Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,827 μέλη και 2,410,520 μηνύματα σε 75,015 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 502 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ο ερωτευμένος εγκέφαλος

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,043 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 23:15, 23-02-12:

Στο Stanford Center for Cognitive and Nerobiological Imaging, έλαβε χώρα ένα παράξενο πείραμα: Ο πρώτος ετήσιος διαγωνισμός αγάπης.
Ζητήθηκε από τους διαγωνιζόμενους να σκεφτούν κάποιον που αγαπούν όσο πιο έντονα μπορούν ενόσω ο εγκέφαλός τους θα σκανάρεται από ένα μηχάνημα fMRI. Οι σχετικές περιοχές του εγκεφάλου που δημιουργούν τη νευροχημική εμπειρία της αγάπης μετρήθηκαν για να προκύψουν τ' αποτελέσματα.
Ένας μεσήλικας με 50ετή σχέση, ένας χωρισμένος νεαρός, μια κοπέλα που διαλογίζεται, ένα δεκάχρονο αγόρι κ.α. είναι μερικοί από αυτούς που συμμετείχαν στο πείραμα-διαγωνισμό.

Νομίζω πως τα αποτελέσματα θα σας εκπλήξουν κατά κάποιο τρόπο.

http://vimeo.com/33698394

(Μην διαβάσετε παρακάτω, πριν δείτε το βίντεο)
6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ποντικας

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Ποντικας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 72 μηνύματα.

O Ποντικας έγραψε: στις 17:50, 24-02-12:

Σεξουαλικη διεργερση θα ηταν.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,043 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 17:53, 24-02-12:

Αρχική Δημοσίευση από Ποντικας
Σεξουαλικη διεργερση θα ηταν.
Ποιο πράγμα;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους