Ας κρίνουμε το κομμάτι

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
Ρε δεν το πάμε με τη σειρά? Βάζουν Chimera και Angie_Ann και μετά η λίστα πάλι από την αρχή. Το
Loran μήπως σε ρίχνουμε λίγο? Έβαλες δεύτερος κομμάτι, που σημαίνει ότι έχεις πολύυυυυ καιρό να βάλεις...
το είπα καθαρά από εγωισμό, μήπως μου πείτε κι εμένα κάτι παρόμοιο. Ούτε μία στιγμή δεν νοιάστηκα τον Loran :redface:

ψ: Βαριέμαι να περιμένωωωωωωωωωωω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Loran μήπως σε ρίχνουμε λίγο? Έβαλες δεύτερος κομμάτι, που σημαίνει ότι έχεις πολύυυυυ καιρό να βάλεις...
Δε πειραζει. Εσεις χάνετε τις κομματαρες που θα βαζα :P Θενκς που με "σκεφτηκες" παντως. :P

Παιδια από σχόλια οτι θέλετε, αλλά καλυτερα να ειναι περι του πως το βλεπει ο ενας και ο αλλος το κομματι στα αυτια του, γιατι αλλιως, θα παμε αλλού. Η μουσικη ειναι τεραστιο θεμα , μπορουμε πανευκολα να ξεφυγουμε σε παρακλαδια , τα ξερετε. :)

Τασο, δε σε βαζω ακομα, μηπως μπει νεο αιμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Χμ είναι καλή ιδέα μόλις τελειώσει αυτή η λίστα τα άτομα να πηγαίνουν με την ίδια σειρά εκτός και αν προστίθεται κάποιος καινούργιος.

Από εκεί και πέρα να πω και την άποψη για το κομμάτι που μας έβαλε Dark_Kronos. Συνολικά το τραγούδι έδενε αρκετά και δεν το λες και κακό αν και ο τραγουδιστής δεν με ενθουσίασε. Το videoclip αρκετά καλό και το σόλο όχι και εντελώς αδιάφορο. Αν δεν ήταν τόσο μόνοτονο και είχε περισσότερες εναλλαγές θα του έβαζα μεγαλύτερο βαθμό αλλά για αυτό που ήταν θα του βάλω ένα 5.8.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δε πειραζει. Εσεις χάνετε τις κομματαρες που θα βαζα :P Θενκς που με "σκεφτηκες" παντως. :P

Παιδια από σχόλια οτι θέλετε, αλλά καλυτερα να ειναι περι του πως το βλεπει ο ενας και ο αλλος το κομματι στα αυτια του, γιατι αλλιως, θα παμε αλλού. Η μουσικη ειναι τεραστιο θεμα , μπορουμε πανευκολα να ξεφυγουμε σε παρακλαδια , τα ξερετε. :)

Τασο, δε σε βαζω ακομα, μηπως μπει νεο αιμα.

Βαλε με κατω-κατω και αμα μπει κανενας που δεν εχει ξαναβαλει μπαινω μετα απο αυτων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Παιδια ναι ειναι μια λυση αυτη, αλλά σε επομενο γυρο μπορει καποιος να μη θελει /να μη μπορει στην ιδια σειρα, οποτε ετσι κι αλλιως, αλλαγες θα γινονται. Οπότε προς το παρόν ας δηλωνουμε απλως. Αλλά αυτοματως παντα θα εχει προτεραιοτητα εκεινος με τις λιγοτερες συμμετοχες (εκτος αν δε θελει να βαλει), συμφωνατε ; (μεγιστη προτεραιοτητα καποιος που δεν εχει βαλει ποτέ, κ.ο.κ )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Νταξει σωστο κατα αυτων τον τροπο, αλλα απο την αλλη αν εγω εχω να βαλω εναν χρονο μονο και μονο γιατι μπαινουν συνεχια καινουργιοι δεν ειναι αδικο; Να εχουμε μια ισοροπια καπου, να εχουν προτερεοτιτα οσοι δεν εχου βαλει αλλα καπου αν δεν παει η κατασταση να βαζει και καπιος που εχει βαλει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chimera

Δραστήριο μέλος

Η Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 723 μηνύματα.
Ακούω : Κυρίως metal (κάποια είδη), κλασική, όλες του rock τις τάσεις
Σχόλια για το Black label Society - Suicide Messiah : Δε με ενθουσίασε αλλά καλούτσικο ήταν. Μου φάνηκε λίγο μονότονο αλλά είχε καλό ρυθμό. Η φωνή του τυπά δε με ενθουσίασε.
(το βίντεο δε μου άρεσε αλλά αυτό είναι άσχετο :P).
Τελικά : 6,5 (το άκουσα αρκετά ευχάριστα )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ελα βρε που μπαινουν συνεχεια καινουργιοι :) Αλλωστε ζητουμενο ειναι κι αυτο. Ελα msn.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Εδώ δεν κάνουμε ανταγωνισμό ποιός θα βάλει περισσότερα κομμάτια. Διευρύνουμε τους μουσικούς μας ορίζοντες, ακούγοντας νέα είδη μουσικής για τον καθένα και συζητώντας πάνω σε αυτά. Με αυτό το σκοπό συμμετέχω εγώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drunk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γκίκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 318 μηνύματα.
Να καπαρώσω την 21η θέση ?( δηλαδή μετά από Lorien)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Molka σε βαζω στην δικη μου θεση (και αν θες πιο πανω, συννενοησου με Monaxo+Shaman που εχουν ξαναβαλει και πειτε μου).
Μετα βαζω την "drunk" (επισης αν θελει καποιος να παραχωρησει σειρα, πειτε το), μετά τον Κρονο και μετά εμένα. Αλλά Κρονος και Νιγια που θα εχετε απο 3, καντε κράτει μετά , σας το λέω :P . Γενικά, Να χετε την νοοτροπια να μην βαζουν καποιοι πολλες περισσοτερες φορες απο άλλους (εκτος αν δε θελει κανεις να βαλει, αλλιώς νο προμπλεμο). Δλδ πριν βαλετε πχ 4η φορα, να μην εχουμε ακομα ατομα που θελουν να βαλουν και δεν εχουν βαλει καθολου ή εχουν βαλει 1 μονο. Προτεραιτοτητα σε οσους οταν βαζαμε εμεις, μας εδιναν τις απαντησεις τους :)

ΕDIT : Ο Κρονος με απειλησε για να μπει μετα απο μενα οποτε ειπα να μην επιμένω (μη μου φερει και κανα μπασο στο κεφαλι). Επισης ο shaman παραχωρησε τη θεση του στη Μolka. :)


Λιστα επομενων συμμετοχων :


14th Weak and Powerless ---(2η)
15th Kneee-yaaa ! ------------(3η)
16th Chimera ------------------(1η)
17th Αngie_Ann ---------------(1η)
18th Μolka ----------------------(2η)
19th Monaxos ------------------(2η)
20th Shaman -------------------(1η)
21th drunk ---------------------(1η)
22th Lorien --------------------(2η)
23th Dark Kronos -------------(3η)

Προηγούμενα κομμάτια :

1 )
Blackfield - Hello ======================================(Niya)
2 ) Gary Jules - Mad World =================================(Lorien)
3 ) Lynyrd Skynyrd - Simple Man ============================(shaman)
4 ) Pantera - Art Of Shredding ==============================(Dark Kronos)
5 ) Metallica/Bob Seger - Turn The Page =====================(Niya)
6 ) Praying Mantis - Nowhere to hide ========================(weak and powerless)
7 ) Kid Dakota - Ten Thousand Lakes ========================(QsLv)
8 ) Demons And Wizards - Fiddler on the green ===============(Idril)
9 ) Αλκίνοος Ιωαννίδης - Κεμάλ =============================(MonaXoS)
10) Wonderland - Sol Sepry =================================(Αρκτούρος)
11) VNV Nation - Beloved ===================================(Corpse Bride)
12) Mazzy Star & Chemical Brothers - Asleep from a Day =======(Εδαδ)
13) Black label Society - Suicide Messiah ======================(Dark Kronos)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Οχι ρε, πρωτα εσυ μετα εγω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
18th Molka
19th MonaXos
20th shaman
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
μιας και ειμαι ο επομενος, να δηλωσω οτι παραχωρω τη θεση μου σε chimera, angie_ann και molka που δεν εχουν βαλει σονγκ ακομα (και στην drunk αν συμφωνουν monaxos κ shaman).

14th Niyia (3η)
15th Chimera (1η)
16th Αngie_Ann (1η)
17th Μolka (1η)
18th Weak and Powerless (2η)
19th Monaxos (2η)
20th Shaman (2η)
21th drunk (1η)
22th Lorien (2η)
23th Dark Kronos (3η)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Βάλτε με όποτε θέλετε παίδες :) Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
Απ'ότι βλέπω η συζήτηση για το ποιος θα βάλει κομμάτι και πότε έχει εκτοπίσει το σχολιασμό κομματιών που τυχαίνει να είναι θέμα του topic. Μάλλον πρέπει να μπει μια τάξη! Θα πρότεινα λοιπόν από δω και πέρα όποιος θέλει να βάλει αργότερα να το δηλώνει στο τέλος του post του με τα σχόλια του για το τρέχον κομμάτι, έτσι ώστε τουλάχιστον να αποφύγουμε να υπάρχει ένα post με σχόλια και 10 με διαπραγματεύσεις. Έκκληση: Όχι αλλα posts του τύπου "θέλω κι εγώ, βάλτε με!", πιο πολλά posts ουσίας. Οποιος δεν κρίνει, έστω και μια φορα δε θα δικαιούται να βάζει κιόλας!:mad:

Η σειρά των επομενων θα ανακοινώνεται κατά διαστήματα και όποιος έχει παράπονο ας στέλνει pm στο Lorien (aka good cop!:P) η σε μένα (aka bad cop!:P) για να συμβιβάσουμε τα πράγματα. Έχει μαζευτεί πολύς λαός και αυτό είναι καλο γιατί θα ακουστούν πολλές απόψεις, γίνεται όμως όλο και πιο δύσκολο να κρατηθεί ισορροπία. Πιστεύω όμως ότι αν όλοι δείξουν κατανόηση δε θα υπάρχει πρόβλημα, άλλωστε είναι ωραίο topic και είναι κρίμα να το κάψουμε!:worry:

Λοιπόν, τέλος του ηθικοπλαστικού κηρύγματος, όποιος θέλει να μπει στη λίστα να πάει να ακούσει τώρα το τραγούδι που έβαλε ο Kronos, να γράψει την κριτική του και μετά να δηλώσει! Αυτά!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
Ακουω : καλή μουσική :p
Σχολια για το Black label Society - Suicide Messiah : ενα τυπικο τραγουδι bls, ουτε τους λατρεψα ποτε, ουτε τους μισησα.
Τελικά : ενα εξαρι παιρνει απο μενα, αν και μαλλον δε θα το αναζητησω ξανα στο μελλον. πα να ακουσω turbonegro.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Weak, η θεση σου παραχωρειται στην Chimera η οποια μπαινει πρωτη, οχι μετα την Νιγια. Επισης βαζω την drunk πανω από σας μια και δεν εχετε προβλημα (ουτε ο σαμαν θα χει, ειναι καλο παιδι).

Επίσης : επειδη μαζευομαστε (και αυτο ειναι καλο), και δεδομενου οτι οποιος θελει μπορει να σχολιασει και παλαιοτερο κομματι, θα επιταχυνουμε λιγο το ποσο γρηγορα θα μπαινει νεο κομματι.(μη νομιζετε δλδ οτι θα ερθει η σειρα σας μετα απο κανα μηνα). Αυτο εξαρταται και απο σας, γιατι αν δε μπαινετε να γραφετε, δε θα προχωραει βεβαια. :)
Επισης για να μην λεμε πολλά, θα αποκτά προτεραιότητα παντα, εκεινος με τις λιγότερες συμμετοχες. Μονο κατόπιν συννεοησης μεταξυ σας (και αφου με ενημερωσετε να φτιαξω τη λιστα) θα γινονται αλλαγες, για να ειμαστε και οργανωμενοι και χαλαροι. :) (ηδη η λιστα έχει πιο δικαιη μορφη απο πριν). Και για να μην εχουμε πολλες λιστες και μπερδευομαστε, θα τις φτιαχνω εγω, να εχουμε μια εγκυρη, οποτε οτι θελετε pm me :)

Οπως ειπε και η Idril οτιδηποτε μη σχετικό με τα κομματια, καλο ειναι να το λετε εκτός φορουμ (πμ/msn), γιατι στο τελος χανονται τα σχόλια εδω μεσα. Και εχω προτεινει ηδη , σε οσα παιδια εχουν κανει τετοια ποστς (και απαντηθηκαν/διευθετηθηκαν) να ζητησουν να βγουν οφφ τοπικ, για να ειναι πιο "συμπαγες το τοπικ" και να το χαιρομαστε πιο πολυ. :)

Chimera is next λοιπον.


Λιστα επομενων συμμετοχων :


14th Chimera ------------------(1η)
15th Αngie_Ann ---------------(1η)
16th Μolka ----------------------(1η)
17th drunk ---------------------(1η)
18th Kneee-yaaa ! ------------(3η)
19th Weak and Powerless ---(2η)
20th Monaxos ------------------(2η)
21th Shaman -------------------(2η)
22th Lorien --------------------(2η)
23th Dark Kronos -------------(3η)

Προηγούμενα κομμάτια :

1 )
Blackfield - Hello ======================================(Niya)
2 ) Gary Jules - Mad World =================================(Lorien)
3 ) Lynyrd Skynyrd - Simple Man ============================(shaman)
4 ) Pantera - Art Of Shredding ==============================(Dark Kronos)
5 ) Metallica/Bob Seger - Turn The Page =====================(Niya)
6 ) Praying Mantis - Nowhere to hide ========================(weak and powerless)
7 ) Kid Dakota - Ten Thousand Lakes ========================(QsLv)
8 ) Demons And Wizards - Fiddler on the green ===============(Idril)
9 ) Αλκίνοος Ιωαννίδης - Κεμάλ =============================(MonaXoS)
10) Wonderland - Sol Sepry =================================(Αρκτούρος)
11) VNV Nation - Beloved ===================================(Corpse Bride)
12) Mazzy Star & Chemical Brothers - Asleep from a Day =======(Εδαδ)
13) Black label Society - Suicide Messiah ======================(Dark Kronos)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Παιδάκια, επειδή τώρα πρόσεξα τη λίστα κ επειδή δεν είναι σωστό να βάλω εγώ για 3η φορά κομμάτι ενώ άλλοι δεν έχουν βάλει ούτε 1ο, παραχωρώ κ εγώ τη σειρά μου στον επόμενο κ βάλτε με εμένα τέλος. Οκζ? :)




Υ.γ.: Άντε, για να μη μας λένε μερικοί μερικοί γαϊδούρες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top