• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ρινοπλαστική

riariaki_1990

Νεοφερμένος

Η riariaki_1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
ξερω σας εχω ζαλισει...ειμαι ινανοποιημενη...θα ημουν απολυτως iκανοποιημενη αν δεν υπηρχε και αυτο...το εχω παρατηρισει εγω και η μητερα μου απο την πρωτη στιγμη(εγω της το ειπα βεβαια) και σε οποιον το λεω οταν το κοιταει καλυτερα μου λεει εεε ναι κατι φαινεται λιγακι...αυτα θα προτιμουσα να μην πω τα αρχικα νομιζω πως δεν χρειαζεται...αυτα :) τελος δεν σας πριζω αλλο χαχα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mmmm11

Νεοφερμένος

Η mmmm11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
εμένα προσωπικά δεν με πρήζεις επειδή με ενδιαφέρει το θέμα! φαντάζομαι ούτε και τους υπόλοιπους! αν μπορείς τότε στείλε μου σε pm σε παρακαλώ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
Γεια σου brigitte_bardot πηγα στον γιατρο μου σημερα και το ειδε.Τον ρωτησα μηπως φταιει ο γυψος που τοποθετηθηκε λαθος και μου λεει πως δεν εχει να κανει με τον γυψο αλλα με το πρηξιμο.Μου ειπε επισης αν θελω να μπω στην διαδικασια επανεπεμβασης ακομη κ αυτο τον μηνα αφου εχουν περασει 6 μηνες,αλλα με συμβουλεψε καλυτερα να περιμενουμε 6 μηνες ακομη μηπως και φυγει,και οτι δεν βρισκει τον λογο να ξανα κανω επεμβαση αφου δεν φαινεται και πολυ,πρεπει να το προσεξεις καλα για να φανει.Αααα οταν λες πως η δευτερη επεμβαση ειναι πιο δυσκολη απο την πρωτη τι ακριβως εννοεις??Και ευχαριστω πολυ για την συμβουλη σου :)

ρια δεν πρηζεις κανεναν....οποιος "πρηζεται" ας μην απαντησει. :P

αυτο που σου ειπε ο γιατρος για το πρηξιμο μπορει και να ισχυει. επειδη προκειται για "τρισδιαστατο" πρηξιμο, το ξε-πρηξιμο (ωραια λεξη :D )γινεται ανομοιομορφα. πχ η μια πλευρα μπορει να εχει ξεπρηστει, ενω η αλλη να αργει περισσοτερο. αυτο πολλες φορες μπορει να δινει την ψευδαισθηση οτι η μυτη γερνει η οτι ειναι στραβη. δεν ειναι ετσι ομως. ειναι σημαντικο να περιμενεις να περασει ενας χρονος ωστε να εισαι απολυτως βεβαιη τι απο αυτα που βλεπεις ειναι ανατομικο προβλημα κ τι ειναι προβλημα πρηξιματος.

σχετικα με αυτο που ειπε ο γιατρος, οτι στους 6 μηνες μπορεις να ξαναχειρουργηθεις...η συντριπτικη πλειοψηφια της επιστημονικης κοινοτητας ειναι κατηγορηματικα αρνητικη στο να γινονται επεμβασεις πριν περασει ενας χρονος.

εγω λεω να μη βιαζεσαι, να μην αγχωνεσαι κ να δεις το θεμα σου λιγο πιο αποστασιοποιημενα. μην τονιζεις το "προβλημα" στους τριτους. μη τους βαζεις στη διαδικασια να το παρατηρησουν. αν εσυ το δεις ψυχραιμα κ ρεαλιστικα, θα δεις οτι κανενας δε θα το προσεξει.
να σου πω κ κατι αλλο? εγω απο τοτε που αποφασισα να κανω ρινοπλαστικη, αρχισα να παρατηρω εξονυχιστικα τις μυτες ολων...κ κυριων των διασημων...διασημων που παντα πιστευα κ που αντικειμενικα θεωρειται απο την πλειοψηφια του κοσμου, οτι εχουν την "τελεια μυτη"...απο τοτε που αρχισα να παρατηρω με το μεγενθυντικο φακο..κ τι δεν ανακαλυψα! καρουμπαλακι στη ραχη της μυτη της jolie...πεταχτα ρουθουνια στη μυτη του brad pitt...ασυμμετρια στη μυτη της lindasy lohan...κακοκομμενο ακρονιριο στη monroe στην πανω μερια απο το προφιλ...ασε σου λεω...ειτε προκειται για φυσικες μυτες ειτε για χειρουργημενες, πλεον βλεπω ατελεια στις μυτες των περισσοτερων! ατελειες που ουτε καν μου περναγε απο το μυαλο οτι υπηρχαν, πριν παρω τον μεγεθυντικο φακο...
γι αυτο ριακι ασε κατω τον φακο κ δωσε χρονο στη μυτη σου να αναρρωσει πληρως.
ξεχασε το θεμα, βαλ'το στο συρταρι κ οταν κλεισει χρονος πηγαινε στον καθρεφτη, κοιταξου κ αποφασισε ΜΕ ΡΕΑΛΙΣΤΙΚΑ ΚΡΙΤΙΡΙΑ εαν χρειαζεσαι revision. :)

το οτι η δευτερη ειναι πιο δυσκολη απο την πρωτη, ειναι κατι που το δηλωνουν ολοι οι χειρουργοι παγκοσμιως. τον πιο συνηθη λογο που αναφερουν κ που καθιστα πιο δυσκολη τη δευτερη, ειναι οτι επειδη την πρωτη φορα, πιθανως ο χειρουργος που απετυχε, ειχε αφαιρεσει περισσοτερο χονδρο, ιστο, οστο κτλ απο οσο επρεπε, οποτε ο δευτερος χειρουργος δεν εχει το απαραιτητο υλικο για να δουλεψει. συνθως η revision ειναι ανοιχτη ρινοπλαστικη και ο γιατρος χρησιμοποιει ενθεματα.
η δικη σου περιπτωση συμφωνα με τις περιγραφες σου, δε φαινεται ομως να εμπιπτει σε κατι τετοιο.
οταν θα εχει ξεπρηστει εντελως η μυτη, εαν αυτο που βλεπεις υπαρχει, θα σε εξετασει ο γιατρος κ θα δει τι ειναι. ισως ειναι καποιος υπολειματικος χονδρος που θα μπορει ευκολα να αφαιρεθει με μια κλειστη ρινοπλαστικη κ μια τομη στο ρουθουνι απο μεσα.. η ισως ειναι μερος οστου, το οποιο σχετικα ευκολα μπορει ο γιατρος να ξυσει με τη ρασπα.
σε καθε περιπτωση...DON'T PANIC!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

riariaki_1990

Νεοφερμένος

Η riariaki_1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Αυτο θα κανω!!!Μετα απο 6 μηνες θα παω στον γιατρο.Μεχρι τοτε θα το αφησω στην ακρη το θεμα να ευχαριστηθω την μυτουλα μου επιτελους.....Και δεν θα το λεω στον εναν και στον αλλον γιατι μετα οντως θα φαινεται(αφου θα το προσεχουν).Εχεις απολυτο δικιο σε ολα θα ακουσω τις συβουλες σου.Σε ευχαριστω παρα μα παρα πολυ!!!! :))) Ποτε θα κανεις εσυ ρινοπλαστικη...??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria.chaos

Νεοφερμένος

Η maria.chaos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Θα συμφωνησω απολυτα με τη brigitte! Με εκφραζουν απολυτα ολα οσα εχεις γραψει μεχρι τωρα.. Οι περισσοτεροι απο εμας που παρακολουθουμε το φορουμ ενδιαφερομαστε προσωπικα, γι αυτο καθε βοηθεια απο οσους εχουν προσωπικη εμπειρια ειναι πραγματικα πολυτιμη, αφενος για το διαδικαστικο θεμα της επεμβασης και αφετερω για την επιλογη του γιατρου... Ειναι πολυ σημαντικο να σου δωσει καποιος την ελπιδα που αναζητας, ακομη κι αν αυτη ειναι απροσωπη.. Τωρα, το ποιον θα εμπιστευθεις κ ποιον οχι ειναι στην κριση του καθενος.. Ρια πιστευω οτι η μυτουλα σου δεν χρειαζεται σε καμια περιπτωση δευτερη επεμβαση, αφου οπως λες ειναι τοσο μικρο το θεμα.. Ισως αν γινοταν μονο κατι τοπικα (αν δεν εχει εξαφανιστει σε 6 μηνες). Πιστευω οτι ο γιατρος σου σε καθησυχασε αρκετα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

riariaki_1990

Νεοφερμένος

Η riariaki_1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Αυτο μου ειπε και αυτος προς το παρον να μην το πολυσκεφτομαι διοτι σε 6 μηνες μπορει να μην εχω τιποτα...εσεις τι προβλημα εχετε και θελετε να κανετε ρινοπλαστικη????Ποτε σκοπευετε??αα Μαρια χαος σου εχω στειλει το μνμ φανταζομαι το πηρες!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria.chaos

Νεοφερμένος

Η maria.chaos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Αυτο μου ειπε και αυτος προς το παρον να μην το πολυσκεφτομαι διοτι σε 6 μηνες μπορει να μην εχω τιποτα...εσεις τι προβλημα εχετε και θελετε να κανετε ρινοπλαστικη????Ποτε σκοπευετε??αα Μαρια χαος σου εχω στειλει το μνμ φανταζομαι το πηρες!!

Το πηρα και χαρηκα πολυ! Σευχαριστω! Εγω σκεφτομαι να την κανω σιγουρα μεχρι το πασχα, οσο πλησιαζουμε το καλοκαιρι νομιζω θα ειναι πιο δυσκολη η αναρρωση.. Να γλιτωσω κ απο τις ανοιξιατικες αλλεργιες..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

riariaki_1990

Νεοφερμένος

Η riariaki_1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Μια χαρααααα σου ευχομαι καληη επιτυχιαααα πραγματικα να δεις που θα γινει τελεια η μυτουλα και θα αναπνεεις επιτελους καλαααα!!!Αν το παρεις θετικα το πραγμα θα αναρρωσεις και γρηγορα!!!!!!!! :)) Δεν εχεις αποφασισει ακομη που θα την κανεις??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mmmm11

Νεοφερμένος

Η mmmm11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
στους υπόλοιπους ενδιαφερόμενους γιατί δε λέτε? :confused: :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

new life

Νεοφερμένος

Ο new life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Το πηρα και χαρηκα πολυ! Σευχαριστω! Εγω σκεφτομαι να την κανω σιγουρα μεχρι το πασχα, οσο πλησιαζουμε το καλοκαιρι νομιζω θα ειναι πιο δυσκολη η αναρρωση.. Να γλιτωσω κ απο τις ανοιξιατικες αλλεργιες..:)
γιατι πιστευεις οτι θα ναι πιο δυσκολη η αναρρωση τοτε??ρωταω, γιατι κ γω σκεφτομαι να κανω την επεμβαση το καλοκαιρι, που θα χω ξεπερδεψει με καποιες υποχρεωσεις!!λετε να μην ειναι η σωστη εποχη??:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

malakouardo

Νεοφερμένος

Ο malakouardo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
γιατι πιστευεις οτι θα ναι πιο δυσκολη η αναρρωση τοτε??ρωταω, γιατι κ γω σκεφτομαι να κανω την επεμβαση το καλοκαιρι, που θα χω ξεπερδεψει με καποιες υποχρεωσεις!!λετε να μην ειναι η σωστη εποχη??:(



newlife δε θα αντεχεις πρωτα απ ολα να βγαινεις εξω με τον ηλιο γιατι θα δακρυζεις,και με ταμπον κανα διημερο θα σαι δυσκολος.επισης δε θα πρεπει να καθεσαι ωρα στον ηλιο..γενικα και με το αισθημα του βαρους που θα νιωθεις μεχρι να βγαλεις το ναρθηκα(και μερικες μερες μετα) συν τη ζεστη κτλ,θα εχεις καποια δυσφορια..η καλυτερη εποχη ειναι τελη αυγουστου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria.chaos

Νεοφερμένος

Η maria.chaos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
newlife δε θα αντεχεις πρωτα απ ολα να βγαινεις εξω με τον ηλιο γιατι θα δακρυζεις,και με ταμπον κανα διημερο θα σαι δυσκολος.επισης δε θα πρεπει να καθεσαι ωρα στον ηλιο..γενικα και με το αισθημα του βαρους που θα νιωθεις μεχρι να βγαλεις το ναρθηκα(και μερικες μερες μετα) συν τη ζεστη κτλ,θα εχεις καποια δυσφορια..η καλυτερη εποχη ειναι τελη αυγουστου...

ακριβως...για ολους αυτους τους λογους κι ακομη επειδη απ οτι ξερω δεν πρεπει να φορας γυαλια ηλιου αρκετο καιρο κ γενικα να εισαι στον ηλιο...καλυτερα φυσικα να μιλησει καποιος που εχει τα εχει περασει αυτα κ ξερει ακριβως τις μετεγχειρητικες προφυλαξεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

riariaki_1990

Νεοφερμένος

Η riariaki_1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Εγω χειρουργιθηκα αρχες Σεπτεβρη!!Οντως και εγω πιστευω πως καλυτερη εποχη ειναι γυρω στα τελη Αυγουστου με αρχες Σεπτεβρη!!Επισης γυαλια μπορεις να φορεσεις 3 μηνες μετα την επεβαση!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

brigitte_bardot

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η brigitte_bardot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
Εχεις απολυτο δικιο σε ολα θα ακουσω τις συβουλες σου.Σε ευχαριστω παρα μα παρα πολυ!!!! :)Ποτε θα κανεις εσυ ρινοπλαστικη...??

xaxaxaa...εγω αναρρωνωωωω!!! :bleh:

εχω ξεμπερδεψει πια!! τα δυσκολα τα περασα! ...διανυω την 5η μετεγχειρητικη βδομαδα κ πλεον το μονο προβλημα μου ειναι το αγχος μου μη χτυπησω τη νεα μυτη καπου ...κ η ανυπομονησια μου για να ξεπρηστω εντελως...νιωθω πολυ αβολα που δε μπορω να αγγιξω τη μυτη μου, με ενοχλει πολυ αυτο, αλλα κανω υπομονη... :worry:

στους υπόλοιπους ενδιαφερόμενους γιατί δε λέτε? :confused: :/:
πες μας αποριες σου, αν μπορουμε να βοηθησουμε, ευχαριστως!

Θα συμφωνησω απολυτα με τη brigitte! Με εκφραζουν απολυτα ολα οσα εχεις γραψει μεχρι τωρα.. Οι περισσοτεροι απο εμας που παρακολουθουμε το φορουμ ενδιαφερομαστε προσωπικα, γι αυτο καθε βοηθεια απο οσους εχουν προσωπικη εμπειρια ειναι πραγματικα πολυτιμη, αφενος για το διαδικαστικο θεμα της επεμβασης και αφετερω για την επιλογη του γιατρου... Ειναι πολυ σημαντικο να σου δωσει καποιος την ελπιδα που αναζητας, ακομη κι αν αυτη ειναι απροσωπη.. Τωρα, το ποιον θα εμπιστευθεις κ ποιον οχι ειναι στην κριση του καθενος.. Ρια πιστευω οτι η μυτουλα σου δεν χρειαζεται σε καμια περιπτωση δευτερη επεμβαση, αφου οπως λες ειναι τοσο μικρο το θεμα.. Ισως αν γινοταν μονο κατι τοπικα (αν δεν εχει εξαφανιστει σε 6 μηνες). Πιστευω οτι ο γιατρος σου σε καθησυχασε αρκετα:)

μαρια συμφωνω κ εγω οτι ειναι πολυ σημαντικο να μιλας με ατομα που το εχουν περασει ολο αυτο. εμενα με στηριξε πολυ σε ολο αυτο ενα συγγενικο μου προσωπο που πριν μερικα χρονια ειχε κανει την ιδια επεμβαση.
αν δεν ηταν αυτος να με στηριζει κ να με καθησυχαζει, δε ξερω αν θα εβρισκα τη δυναμη να φτασω μεχρι το τελος.
σε καθε φρικη που ετρωγα ηταν αυτος εκει κ μου ελεγε "μην ανησυχεις, αυτο ειναι φυσιολογικο", "αυτο θα περασει με τις μερες"..το ενα, το αλλο..
πολυτιμη βοηθεια που με εσωσε απο νευρικο breakdown...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

blondie

Νεοφερμένος

Η blondie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Προς riariaki
Καλησπερα!θα ηθελα μου πεις σε πμ σε ποιο νοσοκομειο χειρουργηθηκες και απο ποιον γιατρο αν γινεται γιατι θελω κι εγω να κανω ρινοπλαστικη.Σου ειχα στειλει βεβαια και πμ αλλα δεν ελαβα καποια απαντηση (δεν ξερω αν το πηρες)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mmmm11

Νεοφερμένος

Η mmmm11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
brigitte! τις απορίες μου τις έχω ψιλολύσει λίγο πολύ, πλέον ψάχνω ένα πολύ καλό γιατρό! εσύ Θεσσαλονίκη χειρουργήθηκες!?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

new life

Νεοφερμένος

Ο new life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
παιδια το καταλαβαινω κ εγω, πως θα ειναι καπως δυσκολο το καλοκαιρι(ιουλιος) λογω ηλιου, ζεστης κλπ, αλλα τοτε θα μαι ελευθερος απο καποιες υποχρεωσεις(μεχρι αρχες σεπτεμβρη, οπου αρχιζουν αλλες)!!ισως να ναι λιγο δυσκολο καλοκαιρι, αν το κανω τοτε, μεσα στο σπιτι κ χωρις πολλες εξοδους, ομως ειμαι σε μια φαση που δεν αντεχω να το αναβαλλω αλλο....θελω να το κανω να τελειωνω, μπας κ αρχισει κ αλλαζει κ η ψυχολογια μου!!σε αλλη περιπτωση θα παει αναγκαστικα οκτωβρη+ κατι το οποιο μου φαινεται πολυ μακρινο, αν σκεφτειτε, πως το χω αποφασισει απο περυσι την ανοιξη(:οσο για τα γυαλια ηλιου, ενα θα σας πω...φοραω αναγκαστικα γυαλια μυωπιας κ ειναι ενα προβλημα, με το οποιο δεν ξερω τι θα κανω...κ φακους επαφης να φορεσω, οι οποιοι για τους βαθμους μου ειναι αρκετα σκληροι δε θα μπορω να τους φοραω ολη μερα(:(ειναι σιγουρο, πως χρειαζονται 3 μηνες χωρις γυαλια??μηπως εχει να κανει κ με την περιπτωση του καθενος??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mmmm11

Νεοφερμένος

Η mmmm11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
πόση μυωπία έχεις? σκέψου ότι τα κοκκαλάκια της μύτης το σπάει ο γιατρός για να δημιουργήσει την καινούρια, επομένως χρειάζεται κάποιος χρόνος για να ξαναδεθούν καλά, γιαυτό και δεν πρέπει να τα επιβαρύνεις με κάποιον σκελετό γυαλιών. Θα πρότεινα να αρκεστείς σε φακούς επαφής, κι' ας μη καλύπτουν όλο το πρόβλημα όρασης. Κι εγώ για 3 μήνες ξέρω πάντως..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria.chaos

Νεοφερμένος

Η maria.chaos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Εμενα η απορια μου ειναι η εξης.. Επισκευθηκα εναν πολυ γνωστο πλαστικο, ο οποιος φαινεται να ειναι πολυ καλος γιατρος, ωστοσο διαφωνησαμε ως προς την αισθητικη της 'νεας' μου μυτης.. Επεμενε οτι θα επρεπε να μου κανει μια τελειως γαλλικη μυτη, δλδ οχι απλως να γινει ισια η μυτη, αλλα να κανει 'βαθουλωμα' προς το εσωτερικο στο πανω μερος.. Επισης αρνηθηκε να μου μικρυνει το ακρορρινιο, με αποτελεσμα να προκυψει μια μυτη που να προεξεχει πολυ στο κατω μερος και το πανω να εχει σχεδον εξαφανισθει! Με λιγα λογια κλοουν! :) Φυσικα τον απερριψα, διοτι κι αυτη τη συζητηση με το ζορι την εκανε,ηθελε απλα να τον εμπιστευτω.. Θεωρω οτι η πιο ρεαλιστικη μυτη ειναι οχι μια γαλλικη μυτη αλλα μια περιπου ισια μυτη που θα ανασηκωνεται λιγακι το ακρορρινιο. Εχω παρατηρησει οτι καποιοι γιατροι 'κοβουν' μονο τη καμπουριτσα ενω αλλοι μικραινουν κ το ακρορρινιο.. Ισχυει? Οσοι εχετε κανει την επεμβαση, τι εκανε στη δικη σας περιπτωση ο γιατρος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mmmm11

Νεοφερμένος

Η mmmm11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
ααα και γω τέτοια μύτη θέλω... η γαλλική δε μαρέσει καθόλου. γενικά είναι η πιο εύκολη να γίνει, μήπως γιαυτό επέμενε? ή μήπως σου πάει όντως? δες το λίγο! επίσης πολλοί το ακρορίνιο δεν το πειράζουν γιατί είναι δύσκολο. αυτά ξέρω εγώ, αλλά ας μας πει και κάποιος που έχει υποβληθεί σε εγχείρηση. (γράφετε και αρχικά pleaseeee να χουμε μια ιδέα!) Merci :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top