• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ρινοπλαστική

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Αυτό με την οδοντόκρεμα να το επιχειρήσω η μπα;;; Υπόψη ότι υποφέρω από την λιπαρότητα . Έχει περάσει μήνας και κάτι μέρες .... Εν τω μεταξύ εγώ έχω κάνει μόνο έναν καθαρισμό γιατί είμαι από Θεσσαλονίκη και ο γιατρός Αθήνα και θα κατέβω σε λίγες μέρες για έναν κανονικό. Ρε παιδιαά εγώ έβγαλα το νάρθηκα πολύ νωρίτερα από το κανονικό . Την τέταρτη μέρα . Λέτε να έχω πρόβλημα;;;;;;;;;;

Είναι ανάλογα την περίπτωση...Μπορεί να μην σου έσπασε κόκκαλο και απλά να στον έβαλε για προστασία από τυχόν χτυπήματα τις πρώτες μέρες.
Οσο για την λιπαρότητα, στο υπόλοιπο πρόσωπο είναι σχεδόν σε φυσιολογικά επίπεδα τώρα που μπορώ και κάνω μπάνιο κανονικα (τι να σου κανουν τα μαντιλακια ντεμακιγιαζ?) και τα σπυρακια της μυτης είναι τα μισα από χτες οπότε εγώ υποστηρίζω την οδοντόκρεμα. Τη βάζω σαν κρέμα προσώπου, την απλώνω όσο μπορώ γιατι πονάω ακόμα και την αφήνω όσο είμαι σπίτι (φαίνεται η ασπρίλα). Αμα θέλω να βγω έξω, γεμίζω ένα ποτήρι με νερό, το κρατάω στο μέτωπό μου και το κάνω "καταρράκτη" χαιδεύοντας παράλληλα τη μύτη για να καθαρίσει. Μετα τη σκουπίζω πολύ απαλά με γάζα, βάζω πούδρα και δεν φαίνεται τόσο άσχημα. Για τους άντρες προτείνω πούδρα για μωρά, Fissan ή ο,τι έχετε. Μόνο όταν χρειάζεται να βγείτε έξω όμως, όσο είστε σπίτι καλύτερα να έχετε καθαρό δέρμα που "αναπνέει".
Πω, σαν διαφήμιση ακούγομαι.
Εσείς πως το κάνετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Χαχα αυτό με την οδοντόκρεμα δεν το ξέρω και δεν είναι καιρός για δοκιμές:),Η μοναδική προσταδία που υπάρχει είναι μακριά απο κόσμο(και οποσδήποτε απο μωρά εαν έχεις στην οικογένειά σου),νομίζω όλοι όσοι έχουμε κάνει ρινοπλαστική έχουμε λανθασμένα την εντύπωση οτι όλοι είναι απρόσεκτοι.
Το ίδιο συμβένει και σε μένα απο μπροστά δεν μαρέσει καθόλου αν και δεν υπάρχει τόσο πρήξιμο όσο τις πρώτες 20 μέρες(που συμένει οτι σίγουρα δεν θα είναι όπως την φανταζώμουν),ενώ απο τα πλάγια είναι πάρα πολυ καλη.
Να ξέρεις ότι απο άτομο σε άτομο η μετεγχειρητική πορεία μπορεί να είναι πολυ διαφορετική(στο λεω αυτό για να μην σε ανχώνω περισσότερο και εγω σου μεταφερω τη δικια μου εμπειρία,που δεν συμένει οτι και εσυ θα έχεις την ιδια εξέλιξη)
Πάντως αυτό που πρέπει να έχουμε είναι υπομονή(ελα όμως που δεν υπάρχει...)

Μην αγχώνεσαι, και μια φίλη μου που έκανε είχε ωραία μύτη από μπροστά αλλά ΧΑΛΙΑ από το πλαι για ένα χρόνο σχεδόν. Για να καταλάβεις τι λέω, πάτα "saddle nose" στο google. Εγώ να σου πω την αλήθεια στο πίσω μέρος του μυαλού μου νόμιζα ότι όλα αυτά είναι μπαρούφες και εγώ εχω τόσο γαμάτο οργανισμό που θα είμαι σαν τους celebrities! :whistle:
Αυτό με τον κόσμο ρε παιδιά δεν γίνεται. Μακριά από μωρά, σκυλια και τέτοια μπορώ. Αλλά η δουλειά μου είναι να είμαι ανάμεσα σε κόσμο. Βέβαια προσπαθώ να κάνω αργες κινήσεις και να κραταω απόσταση. Και το θέμα είναι οτι για μηνες πρεπει να προσέχουμε και αυτό με αγχώνει. Δεν είναι ότι εχω σκοπο να τη χτυπησω, είναι ότι δεν θέλω να έχω το αγχος μην την χτυπήσω.
Α, παιδιά...εγώ από το χειρουργείο και μετά βλεπω μόνο εφιάλτες. Το εχει κανείς άλλος αυτό? Συνηθως ασχετου θέματος αλλά χτες είδα ότι η μύτη μου έπεφτε κομμάτι κομμάτι και άλλα τέτοια μπλιεχ.
Εσύ πως την ήθελες μπροστα και πως είναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tamis

Νεοφερμένος

Ο tamis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
ρε παιδιά επειδή ειμαι καινούργιος σε ολο το θεμα, στον γιατρο είπατε πως ακριβως θελατε την διόρθωση και ο γιατρος ακολούθησε κατα γράμμα; ή σε γενικές γραμμές και ο γιατρος κάνει ότι καταλαβαίνει;
αυριο εχω το πρωτο ραντεβου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
ρε παιδιά επειδή ειμαι καινούργιος σε ολο το θεμα, στον γιατρο είπατε πως ακριβως θελατε την διόρθωση και ο γιατρος ακολούθησε κατα γράμμα; ή σε γενικές γραμμές και ο γιατρος κάνει ότι καταλαβαίνει;
αυριο εχω το πρωτο ραντεβου...

Εμένα που είπε μόνος του αυτά που με ενοχλούσαν. Δεν μου έδειξε προσομοίωση αποτελέσματος, ούτε το συζητήσαμε πολύ. Στην ουσία δεν του είπα ποτέ πως την θέλω. Το αποτέλεσμα μέχρι στιγμής με ικανοποιεί αρκετά αλλά ακόμα έχει πολύ πρήξιμο και δεν μπορώ να πω κάτι παραπάνω. Σε ποιόν γιατρό θα πας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimis79

Νεοφερμένος

Ο dimis79 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Α, παιδιά...εγώ από το χειρουργείο και μετά βλεπω μόνο εφιάλτες. Το εχει κανείς άλλος αυτό? Συνηθως ασχετου θέματος αλλά χτες είδα ότι η μύτη μου έπεφτε κομμάτι κομμάτι και άλλα τέτοια μπλιεχ.
Εσύ πως την ήθελες μπροστα και πως είναι?

Και εγώ έχω τετοια θεματάκια οπως οτι πνίγομαι και δεν μπορώ να αναπνεύσω.
Μπροστά την ήθελα πιο λεπτή(ειδικά στο ακρορίνιο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Και εγώ έχω τετοια θεματάκια οπως οτι πνίγομαι και δεν μπορώ να αναπνεύσω.
Μπροστά την ήθελα πιο λεπτή(ειδικά στο ακρορίνιο)

Θεωρητικά, κι εγώ, αλλά μου είπαν ότι εκεί μαζεύεται το περισσότερο πρήξιμο οπότε μην ανησυχείς.
Κοίτα και αυτό που έλεγα: Πρήξιμο 7 μήνες και 36 μήνες μετά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgalis

Νεοφερμένος

Ο giorgalis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 84 μηνύματα.
christinelle δηλαδη να περιμενουμε 36 μηνες να δουμνε το αποτελεσμα που μας ελεγαν οτι θα εχουμε?
πριν κανει την επεμβαση ολοι λενε 6 μηνες μεχρι 12 και μεσα στον πρωτο μηνα εχει γινει η διπλασια απο οταν σου βγαζουν τον ναρθηκα.

ο Νασος εχει απολυτο δικαιο!οχι μονο πλουτιζουν αλλα δεν ξερουν να κανουν αυτο που σουν δειχνουν για να σε δελεασουν....
ασε που ο Σκουρας σου κοβει αποδειξη 300 ευρω αντι για 4.000 (οι γνωστοι γιατροι του Κολωνακιου!!!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Καλά, αυτό με την απόδειξη ισχύει αλλά όλοι οι γιατροί τα ίδια είναι. Το ξέρουμε από πριν αυτό, είναι όπως το δίπλωμα που πρέπει να λαδώσεις για να το πάρεις. Κι εγώ παρατήρησα ότι πρήζεται πιό πολύ τώρα που βγήκε ο νάρθηκας, γενικά όλη η διαδικασία είναι αρκετή ταλαιπωρία, αλλά τα ήξερα από την αρχή αυτά. Είμαι τώρα δύο εβδομάδες μετά το χειρουργείο, δεν μπορώ να την πλύνω καλά γιατί πονάει, χασμουριέμαι και πονάει, τρώω και πονάει, δεν βολεύομαι στον ύπνο, πάω κάθε μέρα για ηλεκτρική σκούπα και πονάει, κλπ κλπ. Ομως ήθελα να το κάνω και θεωρώ ότι τα πιό δύσκολα πέρασαν οπότε παίρνω θάρρος και προσπαθώ να κάνω υπομονή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimis79

Νεοφερμένος

Ο dimis79 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 20 μηνύματα.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.

Σίγουρα δεν θα είναι ακριβώς όπως την είχαμε φανταστεί, αλλά θεωρώ ότι από τη στιγμή που είναι πολύ καλύτερα από πριν πρέπει να το θεωρούμε επιτυχία. Οσο για το πρήξιμο και το χρόνο που κάνει για να φύγει, δεν νομίζω ότι φταίει ο γιατρός και η τεχνική του οπότε απαραίτητα υπομονή για όσους μήνες χρειαστεί.
Ανέβασε καμία φωτογραφία σου να δούμε κι εμείς τι εννοείς. Εδώ είναι οι δικές μου, το πριν είναι στο χειρουργείο και το μετά αμέσως μόλις μου έβγαλαν το ναρθηκα, στις 12 μέρες (ΑΠΑΙΣΙΟ δερμα, το ξέρω, αλλά αν και πρησμένη φουλ, το σχήμα μ'αρεσει ήδη.)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimis79

Νεοφερμένος

Ο dimis79 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Σίγουρα δεν θα είναι ακριβώς όπως την είχαμε φανταστεί, αλλά θεωρώ ότι από τη στιγμή που είναι πολύ καλύτερα από πριν πρέπει να το θεωρούμε επιτυχία. Οσο για το πρήξιμο και το χρόνο που κάνει για να φύγει, δεν νομίζω ότι φταίει ο γιατρός και η τεχνική του οπότε απαραίτητα υπομονή για όσους μήνες χρειαστεί.
Ανέβασε καμία φωτογραφία σου να δούμε κι εμείς τι εννοείς. Εδώ είναι οι δικές μου, το πριν είναι στο χειρουργείο και το μετά αμέσως μόλις μου έβγαλαν το ναρθηκα, στις 12 μέρες (ΑΠΑΙΣΙΟ δερμα, το ξέρω, αλλά αν και πρησμένη φουλ, το σχήμα μ'αρεσει ήδη.)

Παρα πολύ καλή δουλεια και πολύ φυσική,νομίζω είσαι απο τους τυχερούς,μπράβο σου.
Υπομονή έχω πάρα πολύ και δεν συμφωνώ μαζί σου γιατί απλά αυτό που λέω είναι οτι όταν κάνεις πλαστική καθαρά για αισθητικούς λόγους(χωρις διάφραγμα)και πληρώνεις τόσα λεφτά και περνας ότι περνάς μετά την επέμβαση αυτό που θέλεις είναι να είναι αν όχι τέλεια(που αφού κάνεις ενα ολόκληρο χειρουργείο καθαρά για αισθητικούς λόγους θέλεις να είναι τέλαια)τουλάχιστον να είναι πάρα πάρα πολύ καλή,εάν δεν είναι απλα λές την πατήσαμε....ευγενικά το λέω....:)
Δεν έχω scaner αλλά θα ανεβάσω foto μόλις βρω.
Πάντος απο θέμα λιπαρότητας είναι ακριβώς σαν την δικία μου,και τα 4 σημαδακια απο τα εξωτερικά ράμματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Παρα πολύ καλή δουλεια και πολύ φυσική,νομίζω είσαι απο τους τυχερούς,μπράβο σου.
Υπομονή έχω πάρα πολύ και δεν συμφωνώ μαζί σου γιατί απλά αυτό που λέω είναι οτι όταν κάνεις πλαστική καθαρά για αισθητικούς λόγους(χωρις διάφραγμα)και πληρώνεις τόσα λεφτά και περνας ότι περνάς μετά την επέμβαση αυτό που θέλεις είναι να είναι αν όχι τέλεια(που αφού κάνεις ενα ολόκληρο χειρουργείο καθαρά για αισθητικούς λόγους θέλεις να είναι τέλαια)τουλάχιστον να είναι πάρα πάρα πολύ καλή,εάν δεν είναι απλα λές την πατήσαμε....ευγενικά το λέω....:)
Δεν έχω scaner αλλά θα ανεβάσω foto μόλις βρω.
Πάντος απο θέμα λιπαρότητας είναι ακριβώς σαν την δικία μου,και τα 4 σημαδακια απο τα εξωτερικά ράμματα.

Καλά, σίγουρα μπαίνεις στη διαδικασία της ταλαιπωρίας και δέχεσαι το υψηλό κόστος για χάρη του τέλειου (ή έστω ικανοποιητικού) αποτελέσματος. Αν δεν σου αρέσει, θεωρώ ότι το πιό αποδοτικό είναι να το πεις στο/στη γιατρό σου και κατά πάσα πιθανότητα θα βγάλεις άκρη. Οι περισσότεροι, απο όσο ξέρω, σου κάνουν την δεύτερη δωρεάν. Βέβαια θα μου πεις για ποιό λόγο να περάσεις την ταλαιπωρία δεύτερη φορά χωρίς εγγύηση αποτελέσματος. Αλλά η ιατρική έτσι είναι, πάντα υπάρχει η πιθανότητα αποτυχίας για αυτό κανένας δεν πρόκειται ποτέ να σου εγγυηθεί κάποιο αποτέλεσμα. Ολοι αυτόματα υποθέτουν ότι δέχεσαι το ρίσκο.
Η άποψή μου είναι να περιμένεις να φύγει το πρήξιμο και αν συνεχίζεις να έχεις πρόβλημα με το πως δείχνει, να το κυνηγήσεις. Στο γιατρό που πήγα είδα πολλούς που έκαναν για δεύτερη φορά και έμειναν ικανοποιημένοι από το αποτέλεσμα, αν και πιστεύω πως όταν ξεπρηστεί θα σου αρέσει περισσότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni fotiou

Νεοφερμένος

Η eleni fotiou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Καλησπέρα θα ήθελα και εγώ να κάνω ρινοπλαστική και όποιος-α έχει υποβληθεί σε γιατρό στην θεσαλονίκη και είναι ευχαριστημένος και θέλει να με βοήθησει ας μου στείλει ellikioss@gmail.com .Α ! Έχει ακούσει κανείς τίποτα για την δόμνα καλομοίρη;;;;;;ευχαριστώ και ελπίζω στην βοηθειά σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Καλησπέρα θα ήθελα και εγώ να κάνω ρινοπλαστική και όποιος-α έχει υποβληθεί σε γιατρό στην θεσαλονίκη και είναι ευχαριστημένος και θέλει να με βοήθησει ας μου στείλει ellikioss@gmail.com .Α ! Έχει ακούσει κανείς τίποτα για την δόμνα καλομοίρη;;;;;;

όχι , αλλά έχω ακούσει για την δόμνα σαμίου και τα σεμνότυφα κατηγορητήρια για τους στίχους της που έκαναν τους πινόκιο - εκφωνητές τους να χρειάζονται ρινοπλαστική

π.σ.
Νύχτες τρελές εκεί στα Κάστρα που γυρνούσαμε
μαζί μέχρι χτες
(παραδοσιακό ηπειρώτικο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ritaki20

Νεοφερμένος

Η ritaki20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
τελικά έκανα την επέμβαση πριν από ενάμισι μήνα περίπου στον Α.Σ . Καθώς όμως ξεπρήζεται παρατηρώ ότι έχει δημιουργηθεί κάτι σαν λακούβα στη μια μεριά της μύτης μου και όταν χαμογελάω φαίνεται πολύ έντονο ιδιαίτερα στις φωτογραφίες, επίσης τα ρουθούνια μου δεν είναι συμμετρικά και έχουν και διαφορετικό σχήμα .Πρεπει να αρχίσω να ανησυχώ μήπως έχει γίνει κάποιο λάθος ή είναι πολύ νωρίς να βγάλω συμπέρασμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αυτό με τα ρουθούνια το είχα κι εγώ και έφυγε με τον καιρό (ίδιος γιατρός).
Αυτό με τη λακούβα δεν ξέρω αν είναι το ίδιο που έχω, αλλά κι αυτό μειώθηκε αν και δεν έφυγε εντελώς. Προσωπικά πάντως δεν το θεωρώ σπουδαίο, ούτε καν ασχολήθηκα περεταίρω. Μπορεί βέβαια να μην μιλάμε για το ίδιο πράγμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ritaki20

Νεοφερμένος

Η ritaki20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Ευχαριστώ Λία μου για την απάντηση σου.Έχω αγχωθεί με αυτό το θέμα και φοβάμαι μήπως χρειαστώ επανεπέμβαση και λόγω του υψηλού κόστους και λόγω της ταλαιπωρίας μετεγχειριτικά .Ο γιατρός έχει κάνει εξαιρετική δουλειά σε σχέση με τη μύτη που είχα πριν τουλάχιστον στο προφίλ, στο ανφας όμως δεν είμαι και τόσο πολύ ικανοποιημένη καθώς η κορυφή της μύτης είναι ακόμα παχουλή και κάνει αυτήν την λακουβίτσα όπως προείπα η οποία φαίνεται άσχημη στις φωτογραφίες.Αν και είναι πολύ νωρίς ακόμα σε περίπτωση επανεπέμβασης είναι καλύτερο να απευθυνθείς στον ίδιο γιατρό που σε χειρούργησε ή σε κάποιον άλλο στην ελλάδα ή στο εξωτερικό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimis79

Νεοφερμένος

Ο dimis79 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Ευχαριστώ Λία μου για την απάντηση σου.Έχω αγχωθεί με αυτό το θέμα και φοβάμαι μήπως χρειαστώ επανεπέμβαση και λόγω του υψηλού κόστους και λόγω της ταλαιπωρίας μετεγχειριτικά .Ο γιατρός έχει κάνει εξαιρετική δουλειά σε σχέση με τη μύτη που είχα πριν τουλάχιστον στο προφίλ, στο ανφας όμως δεν είμαι και τόσο πολύ ικανοποιημένη καθώς η κορυφή της μύτης είναι ακόμα παχουλή και κάνει αυτήν την λακουβίτσα όπως προείπα η οποία φαίνεται άσχημη στις φωτογραφίες.Αν και είναι πολύ νωρίς ακόμα σε περίπτωση επανεπέμβασης είναι καλύτερο να απευθυνθείς στον ίδιο γιατρό που σε χειρούργησε ή σε κάποιον άλλο στην ελλάδα ή στο εξωτερικό?

Και εγώ που είμαι στον 1 μήνα περίπου έχω το ίδιο θέμα,οτι στο προφίλ είναι καλή(εκτος απο ένα λακουβάκι που κάνει στην κορυφή της μύτης) και στο ανφας είναι παχουλή.Το μόνο που μπορούμε να κανουμε είναι να υπομονή.Για δεύτερη επέμβαση είναι πάρα πολυ νωρις 1 γιατι δεν έχει παρει την τελική μορφή της και 2 γιατι σύμφωνα με αυτά που γράφουν όλοι οι γιατροί τουλάχιστον 6 μήνες θελει για δεύτερη επέμβαση γιατι θέλει χρόνο για να δέσουν τα τοιχώματα.
Τώρα για ποιόν γιατρό εαν τελικά θέλεις 2 επέμβαση εγώ θα σε ρωτήσω εμπιστεύαισε ένα γιατρό για άλλο ένα χειρουργείο που δεν σου έκανε αυτό που περίμενες στο πρώτο?(μην ξεχνας οτι το δευτερο είναι πολυ πιο δυσκολο απο το πρώτο)αυτά σε ρωτάω γιατι έχω και εγω τις ίδιες απορίες και τον ίδιο γιατρό.
Απο θέμα αναπνοής πως πας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nadia24

Νεοφερμένος

Η nadia24 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Ευχαριστώ Λία μου για την απάντηση σου.Έχω αγχωθεί με αυτό το θέμα και φοβάμαι μήπως χρειαστώ επανεπέμβαση και λόγω του υψηλού κόστους και λόγω της ταλαιπωρίας μετεγχειριτικά .Ο γιατρός έχει κάνει εξαιρετική δουλειά σε σχέση με τη μύτη που είχα πριν τουλάχιστον στο προφίλ, στο ανφας όμως δεν είμαι και τόσο πολύ ικανοποιημένη καθώς η κορυφή της μύτης είναι ακόμα παχουλή και κάνει αυτήν την λακουβίτσα όπως προείπα η οποία φαίνεται άσχημη στις φωτογραφίες.Αν και είναι πολύ νωρίς ακόμα σε περίπτωση επανεπέμβασης είναι καλύτερο να απευθυνθείς στον ίδιο γιατρό που σε χειρούργησε ή σε κάποιον άλλο στην ελλάδα ή στο εξωτερικό?


δε νομιζω να σε αναλαβει καποιος αλλος γιατρος. εγω που ειχα παει σε καποιον αλλο μου ειπε οτι δε μπορει να κανει τπτ γιατι δε ξερει τι εχει κανει ο αλλος μεσα στη μυτη μου....εχω κ εγω μια λακουβιτσα πιο πανω απο το ρουθουνι κ ενα γρομπαλακι..εκει που ειναι η λακουβιτσα ειχα ενα ραμμα το οποιο μου τραβηξε κ μαλλον γι αυτο εγινε ετσι εκει....την εχω κανει 1,5 χρονο κ δεν εχει φυγει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
δε νομιζω να σε αναλαβει καποιος αλλος γιατρος. εγω που ειχα παει σε καποιον αλλο μου ειπε οτι δε μπορει να κανει τπτ γιατι δε ξερει τι εχει κανει ο αλλος μεσα στη μυτη μου....εχω κ εγω μια λακουβιτσα πιο πανω απο το ρουθουνι κ ενα γρομπαλακι..εκει που ειναι η λακουβιτσα ειχα ενα ραμμα το οποιο μου τραβηξε κ μαλλον γι αυτο εγινε ετσι εκει....την εχω κανει 1,5 χρονο κ δεν εχει φυγει.


Σίγουρα δεν ισχύει αυτό γιατί ξέρω περιπτώσεις γιατρών που κάνουν σχεδόν ειδίκευση στις επανορθωτικές ρινοπλαστικές και διορθώνουν τις χασαποδουλειές άλλων. Το θέμα είναι κατά πόσο σε ενοχλεί και είσαι διατεθειμένη να ξαναμπείς στην διαδικασία και το κόστος.

τελικά έκανα την επέμβαση πριν από ενάμισι μήνα περίπου στον Α.Σ . Καθώς όμως ξεπρήζεται παρατηρώ ότι έχει δημιουργηθεί κάτι σαν λακούβα στη μια μεριά της μύτης μου και όταν χαμογελάω φαίνεται πολύ έντονο ιδιαίτερα στις φωτογραφίες, επίσης τα ρουθούνια μου δεν είναι συμμετρικά και έχουν και διαφορετικό σχήμα .Πρεπει να αρχίσω να ανησυχώ μήπως έχει γίνει κάποιο λάθος ή είναι πολύ νωρίς να βγάλω συμπέρασμα?

Κι εγώ στον ίδιο γιατρό έκανα πριν 3 εβδομάδες και η δεξιά πλευρά ξεπρήζεται πιο αργά από την αριστερή, με αποτέλεσμα να φαίνεται ασσύμετρη η μύτη. Μου είπαν ότι είναι απόλυτα φυσιολογικό χώρια ότι μόνο εγώ το βλέπω (και όσοι τους πω ότι είναι εκεί, μόνο τότε το παρατηρούν.)
Κι από άλλους ασθενείς που ρώτησα, το διάστημα που παίρνει για τα αποτελέσματα διαφέρει πολύ από περίπτωση σε περίπτωση. Ενας μου είπε σε 6 μήνες όλα ΟΚ, μια φίλη μου μετα από ενάμισι χρόνο είναι ακόμα πρησμένη και μια κοπέλα που γνώρισα στο νοσοκομείο στα 3 χρόνια νιώθει ακόμα ένα μούδιασμα όταν βάζει μεικ απ.
Αλλά λογικό να αγχώνεσαι, κι εγώ τα ίδια κάνω. Την έχω ψιλοχτυπήσει κι όλας πολλές φορές και συνέχεια νιώθω ότι κάτι έχω χαλάσει. Ειδικά όταν ξυπνάω είναι πιό πρησμένη και νιώθω ότι την πατίκωσα στον ύπνο.
Αμα θες ανέβασε καμιά φωτογραφία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top