Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,078 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,666 μηνύματα σε 74,624 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Κακό sex... τι κάνεις τελικά;

Κακό sex ... τι κάνεις;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 171)
Χωρίζω και του λέω την αλήθεια
15
8,77%
Χωρίζω και του λέω ψέματα
21
12,28%
Περιμένω, μήπως και αλλάξει κάτι
51
29,82%
Δεν χωρίζω αν υπάρχουν σοβαρά και έντονα συναισθήματα
70
40,94%
Δεν χωρίζω γιατί το sex δεν παίζει ρόλο
14
8,19%

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Ειλικρινής
Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 484 μηνύματα.

O Ειλικρινής έγραψε στις 22:59, 06-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από adespoto
Γίνεται το σεξ να χαλάσει στην πορεία? Από ποιά άποψη?
Ελπίζω και (σου) εύχομαι ποτέ να μην μάθεις(ανακαλύψεις)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη adespoto
H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 23:01, 06-04-07:

Εννοώ οτι εφ'όσον για το "καλό" σεξ αρκεί η χημεία και η επικοινωνία μεταξύ των δύο, πώς γίνεται να αλλάξει κάτι τέτοιο.
Εκτός κι αν αναφέρεσαι σε λιγότερο σεξ π.χ....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Ειλικρινής
Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 484 μηνύματα.

O Ειλικρινής έγραψε στις 23:03, 06-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από adespoto
Εννοώ οτι εφ'όσον για το "καλό" σεξ αρκεί η χημεία και η επικοινωνία μεταξύ των δύο, πώς γίνεται να αλλάξει κάτι τέτοιο.
Εκτός κι αν αναφέρεσαι σε λιγότερο σεξ π.χ....
Και όχι μόνο!
Περνώντας τα χρόνια υπάρχουν πολλοί λόγοι όπου το σεξ "αλλάζει"!
Από την καθημερινότητα,έλλειψη διάθεσης,σκέψεις,κλιμακτήριος,συνήθεια και πολλοί πολλοί άλλοι λόγοι!

Παράθεση

viki_thess (ΒΑΣΩ)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη viki_thess
H ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 864 μηνύματα.

H viki_thess έγραψε στις 06:04, 07-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από Ειλικρινής
Και όχι μόνο!
Περνώντας τα χρόνια υπάρχουν πολλοί λόγοι όπου το σεξ "αλλάζει"!
Από την καθημερινότητα,έλλειψη διάθεσης,σκέψεις,κλιμακτήριος,συνήθεια και πολλοί πολλοί άλλοι λόγοι!
μπραβο ρε αντρεα.... ολα τα ξερεις...παιδια να τον ακουτε τον αντρεα...
παντογνωστης παιδι μου... συμφωνω απολυτα σ αυτο που λεει...οταν παντρευτειτε παιδια θα δειτε ποσο αλλαζουν πολλαααααααααααα πραγματα στο σεξουαλικο κομματι ενος ζευγαριου.

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη deadhead_pirate
Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 08:50, 07-04-07:

Κακό σεξ σημαίνει οτι κάποιος από τους δύο είναι μειον ή οφ τόπικ.
Αν αυτός είσαι εσύ, τότε σημαίνει οτι κάτι δεν παει καλά, χρειάζεσαι ψάξιμο.
Αν είναι ο/η άλλος/άλλη, τότε προσπαθείς να αποφύγεις τις συνευρέσεις μαζί του/της και βρίσκεις άλλες πορτοκαλιές.......

Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη roumana
H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,878 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε στις 08:54, 07-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από deadhead_pirate
Κακό σεξ σημαίνει οτι κάποιος από τους δύο είναι μειον ή οφ τόπικ.
Αν αυτός είσαι εσύ, τότε σημαίνει οτι κάτι δεν παει καλά, χρειάζεσαι ψάξιμο.
Αν είναι ο/η άλλος/άλλη, τότε προσπαθείς να αποφύγεις τις συνευρέσεις μαζί του/της και βρίσκεις άλλες πορτοκαλιές.......
Περιττό να σου απαντήσω ότι αν αγαπας είναι διαφορετικά τα πράγματα…νι? Αν αγαπάς τον άλλον δεν ψάχνεις άλλες πορτοκαλιές αλλά προσπαθείς μαζί του να λύσεις το πρόβλημα. Με την υποστήριξη ειδικών πάντα ε?

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη deadhead_pirate
Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 09:06, 07-04-07:

Οχι, όλα καλά, όλα ανθηρά.......

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 11:33, 07-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
και υποθέτουμε ότι είστε σε μια σχέση καθ όλα ιδανική!
εκτός από το σημείο του σεξ!!!
δεν σας ικανοποιεί... του/της το λέτε, το κουβεντιάζεται αλλά... καμία βελτίωση!
α) τι κάνετε τελικά?
β) χωρίζετε?
γ) αν ναι, του/της λέτε για ποιό λόγο χωρίζετε?
δ) εσάς θα θέλατε να σας πουν ότι σας χωρίζουν για αυτό τον λόγο?
Ιδανική σχέση χωρίς σεξ ή με προβληματικό/μη ικανοποιητικό σεξ ? Αν δεν υπάρχει καθόλου σεξ, τότε δεν θα είναι ιδανική σχέση. Αν το σεξ δεν ήταν ό,τι το καλύτερο, δεν θα χώριζα με τίποτα γι'αυτό το λόγο, γιατί είμαι συναισθηματικός. Αν ήταν ανύπαρκτο, θα ήταν βέβαια απίθανο να παραμείνουμε σε ερωτικό επίπεδο. Αλλά αποκλείω να είχα δεθεί με κάποια αισθηματικά, συναισθηματικά και εγκεφαλικά και να μην πήγαινε καλά το σεξ. 'Οταν υπήρχε χημεία, πήγαιναν όλα καλά, και το σεξ. Οι παλιοχαρακτήρες με κάνουν να νοιώθω ανίκανος, οι γυναίκες που μου ''μιλάνε'' και νοιώθω οικειότητα με απογειώνουν παντού, σε όλα τα επίπεδα.

Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη adespoto
H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 11:38, 07-04-07:

Εγώ ξέρω ένα πράγμα: αν ο άλλος επιδιώκει το καθόλου σεξ χωρίς να υπάρχει λόγος υγείας ή καποια πολύ μεγάλη σταναχώρια ή άγχος τότε απλά δεν σε θέλει. (Και βεβαια δεν μιλάω για ανθρώπους που είναι 60 χρονων...)

Παράθεση

Sunrise

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Sunrise
H Sunrise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 278 μηνύματα.

H Sunrise έγραψε στις 18:52, 07-04-07:

Kακό σεξ...Απορώ που πολλοί αρνείστε ότι υπάρχει...Και έλλειψη ερωτικής χημείας να μην υπάρχει, μπορεί να είναι θέμα φυσιολογίας...(ασχέτως ότι είμαι υποστηρικτρια της ερωτικής χημείας)...
Δύο απλά παραδειγματάκια...να τον έχει ανύπαρκτο ή να είναι πρόωρος...
Σόρρυ guys, αλλά να λέμε και τα σύκα σύκα...

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 21:33, 07-04-07:

το σεξ για μενα ειναι πολυ βασικο. μετα απο ΠΟΛΛΕΣ αποτυχημενες προσπαθειες βελτιωσης, θα χωριζα και θα ελεγα και ακριβως για ποιο λογο χωριζω.

χωρις να μειωσω τον αλλον, λεγοντας σχολια του τυπου "εισαι αχρηστος και δε μου κανεις"... προφανως!
..γιατι πολυ απλα μπορει εγω να εχω το προβλημα και να μη μπορω να συμβαδισω με αυτον..
λεω οτι ειναι θεμα χημειας και δεν καλυπτομαι οσο θα ηθελα. και οτι τον εκτιμω, γιαυτο και το προσπαθησαμε μεχρι εκει που δε παει, αλλα τελος

και.. ειδικα απο τοτε που γνωρισα ποσο τελειο ειναι το καλο σεξ και ποσο περισσοτερο δενομαι με τον αλλον χαρη αυτου, εμμενω στην παραπανω αποψη με πυγμη

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 21:42, 07-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από prime
η ερωτική σχέση από τη φιλική εκεί ακριβώς διαχωρίζεται ...στο σεξ.
Δηλαδή εσύ φιλάς παθιασμένα τους φίλους σου στο στόμα, είστε όλη την ώρα αγκαλιά και κοιμόσαστε μαζί; Αν ναι, συμφωνώ, μόνο εκεί διαχωρίζεται.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 22:15, 07-04-07:

Μισέλ, αν και δεν απευθύνεσαι σε μένα, επειδή με μπέρδεψε η ερώτησή σου, μπορείς να την διατυπώσεις αλλιώς; Γιατί έτσι όπως την βλέπω, αυτό που μου έρχεται να σου απαντήσω είναι πως όχι, δεν φιλαω τους φίλους μου στο στόμα, δεν τους κρατάω συνέχεια αγκαλιά και δεν κοιμάμαι μαζί τους (με την έννοια του σεξ, όχι του απλού ύπνου) και γι' αυτό είναι και φίλοι μου κι όχι εραστές και σύντροφοι/γκόμενοι/δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο. (Αν και ομολογουμένως είχα και "φίλους" που τα έκανα αυτά! ) Και μάλλον δεν εννοούσες αυτό..

Πάντως συμφωνώ απόλυτα με όσα λέει η Prime. Για μένα είναι αδύνατον να έχω καλή ερωτική σχέση αν δεν έχω πολύ καλό σεξ. Και άρα υποχρεωτικά κάποια στιγμή, αν η κατάσταση δεν βελτιωθεί, θα χωρίσω.. (Το σεξ διαχωρίζει τους φίλους από τους εραστές και συντρόφους.. )

Παράθεση

prime

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη prime
H prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 837 μηνύματα.

H prime έγραψε στις 00:48, 08-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Δηλαδή εσύ φιλάς παθιασμένα τους φίλους σου στο στόμα, είστε όλη την ώρα αγκαλιά και κοιμόσαστε μαζί; Αν ναι, συμφωνώ, μόνο εκεί διαχωρίζεται.

μη φτάνουμε στο σημείο ορισμού του σεξ αλά Κλίντον ότι σεξ είναι μόνο η συνουσία.
το να φιλάς κάποιον παθιασμένα στο στόμα δεν αποτελεί και σεξουαλική συμπεριφορά εκτός από εκδήλωση συναισθημάτων?

και για να απαντήσω ...φυσικά και ΔΕΝ προβαίνω με φίλους μου σε συμπεριφορά ή πράξεις που αναφέρεις γιατί είναι εκδηλώσεις που άπτονται ερωτικής σχέσης και όχι φιλικής.

ΑΛΛΑ όταν το σεξ δεν είναι καλό ούτε φιλάς τον άλλον παθιασμένα, ούτε είσαι όλη την ώρα αγκαλία μαζί του και σίγουρα αποφεύγεις να μοιράζεσαι και τον ύπνο.
Θέλω να πω ότι τουλάχιστον για μένα όσα παραδείγματα ανέφερες είναι απόρροια μιας καλής σχέσης που και το σεξ είναι καλό και αποτελούν επέκταση και μιας καλής σεξουαλικής ζωής.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 00:51, 08-04-07:

Για μένα πάλι η τρυφερότητα είναι κάτι τελείως διαφορετικό απο το σεξ και σίγουρα όχι φιλικό (με την έννοια που υπάρχει στο ζευγάρι). Έχουμε περάσει και περιόδους που το σεξ δεν ήταν και τόσο καλό, και περιόδους που το σεξ ήταν πολύ καλό. Και στις δύο, την ίδια ακριβώς ανάγκη είχα απο φιλιά, αγκαλιές και λοιπές τρυφερότητες. Δεν διαχωρίζει μόνο το σεξ τη φιλία απο τον έρωτα, μην τρελαθούμε.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 00:55, 08-04-07:

Εγώ πάλι μπορώ να γίνω τρυφερή και με τις φίλες μου (απλά δεν τις φιλάω στο στόμα), οπότε ναι, για μένα το σεξ είναι το μόνο που δεν κάνω με τις φίλες μου και άρα απαιτώ να είναι καλό, αλλιώς δεν έχει νόημα να έχω και σχέση.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 00:57, 08-04-07:

Δηλαδή μερικές καλές φίλες και ένας fuck buddy για σένα αναπληρώνει τη σχέση;

Παράθεση

prime

Διάσημο Μέλος

H prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 837 μηνύματα.

H prime έγραψε στις 00:58, 08-04-07:

γενικά το βλέπω διαφορετικά.

είναι θέμα προσωπικής οπτικής.
δε θα μπορούσα όση τρυφερότητα και αγάπη να είχα να παραμείνω σε σχέση που δε με καλύπτει σεξουαλικά.

ότι όλα τα ζευγάρια έχουν τα πάνω και τα κάτω τους σε όλους τους τομείς είναι βέβαιο και δε λέω ότι τότε δε θα έκανα υπομονή μέχρι να περάσει η δύσκολη περίοδος, φτάνει
1)να είχαμε καλή σεξουαλική ζωή μέχρι τότε και
2) φυσικά να ξέρω ότι θα επανέλθουμε. αν περνούσε ένα εύλογο χρονικό διάστημα και δεν...θα έφευγα..

σε όσα είπα στα ποστ αναφερόμουν κυρίως -και-σε μια νέα σχέση που θα ξεκινούσα.
ακόμα και αν ταίριαζα πολύ σε άλλους τομείς θα έφευγα τάχιστα αν μια, δυο άντε το πολύ τρεις έβλεπα ότι δεν τσούλαγε ο ερωτικός τομέας.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 01:01, 08-04-07:

Εγώ πάλι δεν ξέρω αν θα έμενα, define "κακο σεξ" για να απαντήσω στην ερώτηση. Μάλλον θα έμενα πάντως.

Παράθεση

prime

Διάσημο Μέλος

H prime έγραψε στις 01:06, 08-04-07:

να με φιλάει, να με αγγίζει και να μη νιώθω τίποτα
να σιχαίνομαι να κάνω κάποια πράγματα μαζί του
να κοιτάω το ταβάνι και να περιμένω να τελειώσει
να μην έχει φαντασία, να επαναλαμβάνεται στο ίδιο μοτίβο και γενικά να διακατέχεται από συντηρητισμό.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη prime : 08-04-07 στις 01:14.
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 01:06, 08-04-07:

Δεν θυμάμαι αν έχω απαντήσει βασικά αλλά wtf;

Αν και μ' έχουν καλύψει απόλυτα πριμέ και καγιράκι θα ψιλοεπαναληφθώ....

Σχέση χωρίς καλό σεξ δεν είναι καν καλή σχέση... Δεν μπορώ εκ των πραγμάτων να μείνω σε μια σχέση που δεν με καλύπτει σεξουαλικά... που δεν με κάνει να βλέπω αστεράκια... να ξεχνώ το ποια είμαι, που πάω, τι κάνω

Καλή η τρυφερότητα, η επικοινωνία, ασφάλεια κλπ.. αλλά όταν στο σεξ μπάζει και δεν διορθώνεται σηκώνομαι και φεύγω... Για εμένα η τέλεια σχέση έχει και τέλειο σεξ Είναι θέμα χημείας στην τελική....

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 01:08, 08-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από prime
να με φιλάει, να με αγγίζει και να μη νιώθω τίποτα
να σιχαίνομαι να κάνω κάποια πράγματα μαζί του
να κοιτάω το ταβάνι και να περιμένω να τελειώσει
να μην έχει φαντασία, να επαναλαμβάνεται στο ίδιο μοτίβο και γενικά να διακατέχεται από συντηριτισμό.
Αααα ε έτσι δεν θα έμενα ούτε εγώ!!! Jesus! Ακόμα και όταν λέω για "κακές περιόδους στο σεξ για μια σχέση" επ'ουδενί δεν εννοώ κάτι τέτοιο! Γιατί υπάρχει κόσμος που νιώθει έτσι και μένει σε μια σχέση; Γιατί; Προφανώς δεν είναι καθόλου ερωτευμένος!

Παράθεση

Sunrise

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Sunrise
H Sunrise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 278 μηνύματα.

H Sunrise έγραψε στις 01:09, 08-04-07:

Εγώ πάλι δεν ξέρω αν θα έμενα, define "κακο σεξ" για να απαντήσω στην ερώτηση. Μάλλον θα έμενα πάντως.
Εγώ θα απαντούσα απλά, ότι μάλλον δεν έχεις γευτεί το "κακό σεξ", για να ζητάς definition! Αυτά βιώνονται,παρά εξηγούνται, τόσο καλά ώστε να το καταλάβουν και όσοι "δεν χόρεψαν ποτέ"... Οπότε μην σκας μικρό μου!

edit:σχεδόν όπως τα λέει η prime πιο πάνω! Δεν πρόλαβα να δω την απάντησή της!

Παράθεση

prime

Διάσημο Μέλος

H prime έγραψε στις 01:11, 08-04-07:

Αααα ε έτσι δεν θα έμενα ούτε εγώ!!! Jesus! Ακόμα και όταν λέω για "κακές περιόδους στο σεξ για μια σχέση" επ'ουδενί δεν εννοώ κάτι τέτοιο! Γιατί υπάρχει κόσμος που νιώθει έτσι και μένει σε μια σχέση; Γιατί; Προφανώς δεν είναι καθόλου ερωτευμένος!
Αρχική Δημοσίευση από violetta
Εγώ θα απαντούσα απλά, ότι μάλλον δεν έχεις γευτεί το "κακό σεξ", για να ζητάς definition! Αυτά βιώνονται,παρά εξηγούνται, τόσο καλά ώστε να το καταλάβουν και όσοι "δεν χόρεψαν ποτέ"... Οπότε μην σκας μικρό μου!

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ!!!!!!!!!

ρε συ Λία εσύ τι φανταζόσουν ως κακό σεξ?

πάντως αυτό που είπε η Vkey με καλύπτει απόλυτα..
να μη με κάνει να βλέπω αστεράκια

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 01:11, 08-04-07:

Εγώ βρε παιδιά νόμιζα οτι λέγοντας "κακό σεξ" εννοούσατε πχ να μην τελειώνατε συχνά ή να μην είχατε όρεξη συχνά or sth like that. Όχι και τέτοιες τραβηγμένες καταστάσεις!

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 01:12, 08-04-07:

Δηλαδή μερικές καλές φίλες και ένας fuck buddy για σένα αναπληρώνει τη σχέση;
Φυσικά και όχι. Απλά αν δεν έχω καλό σεξ για μεγάλο χρονικό διάστημα, δεν θέλω την σχέση. Θα το πολεμούσα όσο δεν πάει βέβαια, πριν χωρίσω, αλλά αν δεν βελτιωνόταν θα έφευγα. Αυτό λέω.

Fuck buddies δεν θα επέλεγα πλέον για κανένα λόγο (το έχω κάνει μόνο για λίγο), διότι δεν βρίσκω νόημα πια στο να κάνω σεξ χωρίς ιδιαίτερο ερωτικό συναίσθημα και σχέση.

Εντιτ: Καλά πότε τα γράψατε όλα αυτά; Ναι, αυτό εννοώ και ως κακό σεξ πάντως. Το να μην υπάρχει πάθος πια, να φοβάσαι να εκφραστείς, να θέλει ο ένας πάντα περισσότερο και ο άλλος λιγότερο και τέτοια..

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 01:19, 08-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από kajira
να θέλει ο ένας πάντα περισσότερο και ο άλλος λιγότερο
Αυτό νομίζω συμβαίνει στις περισσότερες σχέσεις, συνήθως ο ένας έχει διαφορετικούς ρυθμούς απο τον άλλον. Δεν το θεωρώ κακό. Αναλόγως βέβαια και το πόσο "λίγο" θέλει εκείνος που προτιμά σπανιότερα.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 01:26, 08-04-07:

Αυτό νομίζω συμβαίνει στις περισσότερες σχέσεις, συνήθως ο ένας έχει διαφορετικούς ρυθμούς απο τον άλλον. Δεν το θεωρώ κακό. Αναλόγως βέβαια και το πόσο "λίγο" θέλει εκείνος που προτιμά σπανιότερα.
Ναι εγώ μιλάω για έντονη διαφορά που προκύπτει όχι εξαρχής προφανώς, αλλά που είναι σταθερή ως κατάσταση.

Παράθεση

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη DiavolakoS
Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 454 μηνύματα.

O DiavolakoS έγραψε στις 14:16, 08-04-07:

το κακο σεξ ειναι χειροτερο απο το καθολου σεξ.και γω προσωπικα δε θα κατσω να 'μαθω' σε καποια το καλο σεξ.οταν μου ετυχε μια δυο φορες εφυγα με ελαφρα.

Παράθεση

chica_loca

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη chica_loca
H chica_loca αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 52 μηνύματα.

H chica_loca έγραψε στις 21:29, 08-04-07:

Θεωρω ότι σε μια σχεση είναι πολύ σημαντικο να συμπεριλαμβανεται και ενα καλο κρεβατι …Ετσι λοιπον, Δεν θα προχωρουσα μια σχεση με καποιον ο οποιος είναι χαλια σε αυτό το θεμα!!!

Παράθεση

travel_lover

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη travel_lover
H travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 528 μηνύματα.

H travel_lover έγραψε στις 23:35, 08-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από chica_loca
Θεωρω ότι σε μια σχεση είναι πολύ σημαντικο να συμπεριλαμβανεται και ενα καλο κρεβατι …Ετσι λοιπον, Δεν θα προχωρουσα μια σχεση με καποιον ο οποιος είναι χαλια σε αυτό το θεμα!!!

φυσικά!

τον κρατάς φίλο ίσως επείδη μπορεί να είναι υπέροχο άτομο, αλλά χωρίς χημεία στο κρεβάτι (ε τι διάολο πλατωνικά θα είμαστε μαζί);;!

πάντως πλάκα πλάκα, δεν είναι μόνο το σεξ που κάνει μια σχέση, αλλά σίγουρα σημαντικός παράγοντας! (θέλουμε αστεράκια λέμεεεεεεεεεε!) κ όχι δεν εννοώ ότι αν από κάποιον βλέπω αστεράκια στο κρεβάτι, αλλά θέλω να του φέρω τα αστεράκια σφοντύλι σε όλα τα υπόλοιπα, όχι ούτε τότε είναι σχέση!! (εκτός κ αν μιλάμε καθαρά για σεξοσχέση)!!

Παράθεση

chica_loca

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη chica_loca
H chica_loca αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 52 μηνύματα.

H chica_loca έγραψε στις 00:07, 09-04-07:

Να κρατησεις φιλικες σχεσεις με καποιον που χωρισες μαζι του για ένα τετοιο θεμα , έστω και εάν κρατησες τα προσχηματα και εφερες σαν δικαιολογιες χιλιους δυο αλλους λογους που τον χωριζεις , φανταζομαι ότι και ο ιδιος θα αισθανεται ασχημα και θα του είναι δυσκολο να κρατησει φιλικες σχεσεις μαζι σου μετα από κατι τετοιο.

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 00:19, 09-04-07:

Για μένα το κακό σεξ από μόνο του δε λέει κάτι.

Το κακό σεξ που παραμένει κακό, όσο κι αν εγώ παλεύω να του δείξω τι θέλω και τι λείπει... είναι απλά κακό. Και όσο κι αν πονάει, την κάνουμε.

Γιατί, οκ, όλοι θεωρητικά αυτό λέμε: έλα μωρέ, θα του δείξω τι μου αρέσει... Χαχα, εύκολο.

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 09:54, 10-04-07:

Δεν με πειράζει το κακό σέξ κάτι θα βρείς για να το διορθώσεις ή έστω να πάρεις εσύ αυτό το παιχνίδι στα χέρια σου άλλα οι υπέροχές σχέσεις σπάνια υπάρχουν και πρέπει να τις κρατάμε

Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,878 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε στις 05:43, 12-04-07:

Αν θέλουν και οι δυο να διορθώσουν το κακό σεξ, αν έχουν προσπαθήσει με συζήτηση και με διάφορους τρόπους να το καλυτερεύουν και δεν τα κατάφεραν, το καλύτερο είναι να ζητάνε βοήθεια ειδικού.

Αν υπάρχει πρόβλημα μόνο από μια πλευρά, και πάλι βοήθεια ειδικού

Αν εξαντλείς τις ιδέες για την βελτίωση, αν εξαντλείς την υπομονή σου, αν είσαι δυστυχισμένος…τότε βάζεις σε μια ζυγαριά τις προτεραιότητες. Αν είναι το σεξ που λείπει για να είσαι ευτυχισμένος ψάχνεις αλλού αυτό που αναζητάς.
Αυτό ισκει όταν είσαι ελεύθερος, και δεν έχεις ευθύνη παρα μόνο για τον εαυτό σου... και οφείλεις να του δίνεις το καλύτερο.

Τι θα έκανα εγώ? Τώρα τίποτα. Έχοντας παιδιά, δεν μπορώ να βάλω προτεραιότητα το σεξ. Αν μετά από προσπάθειες θα παρέμεινε κακό, δεν θα το έψαχνα αλλού…απλά δεν θα έκανα. Και θα ανέλαβα τις ευθύνες για τις συνέπιες…

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 11:53, 13-04-07:

Το θέμα είναι, πώς φτάνεις ως εκεί; Αν μόνο ο ένας είναι ανικανοποίητος, πώς ξεκινάει να μιλάει γι' αυτό;

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 11:56, 13-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
Το θέμα είναι, πώς φτάνεις ως εκεί; Αν μόνο ο ένας είναι ανικανοποίητος, πώς ξεκινάει να μιλάει γι' αυτό;
Καταρχάς μιλάς σε χρόνο που εκείνος είναι χαλαρός και ήρεμος και όχι την ώρα την επίμαχη. Κατά δεύτερον είσαι κι εσύ ήρεμη, γλυκιά, δεν τον κατηγορείς, δεν τον αγχώνεις και απλά του εκφράζεις όσα νιώθεις προσέχοντας να μη νιώσει απόρριψη. Δεν τον πιέζεις να απαντήσει ή να σου δώσει λύσεις αμέσως, αλλά του λες πως θα εκτιμούσες να το σκεφτεί και μετά να το ξανασυζήτησετε. Αφήνεις χρόνο να περάσει περιμένοντάς τον να σου μιλήσει εκείνος πρώτος για να μη νιώσει άγχος και έχεις άλλα μετά! Αλλά αν χρειαστεί να το συζητήσεις πάνω από 3 φορές σε σύντομο χρονικό διάστημα χωρίς να αλλάξει κάτι σε ικανοποιητικό επίπεδο, τότε ή χωρίζεις πάραυτα ή αποδέχεσαι πως έτσι είναι και δεν αλλάζει και δεν το ξανασυζητάς ποτέ.

Και κάνεις κι ένα τάμα.

Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

H roumana (Hipmama) έγραψε στις 07:01, 21-04-07:

Πώς να μιλάς? Με ειλικρίνεια. Να πεις ακριβώς αυτό που αισθάνεσαι. Όλα τα άλλα θα τον μπερδέψουν.

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 11:02, 21-04-07:

Δε διαφωνώ. Απλά ξέρω κάμποσες περιπτώσεις, που αυτή (συνήθως) δε μιλούσε. Δε λέω, εγώ από την άλλη μπορώ να παραείμαι χύμα, αν κάτι μου κάτσει... αλλά ελπίζω αν ποτέ κομπλάρω σε αυτό το ζήτημα, να μην υπομείνω το κακό σεξ για καιρό...

Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

H roumana (Hipmama) έγραψε στις 07:55, 23-04-07:

Κάπου το ξαναείπα …πολλές γυναίκες φοβούνται μην θίξουν τον «αντρισμό» των αντρών και απλά προσποιούνται…δυστυχώς για εκείνες. Νομίζω ότι είναι μεγάλο λάθος σε μια σχέση να μην μιλάς ειλικρινά για κάτι που σε χαλάει ειδικά στο ζήτημα σεξ…

Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Great Chaos
Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 50 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,520 μηνύματα.

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε στις 11:50, 23-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από mania
Δεν με πειράζει το κακό σέξ κάτι θα βρείς για να το διορθώσεις ή έστω να πάρεις εσύ αυτό το παιχνίδι στα χέρια σου άλλα οι υπέροχές σχέσεις σπάνια υπάρχουν και πρέπει να τις κρατάμε
Πώς όμως γίνεται "υπέροχη σχέση" χωρίς υπέροχο σεξ; Μου μυρίζει ωμός συμβιβασμός!!!

Αρχική Δημοσίευση από roumana
Αυτό ισκει όταν είσαι ελεύθερος, και δεν έχεις ευθύνη παρα μόνο για τον εαυτό σου... και οφείλεις να του δίνεις το καλύτερο.
Τι θα έκανα εγώ? Τώρα τίποτα. Έχοντας παιδιά, δεν μπορώ να βάλω προτεραιότητα το σεξ. Αν μετά από προσπάθειες θα παρέμεινε κακό, δεν θα το έψαχνα αλλού…απλά δεν θα έκανα. Και θα ανέλαβα τις ευθύνες για τις συνέπιες…
Εύκολο να το λες, δύσκολο να το κάνεις. Πόσο καιρό μπορείς να υπομείνεις τη στέρηση και τι συνέπειες θα έχει αυτό για την ψυχούλα σου; Εκτός αν κάποιος έχει σκοπό ν' αγιάσει. Φοβάμαι ότι τα παιδιά δεν είναι επαρκής δικαιολογία για έναν γάμο που δεν στέκει. Ο γάμος είναι η δυσκολότερη σύμβαση, όμως το σεξ αποτελεί φυσική ανάγκη, για το σώμα, το πνεύμα και την ψυχή. Γιατί να μην το ψάξει κανείς παραέξω δηλαδή;

Δε διαφωνώ. Απλά ξέρω κάμποσες περιπτώσεις, που αυτή (συνήθως) δε μιλούσε. Δε λέω, εγώ από την άλλη μπορώ να παραείμαι χύμα, αν κάτι μου κάτσει... αλλά ελπίζω αν ποτέ κομπλάρω σε αυτό το ζήτημα, να μην υπομείνω το κακό σεξ για καιρό...
Αρχική Δημοσίευση από roumana
Κάπου το ξαναείπα …πολλές γυναίκες φοβούνται μην θίξουν τον «αντρισμό» των αντρών και απλά προσποιούνται…δυστυχώς για εκείνες. Νομίζω ότι είναι μεγάλο λάθος σε μια σχέση να μην μιλάς ειλικρινά για κάτι που σε χαλάει ειδικά στο ζήτημα σεξ…
Προσέχω ότι στη συζήτηση μετέχουν μόνο γυναίκες. Τι έγινε ρε παιδιά, οι άντρες τη βρίσκουν όλοι, ενώ οι γυναίκες κάνουν υπομονή; Πόσο θα κρατήσει αυτός ο μύθος τελικά; Ρωτήσατε ποτέ κανέναν άντρα, από αυτούς που τους υπομένετε εσείς ή οι φιλενάδες σας, αν είναι ικανοποιημένος από το σεξ που έχει, αν τη βρίσκει και πώς; Ή μήπως πιστεύετε στο γνωστό "οι άνδρες τη βρίσκουν πάντα, αφού εκσπερματώνουν"; Αυτά πίστευε και μια πρώην μου, για να καταλάβει εν καιρώ πόσο βαθιά νυχτωμένη ήταν. Τώρα πώς συνέβη το κακό σεξ να μετατραπεί σε άριστο, αφού χωρίσαμε και μετά, αυτό αποτελεί μυστήριο. Η ίδια όταν τη ρώτησα μου είπε ότι είχε πολύ άγχος να πάει καλά η σχέση, διάβαζε και πολλά Cosmopolitan και γι' αυτό τίποτε δεν λειτουργούσε σωστά. Όταν χωρίσαμε και δεν ένιωθε πια την ευθύνη της σχέσης να τη βαραίνει, ελευθερώθηκε και όλα πήγαν καλά (δυστυχώς ήταν πολύ αργά για τη σχέση, τουλάχιστον όμως μας έμεινε και μια καλή ανάμνηση).
Χθες πάλι, μια φίλη μού διηγόταν, για κάποιον που τον γούσταρε πολύ, εκείνος δεν την ήθελε κι αυτή έφτανε σε οργασμό ενώ περπατούσε στο δρόμο, μόνο που τον σκεφτόταν. Αυτή ήταν η πιο πρόσφατη από τις πολλές ενδείξεις που έχω ότι ο γυναικείος οργασμός (αλλά και ο αντρικός πιστέψτε με) και το καλό σεξ γενικότερα, βρίσκεται στο μυαλό και όχι στο σώμα.
Με όλα τα παραπάνω θέλω να πω ότι όταν το σεξ δεν πάει καλά, είναι πρόβλημα και των δύο, άσχετα εάν δεν το ομολογούν ο ένας στον άλλο και η λύση βρίσκεται μέσα μας. Δεν θέλω σε καμία περίπτωση να μπω στη λογική γυναίκες εναντίον αντρών και το αντίστροφο. Απλά θεωρώ ότι η μονόπλευρη αντιμετώπιση δεν οδηγεί σε λύσεις. Θέλω να θέσω κι ένα άλλο ζήτημα: Το συζυγικό σεξ θεωρείται γενικά το χειρότερο σεξ. Αντίθετα το εξωσυζυγικό διεκδικεί δάφνες ποιότητας, τουλάχιστον αυτά ακούγονται ολόγυρα. Γιατί άραγε;;;

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 11:54, 23-04-07:

Όταν χωρίσαμε και δεν ένιωθε πια την ευθύνη της σχέσης να τη βαραίνει, ελευθερώθηκε και όλα πήγαν καλά (δυστυχώς ήταν πολύ αργά για τη σχέση, τουλάχιστον όμως μας έμεινε και μια καλή ανάμνηση).
Δηλαδή το κλειδί για καλό πήδημα - σόρι, εννοω sex - είναι να το ξεκινάς "Σε χωρίζω μωρή! Για έλα 'δω ΤΩΡΑ"...

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 12:21, 23-04-07:

Θα συμφωνήσω πάντως με τον Great Chaos στο ότι το καλό σεξ ειναι κυρίως θέμα μυαλού κι όχι κορμιού. Και ναι, δεν έχουν πρόβλημα μόνο οι γυναίκες, απλά εκείνες μιλάνε γενικά περισσότερο για τα προσωπικά τους, οπότε μαθαίνεται πιο εύκολα η δική τους θέση από την αντίστοιχη των αντρών! Αλλά σαφώς, εγώ έχω άντρες φίλους που μου γκρινιάζουν για τις επιδόσεις της γυναίκας τους στο κρεβάτι.. (όπως και γυναίκες δηλ).

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 13:36, 23-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από Great Chaos
Θέλω να θέσω κι ένα άλλο ζήτημα: Το συζυγικό σεξ θεωρείται γενικά το χειρότερο σεξ. Αντίθετα το εξωσυζυγικό διεκδικεί δάφνες ποιότητας, τουλάχιστον αυτά ακούγονται ολόγυρα. Γιατί άραγε;;;

από ποιόν ακούγονται αυτά? μήπως από αυτούς που χρειάζονται μια "καλή" δικαιολογία για να πείσουν κυρίως τον εαυτό τους ότι καλά κάνουν που απατούν τον σύντροφο τους?
Μπορώ να διαφωνώ έτσι?

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 13:44, 23-04-07:

Βρε Κουέ μου, σίγουρα κάποιοι ψάχνουν δικαιολογίες. Αλλά δεν είναι απόλυτο αυτό. Εγώ ξέρω άντρα που δεν απατά κι όμως δεν είναι ικανοποιημένος απόλυτα και το παλεύει όσο μπορεί. Άλλωστε έχεις σκεφτεί ποτέ πως κάποιος απατά γιατί πολύ απλά δεν του έχουν μείνει άλλες επιλογές; Εννοώ γιατί πάντα να είναι ο άντρας ο γάϊδαρος που απατά, όταν η γυναίκα του, του δείχνει κάθε μέρα πως τον "σιχαίνεται" πχ στο κρεβάτι ή θέλει σεξ μόνο μία στις δεκαπέντε; Και πχ υπάρχουν παιδιά κι εκείνος δεν θέλει να τα τινάξει όλα στον αέρα για το κακό σεξ; Γιατί να φταίει μόνο εκείνος;

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 13:58, 23-04-07:

να διευκρινίσω κάτι..
δεν αναφέρομαι ειδικά σε άντρες...
άντρες και γυναίκες....

Και συγγνώμη αλλά, το κακό ή το ανύπαρκτο αν θες σεξ, δεν είναι λόγος για να κερατώσεις κάποιον....
Απ την άλλη, το διαζύγιο μου ακούγεται μια χαρά!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 13:59, 23-04-07:

Δεν είναι πάντα τόσο απλά τα πράγματα Κουέ μου, αν και σε γενικές γραμμές συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 16:50, 23-04-07:

Πώς όμως γίνεται "υπέροχη σχέση" χωρίς υπέροχο σεξ; Μου μυρίζει ωμός συμβιβασμός!!!
Οχι απαρέτητα συμβιβασμός απο την μια πλευρά, εγώ μηλάω για αυτούς αυτές που αγαπάνε, όταν αγαπάς έναν άνθρωπο εκείνος θα κάνει τα πάντα για να σε κάνει ευτυχισμένο, θα του πείς τι θές και το πώς εσθάνεσε, έκει είναι που κολάει η καλή σχέση του ζευγαριού, άν δεν ήταν καλά μαζί δεν θα το έλεγαν μεταξύ τους.

Θα συζητήσουν για το πρόβλημα και θα το φτιάξουν άν όχι α το βελτιόσουν, ακόμα και το κακό σέξ μπορεί να φτιαχτεί όταν υπάρχει συνέσθημα, άν δεν αλλάξει δεν αξείζει να είναι μαζί του ο άλλος

Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Great Chaos
Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 50 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,520 μηνύματα.

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε στις 18:15, 23-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes
Δηλαδή το κλειδί για καλό πήδημα - σόρι, εννοω sex - είναι να το ξεκινάς "Σε χωρίζω μωρή! Για έλα 'δω ΤΩΡΑ"...
Καλωσορίζω κι έναν ακόμη άνδρα στη συζήτηση. Αυτή ήταν κάπως περίεργη περίπτωση, που δείχνει επίσης ότι αυτό που χάνουμε το εκτιμούμε πιο πολύ. Όχι, το είχαμε συζητήσει, ξανασυζητήσει και όταν τελικά αποφάσισα ότι δεν πάει άλλο, μετά από σχέση 3 ετών, τότε της έφυγε το άγχος. Ευτυχώς γιατί θα ήταν καταγεγραμμένη ως μια από τις χειρότερες εμπειρίες μου. Κάτι περισώσαμε. Άλλωστε είναι γνωστό ότι το σεξ με τους/τις πρώην μας είναι πάντα καλύτερο απ' ότι με τους νυν.

από ποιόν ακούγονται αυτά? μήπως από αυτούς που χρειάζονται μια "καλή" δικαιολογία για να πείσουν κυρίως τον εαυτό τους ότι καλά κάνουν που απατούν τον σύντροφο τους?
Μπορώ να διαφωνώ έτσι?
Δεν χρειάζομαι καμιά δικαιολογία για να κάνω σεξ με κάποια γυναίκα, παρά μόνο το να την γουστάρω και να με γουστάρει. Όσο για το από ποιούς ακούγονται αυτά, η διεθνής βιβλιογραφία αυτό λέει. Αν πάλι δεν το πιστεύεις, κάνε ένα γκάλοπ. Το συζυγικό σεξ θεωρείται ό,τι χειρότερο. Γι' αυτό άλλωστε οι επίσημες στατιστικές δείχνουν ότι το 80% των παντρεμένων αντρών και το 70% των παντρεμένων γυναικών έχουν εξωσυζυγικές σχέσεις. Η λέξη "απατά" δείχνει φόβο μου φαίνεται. Μη φοβάσαι, κι εγώ έχω φάει κατά καιρούς κέρατο και δεν έπαθα τίποτε κακό. Περνάω άνετα κάτω από την Καμάρα στη Θεσσαλονίκη κι ας λένε ό,τι θέλουν οι ανέραστοι.

Αρχική Δημοσίευση από kajira
Βρε Κουέ μου, σίγουρα κάποιοι ψάχνουν δικαιολογίες. Αλλά δεν είναι απόλυτο αυτό. Εγώ ξέρω άντρα που δεν απατά κι όμως δεν είναι ικανοποιημένος απόλυτα και το παλεύει όσο μπορεί. Άλλωστε έχεις σκεφτεί ποτέ πως κάποιος απατά γιατί πολύ απλά δεν του έχουν μείνει άλλες επιλογές; Εννοώ γιατί πάντα να είναι ο άντρας ο γάϊδαρος που απατά, όταν η γυναίκα του, του δείχνει κάθε μέρα πως τον "σιχαίνεται" πχ στο κρεβάτι ή θέλει σεξ μόνο μία στις δεκαπέντε; Και πχ υπάρχουν παιδιά κι εκείνος δεν θέλει να τα τινάξει όλα στον αέρα για το κακό σεξ; Γιατί να φταίει μόνο εκείνος;
Πέστα, πέστα Kajira μου, πρώτη φορά ακούω γυναίκα να λέει τέτοια. Βέβαια χαλάς τη συντεχνία κι αυτό ίσως να σου κοστίσει. Ξέρετε πόσες γυναίκες ευνουχίζουν τον άντρα τους με τη συμπεριφορά που περιγράφει η Kajira και μετά παραπονιούνται στις φιλενάδες τους ότι δεν του κάνει κούκου;

να διευκρινίσω κάτι..
δεν αναφέρομαι ειδικά σε άντρες...
άντρες και γυναίκες....
Και συγγνώμη αλλά, το κακό ή το ανύπαρκτο αν θες σεξ, δεν είναι λόγος για να κερατώσεις κάποιον....
Απ την άλλη, το διαζύγιο μου ακούγεται μια χαρά!
Αν δεν είναι το κακό σεξ λόγος για να κερατώσεις κάποιον τότε τι είναι, ότι δεν φτιάχνει καλά κολοκυθάκια γεμιστά; Το διαζύγιο κοστίζει ακριβά, έχει πάντα κακές συνέπειες για τον άντρα, που βάσει του νόμου χάνει την επαφή με τα παιδιά του και πληρώνει χωρίς να γ***ει. Επίσης, ένα ζευγάρι μπορεί να μην είναι πια εραστές ("Ξεγραμμένες μαμάδες, ξεπεσμένοι μπαμπάδες, χρόνια τώρα νεκροί εραστές-Ενδελέχεια, Διαμαντένια Προβλήτα) όμως μπορεί να είναι καλοί συγκάτοικοι, γονείς, συνεργάτες κλπ. Μπερδεύετε το γάμο με τη σχέση. Ο γάμος είναι η δυσκολότερη σύμβαση!

Αρχική Δημοσίευση από mania
Οχι απαρέτητα συμβιβασμός απο την μια πλευρά, εγώ μηλάω για αυτούς αυτές που αγαπάνε, όταν αγαπάς έναν άνθρωπο εκείνος θα κάνει τα πάντα για να σε κάνει ευτυχισμένο, θα του πείς τι θές και το πώς εσθάνεσε, έκει είναι που κολάει η καλή σχέση του ζευγαριού, άν δεν ήταν καλά μαζί δεν θα το έλεγαν μεταξύ τους.
Θα συζητήσουν για το πρόβλημα και θα το φτιάξουν άν όχι α το βελτιόσουν, ακόμα και το κακό σέξ μπορεί να φτιαχτεί όταν υπάρχει συνέσθημα, άν δεν αλλάξει δεν αξείζει να είναι μαζί του ο άλλος
Συμφωνώ μαζί σου Μάνια μου, εγώ αντέδρασα μόνο σε αυτό που έγραψες ότι ακόμη και με κακό σεξ, δεν σε πειράζει. Βλέπω όμως ότι μάλλον δεν εννοούσες αυτό. Τώρα το θέτεις σωστά.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 18:22, 23-04-07:

Πέστα, πέστα Kajira μου, πρώτη φορά ακούω γυναίκα να λέει τέτοια. Βέβαια χαλάς τη συντεχνία κι αυτό ίσως να σου κοστίσει. Ξέρετε πόσες γυναίκες ευνουχίζουν τον άντρα τους με τη συμπεριφορά που περιγράφει η Kajira και μετά παραπονιούνται στις φιλενάδες τους ότι δεν του κάνει κούκου;
Δεν έχω τίποτα να χάσω, σιγά! Πάντως μερικές φορές φρικάρω μέχρι και με τις φιλενάδες μου όταν ακούω τι (δεν) κάνουν στο κρεβάτι.. ε, στην πρώτη που θα κουνηθεί λίγο.. είναι εν μέρει λογικό!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους