Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,106 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,276 μηνύματα σε 74,663 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Φαντάζεστε έναν κόσμο...

ines (Ινές)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ines
H Ινές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 204 μηνύματα.

H ines έγραψε στις 15:04, 31-01-06:

καλα ειμαστε ρεαλιστες και ορθολογιστες και αλλα τετοια ψυχρα.
ολοι ομως (νομιζω, ελπιζω) εχουμε τη δικη μας ουτοπια, πειτε την οπως θελετε.
σε ποιον κοσμο θα νιωθατε ανετα;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 15:22, 31-01-06:

Ωραιο θεματάκι ...

Εγώ τον κόσμο που θα ένιωθα άνετα είναι ο κόσμος που δεν θα υπήρχε αδικία, πολέμοι. Γενικά θεωρώ ότι ο πόλεμος το μόνο που κάνει ειναι πηγαίνει πίσω έναν πολιτισμό

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dare-Devil (Πάνος)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Dare-Devil
Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 561 μηνύματα.

O Dare-Devil έγραψε στις 22:24, 31-01-06:

Θα ελεγα σε ενα κοσμο που δεν θα υπηρχε τεχνολογικη αναπτυξη γιατι ημαστε ανθρωποι και αργα η γρηγορα απο τον εγωισμο μας μπορουμε να αυτοκαταστραφουμε.Για παραδειγμα για οσους δεν ξερουν η Αμερικη με μια και μονο μια πυρηνικη κεφαλη μπορει να καταστεψει τον ''κορμο'' Της Ελλαδας και εν συνεχεια η ραδιενεργια με την βοηθεια των ανεμων τα νησια.Αν και ειμαι λατρης της τεχνολογιας η αναπτυξη της μπορει να μας καταστρεψει.

Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

Το avatar του χρήστη Scandal
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,058 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 22:38, 31-01-06:

O κόσμος που θα ένιωθα άνετα είναι ο κόσμος:
...που δε θα είχε πολέμους
...δε θα υπήρχε ανώτερη δύναμη από τις άλλες χώρες.
...που οι άνθρωποι θα καταλαβαίνανε και θα ξέρανε να περιορίζουν τη τεχνολογική εξέλιξη και θα ξέρουν να τη διαχειρίζονται σωστά.
...που η ομοφυλοφιλία θα ήταν αποδεκτή από όλους.
...που θα ήμουν κοντά σε κάποιο άτομο [ ]

[δε μπορώ να σκεφτώ άλλα τώρα - το βασικό στοιχείο του κόσμου που θα ένιωθα άνετα, ήταν το τελευταίο- αν και εγωιστικό ]

Παράθεση

Dare-Devil (Πάνος)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Dare-Devil
Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 561 μηνύματα.

O Dare-Devil έγραψε στις 22:46, 31-01-06:

Αρχική Δημοσίευση από Petros
O κόσμος που θα ένιωθα άνετα είναι ο κόσμος:

...που οι άνθρωποι θα καταλαβαίνανε και θα ξέρανε να περιορίζουν τη τεχνολογική εξέλιξη και θα ξέρουν να τη διαχειρίζονται σωστά.
Ετσι οπως τα λες.Με μια μεγαλη δυναμη ερχεται και μια μεγαλη ευθυνη!

Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Founes
Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε στις 23:05, 31-01-06:

Σίγουρα ενας ουτοπικά φτιαγμένος κόσμος, με ισονομία, ίσες ευκαιρίες, ιση αναδιανομή των πόρων, θα ήταν το ιδανικός!!!
Να σας πω την αλήθεια δεν ξέρω αν όντως ήμουν σε ενα τέτοιο κόσμο θα ένιωθα άνετα... χμ... νομίζω πιο πολύ βαρετά θα ένοιωθα...

Θα ήθελα να έχω τους πόρους και να καταναλώσω την ζωή μου σε ταξίδια! Σήμερα εδώ, τον άλλο μήνα εκεί και τον μεθεπόμενο μήνα αλλού! Παγκόσμιος πολίτης!!!

Παράθεση

Covenant

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Covenant
Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 475 μηνύματα.

O Covenant έγραψε στις 23:08, 31-01-06:

Η ουτοπία σαν έννοια-εικόνα διατυπώνεται στον καθένα μας τελείως διαφορετικά καθώς εξαρτάται από την ψυχοπνευματική μας σύνθεση σαν προσωπικότητες.
Ο καθένας μπορεί να μετουσιώσει τον κόσμο που τον περιβάλλει να μετατραπεί σε ουτοπία,με τις επιλογές και αποφάσεις που θα πάρει κατά την διάρκεια της ζωής του,όλα είναι ρευστά και παραμετροποιήσιμα.

Με λίγα λόγια,στο χέρι του καθενός είναι να χτίζει την ουτοπία που ονειρεύοταν πάντοτε με τις σωστές και γενναίες επιλογές.
Η ζωή μας είναι στα χέρια του καθενός,εμείς αποφασίζουμε για το πώς θα την χειριστούμε και θα την εκμεταλλευτούμε.

Κανείς δεν μπορεί να σε εμποδίσει αρκεί να το βάλεις σκοπό ζωής να "βρεθείς" στην ουτοπία σου,όπου στον πλανήτη και αν βρίσκεται αυτή

Παράθεση

adiaforos88

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη adiaforos88
Ο adiaforos88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O adiaforos88 έγραψε στις 23:16, 31-01-06:

Έναν κόσμο που θα βλέπαμε τους γύρω μας μόνο σαν ανθρώπους, θα κρινόμασταν σαν άνθρωποι και θα μας κρίνανε σαν ανθρώπους...
Οι πολέμοι δεν θα υπήρχαν καθώς δεν ευνοούν κανένα ανθρώπινο συμφέρον. όλοι απαλλαγμένοι από το άγχος θα απελευθερωναν τον εαυτό τους [χωρίς αναστολές και ενοχές] και θα ενώνονταν μέσω της φιλίας, του έρωτα...
Έναν κόσμο όπου το συμφέρον μου θα ήταν και δικό σου!

--------
Όπως έλεγε και μια διαφήμιση, ο μπαμπάς μου, μου λέει να γίνω γιατρός, η μαμά μου αρχιτέκτονας, ο παππούς μου ποδοσφαιριστής, μόνο η γιαγιά μου μου λέει να γίνω καλός άνθρωπος...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη emufear : 01-02-06 στις 01:31. Αιτία: Caps Lock
Παράθεση

kynofilos

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη kynofilos
Ο kynofilos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 311 μηνύματα.

O kynofilos έγραψε στις 00:16, 01-02-06:

Ένα κόσμο που το 'εγώ' είναι 'εσύ' !

Παράθεση

MonaXoS (Δημήτρης Αγοραστός)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη MonaXoS
Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Ψυχολόγος . Έχει γράψει 1,527 μηνύματα.

O MonaXoS έγραψε στις 12:11, 01-02-06:

σε έναν κόσμο που τον έπλασαν τα παιδιά... μακριά από κακίες, μειονότητες, έθνη, πολέμους, ιδεολογίες που πιάνουν πάτο, λεφτά, κέρδος, κακία, κοροϊδία, φόνους, ληστείες κτλ...

ουφ ουφ... ειμαστε αρκετά μακριά ακόμα!

Παράθεση

Skoulikadera---

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Skoulikadera---
H Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 421 μηνύματα.

H Skoulikadera--- έγραψε στις 18:52, 01-02-06:

Σε έναν κόσμο χωρίς πόνο...

Αρχική Δημοσίευση από adiaforos88

Όπως έλεγε και μια διαφήμιση, ο μπαμπάς μου, μου λέει να γίνω γιατρός, η μαμά μου αρχιτέκτονας, ο παππούς μου ποδοσφαιριστής, μόνο η γιαγιά μου μου λέει να γίνω καλός άνθρωπος...
Μου άρεσε αυτό!

Παράθεση

ines (Ινές)

Δραστήριο Μέλος

H Ινές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 204 μηνύματα.

H ines έγραψε στις 19:09, 01-02-06:

καπου χωρις ψεμα, αδιαλλακτικοτητα (αν λεγεται ετσι) και κακια. ουτε μισος για ασχετα πραγματα. καπου οπου ολοι να δεχομαστε τον αλλον οπως ΑΚΡΙΒΩΣ ειναι.

Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη adespoto
H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 20:58, 01-02-06:

Μπορεί να είναι καθαρά υποκειμενικό αυτό που θα γράψω, να μην έχει σχέση με το γενικό καλό (αν και θέλω το γενικό καλό και την ευτυχία όλου του κόσμου), μπορεί να μην είναι καν ουτοπικό (αν και μου φαίνεται τόσο δύσκολο τουλάχιστον για την περίπτωσή μου που ίσως ελικά να είναι και ουτοπικό)
Θα ήθελα να μπορώ να αφιερωθώ σε κάτι που μου αρέσει, να δώσω την ψυχή μου γι αυτό και να μην με εμποδίσει κανείς... (και για να σας φύγει η περιέργεια, θέλω να ασχοληθώ με την επιστήμη που σπουδάζω, τη φυσική δηλαδή... αλλά δε με αφήνουν κάποιοι με τον έναν ή τον άλλο τρόπο )

Παράθεση

ines (Ινές)

Δραστήριο Μέλος

H ines έγραψε στις 21:31, 01-02-06:

θέλω να ασχοληθώ με την επιστήμη που σπουδάζω, τη φυσική δηλαδή... αλλά δε με αφήνουν κάποιοι με τον έναν ή τον άλλο τρόπο
καλα, δε σ'αφηνουν να σπουδασεις φυσικη;; εμενα οι γονεις θα ηταν καταχαρουμενοι αν καταλαβαινα εστω.....
παντως, τα'παμε για το γενικο καλο. δεν ξερω, νομιζω πως εκτος απο αυτα τα αλτρουιστικα ολοι εχουμε και τις εγωιστικες μας ουτοπιες.....
η δικη μου ειναι να σκεφτονταν ολοι περισσοτερο. εχω κατι φιλους/γνωστους τοσο κλειστομυαλους που ανατριχιαζω να το σκεφτομαι.

α, και δεντρα απο ζαχαρη και μαλλι της γριας, ποταμια απο σοκολατα και λουλουδια-cookies με σοκολατα θα ηταν ωραια.

Παράθεση

Covenant

Πολύ δραστήριο μέλος

O Covenant έγραψε στις 21:39, 01-02-06:

Αρχική Δημοσίευση από adespoto
Θα ήθελα να μπορώ να αφιερωθώ σε κάτι που μου αρέσει, να δώσω την ψυχή μου γι αυτό και να μην με εμποδίσει κανείς... (και για να σας φύγει η περιέργεια, θέλω να ασχοληθώ με την επιστήμη που σπουδάζω, τη φυσική δηλαδή... αλλά δε με αφήνουν κάποιοι με τον έναν ή τον άλλο τρόπο )
Πάνω σε αυτό ακριβώς αναφέρομαι,το να κάνεις τον μεγαλύτερο πόθο/ονειρό σου πραγματικότητα,ιδίως όταν μιλάμε για την προσωπική καρριέρα.

Επειδή η ζωή είναι απρόβλεπτη πολλά μπορούν να αλλάξουν από κει που δεν το περιμένεις και εκεί που όλο το σύμπαν είναι ενάντια στο ονειρό σου,μπορεί άμεσα να συνωμοτίσει όλο το σύμπαν (γονείς πιο συγκεκριμένα) και να υλοποιηθεί.

Στο λέω από προσωπικής πείρας καθώς άλλαξε η ζωή μου και τελικά η ουτοπία μου δεν είναι πλεόν φανταστικό τοπίο στην ζωή μου αλλά πραγματικό

Μην συμβιβάζεσαι και πολέμησε με την ψυχή σου για να το καταφέρεις

Παράθεση

ines (Ινές)

Δραστήριο Μέλος

H ines έγραψε στις 21:45, 01-02-06:

Αρχική Δημοσίευση από Covenant
μπορεί άμεσα να συνωμοτίσει όλο το σύμπαν (γονείς πιο συγκεκριμένα) και να υλοποιηθεί.
τι, δηλαδη, ο coelho στον αλχημιστη μιλουσε σοβαρα;; δεν ξερω, ισως να ειμαι (που ειμαι) παθολογικα απaισιοδοξη, ομως δε με πειθουν ολα αυτα.....
ισως να ειναι που εμενα το συμπαν δε με συμπαθει ιδιαιτερα και μαλλον συνωμοτει εναντιον μου παρα υπερ του μεγαλου μου ονειρου....

Παράθεση

Covenant

Πολύ δραστήριο μέλος

O Covenant έγραψε στις 21:54, 01-02-06:

Αρχική Δημοσίευση από ines
τι, δηλαδη, ο coelho στον αλχημιστη μιλουσε σοβαρα;; δεν ξερω, ισως να ειμαι (που ειμαι) παθολογικα απaισιοδοξη, ομως δε με πειθουν ολα αυτα.....
ισως να ειναι που εμενα το συμπαν δε με συμπαθει ιδιαιτερα και μαλλον συνωμοτει εναντιον μου παρα υπερ του μεγαλου μου ονειρου....
Ειλικρινά θα σε γελάσω τι έλεγε ο εν λόγω κύριος..

Δεν ξέρω ποιο είναι το μεγάλο σου όνειρο καθώς και δεν ξέρω κατά πόσες επιλογές-όνειρα έχεις (2-3 επαγγέλματα πχ) στο μυαλό σου,αλλά επειδή και εγώ συνειδητοποίησα ειλικρινά και για πάντα το τι θα ήθελα να κάνω στην υπόλοιπη ζωή μου στη ηλικία σου σε νιώθω απόλυτα πόσο δυνατό είναι αυτό το συναίσθημα.

Σημασία έχεις να εμμείνεις προσκολλημένη στο στόχο σου και να προσπαθήσεις με κάθε τρόπο να το διεκδικύσεις από τους γονείς σου,καθώς να είσαι σίγουρη ότι αυτοί θέλουν ΜΟΝΟ το καλό του παιδιού τους,με αποτέλεσμα να κάνουν πραγματικά ότι περνά από το χέρι τους για να το δουν το παιδί τους ευτυχισμένο.

Ενδεικτικά,για να αντιστραφεί η αρνητική αύρα του σύμπαντος (γονείς) και να υλοποιήθει το όνειρο μου,έπρεπε να περιμένω περισσότερο από 5 χρόνια...φαντάσου τι υπομονή και επιμονή είχα,παρόλο που είχα διαθέσιμες πολλές άλλες "κατάλληλες" επιλογές...τελικά οι γονείς πράξαν αυτό που πραγματικά ποθούσα και το οποίο το είχα αποδείξει περίτρανα ότι το θέλω και θα δώσω όλες μου τις δυνάμεις για να τα καταφέρω.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 21:59, 02-02-06:

φαντάζομαι ένα κόσμο ειρηνικό....
χωρίς φτώχια και πείνα....
που κανένας δε θα πεθαίνει επειδή δεν έχει πόσιμο νερό...
που κανένα παιδί δεν θα πρέπει να κάνει χιλιόμετρα ξυπόλυτο για να πάει σχολείο....
που δεν θα υπάρχει βία....
που δεν θα θάβουν ζωντανές τις γυναίκες επειδή έμειναν έγγυες χωρίς γάμο...
που δε θα λιθοβολούν έως τον θάνατο κάποιον ομοφυλόφιλο...

φαντάζομαι ένα κόσμο όπου η αγάπη θα κυριαρχεί....
ένα κόσμο που η τεχνολογία θα υπηρετεί το ανθρώπινο συμφέρον και όχι ο άνθρωπος την τεχνολογία....

ξέρω ξέρω... ο σπίλμπεργκ μπροστά μου είναι τιποτένιος

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

meryl

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη meryl
H meryl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H meryl έγραψε στις 01:31, 03-08-08:

Φαντάζομαι εναν κόσμο δίκαιο,χωρίς αδικίες ,ρατσισμούς και ανισότητες. 'Ε ναν κόσμο με χρώμα πράσινο και με πολίτες με περιβαλλοντικές ανησυχίες. Εναν κόσμο γεμάτο χαρούμενους και ευγενικούς ανθρώπους έτοιμους να προσφέρουν οτι μπορούν για το καλό του κοινωνικού συνόλου.Ξέρω ότι ζητάω πολλά έ δεν πειράζει ας γίνουν και τα μισά!!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Iduna

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Iduna
H Iduna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 114 μηνύματα.

H Iduna (Κάντε κλικ εδώ για να γράψετε ένα προσωπικό μήνυμα) έγραψε στις 03:40, 08-08-08:

Φαντάζομαι έναν κόσμο χωρίς σύνορα, κράτη, χωρίς νόμους, όπου θα υπάρχει η αλληλεγγύη και η ισότητα μέσω εθελοντισμού, καλής θέλησης όπου η οικονομία θα είναι εθελούσια (κομμουνιστική). Εκεί που θα κάνεις ότι θες χωρίς να ενοχλείς τον διπλανό σου. Φυσικά σ' έναν τέτοιο κόσμο δεν θα δημιουργούνται εγκληματίες (άλλο οι εκ φύσεως ασθενείς).
Αναρχία εν ολίγης.
Δεν είναι ουτοπία, απλά είναι μακριά και μερικούς δεν τους συμφέρει.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 15:09, 21-08-08:

σε ποιον κοσμο θα νιωθατε ανετα;

Mα στον δικό μας βέβαια
Δεν θα μπορούσα να μετακομίσω πουθενά αλλού

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 15:41, 21-08-08:

Που το ξερεις οτι ο δικος μας ειναι ο καλυτερος δυνατος για εμας ;

Παράθεση

Tsipouro

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Tsipouro
Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 917 μηνύματα.

O Tsipouro έγραψε στις 16:29, 21-08-08:

Αρχική Δημοσίευση από Lorien
Που το ξερεις οτι ο δικος μας ειναι ο καλυτερος δυνατος για εμας ;
Εξαρτάται πως το βλέπει ο καθένας... Ο Remp ίσως είναι πολύ αισιόδοξος, όπως θα έπρεπε να είμαστε όλοι μας imo.

Μου άρεσαν πολύ τα λεγόμενα του Covenant σε μερικά ποστς παραπάνω.

Παράθεση

e-sofia (Σοφια)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη e-sofia
H Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών , επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 403 μηνύματα.

H e-sofia Προσωπικά εγώ τρελένομαι.......!!!!! έγραψε στις 18:26, 21-08-08:

Να ξυπνήσω και να χαμογελάνε όλα γύρω μου.
Να ανοίξω το παράθυρο και να μπει ο ήλιος στο δωμάτιό μου να με λούσει.
Να κατέβω τις σκάλες και να βρω μια γνώριμη αγκαλιά.
Να χαθώ μέσα της και να ταξιδέψω με τις μυρωδιές της.
Να κατέβω στην παραλία και να βυθίζω τις πατούσες μου στην αμμουδιά.
Να νιώσω ένα χέρι να αγγίζει τους ώμους μου.

Παράθεση

Nininaou (Ρηνούλα)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nininaou
H Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 635 μηνύματα.

H Nininaou μουντζούρωσε και έγραψε στις 18:36, 21-08-08:

Ιmagine/ John Lennon

Imagine there's no Heaven
It's easy if you try
No hell below us
Above us only sky
Imagine all the people
Living for today

Imagine there's no countries
It isn't hard to do
Nothing to kill or die for
And no religion too
Imagine all the people
Living life in peace

You may say that I'm a dreamer
But I'm not the only one
I hope someday you'll join us
And the world will be as one

Imagine no possessions
I wonder if you can
No need for greed or hunger
A brotherhood of man
Imagine all the people
Sharing all the world

You may say that I'm a dreamer
But I'm not the only one
I hope someday you'll join us
And the world will live as one

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 23:03, 21-08-08:

Αρχική Δημοσίευση από Tsipouro
Εξαρτάται πως το βλέπει ο καθένας... Ο Remp ίσως είναι πολύ αισιόδοξος, όπως θα έπρεπε να είμαστε όλοι μας imo.
O Rempeskes.....αισιοδοξος ;.....συγκεντρωσου !

Παράθεση

Iduna

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Iduna
H Iduna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 114 μηνύματα.

H Iduna (Κάντε κλικ εδώ για να γράψετε ένα προσωπικό μήνυμα) έγραψε στις 23:15, 21-08-08:

Ωραία η Nininaou

Παράθεση

Δεσμώτης

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Δεσμώτης
Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 3,564 μηνύματα.

O Δεσμώτης έγραψε στις 01:01, 22-08-08:

Φαντάζεστε έναν κόσμο...
...χωρίς στάλα φαντασίας;

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 01:09, 22-08-08:

Να νιώσω ένα χέρι να αγγίζει τους ώμους μου...

..."Δέκα ευρώ η ξαπλώστρα μανδάμ"

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 04:46, 22-08-08:

Ολοι εχουμε μια ιδεα....αλλοι μοιραζονται αυτον...αλλοι καποιον αλλο...και καποιοι αλλοι ο καθενας τον δικο τους.....
Σημασια εχουν τα ονειρα, οι ελπιδες και η ομορφια.....

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

e-sofia (Σοφια)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη e-sofia
H Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών , επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 403 μηνύματα.

H e-sofia Προσωπικά εγώ τρελένομαι.......!!!!! έγραψε στις 08:13, 22-08-08:

Να νιώσω ένα χέρι να αγγίζει τους ώμους μου...
..."Δέκα ευρώ η ξαπλώστρα μανδάμ"

Είμαι αισιόδοξος
δεν έχω
τίποτε άλλο να χάσω
Γελασα με την καρδιά μου...... αυτός είναι όμορφος κόσμος.
(όσο για τα δέκα ευρώ να στα δώσω...)

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

O Rempeskes έγραψε στις 13:24, 22-08-08:

όσο για τα δέκα ευρώ να στα δώσω

Δεν πουλιέμαι ρε.

(...έτσι φτηνά. ανέβασε )

Παράθεση

Νωεύς (Ιάσων)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Νωεύς
Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 4,820 μηνύματα.

O Νωεύς επιπεδο : Μηδεν έγραψε στις 12:05, 01-09-08:

Αρχική Δημοσίευση από e-sofia
Γελασα με την καρδιά μου...... αυτός είναι όμορφος κόσμος.
(όσο για τα δέκα ευρώ να στα δώσω...)
Ένας κόσμος λοιπόν, χωρίς πχ έναν "Ρεμπεσκέ", θα ήταν "κρανίου τόπος"!

Παράθεση

confused

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη confused
H confused αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H confused έγραψε στις 15:14, 27-09-08:

Εγώ φαντάζομαι έναν κόσμο που δεν υπάρχει!Δηλαδή σήμερα μου έχει βγει ρομαντισμός?Θα έτρεχα σε λιβάδια(φανταστείτε μια σκηνή απο αμερικανική ταινια) με αγαπημένα μου άτομα,θα κολυμπούσαμε σε λίμνες και θα καθόμασταν στην κορυφή ενός βουνού κοιτάζοντας μια υπέροχη θέα!
Φυσικά σε αυτόν τον κόσμο να μην υπήρχε βία,ρατσισμός και όλα αυτά τα άσχημα που ακόμα και εμείς που δεν τα ζούμε,σκάμε από την αδικία που βλέπουμε και ,που τις περισσότερες ίσως φορές ,δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι να την αλλάξουμε

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

O Rempeskes έγραψε στις 17:17, 27-09-08:

Φαντάζομαι έναν κόσμο χωρίς ίντερνετ. Πολλοί άνθρωποι θα ήμασταν αναγκασμένοι να αποκτήσουμε κοινωνικό κύκλο Ίσως θεραπευόταν κιόλας αυτή η απομόνωση κ η αποξένωση του μέσου χρήστη... Με αποτέλεσμα να μην υπάρχουν κυνικοί άνθρωποι

Θα έτρεχα σε λιβάδια(φανταστείτε μια σκηνή απο αμερικανική ταινια) με αγαπημένα μου άτομα,θα κολυμπούσαμε σε λίμνες και θα καθόμασταν στην κορυφή ενός βουνού κοιτάζοντας μια υπέροχη θέα!

Ξέρω μια μυστική σκόνη που τα κάνει όλα αυτά
και την πουλάω σε τιμή ευκαιρίας.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

confused

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη confused
H confused αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H confused έγραψε στις 17:23, 27-09-08:

Παράθεση

manouela (μανουελα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη manouela
H μανουελα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 124 μηνύματα.

H manouela γειαααααα σε όλους έγραψε στις 23:02, 07-12-08:

φαντάζομαι έναν κόσμο που δεν θα υπάρχουν όλες αυτές τις αρρώστιες που έχει δημιουργήσει ο άνθρωπος, έναν κόσμο που δεν θα μας νοιάζουν τα λεφτά και η εξουσία,...

Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kakerlak
H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 00:20, 08-12-08:

Ένας κόσμος χωρίς..
κακία-ψέμα-δολοφονίες-μιζέρια-συμφέροντα-κλεψιές.

Άλλά ένας κόσμος..
υγιείς - αληθινός - ''καθαρός''- γεμάτος δύναμη να πάει μπροστά.
ένας κόσμος που να πλημμυρίζει αγάπη για κάθε τι γύρω του!

Παράθεση

Νωεύς (Ιάσων)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Νωεύς
Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 4,820 μηνύματα.

O Νωεύς επιπεδο : Μηδεν έγραψε στις 10:04, 08-12-08:

Αρχική Δημοσίευση από Kakerlak
Ένας κόσμος χωρίς..
κακία-ψέμα-δολοφονίες-μιζέρια-συμφέροντα-κλεψιές.

Άλλά ένας κόσμος..
υγιείς - αληθινός - ''καθαρός''- γεμάτος δύναμη να πάει μπροστά.
ένας κόσμος που να πλημμυρίζει αγάπη για κάθε τι γύρω του!
Μ' άλλα λόγια: η Φαντασία, στο πεζοδρόμιο!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους