Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 79,615 εγγεγραμμένα μέλη και 3,078,182 μηνύματα σε 94,907 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 177 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Προτάσεις για διακοπές

Ιππολύτη

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ιππολύτη
H Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 694 μηνύματα.

H Ιππολύτη έγραψε στις 23:51, 06-03-17:

Βλέπω από λεφτά πολύ καλά πάμε, από το '15 έχουμε να μιλήσουμε εδω για διακοπές..

Ωστόσο I could use a little help από κάποιον που έχει πάει Σκιάθο! Δωμάτιο είναι καλύτερα στην πόλη; Ή θα εξυπηρετηθουμε με τις συγκοινωνίες;; Γενικά η μετακίνηση στο νησί είναι εύκολη;
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kramer123

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη kramer123
Ο kramer123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 301 μηνύματα.

O kramer123 έγραψε στις 15:22, 18-04-17:

Ειμαστε 4 ατομα και λεμε να παμε παρο ή ιο μετα τις πανελληνιες (ιουλιο).Το προβλημα ειναι οτι οι 2 λενε ιο και εγω με ενα αλλο παιδι παρο.Θα ηθελα να μ πειτε πιο απο τα 2 ειναι καλυτερο απο αποψη νυχτερινης ζωης
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Αγγελος Κοκ (Άγγελος)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Αγγελος Κοκ
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.

O Αγγελος Κοκ Η ζωη ειναι υπεροχη...! έγραψε στις 19:52, 18-04-17:

Καμια κριτικη για ναξο;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Vold (Νίκος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Vold
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,320 μηνύματα.

O Vold έγραψε στις 20:15, 18-04-17:

Αρχική Δημοσίευση από kramer123
Ειμαστε 4 ατομα και λεμε να παμε παρο ή ιο μετα τις πανελληνιες (ιουλιο).Το προβλημα ειναι οτι οι 2 λενε ιο και εγω με ενα αλλο παιδι παρο.Θα ηθελα να μ πειτε πιο απο τα 2 ειναι καλυτερο απο αποψη νυχτερινης ζωης
+1 για Ίο
Το καλοκαιρι μαζευει πολυ νεανικο κοσμο
Η Παρος σαν νησι προσωπικα δεν με ενθουσιαζει, τα περισσοτερα απο τα υπολοιπα κυκλαδιτικα νησια ειναι πολυ καλυτερα.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Helium

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Helium
H Helium αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 148 μηνύματα.

H Helium έγραψε στις 01:04, 19-04-17:

Αρχική Δημοσίευση από kramer123
Η Πάρος είναι πιο πολύ για οικογενειακή κατάσταση. Είναι πιο ησυχα, δεν έχει τόση νυχτερινή ζωή. Η Ίος μαζευει πιο πολλούς νέους. Ψηφιζω Ιο.

Αρχική Δημοσίευση από Αγγελος Κοκ
Καμια κριτικη για ναξο;
Ωραία η Νάξος. Πολύ γραφική, με τα σοκάκια της. Και αν έχεις αυτοκίνητο, αξίζει να πας στον Απειρανθο. Προσφέρεται και για οικογενειακες διακοπές και για νέους.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Claire Rentfield : 19-04-17 στις 10:23. Αιτία: Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Παράθεση

Αγγελος Κοκ (Άγγελος)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.

O Αγγελος Κοκ Η ζωη ειναι υπεροχη...! έγραψε στις 10:44, 19-04-17:

Αρχική Δημοσίευση από Helium
Η Πάρος είναι πιο πολύ για οικογενειακή κατάσταση. Είναι πιο ησυχα, δεν έχει τόση νυχτερινή ζωή. Η Ίος μαζευει πιο πολλούς νέους. Ψηφιζω Ιο.

Ωραία η Νάξος. Πολύ γραφική, με τα σοκάκια της. Και αν έχεις αυτοκίνητο, αξίζει να πας στον Απειρανθο. Προσφέρεται και για οικογενειακες διακοπές και για νέους.
Θα παμε σε εναν φιλο που εχει σπιτι στην απειρανθο,αλλα ακουσα οτι το κτελ απο εκει για την χωρα κανει περιπου 1:30 ωρα
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 12,035 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 10:46, 19-04-17:

Ξέρει κανείς αν Ιθάκη μπορείς να την παλέψεις χωρίς αμάξι χωρίς να είσαι όλη την ώρα στο ίδιο μέρος;
Παράθεση

meetmeinmontauk

iSchool Moderator

Το avatar του χρήστη meetmeinmontauk
H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 8,798 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 11:16, 19-04-17:

Αρχική Δημοσίευση από Ερινύς
Ξέρει κανείς αν Ιθάκη μπορείς να την παλέψεις χωρίς αμάξι χωρίς να είσαι όλη την ώρα στο ίδιο μέρος;
όχι θες οπωσδήποτε αυτοκίνητο για να γυρίσεις το νησί (το οποίο μια κουτσουλιά στον χάρτη είναι, μη φανταστείς). οι αποστάσεις είναι τεράστιες και οι περισσότεροι δρόμοι δύσβατοι. και δεν έχει να κάνεις και τίποτα, μόνο μπάνιο σε 3 καλές παραλίες που υπάρχουν και φαγητό σε καμιά ταβέρνα. προσωπικά την Ιθάκη την προτιμώ για καμιά ημερήσια εκδρομή, για διακοπές 3-4 ημερών δεν θα την πρότεινα σε κανέναν... εκτός κι αν θες απλά να χαλαρώσεις και να μην κάνεις απολύτως τίποτα, τότε πήγαινε
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 12,035 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 11:30, 19-04-17:

Αρχική Δημοσίευση από meetmeinmontauk
όχι θες οπωσδήποτε αυτοκίνητο για να γυρίσεις το νησί (το οποίο μια κουτσουλιά στον χάρτη είναι, μη φανταστείς). οι αποστάσεις είναι τεράστιες και οι περισσότεροι δρόμοι δύσβατοι. και δεν έχει να κάνεις και τίποτα, μόνο μπάνιο σε 3 καλές παραλίες που υπάρχουν και φαγητό σε καμιά ταβέρνα. προσωπικά την Ιθάκη την προτιμώ για καμιά ημερήσια εκδρομή, για διακοπές 3-4 ημερών δεν θα την πρότεινα σε κανέναν... εκτός κι αν θες απλά να χαλαρώσεις και να μην κάνεις απολύτως τίποτα, τότε πήγαινε
Για να είμαι ειλικρινής το boyfriend θέλει να πάμε εκεί γιατί έχει καλές αναμνήσεις από όταν ήταν πολύ μικρός και τον έπιασε μια νοσταλγία με το συγκεκριμένο νησί. Εγώ Επτάνησα δεν έχω πάει πουθενά και θέλω να πάω οπότε δεν με χάλαγε σαν ιδέα
Δεν έχει κανένα λεωφορείο έστω 1-2 φορές/μέρα να πηγαίνει από την μία άκρη του νησιού στην άλλη;

Ποιο από τα Επτάνησα (αν έχεις πάει σε άλλα βέβαια) θα πρότεινες για διακοπές 4-5 ημερών; Όχι ότι με πειράζει απλά να σαπίσω στην παραλία 5 μέρες, αλλά δεν βρίσκω λόγο να φάω 1 μέρα ταξίδι για να το κάνω αυτό ενώ έχω δίπλα την Χαλκιδική ας πούμε με ωραιότατες και προσβάσιμες με ΚΤΕΛ παραλίες
Παράθεση

meetmeinmontauk

iSchool Moderator

Το avatar του χρήστη meetmeinmontauk
H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 8,798 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 11:44, 19-04-17:

Για να είμαι ειλικρινής το boyfriend θέλει να πάμε εκεί γιατί έχει καλές αναμνήσεις από όταν ήταν πολύ μικρός και τον έπιασε μια νοσταλγία με το συγκεκριμένο νησί. Εγώ Επτάνησα δεν έχω πάει πουθενά και θέλω να πάω οπότε δεν με χάλαγε σαν ιδέα
Δεν έχει κανένα λεωφορείο έστω 1-2 φορές/μέρα να πηγαίνει από την μία άκρη του νησιού στην άλλη;

Ποιο από τα Επτάνησα (αν έχεις πάει σε άλλα βέβαια) θα πρότεινες για διακοπές 4-5 ημερών; Όχι ότι με πειράζει απλά να σαπίσω στην παραλία 5 μέρες, αλλά δεν βρίσκω λόγο να φάω 1 μέρα ταξίδι για να το κάνω αυτό ενώ έχω δίπλα την Χαλκιδική ας πούμε με ωραιότατες και προσβάσιμες με ΚΤΕΛ παραλίες
και να υπάρχουν λεωφορεία, τα δρομολόγια θα είναι λιγοστά με μεγάλες αποκλίσεις μεταξύ τους. δεν συμφέρει καθόλου, καλύτερα να νοικιάσετε κανένα αμάξι γιατί αλλιώς θα παιδευτείτε πολύ.
τώρα για το υπόλοιπο Ιόνιο, όπου και να πας έχει φοβερές παραλίες. τώρα δεν θα κάνω διαφήμιση στον δικό μου τόπο καταγωγής (κι εγώ από τα Επτάνησα είμαι) αλλά επιλέξτε ένα νησί εκτός της Ιθάκης γιατί θα πέσει μεγάλη βαρεμάρα, να το ξέρεις εναλλακτικά, θα μπορούσατε να πάτε κάπου κοντά πχ Ζάκυνθο και να πεταχτείτε Ιθάκη για μια ημερήσια εκδρομή. αυτό ίσως να είναι και η ιδανική λύση.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Αγγελος Κοκ (Άγγελος)

Τιμώμενο Μέλος

O Αγγελος Κοκ Η ζωη ειναι υπεροχη...! έγραψε στις 12:30, 19-04-17:

Αρχική Δημοσίευση από meetmeinmontauk
Ισχυει χωρις αυτοκινητο δεν λεει(στο συγκεκριμενο νησι).
Εντωμεταξυ θυμαμαι οταν ειχα παει,την επομενη χρονια ανακαλυψανε το παλατι του οδυσσεα
Παράθεση

Helium

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Helium
H Helium αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 148 μηνύματα.

H Helium έγραψε στις 17:17, 19-04-17:

Αρχική Δημοσίευση από Αγγελος Κοκ
Θα παμε σε εναν φιλο που εχει σπιτι στην απειρανθο,αλλα ακουσα οτι το κτελ απο εκει για την χωρα κανει περιπου 1:30 ωρα
Η Απειρανθος είναι ωραία να την επισκεφθεις. Αν μεινεις, είναι μόνο για χαλαρωση. Οι συγκοινωνίες δεν είναι ιδιαίτερα βολικες. Δηλαδή αν θελεις να βγεις βράδυ, το κοβω χλωμό.
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DarthFederer
Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε στις 12:44, 20-04-17:

Παιδια καλες κοκες στην Ιο να σας ευχηθω για οσους πατε.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ιππολύτη

Διάσημο Μέλος

H Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 694 μηνύματα.

H Ιππολύτη έγραψε στις 13:01, 20-04-17:

Αρχική Δημοσίευση από DarthFederer
Παιδια καλες κοκες στην Ιο να σας ευχηθω για οσους πατε.
Εγώ για την Ίο άκουσα ότι οι ντόπιοι είναι προικισμένοι. Κορίτσια τρέξτε να προλάβετε.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Franciscus

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Franciscus
Ο Franciscus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 23 μηνύματα.

O Franciscus έγραψε στις 14:24, 20-04-17:

Πρώτο πόδι Χαλκιδική.Καθαρές παραλίες και μαζεύει νέους.
Παράθεση

Ιππολύτη

Διάσημο Μέλος

H Ιππολύτη έγραψε στις 14:48, 20-04-17:

Αρχική Δημοσίευση από Franciscus
Πρώτο πόδι Χαλκιδική.Καθαρές παραλίες και μαζεύει νέους.
Ποσειδι; Καλλιθέα; αφυτο; Φούρκα; πάω συχνά Χαλκιδική
Παράθεση

miss marple

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη miss marple
H miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 391 μηνύματα.

H miss marple έγραψε στις 14:56, 20-04-17:

Πολύ ωραία είναι η Κέρκυρα, με οργανωμένα δρομολόγια ΚΤΕΛ κλπ, απλά έχω την εντύπωση ότι είναι ακριβό νησί, έχω βέβαια χρόνια να πάω. Έπειτα είναι και η Λευκάδα βολική επειδή δε χρειάζεσαι πλοίο για να πας! Ε, και η Κεφαλλονιά και η Ζάκυνθος μεγάλα νησιά είναι, λογικά θα έχουν οργανωμένο δίκτυο συγκοινωνιών, αλλά δεν έχω πάει ώστε να ξέρω σίγουρα.

Έχει πάει κανείς Αμοργό?
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Johnny15
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,187 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 15:08, 20-04-17:

Αυτό που θυμάμαι από Κέρκυρα ήταν το παγωμένο της νερό Ήταν πολύ δροσιστικό όμως. Η Παλαιοκαστριτσα παίζει να ήταν από τα πιο κρύα μπάνια που έχω κάνει
Παράθεση

Vold (Νίκος)

Περιβόητο Μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,320 μηνύματα.

O Vold έγραψε στις 19:21, 20-04-17:

Εγω λεω το καλοκαιρι να κανω τον γυρο των μικρων κυκλαδων. Σχινουσα, Δονουσα, Κουφονησι και Ηρακλεια απο μια μερα(Κουφονησι μαλλον 2), μιας και δεν εχω παει σε κανενα, ειναι ολα μικρα και κοντα μεταξυ τους. Τελη Ιουνιου που θα εχει λιγο σχετικα κοσμο κι εγω την ησυχια μου.

Αρχική Δημοσίευση από miss marple
Έχει πάει κανείς Αμοργό?
Ειμαι απο Αμοργο
Πιστευω οτι για διακοπες λιγων ημερων ειναι πολυ καλη επιλογη. Ειναι πολυ ορεινο νησι, μην περιμενεις πρασινο και δενδρα.

Αποτελειται απο 4 χωρια εκ των οποιων τα δυο ειναι χωρισμενα σε περισσοτερους οικισμους. Μια βδομαδα ειναι ιδανικη για να το εξερευνησεις.

Το καλοκαιρι εχει συχνα λεωφορειο μεταξυ των χωριων και καποιων παραλιων. Καποιες αλλες ειναι προσβασιμες με τα ποδια απο το αντιστοιχο χωριο τους.

Επισης εχει 2 νησιδες που πας με καραβακι, εχει τακτικα δρομολογιο κι ειναι κι αυτες με ωραιες παραλιες
Παράθεση

PolGR1509

Supervisor

Το avatar του χρήστη PolGR1509
Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 2,111 μηνύματα.

O PolGR1509 Do it right or don't do it at all! έγραψε στις 19:21, 20-04-17:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny15
Αυτό που θυμάμαι από Κέρκυρα ήταν το παγωμένο της νερό Ήταν πολύ δροσιστικό όμως. Η Παλαιοκαστριτσα παίζει να ήταν από τα πιο κρύα μπάνια που έχω κάνει
Ναι, πήγαμε φέτος εκδρομή με το σχολείο και μας είπαν ότι το νερό εκεί ΔΕΝ ζεσταίνει ούτε τον Αύγουστο
Παράθεση

PolGR1509

Supervisor

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 2,111 μηνύματα.

O PolGR1509 Do it right or don't do it at all! έγραψε στις 19:33, 20-04-17:

Έχει πάει και η αδερφή μου στη Ζάκυνθο και μου είπε ότι η παραλία ήταν από τις καλύτερες που έχει δει. Πέρασε πολύ ωραία και πήγε για 6 μέρες. Εγώ πήγα πρόσφατα στην Κέρκυρα με το σχολείο και ήταν απίστευτα. Δεν κάναμε μπάνιο, προφανώς, ωστόσο τα νερά ήταν πεντακάθαρα και γαλάζια (ναι, από αυτά που βλέπουμε στις φώτο από εξωτικά μέρη). Ήταν κομματάκι ακριβή, αλλά έχει ΠΆΡΑ πολύ πράσινο. Σύμφωνα με αυτό το άρθρο, είναι μέσα στα 10 καλύτερα νησιά της Ευρώπης για διακοπές. Βέβαια, ντάξει, ένα άρθρο είναι μόνο. Είναι τέλεια να πας
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 20:08, 20-04-17:

Τι γλυκούλια που μου απαντάτε ακόμα για τα Επτάνησα!
Απλά στα μεγάλα μείον είναι ότι δεν υπάρχει αμάξι. Οπότε πρέπει να δούμε αν έχει μία στοιχειώδη συγκοινωνία
Παράθεση

PolGR1509

Supervisor

O PolGR1509 Do it right or don't do it at all! έγραψε στις 21:06, 20-04-17:

Τι γλυκούλια που μου απαντάτε ακόμα για τα Επτάνησα!
Απλά στα μεγάλα μείον είναι ότι δεν υπάρχει αμάξι. Οπότε πρέπει να δούμε αν έχει μία στοιχειώδη συγκοινωνία
Στην κέρκυρα, τουλάχιστον, υπάρχει και αστική αλλά και υπεραστική συγκοινωνία! Μία κύρια διαδρομή εκτελείται από το Λιστόν φυσικά (πλατεία σπιανάδα-εκεί βγαίνει και κυκλοφορεί ο κόσμος-καφετέριες κλπ) με τέρμα το κανόνι ανα 20 λεπτά. Περνάει και από παλαιόπολη (mon repo), ντάξει εκεί είναι για ξενάγηση όχι για μπάνιο. Οι περισσότερες γραμμές ξεκινούν από την πλατεία Σαροκό, που θεωρείται το κέντρο της πόλης και έχει γραμμές για διάφορα μέρη: Μπενίτσες, Ύψο , Αχίλλειο (παλάτι της Σίσσυ)..τα δρομολόγια είναι πιο αραιά.
Υπάρχει και υπεραστική συγκοινωνία ΚΤΕΛ, η οποία ξεκινάει από τα ΚΤΕΛ προφανώς και πάει στα καλύτερα σημεία με τέλειες παραλίες==> Παλαιοκαστρίτσα, Άγιο Γεώργιο, Κασσιόπη, Σιδάρη, Ρόδα, Γλυφάδα (όλα αυτά τα μέρη έχουν τις παραλίες). Εδώ το εισιτήριο είναι πιο ακριβό (τύπου 3€) και τα δρομολόγια συγκεκριμένα (π.χ. 4-5 την ημέρα). Οπότε ναι, το αυτοκίνητο δεν είναι απαραίτητο στην Κέρκυρα.

Γενικά, οι κυριότερες γραμμές έχουν τακτικά δρομολόγια (ανα 20'-40'). Κάποια άλλα έχουν ανα 1 ώρα και άλλα, κυρίως του υπεραστικού όπως είπα που κάνουν 3-4 διαδρομές και τέλος.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη PolGR1509 : 20-04-17 στις 21:20.
Παράθεση

miss marple

Δραστήριο Μέλος

H miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 391 μηνύματα.

H miss marple έγραψε στις 00:00, 21-04-17:

Αρχική Δημοσίευση από Vold
Εγω λεω το καλοκαιρι να κανω τον γυρο των μικρων κυκλαδων. Σχινουσα, Δονουσα, Κουφονησι και Ηρακλεια απο μια μερα(Κουφονησι μαλλον 2), μιας και δεν εχω παει σε κανενα, ειναι ολα μικρα και κοντα μεταξυ τους. Τελη Ιουνιου που θα εχει λιγο σχετικα κοσμο κι εγω την ησυχια μου.

Ειμαι απο Αμοργο
Πιστευω οτι για διακοπες λιγων ημερων ειναι πολυ καλη επιλογη. Ειναι πολυ ορεινο νησι, μην περιμενεις πρασινο και δενδρα.

Αποτελειται απο 4 χωρια εκ των οποιων τα δυο ειναι χωρισμενα σε περισσοτερους οικισμους. Μια βδομαδα ειναι ιδανικη για να το εξερευνησεις.

Το καλοκαιρι εχει συχνα λεωφορειο μεταξυ των χωριων και καποιων παραλιων. Καποιες αλλες ειναι προσβασιμες με τα ποδια απο το αντιστοιχο χωριο τους.

Επισης εχει 2 νησιδες που πας με καραβακι, εχει τακτικα δρομολογιο κι ειναι κι αυτες με ωραιες παραλιες

σ΄ ευχαριστώ πάρα πολύυ...

από τιμές, πώς πάτε?

Πάντως με μια ματιά που έριξα μου φάνηκε πανέμορφο το νησί σας!
Παράθεση

Vold (Νίκος)

Περιβόητο Μέλος

O Vold έγραψε στις 07:06, 21-04-17:

Αρχική Δημοσίευση από miss marple
σ΄ ευχαριστώ πάρα πολύυ...

από τιμές, πώς πάτε?

Πάντως με μια ματιά που έριξα μου φάνηκε πανέμορφο το νησί σας!
Για τις τιμες δεν ειμαι ο πιο καταλληλος να σου πω.
Πιστευω ομως οτι ειναι λιγο τσιμπημενες.

Εδω μπορεις να δεις τα δρομολογια των λεωφορειων και τις τιμες τους
http://amorgosbuscompany.com
Παράθεση

Anonyme

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Anonyme
H Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 516 μηνύματα.

H Anonyme έγραψε στις 08:13, 21-04-17:

Ερινύς, αν τελικά καταλήξετε για Κέρκυρα στείλε private για να σου πω πού θα μείνετε, που θα πάτε, πού θα φάτε. Οι υπεραστικές συγκοινωνίες θα σε καλύψουν μια χαρά, μη σκας για το αυτοκίνητο. Έτσι κι αλλιώς για τις τοπ παραλίες θες σκάφος.
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 09:16, 21-04-17:

Ευχαριστώ
Παράθεση

miss marple

Δραστήριο Μέλος

H miss marple έγραψε στις 10:13, 21-04-17:

Αρχική Δημοσίευση από Vold
Για τις τιμες δεν ειμαι ο πιο καταλληλος να σου πω.
Πιστευω ομως οτι ειναι λιγο τσιμπημενες.

Εδω μπορεις να δεις τα δρομολογια των λεωφορειων και τις τιμες τους
http://amorgosbuscompany.com
Σ' ευχαριστώ πάρα πολύυυ!
Παράθεση

Αγγελος Κοκ (Άγγελος)

Τιμώμενο Μέλος

O Αγγελος Κοκ Η ζωη ειναι υπεροχη...! έγραψε στις 02:00, 22-04-17:

Αρχική Δημοσίευση από Helium
Η Απειρανθος είναι ωραία να την επισκεφθεις. Αν μεινεις, είναι μόνο για χαλαρωση. Οι συγκοινωνίες δεν είναι ιδιαίτερα βολικες. Δηλαδή αν θελεις να βγεις βράδυ, το κοβω χλωμό.
Κατι εχω καταλαβει Με βλεπω με τα παιδια να κανω οτοστοπ να γυριζω σπιτι
Παράθεση

Katerina_kl

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Katerina_kl
H Katerina_kl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.

H Katerina_kl έγραψε στις 08:45, 24-05-17:

Εγω σκέφτομαι το καλοκαίρι να κάνω τον γύρο των μικρών κυκλάδων Σχοινούσα, Δονούσα, Κουφονήσια και Ηρακλειά. Πιστεύετε ότι φτάνει μια εβδομάδα;
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 10:06, 24-05-17:

Αρχική Δημοσίευση από Katerina_kl
Εγω σκέφτομαι το καλοκαίρι να κάνω τον γύρο των μικρών κυκλάδων Σχοινούσα, Δονούσα, Κουφονήσια και Ηρακλειά. Πιστεύετε ότι φτάνει μια εβδομάδα;
Πρέπει να το συντονίσεις με τα καράβια, δεν νομίζω να έχει κάθε μέρα...
Παράθεση

Katerina_kl

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Katerina_kl
H Katerina_kl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.

H Katerina_kl έγραψε στις 10:47, 24-05-17:

Πρέπει να το συντονίσεις με τα καράβια, δεν νομίζω να έχει κάθε μέρα...
Μμμ ναι πρέπει να το κοιτάξω! Πάντως, επειδή μάλλον για κάμπινγκ θα πάμε σε αυτό το τουρ, φαντάζομαι δεν θα μας πειράξει πολύ να χάσουμε και κανένα καραβάκι, αφού είναι κοντινές οι αποστάσεις.
Παράθεση

hack3r

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη hack3r
Ο hack3r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,561 μηνύματα.

O hack3r έγραψε στις 17:10, 24-05-17:

Οι καλύτερες διακοπές, μηχανή, backpacking, και ταξίδι σε όλη την Ευρώπη. Κάθε μέρα και μια νέα περιπέτεια.
Παράθεση

athinouli

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη athinouli
H athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 253 μηνύματα.

H athinouli :) έγραψε στις 21:25, 24-05-17:

Προτείνω Αμμουλιανή στη Χαλκιδική..

είναι ένα νησάκι μικρό με εύκολη πρόσβαση (μισή ώρα απ το λιμανάκι με το καραβάκι) φθηνά εισητήρια τόσο για εσάς όσο και για το αμάξι,.
είναι ότι πρέπει για ένα 4-5ήμερο.. όχι παραπάνω..

πήγα πέρσι με τον καλό μου και περάσαμε τέλεια.. είναι πολύ όμορφο μέρος, ήσυχο, με καλές παραλίες.. έχει κόσμο νεαρό, κυρίως ζευγάρια και οικογένειες..
αυτό που μου φάνηκε πιο ξεκούραστο από οπουδήποτε έχω πάει διακοπές ως τώρα είναι ότι επειδή έχει μονο ένα χωριουδάκι να αράξεις, δεν μπαίνεις στη διαδικασία να σκεφτείς αν θα προλάβει να τα δείς όλα και να πας σε όλες τις παραλίες.. είναι ότι ακριβώς πρέπει για 4-5 μέρες.. εγώ ξένοιασα απίστευτα..
καλά να περάσετε παιδιά, όπου πάτε..
Παράθεση

ChristyBoo

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ChristyBoo
H ChristyBoo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H ChristyBoo έγραψε στις 20:16, 26-05-17:

Καλησπέρα παιδιά!

Πρώτη φορά φέτος, κανονίζω διακοπές. Υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο site που κλείνετε ξενοδοχεία/βρίσκεται καμία καλή προσφορά;
Γιατί γενικά δεν έχω ιδέα

Thank you ^-^
Παράθεση

Αγγελος Κοκ (Άγγελος)

Τιμώμενο Μέλος

O Αγγελος Κοκ Η ζωη ειναι υπεροχη...! έγραψε στις 22:25, 29-06-17:

Καλησπερα παιδια
Ετοιμαζω μεσα στην βδομαδα ταξιδακι στην Συρο
Κανενας που να εχει παει να μας πει πως ειναι;;
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 22:27, 29-06-17:

Εγώ.
Τι θες να μάθεις;
Παράθεση

Αγγελος Κοκ (Άγγελος)

Τιμώμενο Μέλος

O Αγγελος Κοκ Η ζωη ειναι υπεροχη...! έγραψε στις 22:55, 29-06-17:

Αξιζει; Οι παραλιες καλες; Απο μπαρακια λεει;
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 23:05, 29-06-17:

Εξαρτάται τι ψάχνεις, η Ερμούπολη είναι πολύ κοσμοπολίτικη, για όλα τα γούστα, θα βρείτε κάτι να σας ταιριάζει...οι παραλίες δεν με ενθουσίασαν σε σχέση με την Σίφνο που ήμουν πριν πάω εκεί και με άλλα νησιά που έχω πάει, αλλά στο θέμα θάλασσα έχω τον πήχη πολύ ψηλά.

Γενικά εγώ τις διακοπές σε νησί τις έχω συνδυάσει με ησυχία. Όχι ερημιά και έλεος του Θεού και να μην βλέπεις άνθρωπο, αλλά ησυχία και να κάνεις τις βόλτες σου και να ψήνεσαι με τις ώρες στην παραλία και στον ήλιο και το βράδυ να βγαίνεις για χαλαρό ποτάκι ή σε κανένα μπαρ. (Προφανώς γι αυτό δεν θα πάω ποτέ Σαντορίνη ή Μύκονο). Ε η Ερμούπολη δεν είναι έτσι, πάρα πολλή κίνηση, χάνεσαι, χάνεται και ο αέρας του κυκλαδίτικου νησιού, διαφέρει από τα άλλα νησιά. Τα πιο απομακρυσμένα χωριά είναι ήρεμα αλλά δεν έχει και τίποτα να κάνεις εκεί.
Είναι ανάλογα τι ψάχνεις, πάντως σε κάθε περίπτωση πιστεύω θα περάσεις καλά
Παράθεση

Αγγελος Κοκ (Άγγελος)

Τιμώμενο Μέλος

O Αγγελος Κοκ Η ζωη ειναι υπεροχη...! έγραψε στις 23:08, 29-06-17:

Εξαρτάται τι ψάχνεις, η Ερμούπολη είναι πολύ κοσμοπολίτικη, για όλα τα γούστα, θα βρείτε κάτι να σας ταιριάζει...οι παραλίες δεν με ενθουσίασαν σε σχέση με την Σίφνο που ήμουν πριν πάω εκεί και με άλλα νησιά που έχω πάει, αλλά στο θέμα θάλασσα έχω τον πήχη πολύ ψηλά.

Γενικά εγώ τις διακοπές σε νησί τις έχω συνδυάσει με ησυχία. Όχι ερημιά και έλεος του Θεού και να μην βλέπεις άνθρωπο, αλλά ησυχία και να κάνεις τις βόλτες σου και να ψήνεσαι με τις ώρες στην παραλία και στον ήλιο και το βράδυ να βγαίνεις για χαλαρό ποτάκι ή σε κανένα μπαρ. (Προφανώς γι αυτό δεν θα πάω ποτέ Σαντορίνη ή Μύκονο). Ε η Ερμούπολη δεν είναι έτσι, πάρα πολλή κίνηση, χάνεσαι, χάνεται και ο αέρας του κυκλαδίτικου νησιού, διαφέρει από τα άλλα νησιά. Τα πιο απομακρυσμένα χωριά είναι ήρεμα αλλά δεν έχει και τίποτα να κάνεις εκεί.
Είναι ανάλογα τι ψάχνεις, πάντως σε κάθε περίπτωση πιστεύω θα περάσεις καλά
Κι εγω καπως ετσι ειμαι
Ευχαριστω πολυ για τον χρονο σου!
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,667 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 15:56, 10-07-17:

Awwwwww είχα κλείσει για Σύρο και το ακύρωσα τελικά για να πάμε Κέρκυρα & δυο μερούλες Παξούς! Θα φανεί σε λίγο καιρό αν ήταν η σωστή απόφαση, αν και μου λένε ότι έχει πολύ κόσμο 15Αυγουστο και θα ξενερώσω γιατί θέλω ΗΣΥΧΙΑ.
Παράθεση

Anonyme

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Anonyme
H Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 516 μηνύματα.

H Anonyme έγραψε στις 22:32, 10-07-17:

Ησυχία στην πόλη τσι Κέρκυρας το δεκαπενταύγουστο; Εχμ. Σόρι. Νο. Το λιστόν μου φαινόταν να έχει περισσότερο κόσμο κι από το Πάσχα.

Αλλά παραμένει Κέρκυρα, τέλεια θα περάσετε. <3
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nelliel

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nelliel
H Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 905 μηνύματα.

H Nelliel έγραψε στις 04:34, 10-08-17:

Εχει παει κανεις Σαν Φρανσισκο; Εχετε να μου προτεινετε ποια μερη και αξιοθεατα να επισκευτω; Θα παω τον αλλο μηνα, αλλα θα κατσω μολις 3 ημερες και θελω να προλαβω τουλαχιστον τα βασικα αξιοθεατα!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους