Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,702 μέλη και 2,403,841 μηνύματα σε 74,704 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 230 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Πώς μπορούμε να πιστέψουμε στον εαυτό μας ;

Devil

Περιβόητο Μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,065 μηνύματα.

O Devil έγραψε: στις 18:42, 09-12-17:

To καταλαβα από καιρο ότι αναφέρεσαι μάλλον στον ερωτικό τομέα. Όλα αυτά βεβαια τα σκέφτονται και άλλοι-άλλες δεν εισαι η μονη απλα δεν έχουν ολοι και ολες τα κοτσια να τα παραδεχτούν. Οποτε αυτό οντως είναι ψυχικο χάρισμα.

Αυτά είναι καθημερινα πρόβληματα τα βλέπω και εγω όταν βγαινω έξω. Κοπελες κοιτάνε δειχνουν να θέλουν να κάνουν μια γνωριμια και όταν μετά ανοίγεσαι εσυ τις βλέπεις κλεισμένες στο καβουκι τους. Έχω φτασει και σε μια ηλικια που σε αντιθεση με κάτι χρονια πισω είμαι της αμεσότητας. Αλλιως βαριέμαι το περίμενε. Η άλλη μπορει να το εκλαβει αυτό σαν "Αυτος δεν έχει σκοπο να ενδιαφερθεί για μένα." εσυ πάλι σκέφτεσαι το ιδιο για εκεινη και τοτε υπάρχει το βραχυκύκλωμα. Σε πολύ γενικές γραμμες αυτό είναι το βασικο πρόβλημα.

Χώρια τις αναστολές που υπάρχουν πχ δεν θα γνωρισω τον τάδε επειδή τον βρηκα στο Ιντερνετ ή επειδή τον πέτυχα στο μπάρ (σιγα μην είναι σοβαροι αυτοι που συχνάζουν σε τέτοια κτλπ) ως αποτέλεσμα ακυρώνουμε κοσμο χωρις καν να τον γνωρίσουμε καλυτερα.

Οσο για το θάρρος. Εγω πιστευω ότι αυτό δεν είναι δυσκολο αν εισαι όμως ευθυς άνθρωπος. Αν αρχιζεις τα χαχα και χουχου σαν μερικές που βλέπω στην δουλεια που κάνουν με ολους δημοσιες σχέσεις ε στο τέλος είναι λογικο να σε τουμπάρει ο κάθε ψευτης. Γιατι δεν έχεις μαθει να εισαι ευθυς και να ριχνεις και άκυρα εκει που πρέπει.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Aggelos95

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Aggelos95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ηχολήπτης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 27 μηνύματα.

O Aggelos95 . έγραψε: στις 00:50, 30-12-17:

Πιστεύω πως είναι στη ψυχολογία του ανθρώπου να πιστεύει στον εαυτό του αυτόματα όταν φανεί αντάξιος ενός καθήκοντος/υποχρέωσης απέναντι σε κάποιον άλλον π.χ όταν βοηθήσεις κάποιον με τα προβήματά του αυτόματα νιώθεις πως έκανες κάτι καλό άρα αξίζεις τον αυτο-έπαινο και την αυτο-εκτίμηση αλλιώς ο άλλος θα σου έδειχνε με διάφορα σημάδια ότι δεν τον βοήθησες.

Σαν ανταμοιβή δηλαδή πιστεύει κάποιος στον εαυτό του όταν αναγνωρίσει στους τρόπους τρίτων ότι βοηθάει και αξίζει σαν άτομο, πως συμβάλλει με τον τρόπο του στο γενικότερο καλό άρα είναι χρήσιμος και αναγκαίος και αυτόματα σε αποδέχονται για αυτό ακριβώς τον λόγο. (αν και αυτό είναι λιγάκι εγωϊστικό εκ μέρους τους, να σε θέλουν ακριβώς επειδή βοήθησες και όχι σαν άτομο είτε βοηθούσες είτε όχι, δηλαδή για την προσωπικότητά σου και όχι για τη συμπεριφορά σου, αλλά τέλος πάντων, έτσι είναι οι άνθρωποι, ωφελιμιστές.)
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους