Κινητά: Συγκρίσεις, προτάσεις, γνώμες

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Αν το θελεις μονο για τα παραπανω, θα σου προτεινα να προτιμησεις ενα κινητο με μειωμενη τιμη, παρα ενα που κυκλοφορησε εξ αρχης σε χαμηλη τιμη. Πχ iphone 5/5S/5c, Samsung galaxy S4, S5, Α3, note II, blackberry Z10, Z30. Απο προσωπικη εμπειρια, οτι φθηνο κινητο ή αλλη ηλεκτρονικη συσκευη εχω παρει εχει βγει χαλια. Για καποιο λογο οι παραπανω συσκευες ξεκινησαν να πωλουνται απο τα 500-600 και πανω.

Τα lumia δεν ειναι καπως χοντρα;

Tα lumia τα βρίσκω μια χαρά σε σχεδιασμό και "πάχος". Εμένα δε με ενοχλεί να είναι χοντρό το κινητό, αλλά να είναι υπερβολικά μεγάλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Όταν λες ελαφριά χρήση, εννοείς να μη το χρησιμοποιείς καν έτσι; :P

Εννοω να μπω στο fb 2-3 φορες ημερησιως για 5-10 λεπτα, να κανω 4-5 κλησεις ημερησιως (κατω απο 10 λεπτα η κληση), να στειλω καμια 20αρια μηνυματα, να βγαλω μερικες φωτο, να διαβασω καμια 10αρια emails, να εχω location, NFC off στο μεγαλυτερο διαστημα της ημερας :P. Οταν ειμαι στο σπιτι ή στην δουλεια και εχω προσβαση σε pc δεν το ανοιγω καθολου γιατι βλεπω τα παντα μεσω blend, οποτε την βγαζω πολλες φορες με φορτιση καθε 2-3 μερες.

Tα lumia τα βρίσκω μια χαρά σε σχεδιασμό και "πάχος". Εμένα δε με ενοχλεί να είναι χοντρό το κινητό, αλλά να είναι υπερβολικά μεγάλο.

εμενα μου φαινονται γενικα ασχημα, ειδικα αυτα τα χρωματιστα. Το metro interface μου φαινεται καπως αχαρο και τα apps στην αρχικη σελιδα φαινονται πολυ στριμωγμενα. Βεβαια ολα ειναι θεμα συνηθειας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,736 μηνύματα.
Λοιπόν... έχω:
αρχείο λήψης.jpg

Και θα πάρω:
dien-thoai-di-dong-lumia-rm-1090-535-black.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
εμενα μου φαινονται γενικα ασχημα, ειδικα αυτα τα χρωματιστα. Το metro interface μου φαινεται καπως αχαρο και τα apps στην αρχικη σελιδα φαινονται πολυ στριμωγμενα. Βεβαια ολα ειναι θεμα συνηθειας.

Ούτε εμένα μου αρέσουν τα χρωματιστά.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Και ναι, το κινητό μου τα 'παιξε επισήμως! :P Νομίζω ότι έχει έρθει η ώρα της αντικατάστασης.

Έκανα μια έρευνα αλλά δεν έχω καταλήξει κάπου.Δεν με ενδιαφέρει τόσο η μάρκα, δηλαδή ας είναι οτιδήποτε εκτός από Sony γιατί δεν έχω και τις καλύτερες εντυπώσεις.Θα ήθελα μεγάλη χωρητικότητα, ας πούμε τουλάχιστον 8GB και να είναι smartphone.Κατά τ'άλλα δεν με ενδιαφέρει κάτι άλλο.

Έχετε να μου προτείνετε κάτι;Από την εμπειρία σας ή οτιδήποτε;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Σε τι τιμες να κυμαινεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Τσεκαρε αυτό!! Κινηταρα

Ααα και κάτι ακόμα.Θα προτιμούσα να μην είναι τόσο "παντόφλα".:PΜέχρι 4-4.5'' η οθόνη είναι καλή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

salazar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο salazar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Και εγω για G2 θα έλεγα.Αλλά με το μέγεθος της οθόνης μας περιορίζεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Ααα και κάτι ακόμα.Θα προτιμούσα να μην είναι τόσο "παντόφλα".:PΜέχρι 4-4.5'' η οθόνη είναι καλή.

Μαλιστα.. Τοτε θα σου λεγα να κοιταξεις το s5 mini στα ιδια λεφτα!!! Εγω αυτο εχω τους τελευταιους 9 μηνες και δεν εχω κανενα προβλημα, τρεχει τα παντα, δεν εχει κολλησει ποτε μεχρι τωρα, και ειναι και αδιαβροχο..Τσεκαρε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
iPhone 5C

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Για τα κινητά Lenovo έχετε ακούσει κάτι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Για τα κινητά Lenovo έχετε ακούσει κάτι;

Δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα σαν εταιρια!! Βγαζουν αρκετα προβληματα, μπορεις να βρεις αρκετα πιο αξιοπιστες συσκευες στην ιδια τιμη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα σαν εταιρια!! Βγαζουν αρκετα προβληματα, μπορεις να βρεις αρκετα πιο αξιοπιστες συσκευες στην ιδια τιμη

Μμμ μάλιστα.Πάντως απ'ότι βλέπω με τα χαρακτηριστικά που θέλω τα περισσότερα έχουν τεράστιες οθόνες οπότε μάλλον με "παντοφλέ" κινητό θα καταλήξω!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Next........

Νεοφερμένος

Ο Next........ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
ψαχνω να αγορασω ενα κινητο ακομα και κινεζικο που ομως να ειναι οκταπυρηνο , να εχει δυο καμερες , φλας , GPS , android ,
WI-FI , RAM 1-2 GB , αποθηκευτικος χωρος >8GB , αξιολογη μπαταρια και μεχρι 230 euro

εως τωρα βρηκα αυτα : THL T6 PRO , LENOVO GOLDER WARRIOR A8 A806 , BLACKVIEW CROWN , HUAWEI HONOR 4C

εσεις πιο λετε , εχετε να προτεινετε κατι καλυτερο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Από τα παραπάνω το Huawei είναι και πολύ γνωστής μάρκας πουλάει πολύ στην Ευρώπη, καλό κινητό γενικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Next........

Νεοφερμένος

Ο Next........ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
παιδια και καμια αλλη γνωμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
εγώ θα πήγαινα στο galaxy s4 mini. Έχω το s3 mini και έχω μείνει απόλυτα ικανοποιημένος. Για μένα μεγάλη σημασία έχει η οθόνη και η amoled των samsung με έχει εντυπωσιάσει όσο καμία άλλη. Έχει τα χαρακτηριστικά που θέλεις σε σχετικά προσιτή τιμή, είναι γνωστής εταιρείας με σερβις στην Ελλάδα (όταν το χρειάστηκα ήταν άψογοι), ενώ είναι αρκετά δημοφιλές που σημαίνει ότι έχει υποστήριξη από ανεξάρτητους developers (δηλαδή αν αντιμετωπίσεις κάποιο πρόβλημα μπορείς να ψάξεις στο διαδίκτυο και να βρεις εύκολα λύση ή να περάσεις "πειραγμένο" λογισμικό)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top