Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,153 εγγεγραμμένα μέλη και 3,090,704 μηνύματα σε 96,022 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 921 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Ορθοδοντική - Σιδεράκια

Nelliel

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nelliel
H Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 935 μηνύματα.

H Nelliel έγραψε στις 17:51, 10-08-17:

6 χρονια πιστευω ειναι υπερβολικο, εκτος αν εχεις εσωκλειστα δοντια και ενα σωρο αλλα προβληματα. Μιλα με ορθοδοντικο και θα σου πει ποσο καιρο θα τα εχεις. Εγω υπολογιζω να τα εχω βαλει αρχες του αλλου μηνα
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη aye
H aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 569 μηνύματα.

H aye hey man, nice shot έγραψε στις 18:20, 10-08-17:

Σε ορθοδοντικό έχεις πάει για να σου κάνει εκτίμηση για την περίπτωση σου;
Ναι, τα σιδεράκια είναι ακριβά και μπορεί να τα φοράς χρόνια αλλά αξίζει.

Δεν ξέρω τι ακριβώς περιμένεις να σου πούμε, είναι προσωπική απόφαση.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Olgakat1

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Olgakat1
H Olgakat1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H Olgakat1 έγραψε στις 09:22, 11-08-17:

Γνωρίζεις καποιος στην Αθήνα κάπου φθηνά? Μου έχουν πει για τό πανεπιστημιακό αλλα εψαξα και ελεγε για 1500 ,τοσο δεν κοστίζει και εξω πανω καυω?
Παράθεση

Ppd3

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Ppd3
H Ppd3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.

H Ppd3 έγραψε στις 11:04, 12-08-17:

Δυστυχώς τα είχα 6 χρονια και τα μόνα στραβά δοντια ήταν τα 4 μπροστινά της άνω γνάθου !Όμως εγω άργησα να βγάλω τα δοντια των ενηλίκων
Και περίμενα !
Παράθεση

Olgakat1

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Olgakat1
H Olgakat1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H Olgakat1 έγραψε στις 15:24, 14-08-17:

Εψαξα για όψεις ρητίνης που ειναι ιδιο ποσο με τα σιδεράκια αλλα έχει μειονεκτήματα και για οψεις πορσελάνης που ειναι πολυ μεγαλο το κόστος.Πιστεύεται οτι ειναί προτιμότερο να καταφυγω σε αυτες τις λυσεις απο τα κλασσικά σιδεράκια που θέλόυν χρονο?
Παράθεση

Nelliel

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nelliel
H Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 935 μηνύματα.

H Nelliel έγραψε στις 05:23, 15-08-17:

Εγω δεν θα εβαζα τετοια γιατι στις περισσοτερες περιπτωσεις σου τροχιζουν τα δοντια (ουσιαστικα στα καταστρεφουν). Τετοια θα εβαζα μονο αν ειχα σοβαρα προβληματα στα δοντια μου, πχ αν εχαναν υψος ή αν ηταν υπερβολικα κιτρινα και φαινονταν χαλια. Σε υγιη δοντια δεν θα εβαζα με τιποτα.

Εγω εκλεισα ραντεβου για σιδερακια για Νοεμβριο. Δεν ξερω ακομα λεπτομερειες γιατι δεν μπορουσα να κλεισω ραντεβου νωριτερα, αλλα μου ειπε οτι θα μου κοστισουν γυρω στα 7-10 χιλιαρικα. Τα 10 χιλιαρικα μου ειπε οτι θα φτασουν σε περιπτωση που χρειαστω επεμβαση στην γναθο. Ελπιζω πως οχι.
Παράθεση

GTR-890

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη GTR-890
Ο GTR-890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 236 μηνύματα.

O GTR-890 έγραψε στις 10:35, 10-10-17:

Παιδια, αν με τον ορθοδοντικο εχουμε κανει μια συμφωνια χ ευρο για y μηνες ,εαν τα δοντια μου δεν εχουν φτιαχτει μεχρι εκεινων το μηνα , τοτε πρεπει να πληρωνω καθε επισκεψη (για τους επιπλεον μηνες που θα χρειαστουν)?
Παράθεση

Helen1992

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Helen1992
H Helen1992 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 22 μηνύματα.

H Helen1992 έγραψε στις 13:42, 12-10-17:

Πλέον στην οδοντιατρική του ΑΠΘ δεν δέχονται τόσα άτομα όσο παλαιότερα...
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 12,241 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 14:49, 12-10-17:

Αρχική Δημοσίευση από GTR-890
Παιδια, αν με τον ορθοδοντικο εχουμε κανει μια συμφωνια χ ευρο για y μηνες ,εαν τα δοντια μου δεν εχουν φτιαχτει μεχρι εκεινων το μηνα , τοτε πρεπει να πληρωνω καθε επισκεψη (για τους επιπλεον μηνες που θα χρειαστουν)?
Δεν είναι πιο απλό να τον ρωτήσεις;
Υποτίθεται σου βγάζει ένα ρεαλιστικό πλάνο, αν το ένα σου δόντι κοιτάει την Ανατολή και το άλλο την Δύση και σου λέει ότι σε 3 μήνες θα είναι ίσια, καταλαβαίνεις ότι μάλλον σου λέει βλακείες. Από εκεί και πέρα αν είσαι ανασφαλής ότι θα σου τα αρπάζει, μπορείς να του πεις να το τραβήξετε 1-2 μήνες παραπάνω και να σου τσιμπήσει και την τιμή λίγο περισσότερο. Ή να αλλάξεις ορθοδοντικό.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους