Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,623 εγγεγραμμένα μέλη και 3,048,581 μηνύματα σε 92,898 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 841 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Ανεκπλήρωτος έρωτας: Όνειρο ή απωθημένο;

Antigoni_18

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Antigoni_18
H Antigoni_18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 101 μηνύματα.

H Antigoni_18 έγραψε στις 21:04, 29-12-08:

Προχθές συνάντησα μια παλιά μου συμμαθήτρια που κάποτε κάναμε κολλητή παρέα και πήγαμε για καφεδάκι και ως ήθηστε είπαμε τα πάντα. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι είναι ερωτευμένη ακόμα μετά από πάρα πολλά χρόνια με το ίδιο άτομο.( και όταν λέμε χρόνια δεν εννοούμε μόνο 4 και 5)
Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι δεν είχε καμία ανταπόκριση από αυτόν, δεν ξέρω βέβαια αν του έχει δείξει ποτέ τπτ ή όχι, και λέει ότι τον αγαπάει ακόμα.
Αυτό που αναρωτιέμαι είναι: αλήθεια ισχύει αυτό ή απλά το φαντάζεται είναι μια ψευδαίσθηση ή κάτι παρόμοιο. Πολύ ονειρικό είναι.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,802 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 21:11, 29-12-08:

Νομίζω κάποιοι θα το ονόμαζαν απωθημένο.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

16 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Scandal
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 2,835 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 21:22, 29-12-08:

Αρχική Δημοσίευση από Antigoni_18
Προχθές συνάντησα μια παλιά μου συμμαθήτρια που κάποτε κάναμε κολλητή παρέα και πήγαμε για καφεδάκι και ως ήθηστε είπαμε τα πάντα. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι είναι ερωτευμένη ακόμα μετά από πάρα πολλά χρόνια με το ίδιο άτομο.( και όταν λέμε χρόνια δεν εννοούμε μόνο 4 και 5)
Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι δεν είχε καμία ανταπόκριση από αυτόν, δεν ξέρω βέβαια αν του έχει δείξει ποτέ τπτ ή όχι, και λέει ότι τον αγαπάει ακόμα.
Αυτό που αναρωτιέμαι είναι: αλήθεια ισχύει αυτό ή απλά το φαντάζεται είναι μια ψευδαίσθηση ή κάτι παρόμοιο. Πολύ ονειρικό είναι.
Εμένα μου ακούγεται εφιαλτικό
Ναι, μάλλον για απωθημένο παίζει

Σε αυτές τις περιπτώσεις, πιστεύω ότι πρέπει να το βάζεις σε μια γωνιά του μυαλού σου και να προχωράς...
Φυσικά το να φύγει αυτός ο πόθος είναι κάτι πολύ δύσκολο (ίσως σε μερικούς να είναι και αδύνατον), όμως με τον καιρό κατακάθεται και δε σε εμποδίζει στο να προχωράς με άλλα άτομα.

-petros

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Scandal : 29-12-08 στις 21:29.
9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΛΑΡΑ7427

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΛΑΡΑ7427
H ΛΑΡΑ7427 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 83 μηνύματα.

H ΛΑΡΑ7427 έγραψε στις 23:00, 29-12-08:

Ισως να είναι αλήθεια, γιατί όχι. Υποσυνείδητες επιθυμίες που δεν ικανοποιήθηκαν στο παρελθόν λόγω εξωτερικών δυσκολιών, και γενικά οι συνθήκες της ζωής την έκαναν να αποφασίσει να ζει έτσι.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη QsLv
Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 559 μηνύματα.

O QsLv σε ύφεση έγραψε στις 00:24, 30-12-08:

[...]
Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι είναι ερωτευμένη ακόμα μετά από πάρα πολλά χρόνια με το ίδιο άτομο.( και όταν λέμε χρόνια δεν εννοούμε μόνο 4 και 5)
[...]
και λέει ότι τον αγαπάει ακόμα.
[...]
Ερωτευμένη ναι, αγαπώσα όχι.

Και ως νεαρά, she'll grow out of it. Έχει μέλλον.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kalypso
H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε στις 02:25, 30-12-08:

Εγώ θα το ονόμαζα συναισθηματική ανωριμότητα... Δεν είναι απαραίτητα κάτι κακό- όλοι μας το έχουμε πάθει στα χρόνια του σχολείου κυρίως, που ειδωλοποιούσαμε το αντικείμενο του πόθου και των σκέψεών μας.
(Μετά βέβαια φάγαμε λίγο τα μούτρα μας, μα επειδή σε αυτές τις ηλικίες, όσο βουνό μπορεί να φαίνονται όλα τη μία στιγμή, άλλο τόσο ασήμαντα μπορεί να σου φαίνονται την επόμενη, το ξεπερνούσαμε και πηγαίναμε παρακάτω- που να ξέραμε και τι μας περιμένει πιο μετά! )
Αυτό το βλέπω και από το γεγονός ότι λέει πως τον αγαπάει- πώς γίνεται να αγαπάς κάποιον όταν δεν τον ξέρεις, όταν δεν έχετε μιλήσει ποτέ, όταν απλά τον κοιτάζεις από μακριά;...
Πιστεύω ότι απλά είναι κάτι που έχει στο μυαλό της και θα περάσει με τον καιρό, όταν βρεθεί κάποιος που θα την ενδιαφέρει περισσότερο ή όταν κάποια στιγμή καταλάβει, και απομυθοποιήσει η ίδια το άτομο αυτό.
no worries

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

JaPa

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη JaPa
Ο JaPa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O JaPa έγραψε στις 14:57, 04-02-09:

Παιδια καλησπερα σας....Σαν καινουριος εδω..θα ηθελα να σας γραψω μια παρομοια ιστορια δικια μ..(Επιτελους βρηκα το καταλληλο μερος)...κ θα ηθελα την γνωμη σας....οταν πηγαινα στην τριτη λυκειου..ειχα μια σχεση...τοτε ομως ηρθε η νεα φουρνια της πρωτης...εκοβα φατσες..και βλεπω...ενα κοριτσακι...που ο θεος...το ειχε ευλογησει...η καθημερινη οπτικη επαφη..εμενα με κολλουσε μαζι της...τελειωσα το λυκειο...χωρισα...εκανα αλλη σχεση...αλλα 5 χρονια τωρα δεν μπορω να την ξεχασω...Αποτελει ομως μια απλη σκεψη μ..και ξαφνικα...ηρθαν τα πανω κατω...η κοπελα που ειχα...εμενα πολυ μακρια απο την πολη μ....σπουδαζε σε ιδιωτικη σχολη(μακρια κ αυτη)...κ μ φερνει ενα βραδυ μια συνφοιτητρια κ φιλη της να παμε για καφε...και ηταν αυτη απο το λυκειο!!!Την γνωρισα...και μ εχει δωσει πολλα στοιχεια..οτι της αρεσω...θελω να της μιλησω επιγοντως...(χωρισα κ μ αυτην την κοπελα)..θελω να της τα πω ολα...δεν επιδιωκω σχεση..ή κατι αλλο...απλα να τα βγαλω απο μεσα μ..καθως τοσα χρονια δεν ειχαμε τπτ κοινο κ γνωστο για να την γνωρισω...Αυτη με κραταει σ αποσταση...εκανα κινηση κ της ζητησα να βγουμε αλλα μ ειπε οχι!!!Τι γινετε???Συγνωμη για την εκθεση...αλλα εχω απελπιστει..θα τρελαθω...μιλαμε για μεγαλο σκαλωμα!!!

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 5,104 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 17:53, 04-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από JaPa
Παιδια καλησπερα σας....Σαν καινουριος εδω..θα ηθελα να σας γραψω μια παρομοια ιστορια δικια μ..(Επιτελους βρηκα το καταλληλο μερος)...κ θα ηθελα την γνωμη σας....οταν πηγαινα στην τριτη λυκειου..ειχα μια σχεση...τοτε ομως ηρθε η νεα φουρνια της πρωτης...εκοβα φατσες..και βλεπω...ενα κοριτσακι...που ο θεος...το ειχε ευλογησει...η καθημερινη οπτικη επαφη..εμενα με κολλουσε μαζι της...τελειωσα το λυκειο...χωρισα...εκανα αλλη σχεση...αλλα 5 χρονια τωρα δεν μπορω να την ξεχασω...Αποτελει ομως μια απλη σκεψη μ..και ξαφνικα...ηρθαν τα πανω κατω...η κοπελα που ειχα...εμενα πολυ μακρια απο την πολη μ....σπουδαζε σε ιδιωτικη σχολη(μακρια κ αυτη)...κ μ φερνει ενα βραδυ μια συνφοιτητρια κ φιλη της να παμε για καφε...και ηταν αυτη απο το λυκειο!!!Την γνωρισα...και μ εχει δωσει πολλα στοιχεια..οτι της αρεσω...θελω να της μιλησω επιγοντως...(χωρισα κ μ αυτην την κοπελα)..θελω να της τα πω ολα...δεν επιδιωκω σχεση..ή κατι αλλο...απλα να τα βγαλω απο μεσα μ..καθως τοσα χρονια δεν ειχαμε τπτ κοινο κ γνωστο για να την γνωρισω...Αυτη με κραταει σ αποσταση...εκανα κινηση κ της ζητησα να βγουμε αλλα μ ειπε οχι!!!Τι γινετε???Συγνωμη για την εκθεση...αλλα εχω απελπιστει..θα τρελαθω...μιλαμε για μεγαλο σκαλωμα!!!
τι σε κανει να πιστευεις οτι της αρεσεις?? και γιατι σου ειπε οχι τοτε στο να βγειτε??δε ξερω αν σαρεσει τοσο πολυ οσο λες διεκδηκησε την... απλα μη γινεις φορτικος αν δεις οτι η κοπελια δεν ανταποκρινεται!

Παράθεση

JaPa

Νεοφερμένος

Ο JaPa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O JaPa έγραψε στις 18:26, 04-02-09:

Μ εχει δωσει παρα πολλους λογους για να πιστευω οτι της αρεσω...ενα χρονο τωρα βγαινουμε...και κοινως μ την πεφτει!!Φορτικος δεν γινομαι σε καμια περιπτωση...Το οτι αρνηθηκε να βγουμε οι 2 μας ισως επειδη ειναι φιλη με την κοπελα που μολις χωρισα!!!Το θεμα ειναι να βαλω μπροστα στο συναισθημα μ...ή το πως θα σχολιασει ο καθενας τριτος αυτη την κινηση...οτι φευγω απο την μια κ την πεφτω στην αλλη???

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 5,104 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 18:40, 04-02-09:

Μ εχει δωσει παρα πολλους λογους για να πιστευω οτι της αρεσω...ενα χρονο τωρα βγαινουμε...και κοινως μ την πεφτει!!Φορτικος δεν γινομαι σε καμια περιπτωση...Το οτι αρνηθηκε να βγουμε οι 2 μας ισως επειδη ειναι φιλη με την κοπελα που μολις χωρισα!!!Το θεμα ειναι να βαλω μπροστα στο συναισθημα μ...ή το πως θα σχολιασει ο καθενας τριτος αυτη την κινηση...οτι φευγω απο την μια κ την πεφτω στην αλλη???
χμ... κοιτα... η θεση σου ειναι πολυ δυσκολη , ειδικα αν η πρωην σου και φιλη της δε σεχει ξεπερασει ακομα ή α χωρισατε ασχημα... επισης αφου ειπες οτι δε σενδιαφερει κατι παραπανω και οτι απλα θες να της μιλησεις πες της το!! εξηγησε της πως θες απλα να κανετε μια κουβεντα και να της πεις καποια πραγματα... και ισως ετσι το απενοχοποιησει και πει επιτελους το πολυποθητο ναι! πεσ μου λιγο ομως αυτη γωριζει για το κοινο σχολειο και ολα τα σχετικα??

Παράθεση

ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ (...του πατρός ΜΠΛΟΥΜ και του υιου...)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ
Ο ...του πατρός ΜΠΛΟΥΜ και του υιου... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 242 μηνύματα.

O ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ έγραψε στις 18:58, 04-02-09:

Νομίζω, καλό είναι να υπάρχει κ ένας "ανεκπλήρωτος" έρως.

Νομίζω όλοι συμφωνούμε ότι αν η "απωθημένη" σχεση γινόταν πράξη, αργά ή γρήγορα θα έχανε μέρος τής γοητείας της, καθώς θα ανακαλύπτονταν (εκατέρωθεν) αρνητικά στοιχεία.

Νομίζω ότι η σκέψη και η ανάμνηση (όχι σε αρρωστημένο βαθμό και συχνότητα) τού έρωτα της ζωής μας που δεν έκατσε, μας κρατάει ρομαντικούς και ευαίσθητους (πάλι, χωρίς εξτρεμιστικές γενικεύσεις και παλιμπαιδισμούς) .

Δεν εννοώ βέβαια αντί για αυτόν τον έρωτα να πέσαμε σε μια συμβατική μέχρι αηδίας σχέση, με τσόκαρο (ελληνικό) για γυναίκα (ή ελληναρά άντρα).

Κάπως έτσι το έχω στο νου μου αυτή τη στιγμή...

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kalypso
H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε στις 19:47, 04-02-09:

Ο κάθε τρίτος να μη σε απασχολεί καθόλου.
Φέρθηκες πολύ σωστά... Δεν έπρεπε να μείνεις με μία κοπέλα, από τη στιγμή που και ο ίδιος συνειδητοποίησες πως σου αρέσει κάποια άλλη, οπότε άσε τους άλλους να λένε...
Για το τι κάνεις- αφού της ζήτησες να βγείτε και είπε όχι, δε σου μένουν να κάνεις και πολλά... Περίμενε λίγο καιρό και ξαναζήτα της το, είναι η γνώμη μ

Παράθεση

JaPa

Νεοφερμένος

O JaPa έγραψε στις 20:50, 04-02-09:

Δεν ξερει την ιστορια..οτι μ αρεσε κ τετοια...Απλα ξερει οτι οταν πηγαινα τριτη...πηγαινε 1η κ με ειχε παρατηρησει απο τοτε....δλδ οταν την γνωρισα....ηξερε ποιος ειμαι απο πριν!!

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,633 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 12:16, 26-03-09:

Ανεκπλήρωτος έρωτας: Όνειρο ή απωθημένο;

Αχ, τι να κάνει η ελενίτσα...

Ζήσαμε έναν έρωτα σφοδρό,
και ας ήμασταν και οι δύο στο νηπιαγωγείο.

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

chris663

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη chris663
Ο chris663 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O chris663 έγραψε στις 22:25, 16-05-09:

καπου μες στην καρδια μας υπαρχει ο πρωτος μας ερωτας... ο πιο μεγαλος .... αυτος που δεν ξαναζουμε ποτε και με κανεναν
.....τοτε....
Να σαι καλλα οπου κι αν εισαι οτι κι αν κανεις...

Εχουν περασει 13 χρονια απο τοτε....ποτε δεν την εκανα δικη μου...
Πριν 2 μηνες την συνανησα μαζι με την αρραβωνιαστικια μου και εκεινη με το μωρακι της στην κουνια....πριν 2 μερες ακουσα τυχαια τραγουδια ....Αλεξιας....Βικυ Χαριτου....
Πως ειναι δυνατον να ποναω ακομη???????????????????????
Πως ειναι δυνατον?? να φανταζομαι να της κραταω το χερι???.........ΠΟΝΑΕΙ.....

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Vicki

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Vicki
H Vicki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 40 μηνύματα.

H Vicki έγραψε στις 23:31, 17-05-09:

Εγώ δεν έχω ανεκπλήρωτους έρωτες. Ούτε και απωθημένα.

Αναρωτιέμαι τελικά αν έχω όνειρα..

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,423 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 23:51, 17-05-09:

Γιατί τα όνειρα να έχουν δηλαδή σχέση μόνο με τα απωθημένα;

Προσωπικά δεν θέλω να έχω απωθημένα...
Δεν θέλω να θυμάμαι κάποιον τόσο μοναδικό...ανεπανάληπτο..έρωτα ζωής...
Θέλω να τον έχω ζήσει πραγματικά...να έχω γνωρίσει πραγματικά όλα τα συν του και τα πλην του....

Τα φοβάμαι τα απωθημένα... Σε κρατάνε πίσω...κάνεις άδικες συγκρίσεις με τους ανθρώπους που έχεις γύρω σου (μα τους βάζεις να συναγωνιστούν με μία μυθοποίηση...με ένα σενάριο του μυαλού) και είναι τόσο δυνατά που είναι ικανά να διαλύσουν σχέσεις....

15 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Andrew19

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Andrew19
Ο Andrew19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 152 μηνύματα.

O Andrew19 πάλι δουλειές έχουμε σαββατιάτικα! έγραψε στις 12:56, 18-05-09:

Συνήθως αν κάνεις κάτι πάντως με αυτούς που έχεις αυτό που λέμε απωθημένο να κάνεις απλά το κάνεις και επειδή το έχεις φανταστεί 100000 φορές σου βγαίνει πολύ χειρότερο και απογοητεύεσαι!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

gorgonokoritso (zenia....)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη gorgonokoritso
H zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 625 μηνύματα.

H gorgonokoritso έγραψε στις 17:08, 17-08-10:

αχ........
εχω και γω ενα αποθημενο... (σαν ανθρωπος και γω..)
ειχαμε γνωριστει πριν 6 σχεδον χρονια (γ'λυκειου)
καναμε αρκετη παρεα
ολοι νομιζανε οτι τα ειχαμε (που τετοια τυχη... )
απο τοτε μια βρισκομαστε,μια χανομαστε (και για μεγαλα χρονικα διαστηματα)
ειχε παραδεχτει πρωτος οτι του αρεσα και επειτα και γω
βρεθηκαμε παλι πριν μερικους μηνες
τρομερη οικειοτητα αναμεσα μας
αλλα εγω κολλαω στο να ειμαι πιο ανετη
ντρπομαι
μεχρι και σπιτι του κοιμομαστε (μερικες φορες) μαζι..
το μονο που εχει γινει ειναι 1 πεταχτο φιλακι (το καλυτερο ever.........)
δεν ξερω αν τελικα θα γινει κατι μεταξυ μας ή οχι.....
αλλα αυτα τα 6 χρονια δεν τν εχω ξεχασει καθολου...
τρελο κολλημα μιλαμε....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

tsarachaf (Allah 1/3 MEΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη tsarachaf
Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,215 μηνύματα.

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 18:20, 17-08-10:

Αχ αυτα τα απωθημενα............

Ποσο πισω μπορουν να μας πανε, ρε γαμ....???
Και ποσο μεγαλυτερες ζημιες μπορει να κανουν???

Θα φανει... Ελπιζω...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,632 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 18:26, 17-08-10:

Αγαπουλα και professeur de francais, εχεις γραψει τα ιδια σε 3 διαφορετικα θεματα. Κανε τα μια σουμα κι ανεβασε νεο, η βαλτα σε ενα- το πιο σχετικο, για να χει εικονα ΜΙΑ ο κοσμος που σε διαβαζει και μη μπερδευεται πως προκειται για αλλο ατομο. Οχι μονο να θα λαβεις ουσιαστικες απαντησεις αλλα θα χεις κι εσυ καλυτερη εικονα οσων περιγραφεις. Και μην κολλας, γυρνα δες πισω σου τον τοιχο και μπροστα σου την πορτα, τι προτιμας? Τοιχο η πορτα? Ανοιξε τηνα ντε, κατι αλλο θα χει και αστα απωθυμενα να κουρευονται, αλλωστε, mademoiselle, η ζωη αποδεικνυει καθημερινα πως πεπρωμενο φυγειν αδυνατον αλλα υπο πιεση και με κολλημα σιγουρα βγαζει φτερα.

Παράθεση

Διάσημο Μέλος

H zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 625 μηνύματα.

H gorgonokoritso έγραψε στις 18:31, 17-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Αγαπουλα, εχεις γραψει τα ιδια σε 3 διαφορετικα θεματα. Κανε τα μια σουμα κι ανεβασε νεο, η βαλτα σε ενα το πιο σχετικο, για να χει εικονα ΜΙΑ ο κοσμος που σε διαβαζει και μη μπερδευεται πως προκειται για αλλο ατομο. Οχι μονο να θα λαβεις ουσιαστικες απαντησεις αλλα θα χεις κι εσυ καλυτερη εικονα οσων περιγραφεις. Και μην κολλας, γυρνα δες πισω σου τον τοιχο και μπροστα σου την πορτα, τι προτιμας? Τοιχο η πορτα? Ανοιξε τηνα ντε, κατι αλλο θα χει και αστα απωθυμενα να κουρευονται, αλλωστε η ζωη αποδεικνυει καθημερινα πως πεπρωμενο φυγειν αδυνατον αλλα υπο πιεση και με κολλημα σιγουρα βγαζει φτερα.
συγνωμη
απλα δεν ηξερα σε ποιο θεματακι ταιριαζε περισσοτερο η "κατασταση" μου...
χιλια συγνωμη αν εγινα κουραστικη....

(ας αναλαβουν δραση οι υπευθυνοι.... για την ομαλοτερη λειτουργια του φορουμ και των ποστ μου...)

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,632 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 18:40, 17-08-10:

Μην αγχωνεσαι, προς οφελος σου στο ειπα. Γω παντως παρακαταλαβα την ''κατασταση σου'' - κλασσικη για κοσμο.
Το ζητημα ειναι να μη γινεται εμμονη. Καλα τα ονειρα αλλα ειναι μουφα να προσγειωνεται κανεις αποτομα κανοντας κιμα τη μουρη του, η γη ειναι σταθερη, ο αερας οχι. Εσυ τι προτιμας? Refletes...
Bisses

Παράθεση

Διάσημο Μέλος

H gorgonokoritso έγραψε στις 18:50, 17-08-10:

δεν μου εχει γινει εμμονη (ευτυχως δηλαδη)
απλα εχουμε περασει απο διαφορες καταστασεις (που ειναι δυσκολο να τις πω οοοοολες εδω) και οσο να'ναι δεν θελω να τα παρατησω αμαχητεί...
να το παλεψω και οτι γινει...
εξαλλου αυτη η ιστορια δεν με κραταει πισω ολα αυτα τα χρονια
το αντιθετο θα ελεγα..
και οσο για την πορτα που ανεφερες πιο πανω...
προσφατα "εφαγα" μια γερη "πορτα"... χειροτερη απο αυτη δεν νομιζω να υπαρξει...

Παράθεση

Eileen (Athena (1/3 ΜΕΤΣ))

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Eileen
H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,923 μηνύματα.

H Eileen έγραψε στις 20:35, 17-08-10:

Είναι καθαρά ένα εγωιστικό καπρίτσιο, μία ψευδαίσθηση.
Τον θέλει μόνο και μόνο επειδή νομίζει πως δεν μπορεί να τον έχει και αυτή η κατάσταση δημιουργεί αυτό το χαρακτηριστικό ανθρώπινο πάθος και το δράμα που τόσα και τόσα κορίτσια αποζητούν σε τέτοιες ηλικίες...!

Άλλωστε, τις περισσότερες φορές δεν ερωτευόμαστε το αντικείμενο του πόθου, αλλά τον ίδιο τον πόθο...

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,215 μηνύματα.

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 15:58, 24-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από z0itCa
Άλλωστε, τις περισσότερες φορές δεν ερωτευόμαστε το αντικείμενο του πόθου, αλλά τον ίδιο τον πόθο...
Κοιτα να δεις, deja vu... Ποιος μου το χε πει αυτο να δεις????

Παράθεση

εμμα_τριντεντ

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη εμμα_τριντεντ
H εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,132 μηνύματα.

H εμμα_τριντεντ έγραψε στις 23:15, 30-08-10:

Παρακολουθωντας τη συζητηση γενικοτερα μου ηρθαν διαφορα στο νου. Βασικα ο τιτλος ειναι ανατριχιαστικος(για εμενα προσωπικα) καθως και μονο στο ακουσμα της λεξης "απωθημενο" ο νους ταξιδευει σε διαφορα μερη-προσωπα-καταστασεις. Δεν ξερω κατα ποσο υπαρχει σαφης απαντηση σε αυτο το θεμα που να το καλυπτει, μαλιστα, σε καθε περιπτωση. Μπορει ενας ανεκπληρωτος ερωτας να προκειται και για τα 2, δηλαδη και για ονειρο αλλα και για απωθημενο, αλλωστε σ αυτην εδω την περιπτωση δεν θα ελεγα οτι υπαρχει ιδιαιτερος διαχωρισμος των 2 λεξεων! Ονειρο, μεταφορικα στην περιπτωση μας, ειναι ενα βιωμα συνηθως σπανιο εως και αδυνατο να πραγματοποιηθει, ουτοπικο θα ελεγα. Ενω το απωθημενο εχει να κανει με συναισθηματα πραγματικα(κατα τη μερια του ενος ατομου τουλαχιστον) τα οποια ομως ειτε δεν μπορουν να βγουν στην επιφανεια, για διαφορους λογους, ειτε μπορουν να βγουν απο τη μερια του ενος προς τα εξω χωρις ομως ανταποκριση,με αποτελεσμα και στις 2 περιπτωσεις να μην γινεται τιποτα μεταξυ των 2 ατομων. Ετσι αυτη η κατασταση παραμενει στο νου τους('η του ενος αντιστοιχα) για χρονια, ισως και ολοκληρη τη διαρκεια της ζωης τους/του. Και στις 2 περιπτωσεις εχουμε ανεκπληρωτο ερωτα επομενως... Βεβαια θα ηθελα να σημειωσω πως μου εκανε ιδιαιτερη εντυπωση το γεγονος οτι ολοι πιστευετε πως δεν εχει σχεση με συναισθηματα αγαπης σε καμια περιπτωση, και μαλιστα πραγμα σιγουρο για καποιους απο οσο καταλαβα. Λοιπον, νομιζω πως χρειαζεται να ξεκαθαρισουμε πως καθε περιπτωση ειναι ξεχωριστη και γι αυτο το λογο, το θεμα ειναι ιδιαιτερα περιπλοκο! Και επειδη τιποτα δεν ειναι σιγουρο δεν μπορουμε να απορριψουμε το ενδεχομενο να υπαρχουν συναισθηματα αγαπης. (αν και κρατω τρομερες επιφυλαξεις πανω σ αυτο το τελευταιο. εμμμ... )
«Εκείνος που έχει μεγάλες προσδοκίες, συχνά νοιώθει μεγάλες απογοητεύσεις.
Όμως, σπάνια η απογοήτευση μάς θεραπεύει απʼ την αρρώστια των μεγάλων
επιδιώξεων.»
Σάμιουελ Τζόνσον

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη εμμα_τριντεντ : 31-08-10 στις 02:55.
Παράθεση

εμμα_τριντεντ

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη εμμα_τριντεντ
H εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,132 μηνύματα.

H εμμα_τριντεντ έγραψε στις 23:30, 30-08-10:

Είναι καθαρά ένα εγωιστικό καπρίτσιο, μία ψευδαίσθηση.
Τον θέλει μόνο και μόνο επειδή νομίζει πως δεν μπορεί να τον έχει και αυτή η κατάσταση δημιουργεί αυτό το χαρακτηριστικό ανθρώπινο πάθος και το δράμα που τόσα και τόσα κορίτσια αποζητούν σε τέτοιες ηλικίες...!

Μμμμ... ποσο καθαρο ειναι τωρα αυτο; Δηλαδη αποκλειεις να τον αγαπαει ειλικρινα-πραγαματικα; Γιατι ομως; Υπαρχουν πιθανοτητες, ας μην ειμαστε καθετοι... Ειναι πολυ σκληρο αυτο που λες παντως. Δεν ξερω, ισως δεν σου εχει συμβει κατι παρομοιο...'η σου εχει συμβει με την καταληξη που το περιγραφεις. Δηλαδη ειναι ενα καθαρα εγωιστικο θεμα; Πφφφ... Με καθε σεβασμο!
«Εκείνος που έχει μεγάλες προσδοκίες, συχνά νοιώθει μεγάλες απογοητεύσεις.
Όμως, σπάνια η απογοήτευση μάς θεραπεύει απʼ την αρρώστια των μεγάλων
επιδιώξεων.»
Σάμιουελ Τζόνσον

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,923 μηνύματα.

H Eileen έγραψε στις 23:49, 30-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από tsarachaf
Κοιτα να δεις, deja vu... Ποιος μου το χε πει αυτο να δεις????
Σου το είχα πει εγώ σε συζήτηση για το ... ιδιαίτερο σου θέμα.
Ο Νίτσε πάντως διεκδικεί τα σκήπτρα!

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 01:02, 31-08-10:

Σου το είχα πει εγώ σε συζήτηση για το ... ιδιαίτερο σου θέμα.
Ο Νίτσε πάντως διεκδικεί τα σκήπτρα!
Το ξερω... Γι'αυτο στο ειπα... Ειδικα εκεινη η συζητηση εχει επηρρεασει πολυ την σταση μου στο θεμα...

Παράθεση

Ciela

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ciela
H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,508 μηνύματα.

H Ciela έγραψε στις 12:58, 31-08-10:

ο ανεκπληρωτος ερωτας ειδικα στην εφηβεια ερχεται μαζι με μια υπερ του δεοντος εξειδανικευση του αντικειμενου του ποθου, τετοια ωστε τελικα αποτελει κομματι ενος ονειρου. μεσοπροθεσμα αποκτα και τις εκνευριστικες ιδιοτητες του απωθημενου. μακροπροθεσμα ευτυχως, συνηθως ξεχνιεται.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Eileen έγραψε στις 13:03, 31-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από tsarachaf
Το ξερω... Γι'αυτο στο ειπα... Ειδικα εκεινη η συζητηση εχει επηρρεασει πολυ την σταση μου στο θεμα...
Oopss...
Δεν νομίζω ότι αυτό είναι καλό!

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 17:34, 31-08-10:

Oopss...
Δεν νομίζω ότι αυτό είναι καλό!
Καλο ειναι... Εκτος κι αν πιστευεις πλεον κατι αλλο....

Παράθεση

SICX (GEORGE)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη SICX
Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,137 μηνύματα.

O SICX αναξιος αυτης, της ωραιοτερης ολων έγραψε στις 14:59, 10-09-10:

δν ειναι παντα αποθημενο....ισως ειναι και θεμα αφωσιωσης, ή και αληθινης αγαπης...καποιοι ειναι σαφως αποθυμενα αλλα ας μη βιαζομαστε να κατακρινουμε ολους τους ανεκπληρωτους ερωτες ως απλα αποθημενα. συμβαινει ισως σπανια, αυτο που λεμε αληθινος ερωτας να ερχεται νωρις απλα σε καποιον, σε αλλους θα ερθει αργα.....πρωσοπικα θα ελεγα αποθημενα αυτους που ειναι απλα ερωτευμενοι χωρις να κανουν απολυτως τπτ για αυτο τον ερωτα....ξαναλεω ας μη βιαστουμε να κρινουμε....

Παράθεση

kost@ntin@

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη kost@ntin@
H kost@ntin@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H kost@ntin@ έγραψε στις 11:57, 10-10-10:

ειμαι ερωτευμενη εδω και 5μηνες με τον αδερφο της κολλητης μου και εκεινος το καλοκαιρι μου ειπε οτι του αρεσω και οτι με σκεφτεται...
πριν απο κανενα μηνα ειπε στην αδερφη του οτι δεν του βγαινει τωρα να κανει κατι αλλα δεν θελει να με χασει απο φιλη του και ουτε να χαθουμε.... (εδω αξιζει να αναφερω οτι ουσιαστικα ποτε δεν ημασταν φιλοι.... απλα μια φορα τον μηνα που τον εβλεπα μιλαγαμε για "γκομενικα" θεματα...χωρις να λεμε τπτ αλλο...εννοω οτι μας εβγαινε να ανοιχτουμε ο ενας στον αλλον) τελος παντων αυτος τωρα εχει περασει θεσσαλονικη....
αλλα τον βλεπω συστηματικα και το βλεμμα του δεν μου λεει οτι με βλεπει φιλικα... τι κανω εγω τωρα?

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 14:57, 10-10-10:

Μμμμμμ... Η αληθεια ειναι πως 2 επιλογες εχεις...

1) Ή τον πιανεις και συζητατε με ανοιχτα τα χαρτια τι θελει ο ενας και τι ο αλλος κι οπου σας βγαλει, με ρισκο να μην μεινετε ουτε καν φιλοι(εστω αυτο το λιγο που ειστε)

2) Δεν κανεις τιποτα και περιμενεις να κανει αυτος κατι, αν κανει... Τοτε βεβαια υπαρχει το ρισκο να μην γινει απολυτως τιποτα και να καταδικαστειτε να νιωθετε συνεχεια αβολα οποτε ειστε μαζι...

Παράθεση

kate! =]

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη kate! =]
H kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 248 μηνύματα.

H kate! =] έγραψε στις 16:04, 10-10-10:

φυσικα και ειναι αποθυμενο!!απο την στιγμη που ο τυπος δεν ανταπικρινρται γινεται αποθυμενο...και δεν θα φυγει μεχρι να γινει κατι μεταξυ τους...και που ξερεις μπορει τοτε η φιλη σου να ξενερωσει...

Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Buggs
Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 55 ετών και επαγγέλεται Συγγραφέας . Έχει γράψει 2,568 μηνύματα.

O Buggs έγραψε στις 18:46, 10-10-10:

Μια κοπέλλα που είχα σχέση μαζί της, μου εκμνηστυρεύτηκε ότι ήταν ερωτευμένη με ένα άτομο απο μικρή. Μου είπε ότι όταν εκείνη ήταν 15 εκείνος ήταν είκοσι και είχε ντραπεί να του δείξει οτιδήποτε. Εγώ της είπα ότι ηταν σημαντικο να το ξεκαθαρίσει αυτό το ζήτημα. Ετσι μια μέρα, πηγαίνοντας στο χωριό της για να δεί τη γιαγιά της, φροντίστηκε πολύ, έγινε πολύ όμορφη και πέρασε έξω απο το φράκτη του. Δες τύχη που αυτός ήταν εκεί γύρω, και την είδε. Της πρότεινε λοιπον να βγούνε. Φυσικά η κοπέλλα μου μου είπε τα πάντα. Είχε τράκ ήταν νευρική όμως την καθησύχασα ότι τουλάχιστον απο πλευράς μου δεν έτρεχε τίποτα. της είπα ότι άν ο άλλος ήταν το άλλο της μισό τότε εγώ δεν ήμουν και έτσι κάπόια άλλη περίμενε για μένα και κανένα πρόβλημα δεν υπήρχε απο πλευράς μου. Ας πήγαινε να δεί τι ιθα γινόταν πρώτα και τα βλέπαμε ύστερα.

Χαλάρωσε και πήγε στο ραντεβού. Εκείνος λοιπόν την σκεφτότανε επίσης τόσα χρόνια έγινε και μια ψιλή φάση, και ύστερα τέρμα. Της πέρασε. Γυρισε πίσω σε μένα και μου είπε ότι ηθελε να ικανοποιήσει προφανώς κάποιο απωθημενο της. Αβυσσος λέμε...

Παράθεση

noname110210

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη noname110210
H noname110210 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H noname110210 έγραψε στις 03:50, 31-01-11:

Μιας και βρήκα εσάς και τα απωθημένα σας, να πω και εγώ τη δική μου ιστορία...
Έχω σχέση χρόνια...Ποτέ στη ζωή μου δεν τον κορόιδεψα...
Μια φορά στη ζωή μου πήγα στην εξεταστική μόνη χωρίς κανέναν να δίνει το μάθημα μαζί μου...
Εκείνη τη μοναδική φορά έτυχε να μου μιλήσει...
Να μου ζητήσει να βγούμε...
Να μου πει ότι του αρέσω...
Και είπα όχι....Δεν σκέφτηκα ποτέ να βγω μαζί του ούτε το παίδεψα μέσα μου για το αν θα μπορούσα να το κάνω με κάποιο τρόπο... Είμαι ικανοποιημένη απόλυτα με τη σχέση μου και ποτέ δεν έψαξα κάτι άλλο...
Σας εύχομαι ποτέ να μην σας έρθει το απωθημένο να σας χτυπήσει την πόρτα..
Είναι βάσανο...Δεν αγαπάς... Δεν ξέρεις καν αν είσαι ερωτευμένος.. Απλά σκεφτεσαι το απωθημένο σου πάντα.. Κ όσο κ ευτυχισμένος να είσαι στη ζωή σου είσαι κολλημένος εκεί..Στο αν στο γιατί στο θελω να τον δω χωρις να ξέρω το λόγο.. Μένεις στο να τρέμεις τη στιγμή που βλεπεις το απωθημενο.. Να κάνεις σαν 15χρονο ενω δεν είσαι.. Τι σπαστικό να ΘΕΣ να το ξεγράψεις.. να μην κάνεις όνειρα για σχεσεις μέλλον κλπ απλά να σε τρελαίνει η σκέψη του απωθημένου... Ακόμα κ αν περάσουν μήνες χωρίς να δεις το πωθημένο σου..ακόμα κ αν ξέρεις πως η σχολή τελειώνει και μπορεί να μην το δεις ξανα... Και ξέρω πως δεν θα το δω ξανα.. αλλα δεν ξέρω γιατί, γνωρίζω και είμαι σίγουρη πως θα μέινει πάντα απωθημένο...
Τι σκάλωμα.. Και να θες να κοπανήσεις το κεφάλι σου στον τοίχο.. να στη σπαει όλη αυτή η κατάσταση... Κολλημένος σε κάτι που δεν έχει ουσία δεν έχει τπτ.. Και το χειρότερο..Να σου συμβαίνει ενώ δεν έχει προκαλέσει ποτέ τπτ... Ενώ πάντα είσαι σωστός και πάντα νοιάζεσαι το άτομο που έχει δίπλα σου. Κ ξαφνικά λες στον εαυτό σου "Ποτέ μην ξανακρίνεις άλλο άτομο γιατί ποτέ δεν μπορείς να ξέρεις τι νοιώθει και γιατι το νοιώθει"
Τουλάχιστον αυτό το κ^%^απωθημένο μου έδωσε αυτό το μάθημα... Η ζωή μου είναι κανονική, όπως ήταν πριν.. Μόνο που έχω κ ένα αποωθημένο να προσπαθώ να διώχνω από το μυαλό μου διαρκώς....

Παράθεση

Imadlak (Άννα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Imadlak
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Ουγγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,951 μηνύματα.

H Imadlak έγραψε στις 22:52, 11-11-11:

Τι μας κάνουν αυτά τα αποθυμένα...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Mercury
Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,504 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε στις 00:55, 12-11-11:

Στο θεμα τωρα...Καμια φορα μπορει οι συγκυριες, τα γεγονοτα να μην επετρεψαν να γινει κατι μεταξυ δυο ατομων. Και ετσι το μυαλο σιγα σιγα το μεγαλοποιει και γινεται εμμονη.
Η λυση...Ενδωστε...Στην χειροτερη απλα θα φατε μια χυλοπιτα και θα ερθετε στα καλα σας.... Λιγο ανωμαλη η προσγειωση αλλα ειναι καλυτερο απο το να πετας χωρις καυσιμα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Menoula

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Menoula
H Menoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 8 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 81 μηνύματα.

H Menoula Something totally different.. έγραψε στις 20:30, 12-12-11:

http://www.youtube.com/watch?v=n-DhHDm1xVk

δωσεεεεε

Παράθεση

rosa azul

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη rosa azul
H rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,112 μηνύματα.

H rosa azul έγραψε στις 21:39, 12-12-11:

.....Ενα υπεροχο ονειρο...

Συνημένες Εικόνες

Παράθεση

τρελή φιλόσοφος

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη τρελή φιλόσοφος
H τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 880 μηνύματα.

H τρελή φιλόσοφος τουρου ρου,τουρου ρου,τουρου ρου έγραψε στις 11:36, 28-04-13:

Νομίζω σε όλους έχει συμβεί να θέλουμε κάποιον ο οποίος δεν μας θέλει.Είτε είναι φίλος και σας βλέπει καθαρά ως "τον/την κολλητό/ή"
είτε είστε από "διαφορετικούς κόσμους " και δεν έχετε το θάρρος να τον πλησιάσετε,είτε δείχνει να σας αντιπαθεί,τέλος πάντων σας έχει συμβεί.Εσείς,από την μεριά σας,το θεωρούσατε απλά μια καψούρα,μια απλή έλξη,ή αληθινό έρωτα;Γίνεται να είσαι ερωτευμένος με κάποιον ο οποίος δεν είναι ερωτευμένος μαζί σου;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 28-04-13 στις 20:14. Αιτία: Posts 44 εως και 47 προέρχονται από το συγχωνευμένο θεμα Έρωτας χωρίς ανταπόκριση(είναι έρωτας; )
Παράθεση

~Melania~ (Insomnia ♥)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ~Melania~
H Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 3,084 μηνύματα.

H ~Melania~ ஜீBelieve me when I say...I loυe yoυ... έγραψε στις 11:51, 28-04-13:

Πολύ ωραίο το θέμα που θίγεις. Εγώ πιστεύω ότι είναι έρωτας. Δεν είναι απαραίτητο να νιώθει κι ο άλλος το ίδιο. Η έλξη που θα νιώθεις,αυτό το αίσθημα πηγάζει από μέσα σου. Είναι ένα ανθρώπινο συναίσθημα, δεν εμποδίζεται, δεν απαιτεί άμεση ανταπόκριση. Επαρκούν πολλές φορές απλά πράγματα για να τροφοδοτηθεί.Γίνεται λοιπόν, για μένα είναι πραγματικός έρωτας.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Akis_Megara (possit felix esse)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Akis_Megara
Ο possit felix esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,312 μηνύματα.

O Akis_Megara Vanitas vanitatum, omnia vanitas έγραψε στις 14:22, 28-04-13:

Ναι, έρωτας είναι αλλά όχι αγάπη γιατί για να αγαπάς κάποιον/α πρέπει να γνωρίζεστε πρώτα.

Παράθεση

Polymnia

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Polymnia
H Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 770 μηνύματα.

H Polymnia έγραψε στις 14:28, 28-04-13:

Αρχική Δημοσίευση από τρελή φιλόσοφος
Γίνεται να είσαι ερωτευμένος με κάποιον ο οποίος δεν είναι ερωτευμένος μαζί σου;
Ε-ρωτας και εσύ κάτι πράγματα

Παράθεση

Ραφαέλα33847 (Ραφαέλα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ραφαέλα33847
H Ραφαέλα αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,501 μηνύματα.

H Ραφαέλα33847 Si lo puedes soñar, lo puedes hacer έγραψε στις 15:43, 26-05-13:

Νομίζω σε όλους έχει συμβεί να θέλουμε κάποιον ο οποίος δεν μας θέλει.Είτε είναι φίλος και σας βλέπει καθαρά ως "τον/την κολλητό/ή"
είτε είστε από "διαφορετικούς κόσμους " και δεν έχετε το θάρρος να τον πλησιάσετε,είτε δείχνει να σας αντιπαθεί,τέλος πάντων σας έχει συμβεί.Εσείς,από την μεριά σας,το θεωρούσατε απλά μια καψούρα,μια απλή έλξη,ή αληθινό έρωτα;Γίνεται να είσαι ερωτευμένος με κάποιον ο οποίος δεν είναι ερωτευμένος μαζί σου;
Εννοείται και είναι ότι το χειρότερο να ήσουν ερωτευμένος απο παλιά και να τον/ην έχεις χάσει επειδή έχει σχέση με άλλη/ον

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Imadlak : 26-05-13 στις 20:39. Αιτία: επεξεργασία παράθεσης
Παράθεση

nymphet

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη nymphet
H nymphet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 203 μηνύματα.

H nymphet έγραψε στις 00:15, 13-04-16:

Αχ αυτές οι καταστάσεις πάντα μου έδιναν ζωή.Κάτι να αναπολώ και να θυμάμαι με γλύκα και μελαγχολία.Να σκέφτομαι τι θα μπορούσε να γίνει αν οι συνθήκες ήταν κατάλληλες και αν ο χρόνος πήγαινε μπρος πίσω.
Ωστόσο αναγνωρίζω ότι στη δική μου περίπτωση ήταν πάντα θέμα εγωισμού και ανασφάλειας.Τα ''απωθημένα'' μου ήταν πάντα σε θέση ανώτερη απο τη δική μου.Δε με γοήτευε το άτομο αλλά η θέση του σε σχέση με μένα.
Παράθεση

bill1998

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη bill1998
Ο bill1998 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 40 μηνύματα.

O bill1998 έγραψε στις 20:46, 05-11-16:

Πέρασα πολλούς ανεκπληρωτους έρωτες!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Thoba19

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους