Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,347 εγγεγραμμένα μέλη και 3,093,920 μηνύματα σε 96,222 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 814 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Σχολιασμός laptops (>1000€)

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 22:30, 07-11-05:

το φορητό dellaki μου το έχω από το 2001 και γαυγίζει απίστευτα ακόμα

(έχει πάθει μόνο ότι παθαίνουν όλα τα φορητά μετά από καιρό...μπαταρία οφ).

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη gademis
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 1,252 μηνύματα.

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε στις 22:34, 07-11-05:

Αρχική Δημοσίευση από dooo
(έχει πάθει μόνο ότι παθαίνουν όλα τα φορητά μετά από καιρό...μπαταρία οφ).
Καλα η μπαταρία είναι αναλώσιμο. Το ξέρεις οτι θα την αλλάξεις καποια στιγμή.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

KoRaKi

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη KoRaKi
Ο KoRaKi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 107 μηνύματα.

O KoRaKi έγραψε στις 13:25, 08-11-05:

Αρχική Δημοσίευση από bunny
[COLOR=darkorchid]Χάθηκα το ξέρω χάλασε ο υπολογιστής και θέλω να πάρω laptop αλλά το κουνέλι σας είναι κάπως άσχετο στο να διαλέξει κάποιον καλό γι'αυτό θέλω την βοήθεια σας
Το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι παρεις ενα ibook ή PowerBook. Αυτη την εποχη ειναι μαλιστα και φτηνα. Ομορφα labtops, το καλυτερο λειτουργικο που υπαρχει, τι αλλο θέλεις? Το μονο προβλημα ειναι η αντιπροσωπεια της Apple στην Ελλαδα, αλλα και αυτο μαλλον θα διορθωθει συντομα. Apple λοιπον με "κλειστα ματια" και ασε τα ... κονσερβοκουτια για άλλους.
Πηγαινε δες τα σε ενα μαγαζι και θα καταλαβεις!

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,874 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 13:26, 08-11-05:

Αρχική Δημοσίευση από KoRaKi
Το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι παρεις ενα ibook ή PowerBook. Αυτη την εποχη ειναι μαλιστα και φτηνα. Ομορφα labtops, το καλυτερο λειτουργικο που υπαρχει, τι αλλο θέλεις? Το μονο προβλημα ειναι η αντιπροσωπεια της Apple στην Ελλαδα, αλλα και αυτο μαλλον θα διορθωθει συντομα. Apple λοιπον με "κλειστα ματια" και ασε τα ... κονσερβοκουτια για άλλους.
Κι εγώ αυτό είπα αλλά... φωνή βοώντος εν τη ερήμω

Παράθεση

Covenant

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Covenant
Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 475 μηνύματα.

O Covenant έγραψε στις 13:33, 08-11-05:

Για ολους μας φαινεται ιδανικο (ακομα κ για μενα να παρω ενα ibook) απλα οπως πολυσυζητηθηκε νωριτερα δεν ειναι εφικτο κατι τετοιο,λογω των αναγκων της δεσποινιδας

Ισως να το συζητουσαμε για κανα mainframe;

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,377 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 14:49, 08-11-05:

Εγίνε ένα μικρό split σχετικά με τα SGI. Θα το βρείτε εδώ

Μπορεί η bunny να μην θέλει να μάθει ένα καινουρίο λειτουργικό. Δεν έχουν όλη την διαθέση αλλά και τον χρόνο για κάτι τέτοιο

Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη gademis
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 1,252 μηνύματα.

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε στις 15:50, 08-11-05:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Μπορεί η bunny να μην θέλει να μάθει ένα καινουρίο λειτουργικό. Δεν έχουν όλη την διαθέση αλλά και τον χρόνο για κάτι τέτοιο
Και αυτο παίζει αλλά bunny ειναι αρκετά απλά τα πράγματα στο apple για απλή χρήση και είναι και καλό απο δυνατότητες για power users. Οι άλλοι σημαντικοί λόγοι για να μήν πάρεις apple είναι:
1) Να θέλεις να τρέξεις κάτι που δέν υπάρχει για apple (κυρίως παιχνίδια)
2) Οτι ενώ windows έχουν οι περισσότεροι και αν έχεις καποια απορία θα σου πεί κάποιος, macOS έχουν ακόμα λίγοι.

Παντως δεν θές παιχνίδια είναι απο τις πολύ καλές λύσεις. Αν το σκεύτεσαι σοβαρά πάνε στη στουρνάρη να δείς ένα.

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,686 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 16:07, 08-11-05:

Για να τελειώνουμε!

α) Πόσα λεφτά διαθέτεις κουνέλι και τι εργασίες θα κάνεις με αυτό το μηχάνημα; Θα παίζεις παιχνίδια; Μόνο Ίντερνετ; Μόνο Office;

β) Για το MS Office μην κάνεις το λάθος και το αγοράσεις. Τσάμπα λεφτά. Θα βάλεις OpenOffice που κάνει export και σε PDF αρχεία παρακαλώ! (Ειδάλλως θα συνεννοηθείς μαζί μου σε ΠΜ για να σου αγοράσω εγω το MS Office απο ένα καλό μαγαζί )

Παράθεση

KoRaKi

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη KoRaKi
Ο KoRaKi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 107 μηνύματα.

O KoRaKi έγραψε στις 17:27, 08-11-05:

Αρχική Δημοσίευση από gademis
Και αυτο παίζει αλλά bunny ειναι αρκετά απλά τα πράγματα στο apple για απλή χρήση και είναι και καλό απο δυνατότητες για power users. Οι άλλοι σημαντικοί λόγοι για να μήν πάρεις apple είναι:
1) Να θέλεις να τρέξεις κάτι που δέν υπάρχει για apple (κυρίως παιχνίδια)
2) Οτι ενώ windows έχουν οι περισσότεροι και αν έχεις καποια απορία θα σου πεί κάποιος, macOS έχουν ακόμα λίγοι.

Παντως δεν θές παιχνίδια είναι απο τις πολύ καλές λύσεις. Αν το σκεύτεσαι σοβαρά πάνε στη στουρνάρη να δείς ένα.
Κατ' αρχην ο χρόνος που πρεπει κανεις να αφιερωσει για να "μαθει" το osx ειναι σχεδον μηδεν. Τωρα με το επιχειρημα της πλειοψηφιας χρηστων msw ποτε δεν προκειται να δημιουργηθει 'κρισιμη μαζα' ανθρωπων που δεν εχουν windows, αρα ειναι ατοπο. Ασε που πλεον ο,τι και απορια να εχεις πας στο google με το συπτωμα και αμεσως εχεις την απαντηση. Εγω τουλαχιστον αυτο ειναι το πρωτο που κανω, και παντα σχεδον δουλευει.

Και εγω οταν ηταν να παρω το powerbook ολοι στην Ελλαδα τετοια μου λεγανε. Ειμαι παααρα πολυ χαρουμενος που δεν ακουσα κανενα και 2.5 χρονια μετα αισθανομαι οτι ηταν ... most the well spend money ever!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη KoRaKi : 08-11-05 στις 17:29.
Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,686 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 17:39, 08-11-05:

Εγω της τα πα της κουνελίτσας. Έχω μηχάνημα που φυσάει να της προτείνω:

http://openmind.gr/product_info.php?...99d160efd492c0

Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,377 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 06:42, 09-11-05:

Αρχική Δημοσίευση από Valder
Για να τελειώνουμε!

α) Πόσα λεφτά διαθέτεις κουνέλι και τι εργασίες θα κάνεις με αυτό το μηχάνημα; Θα παίζεις παιχνίδια; Μόνο Ίντερνετ; Μόνο Office;

β) Για το MS Office μην κάνεις το λάθος και το αγοράσεις. Τσάμπα λεφτά. Θα βάλεις OpenOffice που κάνει export και σε PDF αρχεία παρακαλώ! (Ειδάλλως θα συνεννοηθείς μαζί μου σε ΠΜ για να σου αγοράσω εγω το MS Office απο ένα καλό μαγαζί )
B) βρε παιδία γιατι βάζουμε στα κρύα τα νέρα την κοπελα... Ο openoffice έχει πολύ συχνά ασυμβατότητες με το word... Μη ξεχναμε οτι το 95% γράφει στο word...
Κατ' αρχην ο χρόνος που πρεπει κανεις να αφιερωσει για να "μαθει" το osx ειναι σχεδον μηδεν. Τωρα με το επιχειρημα της πλειοψηφιας χρηστων msw ποτε δεν προκειται να δημιουργηθει 'κρισιμη μαζα' ανθρωπων που δεν εχουν windows, αρα ειναι ατοπο. Ασε που πλεον ο,τι και απορια να εχεις πας στο google με το συπτωμα και αμεσως εχεις την απαντηση. Εγω τουλαχιστον αυτο ειναι το πρωτο που κανω, και παντα σχεδον δουλευει.

Και εγω οταν ηταν να παρω το powerbook ολοι στην Ελλαδα τετοια μου λεγανε. Ειμαι παααρα πολυ χαρουμενος που δεν ακουσα κανενα και 2.5 χρονια μετα αισθανομαι οτι ηταν ... most the well spend money ever!!
Πιστεύω ότι το macos αξίζει μόνο σε κάποιον με αρκετές γνώσεις έτσι ώστε να μην κολλάει καθε τρεις και λίγο...
Προσωπικά αν ο πατερας μου εδεινε 2000 κατα 99% θα επερνα macosx, προσεξε ομως εγω εχω και την ορεξη αλλα και τον χρονο να μαθω ενα νεο λειτουργικο...

Παράθεση

Dare-Devil (Πάνος)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Dare-Devil
Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 561 μηνύματα.

O Dare-Devil έγραψε στις 01:58, 27-02-06:

Σκεφτομαι να παρω τον HP Pavilion dv5063EA
Ο συγκεκριμενος λαπτοπ μολις βγηκε στο εμποριο.Θα ηθελα την αποψη σας για τον αν αξιζει να επενδυσω σε αυτο το μοντελο.Θα ηθελα να σας τονισω πως ειναι για τον ξαδερφο μου που ειναι φοιτητης. Το χρειαζεται για μουσικη να βλεπει καμια ταινια και για την σχολη του.Σε καμια περιπτωση για παιχνιδια.

Τα χαρακτηριστηκα του ειναι:
AMD Turion 64 Mobile ML-34 (1.8GHz/ L2 1mb)
monitor: 15.4'' WXGA BRIGHTVIEW (1280x800)
Ram: 512mb (1 card) DDR 533 MHz
Hard Disk: 80GB ATA-100 4200 rpm
DVD WRITER with Double layer technology
VGA: ATI Radeon XPress 200M with 128mb (non-shared)
Καρτα ηχου: Soundblaster Pro with Altec Lansing speakers
6in1 card reader, modem 56k, lan 10/100 & wireless lan 802.11b/g, 1x Express card, 3xusb 2.0, 1x1394, 1xrj-11, 1xrj-45,1x s-video tv, windows xp home
1 year warranty
2,98 kgr

Τιμή: 1100 euro

Το μονο που με χαλαει σε αυτο το λαπτοπ ειναι το ΑΤΑ-100.Επειδη το λαπτοπ εχει μνημη 533 mhz μηπως ο αργος αυτος σκληρος δισκος μου ριξει τις επιδοσεις?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dare-Devil : 27-02-06 στις 02:01.
Παράθεση

Covenant

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Covenant
Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 475 μηνύματα.

O Covenant έγραψε στις 03:20, 27-02-06:

Αρχική Δημοσίευση από Dare-Devil
Το χρειαζεται για μουσικη να βλεπει καμια ταινια και για την σχολη του.Σε καμια περιπτωση για παιχνιδια.
Για αυτά που το θέλει και πολύ του είναι.Εργασία για την σχολή, θα εννοείς κανά κείμενο στο word από όσο φαντάζομαι...αν και μου φαίνεται λίγο ακριβούτσικο για αυτά που δίνει...

Εφόσον ο ξάδερφός σου δεν πρόκειται να "ξεζουμίσει" το pc του για αυτά που το προορίζει,πιστεύεις ότι πρέπει να ανησυχείς για το ότι ο σκληρός είναι ata100;

Eίναι σαν να μου λες :"Σκέφτομαι να πάρω ένα παλιό Lada,πειράζει που δεν μπορώ να βρω βενζίνη με 100+ οκτάνια στην περιοχή μου;"

Θα πρότεινα να ψάξεις ένα άλλο laptop,έχω δει κάτι πολύ καλά και επώνυμα με 800-900€ και να κοιτάξεις να έχει μεγαλύτερη οθόνη ή/και σκληρό δίσκο,καθώς αυτά θα του χρειαστούν περισσότερο με βάση τις ανάγκες του.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 07:50, 27-02-06:

Εμενα αυτο που με προβληματιζει που εχει home ενω εχει 64μπιτο επεξεργαστη. Οσο για το ATA100 και για τα λεφτα θα συμφωνησω με τον covenant.

Παράθεση

DirectX

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη DirectX
Ο DirectX αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 41 μηνύματα.

O DirectX έγραψε στις 11:41, 27-02-06:

Εγώ σου προτείνω πριν το αγοράσεις να δοκιμάσεις την οθόνη του, η οποία φαίνεται βέβαια αρκετά καλή (BrightView), ώστε να διαπιστώσεις εάν μετά από κάποια ώρα χρήσης σε κουράζει (συμβαίνει σε αρκετούς χρήστες TFT -και σε εμένα).

Παράθεση

Dare-Devil (Πάνος)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 561 μηνύματα.

O Dare-Devil έγραψε στις 11:35, 28-02-06:

O σκληρος που εχει για αυτα που θελει να κανει ο ξαδερφος μου δεν ειναι μικρος και αν δεν του φτασει μπορει να παρει εξωτερικο.

Exposed_bone δινουν τα home οπως ειδες αλλα και 64 bit επεξεργαστη.Τι ακριβως σε προβληματιζει δεν εχω καταλαβει.

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 11:39, 28-02-06:

απλως υπαρχουν win xp pro 64bit που συστηνονται οταν εχουμε 64bito επεξεργαστη

Παράθεση

giostau

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη giostau
Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 763 μηνύματα.

O giostau έγραψε στις 21:35, 28-02-06:

Εγώ θα σου έλεγα να μην το πάρεις!
Μπορείς να βρείς το ίδιο (ή και καλύτερο) με λιγότερα χρήματα!
Βασικά δεν εμπιστεύομαι πολύ την ΗΡ... Δες και κάτι σε ACER ή Toshiba(αν και είναι πιο ακριβά)....

Τώρα το θέμα του δίσκου.... το ΑΤΑ100 δεν είναι καθόλου κακό... αυτό που είναι κακό είναι το 4200rpm! Αυτό σε κάποια βαριά εφαρμογή θα τον γονατίζει τον υπολογιστή! (μιλάω εκ πείρας! Ο δικός μου έχει 5400rpm και κωλώνει! Οι περισσότεροι δίσκοι είναι στις 7200 και 10000....)

Βασικά αυτό που δε μας λες είναι σε τι σχολή είναι ο ξάδερφός σου!
Αν είναι καμιά ιατρική τότε αυτές οι προδιαγραφές τον καλύπτουν!
Αν είναι πολυτεχνείο όμως, μάλλον σε 2-3 χρόνια δε θα τον καλύπτουν! (εκτός κι αν δε σκοπεύει να το κρατήσει τόσο το μηχάνημα!)

Παράθεση

Dare-Devil (Πάνος)

Πολύ δραστήριο μέλος

O Dare-Devil έγραψε στις 00:42, 01-03-06:

Δεν σπουδαζει σε..απαιτητικη σχολη.Ιχθυοκαλλιεργιες ηγουμενιτσας και το θελει για μεταφρασεις κειμενων και γενικα για να γραφει εργασιες αλλα επιπλεον να ακουει μουσικη η να βλεπει καμια ταινια

Εχω ψαξει παρα πολυ αλλα δεν βρηκα τιποτα σε amd turion με καλυτερα χαρακτηριστηκα απο αυτα και κατω απο 1100 euro.

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΛΙΓΟ!!!!!!!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 01-03-06 στις 01:17. Αιτία: Merge Post
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 01:18, 01-03-06:

Αν το χρειαζεται μονο για μεταφορα αρχειο γιατι θελεις 64bit ;

Παράθεση

RottenCrusader!

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη RottenCrusader!
Ο RottenCrusader! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 210 μηνύματα.

O RottenCrusader! έγραψε στις 13:21, 10-10-08:

Μου δίνεται η ευκαιρια να πάρω-δωρεάν- εναν φορητο μεχρι 1300? το πολύ.
Επειδή ο δικός μου φορητός,εχει και καλη κάρτα γραφικών,σκέφτηκα μήπως πάρω κανα apple/sony.
Αυτό που προέχει για μένα είναι,να έχει καλή οθόνη(εννοώντας μεγάλη γωνία θέασης,και όχι διάμετρο/ανάλυση),να ανταποκρίνεται στο multitasking και αν είναι και ολίγον τι καλαίσθητο δε με χαλάει κιόλας
Όμως,επειδή έχω καιρό ν'ασχοληθω με φορητούς και δε ξέρω τα της αγοράς,θα θελα να μου προτείνετε κατι καλό...
Μάρκες που έχω στο νού μου είναι apple,sony,toshiba,acer,αλλά αν υπάρχει κατι αξιόλογο/δοκιμασμένο και απο άλλη εταιρία,δεκτό!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,546 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 13:32, 10-10-08:

Κάτι σε dell;

πς: με το φοιτητικό θα πάρεις λάπτοπ;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη QsLv
Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 559 μηνύματα.

O QsLv σε ύφεση έγραψε στις 13:34, 10-10-08:

Αν και δεν υπάγεται στις μάρκες που ανέφερες, θα πρότεινα τον Dell Inspiron 1720 8300.
Έχει καλές προδιαγραφές (Intel Centrino core duo, 2.4GHz, 17", 2GB RAM, 250GB HDD, κάρτα γραφικών GForce 8600 -256MB, ζυγίζει περίπου ένα τρίκιλο, καλούτσικη αυτονομία), έχει τιμή που κινείται στα πλαίσια που θες, επίσης δεν είναι αντιαισθητικός (όχι πολύ τουλάχιστον, λολ).

ψ. Η επιδότηση η φοιτητική είναι μέχρι 400Εur. και μέχρι 800Eur. αν πάσχεις από σοβαρή ασθένεια, υπάρχει και άλλο "φοιτητικό";

Παράθεση

RottenCrusader!

Δραστήριο Μέλος

Ο RottenCrusader! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 210 μηνύματα.

O RottenCrusader! έγραψε στις 13:40, 10-10-08:

Παιδιά αν και φοιτητής,δε θα πάρω μεσω του φοιτικού(υπήρχε ενα 60% πάνω απο μένα...στο παρατσάκ το χασα,για 40% άτομα παραπάνω)....αλλά αυτό είναι ασχετο πιστεύω...
Δεν έχω κολλημα με μάρκες,αρκεί να αξιοποιήσω όσο το δυνατόν καλύτερα τα λεφτά!
Υγ:QsLv καλό και το ντέλλ που πρότεινες...άσχετο,τι σχέση έχεις με τον λενινγκράντ?(απλά περίεργος,αν θές απαντάς)

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη RottenCrusader! : 10-10-08 στις 13:45.
Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 13:43, 10-10-08:

http://www.plaisio.gr/product.aspx?p...907&catalog=21

Απλά επειδή δίνεις βάρος στην ποιότητα της οθόνης (φωνάζει LG από μακριά). Έχει ο αδερφός μου LG laptop παλιότερο μοντέλο φυσικά αλλά είναι ευχαριστημένος!

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,546 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 13:48, 10-10-08:

Πάντως εγώ, apple θα έπαιρνα...

Βρίστε με αλλά μου αρέσουν.

Παράθεση

RottenCrusader!

Δραστήριο Μέλος

O RottenCrusader! έγραψε στις 13:53, 10-10-08:

Και οι 2 προτάσεις ως ώρας καλές είναι...
Υγ:Θα παρακαλούσα να ποστάρετε κατι πιο ουσιώδες απο "εμένα μ αρέσουν τα τάδε",no offense,απλά δε βοηθάτε(και γω apple ψήνομαι να πάρω πάντως)

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

O QsLv σε ύφεση έγραψε στις 14:50, 10-10-08:

Με το κονδύλιο που διατίθεσαι να επενδύσεις, θα πρέπει να πάρεις Mac με 13.3". (μετά οι τιμές φεύγουν από την κλάση των χιλίων, λολ, ιδίως αν πρόκειται για pro)
Δεν το θεωρώ τεράστια απώλεια, γιατί δε δίνει την εντύπωση οτι είναι ιδιαίτερα μικρή, αποδίδει ωραία εικόνα, 1280χ800 ανάλυση -και είναι Mac.
μακ.

Το σκεπτικό που ακολουθώ σχετικά με τα Mac είναι, είτε τα δίνεις όλα (τα λεφτά) είτε στρέφεσαι αλλού. Είναι σαφές οτι κάποιες πολυτέλειες θα τις βρεις μόνο στα Mac (συν το στιλ), αλλά σε τελική ανάλυση ενδέχεται να σε υπερκαλύψει ένα notebook που δε θα είναι τόσο εντυπωσιακό, αλλά τη δουλειά σου θα στη βγάζει 100%. Εκτός αν θες πρωτίστως να είναι σέκκσι, οπότε αλλάζει το θέμα.

Πάντως, προσωπικά, Sony και Acer δε συνιστώ -Sony διότι η τιμή μεγαλώνει εξ'αιτίας του ονόματος σε μεγάλο βαθμό χωρίς ουσιαστικό αντίκρυσμα, και Acer για ακόμα πιο μπακάλικη αιτία: μερικοί φίλοι που είχαν Acer, ήταν απογοητευμένοι -συνεχώς με το λάπτοπ στον ώμο και στο δρόμο για το μάστορα, αν και αυτός δεν είναι ισχυρός λόγος φαντάζομαι. ;p Και τα Acer που έχω δει παλιώνουν άσχημα. Ναι, είμαι προκατειλημμένη σε βάρος των καημένων Acer.

Παράθεση

RottenCrusader!

Δραστήριο Μέλος

O RottenCrusader! έγραψε στις 15:16, 10-10-08:

Για τα sony συμφωνούμε,για τα "μήλα" έχεις την αποψη που χα και γω παλιά...
απλά στα τελευταία πληρώνεις πολλα εκτος του ονόματος που δε φαίνονται στα specifications!
Αcer,έχουν πολλοί φίλοι μου,αλλά και παιδιά απο φόρα...τα τελευταια 2 χρόνια μονο εναν ξέρω που τραβιόταν για 2 μήνες με αντιπροσωπείες,οπότε έχω μια καλή εικόνα.

Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fandago
Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,620 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε στις 15:46, 10-10-08:

Η Sony έχει το ίδιο "καπέλο" ονόματος αν όχι λιγότερο από την Apple, οπότε δεν συμφωνώ με αυτό. Επίσης μόνο εμένα φαίνεται παράλογο να έχεις ήδη καλό laptop και να παίρνεις και δεύτερο καλό; Θα καταλάβαινα να πάρεις κάποιο υπερφορητό αλλά εκτός αν σου χαρίζουν 1300? δεν βρίσκω γιατί να δώσεις τόσα. Πρέπει να σκεφτείς επίσης ότι στα MacΒοοκ θα έχεις OS Leopard και τα συναφή προγράμματα οπότε θα πρέπει να ελέγξεις και την συμβατότητα των προγραμμάτων σου με αυτά.

Παράθεση

RottenCrusader!

Δραστήριο Μέλος

O RottenCrusader! έγραψε στις 15:52, 10-10-08:

Παιδια το θέμα ειναι να μου προτείνετε κάποιο λαπτοπ,όχι να μου υποδείξετε πως να αξιοποιω τα λεφτά(δε θα φύγει ευρώ απο τη τσέπη μου,η θα το πάρω η θα χάσω την ευκαιρία)...no offense again,but just recommend me,do not comment me!
Υγ:Η sony είναι υπερτιμημένη,η apple όχι τόσο πια,αλλά αυτό είναι άλλο θέμα το οποίο ευχαρίστως σχολιάσω να σε σχετικό τόπικ!

Παράθεση

Stratos7

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Stratos7
Ο Stratos7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 123 μηνύματα.

O Stratos7 έγραψε στις 16:18, 10-10-08:

Εγώ με το Toshiba Satellite είμαι σχετικά ευχαριστημένος. Καλή απόδοση, αλλά μου την δίνει το Vista και αν δεν κάνω λάθος, δύσκολα βρίσκεις καινούριο λαπιτόπι που να μπορεί να πάρει XP. Αν είμουν στην θέση σου θα έπαιρνα Apple. Δέν είμαι σίγουρος για την αγορά της Ελλάδας, αλλά κοίτα και τα HP. Αν και αμερικάνικα δεν είναι άσχημα.

ΥΓ. Πάντως Sony με την καμία!

Παράθεση

RottenCrusader!

Δραστήριο Μέλος

O RottenCrusader! έγραψε στις 16:27, 10-10-08:

E όχι και με τη καμία...είχα δουλέψει σε sony μοντέλο 2007,αξίας 900 ευρώ...τα άξιζε τα λεφτά του(άμα ήταν 200 πιο κάτω θα τα άξιζε και με το παραπάνω,αλλά και 900 δεν ήταν πολλά,αν εξαιρέσεις κάρτα γραφικών,είχε τα πάντα!)
Υγ:Και εγώ ήμουν προκατελειμένος με μερικά μοντέλα επειδή κοίταγα δείκτη specs/value,αλλά δεν υπολόγιζα άλλα πράγματα...

Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,620 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε στις 16:40, 10-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από RottenCrusader!
Παιδια το θέμα ειναι να μου προτείνετε κάποιο λαπτοπ,όχι να μου υποδείξετε πως να αξιοποιω τα λεφτά(δε θα φύγει ευρώ απο τη τσέπη μου,η θα το πάρω η θα χάσω την ευκαιρία)...no offense again,but just recommend me,do not comment me!
Υγ:Η sony είναι υπερτιμημένη,η apple όχι τόσο πια,αλλά αυτό είναι άλλο θέμα το οποίο ευχαρίστως σχολιάσω να σε σχετικό τόπικ!
Ναι κύριος, αλλά για να σου κάνουμε πρόταση πρέπει και εσύ να μας πεις περισσότερα στοιχεία.
  1. Τι χρήση το θέλεις το laptop; (να πουλάς μούρη, να παίζεις παιχνίδια, να το παίρνεις στα ταξίδια)
  2. Τα λεφτά που διαθέτεις πρέπει οπωσδήποτε να αξιοποιηθούν στο έπακρο (βλέπε επιδότηση) και μάλιστα για laptop ή σου κάνει να πάρεις ένα Netbook ένα PS3 και 5 παιχνίδια;
  3. Έχεις πρόβλημα να χρησιμοποιείς Leopard;
  4. Έχεις ήδη λειτουργικό οπότε θα μπορούσες να συνθέσεις εσύ ένα laptop που θα σου έδινε καλύτερη εγγύηση και μέγιστη απόδοση;
  5. Καλή οθόνη και multitasking μπορούν να κάνουν όλα, το θέμα είναι πόσο καλή οθόνη και τι tasks θα έχεις να κάνεις. Αν εσύ θεωρείς το multitasking να έχεις ένα firefox, ένα msn και το word τότε δεν έχεις απαιτήσεις. Τι προγράμματα χρησιμοποιείς;
  6. Οι εταιρείες που έχεις στο νου σου έχουν η κάθε μια τις ιδιαιτερότητες της:
  • Apple - Design, καλή ποιότητα και αξιοπιστία
  • Sony - Αξιοπιστία, καλή ποιότητα
  • Toshiba - καλή ποιότητα και απόδοση σε λογικές τιμές
  • Acer - καλός λόγος απόδοσης/τιμής, μέτρια υποστήριξη
Αν απλά θέλεις να δώσεις όλα τα λεφτά, να ψάχνουμε σε οποιοδήποτε laptop σε αυτά τα χρήματα, συνήθως αυτό πάει και με την πραγματική του αξία
Αν θέλεις να πουλάς μούρη, να ψάχνουμε macbook

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Stratos7

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Stratos7
Ο Stratos7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 123 μηνύματα.

O Stratos7 έγραψε στις 16:51, 10-10-08:

Παιδιά, η Lenovo (παλιά IBM) παίζει στην Ελλάδα; Άν ναι, αξίζει να τους ρίξεις μιά ματιά. Αρκετά φτηνά και αξιόπιστα.

Αλλά, όπως είπαι και ο fandago, εξαρτάται τί θέλεις να κάνεις..

Παράθεση

RottenCrusader!

Δραστήριο Μέλος

O RottenCrusader! έγραψε στις 17:23, 10-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από fandago
Ναι κύριος, αλλά για να σου κάνουμε πρόταση πρέπει και εσύ να μας πεις περισσότερα στοιχεία.
  1. Τι χρήση το θέλεις το laptop; (να πουλάς μούρη, να παίζεις παιχνίδια, να το παίρνεις στα ταξίδια)
  2. Τα λεφτά που διαθέτεις πρέπει οπωσδήποτε να αξιοποιηθούν στο έπακρο (βλέπε επιδότηση) και μάλιστα για laptop ή σου κάνει να πάρεις ένα Netbook ένα PS3 και 5 παιχνίδια;
  3. Έχεις πρόβλημα να χρησιμοποιείς Leopard;
  4. Έχεις ήδη λειτουργικό οπότε θα μπορούσες να συνθέσεις εσύ ένα laptop που θα σου έδινε καλύτερη εγγύηση και μέγιστη απόδοση;
  5. Καλή οθόνη και multitasking μπορούν να κάνουν όλα, το θέμα είναι πόσο καλή οθόνη και τι tasks θα έχεις να κάνεις. Αν εσύ θεωρείς το multitasking να έχεις ένα firefox, ένα msn και το word τότε δεν έχεις απαιτήσεις. Τι προγράμματα χρησιμοποιείς;
  6. Οι εταιρείες που έχεις στο νου σου έχουν η κάθε μια τις ιδιαιτερότητες της:
  • Apple - Design, καλή ποιότητα και αξιοπιστία
  • Sony - Αξιοπιστία, καλή ποιότητα
  • Toshiba - καλή ποιότητα και απόδοση σε λογικές τιμές
  • Acer - καλός λόγος απόδοσης/τιμής, μέτρια υποστήριξη
Αν απλά θέλεις να δώσεις όλα τα λεφτά, να ψάχνουμε σε οποιοδήποτε laptop σε αυτά τα χρήματα, συνήθως αυτό πάει και με την πραγματική του αξία
Αν θέλεις να πουλάς μούρη, να ψάχνουμε macbook
Όπως είπα και στο αρχικό ποστ μου,δε με ενδιαφέρει να ναι καλαίσθητο η να χει αυτόνομη κάρτα γραφικών,θέλω να χει μια καλή-εκεί δίνω και το βάρος,ειδικά στη γωνία θέασης-οθόνη και να αποκρίνεται ικανοποιητικά σε multitasking....άρα πιο πολύ για ταινίες και εφαρμογές γραφείου(καλά τη περιήγηση στο διαδίκτυο τη θεωρώ αυτονόητη.Γενικά περνάω πολλές ώρες στον υπολογιστη,εξού και γιατί θελω καλή οθόνη)
οπότε
το 1.απαντήθηκε πιστέυω
το 2...ισχύει μόνο για φορητό,μέχρι 1300?(φυσικα αν βρώ κατι που να με ικανοποιει στα 900-1100,δε θα κλάψω κιόλας)
το 3.Aπ'οτι ξέρω τα μακ με ιντελ,μπορούν να τρέχουν dos-based os.Correct me if am wrong.Παρ'όλα αυτά ναι το leopard είναι μια χαρά...πιο εύκολο απο διανομή λίνουξ(και δεν εννοώ τις σημερινές)
το 4.αν εννοεις να εχω λειτουργικο,ώστε να μη κρίνω την αγορά μου απο το προσφερόμενο λειτουργικό..πες πως το χω!Αλλιώς εξήγησε μου τι εννοείς...
το 5.Καλή οθόνη δε κάνουν όλα...believe me...τώρα multitasking...ας πούμε οτι ανάλογα το λειτουργικό θα χρησιμοποιω και αντιστοιχες εφαρμογές/υλικό(hardware)...άρα αν είναι μακ,δε κοιτάμε αποκρισιμότητα,αν είναι vista...ε ανάλογα αν θα ναι amd/intel και ddr2/ddr3(ναι βγήκαν και ddr3,αλλά για να μαι ειλικρινής δε ψήνομαι)
το 6.Ξέρω πάνω κάτω τα +/- των εταιριών που ανέφερα,δε θέλω να πουλάω μούρη,αλλά αν με 1300 βρώ ενα macbook που να χει μια 14,1 οθόνη(13,3 μου φαίνεται μικρη,η 14,1 οριακα με ικανοποιεί) τότε γιατί όχι?

Επειδή αναφέρω το "μήλο",δε σημαίνει πως ντε και καλα θέλω αυτό...απλά προσπαθώ να ξεφύγω απο το τριπάκι,"είναι μόνο μούρη"αν και σίγουρα ποντάρει ο στηβ στην εμφάνιση!

Παράθεση

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

O QsLv σε ύφεση έγραψε στις 20:24, 10-10-08:

Επειδή αναφέρω το "μήλο",δε σημαίνει πως ντε και καλα θέλω αυτό...απλά προσπαθώ να ξεφύγω απο το τριπάκι,"είναι μόνο μούρη"αν και σίγουρα ποντάρει ο στηβ στην εμφάνιση!
Έχω macbook pro και σε διαβεβαιώ πως δεν είναι μόνο μούρη. : D

Παράθεση

RottenCrusader!

Δραστήριο Μέλος

O RottenCrusader! έγραψε στις 20:51, 10-10-08:

Είχα χρησιμοποιήσει και γω ένα..μέτραγε άσχημα το εργαλείο
(ποιο μοντέλο έχεις?δλδ cpu κ κάρτα πές)

Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε στις 20:53, 10-10-08:

Λοιπόν κατά την ταπεινή μου άποψη, τις καλύτερες οθόνες τις έχουν τα φορητά της SONY με την τεχνολογία X-Black, τουλάχιστον από αυτά που έχω δει (δεν έχω δει από κοντά φορητό LG), ενώ μπορούν να συγκριθούν με αυτή των MacBook.

Με το σκεπτικό ότι δίνεις μέχρι 1300? (διόλου ευκαταφρόνητο) κατέληξα στους εξής (HP, Dell και Acer προσωπικά δεν με ικανοποιούν στην οθόνη):
  1. Toshiba Satellite A300-1EI 999,00 ? (15,4" WXGA Toshiba TruBrite, 3072MB DDR2, Core 2 Duo P8400 2.26GHz, 320GB 5400 rpm, Radeon HD3470 (256ΜΒ up to 1023MB), DVD Super Multi, 2,70 kg)
  2. Sony Vaio VGN-FW11M 1.299,00 ? (16.4" WXGA++ X-Black LCD, 4096MB DDR2, Core 2 Duo P8400 2.26GHz, 250GB 5400 rpm, Radeon HD3470 (256ΜΒ up to 1530MB), Blu-Ray Disc Drive [δεν γράφει Blue-Ray], 3,10 kg)
  3. Apple MacBook MB403GR/A (GR) 1.266,01 ? (13,3", 2048MB DDR2, Core 2 Duo 2.40GHz [νομίζω είναι 8300], 160GB 5400 rpm, GMA X3100 (up to 144MB), DVD-RW Super Multi D.L., 2,30 kg)
  4. Toshiba Satellite A300-1GN Plus 1.249,00 ? (15.4" WXGA+ Toshiba TruBrite, 3072MB DDR2, Core 2 Duo P8400 2.26GHz, 320GB 5400 rpm, Mobility Radeon HD3650 (512MB up to 2303MB), DVD Super Multi DL, 2,70 kg)
H Radeon HD3470 είναι κάτι λιγότερο από μια 8400GT, αρκετά λιγότερο από την Mobility Radeon HD3650 που είναι όσο μια 8600GT περίπου (περισσότερα εδώ).

Έχω σημειώσει με πράσινο τα καλύτερα χαρακτηριστικά, με πορτοκαλί τα αρκετά καλά χαρακτηριστικά και με κόκκινο τα άσχημα χαρακτηριστικά.

Η πρώτη επιλογή και η πιο φτηνή είναι αρκετά ικανοποιητική και πιστεύω καλύπτει τις ανάγκες σου.
Η δεύτερη επιλογή έχει για μένα την καλύτερη οθόνη αλλά είναι λίγο υπερτιμημένο και επίσης είναι αρκετά βαρύ (λόγω μεγέθους οθόνης), αλλά σίγουρα καλύπτει τις ανάγκες σου σε αποδόσεις
Η τρίτη επιλογή είναι ένας MacBook στα χρήματα που προσφέρεις και είναι σαφώς μια ασύμφορη επιλογή όσον αφορά την απόδοση του.
Η τέταρτη επιλογή, θεωρώ ότι είναι η ιδανική (αν η οθόνη του σε καλύπτει δηλαδή) μιας και έχει το ιδανικό των 3GB RAM (τα συστήματα [όπως αυτά εδώ] που ΔΕΝ είναι 64μπιτα δεν εκμεταλλεύονται πάνω από 3,5GB RAM). Έχει τις καλύτερες αποδόσεις με σαφώς καλύτερη κάρτα. αλλά δεν ξέρω αν αξίζει τα 250? παραπάνω από την πρώτη επιλογή αφού η κύρια διαφορά τους είναι αυτή.

Αυτό που μπορείς εσύ να κάνεις είναι να πας σε ένα μεγάλο κατάστημα όπου εκθέτονται και οι φορητοί υπολογιστές, να δεις εκεί ποια οθόνη σε καλύπτει περισσότερο και να διαλέξουμε έπειτα μοντέλο

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fandago : 10-10-08 στις 21:02.
Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε στις 20:58, 10-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από QsLv
Έχω macbook pro και σε διαβεβαιώ πως δεν είναι μόνο μούρη. : D
Ο αντίστοιχος σε επιδόσεις αυτών που προτείνω MacBook Pro είναι ο:
Apple MacBook Pro MB133GR/A (GR) στα 1.899,00 ? και ο αμέσως επόμενος πάει στα 2.326,00 ? οπότε δε νομίζω ότι το συζητάμε καν

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 21:00, 10-10-08:

@fandago, δοκίμασες τις οθόνες led της Dell;

Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε στις 21:01, 10-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
@fandago, δοκίμασες τις οθόνες led της Dell;
Ομολογώ πως όχι

Για πες ένα σύστημα με τέτοια οθόνη γιατί δεν είμαι και τόσο fan της Dell ομολογώ για να το ψάξω περισσότερο

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 21:05, 10-10-08:

Νομίζω ότι όλα τα μοντέλα το διαθέτουν σαν "επιπλέον" ... Πριν 1 χρόνο ζήταγαν 200? για αυτή την αναβάθμιση.

Πάντως το επόμενο μου laptop σίγουρα θα έχει led οθόνη. Έχει πολύ καλή απόδοση στα χρώματα.

Παράθεση

RottenCrusader!

Δραστήριο Μέλος

O RottenCrusader! έγραψε στις 21:10, 10-10-08:

Θοδωρή,κατ'αρχήν σ'ευχαριστώ πολύ...το προτελευταίο πόστ σου ήταν κατι παραπάνω απο διαφωτιστικό...θα βλεπα απο κοντά τις οθόνες εν λειτουργία εννοείται,απλά ήθελα να πάω και να κοιτάξω 5 μοντέλα που θα χα εξ'αρχής υπ'όψιν...
Ρε συ οι μακ,παρ'όλα τα νορμαλ σχετικα υποσυστηματά τους,έχουν ένα λειτουργικό κομμένο και ραμένο στα μέτρα τους,για αυτό και ξέφυγαν τόσο καιρο απο το τριπάκι της πλήρους παραμετροποίησης...εν ολίγοις οι επιδόσεις σε μακ δεν είναι συγκρίσιμες με τα pc...το λέων συνοπτικά,και ίσως λίγο ασυνάρτητα οπότε αν δε το καταλαιβαίνεις,κατανοώ!

Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε στις 21:17, 10-10-08:

Φυσικά και καταλαβαίνω τι λες και συμφωνώ. Αυτό όμως σημαίνει ότι θα μείνεις δεσμευμένος στο Leopard δηλαδή τους περισσότερους τίτλους παιχνιδιών πχ, δεν θα μπορείς να τους παίξεις (ακόμα και να βάλεις Windows πάλι τους νέους τίτλους ξέχνα τους). Αν καλύπτεσαι από το λειτουργικό και τα συνοδευτικά προγράμματα που έρχονται πακέτο σε όλες τις εργασίες σου, σαφώς και να μείνεις στα Mac αν και θα με είχες γλιτώσει από το ψάξιμο αν το είχες πει νωρίτερα
Γιαυτό εγώ ρωτούσα (και εσύ θεωρούσες ότι δεν σου κάνω προτάσεις) αν μπορείς να καλυφθείς από το Leοpard

Παράθεση

RottenCrusader!

Δραστήριο Μέλος

O RottenCrusader! έγραψε στις 22:02, 10-10-08:

Μα έχω το άλλο λάπτοπ,για παιχνιδια...

Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε στις 22:12, 10-10-08:

Και πάλι πάντως, θεωρώ ότι ένας υπολογιστής που σε καλύπτει για παιχνίδια όπως αυτόν που έχεις, σε καλύπτει και στο multitasking. Οπότε τι σου λείπει; Η καλή οθόνη; Ο Mac αυτός δεν αξίζει τα λεφτά του με την καμία πάντως, ακόμα δεν έχω καταλάβει γιατί πας για δεύτερο laptop

Παράθεση

RottenCrusader!

Δραστήριο Μέλος

O RottenCrusader! έγραψε στις 23:12, 10-10-08:

αχχ...ο 1ος ειναι ενας turbo-x με μεγαλη αλλα αθλια οθονη...και μιας και μου χαριζουν ενα 2ο μεχρι 1300,ειπα να πάρω εναν να τον έχω για δουλειες,γραφειου,περιήγηση και αντε καμια ταινία!

Παράθεση

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

O QsLv σε ύφεση έγραψε στις 12:17, 11-10-08:

Είχα χρησιμοποιήσει και γω ένα..μέτραγε άσχημα το εργαλείο
(ποιο μοντέλο έχεις?δλδ cpu κ κάρτα πές)
Macbook pro 15.4", 2.5GHz Intel core 2 duo, Geforce 8600M GT 512MB.
Νιώθω πως μετράει όντως η κατάσταση. λολ.

Παράθεση

RottenCrusader!

Δραστήριο Μέλος

O RottenCrusader! έγραψε στις 12:35, 11-10-08:

Θα σε έλεγα καπιτάλα,αλλά πάω για 2ο λαπτοπ(και δε το προορίζω για κοινοκτημοσύνη!)οπότε σκάω και απλά θέλω το λαπ σου(8600 σε apple?θαύμα!)
Ps:Τι λέτε για τοSatellite P300D-12L ?(αν έβρισκα το ιδιο με μικροτερη οθόνη και ας είχε και onboard γραφικών,θα το έπαιρνα ασυζητητί!)

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους