• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ακμή: Τρόποι αντιμετώπισης

έλπις20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλπις20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
sos εχει κανεις σας εμπειρια με την θεραπεια για ακμη με laser σκεφτομαι τωρα που θα τελειωσω το σχολειο να μαζεψω αρκετα λεφτα να παω να κανω δεν αντεχω αλλο την κατασταση αυτη παντου σημαδια και σπυρια ..θελω επιτελους ενα λειο και ολοκαθαρο δερμα!!πολλα ζηταω??:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elpisdrama

Νεοφερμένος

Η elpisdrama αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
εχεις παει σε δερματολογο ?

εγω παλι τπτ καμια διαφορα ...απελπιστικα ειναι η αληθεια !!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Krasti

Νεοφερμένος

Ο Krasti αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
θα ηθελα να μαθω για την παραλια.περνω τα χαπια και θελς να ρωτησω αν το αντιλιακο Korres 50 πρεπει να το βαλω μονο στο προσωπο η και σε ολο το σωμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elpisdrama

Νεοφερμένος

Η elpisdrama αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
σε ολο σωμα και να αποφευγεις τον ηλιο οσο μπορεις .... κ να πινεις πολθ νερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krasti

Νεοφερμένος

Ο Krasti αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
εχω μια ανυσηχια..ειμαι στον 5ο μηνα με a-cnotren και ειμαι ακομα χαλια.εχω κοκκιναδια στο προσωπο και εχω ανχοθη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
εχω μια ανυσηχια..ειμαι στον 5ο μηνα με a-cnotren και ειμαι ακομα χαλια.εχω κοκκιναδια στο προσωπο και εχω ανχοθη.

Επισκέψου τον θεράποντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstis94

Νεοφερμένος

Ο kwstis94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Παιδια γεια σας ειμαι 18 μιση ετων και τωρα τελευταια αν και δεν ειχα ποτε στη ζωη μου προβλημα ακμης βγαζω καποια μεμωνομενα σπυρακια (οχι πολλα μην φανταστειτε) και δεν μου αρεσει λογω της ηλικιας που βρισκομαι !! Πλεινω το προσωπο μου καθημερινα τουλαχιστον δυο φορες και οποτε βγαζω καινουργιο σπυρακι βαζω fucidin που στις περισσοτερες περιπτωσεις τα εξαφανιζει γρηγορα ! Παιδια το ξερω οτι μερικοι απο εσας εχετε πολυ χειροτερα προβληματα με την ακμη αλλα αν μπορουσε να μου απαντησει καποιος , μπορω να κανω κατι παραπανω με αυτο το θεμα ωστε να μην βγαζω καθολου ? :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Βέβαια. Μπορείς να επισκεφτείς δερματολόγο, ο οποίος είτε δεν θα σου χορηγήσει κάποιο σκεύασμα λόγω της περιορισμένης έκτασης του συμπτώματος, είτε θα σου χορηγήσει κάποιες κρέμες. Όλα αυτά, ωστόσο, δεν ισχύουν στην περίπτωση των κυστών (κυστική ακμή).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Εγώ από τότε που άρχισα να πλένω το πρόσωπο μου με χαμομήλι, έχω βρει την ησυχία μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Μπορείς να πας σε φαρμακείο και να αγοράσεις σαπουνάκι Τol Velvet ή Effaclar ή Keracnyl.
Είναι αρκετά καλά και τα τρία. Εξαφανίζουν την λιπαρότητα και μετά δύσκολα βγάζεις ξανά σπυράκια.

Μην πάρεις χάπια για την ακμή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

καποιος_καπου

Δραστήριο μέλος

Ο καποιος_καπου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Ναι ρε παιδια ελεος.
Διαβαζω οτι καποιοι παιρνουν ισχυρα χαπια που καποιες φορες εχουν και παρενεργειες και δεν μπορω να καταλαβω τον λογο.
Μην επιβαρυνεται τον οργανισμο σας για ψυλλου πηδημα.
Σπυρακι ειναι,δεν ειναι ογκος
Υπαρχουν και φυσικοι τροποι αντιμετοπισης της ακμης.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
ισχυει!πειραζουν το συκωτι αυτα τα χαπια!βεβαια θα μου πειτε οτι γινονται εξετασεις καθε τοσο για να ελεγχεται αυτο αλλα και παλι τα χαπια δν ειναι κ ο,τι καλυτερο..σιγουρα θα υπαρχει καποιος φυσικος τροπος αντιμετωπισης..απλα δεν εχετε βρει ακομα τον καταλληλο;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

penni_k

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Πεννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νέο Ψυχικό (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Μια ειναι η φυσικη λυση. Καθε πρωι φυσικος χυμος πορτοκαλι και καροτο. Τα αποτελεσματα δεν ειναι αμεσα , μετα απο 2μηνο. Αλλα φευγουν ολα. Το μονο που χρειαζεται ειναι αποχυμωτης και συνεπεια(καθε μερα!!!).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstis94

Νεοφερμένος

Ο kwstis94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Παιδια σας ευχαριστω πολυ ολους για την απαντηση και τις συμβουλες σας ! Πιστευω οτι το προβλημα μπορει να λυθει απλως με το καταλληλο καθαρισμο του προσωπου . Ξερετε αν χρειαζεται να χρησιμοποιω και ενυδατικη ??
** Σκεφτομαι να παω σε ενα δερματολογο ,ειχα παει και παλιοτερα για αλλο ομως λογο ,αν και το θεωρω περιττο για 2-3 σπυρακια που βγαζω ! Εχω ακουσει για το καθαρισμο προσωπου απο το δερματολογο , ξερετε τι περιλαμβανει και ποσο κοστιζει ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Παιδια σας ευχαριστω πολυ ολους για την απαντηση και τις συμβουλες σας ! Πιστευω οτι το προβλημα μπορει να λυθει απλως με το καταλληλο καθαρισμο του προσωπου . Ξερετε αν χρειαζεται να χρησιμοποιω και ενυδατικη ??
** Σκεφτομαι να παω σε ενα δερματολογο ,ειχα παει και παλιοτερα για αλλο ομως λογο ,αν και το θεωρω περιττο για 2-3 σπυρακια που βγαζω ! Εχω ακουσει για το καθαρισμο προσωπου απο το δερματολογο , ξερετε τι περιλαμβανει και ποσο κοστιζει ??

Δεν νομίζω να έκανε κακό η ενυδατική.
Μία φίλη μου πάει σε δερματολόγο για καθαρισμό, αλλά έχει πολύ λιπαρό δέρμα και σχετικά βαριά ακμή.
Νομίζω πως δεν χρειάζεται να πας, αν δεν έχεις πολύ σοβαρό πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Παιδια σας ευχαριστω πολυ ολους για την απαντηση και τις συμβουλες σας ! Πιστευω οτι το προβλημα μπορει να λυθει απλως με το καταλληλο καθαρισμο του προσωπου . Ξερετε αν χρειαζεται να χρησιμοποιω και ενυδατικη ??
** Σκεφτομαι να παω σε ενα δερματολογο ,ειχα παει και παλιοτερα για αλλο ομως λογο ,αν και το θεωρω περιττο για 2-3 σπυρακια που βγαζω ! Εχω ακουσει για το καθαρισμο προσωπου απο το δερματολογο , ξερετε τι περιλαμβανει και ποσο κοστιζει ??

Καθαρισμό μπορείς να κάνεις και σε αισθητικό ακόμα και αν η ακμή δεν είναι έντονη. Θα ανοίξουν οι πόροι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstis94

Νεοφερμένος

Ο kwstis94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Με τι μου προτεινετε να πλενω το προσωπο μου ( ειναι λιγο λιπαρο) ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Με σκευάσματα της Bepanthol.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spurakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο spurakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 325 μηνύματα.
Καθαρισμό μπορείς να κάνεις και σε αισθητικό ακόμα και αν η ακμή δεν είναι έντονη. Θα ανοίξουν οι πόροι.

εμένα γνωστοί μου,που έκαναν καθαρισμό σε αισθητικό,με ελαφριά ακμή μου είπαν ότι επιδεινώθηκε μετά τον καθαρισμό για λίγο καιρό και αποτελέσματα δεν είδαν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
εμένα γνωστοί μου,που έκαναν καθαρισμό σε αισθητικό,με ελαφριά ακμή μου είπαν ότι επιδεινώθηκε μετά τον καθαρισμό για λίγο καιρό και αποτελέσματα δεν είδαν

Δεν ξέρουμε ωστόσο αν η κατάληξη οφείλεται στον - στην αισθητικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top