Χρυσή Αυγή, η πορεία της ως πολιτικό κόμμα

Συμφωνείτε με τον χαρακτηρισμό της Χρυσής Αυγής ως εγκληματική οργάνωση;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 139)
  • Ναι

    Ψήφοι: 110 79.1%
  • Όχι

    Ψήφοι: 25 18.0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 4 2.9%

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,800 μηνύματα.
ΜΑΡΤΥΡΙΑ ΣΟΚ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΡΑΣΕΙΣ ΤΗΣ ΧΡΥΣΗΣ ΑΥΓΗΣ

Λάβαμε ενα μειλ με μαρτυρία για την δράση της χ.α για ευνοήτους λόγους δεν αποκαλύπτουμε το όνομα του αποστολέα που μας περιγράφει τα εξης:

''Σημερα ειδα ραμματα στο κεφαλι ενος γνωστου μου ρωσσοποντιου και τον ρωτησα τι του συνεβη.η απαντηση ηταν απιστευτη...συμμετειχε σε ενα ντου της χα σε ενα σπιτι οπου διεμεναν πακιστανοι υπηκοοι στον ασπροπυργο και κυριολεκτικα τους θερισαν!το'παιξα ανηξερος-σχεδον γοητευμενος- και αρχισα να τον ρωταω τι γινεται εκει.

Οποιος λοιπον συμμετεχει ενεργα σε τετοιες επιχειρησεις εχει πρωτ'απ'ολα δωρεαν ρουχισμο(μπλουζακια-παντελονια-αρβυλες) της χα αλλα και εξοπλισμο(στιλετα-ροπαλα ακομα και πιστολια).επισης εχουν εκπτωση 40% σε συγκεκριμενα σουπερ μαρκετ και 65% εκπτωση σε πρατηρια της nike και της addidas!!!φυσικα δεν τελειωνει εδω...οποιος συμμετεχει σε επιχειρησεις μετα τις 10 το βραδυ(οι οποιες μου αφησε να εννοηθει οτι ειναι δολοφονικες απο τους σκληρους πυρηνες) λαμβανει ενα bonus το μηνα περι τα 500 ευρω!!!οι επιθεσεις ειναι πολυ καλα οργανωμενες με τσιλιαδορους και σε συννενοηση με τις αστυνομικες αρχες!!!στις επιχειρησεις αυτες η πλειοψηφια που λαμβανει μερος ειναι αλλοδαποι μεταναστες(ρωσσοι-αλβανοι κ.α.)και οι ''ελληνες'' που συμμετεχουν κανουν χρηση κοκαινης η οποια κι αυτη ειναι δωρεαν φυσικα...''ελα να δεις πως ειναι..περναμε πολυ ωραια...'' μου ειπε...πισω απ'αυτη τη μαστιγα που ονομαζεται χα υπαρχουν οπως διαφαινεται ευποροι μεγαλοκαταστηματαρχες και μεγαλοκαρχαριες οι οποιοι πριμοδοτουν την οργανωση αυτη με σκοπο αλλου ειδους οφελη ενω οι θεσμοι και οι νομοι του κρατους δεν ισχυουν γι'αυτους αφου η αστυνομια τους προστατευει πολυ καλα!!!μεταναστες για λιγα χρηματα χτυπουν και σκοτωνουν μεταναστες...κραμερ εναντιον κραμερ και η τρελα αυτη που θα καταληξει?ομως το χειροτερο ειναι οτι ολοι εμεις τους παρακολουθουμε αποσβολωμενοι ενω αυτοι γιγαντονωνται μεσα στην ελλειπη δημοκρατικης παιδειας αστικη ταξη η οποια προκειμενου να διαφυλαξει τη περιουσια και την εκμεταλευση της αλλα και τα τοσα χρονια ανοχης σ'ενα ατελειωτο πολιτικο αλισβερισι τωρα εναποθετει τις ελπιδες της στη βια,στην επιβολη,στην τρομοκρατια και τον φασισμο της εγκληματικης οργανωσης που ονομαζεται χα.φευγοντας μου ψυθιρισε ''οτι προβλημα εχεις παρε με τηλεφωνο....''αυτα τα ολιγα...παρακαλω το ονομα μου να μεινει μεταξυ μας.....ο αγωνας συνεχιζεται....''

τα συμπεράσματα δικα σας,ας αναλογιστούμε ολοι και ολες αν έχουμε πάρει αρκετά στα σοβαρά τον φασισμό...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,800 μηνύματα.
Στρατολόγηση ανηλίκων

Σύμφωνα με τον δημοσιογράφο Νίκο Άγκο, δύο ανήλικα παιδιά ηλικίας 13-14 ετών, επιτέθηκαν σε μετανάστες μικροπωλητές στο Μπάτη του Παλαιού Φαλήρου.Ο γνωστός δημοσιογράφος κοινοποίησε στον προσωπικό του λογαριασμό στο twitter το συμβάν, ενώ σημείωσε πως τα μικρά παιδιά ήταν υπό την καθοδήγηση και την προστασία ενός γεροδεμένου άνδρα.

Σημειώνεται πως και εχθές υπήρξε ένα αντίστοιχο περιστατικό στην παραλία του Αλίμου.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.

giosx

Δραστήριο μέλος

Ο Γοργίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Χειρούργος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 652 μηνύματα.
ΜΑΡΤΥΡΙΑ ΣΟΚ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΡΑΣΕΙΣ ΤΗΣ ΧΡΥΣΗΣ ΑΥΓΗΣ
Λάβαμε ενα μειλ με μαρτυρία για την δράση της χ.α για ευνοήτους λόγους δεν αποκαλύπτουμε το όνομα του αποστολέα που μας περιγράφει τα εξης:

''Σημερα ειδα ραμματα στο κεφαλι ενος γνωστου μου ρωσσοποντιου και τον ρωτησα τι του συνεβη.η απαντηση ηταν απιστευτη...συμμετειχε σε ενα ντου της χα σε ενα σπιτι οπου διεμεναν πακιστανοι υπηκοοι στον ασπροπυργο και κυριολεκτικα τους θερισαν!το'παιξα ανηξερος-σχεδον γοητευμενος- και αρχισα να τον ρωταω τι γινεται εκει.

Οποιος λοιπον συμμετεχει ενεργα σε τετοιες επιχειρησεις εχει πρωτ'απ'ολα δωρεαν ρουχισμο(μπλουζακια-παντελονια-αρβυλες) της χα αλλα και εξοπλισμο(στιλετα-ροπαλα ακομα και πιστολια).επισης εχουν εκπτωση 40% σε συγκεκριμενα σουπερ μαρκετ και 65% εκπτωση σε πρατηρια της nike και της addidas!!!φυσικα δεν τελειωνει εδω...οποιος συμμετεχει σε επιχειρησεις μετα τις 10 το βραδυ(οι οποιες μου αφησε να εννοηθει οτι ειναι δολοφονικες απο τους σκληρους πυρηνες) λαμβανει ενα bonus το μηνα περι τα 500 ευρω!!!οι επιθεσεις ειναι πολυ καλα οργανωμενες με τσιλιαδορους και σε συννενοηση με τις αστυνομικες αρχες!!!στις επιχειρησεις αυτες η πλειοψηφια που λαμβανει μερος ειναι αλλοδαποι μεταναστες(ρωσσοι-αλβανοι κ.α.)και οι ''ελληνες'' που συμμετεχουν κανουν χρηση κοκαινης η οποια κι αυτη ειναι δωρεαν φυσικα...''ελα να δεις πως ειναι..περναμε πολυ ωραια...'' μου ειπε...πισω απ'αυτη τη μαστιγα που ονομαζεται χα υπαρχουν οπως διαφαινεται ευποροι μεγαλοκαταστηματαρχες και μεγαλοκαρχαριες οι οποιοι πριμοδοτουν την οργανωση αυτη με σκοπο αλλου ειδους οφελη ενω οι θεσμοι και οι νομοι του κρατους δεν ισχυουν γι'αυτους αφου η αστυνομια τους προστατευει πολυ καλα!!!μεταναστες για λιγα χρηματα χτυπουν και σκοτωνουν μεταναστες...κραμερ εναντιον κραμερ και η τρελα αυτη που θα καταληξει?ομως το χειροτερο ειναι οτι ολοι εμεις τους παρακολουθουμε αποσβολωμενοι ενω αυτοι γιγαντονωνται μεσα στην ελλειπη δημοκρατικης παιδειας αστικη ταξη η οποια προκειμενου να διαφυλαξει τη περιουσια και την εκμεταλευση της αλλα και τα τοσα χρονια ανοχης σ'ενα ατελειωτο πολιτικο αλισβερισι τωρα εναποθετει τις ελπιδες της στη βια,στην επιβολη,στην τρομοκρατια και τον φασισμο της εγκληματικης οργανωσης που ονομαζεται χα.φευγοντας μου ψυθιρισε ''οτι προβλημα εχεις παρε με τηλεφωνο....''αυτα τα ολιγα...παρακαλω το ονομα μου να μεινει μεταξυ μας.....ο αγωνας συνεχιζεται....''

τα συμπεράσματα δικα σας,ας αναλογιστούμε ολοι και ολες αν έχουμε πάρει αρκετά στα σοβαρά τον φασισμό...

Στρατολόγηση ανηλίκων

Σύμφωνα με τον δημοσιογράφο Νίκο Άγκο,
δύο ανήλικα παιδιά ηλικίας 13-14 ετών, επιτέθηκαν σε μετανάστες μικροπωλητές στο Μπάτη του Παλαιού Φαλήρου.Ο γνωστός δημοσιογράφος κοινοποίησε στον προσωπικό του λογαριασμό στο twitter το συμβάν, ενώ σημείωσε πως τα μικρά παιδιά ήταν υπό την καθοδήγηση και την προστασία ενός γεροδεμένου άνδρα.

Σημειώνεται πως και εχθές υπήρξε ένα αντίστοιχο περιστατικό στην παραλία του Αλίμου.

Εχω μείνει άναυδος.....τέτοια μπόνους στη ΧΑ και δεν τα πήρε κανείς χαμπάρι, αλλά κυκλοφορούν μόνο στόμα-στόμα ή με μέιλ απόρρητο!!!
...χαχαχαχααα... Πράγματι δεν έχουν όσιο και ιερό, οι αλητάμπουρες, που διακινούν τέτοια παραμύθια!!! Ναι, δεν έχετε τον θεό σας πιά..., ποιά άλλη προβοκάτσια θα δούμε, όπως αυτή στο μετρό, με πιτσιρικάδες κρυμμένους να φωνάζουν στο δήθεν;;;
:P:P:P
Ο άγκο είναι να απελαθεί, κι έχει γυρίσει τον κόσμο ανάποδα να μην φύγει...οπότε;;
Για τα παραπάνω περιστατικά, υπάρχει Εισαγγελέας, να πάτε και να κάνετε κατάθεση με στοιχεία... κι όχι αριστερίστικες υστερικές προβοκάτσιες!!!
Όποιος ΔΙΑΚΙΝΕΙ τέτοια ΨΕΜΜΑΤΑ(κόλπα), ή ΚΑΙ ΣΥΓΚΑΛΎΠΤΕΙ ΤΟ ΔΙΑΠΡΑΧΘΕΝ ΕΓΚΛΗΜΑ, είναι υπεύθυνος υπόθαλψης εγκληματία ή και για διασπορά ψευδών ειδήσεων, που κλονίζουν την τάξη στην κοινωνία....
Νικολάκη, πρέπει να πάς στον εισαγγελέα, να τα πείς τι ξέρεις, αλλιώς είσαι @@τζής ή @κετατζής, δηλαδή κοινός συκοφάντης στην Νομική γλώσσα, ρώτα να μάθεις πρίν πάθεις. Γιατί ο εισαγγελέας έχει το δικαίωμα να σε καλέσει να καταθέσεις τι ξέρεις!! οπότε θα αποκαλύψεις τον αποστολέα του μέιλ!! ;);) με το IP όλοι βρίσκονται!!
.... Δεν έχεις και ασυλία, ρε γμτ.
;)
Μην κάνετε μαμακίες, αναρχοανατρεπτικές.... δημιουργούν προβλήματα, αντί να λύνουν. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

giosx

Δραστήριο μέλος

Ο Γοργίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Χειρούργος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 652 μηνύματα.
:confused:
πόσο πιο Κνίτης μπορούσες να ακουστείς ; :P:P:P
ΥΓ: bonus :P
Τόσο, όσο κι εσύ...:P:P:P Στην πλήρη διάψευση της ανάμιξης μελών της παράταξης στο θλιβερό περιστατικό του άγριου ξυλοδαρμού μετανάστη στο σταθμό της Αττικής, προχώρησε με επίσημη ανακοίνωσή της η Χρυσή Αυγή.
Στην επιστολή - που δημοσιεύεται στο διαδίκτυο και την επίσημη ιστοσελίδα της παράταξης - γίνεται λόγος για τον άδικο πόλεμο "λάσπης" που έχει δεχτεί το κόμμα από τα ΜΜΕ της ιδιωτικής διαπλοκής, ενώ υπογραμμίζεται το σενάριο, το εν λόγω βιντεάκι να είναι μία καλοστημένη φάρσα και κακόγουστη σκηνοθεσία.
"Να σταματήσει επιτέλους ο πόλεμος της λάσπης εις βάρος ενός νόμιμου πολιτικού κόμματος. Όποιος έχει να κάνει οποιαδήποτε καταγγελία για παράνομες πράξεις να απευθυνθεί στις αρμόδιες αρχές με στοιχεία, αλλιώς θα είναι υπόλογος για το αδίκημα της συκοφαντικής δυσφήμισης", σημειώνεται στην ανακοίνωση.
Αναλυτικά η επίσημη απάντηση της Χρυσής Αυγής έχει ως εξής:
"Τις τελευταίες ώρες κυκλοφορεί ένα βίντεο στο ίντερνετ, στο οποίο είναι τραβηγμένη από κινητό μια υποτιθέμενη επίθεση σε έναν άνθρωπο σε σταθμό του ηλεκτρικού. Το "αβίαστο" συμπέρασμα που βγαίνει από τους... Κλουζώ της δημοσιογραφίας είναι πως Χρυσαυγίτες μαχαιρώνουν ένα λαθρομετανάστη.
Έτσι απλά και... τεκμηριωμένα.
Αρχικά, το βίντεο μπορεί είναι φάρσα, καθώς έχει εμφανή σημάδια κακής σκηνοθεσίας. Ακόμα όμως κι αν δεχτούμε πως υπάρχει πραγματική συμπλοκή, πώς γνωρίζουμε ότι αυτή γίνεται εναντίον λαθρομετανάστη και πως οι λόγοι δεν είναι οπαδικοί π.χ. για ένα κασκόλ από φανατικούς χούλιγκαν.
Τέλος, αν κι είναι κουραστικό να επαναλαμβάνουμε τα ίδια, τονίζουμε για ακόμη μια φορά πως η Χρυσή Αυγή καταγγέλλει τους κατά σύστημα συκοφάντες της και αρνείται οποιαδήποτε εμπλοκή της σε περιστατικά βίας.
Να σταματήσει επιτέλους ο πόλεμος της λάσπης εις βάρος ενός νόμιμου πολιτικού κόμματος.
Όποιος έχει να κάνει οποιαδήποτε καταγγελία για παράνομες πράξεις να απευθυνθεί στις αρμόδιες αρχές με στοιχεία, αλλιώς θα είναι υ πόλογος για το αδίκημα της συκοφαντικής δυσφήμισης.
Και επιτέλους πότε η ράτσα ενός σκύλου ή το χρώμα μιας μπλούζας έγινε τεκμήριο και σήμα κατατεθέν της Χρυσής Αυγής; Τα εν λόγω "καλόπαιδα" του black block τι χρώμα μπλούζες φοράνε άραγε;"
.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
χαχαχααχ εντάξει αν μας πεις ότι πιστεύεις κιόλας πως δεν είχαν καμία ανάμειξη τα δικά σας μέλη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giosx

Δραστήριο μέλος

Ο Γοργίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Χειρούργος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 652 μηνύματα.
χαχαχααχ εντάξει αν μας πεις ότι πιστεύεις κιόλας πως δεν είχαν καμία ανάμειξη τα δικά σας μέλη...
Αν εσύ και κάποιοι άλλοι βλέπετε ελέφαντες, πως να αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας;;:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Αν εσύ και κάποιοι άλλοι βλέπετε ελέφαντες, πως να αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας;;:D:D:D
Πες μας ποιος το έκανε τότε, μήπως είμαστε εμείς οι χαζοί που βλέπουμε το προφανές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Στρατολόγηση ανηλίκων

Σύμφωνα με τον δημοσιογράφο Νίκο Άγκο, δύο ανήλικα παιδιά ηλικίας 13-14 ετών, επιτέθηκαν σε μετανάστες μικροπωλητές στο Μπάτη του Παλαιού Φαλήρου.Ο γνωστός δημοσιογράφος κοινοποίησε στον προσωπικό του λογαριασμό στο twitter το συμβάν, ενώ σημείωσε πως τα μικρά παιδιά ήταν υπό την καθοδήγηση και την προστασία ενός γεροδεμένου άνδρα.

Σημειώνεται πως και εχθές υπήρξε ένα αντίστοιχο περιστατικό στην παραλία του Αλίμου.

Δηλαδὴ τώρα ἐσὺ μοῦ βάζεις γιὰ νὰ μὲ πείσῃς ὅτι ἡ Χ.Α. κάνει ἐγκλήματα, τὸ τί ἔγραψε ὁ πράκτορας τῆς Ἀλβανίας Νῖκο Ἄγκο καὶ περιμένεις τί ἀκριβῶς; Κάνε μιὰ ἐπιλογὴ τουλάχιστον στὶς πηγές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,800 μηνύματα.
Δηλαδὴ τώρα ἐσὺ μοῦ βάζεις γιὰ νὰ μὲ πείσῃς ὅτι ἡ Χ.Α. κάνει ἐγκλήματα, τὸ τί ἔγραψε ὁ πράκτορας τῆς Ἀλβανίας Νῖκο Ἄγκο καὶ περιμένεις τί ἀκριβῶς; Κάνε μιὰ ἐπιλογὴ τουλάχιστον στὶς πηγές!

Αν είναι πράκτορας της Αλβανίας ο Νίκο Άγκο ή όχι, πες το στην εκπομπή σου, όχι σε μένα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Αν είναι πράκτορας της Αλβανίας ο Νίκο Άγκο ή όχι, πες το στην εκπομπή σου, όχι σε μένα!

Ἔλα νὰ ἀκούσῃς τὴν ἐκπομπή μου νὰ τὸ ἀκούσῃς εἰς διπλοῦν νὰ τὸ ἐμπεδώσῃς:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Δεύτερη δολοφονική επίθεση χρυσαυγιτών στα Χανιά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Δεύτερη δολοφονική επίθεση χρυσαυγιτών στα Χανιά

Αποκλείεται, φήμες για να επηρρέασουν την κοινή γνώμη ενάντια στη χ.α:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,800 μηνύματα.
Ἔλα νὰ ἀκούσῃς τὴν ἐκπομπή μου νὰ τὸ ἀκούσῃς εἰς διπλοῦν νὰ τὸ ἐμπεδώσῃς:P

Μπορείς να αφηγηθείς και την παρακάτω ιστορία, έτσι ευαίσθητος χριστιανός που είσαι...

Σήμερα, ντράπηκα και μάλιστα πολύ. Βγαίνοντας από το μετρό, νεαρός μετανάστης έψαχνε στον κάδο για να βρεί εισιτήριο. Του έδωσα το δικό μου. Καθώς απομακρυνόμουν άκουσα φωνές. Γύρισα και είδα ένα ηλικιωμένο, μίζερο ανθρωπάκι που του ούρλιαζε ότι αν δεν έχει λεφτά να μην μπεί, να σηκωθεί να φύγει και άλλα πολλά.Τον έσπρωξε και του πέταξε το εισιτήριο.

Γύρισα πίσω και παρενέβηκα, με απείλησε ότι θα καλέσει την Αστυνομία. Του είπα ότι θα την καλέσω πρώτη. Φεύγοντας ο μετανάστης γύρισε και μου είπε “αυτοί δεν είναι που βάλατε στη βουλή”

Και προχθές ντράπηκα που ένα ανθρωποειδές με τον πιο χυδαίο τρόπο ανάγκασε ένα μετανάστη να σηκωθεί για να καθίσω εγώ.Δεν είμαι ανάπηρη ούτε σε ηλικία που κάποιος θα μου πρόσφερε το κάθισμα του. Αλλά είμαι ελληνίδα, ξανθιά και γαλανή και όχι κανένας μαυριδερός ξένος. Περισσότερο ντράπηκα που στον καυγά που ακολούθησε κανένας από τους πολλούς ομοεθνείς μου που βρίσκονταν στο μετρό, δεν παρενέβη, απόλυτη σιωπή. Αισθανόμουν, μάλιστα, ότι με το μέρος του άλλου ήταν, και όχι με το δικό μου. Ενα κοριτσάκι μόνο ήρθε από πίσω μου και μου ψιθύριζε “πέστε τα, πέστε τα, κάποιος πρέπει να τους τα πεί “.

Και αντιπροχθές ντράπηκα όταν μια φίλη μου μού διηγήθηκε πως σ’ ένα λεωφορείο που είχε άδειες θέσεις υποχρέωσαν δύο μαύρους να σηκωθούν, γιατί δεν επιτρέπεται να κάθονται στα λεωφορεία μας, εμάς των λευκών, αν σας θυμίζει κάτι αυτό, και σ’ ένα άλλο, κάποιος επιβάτης παρίστανε τον ελεγκτή για να δεί αν οι ξένοι έχουν πληρώσει εισιτήριο.

Και ντρέπομαι που όλα αυτά γίνονται όχι μόνο μέσα στην απόλυτη σιωπή αλλά πολλές φορές και με την συναίνεση των υπολοίπων.

Φοβάμαι, όμως, πως η μεγαλύτερη ντροπή είναι μπροστά μας και έρχεται κατεπάνω μας με φόρα. Και δεν θα είναι μόνο ντροπή, αλλά και τρόμος.

Οπότε, τι κάνουμε?

Πηγή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giosx

Δραστήριο μέλος

Ο Γοργίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Χειρούργος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 652 μηνύματα.
Πες μας ποιος το έκανε τότε, μήπως είμαστε εμείς οι χαζοί που βλέπουμε το προφανές
Όποιος ξέρει ή έχει στοιχεία πραγματικά... παει στον Εισαγγελέα Τζόνυ... ;)
Πήγαινε και κατάγγειλε το "προφανές" αλλά με στοιχεία. :hmm: Οχι σαν το νικολάκη, τον αγκο κλπ κλπ..
τεσπα σκίζεστε ενάντια σε ένα φαντασικό εχθρό, ποιός σας έβαλε διώκτες ενός νόμιμου κόμματος;;
Φαντάζεσαι να αρχίσουν αν ήθελαν κάποιοι, να γράφουν το παρεμπόριο οργανώνεται απο το Συριζα, η πορνεία είναι με πόρνες του τάδε που είναι στο συριζα- αλλά τις μαύρες τις ελέγχει η ανταρσύα.... @@αρίες κλπ κλπ κλπ τις τέτοιες με το ΕΙΤΖ τις ελέγχει η ΡΟΖΑ η συνισταμένη κλπ κλπ κλπ
Ηρεμήστε πιά, τα προβλήματα τα δημιούργησε η απέραντα ανθελλληνική, δλδ αντιπατριωτική διεθνιστική ανεγκεφαλιά της αριστεράς... έτσι κι αλλιώς, η έννοια Πατρίδα σας προκαλεί αναγούλα.. ε στα τέτοια τους, θα σας γράψουν οι υπόλοιποι έλληνες όταν θάχετε την ανάγκη τους, αφού δεν δείχνετε αλληλεγγύη στον συμπολίτη συνάνθρωπο, αλλά στο αλλοδαπό συνάνθρωπο...
Ελα όμως που ο συμπολίτης συνάνθρωπος πληρώνει για σχολειά,φάρμακα,νοσοκομεία κλπ κλπ όλα αυτά τα 20 χρόνια της εισβολής.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Αλήθεια, έχετε δει το εξώφυλλο που έχει χρησιμοποιήσει κάποια στιγμή η ΧΑ με τον Χίτλερ;
Αλλά ναι, ξέχασα, ο Χίτλερ είναι απλώς μία παρεξηγημένη προσωπικότητα που δεν έχει κριθεί ακόμα από την ιστορία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aergos

Δραστήριο μέλος

Ο aergos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
Κάνε μιὰ ἐπιλογὴ τουλάχιστον στὶς πηγές!

Δε ξέρω αν όλες αυτές οι πηγές είναι αξιόπιστες, δε μπορώ να τις αξιολογήσω.

Αυτό που γνωρίζω όμως, ύστερα από συζητήσεις με αφορμή την εμφάνιση της Χ.Α στο προσκήνιο, είναι πως ένα σημαντικό ποσοστό της παρέας μου γνωρίζει συγκεκριμένα περιστατικά επιθέσεων της Χ.Α που δεν έχουν βγει σε ειδήσεις, blogs κλπ.

Και εν τέλει αυτό που θα ήθελα να μου εξηγήσεις, όλοι εσείς οι "δεξιοί" που θεωρείτε την Χ.Α ακραία οργάνωση, τι κάψα είναι αυτή που σας έχει πιάσει να βγένετε στο φόρουμ και να προσπαθείτε να την υπερασπιστείτε;; :confused:

Και έστω ότι κάποια από αυτες τις ειδήσεις ότι είναι ψεύτικη με σκοπό τη δημιουργεία εντυπώσεων (τακτική στην οποία οι ακροδεξιοί έχουν master :P), τι θα σημαίνει αυτό; Ότι οι χρυσαυγίτες είναι αθώα αγγελάκια; :confused:
Σκατόψυχοι είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Νέα δολοφονική επίθεση σε 23χρονο μετανάστη στην Κόρινθο από την εγκληματική ναζιστική οργάνωση ΧΑ
https://athens.indymedia.org/front.php3?lang=el&article_id=1408418
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Βίντεο μαρτυρία της ρατσιστικής δολοφονικής επίθεσης μελών/νονών_του_υποκόσμου της ΧΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Να σε ρωτήσω κάτι. Το να είστε προσκυνητές του Χίτλερ που πολέμησε εναντίον και της Ελλάδας και να στηρίζετε την Χούντα των συνταγματαρχών που με υπαιτιότητά της έχασε την κυριαρχία της μισής Κύπρου, δε σας κάνει εθνικά προδότες;
Γιατί αυτοανακυρήσεστε εθνικιστές, τότε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top