Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,032 μέλη και 2,416,471 μηνύματα σε 75,354 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 559 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Αχ αυτοί οι γονείς...

αδαμαντια52071 (νυσταλέα)

Διακεκριμένο μέλος

H νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,636 μηνύματα.

H αδαμαντια52071 έγραψε: στις 14:04, 31-08-11:

Δυστυχως ή ευτυχως η μητερα μου ποτε δεν με φωναζει με υποκοριστικα.
Ο πατερας μου...ισως.....μερικες φορες...οταν εχει τα κεφακια του....

Ξερετε ,διαβασα και τις 4 σελιδες του θρεντ και ...πως να το πω.....ζηλεψα?

Και οι δικοι μου γονεις ανησυχουν και πιστευω νοιαζονται αλλα ειδικα το δευτερο δεν το δειχνουν και τοσο.Δεν συνηθιζουν να με υποστηριζουν λογου χαρη ,ουτε να μου χαιδευουν τα αυτια,αν πετυχω σε κατι ..δεν θα μου πουν μπραβο ή θα μου πουν ενα <<Μπραβο,συγχαρητηρια>> τελειως ξερα..
Θα πω ενα παραδειγμα...Φετος στην πρωτη λυκειου στο α τετραμηνο εβγαλα 19,5..Ενταξει,το χαρηκα πολυ...[Ακουγεται παιδικο το ξερω..]Οταν το ακουσαν μου ειπαν Συγχαρητηρια αλλα μετα ειπαν και γιατι πηρες Αρχαια 18 ?Αν ειχες παρει 19 θα ειχες 19,7.....

Γενικα ,δεν με υποστηριζουν ιδιαιτερα....Λες ,πως θελεις να πετυχεις στην ταδε υψηλη σχολη...(οχι ιατρικη ...) και σου λενε συνεχεια...καλα γραψε πρωτα και θα δουμε .....
Καταφερνεις κατι ..και μετα ακους....εεε καλα ...μην κανεις και ετσι....

Αυτο με στεναχωρει ιδιαιτερα...Οπως το γεγονος οτι ενω ολοι οι φιλοι/ες του υπερηφανευονται ΣΥΝΕΧΕΙΑ για τα παιδια τους και τα κατορθωματα τους εμενα οι δικοι οταν μιλανε για εμενα συνηθιζουν κ λενε :<<EE,ειναι καλη μαθητρια...Τα καταφερνει..Θα δουμε...>>

Οπως και το κανεις λοιπον,αυτο σου δημιουργεθ αργοτερα ανασφαλειες....Γιατι σκεφτεσαι απο μεσα σου και λες...<<Εχμ,για να λενε αυτα..Μαλλον δεν αξιζω για το Πολυτεχνειο ή την Κτηνιατρικη και πρεπει να προσγειωθω λιγο...>> ή σκεφτεσαι πως ολα τα αλλα παιδια ειναι εξυπνοτερα/ομορφοτερα/καλυτερα/πιο ευγενικα/πιο προσειλωμενα στους στοχους τους ....πιο ...πιο .....πιο ...και οτι εσυ εισαι ενα τιποτα....

Γι αυτο οσο και να σας ενοχλει και να σας σπαει τα νευρα ενδεχομενως ,αισθανθειτε και λιιιιιιιιιιιιιγο τυχεροι γιατι ειναι καλυτεροι το συναισθημα της δυσφοριας (απο υπερβολικη αγπη & φροντιδα) παρα της ελλειψης αυτων....
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Μάξιμος

Περιβόητο Μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Σκηνοθέτης . Έχει γράψει 1,486 μηνύματα.

O Μάξιμος έγραψε: στις 23:55, 31-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από alis
Με εκνευριζει οταν αντι να με πουν με το ονομα μου με λενε με του αδερφου μου..(ο μπαμπας μου μονο απο αφηρημαδα) και επισης λενε τον αδερφο μου με το δικο μου....Φανταστειτε να ειχαμε και το ιδιο φυλο!!!!
Ναι! Εχεις απόλυτο δίκιο και εσύ, αλλά και όλα τα παιδιά!
Τι να κάνουμε εμείς οι γονείς σας;
Είναι αμέτρητες οι περιπτώσεις που έχουν ζήσει οι γονείς τα αποτελέσματα μιας πράξης των παιδιών τους.
Δεν μπορώ να ξεχάσω την εξής περίπτωση: << χτυπάει το τηλέφωνο στις τρεις το πρωί και ούτε λίγο ούτε πολύ, τους λέει ότι το παιδί τους είναι στο νοσοκομείο.
Πηγαίνουν και διαπιστώνουν τον θάνατο του.
Ναι έτσι ξερά το γράφω, γιατι έτσι ξερά το άκουσε από το τηλέφωνο.
Το αποτέλεσμα είναι να μη ξεχνά τη στιγμή που άφησε τα κλειδιά του αυτοκινήτου σε εμφανές σημείο και ο δεκαπεντάχρονος γιος, πήρε το αυτοκίνητο και έκανε <<σούζες>>. Γιατι για να καρφωθείς στην κολώνα της ΔΕΗ με 150 χιλμ μόνο κάνοντας σούζες γίνεται.

Παιδιά, άκρη δε σας βρίσκουμε εμείς που επωμιστήκαμε τον ρόλο των γονιών σας.
Και να φαντασθείτε πως για κάθε χτύπημα σας, εσείς πονούσατε, αλλά σε εμάς το δάκρυ φούντωνε και μας πρόδιδε.
Οσο και αν θέλαμε να κρυφτούμε….

Αλλά, δε θέλω να σας κουράσω. Μοναχά ένα πράγμα θα σας πω ακόμα. Γυρίστε το αυτάκι σας όταν μιλάμε και ακούστε αυτό που θέλουμε να σας πούμε. Ισως αυτό που ακούσετε, να σας βοηθήσει σε κάποια στιγμή…
Να είστε καλά ότι και αν κάνετε στην ζωή σας…
Ενας αδιόρθωτος πατέρας! Αν θέλετε και κακός, ας το πάρει το ποτάμι. Και κακός…
Μα πάνω από όλα ΑΝΘΡΩΠΟΣ! Πάνω από όλα πατέρας…
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Μάξιμος : 01-09-11 στις 01:59.
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε: στις 17:32, 11-03-14:

Αν και έχω δύο εξαιρετικούς γονείς, με τους οποίους -ως ανύπαντρη- συγκατοικώ, κάποιες φορές με πνίγει η υπερπροστασία τους. Για παράδειγμα: πέρασα πρόσφατα μια γρίπη κι ενώ έχω γίνει καλά εδώ και δύο εβδομάδες, διαρκώς με ρωτάνε μήπως νιώθω ατονία. Ξέρω ότι το κάνουν από ενδιαφέρον, αλλά χωρίς να το θέλουν με πιέζουν. Τους αγαπώ πάρα πολύ και αναγνωρίζω τις θυσίες τους. Το έχουμε συζητήσει πολλές φορές αυτό το θέμα και αναγνωρίζω ότι είναι πάνω από τις δυνάμεις τους να αλλάξουν. Γι' αυτό δεν θέλω να τους στενοχωρώ, αλλά έχω μια ηλικία για να με αντιμετωπίζουν σαν παιδί. Είναι βέβαια γενικό το φαινόμενο στην Ελλάδα. Οι Έλληνες γονείς γενικώς είναι υπερπροστατευτικοί.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φυσικός . Έχει γράψει 7,411 μηνύματα.

O Dias έγραψε: στις 23:22, 11-03-14:

Ας γράψω κι εγώ το παράπονό μου από τη μητέρα μου. Είναι χρυσή και εξαιρετική σε όλα, όμως έχει ένα "ελάττωμα" που ώρες-ώρες με εκνευρίζει. Είναι γιατρός και υπερβολική στα θέματα της υγείας. Από μικρό παιδί δεν τολμούσα να βήξω και με πλάκωνε στα σιρόπια. Το "βιξ" είχε γίνει το συνηθισμένο μου άρωμα. Αυτός ο λαιμός μου ήταν το καθημερινό της χόμπι. Από τους πρώτους είχα κάνει εμβόλιο για την Η1Ν1. Καθώς μεγάλωσα ηρέμησε κάπως, αλλά όχι και εντελώς. Κάθε χρόνο με βάζει και κάνω ένα τρισέλιδο μικροβιολογικές εξετάσεις. Πολύ πρόσφατα είχα κρυολογήσει και εκείνη έλειπε στο εξωτερικό, οπότε με έβαλε στο skype και μου έκανε τηλεϊατρική (βήξε, βγάλε τη γλώσσα σου, φέρε το μάτι πιο κοντά στην κάμερα). Ουφ! Τα είπα! (Όμως παρά όλα αυτά, την αγαπάω τη μανούλα μου).

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dimitris_Väinämöinen (Δημητρης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος . Έχει γράψει 966 μηνύματα.

O Dimitris_Väinämöinen Όλα είναι ψευδαίσθηση... έγραψε: στις 02:11, 12-03-14:

Αρχική Δημοσίευση από Dias
Ας γράψω κι εγώ το παράπονό μου από τη μητέρα μου. Είναι χρυσή και εξαιρετική σε όλα, όμως έχει ένα "ελάττωμα" που ώρες-ώρες με εκνευρίζει. Είναι γιατρός και υπερβολική στα θέματα της υγείας. Από μικρό παιδί δεν τολμούσα να βήξω και με πλάκωνε στα σιρόπια. Το "βιξ" είχε γίνει το συνηθισμένο μου άρωμα. Αυτός ο λαιμός μου ήταν το καθημερινό της χόμπι. Από τους πρώτους είχα κάνει εμβόλιο για την Η1Ν1. Καθώς μεγάλωσα ηρέμησε κάπως, αλλά όχι και εντελώς. Κάθε χρόνο με βάζει και κάνω ένα τρισέλιδο μικροβιολογικές εξετάσεις. Πολύ πρόσφατα είχα κρυολογήσει και εκείνη έλειπε στο εξωτερικό, οπότε με έβαλε στο skype και μου έκανε τηλεϊατρική (βήξε, βγάλε τη γλώσσα σου, φέρε το μάτι πιο κοντά στην κάμερα). Ουφ! Τα είπα! (Όμως παρά όλα αυτά, την αγαπάω τη μανούλα μου).

Νταξ ειναι λογικο να ανησυχει γιατι σε αγαπαει παρα πολυ! Ολοι οι σωστοι γονεις θελουν το καλυτερο για τα παιδια τους και ανησυχουν για αυτα ακομα και αν κατανταει κουραστικο καποιες φορες... Οταν γινουμε και εμεις καποτε γονεις πιστευω θα τους καταλαβουμε 100% Παντως και εγω σπαζομαι ειδικα με τις εξετασεις
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,059 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε: στις 12:23, 13-03-14:

Εκνευρίζομαι όταν γίνονται υπερπροστατευτικοί χωρίς λόγο..
Αλλά οκ εν μέρει προσπαθώ να τους καταλάβω γονείς είναι..
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

athinouli

Δραστήριο Μέλος

H athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 272 μηνύματα.

H athinouli :) έγραψε: στις 17:40, 31-05-14:

γονεις.. αχχ! δεν μπορω να βρω ελαττωμα στους δυο ηρωες μου ως προς την σχεση που εχουμε μεταξυ μας.. νοιωθω ευλογημενη που ο θεος μου δωσε τετοιους γονεις..
α μολις βρηκα.. η μαμα μερικες φορες μου παιρνει πραγματα χωρις να με ρωταει και την μαλωνω αλλα οκαυ κανεις δεν ειναι τελειος.. δεκτον..
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε: στις 23:37, 14-07-15:

Αρχική Δημοσίευση από athinouli
γονεις.. αχχ! δεν μπορω να βρω ελαττωμα στους δυο ηρωες μου ως προς την σχεση που εχουμε μεταξυ μας.. νοιωθω ευλογημενη που ο θεος μου δωσε τετοιους γονεις..
Το ίδιο έχω να πω κι εγώ. Οι γονείς μου είναι εξαιρετικοί.
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε: στις 23:18, 02-03-16:

Για τους γονείς μου έχω να πω τα καλύτερα. Ωστόσο, είναι υπερπροστατευτικοί ξεπερνώντας τα όρια κάποιες φορές. Ευτυχώς τώρα άφησαν εμένα κι ασχολούνται όλο με την αδερφή μου, που μένει τα τελευταία 2 χρόνια στη Ρόδο και καθίσταται επίτοκη. Την έχουν τρελάνει. Κάθε λίγο και λιγάκι την παίρνουν τηλέφωνο να δουν τι κάνει. Κι εγώ τη λατρεύω την αδερφή μου, αλλά μιλάω μια φορά τη μέρα μαζί της. Με τον άντρα της μένει. Δεν θέλω να της γίνομαι και φορτική, δεδομένου ότι, αν με χρειαστεί, θα κάνω τα αδύνατα δυνατά να είμαι δίπλα της.
Σήμερα λοιπόν η μικρή τα πήρε λίγο και είπε στους γονείς μου ότι το έχουν παρακάνει. Τους το λέω κι εγώ, αλλά.... τι να κάνουμε; Δεν αλλάζουν.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

timonierhs

Περιβόητο Μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,243 μηνύματα.

O timonierhs έγραψε: στις 23:33, 02-03-16:

Όλοι έχουμε αυτό το θέμα με τους γονείς, άλλοι σε μικρότερο κι άλλοι σε μεγαλύτερο βαθμό. Πολλές φορές κι εμείς έχουμε δίκιο. Κάποιες καταστάσεις μας φτάνουν στα όρια κι αντιδρούμε έντονα. Βέβαια, όταν κάποια στιγμή στο μέλλον έρθει εκείνη η στιγμή που θα φτάσουμε σε σημείο να μας λείψουν τέτοια "ενοχλητικά περιστατικά" θα έχουμε ήδη καταλάβει ότι είναι πλεον πολύ αργά για να τα ξαναζήσουμε έστω και μια φορά...
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,825 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε: στις 22:09, 07-03-16:

Εμένα με έκραξε επειδή γύρισα ξημερώματα, πιωμένη και ξέρασα.
Ότι θα καταντήσω αλκοολική και ναρκωμανής κι ότι έχω μπλέξει, ότι έχω κακές παρεές, ότι όλο λείπω από το σπίτι και ότι όλο το σόι με σχολιάζει, ότι ντρέπεται για μένα, ότι την έχω αρρωστήσει και ένα σωρό άλλα.

>.<
λες και αυτό το κάνω κάθε μέρα ξέρωγω και είμαι σε τελικό στάδιο. OMAGAAAD.
10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε: στις 22:38, 07-03-16:

Πάνω που είχα ησυχάσει από την υπερπροστασία των γονέων μου, γιατί είχαν πέσει με τα μούτρα στην αδερφή μου, τώρα που έχω γαστρεντερίτιδα και έχω σπάσει και το χέρι μου αρχίσανε πάλι τα ίδια, να μου λέει, λόγου χάρη, η μητέρα μου να πιω το γάλα μου, άκουσον άκουσον. Καταλαβαίνω ότι το κάνει από αγάπη, αλλά από ένα σημείο και μετά γίνεται κουραστικό.
Δεν θέλω όμως να μείνω σ' άλλο σπίτι, τους ψυχοπονάω, γιατί είναι μεγάλοι άνθρωποι.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BLUE SEA : 07-03-16 στις 22:46.
Παράθεση

timonierhs

Περιβόητο Μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,243 μηνύματα.

O timonierhs έγραψε: στις 22:58, 07-03-16:

Αρχική Δημοσίευση από prinCess.
Ότι θα καταντήσω αλκοολική και ναρκωμανής κι ότι έχω μπλέξει, ότι έχω κακές παρεές, ότι όλο λείπω από το σπίτι και ότι όλο το σόι με σχολιάζει, ότι ντρέπεται για μένα, ότι την έχω αρρωστήσει και ένα σωρό άλλα.

>.<
Κάτι μου θυμίζει αυτό
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 12,134 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε: στις 09:57, 08-03-16:

>.<
Επειδή μου φαίνονται αρκετά βαριές κουβέντες αυτές, νομίζω ότι απλά διοχέτευσε όλη την ανησυχία της για εκείνο το βράδυ με τον λάθος τρόπο. Αλλιώς τι να πω, υπομονή

Εμένα δεν είναι ευχαριστημένοι με ό,τι και να κάνω. Βγαίνω πολύ στα πρώτα 3 έτη που έχω τον χρόνο --> γιατί βγαίνεις τόσο πολύ, και γυρνάς αργά, και εμείς ανησυχούμε, και δεν κοιμόμαστε, μπλα μπλα μπλα.

Ελαττώνω στο 1/3 τις εξόδους ειδικά στο προηγούμενο εξάμηνο γιατί ήταν σαν να περνούσα δεύτερες πανελλήνιες (πιο συμπυκνωμένες) και όταν είχα χρόνο ήθελα απλά να σαπίζω --> γιατί δεν βγαίνεις, κορίτσι της ηλικίας σου, και κάθεσαι μέσα, και δεν κοινωνικοποιείσαι αρκετά, και δεν έχεις καλές παρέες αν μιλάτε μόνο από το facebook/κινητό.

Αυτό το εξάμηνο που βγαίνω περισσότερο (όχι ότι φτάνω τα ρεκόρ των πρώτων 2 ετών, νομίζω κάπου στο ενδιάμεσο), ξεκινήσαμε με αυτή την φοβερή ατάκα του να είσαι ντυμένη, στολισμένη, με τα κλειδιά στο ένα χέρι και κρατώντας το πόμολο της εξώπορτας με το άλλο και σε ρωτάνε, και καλά γλυκά και αθώα "Θα βγεις; Θα αργήσεις πολύ να γυρίσεις;". Όχι ετοιμάστηκα έτσι για να βγω να πετάξω τα σκουπίδια και σε 2' είμαι πίσω. -.-

Πάντως να ξέρετε, βρίσκω αρκετά αποστομωτική την ατάκα "αν σπούδαζα σε άλλη πόλη δεν θα..." και κολλάτε από δίπλα ό,τι σας βολεύει. Σε μένα πιάνει αρκετά συχνά, κυρίως γιατί είναι αλήθεια, αν σπούδαζα αλλού θα μιλούσαμε μια φορά την μέρα και θα μάθαιναν (αν μάθαιναν) ότι ξενύχτησα στο επόμενο report.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

vassilis498

Επιφανές Μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 5,783 μηνύματα.

O vassilis498 έγραψε: στις 10:01, 08-03-16:

"αν σπούδαζα σε άλλη πόλη θα κανα μπάφους κάθε μέρα και δε θα νοιαζε κανέναν τώρα βολευτείτε με τις εξόδους στις 6 το πρωί"
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 8,406 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε: στις 18:07, 08-03-16:

Δεν ξέρω γιατί το κοροϊδεύετε. Όταν φοιτάς σε διαφορετική πόλη προφανώς έχεις περισσότερες επιλογές και πιο ελεύθερη ζωή.
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,825 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε: στις 19:30, 11-03-16:

Αρχική Δημοσίευση από Ερινύς
Επειδή μου φαίνονται αρκετά βαριές κουβέντες αυτές, νομίζω ότι απλά διοχέτευσε όλη την ανησυχία της για εκείνο το βράδυ με τον λάθος τρόπο. Αλλιώς τι να πω, υπομονή
Νε μωρέ, αφορμή έψαχνε να μου τα πει μαζεμένα.
Πολύ βαριές κουβέντες, ακόμα δεν της μιλάω, έχω αδειάσει.
Παράθεση

vassilis498

Επιφανές Μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 5,783 μηνύματα.

O vassilis498 έγραψε: στις 20:01, 11-03-16:

Επειδή πολλοί δυστυχώς δε καταλαβαίνουν τι λένε σε περιπτώσεις όπου ξεπερνούν τα όρια τους κόβεις το βήχα επί τόπου. Εκεί λες "αν ντρέπεσαι για μένα πέταξέ με απ' το σπίτι αποκλήρωσέ με και θα σου κάνω τη χάρη να μη σε ξανά ντροπιάσω" και τους βλεπεις να καταπίνουν τα λόγια τους.
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,453 μηνύματα.

O fockos έγραψε: στις 20:13, 11-03-16:

παιδιά οι περισσότεροι γονείς ειναι άστα να πάνε. Το κόλπο είναι να απέχεις από αυτούς όσο περισσότερο γίνεται για να σου φέρονται καλύτερα. Επίσης από μια ηλικία και μετά πρέπει να είσαστε όσο το δυνατό ανεξάρτητοι οικονομικά γιατί κυρίως αυτό φοβούνται. Οι περισσότεροι δε μπορούν να καταλάβουν ότι στην εποχή τους το κράτος μοίραζε εργασίες ενώ τώρα ο νέος παλεύει με την ανεργία.

Επίσης οι γονείς έχουν την τάση να συγκρίνουν τα παιδιά τους με άλλα παιδιά. Πολλές φορές είναι παράλογοι π.χ. ένα παιδί να διαπρέπει στον αθλητισμό ή να έχει ανοίξει μια πολύ καλή επιχειρηση π.χ. κουρείο και οι γονείς του να το συγκρίνουν με την κόρη της Κατίνας η οποία είναι επιστήμονας φιλόλογος και δουλεύει (σε ιδιαίτερα) και ειναι μορφωμένη.

Αυτό που θέλουν οι γονείς για να συμπεριφέρονται σωστά είναι να τους βλέπουμε αραιά και που και να είμαστε μακριά από αυτούς .
>.<

Εγώ παλιά (εμενα σε άλλη πόλη) τους έπαιρνα τηλ τώρα μαμά θα κοιμηθώ ή θα διαβάζω όλο το βράδυ και έβγαινα οποτε ήθελα. Και οι γονείς μου ξαφνικά μου είπανε βγες καμιά μέρα έξω ολη μέρα σπιτι είσαι.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fockos : 11-03-16 στις 20:22.
Παράθεση

Superhuman (Νικηφόρος)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 549 μηνύματα.

O Superhuman έγραψε: στις 03:55, 17-03-16:

Αρχική Δημοσίευση από BLUE SEA
Πάνω που είχα ησυχάσει από την υπερπροστασία των γονέων μου, γιατί είχαν πέσει με τα μούτρα στην αδερφή μου, τώρα που έχω γαστρεντερίτιδα και έχω σπάσει και το χέρι μου αρχίσανε πάλι τα ίδια, να μου λέει, λόγου χάρη, η μητέρα μου να πιω το γάλα μου, άκουσον άκουσον. Καταλαβαίνω ότι το κάνει από αγάπη, αλλά από ένα σημείο και μετά γίνεται κουραστικό.
Δεν θέλω όμως να μείνω σ' άλλο σπίτι, τους ψυχοπονάω, γιατί είναι μεγάλοι άνθρωποι.

Sorry που γίνομαι αδιάκριτος, αλλά έχεις φτάσει σχεδόν 40 χρονών και δεν θες να φύγεις από το πατρικό σου; Δεν είναι λίγο περίεργο αυτό;
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια