Πόσους καφέδες πίνετε την ημέρα;

Πόσους συνήθως καφέδες ανά ημέρα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 364)
  • Με το ζόρι έναν (σπάνια πίνω καφέ)

    Ψήφοι: 78 21.4%
  • Έναν - Δύο

    Ψήφοι: 132 36.3%
  • Τρείς - Τέσσερις

    Ψήφοι: 31 8.5%
  • Τέσσερις - Πέντε

    Ψήφοι: 13 3.6%
  • Περισσότερους

    Ψήφοι: 9 2.5%
  • Δεν πίνω καφέ

    Ψήφοι: 101 27.7%

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Πίνω 3 τη μέρα όταν είμαι στη σχολή και 1-2 τη μέρα οταν είμαι σε διακοπές. Κοστίζουνε κιόλας ρε γαμώ το :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ολα τα πιθανα ωραρια και ολες της πιθανες ωρες εχω κοιμιθει, οτι και να κανω παντα κουτουλαω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
ο τύπος με τα κουμπάκια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Δεν πίνω(είμαι κι ο κουμπάκιας:P ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Το καλοκαίρι πίνω κανα 2. Τον χειμώνα όμως τους κόβω λίγο γιατί προτιμώ φραπέ. Κανέναν γαλλικό μόνο όταν έχει κρύο. Αν ξέρουν να μου πουν τον καφέ πίνω και έναν ελληνικό!!! :D :D Άλλα όποτε είμαι στην Πρίγκιπω απέναντι από το τουρκικό προξενείο πίνω ελληνικό πάντα! Πολύ ωραίος καφές, όποιος έρθει Θεσσαλονίκη να πάει να πιεί καφέ εκεί!!:P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Χμμμ.. εξαρτάται…μπορεί να πιω δυο καφέδες, μπορεί να μην πιω και κανέναν.
Σήμερα π.χ. ήπια ένα καφεδάκι σε μια συνάδελφο..

Προτιμώ το καλοκαίρι τον φρέντο και το χειμώνα γαλλικό..
τον νες και τον φραπέ τους έχω κόψει εδώ και κάτι χρόνια ..από τότε που ήμουν φοιτήτρια επειδή στις εξεταστικές πίναμε απίστευτες ποσότητες και πραγματικά τους σιχάθηκα :sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Άπειρους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drteddy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο drteddy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
Μου αρέσει πολύ ο καφές, αλλά με πιάνει, ιδίως το καλοκαίρι που είμαι σχετικά ξεκούραστος και δεν μπορώ να κοιμηθώ...όπως τώρα...:P
Φραπέ το καλοκαίρι και άφθονο γαλλικό το χειμώνα, τον οποίο (γαλλικό) δεν μπορώ να μετρήσω...μιλάμε για μεγάλη ποσότητα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

songless_bird

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο songless_bird αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 345 μηνύματα.
Δεν πινω:) μια φορα πηγα να δοκιμασω και ανακατευτικα. Ουτε απο καφεκοπτειο απ'εξω δεν μπορω να περασω:sick: Και ποτε δεν ειχα προβλημα να μεινω ξυπνιος. Αναρωτηθηκατε ποτε αν η καφεινη εχει αντικαταστησει καποια ουσια του εγκεφαλου που σας βοηθαει να μενετε ξυπνιοι και πλεον χωρις καφεινη δεν μπορειτε ουτε να ξυπνησετε?...Δεν νομιζω ο πρωινος καφες να ειναι μονο συνηθεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δεν πινω:) μια φορα πηγα να δοκιμασω και ανακατευτικα. Ουτε απο καφεκοπτειο απ'εξω δεν μπορω να περασω:sick: Και ποτε δεν ειχα προβλημα να μεινω ξυπνιος. Αναρωτηθηκατε ποτε αν η καφεινη εχει αντικαταστησει καποια ουσια του εγκεφαλου που σας βοηθαει να μενετε ξυπνιοι και πλεον χωρις καφεινη δεν μπορειτε ουτε να ξυπνησετε?...Δεν νομιζω ο πρωινος καφες να ειναι μονο συνηθεια.

Ο πρωινος καφες εκρινει αδρεναλινη με αποτελεσμα να ξυπνας πιο ευκολα, απο εκει και περα ειτε δεν πιεις κανεναν ητε πιεις 100 ιδεα σου ειναι οτι θα ξυπνισεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Εγώ είμαι με τον songless_bird.
Πέρα από το ψυχολογικό ο εγκέφαλος μας είναι λεπτή χημική ισορροπία ουσιών που άλλες παράγει ο ίδιος και άλλες τις παίρνει απέξω!
Όταν αρχίσεις να αυξάνεις την εξωτερικά τροφοδοτούμενη ούσιά τότε κάποια άλλη πρέπει να παρει πόδι και συνήθως είναι μια που παράγει μόνος! Ο μηχανισμός αύξησεις και μείωσεις παραγωγής κάποιων ουσιών στον εγκέφαλο είναι πολλές φορές βραδύς συνεπώς όταν η εξωτερική τροφοδοσία σταματήσει η χημική ισοροπία δεν αποκαθίσταται φυσιολογικά παράγοντας έτσι ανωμαλίες που εκδηλώνονται στα απλοικά τους ως πονοκέφαλοι μέχρι και σε πιο χοντρές εξαρτήσεις σε σπασμούς!
Έτσι ακριβώς λειτουργεί και η νικοτίνη στον εγκέφαλο αλλά και τα ναρκωτικά πέρα από την ψυχολογική εξάρτηση (που είναι και αυτή μια χημική αντίδραση στο μυαλό)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lilith

Δραστήριο μέλος

Η Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας. Έχει γράψει 608 μηνύματα.
Το καλοκαίρι φραπέ τέσσερεις - πέντε, τουλάχιστον.

Το χειμώνα γαλλικούς, πολλούς... όμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
άσχετο αλλα αν δεν ρωτήσω την lilith μετά την απάντηση που έδωσε θα σκάσω (και δεν το θέλουμε αυτό εεε?? :P)
Βρε κουκλα μου... και κοιμάσαι κι ολας τις νύχτες ή το παίζεις κουκουβάγια? :P

Νταξ και γω όταν έπινα νες καφέ (προ εγκυμοσύνης) επινα 3 τη μέρα... αλλά 3 το πολύ!

σορρυ για το οφφ τοπικ αγαπημένοι μου admins και λοιποί Mods :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

daemon

Νεοφερμένος

Ο daemon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Εγώ πίνω πολύ καφέ. Το καλοκαίρι σπίτι φτιάχνω και πίνω παγωμένο Νες (τον καραβίσιο που λέμε - καφές, παγωμένο νερό, μια ιδέα γάλα και ανακατεύουμε με ό,τι βρούμε, συνήθως καλαμάκι ή κουταλάκι, μέχρι να βαρεθούμε). Έξω πίνω φρέντο ή Φραπέ με λίιιιιιιιιιιιιγο γάλα. Το χειμώνα ο καραβίσιος γίνεται Νες (με ελάχιστο αφρό) και ο φρέντο Γαλλικός ή Καπουτσίνο. Ο Φραπέ γίνεται επίσης Νες. 3 - 4 την ημέρα συνολικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

sensei

Νεοφερμένος

Ο sensei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Το καλοκαίρι πίνω συνήθως 2 φραπέδες τη μέρα και το χειμώνα ένα "τσουκάλι" γαλλικό καφέ κάθε μέρα. ("τσουκάλι"=γυάλα της καφετιέρας)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
εγω παλι δεν πινω ποτε.. εκτος απο οταν ειναι να μου πουν το φλιτζανι.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Βρε κουκλα μου... και κοιμάσαι κι ολας τις νύχτες ή το παίζεις κουκουβάγια? :P
Δεν κοιμάτε!:P .Πάντως τόση καφέδες είναι πολύ κακό για την υγεία!Ειδικά φραπέδες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
κανέναν, δε με παίρνει με τόσα νεύρα :mad: :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sotiria

Νεοφερμένος

Η Sotiria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Εγώ πίνω πάρα πολλούς καφέδες...Μπορεί να φτάσουν και τους έξι, ή τους εφτά...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aria

Νεοφερμένος

Η Aria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Sotiria,τόσοι καφέδες την ημέρα δεν είναι καλό!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top