Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,013 μέλη και 2,415,440 μηνύματα σε 75,306 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 526 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Πώς να πλησιάσω το κορίτσι που μου αρέσει;

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,980 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 18:39, 11-03-18:

Αρχική Δημοσίευση από GTR-890
Άσε τα σκέφτηκα ...αλλά το περίεργο είναι ότι γιατί στις άλλες σχέσεις δεν μου έχει συμβεί το ίδιο ; Και μου συνέβει τώρα ;
Μήπως η απόρριψη;;; Λέω εγώ τώρα...
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Τσιγάρα σέρτικα (Στράτος :P)

Περιβόητο Μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 994 μηνύματα.

O Τσιγάρα σέρτικα έγραψε: στις 18:39, 11-03-18:

Αρχική Δημοσίευση από Zilda
Όσα εκατοντάδες χρόνια χρειάζεται ένας σταλαγμίτης για να φιάξει 2 mm
σταλαγμίτης είναι το χμμμ αποκάτω; Αυτό που του σταλακτίτη τις χμμμ απεκκρίσεις υποδέχεται; Δεν το κατέχω καθολου με την χμμμ σπηλαιολογία ρε γμτι μου
Αρχική Δημοσίευση από Himela
εν λεωφόρω ειρήσθω, τι σημαίνει η απόρριψη για τους ιντροβέρτηδες; Πως την διαχειρίζονται;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

GTR-890

Δραστήριο Μέλος

Ο GTR-890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 431 μηνύματα.

O GTR-890 έγραψε: στις 18:42, 11-03-18:

Αυτό είναι .....αλλά δεν είχα κάνει κάτι μαζί της για να δεθω τόσο
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,980 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 18:46, 11-03-18:

Αρχική Δημοσίευση από Τσιγάρα σέρτικα
εν λεωφόρω ειρήσθω, τι σημαίνει η απόρριψη για τους ιντροβέρτηδες; Πως την διαχειρίζονται;
Τα κλασσικά. Ακούς τραγούδια για ερωτική απογοήτευση, κλείνεσαι μέσα, δεν απαντάς στα τηλέφωνα, κοιτάς τους τοίχους, αμφισβητείς τον εαυτό σου και μετανιώνεις για τα λάθη που έκανες, τέτοια.
Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

O Τσιγάρα σέρτικα έγραψε: στις 18:49, 11-03-18:

Τα κλασσικά. Ακούς τραγούδια για ερωτική απογοήτευση, κλείνεσαι μέσα, δεν απαντάς στα τηλέφωνα, κοιτάς τους τοίχους, αμφισβητείς τον εαυτό σου και μετανιώνεις για τα λάθη που έκανες, τέτοια.
όπως και μεις οι γουρουνόπετσοι αναίσθητοι ντουμπλ φασ δλδ;;;;;;;;;;;;
Παράθεση

Devil

Διακεκριμένο μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,549 μηνύματα.

O Devil !!! έγραψε: στις 18:51, 11-03-18:

μεταξύ κατεργαρέων ειλικρινεια; Ποιός δεν τα έχει περάσει μωρέ; Και εξεταστικές χάσαμε, και σαν τον διάολο τρέχαμε μετά, και στον αυτόματο όλα...άλλο που τώρα πράσινος κήπος το παίζουμε

γεωλογικής κλίμακας εβδομάδα; Όπου ο ένας αιώνας διαρκεί κάτι εκατομμύρια χρόνια;
Ναι σιγουρα δεν διαφωνώ απλα εγώ έχω να το περάσω αυτο απο τα 23! Τωρα ειμαι 30! Και ειμαι της άποψης οτι θα αγαπήσεις κάποια μονο αν το αξιζει και τα βρισκετε σε πολλά. Δεν ειμαι τύπος που θα δω κάποια και θα κολλησω μετα μαζι της αυτο το έχω ξεπεράσει χρονια. Ποτε μη λες ποτέ βεβαια αλλα δεν ειναι συνηθισμενο.

Και να σου πω και το άλλο ειναι τωρα λογικο να κάθεσαι να χαλιέσαι και να προσφέρεις σε κάποια που σε έχει χεσμένο; εγω μια χαρά περνάω τα τελευταια χρονια πάντως. Μπορει να μην έμπλεξα με μακροχρονιες σχέσεις αλλα δεν πληγώθηκα σοβαρά κιολας.
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 18:57, 11-03-18:

όπως και μεις οι γουρουνόπετσοι αναίσθητοι ντουμπλ φασ δλδ;;;;;;;;;;;;
Συ είπας.
Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

O Τσιγάρα σέρτικα έγραψε: στις 19:01, 11-03-18:

Αρχική Δημοσίευση από Devil
Ναι σιγουρα δεν διαφωνώ απλα εγώ έχω να το περάσω αυτο απο τα 23! Τωρα ειμαι 30! Και ειμαι της άποψης οτι θα αγαπήσεις κάποια μονο αν το αξιζει και τα βρισκετε σε πολλά. Δεν ειμαι τύπος που θα δω κάποια και θα κολλησω μετα μαζι της αυτο το έχω ξεπεράσει χρονια. Ποτε μη λες ποτέ βεβαια αλλα δεν ειναι συνηθισμενο.

Και να σου πω και το άλλο ειναι τωρα λογικο να κάθεσαι να χαλιέσαι και να προσφέρεις σε κάποια που σε έχει χεσμένο; εγω μια χαρά περνάω τα τελευταια χρονια πάντως. Μπορει να μην έμπλεξα με μακροχρονιες σχέσεις αλλα δεν πληγώθηκα σοβαρά κιολας.
χωρίς βίβερε περικολοζαμέντε και εκ του ασφαλούς όλα, λέει μωρέ;

ξέρετε τι καημό κουβαλάω, από την εξαιρετικά άβολη θέση να τα λέτε και να μας τα σούρνετε εσείς, να σας απαλλάσσω!!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 19:07, 11-03-18:

Τρεις το λάδι, τρεις το ξύδι συναισθήματα.

ξέρετε τι καημό κουβαλάω, από την εξαιρετικά άβολη θέση να τα λέτε και να μας τα σούρνετε εσείς, να σας απαλλάσσω!!
Ε όχι και άβολη αυτή η θέση! Ευχαρίστησή μου είναι! Αλλά άμα τα λέτε μόνοι σας εγώ περιττεύω.
Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

O Τσιγάρα σέρτικα έγραψε: στις 19:11, 11-03-18:

a sortie με την υπογραφή σας, ρησπέκτ!!!!

Ε όχι και άβολη αυτή η θέση! Ευχαρίστησή μου είναι!
απόπειρα να κρατηθούν τα προσχήματα για τους αδαείς ήταν μωρέ!!!! Αχαχαχχαχαχαχχχαχχχ
Παράθεση

Devil

Διακεκριμένο μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,549 μηνύματα.

O Devil !!! έγραψε: στις 19:11, 11-03-18:

Εντάξει αναλογα τι ψάχνει ο καθένας. Εδω υπάρχουν άντρες που ειναι μαζοχιστές και γουστάρουν την γυναικα να τους διατάζει. Εγω μια χαρά περνάω και θέλω αμοιβαιο σεβασμο. Δεν θα ημουν ποτέ με κάποια που με ταλαιπωρει.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 599 μηνύματα.

O Αρκτούρος έγραψε: στις 19:23, 11-03-18:

Δεν απαιτείται να έχεις κάνει κάτι, για να δεθείς και να βιώσεις απόρριψη. Εσύ μας είπες όμως, πως ήταν μόνο μια βόλτα. Αποφάσισε τι ήταν και, ύστερα, ψάξε τη λύση. Απόρριψη είναι κάτι πιο βαρύ. Η δεσποινίς σου μίλησε ξεκάθαρα. Φαντάσου, να μη δεχόταν να βγείτε, για να σου τη σπάσει. Μήπως θα έπρεπε να πεις αυτό απόρριψη; Με καθε εναν και μια που βγαίνουμε -και δεν ξέρουμε και τί θέλουμε- και, δεν προχωράει, δεν είναι απόρριψη.
Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

O Τσιγάρα σέρτικα έγραψε: στις 19:35, 11-03-18:

Αρχική Δημοσίευση από Devil
Εντάξει αναλογα τι ψάχνει ο καθένας. Εδω υπάρχουν άντρες που ειναι μαζοχιστές και γουστάρουν την γυναικα να τους διατάζει. Εγω μια χαρά περνάω και θέλω αμοιβαιο σεβασμο. Δεν θα ημουν ποτέ με κάποια που με ταλαιπωρει.
το ρισκάρειν και επικινδύνως επιχειρείν όχι απλά δεν αντιμάχεται τον σεβασμό τον αμοιβαίο, απενατίας τον προϋποθέτει. Αν και η άλλη πλευρά το παραδοσιακό πρωτόκολλο παιχνιδιού ασπάζεται δλδ. Τώρα, για τα μπι ντι εσ εμ και τα ανιδρωτικά κυνήγια, είπαμε, γούστα -αν και μη κατανοητά, όμως- σεβαστά, τι κέρατο
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 15:58, 13-03-18:

@GTR-890
Πες μας κάνα νέο με την περίπτωση. Έστειλες μήνυμα; Τι απάντησε;
Παράθεση

GTR-890

Δραστήριο Μέλος

Ο GTR-890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 431 μηνύματα.

O GTR-890 έγραψε: στις 17:19, 13-03-18:

Μου είπε πως το είδε καθαρά φιλικά αυτή τη βόλτα και για αυτό ήταν ειλικρινής μαζί μου και μου το είπε εξαρχής ,δεν έχει πρόβλημα να κρατάμε φιλική σχέση ....μπήκα friend zone....και είμαι σίγουρος πως δεν υπάρχει άλλος διότι πριν φτάσουμε στη καφετέρια να μιλήσουμε ,στο δρόμο πείραζε τα μαλια της (αυτό το παιχνιδιάρικο ,ξέρετε εσείς )...λογικά μετά ξενέρωσε
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 17:25, 13-03-18:

Εχμ λίγο λογικό άλμα κάνεις εδώ. Τι σημαίνει έπαιζε με τα μαλλιά της και μετά ξενέρωσε; Τέλος πάντων, υπάρχει δεν υπάρχει δε μας νοιάζει. Συνεχίζουμε.
Παράθεση

Lancelot

Διάσημο Μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 684 μηνύματα.

O Lancelot έγραψε: στις 18:15, 13-03-18:

������������������.......είχε άλλον στο μυαλό της τώρα ...
Καθώς θα φεύγαμε το έφερε η συζήτηση για της σχέσεις την ρωτάω αν το μυαλό της είναι κάπου αλλού(μου λέει ναι ) και την ρωτάω αν σου πει κάποιος άλλος για σχέση δεν θα κάνεις κάτι ;(μου λέει πως δεν της αρέσει να παίζει διπλό ταμπλό)......δεν ξέρω αλλά πιστεύω πως την ξενέρωσα γιατί απ τα μυνήματα φαινόταν πρόθυμη και πολύ in στη συζήτηση
Δεν της στέλνω μύνημα .....της έστειλα πως πήρα την απάντηση που έψαχνα και πως χάρηκα πως την γνώρισα και από κοντά ...το χειρότερο τώρα είναι ότι δεν ειμαι και ψυχολογικά καλά και στο μυαλό μου εμφανιζεται η συζήτηση που κάναμε χτες ασταμάτητα (δεν μπορώ να σκεφτώ τίποτα άλλο )
Βασικά γάμα το ,θα της στείλω ένα τελευταίο μύνημα για το τι έγινε και άλλαξε η συμπεριφορά της έτσι .....να της στείλω το βράδυ ή τώρα ;;
Μια απλή βόλτα ήταν παιδιά ,δεν πήγαμε για να κάνουμε πυρηνική φυσική ....απλά η κοπέλα μου είπε ότι είναι ανοιχτή στις φιλικές σχέσεις διότι της αρέσει κάποιος άλλος
Όχι ,εγώ επέλεξα .....παιδιά έχω ένα πρόβλημα τώρα ...παρόλο που δεν είχα δεθεί τόσο μαζι της τώρα είμαι χάλια και την σκέφτομαι πιο πολύ από πριν και δεν μπορώ να κάνω τίποτα (ούτε να βγω έξω ,ούτε να διαβάσω -γαμω την τρέλα μου δηλαδή τώρα βρήκα να μιλήσω με κοπέλα ,και γενικώς θέλω να κοιμάμαι )....Το έχει περάσει κανείς ,τι στο καλό να κάνω ;;;
Μου είπε πως το είδε καθαρά φιλικά αυτή τη βόλτα και για αυτό ήταν ειλικρινής μαζί μου και μου το είπε εξαρχής ,δεν έχει πρόβλημα να κρατάμε φιλική σχέση ....μπήκα friend zone....και είμαι σίγουρος πως δεν υπάρχει άλλος διότι πριν φτάσουμε στη καφετέρια να μιλήσουμε ,στο δρόμο πείραζε τα μαλια της (αυτό το παιχνιδιάρικο ,ξέρετε εσείς )...λογικά μετά ξενέρωσε
Βήμα 1ο: Βάζουμε το σιτάρι σε ένα μπολ, το καλύπτουμε με κρύο νερό και το αφήνουμε για όλο το βράδυ.
Την επόμενη μέρα το στραγγίζουμε καλά, το βάζουμε σε μία κατσαρόλα και το καλύπτουμε με κρύο νερό.
Βράζουμε σε μέτρια φωτιά, για περίπου 30-40 λεπτά μέχρι να μαλακώσει το σιτάρι.
Το αφήνουμε σε σουρωτήρι να στραγγίσει καλά για 40-50 λεπτά.
Απλώνουμε μία καθαρή μεγάλη πετσέτα στον πάγκο και απλώνουμε επάνω το σιτάρι. Το σκεπάζουμε με μια άλλη πετσέτα και το αφήνουμε να στεγνώσει πολύ καλά για 3 ώρες ώστε να στεγνώσει τελείως και να μην έχει καθόλου υγρασία.
Θα καβουρδίσουμε τους ξηρούς καρπούς ξεχωριστά.
Χοντροκόβουμε τα καρύδια και τα βάζουμε σε ένα αντικολλητικό τηγάνι, σε δύο ή τρεις δόσεις ανάλογα με το τηγάνι μας, σε μέτρια προς δυνατή φωτιά ανακατεύοντας με μια ξύλινη κουτάλα για 2-3 λεπτά. Τα αφήνουμε να κρυώσουν καλά.
Χοντροκόβουμε τα αμύγδαλα και τα καβουρδίζουμε με τον ίδιο τρόπο. Τα αφήνουμε να κρυώσουν.
Αλέθουμε το σουσάμι στο μπλέντερ και το καβουρδίζουμε όπως και τα προηγούμενα. Αφήνουμε να κρυώσει.
Τέλος, καβουρδίζουμε και το αλεύρι με προσοχή για 1-2 λεπτά ανακατεύοντας συνέχεια να μην καεί.
Κόβουμε το ρόδι στη μέση, αφαιρούμε την άσπρη μεμβράνη, βγάζουμε τους σπόρους και αφήνουμε σε ένα μπολάκι.
Μέσα σε ένα μεγάλο μπολ βάζουμε τα υλικά που καβουρδίσαμε, το ρόδι και όλα τα υπόλοιπα υλικά. Ανακατεύουμε πολύ καλά με μια ξύλινη κουτάλα και σερβίρουμε.
Και τα κόλλυβα μας ειναι έτοιμα !

Βήμα 2ο
https://www.youtube.com/watch?v=DL_dlm_KNVM

Βήμα 3ο
https://www.youtube.com/watch?v=KPAemig6_ZE

Βήμα 4ο
Συνεχίζεις το πρέσινγκ μέχρι η αντίπαλη άμυνα να κάνει το λάθος , να κλέψεις την μπάλα , να βγεις στην αντεπίθεση , να πάρεις το πάνω χέρι και να βάλεις γκολ συγχρόνως όμως σκέφτεσαι και βλέπεις και άλλους <<τρόπους>>.
Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

O Τσιγάρα σέρτικα έγραψε: στις 18:37, 13-03-18:

den είναι πιο απλό, πιο γρήγορο και λιγότερο κολλυβοβόρο να τα φτιάξει με καμιά φίλη της;
Παράθεση

Lancelot

Διάσημο Μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 684 μηνύματα.

O Lancelot έγραψε: στις 18:40, 13-03-18:

den είναι πιο απλό, πιο γρήγορο και λιγότερο κολλυβοβόρο να τα φτιάξει με καμιά φίλη της;
Καλα ναι , εννοειται αλλα εαν θελει μονο αυτην και ειναι τρελαμενος ;
Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

O Τσιγάρα σέρτικα έγραψε: στις 18:59, 13-03-18:

Αρχική Δημοσίευση από Lancelot
Καλα ναι , εννοειται αλλα εαν θελει μονο αυτην και ειναι τρελαμενος ;
έτσι όπως έχουν τα πράγματα, για να την έχει, ή θα την κοπανήσει με την καρυδιά και την μυγδαλιά (των κόλλυβων) στην κεφάλα να την αφήσει ξερή, ή θα της κάνει κίνηση κυκλωτική με την φίλη της. Έτσι λέω. (Που 'σαι μωρέ Ντεβίλ και 'συ να καταθέσεις τα φώτα σου; )
(πάντως η συνταγή σωστή! Μιά παρατήρηση μόνο, το αμύγδαλο λέει πιο πολύ βρασμένο και ξεφλουδισμένο πριν καβουρντιστεί, και επίσης, μαζί με το ρόδι ζητάει και σταφίδες, και τα δύο είδη)
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    NastStorm , thanoukos