Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,146 εγγεγραμμένα μέλη και 3,090,575 μηνύματα σε 96,011 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 903 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Γενικό θέμα για τα Android

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DarthFederer
Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε στις 23:14, 21-12-14:

Κοιτα και το Nexus 5, πολυ καλυτερο απο το Alpha

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

PinkFreud

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη PinkFreud
Ο PinkFreud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 48 μηνύματα.

O PinkFreud Let it Be έγραψε στις 23:37, 21-12-14:

Αρχική Δημοσίευση από DarthFederer
Κοιτα ειναι εξαιρετικο τηλεφωνο. Τωρα το αγκαθι ειναι η τιμη. Για το Alpha γενικα εχω ακουσει καλα λογια εκτος απο την μπαταρια του...
Στα χρήματα του 5s παίρνεις το one m8 που έχει θεωρηθεί το καλύτερο smartphone του 2014.

Κοιτα και το Nexus 5, πολυ καλυτερο απο το Alpha
Δεν ξέρω έχω τις αμφιβολίες μου για τα Nexus

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε στις 00:37, 23-12-14:

Αρχική Δημοσίευση από PinkFreud
Στα χρήματα του 5s παίρνεις το one m8 που έχει θεωρηθεί το καλύτερο smartphone του 2014.

Δεν ξέρω έχω τις αμφιβολίες μου για τα Nexus
1. Το 5S τα αξιζει τα λεφτα του. Τωρα αν εχεις να τα διαθεσεις ειναι αλλο θεμα. Ο συνδυασμος hardware με software ειναι ο καλυτερος στην αγορα και η τελικη εμπειρια χρησης στα τηλεφωνα της Apple ειναι εξαιρετικη. Αν δεν εχεις δουλεψει για καιρο iPhone ισως δεν μπορεις να το καταλαβεις

2. Για το Nexus μην εχεις αμφιβολιες. Το μοναδικο "κουσουρι" που ειχε ηταν η αυτονομια που με ενημερωσεις βελτιωθηκε. Απο θεμα αξιοπιστιας ειναι σε παρα πολυ καλα επιπεδα (αλλωστε τα εσωτερικα του ειναι ιδια με του G2). Βαλε στην εξισωση οτι παιρνει παντα πρωτο ενημερωσεις και οτι με το stock Android που φοραει (χωρις τις ηλιθιοτητες του TouchWiz και των λοιπων UI που ειναι τιγκα στο bloatware) ειναι το μοναδικο ανδροιδες που συγκρινεται επαξια στην εμπειρια χρησης με το μηλοτηλεφωνο. Και αν σ'αρεσει να ψαχνεσαι γενικα ειναι το καλυτερο για αυτη τη δουλεια, τελειως ανοιχτο (σε αντιθεση με το samsung που χανεις ευκολα την εγγυηση)

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Αγγελική!!! (Αγγελική)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Αγγελική!!!
H Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.

H Αγγελική!!! έγραψε στις 14:54, 12-06-15:

Είπα να γράψω και εδώ τον πόνο μου μήπως κάποιος ξέρει κάτι παραπάνω...
Λοιπόν, έχω το samsung galaxy fit .
Κάπου το χτύπησα δυνατά και η οθόνη χάλασε έγινε έτσι Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  WIN_20150612_093134.JPG
Εμφανίσεις:  110
Μέγεθος:  90,4 KB
Όταν πατάω δηλαδή κάτι στην οθόνη αυτό δουλεύει ,αλλά στο μεγαλύτερο μέρος της δεν μπορώ να δω τι πατάω...
Το πήγα λοιπόν σε ένα κατάστημα γερμανός και μου είπε ο τεχνικός ότι για να φτιαχτεί θέλει 110 ευρώ ( ούτε καν). Αυτό που με ενδιαφέρει τώρα είναι ότι θέλω να πάρω από το κινητό όλους τους αριθμούς (επαφές) που έχω και όλα τα δεδομένα μου! Αλλά μου είπε αυτός ο τεχνικός ότι για να γίνει αυτό πρέπει πρώτα να γίνει επισκευή ,δηλαδή 110 ευρω, που δεν παίζει (θα πάρω άλλο).
Ξέρει κάποιος αν μπορεί να γίνει κάτι για τα δεδομένα που έχω στο κινητό?

Παράθεση

Nelliel

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nelliel
H Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 935 μηνύματα.

H Nelliel έγραψε στις 16:50, 12-06-15:

Δεν γινεται να κανεις sync το κινητο σου με τον υπολογιστη σου μεσω usb/wifi και να μεταφερεις ολα σου τα δεδομενα εκει?

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

O DarthFederer έγραψε στις 22:29, 12-06-15:

Αρχική Δημοσίευση από Αγγελική!!!
Είπα να γράψω και εδώ τον πόνο μου μήπως κάποιος ξέρει κάτι παραπάνω...
Λοιπόν, έχω το samsung galaxy fit .
Κάπου το χτύπησα δυνατά και η οθόνη χάλασε έγινε έτσι Συνημμένο Αρχείο 59077
Όταν πατάω δηλαδή κάτι στην οθόνη αυτό δουλεύει ,αλλά στο μεγαλύτερο μέρος της δεν μπορώ να δω τι πατάω...
Το πήγα λοιπόν σε ένα κατάστημα γερμανός και μου είπε ο τεχνικός ότι για να φτιαχτεί θέλει 110 ευρώ ( ούτε καν). Αυτό που με ενδιαφέρει τώρα είναι ότι θέλω να πάρω από το κινητό όλους τους αριθμούς (επαφές) που έχω και όλα τα δεδομένα μου! Αλλά μου είπε αυτός ο τεχνικός ότι για να γίνει αυτό πρέπει πρώτα να γίνει επισκευή ,δηλαδή 110 ευρω, που δεν παίζει (θα πάρω άλλο).
Ξέρει κάποιος αν μπορεί να γίνει κάτι για τα δεδομένα που έχω στο κινητό?
Το κινητο σου το ειδε τεχνικος ή πωλητης;

Συνδεσε το στον υπολογιστη σου

Παράθεση

Αγγελική!!! (Αγγελική)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Αγγελική!!!
H Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.

H Αγγελική!!! έγραψε στις 00:25, 13-06-15:

Το κινητο σου το ειδε τεχνικος ή πωλητης;

Συνδεσε το στον υπολογιστη σου
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!
Ναι το είδε τεχνικός και μου είπε ότι για να πάρω τα δεδομένα που θέλω πρέπει να γίνει η επισκευή... Και μου έκανε εντύπωση, δεν υπάρχει κάποια άλλη λύση?
Συνέδεσα το κινητό στον υπολογιστή, συνδέθηκε αλλά δεν ανοίγει για τα αρχεία!

Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη akikos
Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,622 μηνύματα.

O akikos έγραψε στις 23:07, 13-10-15:

Mόλις έγινε release το Android 6.0. Αλλάξανε τις γραμματοσειρές στην οθόνη κλειδώματος. Κατά τα άλλα ίδιο μου φαίνεται. Περιμένω να δω αν κρατά παραπάνω η μπαταρία.

Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

O DarthFederer έγραψε στις 08:16, 14-10-15:

Σε τι μοντελο το εβαλες; Nexus?

Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,622 μηνύματα.

O akikos έγραψε στις 10:09, 14-10-15:

Σε τι μοντελο το εβαλες; Nexus?
Το google nexus 5 (της lg).

Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

O akikos έγραψε στις 14:02, 14-10-15:

Εντυπώσεις μέχρι τώρα από το Android M σε google nexus 5

- Μικρότερη κατανάλωση μπαταρίας τουλάχιστον όταν το κινητό είναι σε αναμονή.
- Η σύνδεση με το wifi έγινε πιο γρήγορη
- Το σερφάρισμα μέσω Chrome είναι πολύ πιο γρήγορο
- Στις ρυθμίσεις προστέθηκε ένα εργαλείο για τη μνήμη. Μου γράφει μέση χρήσης μνήμης 1.0 Gb από τα 1.8 GB.

Παράθεση

matakia

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη matakia
H matakia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H matakia έγραψε στις 22:38, 07-03-16:

ποια ειναι η καλυτερη εφαρμογη για gps εκτος ιντερνετ;;
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

O akikos έγραψε στις 09:46, 08-03-16:

To NAVIGON για μένα
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

O akikos έγραψε στις 09:07, 11-10-16:

Η Samsung σταματά τις πωλήσεις του Note 7 παγκοσμίως. Σε όποιους το αγόρασαν να το κλείσουν να το επιστρέψουν πίσω εκεί που το αγόρασαν.

αχαχαχαχαχαχααχα
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Johnny15
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,305 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 16:29, 14-10-16:

Η samsung αν και δεν μου αρεσει σαν εταιρεία, αντρίκια ανέλαβε τις ευθύνες τις και αντί να καλύψει κάπως την ζημιά ακύρωσε τελείως το note 7, μπράβο της.

Η apple από την άλλη ακόμα δεν αναγνωρίζει προβλήματα όπως το touch disease κλπ.
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

O akikos έγραψε στις 21:00, 14-10-16:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny15
Η samsung αν και δεν μου αρεσει σαν εταιρεία, αντρίκια ανέλαβε τις ευθύνες τις και αντί να καλύψει κάπως την ζημιά ακύρωσε τελείως το note 7, μπράβο της.

Η apple από την άλλη ακόμα δεν αναγνωρίζει προβλήματα όπως το touch disease κλπ.
Η samsung αναγκάστηκε να το αποσσύρει το note 7. Αν δεν το έκανε αυτή θα το έκαναν οι χώρες από μόνες τους και αυτό θα ήταν πιο καταστροφικό για την εταιρεία. Είναι σαν να μου λες μπράβο στην Marion Jones που παραδέχθηκε ότι ήταν ντοπαρισμένη.

To iPhone 6 plus/6 βγήκαν το 2014 δεν έχει περάσει μήνας που δεν έχει βγει από την εγγύηση. Όποιος είχε το συγκεκριμένο πρόβλημα και πήγαινε στο service του δίνανε πίσω άλλο ανακατασκευασμένο. Αυτό που ζητάνε οι χρήστες είναι να τους επισκευάζεται δωρεάν και μετά τα 2 χρόνια. Πες μου άλλη εταιρεία (lg, samsung και η υπόλοιπη παρέα) να σου φτιάχνει φτιάχνει δωρεάν το κινητό μετά από 2 χρόνια. Οι περισσότεροι δεν καλύπτουν αστοχίες υλικούς και μέσα την εγγύηση.

Η apple είναι σίγουρος ότι θα αναγνωρίσει το πρόβλημα και θα αποζημιώσει τους χρήστες που είχαν θέμα μετά την εγγύηση . Απορώ γιατί άργησε . Το έχει κάνει και στο παρελθόν https://support.apple.com/en-us/HT203787
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

O akikos έγραψε στις 13:17, 08-01-17:

H nokia παρουσιάζει το πρώτο της smartphone στη μετά microsoft εποχή

Διαφωνω με της στρατηγική της Νόκια να κυκλοφορήσει το κινητό της αποκλειστικά στη Κίνα. Κάποτε πίστευα ότι μπορεί να γίνει η apple της Ε.Ε. αλλά κάνει το ένα λάθος μετά το άλλο.
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

O akikos έγραψε στις 09:14, 09-05-17:

H google φαίνεται να έχει σταματήσει την ανάπτυξη του android και να φτιάχνει δικό της λειτουργικό το Google Fuchsia που δεν έχει ως kernet linux.

http://www.cnbc.com/2017/05/08/googl...ar-online.html
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

O akikos έγραψε στις 10:27, 12-08-17:

Preview του Android O

Android O – Νέα χαρακτηριστικά
Μεγαλύτερος έλεγχος των διαδικασιών που εκτελούνται στο παρασκήνιο (background) για εξοικονόμηση data και μπαταρίας.
Νέο σύστημα ειδοποιήσεων με δυνατότητα κατηγοριοποίησης για λήψη ενημερώσεων διαφορετικού τύπου ανάλογα με την τοποθεσία ή την θεματολογία. Επιπλέον, θα προσφέρεται η δυνατότητα αναβολής (snooze) στη λήψη ειδοποιήσεων ξεχωριστά για κάθε εφαρμογή και με ρύθμιση συγκεκριμένου χρονικού διαστήματος.
Δυνατότητα ενσωμάτωσης φόρμας αυτόματης συμπλήρωσης στοιχείων για τους developers μέσα στις εφαρμογές τους.
Υποστήριξη λειτουργίας Picture-in-Picture με δυνατότητα ρύθμισης της αναλογίας εικόνας, του μεγέθους και των αλληλεπιδράσεων.
Υποστήριξη πολλαπλών οθονών (multi-display)
Δυνατότητα ρύθμισης της χρωματικής γκάμας ακόμη και μέσα στις εφαρμογές (DCI-P3 και άλλες)
Υποστήριξη των audio codecs Bluetooth LDAC και aptX σε συνεργασία με τη Sony.
Υποστήριξη του πρωτοκόλλου Wi-Fi Aware για επικοινωνία μεταξύ των συσκευών χωρίς να χρειάζεται σύνδεση στο Internet
Δυνατότητα ενσωμάτωσης animations στα εικονίδια του συστήματος και των εφαρμογών (Adaptive Icons)
Νέο ConnectionService API για επικοινωνία των third-party εφαρμογών με συστήματα διαφορετικού περιβάλλοντος χρήσης, όπως το Android Auto
http://www.techgear.gr/android-0-21-...=24MediaWidget
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη akikos : 12-08-17 στις 10:39.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους