Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,033 μέλη και 2,416,543 μηνύματα σε 75,362 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 506 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ζώδια

Τί ζώδιο είστε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 265)
Κριός
19
7,17%
Ταύρος
20
7,55%
Δίδυμοι
29
10,94%
Καρκίνος
25
9,43%
Λέων
20
7,55%
Παρθένος
19
7,17%
Ζυγός
25
9,43%
Σκορπιός
22
8,30%
Τοξότης
14
5,28%
Αιγοκερως
24
9,06%
Υδροχόος
28
10,57%
Ιχθεις
20
7,55%

cookie

Νεοφερμένος

H cookie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 24 μηνύματα.

H cookie έγραψε: στις 22:16, 20-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από stavros_
http://www.findgr.net/zodia/kineziko.asp
Αλλά όταν είσαι μεταξύ 1/1- 5/2 είσαι το ζωάκι του προηγούμενου χρόνου. Δηλαδή η χρονιά του κάθε ζώου ξεκινάει από 5/2 κάθε χρόνου
Εσύ είσαι δράκαινα!
οταν πηγα στο λινκ με εβγαλε φιδι το 1989 ειμαι ειμαι 23 ιανουαριου....αρα ειμαι ζωακι του προηγουμενου χρονου;;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε: στις 22:18, 20-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από cookie
οταν πηγα στο λινκ με εβγαλε φιδι το 1989 ειμαι ειμαι 23 ιανουαριου....αρα ειμαι ζωακι του προηγουμενου χρονου;;
Λογικά είσαι Δράκος- όπως οι του 88

-Κι εγώ 89 είμαι -
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

cookie

Νεοφερμένος

H cookie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 24 μηνύματα.

H cookie έγραψε: στις 22:20, 20-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από kalypso
Λογικά είσαι Δράκος- όπως οι του 88

-Κι εγώ 89 είμαι -
χιχιχιχ

ναι ναι....δρακος ειμαι ...τωρα ειναι καλο αυτο???
βρηκα και αυτο το λινκ http://www.womenonly.gr/article.asp?catid=13389
Παράθεση

Δανάη

Δραστήριο Μέλος

H Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 333 μηνύματα.

H Δανάη έγραψε: στις 22:26, 20-06-08:

χιχι και γω δράκος είμαι!!
Παράθεση

vendetta (Thor)

Δραστήριο Μέλος

Ο Thor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ξεναγός . Έχει γράψει 342 μηνύματα.

O vendetta έγραψε: στις 22:42, 20-06-08:

Εγώ ποντικός....
Δεν πιστεύω να υπάρχει καμιά γάτα εδώ μέσα;;;
Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,128 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε: στις 23:22, 20-06-08:

Εγώ είμαι βόδι!

Μου πάει νομίζω..

Τα άτομα Βόδια στην Κίνα τα βάζουν στο πεζοδρόμιο και τα προσκυνούν (). Τα άτομα βόδια είναι έξυπνα, φιλήσυχα, εύκολα και έμπιστα. Αλλά από την άλλη πλευρά μπορούν να γίνουν ξεροκέφαλα, μεθοδικά, και υπερβολικά ανταγωνιστικά με ανατριχιαστικά βίαιο ταμπεραμέντο. Τα Βόδια είναι γεννημένοι στοχαστές και η ζωή είναι γεμάτη από παραδείγματα ατόμων που οδηγήθηκαν σε μεγάλη επιτυχία εξαιτίας τους. Είναι πνευματικά και φυσικά ρυθμισμένα πάνω από το σημείο της μεγαλοφυΐας, και πολλοί ανήκουν σε θρησκευτικές οργανώσεις. Μπορούν να δημιουργήσουν το πιο υπέροχο γλυπτό ή σπιτικό. Αποκρίνονται στην ποιητικότητα της φύσης σαν ποιητές με απομόνωση, Είναι μοναδικοί και παρομοιάζονται με το λουλούδι που σπάει το τσιμέντο και ξεπετάγεται.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

stavros_ (mpampis)

Δραστήριο Μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 43 ετών , επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 419 μηνύματα.

O stavros_ έγραψε: στις 23:38, 20-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
Σταυρο..εγω ειμαι φιδι....εχεις να μου πεις κατι ..??? Τι λεει το κινεζικο..????
Φίδι κολοβό είσαι εσύ αλλά τέλος πάντων

Αρχική Δημοσίευση από kalypso
Έχουν διαφορά τα κινέζικα από τα άλλα;

Κι εγώ φίδι είμαι πάντως...
Ναι υπάρχει διαφορά με τη συμβατική αστρολογία. Πχ. η κινέζικη λέει οτι τα μηνιαία ζώδια αλλάζουν γύρω στις 5 κάθε μήνα, ενώ η συμβατική στις 24.
Δηλαδή εκτός από τη χρονιά που γεννηθήκαμε, που καθορίζει το ζωάκι του χρόνου, υπάρχει αντίστοιχα το ζωάκι του μήνα, και της μέρας...
Αν κάνει κανείς λοιπόν αναγωγές μεταξύ ζωδίων (συμβ. αστρολογίας) και ζώων (κινέζικης) θα καταλήξει στα εξης:
αιγόκερος = βόδι
υδροχόος = τίγρης
ιχθύς = λαγός
κριός = δράκος
ταύρος = φίδι
δίδυμος = άλογο
καρκίνος = πρόβατο
λιοντάρι = μαιμού
παρθένος = κόκορας
ζυγός = σκύλος
σκορπιός = γουρούνι
τοξότης = ποντίκι

Πάντως . πολλά ερπετά μαζευτήκατε...
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη stavros_ : 21-06-08 στις 00:38.
Παράθεση

Tetragrammaton (Site Bot)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 505 μηνύματα.

O Tetragrammaton δεν έγραψε: στις 11:51, 21-06-08:

Φίδι κολοβό είσαι εσύ αλλά τέλος πάντων

Ναι υπάρχει διαφορά με τη συμβατική αστρολογία. Πχ. η κινέζικη λέει οτι τα μηνιαία ζώδια αλλάζουν γύρω στις 5 κάθε μήνα, ενώ η συμβατική στις 24.
Δηλαδή εκτός από τη χρονιά που γεννηθήκαμε, που καθορίζει το ζωάκι του χρόνου, υπάρχει αντίστοιχα το ζωάκι του μήνα, και της μέρας...
Αν κάνει κανείς λοιπόν αναγωγές μεταξύ ζωδίων (συμβ. αστρολογίας) και ζώων (κινέζικης) θα καταλήξει στα εξης:
αιγόκερος = βόδι
υδροχόος = τίγρης
ιχθύς = λαγός
κριός = δράκος
ταύρος = φίδι
δίδυμος = άλογο
καρκίνος = πρόβατο
λιοντάρι = μαιμού
παρθένος = κόκορας
ζυγός = σκύλος
σκορπιός = γουρούνι
τοξότης = ποντίκι
Δηλαδή εγώ είμαι δρακόσκυλος ή σκυλόδρακος;
Παράθεση

stavros_ (mpampis)

Δραστήριο Μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 43 ετών , επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 419 μηνύματα.

O stavros_ έγραψε: στις 20:09, 21-06-08:

Στο έτος είσαι dragon και στο μήνα dog
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,910 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 20:16, 21-06-08:

Ρε συ Σταυρο..τι θα γινει...θα μου κανεις ενα προφιλ του φιδιου..????
Ή θα περιμενω πολυ ακομα...?!
Παράθεση

stavros_ (mpampis)

Δραστήριο Μέλος

O stavros_ έγραψε: στις 20:38, 21-06-08:

Ανυπόμονη Δεν είναι το προφιλ του φιδιου αυτό, αλλά συγκεκριμένα για σένα. Αν βρω θα γράψω και για το φίδι.
One word for people born in this month is optimistic.
These people are very bright and creative. They have good manner. Their appearance is very important to them, and they are socially charming. They expect perfection and have a cautious approach to life. They also pay a lot of attention to details. They are very careful about money and make an effort to save. They are afraid of criticism and unable to bear any damage on their reputation. If criticized, their self-confidence may collapse. They show self-confidence but are nervous inside. They will open up to people that like them, to the contrary, they will respond forcefully to those against them. They are very simple and optimistic. These people need to mature in a safe, positive and loving environment. They choose their own social circle and do not want to associate with people who they do not like. They seek to build a peaceful atmosphere for themselves without competing with the outside world. They want a stable life without working very hard
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 20:44, 21-06-08:

Ανυπόμονη Δεν είναι το προφιλ του φιδιου αυτό, αλλά συγκεκριμένα για σένα. Αν βρω θα γράψω και για το φίδι.

One word for people born in this month is optimistic.
These people are very bright and creative. They have good manner. Their appearance is very important to them, and they are socially charming. They expect perfection and have a cautious approach to life. They also pay a lot of attention to details. They are very careful about money and make an effort to save. They are afraid of criticism and unable to bear any damage on their reputation. If criticized, their self-confidence may collapse. They show self-confidence but are nervous inside. They will open up to people that like them, to the contrary, they will respond forcefully to those against them. They are very simple and optimistic. These people need to mature in a safe, positive and loving environment. They choose their own social circle and do not want to associate with people who they do not like. They seek to build a peaceful atmosphere for themselves without competing with the outside world. They want a stable life without working very hard
Αν αφαιρεσεις το μπολνταρισμενο, νομιζω οτι τα υπολοιπα ειναι πολυ κοντα σε μενα σε γενικες γραμμες...
Τενκιου !!!!!!!!
Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε: στις 22:42, 21-06-08:

Μου κάνει μεγάλη εντύπωση που σας ενδιαφέρουν τόσο πολύ τα ζώδια.Δεν το λέω συγκεκριμένα για κάποιον αλλά γενικά όσους ποστάρουν συχνά σε αυτό το θέμα.
Παράθεση

stavros_ (mpampis)

Δραστήριο Μέλος

O stavros_ έγραψε: στις 23:26, 21-06-08:

@Neraida
δες εδώ για το φίδι, έχει πολλές πληροφορίες
http://en.wikipedia.org/wiki/Year_of_the_snake
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 01:30, 22-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από Bill_Slayer
Μου κάνει μεγάλη εντύπωση που σας ενδιαφέρουν τόσο πολύ τα ζώδια.Δεν το λέω συγκεκριμένα για κάποιον αλλά γενικά όσους ποστάρουν συχνά σε αυτό το θέμα.
Το οτι πισω απο καθε "μεγαλο" βρισκεται και ενας αστρολογος, δε σου κανει εντυπωση..?!
Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε: στις 11:53, 22-06-08:

Ισχύει αυτό?
Παράθεση

stavros_ (mpampis)

Δραστήριο Μέλος

O stavros_ έγραψε: στις 12:14, 22-06-08:

Πολλές διασημότητες χρησιμοποιούν αστρολόγους. Ας πουμε ο Ανδρεας Παπανδρέου είχε αστρολόγο. Οι Κινέζοι αιώνες τώρα έχουν δικοί τους αστρολογία, οι Αζτέκοι το ίδιο και άλλοι λαοί.
Αυτό δε σημαίνει όμως οτι θα αναγάγουμε την αστρολογία ως κάτι απαραίτητο στη ζωή μας, και ως κάτι, βάσει του οποίου, θα παίρνουμε αποφάσεις. Απλά ασχολούμαστε, και τίποτα παραπάνω.
Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε: στις 12:40, 22-06-08:

Μα κάθεστε και λέτε για το προφίλ του φιδιού και του δράκου λες και είναι τόσο σημαντικό.Και οι αοριστίες που λέει ταιριάζουν δήθεν με το χαρακτήρα κάποιων από δω.Χαίρω πολύ,αφού αναφέρονται πολύ αόριστα πράγματα,λογικό δεν είναι να ισχύουν σε ορισμένους?
Παράθεση

stavros_ (mpampis)

Δραστήριο Μέλος

O stavros_ έγραψε: στις 12:50, 22-06-08:

Αν είσαι προκατειλημένος κατά των ζωδίων, δεν πρόκειται να τα αποδεχεθείς ποτέ.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε: στις 12:52, 22-06-08:

Δεν είμαι προκατειλημμένος αλλά όλα τα πράγματα που αναφέρονται είναι πολύ αόριστα.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια