Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,806 εγγεγραμμένα μέλη και 3,054,777 μηνύματα σε 93,233 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 815 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Τόσο δύσκολο είναι να κάνεις σχέση;

lila8

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη lila8
H lila8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.

H lila8 έγραψε στις 19:01, 22-10-10:

Είμαι 20 και δεν εχω κάνει μια σχέση της προκοπής, εκτός από φλερτ και τα γλυκανάλατα του σχολείου..και μετά αναρωτιέσαι αν εχεις κατι εσυ.η αληθεια ειναι οτι δεν ειμαι και η θεογκόμενα αλλα ουτε κανενα μπάζο.αν και πολύ συχνα βλέπω κατι πολυ ωραια αγόρια να τα έχουν με κατι τελειως χαλια κοπελες..δεν ξερω τι να πω εχω απογοητευτει..ουτε στην συμπεριφορα μου βλεπω κατι κακο..π.χ ενα παιδι εδειξε ενδιαφερον αλλα δεν βλεπομασταν συχνα και μετα τπτ..εσεις τι πιστευετε?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

17 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,375 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 21:02, 22-10-10:

Αν οπως λες δεν εχεις κατι τρομερα αποκρουστικο πανω σου (σωματικα ή ψυχικα/πνευματικά/χαρακτήρα), τότε πιθανοτατα απλά δεν ετυχε στον κυκλο σου να υπαρξει καποιο μεγαλυτερο αμοιβαιο ενδιαφερον. Εχεις μπροστα σου καιρο. Θελει και τυχη. Αλλά μην σου γινει εμμονη ιδεα, γιατι θα μπεις σε μπελάδες. Κανε τις παρεες σου, αν θελεις επεκτεινε τον κυκλο γνωριμιων σου, και ολο και κατι θα γινει.

Το ωραια αγορια-μπαζα κοπελες, και αντιστροφα, μη σε εκπλησει. Να σε διδασκει μονο, οτι η εξωτερικη ομορφια δεν ειναι το παν (ή οτι οι σχεσεις που βλεπεις δεν ειναι οσο σοβαρες οσο νομιζεις).

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

34 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Apro

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Apro
Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Tatoo artist . Έχει γράψει 812 μηνύματα.

O Apro έγραψε στις 21:29, 22-10-10:

μη νομίζεις ότι άμα έχεις σχέση, θα νιώσεις καλύτερα....

16 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Eupatridis (Χρήστος)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Eupatridis
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 337 μηνύματα.

O Eupatridis Πάντοτε στις σκιές ... έγραψε στις 21:51, 22-10-10:

Το δύσκολο ,δεν είναι να κάνεις, αλλα να την κρατήσεις

31 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fly (Μαρια)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη fly
H Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 314 μηνύματα.

H fly έγραψε στις 21:55, 22-10-10:

βασικα αυτο το κουκλος-χαλια κουκλα-χαλιας μην τα σκεφτεστε!!!
ο καθε ανθρωπος ψαχνει και θελει κατι διαφορετικο.σε μια κοπελα που εσυ ισως θεωρεις ασχημη εκεινος μπορει να βρηκε τον ερωτα της ζωης του!!
δεν ειναι δυσκολο να κανεις σχεση αν εισαι ετοιμος-η να υποχωρεις,να ριχνεις τον εγωισμο σ,να κανεις πραγματα που να δειχνουν στον αλλον οτι εισαι κει-τον διεκδικεις και τον θελεις!
συνηθως επαναπαυομαστε,θελουμε να γινετει παντα το δικο μας ή εχουμε τρελες απαιτησεις.
επισης τελευταιο κ σημαντικοτερο ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΖΟΝΤΑΙ!! δεν μας πηραν κ τα χρονια,οταν ειναι να γινει θα γινει. αυτα απο μενα...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,643 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 21:56, 22-10-10:

Αρχική Δημοσίευση από lila8
Είμαι 20 και δεν εχω κάνει μια σχέση της προκοπής
Ε και; Δεν σε πήραν και τα χρόνια...

Χώρια που έχεις και την ησυχία σου. Αλλά τώρα δεν μπορείς να το καταλάβεις. Θα την εκτιμήσεις μόνο όταν την χάσεις.

13 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

SICX (GEORGE)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη SICX
Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,137 μηνύματα.

O SICX αναξιος αυτης, της ωραιοτερης ολων έγραψε στις 22:36, 22-10-10:

Είμαι 20 και δεν εχω κάνει μια σχέση της προκοπής, εκτός από φλερτ και τα γλυκανάλατα του σχολείου..και μετά αναρωτιέσαι αν εχεις κατι εσυ.η αληθεια ειναι οτι δεν ειμαι και η θεογκόμενα αλλα ουτε κανενα μπάζο.αν και πολύ συχνα βλέπω κατι πολυ ωραια αγόρια να τα έχουν με κατι τελειως χαλια κοπελες..δεν ξερω τι να πω εχω απογοητευτει..ουτε στην συμπεριφορα μου βλεπω κατι κακο..π.χ ενα παιδι εδειξε ενδιαφερον αλλα δεν βλεπομασταν συχνα και μετα τπτ..εσεις τι πιστευετε?
1ον) η ομορφια δν ειναι παραγοντας (εκτος αν ενδιαφερεσαι για σχεσεις των 2 μηνων ή για one night stands)

2ον) δν κανεις σχεση επειδη πρεπει κι επειδη τα χρονια περνανε κι επειδη φοβασαι τη μοναξια, κανεις σχεη λογω ερωτα ή ακομα καλυτερα αμ εισαι πιο τυχερη απο αγαπη.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Apro

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Apro
Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Tatoo artist . Έχει γράψει 812 μηνύματα.

O Apro έγραψε στις 23:26, 22-10-10:

εγώ θα σου πω το εξής..., για να σοβαρευτούμε λίγο....
για όλους υπάρχει κάποιος..., γι' αυτό αναθεώρησε την αυτοεκτίμησή σου και μη σε παίρνει από κάτω....
θα το δεις και στην πορεία μόνη σου....
και άστα λόγια να μείνουν στα λόγια....
εσύ κοίτα να φροντίζεις τον εαυτό σου και να βελτιώσεις τον τρόπο προσέγγισής....
είχα και εγώ πολύ σοβαρό πρόβλημα, πάνω σε αυτόν τον τομέα....
άμα σου πω τί είχα κάνει για να ρίξω γκόμενα, θα με φτύσεις....
και όχι τίποτα άλλο, μπορεί να κολλήσω....

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ciela

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ciela
H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,508 μηνύματα.

H Ciela έγραψε στις 11:32, 23-10-10:

γενικα εχεις ερωτευτει ποτε? επισης εισαι ατομο που κυνηγα αυτό που θελει? η περιμενει απλα να ερθει απ τη ζωη? το λεω γιατι συχνα χρειαζονται και τα δυο....και η τυχη και η προσπαθεια

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ciela : 23-10-10 στις 12:07. Αιτία: προσθηκη τελευταιας φρασης
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 10,990 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 11:35, 23-10-10:

δεν είναι πάντα ευνοϊκές οι συνθήκες ακόμη και να το επιδιώκεις από την μεριά σου..

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

lila8

Νεοφερμένος

H lila8 έγραψε στις 14:46, 24-10-10:

Οντως παιδια εχετε δικιο και τα περισσοτερα που λετε εδω τα εχω σκεφτει, εννοειται οτι δεν ψαχνω σχεσεις για 1-2 μηνες γιατι δεν θα ανοιγα αυτο εδω το θεμα.ναι εχω ερωτευθει αλλα τις περισσοτερες φορες χωρις ανταποκριση οποτε αυτο καπου σε πληγωνει.σιγουρα δεν τα περιμενω ολα απο τους αλλους αλλα οσο μπορω κανω κατι αλλα συμφωνω και με αυτο που ειπε ο nPb..
μαλλον δεν εχουν βρεθει ακομα το καταλληλο ατομα αλλωστε κανεις μας δεν ειναι τελειως σε θεμα εμφανισης ή χαρακτηρα..

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 10,990 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 15:19, 24-10-10:

Προσωπικά πιστεύω ότι η ζωή του καθενός μας, έχει κάποια σκαμπανεβάσματα. Άλλοι έχουν σκαμπανεβάσματα στο κομμάτι των σχέσεων, άλλοι σε εργασιακά θέματα, σε οικογενειακά θέματα...κοκ. Κανείς δεν περνάει την τέλεια ζωή. Όπως επίσης κανείς δεν ψάχνει για τέλειους ανθρώπους και ιδανικές καταστάσεις, γιατί απλά δεν υπάρχουν..και αν υπήρχαν δεν θα έδιναν κάποιο νόημα. Η ζωή δεν θέλει τελειότητα για να είναι κομψή. Η ζωή θέλει χαρά, δημιουργικότητα και αισιοδοξία. Απλά όλοι οι άνθρωποι φροντίζουμε να ομορφύνουμε αυτό που μας δόθηκε ως ζωή, το να ξυπνάμε κάθε μέρα με μια αισιοδοξία και γεμάτες μπαταρίες να "ζωγραφίζουμε" με πινελιές χαράς παρ' όλο το γκρίζο τοπίο της καθημερινότητας...

Lila8,..κ.α. άτομα
: Τώρα είμαστε νέοι και οφείλουμε να χαρούμε την ζωή με τρέλες,...κτλ. Οι σοβαρότητες για τους 50ρηδες. Τα νιάτα περνούν γρήγορα. Για να μην κοπανάμε το κεφάλι μας μετά έχοντας φτιάξει "κενά" χλιαρής ζωής, ας μην αφήνουμε το ξεχωριστό σήμερα να γίνει ένα χθες ρουτίνας...Ας μην μένουμε απλοί επιβάτες κλεισμένοι στο δικό μας αδρανειακό σύστημα αναφοράς μας.

@ lila8 σου έστειλα πμ

10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

JosefK (Μιχαήλ)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη JosefK
Ο Μιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Tatoo artist . Έχει γράψει 362 μηνύματα.

O JosefK Μην ακούς τι λέω, φοβάμαι έγραψε στις 15:31, 24-10-10:

Μία φίλη μου, αντικειμενικά πολύ όμορφη, στα 20 έκανε την 1η της σχέση. Απλά δεν έτυχε να κάνει νωρίτερα. That's all.
Τα χρόνια που ακολούθησαν έζησε πολύ δυνατούς έρωτες. Μην απογοητεύεσαι.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη nPb

O nPb έγραψε στις 15:35, 24-10-10:

Αν κατάλαβα η lila8 δεν το λέει ακριβώς έτσι. Δεν εννοεί ότι έφτασε στα 20 και άρα θα πρέπει να έχει οπωσδήποτε σχέση. Απλά προβληματίζεται που δεν βιώνει αυτό το αθώο φλέρτ των νιάτων ώστε το υπόλοιπο να προκύψει αυθόρμητα... Την καταλαβαίνω απόλυτα.

...ζούμε σε ξενέρωτες εποχές μάλλον

Παράθεση

Speedy

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Speedy
Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλο/νία). Έχει γράψει 656 μηνύματα.

O Speedy έγραψε στις 15:45, 24-10-10:

Αρχική Δημοσίευση από nPb;2454772[FONT=Comic Sans MS
.Ας μην μένουμε απλοί επιβάτες κλεισμένοι στο δικό μας αδρανειακό σύστημα αναφοράς μας. [/FONT]
Offtopic

Εφαρμοσμένα μαθηματικά μου μυρίζουν εδώ γύρω...

Παράθεση

kate! =]

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη kate! =]
H kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 248 μηνύματα.

H kate! =] έγραψε στις 17:44, 25-10-10:

οχι δεν ειναι δυσκολο!το μονο που πρεπει να κανεις ειναι να βρεις τον ανθρωπο ου σου ταιριαζει και περνατε καλα μαζι...αυτο αρκει πιστευω...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

tsarachaf (Allah 1/3 MEΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη tsarachaf
Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,215 μηνύματα.

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 17:52, 25-10-10:

Το δυσκολο στην πραγματικοτητα ειναι να κανεις μια υγιη σχεση...

Αν ψαχνεις απλως σχεση το μονο ευκολο...

11 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kate! =]

Δραστήριο Μέλος

H kate! =] έγραψε στις 17:58, 25-10-10:

Αρχική Δημοσίευση από tsarachaf

ναι αλλα για να κανεις μια τετεια σχεση πρεπει να ψαξεις...δεν ταιριαζουν ολοι οι ανθρωποι μεταξυ τους...και αυτο που λες ειναι και λιγο υποκειμενικο!γιατι καμια φορα αυτο διαφερει απο ανθρωπο σε ανθρωπο!

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,215 μηνύματα.

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 18:04, 25-10-10:

Αρχική Δημοσίευση από kate! =]
ναι αλλα για να κανεις μια τετεια σχεση πρεπει να ψαξεις...δεν ταιριαζουν ολοι οι ανθρωποι μεταξυ τους...και αυτο που λες ειναι και λιγο υποκειμενικο!γιατι καμια φορα αυτο διαφερει απο ανθρωπο σε ανθρωπο!
Μα φυσικα και ειναι υποκειμενικο... Και φυσικα θελει ψαξιμο... Και ειναι υποκειμενικο, γιατι απο την αρχη οταν μπαινεις στην διαδικασια να ψαξεις για ταιρι, εχεις διαφορετικα κριτηρια πχ. απο τον/ην καλυτερο σου φιλο/η... Ετσι δεν ειναι?? Διαφορετικοι χαρακτηρες συνεπαγονται διαφορετικες αναγκες...

Αλλα αν θελεις μια σχεση στην οποια να περνας καλα, συνολικα καλα... Κι οχι σε σκορπιες στιγμες... Καθε αλλο παρα ευκολο ειναι...

Παράθεση

kate! =]

Δραστήριο Μέλος

H kate! =] έγραψε στις 18:12, 25-10-10:

Μα φυσικα και ειναι υποκειμενικο... Και φυσικα θελει ψαξιμο... Και ειναι υποκειμενικο, γιατι απο την αρχη οταν μπαινεις στην διαδικασια να ψαξεις για ταιρι, εχεις διαφορετικα κριτηρια πχ. απο τον/ην καλυτερο σου φιλο/η... Ετσι δεν ειναι?? Διαφορετικοι χαρακτηρες συνεπαγονται διαφορετικες αναγκες...

Αλλα αν θελεις μια σχεση στην οποια να περνας καλα, συνολικα καλα... Κι οχι σε σκορπιες στιγμες... Καθε αλλο παρα ευκολο ειναι...
σωστα αλλα καμια φορα αξιζει τον κοπο...

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 18:13, 25-10-10:

Αρχική Δημοσίευση από kate! =]
σωστα αλλα καμια φορα αξιζει τον κοπο...
Μα δεν ειπα πως δεν αξιζει τον κοπο!! Καθε αλλο μαλιστα...

Παράθεση

lila8

Νεοφερμένος

H lila8 έγραψε στις 18:25, 27-10-10:

εχετε δικιο σε αυτα που λετε απλα οταν βλεπεις οτι κατι αργει απογοητευεσαι και μετα σου γινεται εμμονη ιδεα και αυτο ειναι που φοβαμαι πιο πολυ...

Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη moonlight
H moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,526 μηνύματα.

H moonlight έγραψε στις 18:29, 27-10-10:

οσο δεν το κυνηγας τοσο πιο ευκολα ερχεται..

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη nPb

O nPb έγραψε στις 18:40, 27-10-10:

Σιγά μην είναι και το φαινόμενο Doppler. Αυτή η φράση είναι πολύ σχετική...

Ο κάθε άνθρωπος είναι μοναδικός και κάποια πράγματα αν δεν τα ψάχνεις πάντα θα είσαι στο σημείο μηδέν. Χωρίς να θέλω να γίνω κακός τα χρόνια περνούν. Και στα 35 μια χαρά είναι, και στα 55 μια χαρά είναι να περιμένεις...αν δεν βιάζεσαι. Το θέμα είναι αν η ζωή σε περιμένει για να περιμένεις αυτό που θέλεις να περιμένεις.

Οι εξασφαλισμένοι τα λένε πολύ θεωρητικά και ωραία Ας μην κρυβόμαστε άλλο. Κάποιοι άνθρωποι δεν το έχουν το θέμα σχέση και δυσκολεύονται και θα δυσκολεύονται. Όλοι οι άνθρωποι δυσκολεύονται σε διαφορετικά θέματα.

10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

H moonlight έγραψε στις 18:45, 27-10-10:

τι θα πει δεν το χουν το θεμα σχεση... απλα δεν ετυχε στην κοπελα να γνωρισει καποιον ως τωρα. τι να αγχωνεται δηλ.? ας κανει τη ζωη της φυσιολογικα και καποια στιγμη θα γνωρισει καποιον.
και επισης ποιος ειπε οτι ειμαστε εξασφαλισμενοι και μιλαμε θεωριτικα?

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη nPb

O nPb έγραψε στις 18:47, 27-10-10:

διότι πολύ απλά εκ του καναπέως όλοι μιλάμε..

Παράθεση

katalinos

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη katalinos
Ο katalinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 476 μηνύματα.

O katalinos έγραψε στις 18:55, 27-10-10:

η μουν δεν κάθεται ποτέ σε καναπέ

γράφει πάντα ξαπλωμένη στην περίπτωση που πάθει εγκεφαλικό από την επότεια λογική που διέπει κάποια ποστ

το <<όσο το αποφεύγεις , έρχεται>> έχει μια δόση απολυτότητας όπως οποιαδήποτε ατάκα προσπαθεί να συμπυκνώσει την πραγματικότητα σε μια μόνο πρόταση

αλλά ακόμα και έτσι , το ότι για κάποιους η σύναψη σχέσης τους βγαίνει πιο φυσικά και σε κάποιους λιγότερο , δεν έχει να κάνει με το γεγονός ότι το να είσαι κατά το δυνατόν πιο χαλαρός διευκολύνει τα πράγματα

π.σ. ο αντωνάκης έρχεται - όποιος στενοχωρεί την μουν , είναι πολύ θαραλλέος τύπος

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη katalinos : 27-10-10 στις 19:16. Αιτία: λολ
7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

H moonlight έγραψε στις 18:57, 27-10-10:

εκ του καναπεως μιλαμε ολοι τι να κανουμε? ο ενας λεει το ενα ο αλλος λεει το αλλο εκ του καναπεως παντα. ας διαλεξει η κοπελα τι θελει να κανει αφου σκοπος της φανταζομαι ηταν να ακουσει διαφορες γνωμες επι του θεματος. αν σηκωθω απ'τον καναπε δεν ξερω αν θα βοηθησει πουθενα. μη σου πω σηκωθηκα πολλες φορες αλλα και παλι απαντηση δεν εχω σωστη.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Speedy

Διάσημο Μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλο/νία). Έχει γράψει 656 μηνύματα.

O Speedy έγραψε στις 20:45, 27-10-10:

Αρχική Δημοσίευση από moonlight
οσο δεν το κυνηγας τοσο πιο ευκολα ερχεται..
Για την ακρίβεια όσο το αποφεύγεις τόσο σε κυνηγάει.. ρώτα και μένα που το αποφεύγω τι τραβάω...
Και μου έρχονται πολύ περισσότερες ευκαιρίες και δεν είμαι σε φάση να κάνω το οτιδήποτε... Τρις χειρότερη κατάσταση δλδ...
Αρχική Δημοσίευση από nPb
Σιγά μην είναι και το φαινόμενο Doppler. Αυτή η φράση είναι πολύ σχετική...
Φαινόμενο σχέση είναι παίκτη.. Όταν δεν το κυνηγάς είσαι άνετος και όταν είσαι άνετος τραβάς τα βλέμματα... Είναι πάρα πολύ απλό..

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,643 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 21:52, 27-10-10:

Αρχική Δημοσίευση από moonlight
τι θα πει δεν το χουν το θεμα σχεση... απλα δεν ετυχε στην κοπελα να γνωρισει καποιον ως τωρα.
Θα πει "έκαστος στο είδος του". Άλλα άτομα είναι ικανά στο να βγάζουν λεφτά. Άλλα άτομα είναι ικανά στην έρευνα. Άλλα άτομα έχουν μεταδοτικές ικανότητες και είναι καλοί για δάσκαλοι / καθηγητές. Άλλα άτομα έχουν καλλιτεχνική φύση και είναι καλοί ζωγράφοι. Ε, κάποια άτομα είναι καλοί στον ... πόλεμο των φύλων και ξέρουν να κερδίζουν.

Πού το περίεργο;

Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

H moonlight έγραψε στις 00:02, 28-10-10:

οχι ρε γιωργη.. γιατι μπορει να εισαι καλος μεσα στις σχεσεις να ξερεις να χειριζεσαι τους ανθρωπους γενικοτερα αλλα να μην ετυχε να βρεθει το καταλληλο ατομο στην καταλληλη στιγμη για σενα. δεν σημαινει οτι εισαι καλος ή κακος στις σχεσεις. το να κανεις εφημερες σχεσεις και να λες οτι εισαι καλος στις σχεσεις εγω προσωπικα δεν το περνω ως αποδειξη αυτο. ετσι αμα ητανε πολλοι και πολλες θα ηταν μη σου πω δοκτορες αλλα καποιοι κοιταζουν να κανουν κατι πιο ουσιατικο και αν δεν το βρουν δεν σημαινει οτι ειναι κακοι σ'αυτο τον τομεα.

ανιγουει καθετι εχει δυο πλευρες οπως τα νομισματα και ο καθε ανθρωπος κανει τις επιλογες του..

Παράθεση

*natalia5555* (Ναταλία)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη *natalia5555*
H Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 191 μηνύματα.

H *natalia5555* sagapw........... έγραψε στις 23:21, 30-10-10:

όταν είναι να έρθει θα έρθει,μην αγχώνεσαι χωρίς λόγο,για να κάνεις μία σχέση πρεπει να εισαι και ετοιμη να κανεις καποιες υποχωρησεις και συμβιβασμούς (οχι πολλες),και επισης είναι κατι που έρχεται φυσικά,δεν βλέπεις ας πούμε κάποιον και λες α θα κανω σχεση μαζι του,βγαίνεις μαζί του,τον γνωρίζεις και εσύ αποφασίζεις αν αξίζει ή όχι.Παντως να μην προβληματίζεσαι για αυτό είσαι 20 και όχι 40,έχεις ολη τη ζωή μπροστά σου να κάνεις σοβαρές σχέσεις,αλλά δεν πρέπει να κρίνουμε καποιον απο την εξωτερική του εμφάνιση,μπορεί να μην είναι αυτό που λέμε κούκλος αλλά να σου δημιουργεί όμορφα αισθήματα και να νιώθεις οτι δεν θα τον αλλαζες ουτε με τον brand pitt

Παράθεση

Tempora (Μάνθος)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Tempora
Ο Μάνθος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 53 μηνύματα.

O Tempora έγραψε στις 12:04, 07-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Θα πει "έκαστος στο είδος του". Άλλα άτομα είναι ικανά στο να βγάζουν λεφτά. Άλλα άτομα είναι ικανά στην έρευνα. Άλλα άτομα έχουν μεταδοτικές ικανότητες και είναι καλοί για δάσκαλοι / καθηγητές. Άλλα άτομα έχουν καλλιτεχνική φύση και είναι καλοί ζωγράφοι. Ε, κάποια άτομα είναι καλοί στον ... πόλεμο των φύλων και ξέρουν να κερδίζουν.

Γιατί πρέπει αυτό το κομμάτι της ζωής να το εξετάζουμε και να το δεχόμαστε με έναν τέτοιο τρόπο που δείχνει έλλειψη ευαισθησίας. Πόλεμος, κέρδος- τα συνάπτεις με το πυρήνα της ζωής, δηλαδή της ερωτικές σχέσεις, έτσι όμως μετά θα πρέπει να τα δεχτούμε και σε όλους τους άλλους τομείς της ζωής δηλαδή φιλία, επάγγελμα κλπ.
Το περίεργο είναι ότι η λογική δεν είναι (ή δεν πρέπει να είναι;) εξ΄ορισμού κάτι ψυχρό και απόλυτο αλλά στην ουσία της ΠΡΕΠΕΙ να περιλαμβάνει ανθρώπινα στοιχεία. Είδαμε που μας οδήγησε ο ανταγωνισμός σήμερα...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 07-05-11 στις 12:30. Αιτία: διόρθωση quote && παρένθεσης
Παράθεση

ShatteredIce

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη ShatteredIce
H ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 556 μηνύματα.

H ShatteredIce Out from Under έγραψε στις 12:45, 07-05-11:

μην αγχώνεσαι..καλά σου λένε, δε σε πήραν και τα χρόνια..καλύτερα να κάνεις κάτι που να αξίζει ακόμα και ας αργήσει, παρά να αναλώνεσαι σε περιπετειούλες.

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 13:03, 07-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από Tempora
Γιατί πρέπει αυτό το κομμάτι της ζωής να το εξετάζουμε και να το δεχόμαστε με έναν τέτοιο τρόπο που δείχνει έλλειψη ευαισθησίας.
Γιατί σε αναγκάζουν οι συνθήκες. Όσο δεν σε αντιμετωπίζουν με τον τρόπο που σου αξίζει, δεν αξίζουν να τους δείξεις την αντίστοιχη "ευαισθησία", αλλιώς θα είσαι ο ... μακάκας της υπόθεσης.

Δεν λέω εξ' αρχής να είσαι με τα όπλα στο χέρι σε φάση first you shoot, then you shake hands, αλλά καλό είναι να είσαι προετοιμασμένος για τα πάντα. Anyone can play you, so better safe that sorry.

Εάν η υπόθεση πάλι βγάλει κάποιο συναισθηματισμό, τότε σαφώς και μπορείς να απαντήσεις με τον αντίστοιχο ... ρομαντισμό.

Αρχική Δημοσίευση από ShatteredIce
μην αγχώνεσαι..καλά σου λένε, δε σε πήραν και τα χρόνια..καλύτερα να κάνεις κάτι που να αξίζει ακόμα και ας αργήσει, παρά να αναλώνεσαι σε περιπετειούλες.
Ahm, και πώς ξέρεις από πριν άμα αξίζει ή όχι;

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,376 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 14:15, 07-05-11:

Ahm, και πώς ξέρεις από πριν άμα αξίζει ή όχι;
Έλα ρε Γιώργο, είναι το ανάλογο φαινόμενο που συμβαίνει με το χρηματιστήριο π.χ., όταν πολλοί πιστεύουν ότι θα πέσει μια μετοχή, ε πράγματι θα πέσει αφού, αυτοί, οι πολλοί θα πωλήσουν. Σκέψου ότι αυτό είναι πιο εύκολο να συμβαίνει στην σχέση, αφού είναι υπερ αρκετό να το πιστέψουν μόλις δύο άτομα. Και αν προσθέσουμε ότι η κοινή λογική στην ουσία μας προστάζει την έννοια της "σοβαρής" σχέσης, πόσο πιθανό είναι κάποιος να έχει την προδιάθεση κάθε ξεκίνημα ερωτικής συναναστροφής να το θεωρούν "μη-σοβαρό";

(Κόβω το κεφάλι μου ότι 78,97% των γυναικών που θα διαβάσουν το μήνυμα αυτό, όπως και το 63,21% των ανδρών, θα θεωρήσουν ότι είμαι κατά των σοβαρών σχέσεων)

Παράθεση

DreamRider (Χρήστος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη DreamRider
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 100 μηνύματα.

O DreamRider έγραψε στις 14:17, 07-05-11:

Κι εγω αργησα αρκετα να κανω σοβαρη σχεση.
Υπηρχαν σχεσεις οι οποιες ηταν τελειως "παιδικες" χωρις νοημα δλδ και ουσια. Σκεφτομουν πολλες φορες οπως εσυ οτι δλδ γιατι ενω δεν εχω κατι αποκρουστικο ειμαι ατυχος στις σχεσεις μου. Παρ'ολα αυτα εκανα υπομονη και μετα απο λιγο καιρο ηρθε αυτο που περιμενα και να σου την αληθεια πιστεψα στη φραση πως "τα καλα πραγματα αργουν να γινουν" και σε μια αλλη που λεει οτι "τα καλυτερα ερχονται εκει που δεν το περιμενεις". Αρα μην απελπιζεσαι ! Ολοι βρισκουμε τον ανθρωπο μας καποια στιγμη αρκει να εχουμε λιγη υπομονη

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

karotenia

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη karotenia
H karotenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Nail artist . Έχει γράψει 297 μηνύματα.

H karotenia i follow rivers! έγραψε στις 19:38, 07-05-11:

Γιατί σε αναγκάζουν οι συνθήκες. Όσο δεν σε αντιμετωπίζουν με τον τρόπο που σου αξίζει, δεν αξίζουν να τους δείξεις την αντίστοιχη "ευαισθησία", αλλιώς θα είσαι ο ... μακάκας της υπόθεσης.

Εάν η υπόθεση πάλι βγάλει κάποιο συναισθηματισμό, τότε σαφώς και μπορείς να απαντήσεις με τον αντίστοιχο ... ρομαντισμό

εισαι μεσα στο μυαλο μου ετσι ακριβως σκεφτομαι!!!!!!(απο σημερα δηλαδη γιατι το ειχα χασει λιγο τωρα τελευταια!)
γιατι να εχεις τον αλλο σαν ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ ενω αυτος σε εχει σαν ΕΠΙΛΟΓΗ...........

ποτε ειπαμε οτι θα γνωριστουμε?????

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Myrtle : 07-05-11 στις 19:49. Αιτία: διόρθωση quote
Παράθεση

Speedy

Διάσημο Μέλος

O Speedy έγραψε στις 17:43, 08-05-11:

Δεν λέω εξ' αρχής να είσαι με τα όπλα στο χέρι σε φάση first you shoot, then you shake hands, αλλά καλό είναι να είσαι προετοιμασμένος για τα πάντα. Anyone can play you, so better safe that sorry.

Εάν η υπόθεση πάλι βγάλει κάποιο συναισθηματισμό, τότε σαφώς και μπορείς να απαντήσεις με τον αντίστοιχο ... ρομαντισμό.
Πως το πάω αυτό το παιδί...!

Είναι ακριβώς ο τρόπος με τον οποίο λειτουργώ και με κατηγορούν οι φίλοι μου ότι έτσι δεν πρόκειται ποτέ να κάνω σοβαρή σχέση.. Η δική μου απάντηση είναι ότι μόνο έτσι θα κάνω κάποια στιγμή μια σωστή σχέση...

Υ.Γ. Δυστιχώς μέχρι τώρα επιβεβαιώνονται πανιγυρικά πάντως.. Αλλά θα γυρίσει ο τροχός κάποια στιγμή...

Αν δεν δω αυτά που περιμένω τελειώνω στεγνά.. Δεν περιμένω.. Δεν κρατάω ποτέ μια σχέση στην οποία γουστάρω περισσότερο απο την άλλη.. Δεν δίνω ποτέ κάτι περισσότερο αν δεν δω να λαμβάνω ότι δίνω.. Για τον πολύ απλό λόγο ότι όταν εγώ γουστάρω, ΓΟΥΣΤΑΡΩ και δεν θα αφήσω με τπτ να χαλάσει αυτή η σχέση...

Γενικά στις σχέσεις είμαι χαμελαίωντας και όχι μόνο στα ερωτικά.. Όπως μου φερθείς έτσι θα σου φερθώ... Και για την ακρίβεια αν μου φερθείς καλά θα γίνω χαλί να με πατήσεις, στην αντίθετη περίπτωση βρες τρύπα να κρυφτείς!

Παράθεση

germ1984 (Νάσος)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη germ1984
Ο Νάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 265 μηνύματα.

O germ1984 έγραψε στις 19:31, 08-05-11:

Για να καταφέρεις να κάνεις σοβαρή σχέση θέλει και λίγο πονηριά. Σε καμμία περίπτωση δεν πρέπει να δείξεις ότι το έχεις ανάγκη πάρα πολύ. Αυτό ισχύει και για τους άντρες και για τις γυναίκες. Θέλει προσεκτικές κινήσεις, χαλαρότητα, αυτοπεποίθηση και κάποια δόση τόλμης σε ορισμένες κρίσιμες στιγμές. Αυτό που λένε ότι έρχεται εκεί που δεν το περιμένεις είναι από τα μεγαλύτερα ψέμματα που κυκλοφορούν. Είναι πολύ σπάνιο η άλλη/ή ο άλλος να σε "ερωτευτεί" που λέμε με την πρώτη ματιά, ειδικά όταν μιλάμε και για ενήλικες, δυστυχώς ο κόσμος είναι πολύ φοβισμένος στην εποχή μας.

Παράθεση

lila8

Νεοφερμένος

H lila8 έγραψε στις 22:52, 25-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από germ1984
Αυτό που λένε ότι έρχεται εκεί που δεν το περιμένεις είναι από τα μεγαλύτερα ψέμματα που κυκλοφορούν. Είναι πολύ σπάνιο η άλλη/ή ο άλλος να σε "ερωτευτεί" που λέμε με την πρώτη ματιά, ειδικά όταν μιλάμε και για ενήλικες, δυστυχώς ο κόσμος είναι πολύ φοβισμένος στην εποχή μας.
Αυτο που λες το πιστευω και εγω...μια φίλη μου μου λέει ξεχασε το και θα ερθει, δεν είναι όμως εύκολο...αλλωστε τι ισχυει αυτο ή ο επιμένων νικα;
Τελος πάντως πολλες φορες σκεφτομαι τι να φταιει..αλλωστε πολλοι λένε ότι δεν είναι θέμα ομορφιας..αλλά και πάλι οσο περνάει ο καιρός γινεται πιο δυσκολο, γιατι π.χ συναντιεσαι με παλιους φίλους και μιλας για αγορια κτλ κ τους φαινεται παραξενο που δεν εχω και εγω αισθανομαι ασχημα, όπως και τα αδερφια μου μεγαλυτερα μεν αλλα εχουν...κ μην μου πειτε οτι θα κανω σχεση για μενα κ οχι για να το λεω στους αλλους..το ξερω αυτο απλα βρισκεσαι σε δυσκολη θεση όταν οι αλλοι μιλανε για τ φιλους τους και εσυ δεν εχεις τι να πεις..

Παράθεση

Δαλιδά (Cortana)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Δαλιδά
H Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ . Έχει γράψει 4,227 μηνύματα.

H Δαλιδά έγραψε στις 23:05, 25-05-11:

Όπως είπε και ο Αριστοφάνης στο Συμπόσιο του Πλάτωνα, οι άνθρωποι κάποτε αποτελούνταν από 4 πόδια, 4 χέρια και 2 πρόσωπα . Ο Δίας φοβόταν τη δύναμή τους και τους χώρισε στη μέση, με αποτέλεσμα να ψάχνουν το άλλο τους μισό όλη τους ζωή, για να νιώσουν ολοκληρωμένοι πάλι. Πολλοί το πιστεύουν σαν δήθεν καρμικοί έρωτες και ζωδιακές μπούρδες. Αν ΘΕΛΕΙΣ να ερωτευτείς αρκεί να περιμένεις, κάποια στιγμή θα εμφανιστεί αυτός/αυτή που είναι για σένα. Και αν τον βρεις μην τον αφήσεις / χάσεις. Εγώ το πιστεύω ότι κάπου υπάρχει κάποιος που είναι ο ιδανικός για τον καθένα. Μπορεί να είναι αφελές, μπορεί να μην αποδεικνύεται...

Παράθεση

Danielhealthy (Δανιήλ)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Danielhealthy
Ο Δανιήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 57 μηνύματα.

O Danielhealthy http://daniel-iamhealthy.blogspot.com/ έγραψε στις 22:38, 30-05-11:

Δεν είναι δύσκολο να κάνεις σχέση.Σοβαρή και σωστή σχέση είναι δύσκολο να κάνεις και ακόμη πιο δύσκολο είναι να την κρατήσεις.

Παράθεση

ρενακι

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ρενακι
H ρενακι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H ρενακι αναζητω ισορροπια στη ζωη μου... έγραψε στις 21:40, 16-07-11:

οταν λες να ψαξεις ....τι να κανεις δηλ;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη nPb

O nPb έγραψε στις 12:46, 17-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από tsoufou
Αν ΘΕΛΕΙΣ να ερωτευτείς αρκεί να περιμένεις, κάποια στιγμή θα εμφανιστεί αυτός/αυτή που είναι για σένα. Και αν τον βρεις μην τον αφήσεις / χάσεις. Εγώ το πιστεύω ότι κάπου υπάρχει κάποιος που είναι ο ιδανικός για τον καθένα. Μπορεί να είναι αφελές, μπορεί να μην αποδεικνύεται...
Αρκεί η αναμονή στο ακουστικό για το ιδανικό..να μην είναι σε χρόνο όσο το προσδόκιμο της ζωής κάποιου-ας.. Επίσης από την στιγμή που δεν υπάρχουν ιδανικοί άνθρωποι παρά μόνο άνθρωποι ανθρωπένιοι, γιατί να αναλωθούμε σε κάτι ιδανικό και ουτοπικό; Η ζωή είναι γύρω μας και είναι άσχημο να μένουμε θεατές αφήνοντας τα χρόνια να περνούν (χωρίς πισωγύρισμα) περιμένοντας τον ιδανικό άνθρωπο από τον κόσμο του παραμυθιού..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 15:08, 17-07-11:

Η ζωή είναι γύρω μας και είναι άσχημο να μένουμε θεατές αφήνοντας τα χρόνια να περνούν (χωρίς πισωγύρισμα) περιμένοντας τον ιδανικό άνθρωπο από τον κόσμο του παραμυθιού..
Και τι προτείνεις;

Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη nPb

O nPb έγραψε στις 17:23, 17-07-11:

«Boυρ στο πατσά» των γνωριμιών και όχι αναμονή για μάννα εξ' ουρανού. Τίποτε δεν χαρίζεται απλόχερα. Βέβαια σε καμία περίπτωση δεν εννοώ τις "από σκοπού" γνωριμίες, αλλά γενικότερα έναν εξωστρεφή χαρακτήρα που του αρέσει η κοινωνικοποίηση και οι γνωριμίες με άλλα άτομα. Από εκεί και πέρα θα πρέπει όλα τα ενδεχόμενα να είναι ανοιχτά, χωρίς να σημαίνει ότι η κάθε γνωριμία θα πρέπει να οδηγήσει οπωσδήποτε σε κάποια ερωτική σχέση.

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 18:39, 17-07-11:

«Boυρ στο πατσά» των γνωριμιών και όχι αναμονή για μάννα εξ' ουρανού.
Μάλιστα. Μετά αν σε πουν "λιγούρι" ποιος θα φταίει;

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

parafernalia (Νίκος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη parafernalia
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,405 μηνύματα.

O parafernalia έγραψε στις 21:42, 17-07-11:

Δεν είναι καθόλου δύσκολο να κάνεις σχέση αν έχεις μάθει να λες ωραία ψέμματα....πρώτα στον ίδιο σου τον εαυτό. Αν είσαι απ' τους ανθρώπους που βλέπουν την πραγματικότητα φάτσα κάρτα, τότε είσαι αναγκασμένος να περιμένεις...το ψέμα του άλλου!

Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη nPb

O nPb έγραψε στις 21:45, 17-07-11:

Μάλιστα. Μετά αν σε πουν "λιγούρι" ποιος θα φταίει;
Επεξήγησα παρακάτω. Καλύτερη είναι η τέλεια αδράνεια;

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Em_polla_zitas, Just1n, Weird-bunny

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους