• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Hμικρανίες

Dr M

Νεοφερμένος

Ο Dr M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Νέα για όσους έχουν ημικρανίες:

Φαίνεται πως θα κυκλοφορήσει στην Ελλάδα η αλμοτριπτάνη.

Ανήκει στην οικογένεια των τριπτάνων (όπως και το Imigran, το Maxalt κ.α.) και φαίνεται πως είναι πολύ αποτελεσματική, με μικρό ποσοστό εμφάνισης παρενεργειών.

Στο τελευταίο δελτίο τιμών του ΕΟΦ πήρε τιμή, άρα αναμένουμε την κυκλοφορία της...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alionka

Νεοφερμένος

Η alionka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
εχω υμικρανια 13 χρονια, οταν σταματισαν να με βοηθανε ολα τα φαρμακα δοκομασα το cafergot. τςρα ειναι το μονο που βοηθαει αλλα εχς παθει εξαρτιση - πωναω καθε μερα και πρεπει να περνω υποθετα cafergot, καποιοσ μπορει να μου πει τι να κανω? γιατροι δεν βοηθανε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr M

Νεοφερμένος

Ο Dr M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Η καθημερινή χρήση οποιουδήποτε φαρμάκου που λαμβάνεται ως "παυσίπονο" (με την γενικότερη έννοια του όρου), φυσικά συμπεριλαμβανομένου του Cafergot, μπορεί να έχει σημαντικές αρνητικές επιπτώσεις στην υγεία σου και θα πρέπει να διακοπεί.

Ωστόσο, η διακοπή δεν είναι εύκολη, καθώς μπορεί να προκαλέσει, πρόσκαιρα έστω, επιδείνωση των ημικρανιών, αλλά και διάφορα άλλα προβλήματα.

Θα πρέπει να λάβεις προφυλακτική θεραπεία, ίσως και συνδυασμό 2 ή 3 φαρμάκων, για να μπορέσεις να μείωσεις και να σταματήσεις την κατάχρηση του Cafergot.

Αν η προφυλακτική θεραπεία δεν πετύχει, υπάρχει και η λύση της εισαγωγής σε νευρολογική κλινική και η πραγματοποιήση εκεί της διακοπής του φαρμάκου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aporw

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 1,053 μηνύματα.
Ειναι το πρωτο μου θεμα γι αυτο συγχωρεστε με αν το βαζω σε λαθος κατηγορια..:redface::redface:
Ενα θεμα που με απασχολει εδω και παρα πολυ καιρο ειναι οι ημικρανιες..υποφερω..:/::/: Το προβλημα ειναι πιο εντονο τα τελευταια περιπου 2 χρονια..σχεδον μερα παρα μερα υποφερω κυριολεκτικα απο ημικρανιες..σε σημειο που να μην μπορω να ανοιξω τα ματια μου..να μην θελω να βλεπω φως και ακουω θορυβο..να νιωθω τεραστια πιεση στα ματια..Βεβαια αυτη η κατασταση δεν ειναι καθε φορα που εχω ημικρανια αλλα πολλες φορες συμβαινει..ετσι ημουν δηλαδη την Κυριακη το απογευμα..
Εχω παει σε οφθαλμιατρο ο οποιος δεν διεκρινε κατι..
Εχετε παρομοια εμπειρια..?? Εχετε μηπως να προτεινετε κατι..? γιατι δεν μπορω να ζω μια ζωη με παυσιπονα..:/::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Έχεις τόσο συστηματικές ημικρανίες -> ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΕ ΝΕΥΡΟΛΟΓΟ, τι περιμένεις, να εκραγεί το κεφάλι σου;

:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aporw

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 1,053 μηνύματα.
Έχεις τόσο συστηματικές ημικρανίες -> ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΕ ΝΕΥΡΟΛΟΓΟ, τι περιμένεις, να εκραγεί το κεφάλι σου;

:confused:

απλα δεν ξερω σε τι γιατρο πρεπει να απευθυνθω..νευρολογο?παθολογο? μου εχουν πει και για ομοιοπαθητικη..αλλα δεν ξερω αν βοηθαει..:/::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
aporw, έχεις σκεφτεί αν φταίει ο τρόπος ζωής σου...;
καπνίζεις...; έχεις έντονη την αίσθησή του άγχους...; σε ταλαιπωρεί χρόνια ή είναι πρόσφατο...;
νιώθεις οτί είναι επικίνδυνος πόνος ή σου φαίνεται οτί είναι απλό σύμπτωμα...;
μην σε πανικοβάλλει, γιατί είναι γνωστό στάδιο για πολλούς..., μη σε καθυσηχάζει αυτό..., γιατί πρέπει να το αντιμετωπίσεις....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aporw

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 1,053 μηνύματα.
aporw, έχεις σκεφτεί αν φταίει ο τρόπος ζωής σου...;
καπνίζεις...; έχεις έντονη την αίσθησή του άγχους...; σε ταλαιπωρεί χρόνια ή είναι πρόσφατο...;
νιώθεις οτί είναι επικίνδυνος πόνος ή σου φαίνεται οτί είναι απλό σύμπτωμα...;
μην σε πανικοβάλλει, γιατί είναι γνωστό στάδιο για πολλούς..., μη σε καθυσηχάζει αυτό..., γιατί πρέπει να το αντιμετωπίσεις....

δεν αποκλειω τπτ..ναι καπνιζω..και ναι εχω και αγχος..αλλα αυτη ιστορια κραταει 2 χρονια τουλαχιστον τωρα..:/::/: που ναι καπνιζα και τοτε..αλλα δεν ειχα το αγχος που εχω τωρα..οταν εχω ημικρανια ειναι ενα απλο συμπτωμα πλεον για μενα..οταν ομως ειμαι οπως τηνμ Κυριακη με πιανει τρελλα..δεν ξερω αν τον εχεις νιωσει..αλλα δεν μπορεις να ανοιξεις ουτε τα ματια απο την πιεση που νιωθεις..:/::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Ειναι το πρωτο μου θεμα γι αυτο συγχωρεστε με αν το βαζω σε λαθος κατηγορια..:redface::redface:
Ενα θεμα που με απασχολει εδω και παρα πολυ καιρο ειναι οι ημικρανιες..υποφερω..:/::/: Το προβλημα ειναι πιο εντονο τα τελευταια περιπου 2 χρονια..σχεδον μερα παρα μερα υποφερω κυριολεκτικα απο ημικρανιες..σε σημειο που να μην μπορω να ανοιξω τα ματια μου..να μην θελω να βλεπω φως και ακουω θορυβο..να νιωθω τεραστια πιεση στα ματια..Βεβαια αυτη η κατασταση δεν ειναι καθε φορα που εχω ημικρανια αλλα πολλες φορες συμβαινει..ετσι ημουν δηλαδη την Κυριακη το απογευμα..
Εχω παει σε οφθαλμιατρο ο οποιος δεν διεκρινε κατι..
Εχετε παρομοια εμπειρια..?? Εχετε μηπως να προτεινετε κατι..? γιατι δεν μπορω να ζω μια ζωη με παυσιπονα..:/::/:

ακριβως το ιδιο σε χειροτερο βαθμο ομως ειχα εγω για 3 περιπου χρονια. ημικρανιες που με εκαναν να κλαιω απο τον πονο. θυμαμαι ξεκιναγε κανοντας με να βλεπω θολα στην αρχη για κανα 5λεπτο και μετα με αφορητους πονους στο κεφαλι που δε περναγαν ουτε με παυσιπονο ουτε με τιποτα. μονο αν ξαπλωνα στο κρεβατι σε θεοσκοτεινο μερος ημουν ΛΙΙΙΙΓΟ καλυτερα αφοτου ξυπναγα. ειχαμε παει σε οφθαλμιατρο, σε παθολογο και 2-3 φορες η μαμα μου με ετρεχε στο νοσκοκομειο στα επειγοντα γιατι νομιζα οτι θα πεθανω. ασχημες σκεψεις περνουσαν απο το μυαλο μου... ωσπου καταλαβα μετα απο 3 χρονια τι ηταν...













εβγαζα φρονημιτες και τα σιδερακια δε τους αφηναν να βγουν....:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aporw

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 1,053 μηνύματα.
ακριβως το ιδιο σε χειροτερο βαθμο ομως ειχα εγω για 3 περιπου χρονια. ημικρανιες που με εκαναν να κλαιω απο τον πονο. θυμαμαι ξεκιναγε κανοντας με να βλεπω θολα στην αρχη για κανα 5λεπτο και μετα με αφορητους πονους στο κεφαλι που δε περναγαν ουτε με παυσιπονο ουτε με τιποτα. μονο αν ξαπλωνα στο κρεβατι σε θεοσκοτεινο μερος ημουν ΛΙΙΙΙΓΟ καλυτερα αφοτου ξυπναγα. ειχαμε παει σε οφθαλμιατρο, σε παθολογο και 2-3 φορες η μαμα μου με ετρεχε στο νοσκοκομειο στα επειγοντα γιατι νομιζα οτι θα πεθανω. ασχημες σκεψεις περνουσαν απο το μυαλο μου... ωσπου καταλαβα μετα απο 3 χρονια τι ηταν...





εβγαζα φρονημιτες και τα σιδερακια δε τους αφηναν να βγουν....:redface:

:P:P μονο που εγω δεν φοραω σιδερακια..αρα δεν ειναι αυτο..:/: παντως με τους αφορητους πονους σε καταλαβαινω απολυτα..:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,321 μηνύματα.
ειναι ψιλοαγνωστο γιατι συμβαινουν οι ημικρανιες, ειναι μαλλον συνδρομη κατασταση γιαυτο.

ασπιρινη μαζι με καποιο οποιοειδες κανει θαυματα, οπως επισις και η εργοταμινη παλιοτερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
απλα δεν ξερω σε τι γιατρο πρεπει να απευθυνθω..νευρολογο?παθολογο? μου εχουν πει και για ομοιοπαθητικη..αλλα δεν ξερω αν βοηθαει..:/::/:

Η ομοιοπαθητική λέγεται πως έχει πολύ ευεργετικά αποτελέσματα στις ημικρανίες, μάλιστα μπορείς να διαβάσεις περισσότερα στο λινκ αυτό, για την έρευνα που έγινε ειδικά για τις ημικρανίες και την ομοιοπαθητική στο νοσοκομείο Γεννηματάς:
https://www.classical-homeopathy.gr/texts/research_migraine.htm

Δεν έχεις να χάσεις τίποτα ακολουθώντας μια ομοιοπαθητική θεραπεία για τις ημικρανίες σου, αφού τα φάρμακά της δεν έχουν παρενέργειες. Το πολύ-πολύ να μην δεις βελτίωση και να ακολουθήσεις μια αλλοπαθητική θεραπεία. Καλύτερα πάντως αν δοκιμάσεις την ομοιοπαθητική, να το κάνεις τώρα που ο οργανισμός σου είναι παρθένος από άλλου είδους θεραπεία και τα αποτελέσματά της μπορούν να φανούν ή να μην φανούν, άμεσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Burp

Δραστήριο μέλος

Η Burp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 786 μηνύματα.
και μένα με πιάνουν μερικές φορές, συνήθως όταν έχω άγχος, ευτυχώς όμως όχι σε μεγάλο βαθμό(παρ'όλα αυτά μου χει συμβεί και είναι πολύ εκνευριστικό):/:

ασπιρινη μαζι με καποιο οποιοειδες κανει θαυματα

αν εννοείς οπιοειδές τότε είναι αλήθεια κάνει καλό:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ria82

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η silence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Aνυποφορο θεμα!!
υποφερω χρονια απο ημικρανιες, μου δημιουργουνται οταν νευριαζω, οταν εχω πολυ στρες και οταν ξυπνησω αποτομα!!
εχει υπαρξει περιοδος που ειχα καθε μερα!!
ειναι ανυποφορο αυτο το πραγμα με καταστρεφει γιατι πολυ απλα πινω πολλα χαπια!!

δεν θα ξεχασω το καλοκαιρι, ειχα ξυπνησει απο το πρωι για να παω σχολη εγραφα μαθημα!! αμεσως μετα ηρθε και με πηρε ο φιλος μου να ανεβουμε στο οακα( acdc) η συναυλια ξεκινουσε αν θυμαμαι καλα κατα τις 8 και εμεις ημασταν εκει απο τις 4!!
εγω απο το πρωι υπεφερα, δεν με επιανε τιποτα οποτε μεχρι το βραδυ καταλαβαινετε οτι που απλα δεν αντεξα!!

οταν φυγαμε απο κει με το τραινο κοιμηθηκα στην αγκαλια του και δεν καταλαβαινα τιποτα!!!

πολυ κριμα γιατι δεν την ευχαριστηθηκα κ τοσο πολυ!!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Έχεις τόσο συστηματικές ημικρανίες -> ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΕ ΝΕΥΡΟΛΟΓΟ, τι περιμένεις, να εκραγεί το κεφάλι σου;

:confused:

Kαι εγω αυτο εκανα,αν και εγω δεν εχω ημικρανιες μαλλον,αλλα ενα αλλο τυπο πονοκεφαλου και ξεκινησε το χειροτερο τριμηνο της ζωης μου..:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
αν ενδιαφέρεσαι για εναλλακτική ιατρική και δεν θέλεις να πάρεις φάρμακα (που ούτως ή άλλως πιθανότατα δεν θα βοηθήσουν) μπορείς να κάνεις ομοιοπαθητική, ή οστεοπαθητική https://www.osteopathy.gr ή και τα δύο.

περαστικά

jrot σκέψου το κι εσύ, επίσης περαστικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
αν ενδιαφέρεσαι για εναλλακτική ιατρική και δεν θέλεις να πάρεις φάρμακα (που ούτως ή άλλως πιθανότατα δεν θα βοηθήσουν) μπορείς να κάνεις ομοιοπαθητική, ή οστεοπαθητική https://www.osteopathy.gr ή και τα δύο.

περαστικά

jrot σκέψου το κι εσύ, επίσης περαστικά

Εγω ομοιοπαθητικη ειχα κανει αλλα δεν εκανε τιποτα..Πολλα λεφτα τζαμπα..

Θα ψαξω και αυτη τη οστεοπαθητικη να δω τι θα γινει..

Εγω ειχα βρει ανακουφιση μονο με κατι χαπια που μου ειχαν δωσει,αλλα δεν κανει να τα παιρνεις για πολυ καιρο..μολις τα εκοψα ξαναρχισαν..:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ειδικος στην τηλεοραση ελεγε οτι προβληματα στο πεπτικο μπορουν να δημιουργησουν επηρεασουν το κεφαλι..πονους ,ημικρανιες κλπ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr M

Νεοφερμένος

Ο Dr M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
...Εγω ειχα βρει ανακουφιση μονο με κατι χαπια που μου ειχαν δωσει,αλλα δεν κανει να τα παιρνεις για πολυ καιρο..μολις τα εκοψα ξαναρχισαν..:mad:

Δεν είναι πάντα σωστό αυτό.

Συνήθως, οι φαρμακευτικές θεραπείες που συστήνονται για την πρόληψη των ημικρανιών είναι ασφαλείς και για μακροχρόνια λήψη.

Απλά σε ενημερώνω ότι κάποια από τα φάρμακα αυτά χρησιμοποιούνται και σε άλλες ενδείξεις (αρρυθμίες, υπέρταση, επιληψία) και εκεί οι ασθενείς τα λαμβάνουν, σε μεγαλύτερες δόσεις από ό,τι στην ημικρανία, εφ' όρου ζωής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aporw

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 1,053 μηνύματα.
σημερα πηγα στον οφθαλμιατρο..μου ειπε μετα απο βυθοσκοπηση που μου εκανε οτι εμφανισα στο ενα ματι αστιγματισμο..και να αλλαξω γυαλια..κι οτι ισως ηρεμησουν οι ημικρανιες..για να δουμε..:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top