Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,109 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,364 μηνύματα σε 74,666 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Περί έρωτα και sex στην εφηβεία

Νάντια

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Νάντια
H Νάντια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 37 μηνύματα.

H Νάντια έγραψε στις 08:41, 04-07-08:

Τα κοριτσακια της ηλικιας μου πιστευουν οτι πρεπει να περιμενεις τουλαχιστον 1 χρονο πριν κανεις ερωτα με το φιλο σου. Βλακειες λεω εγω. Κανενα πρωτοκολο δεν θα σου πει τι αισθανεσαι!! Οσο για μενα, προτιμω να μην περναν χρονια,κινδυνευω να ερωτευτω και σ'αυτη τη φαση της ζωης μου δεν ειναι κι απ'τα καλυτερα πραγματα που μπορουν να συνβουν...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Palladin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Palladin
H Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.

H Palladin έχω ένα μυστικό που όλα τα ομορφαίνει, έγραψε στις 09:02, 04-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από Νάντια
Οσο για μενα, προτιμω να μην περναν χρονια,κινδυνευω να ερωτευτω και σ'αυτη τη φαση της ζωης μου δεν ειναι κι απ'τα καλυτερα πραγματα που μπορουν να συνβουν...
παρντόν?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Νάντια

Νεοφερμένος

H Νάντια έγραψε στις 09:07, 04-07-08:

Δεν θελω να ερωτευτω!! Οχι ακομα δλδ. Καλα καλα δεν ειμαι 18!! Εχουν αλλα πραγματα σημασια τωρα

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Idril
H Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 530 μηνύματα.

H Idril (in a world of magnets but no miracles) έγραψε στις 09:27, 04-07-08:

Ναι ρε συ, το ότι αλλα έχουν περισσοτερη σημασία είναι κατανοητό, αλλα αυτό που δεν βγάζει και πολύ νόημα (τουλάχιστον δεν το καταλαβαίνω εγώ και νομίζω ότι και η Palladin στο ίδιο αναφέρεται) είναι με ποια λογική θεωρείς ότι κάνοντας σεχ πιο σύντομα θα αποφύγεις το να ερωτευτείς. Το αν και ποτε θα την πατήσεις δε νομίζω ότι εξαρτάται καθόλου από αυτό. (με κάθε επιφύλαξη φυσικά, κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός και μπορεί να κάνω λάθος)

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Palladin

Περιβόητο Μέλος

H Palladin έχω ένα μυστικό που όλα τα ομορφαίνει, έγραψε στις 09:51, 04-07-08:

Απορώ και με αυτό που λέει η idril, αλλά επίσης πιστεύω ότι η ηλικία των 18 είναι ιδανική για να ερωτευτεί κάποιος. Είναι μια από τις πιο όμορφες και ανέμελες ηλικίες.

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Νάντια

Νεοφερμένος

H Νάντια έγραψε στις 14:03, 04-07-08:

Επετρεψε μου να σε διορθωσω. Ξερω οτι η εικονα ενος εφηβου ερωτευμενου ζευγαριου να περπατα στην αμμουδια και να παιζει με τα κυματα ειναι πολυ ομορφη αλλα στην πραγματικοτιτα δεν ειναι αρκετα ωριμοι ωστε να καταλαβουν αυτο το οποιο ολοι ψαχνουν,τον ερωτα. Ακομα και τα κοριτσια που θεωρουμε οτι ειναι πιο ωριμα απο τα αγορια δεν πανε πισω. Στο τελος σχεδον ολες καταληγουν, τις ωρες που δεν ειναι με τον φιλο τους, ννα τις περνανε μελαγχολοντας μεσα στο σπιτι περιμενοντας ενα SMS.
Πολυ αξιολυπητο......

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 14:11, 04-07-08:

Μελαγχολία για ένα sms ε; Και αυτό εσένα σε φοβίζει..
Τουλάχιστον, έχουν περπατήσει χέρι-χέρι στην παραλία..

Δεν ψάχνεις τον έρωτα αγαπητή μου.. τον νιώθεις, τον αισθάνεσαι σε κάτι τέτοιες στιγμές.. που εσένα σου φαίνονται αξιολύπητες!

11 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 14:11, 04-07-08:

Κοιτα ναντια, αυτο με τον χρονο ενταξη ειναι υπερβολικο... Και απο την αλλη δεν θα σου πει και κανεις τι θα κανεις με το σωμα σου... Αλλα σε τετια ηλικια να εχεις παει ηδη με 5, δεν νομιζω να δειχνει και οτι αιστανεσε ιδιετερα πραγματα.... Απο εναν χρονο να εισουν με τον καθενα συνολικα, συμενει οτι ξεκινισες στα 13, και μετο που χωριζες με τον εναν επερνες τον αλλων, πραγμα που δεν νομιζω να ισχιει.... Οποτε οπως και να το κανουμε...
Βεβαια, μπορει να ειμαι ο πουριτανος τις υποθεσης, και επαναλαμβανω, δεν θα σου πω εγω τι θα κανεις με το σωμα σου! Αλλα μηπος το παρακανεις λιγο; Στην τελικη δεν δινεις μονο το σωμα σου στο σεξ.... Αλλα ακομα και το σωμα σου να δεινεις, δεν ειναι πιο πολυτιμο απο τον καθενα εκει εξω ωστε να το προσεχεις λιγο παραπανω;

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Νάντια

Νεοφερμένος

H Νάντια έγραψε στις 14:18, 04-07-08:

Για να μην με περασετε για καμια ...ιτσα, δεν ξεκινησα στα 13 μου(!) αλλα στα 16. Ισως τωρα φαινομαι περιστερο ...ιτσα γιατι ειναι μονο 2 χρονια και 5 αγορια (!!!). Παρ'ολα αυτα η ζωη ειναι για να τη διασκεδαζουμε!! (Ακομα κι αν βρισκεται εκει εξω το καθαρμα που μας πληγωσε...)

-3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Stacy

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Stacy
H Stacy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.

H Stacy έγραψε στις 14:28, 04-07-08:

Επετρεψε μου να σε διορθωσω. Ξερω οτι η εικονα ενος εφηβου ερωτευμενου ζευγαριου να περπατα στην αμμουδια και να παιζει με τα κυματα ειναι πολυ ομορφη αλλα στην πραγματικοτιτα δεν ειναι αρκετα ωριμοι ωστε να καταλαβουν αυτο το οποιο ολοι ψαχνουν,τον ερωτα. Ακομα και τα κοριτσια που θεωρουμε οτι ειναι πιο ωριμα απο τα αγορια δεν πανε πισω. Στο τελος σχεδον ολες καταληγουν, τις ωρες που δεν ειναι με τον φιλο τους, ννα τις περνανε μελαγχολοντας μεσα στο σπιτι περιμενοντας ενα SMS.
Πολυ αξιολυπητο......
Οφείλω να ομολογήσω ότι η Νάντια είναι αρκετά ώριμη κοπέλα. Σύμφωνω με την άποψη ότι τα 18 είναι η καλύτερη ηλικία για να ερωτευτεί κανείς και να ζήσει, αλλά υπάρχει κίνδυνος να στερηθεί πολλές άλλες στιγμές... Να, εγώ στα 16 ερωτευτηκα, ολοκλήρωσα σε 10 μήνες, για να κρατήσω την σχέση μου και απο περιέργεια, δεν ήμουν όμως έτοιμη, έτσι η σχέση αυτή, ο έρωτας, πήρε και μία άλλη μορφή αυτή του σεξ που δεν μου άρεσε και έτσι χώρισα χωρις να το θέλω, απλά γιατί όλα είχαν αλλάξει στα μάτια μου. Αποτέλεσμα ; Τρία χρόνια κατάθλιψη, για τον άδικο χωρισμό και για μία πανέμορφη σχέση που σκότωσα νωρίς και που ό,τι κι αν έκανα, τίποτα δεν θα ήταν όπως πριν...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 04-07-08 στις 18:30. Αιτία: Διόρθωση quote tag. :)
Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 14:30, 04-07-08:

Για να μην με περασετε για καμια ...ιτσα, δεν ξεκινησα στα 13 μου(!) αλλα στα 16. Ισως τωρα φαινομαι περιστερο ...ιτσα γιατι ειναι μονο 2 χρονια και 5 αγορια (!!!). Παρ'ολα αυτα η ζωη ειναι για να τη διασκεδαζουμε!! (Ακομα κι αν βρισκεται εκει εξω το καθαρμα που μας πληγωσε...)
Το μόνο που πρέπει να σε απασχολεί δεν είναι η γνώμη που θα έχουν οι άλλοι για ΄σένα, αλλά αν μέσα από τις επιλογές σου κάνεις εσύ η ίδια κακό στον εαυτό σου. Από το ποστ σου φαίνεται ότι οκ.. έχεις πληγωθεί προφανώς από κάποιον, αλλά δε νομίζω πως αυτός είναι ο σωστός τρόπος εκδίκησης ή αντίδρασης.
Και δεν εννοώ το με πόσους θα πας, δικαίωμά σου είναι.. και γούστο σου, αλλά το να αντιμετωπίζεις έτσι τον έρωτα σε αυτήν την ηλικία με τρομάζει για το πόσο σκληρή μπορείς να γίνεις στην πορεία.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Νάντια

Νεοφερμένος

H Νάντια έγραψε στις 14:31, 04-07-08:

Να και καποιος που με καταλαβαινει!!!
Ευχαριστω Stacy, δεν θα μπορουσα να τα πω καλυτερα

Μην ανυσηχεις Ηρω. Αυτοι που δειχνουν σκληροι ειναι τελικα οι πιο αδυναμοι που φοβουνται να το δειξουν...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Bill : 04-07-08 στις 15:03. Αιτία: merge
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 14:51, 04-07-08:

Οφείλω να ομολογήσω ότι η Νάντια είναι αρκετά ώριμη κοπέλα. Σύμφωνω με την άποψη ότι τα 18 είναι η καλύτερη ηλικία για να ερωτευτεί κανείς και να ζήσει, αλλά υπάρχει κίνδυνος να στερηθεί πολλές άλλες στιγμές... Να, εγώ στα 16 ερωτευτηκα, ολοκλήρωσα σε 10 μήνες, για να κρατήσω την σχέση μου και απο περιέργεια, δεν ήμουν όμως έτοιμη, έτσι η σχέση αυτή, ο έρωτας, πήρε και μία άλλη μορφή αυτή του σεξ που δεν μου άρεσε και έτσι χώρισα χωρις να το θέλω, απλά γιατί όλα είχαν αλλάξει στα μάτια μου. Αποτέλεσμα ; Τρία χρόνια κατάθλιψη, για τον άδικο χωρισμό και για μία πανέμορφη σχέση που σκότωσα νωρίς και που ό,τι κι αν έκανα, τίποτα δεν θα ήταν όπως πριν...
Δε θα βαρεθώ να επισημαίνω ότι η Κατάθλιψη είναι μια σοβαρή νόσος που δεν πρέπει να συγχέεται με τη θλίψη που νιώθουμε όλοι οι άνθρωποι σε διάφορες φάσεις της ζωής μας. Μην ονομάζετε αυθαίρετα τη Θλίψη σας Κατάθλιψη. Παίρνει έτσι μέσα στο μυαλό διαστάσεις τερατώδεις χωρίς απολύτως κανένα λόγο!

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Idril
H Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 530 μηνύματα.

H Idril (in a world of magnets but no miracles) έγραψε στις 14:58, 04-07-08:

Τη δικη μου απορία (εδώ) θα μου τη λύσεις τελικά?

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

katerina_s

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη katerina_s
H katerina_s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 73 μηνύματα.

H katerina_s έγραψε στις 15:02, 04-07-08:

Το αν οντως ηταν θλιψη ή καταθλιψη αυτο που βιωσε η stacy νομιζω οτι μονο αυτη μπορει να το γνωρίζει (γνωριζοντας πολυ καλα και τη διαφορα των 2 )

Όσο για τα παραπανω....Πρωτα απο ολα, δεν θα μπορουσα να κρινω την Ναντια που για το με ποσους εχει παει. Αυτα ειναι επιλογες του καθενος. Αυτο που με προβληματιζει ειναι το εξης: Γιατι "σφιγγεις" τοσο πολυ τον εαυτο σου; Ο ερωτας ειναι συναισθημα που πρεπει να τον αφηνεις να σε κατακλυζει χωρις οριο! Και ιδιαιτερα στην ηλικια που εισαι! Όλοι εχουμε πληγωθει, κι εγω εχω πληγωθει! Αυτο ειναι αναποφευκτο και συμβαινει σε ολους τους τομεις της ζωης μας. Αν δηλαδη σε πληγωσει μια φιλη δεν θα ξανακανεις φιλες ποτε;;;;;; Απλα την επομενη φορα θα εισαι πιο προσεκτικη! Ετσι ειναι και στον ερωτα! Αν πληγωθεις, την επομενη φορα εισια πιο προσεκτικος στις επιλογες σου! Ειναι κριμα ομως να απορριπτεις ενα τοσο ομορφο, δυνατο, περιεργο συναισθημα εξαιτιας καποιου....Υπαρχουν και καποιοι σωστοι εκει εξω μαζι με αυτον που σε πληγωσε! Δεν υπαρχει μονο αυτος!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 15:13, 04-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από Ηρώ
Το μόνο που πρέπει να σε απασχολεί δεν είναι η γνώμη που θα έχουν οι άλλοι για ΄σένα, αλλά αν μέσα από τις επιλογές σου κάνεις εσύ η ίδια κακό στον εαυτό σου. Από το ποστ σου φαίνεται ότι οκ.. έχεις πληγωθεί προφανώς από κάποιον, αλλά δε νομίζω πως αυτός είναι ο σωστός τρόπος εκδίκησης ή αντίδρασης.
Και δεν εννοώ το με πόσους θα πας, δικαίωμά σου είναι.. και γούστο σου, αλλά το να αντιμετωπίζεις έτσι τον έρωτα σε αυτήν την ηλικία με τρομάζει για το πόσο σκληρή μπορείς να γίνεις στην πορεία.
Και έτσι είναι σα να της λες "κοίτα την πάρτη σου να ναι καλά και μην ακούς τον κόσμο". Αμ έτσι κοπέλα μου δε θα ακούσει και το "άου! Με πονάς ρε! Η καρδιά μου, την πλήγωσες"!

Τι λέω τώρα, μικρά νοήματα προφανώς....

Και δεν είναι σκληράδα, εφυσηχασμός είναι στο ότι η πληγή που της άνοιξε κάποτε κάποιος ασυνείδητος, ίσως επουλωθεί αν δεν ξαναδοκιμάσει ποτέ το γλυκό του έρωτα. Μια χαρά θα παραμείνει η πληγή όμως και δες τι θα της γράψω ακριβώς από κάτω της κοπέλας για να καταλάβεις τι εννοώ...

Α και κάτι ακόμα! Εγώ δε φοβάμαι πόσο σκληρή θα γίνει στο μέλλον, αλλά ποιός άνθρωπος που θα την ερωτευτεί θα πληρώσει τα σπασμένα του πρώτου που την εκμεταλλεύτηκε. Γιατί έτσι γίνεται όταν "σκληραίνεις" (μη χε σκληράδα...τέσπα)

Μην ανυσηχεις Ηρω. Αυτοι που δειχνουν σκληροι ειναι τελικα οι πιο αδυναμοι που φοβουνται να το δειξουν...
Κι όμως, εσύ που φοβάσαι να αντιμετωπίσεις ότι σε πλήγωσε και να το προσπαθήσεις μέχρι να το κάνεις σωστά, εσύ είσαι η αδύναμη. Κάθε φορά που θα σου λένε για έρωτα θα ξυνίζεις και θα αγριεύεις και θα δείχνεις ένα ψυχρό σκληρό ή για κάποιους ώριμο πρόσωπο, αλλά όσοι έχουν μύτη καλή ώρα όπως εγώ, θα σε τσακώσουν αμέσως ότι έχεις φάει γερό γδάρσιμο και η πληγή δεν έχει κλείσει. Και ξέρεις τι γίνεται με τις πληγές που δεν κλείνουν ε... Είναι και από τα πιο εύκολα πράγματα για να ξαναματώσουν!

Αντιμετώπισε τον έρωτα (με κάποιο σοβαρό άνθρωπο κατα προτίμηση) διότι οι φόβοι μας είναι αυτοί που μας θάβουν δέκα μέτρα κάτω από το χώμα και μας κάνουν ανίκανους αν δεν τους αντιμετωπίσουμε και μάλιστα έγκαιρα...

Παράθεση

Νάντια

Νεοφερμένος

H Νάντια έγραψε στις 15:19, 04-07-08:

Λοιπον Idril για να σου λυσω την απορια...
Παρατηρουμε πολλες φορες οτι εχουμε εναν φιλο του αντιθετου φιλου και κανουμε παρεα. Δεν μιλαω για ερωτικη, απλως φιλικη. Τις περισσοτερες φορες η παρεα αυτη καταληγει να γινεται ερωτικη. Οπως και στις ταινιες το ζευγαρι μετα απο χρονια φιλιας ανακαλυπτει οτι υπαρχει ελξη μεταξυ τους. Περιτο να πουμε οτι παει, χαθηκε η φιλια. Αλλες παλι φορες μου τυχαινει να γνωριζω καποιον σε ενα καφε ας πουμε και το πραγμα απο την αρχη να πηγαινει στο ερωτικο. Αν τυχει και αυτος ο καποιος φυγει για λιγο τοτε θα κρατησουμε επαφη (τηλεφωνα, μηνυμτα...). Και σιγα αρχιζεις να ανοιγεσαι στον αλλον και να τον γνωριζεις καλυτερα απ οτι αν ησουν κοντα του. Αυτο που με ενδιαφερει ειναι να δει καποιος περα απο την εμφανιση και ξερω οτι αυτο χρειαζεται χρονο. Αλλα αυτο που θελω ειναι να το ζητησει ο ιδιος. Και επειδη εσεις οι αντρες εξακολουθειτε να στε ανωριμοι εγω εξακολουθω να μπλεκομαι σε ανουσιες σχεσεις και να ειμαι ερωτευμενη μ'αυτον που οταν με γνωρισε μου ειπε "εισαι ωραια κοπελα,αλλα εμενα με ενδιαφερει να γνωριστουμε καλυτερα.."

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 16:00, 04-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από Valder
Και έτσι είναι σα να της λες "κοίτα την πάρτη σου να ναι καλά και μην ακούς τον κόσμο". Αμ έτσι κοπέλα μου δε θα ακούσει και το "άου! Με πονάς ρε! Η καρδιά μου, την πλήγωσες"!

Τι λέω τώρα, μικρά νοήματα προφανώς....

Και δεν είναι σκληράδα, εφυσηχασμός είναι στο ότι η πληγή που της άνοιξε κάποτε κάποιος ασυνείδητος, ίσως επουλωθεί αν δεν ξαναδοκιμάσει ποτέ το γλυκό του έρωτα. Μια χαρά θα παραμείνει η πληγή όμως και δες τι θα της γράψω ακριβώς από κάτω της κοπέλας για να καταλάβεις τι εννοώ...
Από τα μαλλιά το τράβηξες Valder
Σαφώς και δεν πρέπει να την απασχολεί τι λέει ο κόσμος που δεν την ξέρει.. όπως είμαστε όλοι εδώ μέσα, αλλά και γενικότερα στη ζωή της.
Το θέμα δεν είναι αν θα την αποκαλέσει κάποιος(έστω και σύντροφος) "..." , αλλά αν είναι ξεκάθαρη και ειλικρινής απέναντί του.
Αν του έχει πει πως δεν ερωτεύεται, τότε δεν περιμένει και να πληγωθεί, μιας και αποδέχεται και ο ίδιος μια τέτοιου είδους σχέση.

Ανεξάρτητα με το αν συμφωνώ ή όχι με τη στάση της, είναι επιλογή της και δε θα την κατακρίνω.. θα εκφράσω όμως τις ανησυχίες μου, όσων αφορά εκείνη.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ηρώ : 04-07-08 στις 16:15.
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 16:04, 04-07-08:

Δεν το λεω ως προς το ...ιτσα. Στο κρεβατι σου εισαι ελευθερη να κανεις οτι θες, και αν αυτο που χρειαζεσε ειναι να εισαι καθε μερα με αλλων καντο. Εγω τουλαχιστων δεν θα σε κατακρινω, ιδικα απο την στιγμη που δεν σε ξερω απο κοντα και που δεν ξερω και πως εχουν προκυψει αυτοι οι πεντε. Αλλα για πες μου... Τελικα τι ευχαριστιθικες; Πια ειναι η διασκεδαση; Εμενα πιο πολυ για μοδα μου φαινετε παρα για διασκεδαση....
Και οσα υποθικαν για πληγες τα αφηνω απ'εξω γιατι δεν μπορω να διυσδυσω... Αλλα αυτο που ειπωθικε, οτι θα την πληρωσει καπιος αλλος στο τελος, θα επρεπε να το σκευτεις λιγο....

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dark_kronos : 04-07-08 στις 16:10.
Παράθεση

Νάντια

Νεοφερμένος

H Νάντια έγραψε στις 16:14, 04-07-08:

Οι περισσοτεροι ηταν κατι σαν "αρπαχτη" ας πουμε (αν και δεν μου αρεσει η λεξη). Πιστευεις οτι αυτη η σχεση εχει κατι το διαφορετικο, ή απλως μετα το μετανοιοσες εσυ ή ο αλλος, ή ειναι τα "πειραματα" της ηλικιας. Αλλα υπαρχουν και αυτοι για του οποιους ποτε δεν θα μετανοιωσω για οτι εκανα καθως μεσα απο τετοιες εμπιριες ανακαλυψα κομματια του εαυτου μου...

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 16:52, 04-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από Ηρώ
Από τα μαλλιά το τράβηξες Valder
Σαφώς και δεν πρέπει να την απασχολεί τι λέει ο κόσμος που δεν την ξέρει.. όπως είμαστε όλοι εδώ μέσα, αλλά και γενικότερα στη ζωή της.
Το θέμα δεν είναι αν θα την αποκαλέσει κάποιος(έστω και σύντροφος) "..." , αλλά αν είναι ξεκάθαρη και ειλικρινής απέναντί του.
Αν του έχει πει πως δεν ερωτεύεται, τότε δεν περιμένει και να πληγωθεί, μιας και αποδέχεται και ο ίδιος μια τέτοιου είδους σχέση.

Ανεξάρτητα με το αν συμφωνώ ή όχι με τη στάση της, είναι επιλογή της και δε θα την κατακρίνω.. θα εκφράσω όμως τις ανησυχίες μου, όσων αφορά εκείνη.
Αμ δε το τράβηξα από τα μαλλιά, εσύ δεν εκφράστηκες πλήρως/ορθά πρίν. Το ορθό είναι να μη την απασχολεί τι λέει ο κόσμος αλλά να μην ενοχλεί κι αυτή τον κόσμο με τις επιλογές της. Θα μου πείς "μιλάς υποκειμενικά δεδομένου ότι οι πουρόγριες και το στρινγκ ενόχληση το βρίσκουν" αλλά όχι, μιλάω πιό συγκεκριμένα... Εκεί που η ελευθερία γίνεται ασυδοσία και βλάπτει έμπρακτα τον άλλο.

Όπως λέει και ο Ισοκράτης:

"Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία."

Προφητικό ε; Καλό είναι να ξέρουμε λοιπόν και ποιά είναι τα όρια διότι ο πολύς ο ΑνναΓουλ-ισμός μας έχει πάει χοροπηδώντας σαν κοινωνία. Τι εννοώ με το Αννα-Γουλισμός; Δες το βιντεοκλίπ της Άννας Γούλα - "Τα πίνω όλα" και θα καταλάβεις. Η γκόμενα κάνει απλά ότι θέλει, φοβερά αίσχη και ο άντρας της και καλά που την αγαπάει μυξοκλαίει σαν καήμω παρθενόπη στη γωνία. Καλός ο ένας αλλά καλή και η άλλη ε! Είπαμε, επιλογή και ελευθερία αλλά όχι ισοπέδωση. Εκεί που αρχίζει το δικαίωμα του άλλου, σταματάει το δικό σου. Αυτό είτε σου αρέσει Ηρώ, το δέχεσαι χαμογελαστή και δίχως κιχ.

Και φυσικά στο σημείο που λες:

Αυτά τα έχω πει εγώ μήνες πρίν γράψεις αυτές τις αράδες και το ξέρεις πολύ καλά. Δε θα μπορούσα να διαφωνήσω τώρα. Προφανώς δε, δεν μιλάω για εκείνες τις κοπέλες που ξηγιόνται ευθέως εξαρχής. Μπράβο τους και καλά κάνουν και μάλιστα είχα την τύχη να γνωρίσω και τέτοιες και όπως έχω ματαξαναπεί, τις εκτίμησα πολύ περισσότερο από άλλες που το παίζανε θεούσες καταπιεσμένες και τελικά...ξέρεις αυτό που λένε για τα τρένα, άστο είπαμε είμαι σεμνός και δε λέω τέτοια μες τον κόσμο.

Μιλάω για κείνες τις φαν των τραίνων λοιπόν αν μου επιτρέπεις την έκφραση, που παγιδεύουν τον άλλο στον έρωτά τους για να δούν προφανώς αν περνάει η μπογιά τους και πόσο τρέχει ο Αζόρ ξωπίσω τους και στο τέλος το μόνο που θέλουν είναι...το TGV Paris-Marseille!

Αν η Νάντια παραμείνει όντως ειλικρινής και στη συνέχεια γι αυτά που ζητάει, σαφώς και θα είναι επιλογή της και θα κερδίσει το σεβασμό μου. Απλά τώρα δεν τον έχει γιατί δεν την ξέρω.

Εμένα με ανησυχεί λίγο αυτή η τάση υπεροψίας που δείχνει στον έρωτα. Αναγάγουμε τώρα την περιστασιακή σχέση σε επιστήμη και ωριμότητα και σε κουλτούρα και ο έρως είναι μάταιος και "ναι έχω δίκιο κι οι άλλοι ειναι οι καταθλιπτικοί με το άδικο" και δε συμμαζεύεται. Μια επιλογή είναι, άλλες και άλλοι την κάνουν ενώ άλλες και άλλοι όχι. Τελεία και παύλα, δεν έχει άλλη εξήγηση.

Ότι άλλο πούμε είναι για να πείσουμε τους εαυτούς μας ότι δεν είμαστε ελέφαντες! Σ' αρέσει αυτό που είσαι; Ζήσ'το, μεγειά σου με χαρά σου...Πρόσεχε μη "σκοτώσεις" κανένανε όμως!

Παράθεση

Stacy

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Stacy
H Stacy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.

H Stacy έγραψε στις 18:25, 04-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Δε θα βαρεθώ να επισημαίνω ότι η Κατάθλιψη είναι μια σοβαρή νόσος που δεν πρέπει να συγχέεται με τη θλίψη που νιώθουμε όλοι οι άνθρωποι σε διάφορες φάσεις της ζωής μας. Μην ονομάζετε αυθαίρετα τη Θλίψη σας Κατάθλιψη. Παίρνει έτσι μέσα στο μυαλό διαστάσεις τερατώδεις χωρίς απολύτως κανένα λόγο!
Δημητρούλα, συμφωνώ με την διευκρίνισή σου γιατί όντως, η λέξη αυτή έχει παρερμηνευτεί. Πρέπει όμως να δεχθείς, πως μία τριετής κ α τ α σ τ α σ η δεν μπορεί να χαρακτηριστεί ως ένα απλό συναίσθημα "θλίψη", αλλά ως νόσος. Και μάλιστα όταν γίνεται χρήση φαρμακευτικής αγωγής, κ.α.

Παράθεση

stavros_ (mpampis)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη stavros_
Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών , επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 419 μηνύματα.

O stavros_ έγραψε στις 18:29, 04-07-08:

Πάντως κάπου είχα διαβάσει οτι σεξ σε μικρές ηλικίες (προ ενηλικίωσης), για γυναίκες, έχουν αρνητικές επιπτώσεις στη ψυχοσύνθεσή τους αργότερα.

-7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 18:46, 04-07-08:

Σταυρο, σημασια εχει να ολοκληρωσεις μια σχεση οταν πραγματικα το θες εσυ ο ιδιος και οχι γιατι το θελει καποιος αλλος ή απο μοδα κ.ο.κ, ασχετως ηλικιας..

Και πολυ θα ηθελα να ξερω, εαν ρωτουσαμε εφηβους που εχουν ολοκληρωσει, τι θα απαντουσαν στο εαν ειχαν νοιωσει οτι ηταν αυτο που πραγματικα ηθελαν ή προχωρησαν σε αυτο για καποιον αλλο οποιονδηποτε λογο...

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Palladin

Περιβόητο Μέλος

H Palladin έχω ένα μυστικό που όλα τα ομορφαίνει, έγραψε στις 18:52, 04-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
Και πολυ θα ηθελα να ξερω, εαν ρωτουσαμε εφηβους που εχουν ολοκληρωσει, τι θα απαντουσαν στο εαν ειχαν νοιωσει οτι ηταν αυτο που πραγματικα ηθελαν ή προχωρησαν σε αυτο για καποιον αλλο οποιονδηποτε λογο...
εγώ εκ των υστέρων κρίνω ότι στα 17 ήμουν μικρή, και ναι, μου άφησε σχετικά άσχημη εμπειρία.
και ο λόγος που το έκανα ήταν δυστυχώς η περιέργεια περισσότερο και όχι γιατί πραγματικά το ήθελα.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 19:20, 04-07-08:

Όπως λέει και ο Ισοκράτης:

"Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία."
Εκεί που αρχίζει το δικαίωμα του άλλου, σταματάει το δικό σου. Αυτό είτε σου αρέσει Ηρώ, το δέχεσαι χαμογελαστή και δίχως κιχ.
Δεν καταλαβαίνω τέτοιου είδους υποδείξεις..
Γιατί δε νομίζω να έχω δείξει κάτι τέτοιο..

Θα μπορούσαμε να κάνουμε ανάλυση της δημοκρατίας που περιγράφει ο Ισοκράτης στο λόγο του "Περί Ειρήνης" και που εγώ προσωπικά ασπάζομαι ειδικότερα τα τελευταία: " Κάθε υπεύθυνος πολίτης,θα πρέπει να τοποθετεί το καλό του συνόλου πάνω από το δικό του συμφέρον, επειδή καταλαβαίνει πως αν το σύνολο δεν ευημερεί, μακροπρόθεσμα ούτε ο ίδιος θα ευημερεί.."

Αλλά σε αυτό το thread δε νομίζω να έχουν τόπο, δε βρίσκεις;

Αντιθέτως κάτι από Πλάτωνα.. θα ταίριαζε περισότερο

Παράθεση

stavros_ (mpampis)

Δραστήριο Μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών , επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 419 μηνύματα.

O stavros_ έγραψε στις 19:28, 04-07-08:

Σταυρο, σημασια εχει να ολοκληρωσεις μια σχεση οταν πραγματικα το θες εσυ ο ιδιος και οχι γιατι το θελει καποιος αλλος ή απο μοδα κ.ο.κ, ασχετως ηλικιας..

Εγώ απλά παρέθεσα ένα άρθρο από μια επιστημονική έρευνα. Απο κεί και πέρα....

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 19:31, 04-07-08:

Ποιο αρθρο παρεθεσες?

Παράθεση

stavros_ (mpampis)

Δραστήριο Μέλος

O stavros_ έγραψε στις 19:32, 04-07-08:

Τα αποτελεσματα ενος αρθρου.

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 19:34, 04-07-08:

Ποιο παιδι μου???
Αυτο "Πάντως κάπου είχα διαβάσει οτι σεξ σε μικρές ηλικίες (προ ενηλικίωσης), για γυναίκες, έχουν αρνητικές επιπτώσεις στη ψυχοσύνθεσή τους αργότερα."..?
Εαν δεν εχω ολο το αρθρο, λυπαμαι αλλα αδυνατω να το σχολιασω...

Ασε που δεν ειμαι και απο τους φαν των ερευνων...

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 20:30, 04-07-08:

Εμένα πάντως μου φαίνεται πολύ λογικό το "δεν θέλω να ερωτευτώ τώρα, προέχουν άλλα". Αν μπορεί και το καταφέρνει, μπράβο της!
Όσο για τους 5, πραγματικά δεν καταλαβαίνω προς τι η τόση έκπληξη. Τελικά μου φαίνεται, μόνο στη θεωρία έχουμε ανοίξει το μυαλό μας, στην πράξη είμαστε ακόμα στο '60...

-5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 20:33, 04-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από Stacy
Αρχική Δημοσίευση από Stacy
Δημητρούλα, συμφωνώ με την διευκρίνισή σου γιατί όντως, η λέξη αυτή έχει παρερμηνευτεί. Πρέπει όμως να δεχθείς, πως μία τριετής κ α τ α σ τ α σ η δεν μπορεί να χαρακτηριστεί ως ένα απλό συναίσθημα "θλίψη", αλλά ως νόσος. Και μάλιστα όταν γίνεται χρήση φαρμακευτικής αγωγής, κ.α.
Το θέμα είναι να βγήκες πιο δύνατή από όλο αυτό. Δεν μπορώ όμως να μην αναρωτηθώ: Τι θα είχε γίνει αυτή η σχέση αν δεν είχες προχωρήσει στο σεξ; Γράφεις πως το έκανες για να την κρατήσεις. Πόσο καλή είναι μια σχέση που σε υποχρεώνει να κάνεις κάτι που δε θέλεις; Προσωπικά δε θα τη χαρακτήριζα πανέμορφη... Από την άλλη αν ο φίλος σου είχε ανάγκη ή τέλος πάντων ήθελε σεξ βρε αδερφέ, θα ήταν σωστό να μείνει μαζί σου; Μάλλον, θα ήταν σωστό να τον υποχρεώσεις να συνυπάρχει μαζί σου όταν θα ήθελε κάτι διαφορετικό από σένα; Σαν απλός παρατηρητής μιας δήλωσης δε μου φαίνεται άδικος ο χωρισμός, αλλά ως φυσική κατάληξη μιας σχέσης που οι ενδιαφερόμενοι είχαν διαφορετικά θέλω.
Λυπάμαι που χρειάστηκε να πάρεις φάρμακα και σου εύχομαι ό,τι καλύτερο από εδώ και πέρα.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 20:43, 04-07-08:

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω πως είναι εφικτό να επικροτούμε τις μακροχρόνιες σχέσεις χωρίς δεχόμαστε την "μέθοδο του πειράματος". Θεωρώ πραγματικά αδύνατον κάποιος να αντέξει την μην ικανοποίηση κάποιων αναγκών από αυτές που καλύπτει μια σχέση για μεγάλο χρονικό διάστημα. Αν δεν επιχειρήσει να ικανοποιήσει τις ανάγκες αυτές με πιο "εύκολες" λύσεις είναι σίγουρο θα "υποχρεωθεί" να συνάψει, επιφανειακά, σοβαρές σχέσεις με άτομα που απλά "περνούν" τα στάνταρ που έχει θέσει.

Παράθεση

Palladin

Περιβόητο Μέλος

H Palladin έχω ένα μυστικό που όλα τα ομορφαίνει, έγραψε στις 20:46, 04-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Όσο για τους 5, πραγματικά δεν καταλαβαίνω προς τι η τόση έκπληξη. Τελικά μου φαίνεται, μόνο στη θεωρία έχουμε ανοίξει το μυαλό μας, στην πράξη είμαστε ακόμα στο '60...
το ανοιχτό μυαλό δεν σχετίζεται με τα ανοιχτά πόδια, σε καμία περίπτωση
μια κοπέλα μπορεί κάλλιστα να είναι ανοιχτόμυαλη έχοντας μόνιμη και σταθερή σχέση
και εν πάσει περιπτώσει προτιμώ να κάνω σεξ με κάποιον που αγαπώ κι ας χαρακτηρίζομαι πουριτανή, παρά να πηγαίνω με τον έναν και με τον άλλον για να είμαι μοντέρνα

12 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 21:02, 04-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από Palladin
το ανοιχτό μυαλό δεν σχετίζεται με τα ανοιχτά πόδια, σε καμία περίπτωση
μια κοπέλα μπορεί κάλλιστα να είναι ανοιχτόμυαλη έχοντας μόνιμη και σταθερή σχέση
και εν πάσει περιπτώσει προτιμώ να κάνω σεξ με κάποιον που αγαπώ κι ας χαρακτηρίζομαι πουριτανή, παρά να πηγαίνω με τον έναν και με τον άλλον για να είμαι μοντέρνα
Τι σχέση έχουν αυτά που λες;
Άλλο να κάνεις κάτι κι άλλο αν θα το κατακρίνεις ή όχι
Άλλο η προσωπική επιλογή κι άλλο ο σεβασμός στις επιλογές των άλλων.

Παράθεση

Palladin

Περιβόητο Μέλος

H Palladin έχω ένα μυστικό που όλα τα ομορφαίνει, έγραψε στις 21:11, 04-07-08:

Μα δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποιος που δεν σέβεται την επιλογή της κοπέλας (άλλωστε δικό της είναι και το σώμα και ο ψυχισμός, δεν μας πέφτει λόγος). Αλλά το να λες ότι κάποιος που εκπλήσσεται επειδή μια κοπέλα πριν κλείσει τα 18, έχει πάει ήδη με 5, με τους οποίους δεν είναι καν ερωτευμένη, ζει στο'60, νομίζω είναι τραβηγμένο

Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 21:14, 04-07-08:

Μα δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποιος που δεν σέβεται την επιλογή της κοπέλας (άλλωστε δικό της είναι και το σώμα και ο ψυχισμός, δεν μας πέφτει λόγος). Αλλά το να λες ότι κάποιος που εκπλήσσεται επειδή μια κοπέλα πριν κλείσει τα 18, έχει πάει ήδη με 5, με τους οποίους δεν είναι καν ερωτευμένη, ζει στο'60, νομίζω είναι τραβηγμένο
Δηλαδή εσύ προτιμούσες η κόπελα να έχει μια σχέση με κάποιον που δεν νιώθει πολλά μόνο και μόνο για να μπορεί να κάνει σεξ;

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 21:17, 04-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Δηλαδή εσύ προτιμούσες η κόπελα να έχει μια σχέση με κάποιον που δεν νιώθει πολλά μόνο και μόνο για να μπορεί να κάνει σεξ;
Αμ αυτό δεν είναι σχέση, είναι ο ορισμός της εκμετάλλευσης...

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 21:17, 04-07-08:

Ακόμα κι αν δεν ζει στο 60', το θεωρώ σίγουρα απαράδεκτο να μπει ο καθένας μας νταβατζής στο **** της κοπέλας
Τόσο δύσκολο είναι να δεχτούμε ότι δεν είναι όλα άσπρα ή μαύρα και ότι ο κάθε άνθρωπος έχει διαφορετικές ανάγκες και επιθυμίες;

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 21:19, 04-07-08:

Αμ αυτό δεν είναι σχέση, είναι ο ορισμός της εκμετάλλευσης...
Ακριβώς αυτό θέλω να πω ...

Παράθεση

katerina_s

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη katerina_s
H katerina_s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 73 μηνύματα.

H katerina_s έγραψε στις 21:21, 04-07-08:

αν καταλαβα καλα η αποψη της Palladin και η διαφορα της με τη Michelle ειναι στο οτι συμφωνα με δημοσιευση της Michelle δεν θα επρεπε να εκπλαγουμε τοσο που μια κοπελα σε αυτη την ηλικια εχει ηδη παει με 5 αντρες και που με κανεναν απο αυτους δεν ηταν ερωτευμενη! Προσωπικα θα συμφωνησω με Palladin. Το οτι εκπλαγηκαμε καποιοι απο μας με αυτο το γεγονος δεν νομιζω οτι εχουμε μεινει στο '60...

και φυσικα δεν εχω σκοπο να κανω αυτο που ειπε η michelle

Ακόμα κι αν δεν ζει στο 60', το θεωρώ σίγουρα απαράδεκτο να μπει ο καθένας μας νταβατζής στο **** της κοπέλας

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 21:27, 04-07-08:

Το αξιοπρόσεκτο και αξιομνημόνευτο, είναι που μια τόσο νεαρή γυναίκα έχει σχηματίσει τόσο αρνητική εικόνα για το πιο όμορφο συναίσθημα, αυτό του Έρωτα. ..και στην πορεία ίσως πολλοί άντρες δοκιμάσουν τα αποτελέσματα αυτής της αρνητικότητας.

14 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 21:29, 04-07-08:

Προσωπικά πιστεύω ότι από τον έρωτα δεν μπορείς να κρυφτείς όσα τείχη κι αν υψώσεις...
Θα στα γκρεμίσει όλα όταν έρθει

12 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 21:30, 04-07-08:

Εγώ πάντως βλέπω αυτή τη λανθασμένη λογική να κυριαρχεί:
Έστω ότι δεν το κατακρίνω => είναι σωστό => όσοι κάνουν το αντίθετο είναι λάθος => είμαι λάθος => άτοπο => πρέπει να το κατακρίνω
και όχι μόνο σε αυτό το θέμα, αλλά σε πολλά άλλα.
Δύσκολο να δεχτεί κανείς φαίνεται ότι δεν υπάρχει σε όλα τα πράγματα σωστό και λάθος, μαύρο και άσπρο...

@Isi: Μα δεν νομίζω ότι έχει αρνητική εικόνα για τον έρωτα, απλά είπε ότι δεν θέλει τώρα έρωτα, αλλά αργότερα. Αν πω ότι δεν θα φάω τώρα μπολονέζ, αλλά κατα τις 12, σημαίνει ότι δεν μου αρέσει η μπολονέζ;

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 21:38, 04-07-08:

Εμενα παντως δε μου προκαλει εκπληξη που καποιο ατομο σε τοση μικρη ηλικια ειχε 5 ολοκληρωμενες σχεσεις και οχι γιατι ειμαι ανοιχτομυαλη, αλλα γιατι εχουν αλλαξει κατα πολυ οι εποχες..
Δεν αποτελει εξαιρεση μια τετοια συμπεριφορα στις μερες μας...
Μπορει απο αποψη να μην κατακρινω κανεναν για τις προσωπικες του επιλογες και δη τις ερωτικες, αλλα θα προτιμουσα να ισχυαν τα της εποχης μου, οπου π.χ στην ηλικια των 15 σκεφτομασταν "να μας φιλησει αγορι και ας πεθανουμε"...ή το οτι κρυφο και φανερο ονειρο μας ηταν να ολοκληρωσουμε μια σχεση ενω θα ειμαστε ερωτευμενοι και το θελουμε πραγματικα πολυ...

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 21:40, 04-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Ακριβώς αυτό θέλω να πω ...
Το ξέρω και μάλιστα χαίρομαι που το ανέφερες γιατί μου δίνεις την ευκαιρία να μιλήσω για την πρόθεση.

Μια κοπέλα έχει πρόθεση μόνο για σεξ, όμως κάνει σχέση.
Μια άλλη κοπέλα έχει πρόθεση μόνο για σεξ, το δηλώνει ευθέως και κάνει μόνο σεξ. Όλοι happy, τέλος!
Μια τρίτη κοπέλα είναι των σοβαρών σχέσεων και χωρίς πρόθεση για σεξ, ψάχνοντας απλά τον επόμενο σταθερό σύντροφο, περνάει από 3 κρεβάτια (όχι ταυτόχρονα, εν σειρά) και δε της κάθεται ρε παιδί μου κανείς πάνω από 2μηνο δηλαδή.

Αν συνεχίσω θα γεμίσουμε προθέσεις. Καθεμία είναι φτιαγμένη για κάποιους συγκεκριμένους άντρες, όχι για όλους. Δε μπορείς να αρέσεις σε ολόκληρο το αντίθετο φύλο και δε μπορεί να σε δεχτεί όλο το αντίθετο φύλο με τις συνήθειές σου.

Όπως έχω ξαναπεί, κάποιοι το προτιμούν καυτό... άλλοι παγοκολώνα! Αν ικανοποιείσαι με τις προθέσεις του άλλου ατόμου κάθεσαι, ειδάλλως πάμε γι άλλα. Σίγουρα κάποιες προθέσεις είναι κακές (όπως της πρώτης κοπέλας) και έχουμε πέσει όλοι στην παγίδα των ατόμων αυτών, αλλά και πάλι, έχουμε την ευχέρεια της επιλογής.

Προσωπικά κοιτάω και τι έχει συμβεί και τη συμπεριφορά της άλλης. Άλλο είναι να ακούς "ε δεν είχα άντρα και του κάθησα" και άλλο "αυτή είμαι, έτσι ζω, το δέχεσαι;" όπως άλλο και το "Προσπαθώ να προχωρήσω, αποτυχημένες προσπάθειες, τι να κάνουμε;"

Όπως κοιτάς από αριστερά προς τα δεξιά, βλέπεις και διαφορετικές καταστάσεις, συγκυρίες και προθέσεις...και απλά διαλέγεις. Εγώ πχ θα διάλεγα την τρίτη άντε το πολύ και τη δεύτερη. Η πρώτη μου είναι πολύ γειά σου, δε μου κάνει. Για άλλου μυαλά κι ανάγκες μπορεί να κάνει.

Παράθεση

stavros_ (mpampis)

Δραστήριο Μέλος

O stavros_ έγραψε στις 23:45, 04-07-08:

Ποιο παιδι μου???
Αυτο "Πάντως κάπου είχα διαβάσει οτι σεξ σε μικρές ηλικίες (προ ενηλικίωσης), για γυναίκες, έχουν αρνητικές επιπτώσεις στη ψυχοσύνθεσή τους αργότερα."..?
Εαν δεν εχω ολο το αρθρο, λυπαμαι αλλα αδυνατω να το σχολιασω...

Ασε που δεν ειμαι και απο τους φαν των ερευνων...
http://www.nytimes.com/2007/06/05/he...=1&oref=slogin

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 00:21, 05-07-08:

Δλδ σορυ ρε michelle, αλλα οι π*δι*μ* καθε μερα και με αλλων/αλλη η ειμαι ακομα στο 60;
Γιατι, εγω τουλαχιστων, δεν μιλαω μονο για την συγκεκριμενη κοπελα, και ουτε μονο για κοπελες... Και ισως να ειμαι πουριτανος και να ζω στο 60, αλλα προτιμω τα πραγματα ετσι και τελικος να κανω οτι κανω γιατι το νιωθω και γιατι το θελω πραγματικα και οχι γιατι το διατασει η νεα ιδεα που κυκλοφορει στο σχολειο, ή η νεα μοδα, η αυτο που θεωριτε μαγκια...
Και οχι, δεν πευτω απο τα συνεφα που ακουσα για μια κοπελα που στα 18 τις εχει παει με 5... ξερω κοπελες μικροτερες που εχουν παει με πολους περισσοτερους, και ειναι μια χαρα κοπελες. Αλλα σε αυτο το θεμα ναι, τις κατακρινω. Γιατι πανε και π*διο*νται με οτι εχει ενα κρεμασταρι αναμεσα στα ποδια του, και μαλιστα φροντιζουν να το διατυμπανιζουν, γιατι ειναι cool να το κανεις και σου προσθετει κυρος.... Δεν εχουν δωσει ποτε την παραμικρη προσοχη στο θεμα, δεν εχουν προσπαθισει να μαθουν οτιδηποτε για αυτο σε επιστιμονικη βαση, το μονο που ξερουν ειναι να ανοιγουν τα ποδια τους... Δεν εχουν συνιδιτοποιηση οτι κανοντας αυτο δεν περνεις (απολαυση και διασκεδαση απο οτι λενε...) αλλα δινεις (το σωμα σου και την ψυχη σου, ακομα και αν δεν τα καταθετεις)
και μαθενω απο ολο και περισσοτερες απο αυτες, οτι το μετανιωνουν... Αλλα ξερετε ποτε το καταλαβενουν;.... οταν γνωριζουν αυτων τον ξεχωριστο, ο οπιος οταν ακουσει για ολο αυτο το παρελθων παθενει κατι που δειχνει οτι ειμαστε κλειστομυαλοι και ακομα στο 60... Πληγωνετε...
Και τα αγορακι που ειναι "αντρες" και λετε ολοι για το πως μπορουν να κανουν τα παντα χωρις να κατακρινονται.... Οι περισσοτεροι καθονται σαν λαλακες και περιμενουν αυτην την μια, που τελικα θα τους πληγωσει... Ενω υπαρχουν και οι λιγοι που κανουν το ιδιο με τις κοπελες που ανεφερα παραπανω...
Και εγω προτιμω να ζω σε εναν κοσμο οπου θα κατανοουμε πριν πραξουμε, και δεν θα πληγωνουμε κανεναν... Και ας το λες εσυ "ζουμε στο 60" ,εγω αυτο θα το ελεγα ελευθερια και προοδο...

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 00:43, 05-07-08:

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πρέπει να κατακρίνεται κάποιος αν δεν είναι ρομαντικός. Είναι απλά μια διαφορετική προσωπική επιλογή και τίποτα παραπάνω.
Όσον αφορά αυτό που λες Κρόνε ότι το κάνουν για να είναι cool και χωρίς ενημέρωση για την αντισύλληψη και τα ΣΜΝ, αυτό ναι, μπορεί να κατακριθεί, διότι δεν είναι απλά μια διαφορετική συνειδητή επιλογή, αλλά έλλειψη γνώσεων.
Επίσης έχω ξαναπεί ότι θεωρώ ότι έχουμε κάνει πολύ big deal το σεξ οι άνθρωποι... Κρίνουμε από αυτό χαρακτήρες, μυαλό, ωριμότητα και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο. Προσωπικά μου φαίνεται εξίσου ανούσιο με το να κατακρίνουμε κάποιον επειδή τρώει πολύ ή επειδή του αρέσουν τα φασολάκια.
Επίσης Κρόνε πολύ αμφιβάλλω ότι τα αγοράκια στα 16 σκέφτονται τη μια και μοναδική... Οι παρέες σου ίσως, αλλά σε καμία περίπτωση δεν ισχύει για την πλειοψηφία...

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 00:45, 05-07-08:

Επίσης έχω ξαναπεί ότι θεωρώ ότι έχουμε κάνει πολύ big deal το σεξ οι άνθρωποι... Κρίνουμε από αυτό χαρακτήρες, μυαλό, ωριμότητα και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο.
σε αυτο συμφωνω.....

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους