Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,028 μέλη και 2,416,119 μηνύματα σε 75,336 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 620 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Αλλεργική ρινίτιδα

elsa D

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H elsa D αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 131 μηνύματα.

H elsa D 18 ΧΡΟΝΩΝ Φοιτήτρια έγραψε: στις 15:20, 24-05-13:

εδώ έχω αλλεργική ρινίτιδα και το αντιλήφθηκα φέτος και από πέρσι έχω και βροχικό άσθμα για την ρινίτιδα ο παθολόγος μου μου έδωσεAERIUS που λιώνει στο στόμα ένα κάθε βράδυ
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

giorgos_a

Νεοφερμένος

Ο giorgos_a αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 10 μηνύματα.

O giorgos_a έγραψε: στις 12:30, 12-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από thugy
Καλησπερα παιδια θα ηθελα να σας δώσω μια παραλληλη λυση στο προβλημα σας διοτι και εγω εχω το ιδιο προβλημα τον τελευταιο ενα χρονο , λοιπον πηγα προσφατα σε εναν γιατρο και μου ειπε πως εχω αλλεργικη ρινιτιδα μου εγραψε σπρει κορτιζονεις . Μετα απο αρκετο καιρο ξανα πηγα σε αλλο γιατρο, του ειπα τι εχω και μου ειπε, να μην παρω τιποτα και αν εχω πολυ υγρασια στο δοματιο μου και γενικοτερα στο σπιτι να αλλαξω σπιτι η να βαψω το σπιτι, εφυγα για αρκετες μερες απο το σπιτι μετα το προβλημα αυτο λυθηκε, οταν ξανα γυρισα ειχα παλι τα ιδια συμπτωματα.
το θεμα ειναι να μπορεσεις να αντιμετωπισεις το θεμα με καποιον τροπο και οχι να φευγεις απο το σπιτι!!!και δοξα το θεο τροποι μη φαρμακευτικοι υπάρχουν. Αν αρχισεις ετσι θα πρεπει να αλλαξεις χιλιαδες σπιτια!!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Drama Prinzessin

Επιφανές Μέλος

H Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,334 μηνύματα.

H Drama Prinzessin έγραψε: στις 13:24, 12-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από nikolaos p.
Κι εμένα με ταλαιπωρεί κάθε Μάϊο - ιούνιο και περνάει με τα πρώτα μπάνια! Διαπίστωσα οτι το φυτό που με πειράζει είναι το "περδικάκι" (googlάρετε για να δείτε ποιό ακριβώς είναι) Χρησιμοποιούσα περιστασιακά Ζιρτέξ και τελευταία παίρνω που και πού Αέριους.
Και εγώ έχω αλλεργία στο περδικάκι και στον ανθό της ελιάς.
Παίρνω τα Αέριους και δύο φορές την μέρα (πρωί και βράδυ) από μία σταγόνα στο κάθε ρουθούνι Nasonex. Είναι πολύ αποτελεσματικά και τα δύο.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

giorgos_a

Νεοφερμένος

Ο giorgos_a αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 10 μηνύματα.

O giorgos_a έγραψε: στις 14:02, 12-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από Drama Prinzessin
Και εγώ έχω αλλεργία στο περδικάκι και στον ανθό της ελιάς.
Παίρνω τα Αέριους και δύο φορές την μέρα (πρωί και βράδυ) από μία σταγόνα στο κάθε ρουθούνι Nasonex. Είναι πολύ αποτελεσματικά και τα δύο.
κορτιζονη , κορτιζόνη και παλι κορτιζόνη!!!!
Παράθεση

juste un instant (Βασίλης)

Επιφανές Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 3,351 μηνύματα.

O juste un instant Examens, histoire, économie FINI - 1 heu έγραψε: στις 22:53, 10-01-17:

Η παιρνει κανεις κορτικοειδή ή αφήνει τον εαυτό του χωρίς φάρμακο να καταπολεμήσει την αλλεργία. Έτσι έλεγε ο ΩΡΛ μου...
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη juste un instant : 11-01-17 στις 00:09.
Παράθεση

elsa D

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H elsa D αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 131 μηνύματα.

H elsa D 18 ΧΡΟΝΩΝ Φοιτήτρια έγραψε: στις 00:58, 11-01-17:

Αρχική Δημοσίευση από juste un instant
Η παιρνει κανεις κορτικοειδή ή αφήνει τον εαυτό του χωρίς φάρμακο να καταπολεμήσει την αλλεργία. Έτσι έλεγε ο ΩΡΛ μου...
φίλε δεν εκανα σωστή θεραπεία και τραβάω μεγάλο ζόρι τώρα
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 3,351 μηνύματα.

O juste un instant Examens, histoire, économie FINI - 1 heu έγραψε: στις 19:00, 11-01-17:

Ποιος ευθύνεται γι αυτό;
Παράθεση

elsa D

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H elsa D 18 ΧΡΟΝΩΝ Φοιτήτρια έγραψε: στις 22:36, 11-01-17:

Ποιος ευθύνεται γι αυτό;
οφείλετε στο οτι ενώ έπαιρνα αντισταμινικά και δεν ειχα συμπτώματα η αλλεργία μέσα μου δούλευε με αποτέλεσμα να κάνω επέμβαση στην μύτη τώρα και πλέον κάνω απευαισθητοποίηση σε αλλεργιολόγο οπότε ψάξτο καλά
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O juste un instant Examens, histoire, économie FINI - 1 heu έγραψε: στις 08:11, 12-01-17:

Σε τι είχες αλλεργία;
Παράθεση

elsa D

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H elsa D 18 ΧΡΟΝΩΝ Φοιτήτρια έγραψε: στις 00:46, 13-01-17:

στη γύρη απο κάποια φυτά στα ακάρεα και στους μύκητες
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O juste un instant Examens, histoire, économie FINI - 1 heu έγραψε: στις 01:31, 13-01-17:

Αρα πρέπει να κανεις απευαισθητοποίηση σε πολλά αλλεργιογόνα...
Παράθεση

elsa D

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H elsa D 18 ΧΡΟΝΩΝ Φοιτήτρια έγραψε: στις 18:47, 14-01-17:

Αρα πρέπει να κανεις απευαισθητοποίηση σε πολλά αλλεργιογόνα...
ναι
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O juste un instant Examens, histoire, économie FINI - 1 heu έγραψε: στις 19:04, 14-01-17:

Και η απευαισθητοποίηση γίνεται σιγά σιγά ή με την μια;
Παράθεση

elsa D

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H elsa D 18 ΧΡΟΝΩΝ Φοιτήτρια έγραψε: στις 19:39, 14-01-17:

Και η απευαισθητοποίηση γίνεται σιγά σιγά ή με την μια;
3 χρόνια διαρκεί
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O juste un instant Examens, histoire, économie FINI - 1 heu έγραψε: στις 20:03, 14-01-17:

Ωχ... Καλό κουράγιο!!!
Παράθεση

elsa D

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H elsa D 18 ΧΡΟΝΩΝ Φοιτήτρια έγραψε: στις 20:10, 14-01-17:

ευχαριστώ
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια