Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 79,631 εγγεγραμμένα μέλη και 3,078,631 μηνύματα σε 94,938 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 633 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Ρινοπλαστική

ariel12

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ariel12
H ariel12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H ariel12 έγραψε στις 22:59, 10-06-17:

Καλησπέρα,

θα μπορούσε κάποιος που έχει προσωπική εμπειρία να μου στείλε πληροφορίες για τον Μήτσου και την Κυπραίου??

Απαντήσεις μόνο σε πμ!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

papakaki

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη papakaki
H papakaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H papakaki έγραψε στις 18:24, 27-07-17:

Καλησπέρα! Εκανα ρινοπλαστική πριν 12 μερες. Η μύτη μου έιναι πολύ πρησμένη και δεν αισθάνομαι άνετα να κυκλοφορήσω ακόμα έξω...Ποτε περίπου θα βελτιωθέι η κατάσταση??? επίσης η τομή κάτω απο το ακρορινιο φαίνεται και εχει κ λίγο άιμα πάνω τι οποίο δεν φέυγει με πλύσεις με τον ορό..σε πόσο καιρό θα έιναι σχεδόν αόρατη??ή τουλάχιστον δεν θα φαίνεται σαν πληγή?
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nick sk

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Nick sk
Ο Nick sk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O Nick sk έγραψε στις 23:52, 01-08-17:

Καλησπέρα,
Έχω αποφασίσει να κάνω ρινοπλαστικη και αυτόν τον καιρό διαβάζω και ψάχνω για το ποιος είναι καλύτερος γιατρός.
Δεν είμαι πολύ άνετος με τις εγχειρήσεις αλλά την συγκεκριμένη έχω αποφασίσει να την κάνω.
Σκέφτομαι τον Λ. που Το ιατρείο του βρίσκεται στον Γέρακα.
Αν κάποιος έχει προσωπική εμπειρία θα ήθελα να μου στείλει ένα μυνημα.
Επίσης κι αν έχετε να μου προτείνετε κάποιον άλλον..
Ευχαριστώ.
Παράθεση

Abela kon

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Abela kon
H Abela kon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H Abela kon έγραψε στις 02:46, 04-08-17:

Παιδιά καλησπέρα
Είμαι 31 χρονών κ σκέφτομαι από τα 13 να κάνω πλαστική στο ακρορινιο. Μπορώ οικονομικά όμως μόνο στην Θεσσαλονίκη να κάνω την επέμβαση. Μπορεί κάποιος να μου προτείνει σε ένα Email κάποιους γιατρούς στην Θεσσαλονίκη. Φοβάμαι αρκετά από τα ποσοστά αποτυχίας που έχω δει. μπορεί κάποιος να με βοηθήσει ??

Αρχική Δημοσίευση από Abela kon
Παιδιά καλησπέρα
Είμαι 31 χρονών κ σκέφτομαι από τα 13 να κάνω πλαστική στο ακρορινιο. Μπορώ οικονομικά όμως μόνο στην Θεσσαλονίκη να κάνω την επέμβαση. Μπορεί κάποιος να μου προτείνει σε ένα Email κάποιους γιατρούς στην Θεσσαλονίκη. Φοβάμαι αρκετά από τα ποσοστά αποτυχίας που έχω δει. μπορεί κάποιος να με βοηθήσει ??
Έχω διαβάσει καλές κριτικές για τον Κ. Λύρ... Ισχύει παιδιά ?

Σημείωμα συντονιστή: Απαντήσεις εφόσον αναφέρονται ονόματα μόνο σε πμ.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Claire Rentfield : 04-08-17 στις 10:11. Αιτία: Προσθήκη σημειώματος συντονιστή
Παράθεση

ariel12

Νεοφερμένος

H ariel12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H ariel12 έγραψε στις 17:07, 09-08-17:

Καλησπέρα σε όλους, είμαι 26 και έψαχνα αρκετό καιρό σε ποιόν γιατρό θα απευθυνθώ. Ήμουν ανάμεσα στον Μήτσου και στον Λουλούδη. Έκανα ραντεβού και στους δυο και μπορώ να πω ότι ήταν και οι δύο πολύ ευγενικοί, πολύ επεξηγηματικοί και γενικά μου ενέπνευσαν εμπιστοσύνη. Και οι δύο μου είπαν ότι έχω ένα πολύ κλασσικό και συνηθισμένο πρόβλημα, που δεν έχει κάποιον ιδιαίτερο βαθμό δυσκολίας. Θέλω να γίνει αφαίρεση του ύβου και να μειωθεί λίγο η προβολή ώστε να είναι αρμονικό. Ο καθένας χειρουργεί τελείως διαφορετικά και κατέληξα τελικά στον Μήτσου, γιατί ο Λουλούδης μου είπε ότι κάνει μόνο επεμβάσεις ανοιχτής ρινοπλαστικής που σημαίνει ότι μετεγχειρητικά θα είμαι σχεδόν δυο βδομάδες εκτός, κάτι που δεν μπορώ να κάνω. Ο μήτσου αντίστοιχα αναίφερε πολύ μικρότερους χρόνους ανάρρωσης. Το χειρουργείο είναι Παρασκευή πρωί, αναμένεται να κρατήσει περίπου μιση ώρα και μετά θα φύγω. Δεν σας κρύβω ότι είμαι πολύ αγχωμένη για το τι θα γίνει. Αν κάποιος έχει κάνει στον συγκεκριμένο, ή έχει κάποια γνώμη θα το εκτιμούσα αφάνταστα αν μου έλεγε!

Σημείωμα συντονιστή: Απαντήσεις μόνο σε π.μ.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 09-08-17 στις 18:24. Αιτία: Προσθήκη σημειώματος συντονιστή
Παράθεση

ariel12

Νεοφερμένος

H ariel12 έγραψε στις 11:24, 12-08-17:

Καλησπέρα, έκανα τελικά την επέμβαση χθες. Θα ήθελα να ρωτήσω δυο πράγματα σε όσους έχουν κάνει ήδη. Καταρχην ενώ χθες είχα ένα μικρό πρήξιμο κάτω από το ένα μάτι, σήμερα έχει πρηστεί όλο το μάτι, έχει κλείσει σχεδόν. Αυτό είναι φυσιολογικό? Και δεύτερον, έτσι όπως βλέπω τη μύτη έχει ισιώσει, είναι σωστή η προβολή, τα ρουθούνια μια χαρά, αλλά τα πλαινά είναι σαν να έχουν γίνει λίγο πιο πλατιά κάπως. Βέβαια έχω και τις ταινίες πανω και σίγουρα δεν είναι κάτι που δημιουργεί τεράστιο πρόβλημα, αλλά και πάλι. Μπορεί να είναι από το πρήξιμο? Περιμένω να υποχωρήσει κανονικά?
Παράθεση

Leela

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Leela
H Leela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 10 μηνύματα.

H Leela Bigfoot :.:. έγραψε στις 10:15, 13-08-17:

Αρχική Δημοσίευση από ariel12
Ο καθένας χειρουργεί τελείως διαφορετικά και κατέληξα τελικά στον Μήτσου
.

Αριελ με γειά τη νεα μύτη! Είχα κάνει κ εγώ πριν 8 χρόνια επέμβαση στον Μ. Ειναι αρκετά αξιόλογος χειρουργός και δεν είναι από τους τηλεμαιντανούς.

Την Παρασκευή που χειρουργήθηκες τον επισκέφτηκα πάλι γιατί έχω αποκτήσει αναπνευστικό πρόβλημα τα τελευταία 2 χρόνια (υπερτροφικές κόγχες) και επιπλέον το ακρορρίνιο μου χρειάζεται λέπτυνση, οπότε ειπα να τα διορθώσω με 1 επέμβαση.
Μου είπε και για τη νέα του μέθοδο που έχει τελειοποιήσει τα τελευταία χρόνια.

Γι αυτό που ρωτάς να ξέρεις το πρήξιμο θα κάνει κάποιους μήνες να φύγει εντελώς, ειδικά στο ακρορρίνιο. Η ράχη της μύτης είναι λογικό να ειναι πρησμένη. Εγώ θα του έκανα ένα τηλεφώνημα να τον ρωτήσω για το πρήξιμο στο μάτι.
Παράθεση

Stauros14

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Stauros14
Ο Stauros14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O Stauros14 έγραψε στις 06:36, 16-08-17:

Καλησπερα σε ολους. Εχουν περασει σχεδον 11 μηνες απο την ρινοπλαστιλη μου και θελω να ρωτησω τα εξης. Αρχικα, οταν κανω ορισμενες γκριματσες ακομα με τραβαει η μυτη και με ενοχλει αυτο γιατι εχει περασει μεγαλο διαστημα. Δευτερον, υπαρχει περιπτωση να εχουν παθει ατροφια οι μυες του προαωπου μου επειδη δεν πολυκουνουσα το στομα και το προσωπο το πρωτο εξαμηνο; γινεται να δημιουργηθει ετσι προβλημα στην μυτη η στο κοκκαλο της;
Παράθεση

ariel12

Νεοφερμένος

H ariel12 έγραψε στις 09:43, 16-08-17:

Καλημέρα!! Σήμερα έβγαλα τις ταινίες. Εντάξει είναι μεγάλη αλλαγή, δεν το έχω συνηθίσει ακόμα. Η μύτη έχει ισιώσει και έχει φύγει τελείως η καμπούρα, απλά από το σημείο που ήταν έντονη η καμπούρα μέχρι πάνω (στο μέτψπο δλδ) μου φαίνεται πιο παχιά από ότι θα ήθελα. Θα έπρεπε να έχει λεπτύνει λίγο περισότερο νομίζω. Βέβαια είναι ακόμα κάπως πρησμένη και με πονάει στα πλάγια οπότε λογικά να περιμένω να μειωθεί και να λεπτύνει λίγο ακόμα?
Παράθεση

Kirki86

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Kirki86
H Kirki86 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H Kirki86 έγραψε στις 13:42, 18-08-17:

Καλησπέρα σας,

Θα ήθελα να μάθως εαν έχει κάνει κάποιος διαφραγμα και πλαστική στο νοσοκομείο Γεννηματάς στην Αθήνα. Εχω ραντεβου με γιατρο του νοσοκομείου τον Νοεμβριο αλλα δεν ξερω τι ναπεριμένω. ΑΝ έχει κάποιος εμπειρία σχετικά με διαδικασία, εντυπωσειςκοστος κλπ θα το εκτιμουσα να με ενημερωνε.

Ευχαριστώ
Παράθεση

Bleeding rose

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Bleeding rose
H Bleeding rose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H Bleeding rose έγραψε στις 22:12, 18-08-17:

ariel12 ειναι λογικο να ειναι παχυ σε αυτο το σημειο στο μηνα πανω θα εχει κατεβει αρκετα κ θα πηγαινει προς το ακρορινεο οπου κ ξεπριζεται τελευταιο... αν καποιος εχει εμπειρια απο κυπραιου ας μου στειλει προσωπικο μνμ την εμπειρια του κ για το αν εμεινε ευχαριστημενος απο το αποτελεσμα...
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 20-08-17 στις 20:38. Αιτία: Απαγορεύεται κριτική ιατρών δημοσια
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους