποδα, ο 50αρης που τα φτιάχνει με την 25άρα και τις συμπεριφέρεται λες και..την έχει υιοθετήσει [όλα τα έξοδα δικά του στα πάντα]



Η αλήθεια είναι ότι αυτό συνηθίζεται , επικρατεί αλλά πάντα υπάρχουν και εξαιρέσεις..δεν θα σταθώ όμως σε αυτό!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top