Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 79,318 εγγεγραμμένα μέλη και 3,070,207 μηνύματα σε 94,313 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 538 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Ρολόγια χειρός

Imadlak (Άννα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Imadlak
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Ουγγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,951 μηνύματα.

H Imadlak έγραψε στις 20:39, 14-02-15:

Εγώ έχω το καλύτερο(το ροζ κιόλας)...δώρο από pretty collant, όχι ότι και ότι

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Stavri_
H Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Barista . Έχει γράψει 3,830 μηνύματα.

H Stavri_ έγραψε στις 21:03, 14-02-15:

Έχω και τα δύο!
Είχαμε αγοράσει pretty bra δύο φορές για τη γιαγιάκα μου, και εγώ κράτησα τα ρολογάκια!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

blonde_angel

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη blonde_angel
H blonde_angel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αισθητικός . Έχει γράψει 114 μηνύματα.

H blonde_angel ~Επανάσταση; έγραψε στις 21:22, 14-02-15:

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,743 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 21:28, 14-02-15:

Δεν με αρέσει καθόλου να φοράω ρολόι. Αν και αυτά που έβαλε η από πάνω είναι πολύ όμορφα δεν ξέρω γώ στο χέρι μου δεν μπορώ να φορέσω.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

blonde_angel

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη blonde_angel
H blonde_angel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αισθητικός . Έχει γράψει 114 μηνύματα.

H blonde_angel ~Επανάσταση; έγραψε στις 21:54, 14-02-15:

Αρχική Δημοσίευση από Gate4
Δεν με αρέσει καθόλου να φοράω ρολόι. Αν και αυτά που έβαλε η από πάνω είναι πολύ όμορφα δεν ξέρω γώ στο χέρι μου δεν μπορώ να φορέσω.
Δεν έχω φορέσει ΠΟΤΈ στη ζωή μου ρολόι, ποτέ όμως. Θα ήθελα πολύ να αγοράσω ένα αλλά ξέρω πως θα το διαλύσω από την πρώτη μέρα ή θα με ενοχλεί και δεν θα το φορέσω καθόλου. Πάντως υπάρχουν ρολόγια που είναι μικρά αριστουργήματα.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ajusshi (η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ajusshi
Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,690 μηνύματα.

O Ajusshi All Men Must Die έγραψε στις 22:01, 14-02-15:

αυτό είναι ο καημός μου,
Seiko Automatic Sports Dive Watch skz

δεν είναι ότι είναι ακριβό, αλλά όποτε το πλησίαζα, όλο και για κάποιο λόγο ξεμάκραινε
ελπίζω κάποια στιγμή να τα καταφέρω (πριν κλείσει η εταιρεία )

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,743 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 22:14, 14-02-15:

Αρχική Δημοσίευση από blonde_angel
Δεν έχω φορέσει ΠΟΤΈ στη ζωή μου ρολόι, ποτέ όμως. Θα ήθελα πολύ να αγοράσω ένα αλλά ξέρω πως θα το διαλύσω από την πρώτη μέρα ή θα με ενοχλεί και δεν θα το φορέσω καθόλου. Πάντως υπάρχουν ρολόγια που είναι μικρά αριστουργήματα.
Εμένα με ενοχλεί πάντως. Ενώ έχω θέμα και κοιτάω από συνήθεια πολύ συχνά την ώρα (στο κινητό πάντα) ρολόι δεν μπορώ να φορέσω. Δεν έχω ιδέα γιατί.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,375 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 22:32, 14-02-15:

Κάποτε το ρολόι του χεριού είχε σα σκοπό να βλέπουμε την ώρα. Τώρα (και) τη δουλειά αυτή την κάνει το κινητό. Πιο παλιά το ρολόι ήταν πανάκριβο και αποτελούσε δώρο όταν κάποιος τελείωνε το (εξατάξιο) γυμνάσιο. Τώρα υπάρχουν ψηφιακά ρολόγια ακριβείας πολύ φτηνά, αλλά κανένας δεν τα αγοράζει. Ο μόνος ρόλος που απέμεινε στο ρολόι του χεριού είναι αυτός του κοσμήματος για τις γυναίκες και της φιγούρας (αν είναι γνήσιο και όχι μαϊμού ROLEX) για κάποιους άντρες. Φαίνεται ότι ανήκω στο παρελθόν, καθώς θέλω πάντα να έχω την ώρα στο χέρι μου, έτσι πάντα φοράω ένα απλό ψηφιακό CASIO των 15€ με πλαστικό λουράκι.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

vassilis498

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη vassilis498
Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 5,649 μηνύματα.

O vassilis498 έγραψε στις 23:16, 14-02-15:

E καλά το να λες πως το ρολόι είναι περιττό γιατί την ίδια δουλειά κάνει και το κινητό είναι σαν να λες πως και οι φωτογραφικές μηχανές είναι περιττές γιατί την ίδια δουλειά κάνει και το κινητό. Δεν πάει έτσι.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nelliel

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nelliel
H Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 883 μηνύματα.

H Nelliel έγραψε στις 05:24, 15-02-15:

Λατρευω τα ρολογια και αν καποια μερα ξεχασω να το φορεσω νιωθω οτι κατι μου λειπει. Προτιμω τα αναλογικα και αυτα με καδενα ή δερματινο λουρακι (εχω μια αδυναμια στο λευκο). Πριν αρκετα χρονια ημουν λατρης των swatch και ειχα αρκετα, αλλα πλεον πιστευω οτι δεν αξιζουν τα λεφτα τους για την ποιοτητα τους, ειδικα αυτα που ειναι πλαστικα (το ρολοι οχι το λουρακι). Οσα μου ηταν πλαστικα ειτε εσπασαν στο σημειο που μπαινει το λουρακι/καδενα, ειτε εφυγε το χρωμα απο επανω, ειτε εσπασε κομματι πλαστικου που κραταει το μεταλλικο καπακι της μπαταριας στην θεση του. Το αγαπημενο μου ειναι ενα λευκο αυτοματο vulcain first lady για το οποιο ξοδεψα μια περιουσια (ευτυχως που δεν φορολογουνται τα ρολογια ). Εχω επισης αρκετα fossil δερματινα τυπου cuff σε διαφορα χρωματα, ενα seiko με καδενα το οποιο παραλιγο να μου χαλασουν οταν πηγα να αλλαξω μπαταρια, και διαφορα αλλα των 10-20 ευρω τα οποια εχουν αποδειχτει πιο γερα απο καποια swatch. Ηλεκτρονικα ρολογια δεν εχω. Τα θεωρω πολυ ακομψα και ασχημα. Την ωρα παντως την βλεπω μονο απο ρολοι. Απο κινητο σχεδον ποτε γιατι δεν με βολευει καθολου (ισως επειδη το εχω σε pocket case και συνεχεια μεσα στην τσαντα μου).

Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,375 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 12:04, 15-02-15:

Αρχική Δημοσίευση από vassilis498
E καλά το να λες πως το ρολόι είναι περιττό γιατί την ίδια δουλειά κάνει και το κινητό είναι σαν να λες πως και οι φωτογραφικές μηχανές είναι περιττές γιατί την ίδια δουλειά κάνει και το κινητό. Δεν πάει έτσι.
Αν απαντάς σε μένα προσωπικά, μάλλον δε με διάβασες σωστά. Έγραψα ότι πάντα φοράω ρολόι, άρα δεν το θεωρώ περιττό, συνεπώς συμφωνώ μαζί σου. Μάλιστα, είναι το τελευταίο πράγμα που βγάζω όταν πρέπει να βγουν όλα (π.χ. στο ντους...). Όμως το ότι το κινητό κάνει και τη δουλειά του ρολογιού, άρα το τελευταίο είναι άχρηστο, (σίγουρα και το ξέρεις), είναι άποψη πάρα πολλών και μάλιστα νέων ανθρώπων, οι οποίοι την ίδια άποψη έχουν και για τη φωτογραφική μηχανή. Όταν ήμουν μαθητής γυμνασίου, θυμάμαι ότι υπήρχαν παιδιά που δεν ήξεραν να διαβάσουν την ώρα στο αναλογικό ρολόι. Όταν δίναμε πανελλήνιες, όπου το να παρακολουθούμε την ώρα ήταν σημαντικό και το κινητό ήταν απαγορευμένο, ελάχιστοι είχαμε ρολόι. Μερικοί από τη δεύτερη μέρα και μετά, βρήκαν κάποιο στο σπίτι τους, αλλά και πάλι οι περισσότεροι συνεχώς ρωτούσαν τον επιτηρητή. Νομίζω ακόμα ότι από τα μηνύματα που γράφτηκαν εδώ, προκύπτει ότι οι πιο πολλοί (μάλλον πολλές) βλέπουν το ρολόι απλά σαν κόσμημα.

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 12:07, 15-02-15:

Αρχική Δημοσίευση από Dias
Όταν ήμουν μαθητής γυμνασίου, θυμάμαι ότι υπήρχαν παιδιά που δεν ήξεραν να διαβάσουν την ώρα στο αναλογικό ρολόι.
Και εγώ δεν ξέρω να διαβάζω την ώρα στο αναλογικό ρολόι.Το έμαθα λίγο μόνο και μόνο για να μη μπερδευτώ με το χρόνο στις πανελλήνιες.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

meetmeinmontauk

iSchool Moderator

Το avatar του χρήστη meetmeinmontauk
H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 8,599 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 12:14, 15-02-15:

βρε παιδιά εγώ δεν τα πολυσυμπαθώ τα ρολόγια... όσες φορές κι αν αγόρασα στο παρελθόν ή δεν τα φορούσα καθόλου ή τα φορούσα για λίγο και μετά τα έβγαζα, δεν με τρέλαιναν ιδιαίτερα.

Παράθεση

Nelliel

Διάσημο Μέλος

H Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 883 μηνύματα.

H Nelliel έγραψε στις 18:54, 15-02-15:

Ειναι δυνατον να μη ξερετε να διαβαζετε την ωρα απο αναλογικο;;;;; Η τεχνολογια εχει καταστρεψει πολυ κοσμο τελικα...

Παράθεση

Xaris SSSS

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Xaris SSSS
Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 1,956 μηνύματα.

O Xaris SSSS έγραψε στις 20:38, 19-08-15:

Είμαι ανάμεσα σε αυτά τα 2:

Ποιο μου προτείνετε?
Παράθεση

your_idol

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη your_idol
Ο your_idol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 200 μηνύματα.

O your_idol έγραψε στις 23:06, 19-08-15:

Βολεύτηκα με αυτό το γκατζετάκι, δείχνει ώρα, ημερομηνία, ώρες...ύπνου, βήματα κτλ και είναι ασύρματο ακουστικό για την παντόφλα!
Και πολύ ελαφρύ (μη ξεχνιώμαστε)
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  IMG_20150819_234603.jpg
Εμφανίσεις:  54
Μέγεθος:  1,36 MB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  IMG_20150819_234846.jpg
Εμφανίσεις:  61
Μέγεθος:  1,22 MB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  IMG_20150819_234921.jpg
Εμφανίσεις:  58
Μέγεθος:  1,30 MB  

Παράθεση

Drymenia

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Drymenia
H Drymenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 113 μηνύματα.

H Drymenia έγραψε στις 23:31, 19-08-15:

Απλα τα ερωτευτηκααα

Αρχική Δημοσίευση από Xaris SSSS

Ποιο μου προτείνετε?
Αν και το πρωτο δεν μπορω να το δω το δευτερο ειναι πολυυ ωραιοο
Παράθεση

your_idol

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη your_idol
Ο your_idol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 200 μηνύματα.

O your_idol έγραψε στις 11:07, 20-08-15:

Αρχική Δημοσίευση από Nelliel
Ειναι δυνατον να μη ξερετε να διαβαζετε την ωρα απο αναλογικο;;;;;
Θα έλεγα, αναλογικοί άνθρωποι σε ψηφιακή εποχή είναι η σωστή κατάσταση για την αλληλοεξουδετέρωση των μειονεκτημάτων.
Για ισορροπία, με μια λέξη
Παράθεση

ocean dream

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ocean dream
Ο ocean dream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O ocean dream έγραψε στις 12:04, 26-08-15:

Το αγαπημένο μου ρολόι είναι το Marine Chronograph της Ulysse Nardin ...
Παράθεση

ocean dream

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ocean dream
Ο ocean dream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O ocean dream έγραψε στις 12:09, 26-08-15:

Πανάκριβο αλλά τόσο όμορφο...
Συνημένες Εικόνες

Παράθεση

Dmzk

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Dmzk
Ο Dmzk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 190 μηνύματα.

O Dmzk έγραψε στις 15:31, 31-08-15:

Εχω αυτό.(δεν έχω λεφτά για καλύτερο ρολόι )
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Loreley

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Loreley
H Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.

H Loreley έγραψε στις 15:59, 31-08-15:

Έχω παρόμοιο αλλά το δικό μου είναι πιο ωραίο.
Παράθεση

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη kleop
H kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 574 μηνύματα.

H kleop έγραψε στις 16:36, 31-08-15:

@Dmzk πολυ ωραιο ρολοι.Ικανη ειμαι να το επαιρνα κιολας αν το εβλεπα απο κοντα.
Ον τοπικ σκεφτομαι να παρω ρολοι και ειμαι αναμεσα σε αυτα.Τι λετε;Πιστευω παντως οτι τα μπρασελε αντεχουν πιο πολυ απο τα πλαστικα ή δερματινα λουρακια γιατι τα τελευταια φθειρονται και χρειαζεται αλλαγη μετα.
http://eu.tommy.com/Tommy-Hilfiger-W...44%26size%3DOS
http://eu.tommy.com/Tommy-Hilfiger-W...44%26size%3DOS
Παράθεση

Nelliel

Διάσημο Μέλος

H Nelliel έγραψε στις 20:06, 31-08-15:

Αρχική Δημοσίευση από ocean dream
Πανάκριβο αλλά τόσο όμορφο...
φτηνο ειναι... υπαρχουν ρολογια χειρος με αστρονομικες τιμες και δεν μιλαω για 1-2 χιλιαρικα, αλλα για ποσα που αγγιζουν το εκατομμυριο, οπως για παραδειγμα το παρακατω πανεμορφο ρολοι που δεν προκειται να αποκτησω ουτε στα πιο τρελα μου ονειρα: http://www.vacheron-constantin.com/e...s11g-9478.html
Παράθεση

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

H kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 574 μηνύματα.

H kleop έγραψε στις 20:23, 31-08-15:

φτηνο ειναι... υπαρχουν ρολογια χειρος με αστρονομικες τιμες και δεν μιλαω για 1-2 χιλιαρικα, αλλα για ποσα που αγγιζουν το εκατομμυριο, οπως για παραδειγμα το παρακατω πανεμορφο ρολοι που δεν προκειται να αποκτησω ουτε στα πιο τρελα μου ονειρα: http://www.vacheron-constantin.com/e...s11g-9478.html
Αυτο ειναι αλλη φαση.Θα φοβασαι μην στο κλεψουν ετσι και βγεις στον δρομο.Εδω με αυτα που κοστιζουν 1.000 ευρω και το σκεφτεσαι ποσο μαλλον με αυτο που εδειξες.Ενα καλο ρολοι οπως και να εχει ειναι επενδυση.Και ειδικα οι παλιες ωρολογοπιες χρησιμοποιουν αρκετα σπανια υλικα για να φτιαχουν αυτα τα πανεμορφα ρολογια.
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη akikos
Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,271 μηνύματα.

O akikos έγραψε στις 20:29, 31-08-15:

To θέλω

Παράθεση

Nelliel

Διάσημο Μέλος

H Nelliel έγραψε στις 20:30, 31-08-15:

Δε νομιζω να το φοραει ο κοσμος οταν θα κατεβαινει στην λαικη για ψωνια για να ανησυχει μηπως του το κλεψουν Το καλο μου ρολοι το φοραω μονο σε ειδικες περισταστεις, πχ δεξιωσεις, ορκομωσιες, κτλ. Ο λογος που δεν το φοραω καθημερινα ή πιο συχνα ειναι επειδη φοβαμαι μη γρατζουνιστει γιατι εχω μια ταση να τα γδερνω στους τοιχους. Σιγουρα παντως αξιζει να δωσεις αρκετα χρηματα για ενα καλο ρολοι, και ας μην εχει πολυτιμους λιθους. Ειδικα τα ελβετικα αυτοματα ειναι φοβερα.
Παράθεση

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Stavri_
H Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Barista . Έχει γράψει 3,830 μηνύματα.

H Stavri_ έγραψε στις 21:10, 31-08-15:

Το δικό μου ρολόι είναι αυτό
, αλλά στο χρώμα αυτού

Το έχω τρία χρόνια, και επειδή δε το βγάζω ποτέ, το έχω ψιλοβαρεθεί. Αλλά προέχει η εξασφάλιση άλλων αναγκών/προτεραιοτήτων μου, οπότε βολεύομαι μια χαρά με το ρολογάκι μου.
Παράθεση

Gabrielle

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Gabrielle
H Gabrielle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30 μηνύματα.

H Gabrielle έγραψε στις 23:39, 31-08-15:

Θα ήθελα να αγοράσω αυτό ή αυτό βέβαια ποτέ δεν φόραγα ρολόγια σε καθημερινή βάση. Αλλά δεν θα ήταν κακό να υπάρχει κανένα εύκαιρο όποτε θελήσω.
Παράθεση

Xaris SSSS

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Xaris SSSS
Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 1,956 μηνύματα.

O Xaris SSSS έγραψε στις 02:09, 01-09-15:

Αρχική Δημοσίευση από Gabrielle
Θα ήθελα να αγοράσω αυτό ή αυτό βέβαια ποτέ δεν φόραγα ρολόγια σε καθημερινή βάση. Αλλά δεν θα ήταν κακό να υπάρχει κανένα εύκαιρο όποτε θελήσω.
το ΟΟΖΟΟ
Παράθεση

Gabrielle

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Gabrielle
H Gabrielle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30 μηνύματα.

H Gabrielle έγραψε στις 02:27, 01-09-15:

θα επενδύσω σε αυτά λοιπόν!
Παράθεση

gsss86

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη gsss86
Ο gsss86 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O gsss86 έγραψε στις 12:01, 07-10-16:

Αρχική Δημοσίευση από your_idol
Βολεύτηκα με αυτό το γκατζετάκι, δείχνει ώρα, ημερομηνία, ώρες...ύπνου, βήματα κτλ και είναι ασύρματο ακουστικό για την παντόφλα!
Και πολύ ελαφρύ (μη ξεχνιώμαστε)
χμ ποιο ειναι αυτο? (οποιος ξερει βασικα γιατι βλεπω ειναι αποκλεισμενο το μελος)
και ποση διαρκεια εχει η μπαταρία του?
Παράθεση

Asag

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Asag
Ο Asag αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 53 μηνύματα.

O Asag έγραψε στις 12:35, 07-10-16:

Έχει 8 οθόνες ένδειξης ώρας, αλλά και γεωγραφικής θέσης, ημερομηνίας κτλ
Συνημένες Εικόνες

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Asag : 07-10-16 στις 12:44.
Παράθεση

gsss86

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη gsss86
Ο gsss86 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O gsss86 έγραψε στις 12:38, 07-10-16:

ναι αλλα ποιο ειν αυτο? :p
Παράθεση

alcyone

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη alcyone
H alcyone αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 16,648 μηνύματα.

H alcyone έγραψε στις 02:47, 30-10-16:

Αυτό μου αρέσει
Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,690 μηνύματα.

O Ajusshi All Men Must Die έγραψε στις 22:20, 30-10-16:

θα το προτιμούσα σε τοίχου
Παράθεση

alcyone

MyCat Moderator

H alcyone αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 16,648 μηνύματα.

H alcyone έγραψε στις 23:46, 30-10-16:

Αρχική Δημοσίευση από Ajusshi
θα το προτιμούσα σε τοίχου
Τώρα που το σκέφτομαι..Δεν έχεις κι άδικο.
Παράθεση

Nelliel

Διάσημο Μέλος

H Nelliel έγραψε στις 05:59, 25-12-16:

Μου εδωσαν μια 300αρα gift card (πολυκαταστηματος) δωρο για τα Χριστουγεννα και σκεφτομαι να παρω ρολοι. Ειμαι μεταξυ αυτων των 2:
1. http://us.tissotshop.com/pinky-by-ti...-quartz-4.html
2. http://seikousa.com/collections/recraft%20series/SUT246

Στο 2ο δεν ειναι τοσο εντονο το κιτρινο του χρυσου αν το δεις απο κοντα. Το 1ο μου αρεσει περισσοτερο ως design και ειναι ελβετικο, αλλα δεν ειναι αυτοματο, ουτε ηλιακο. Το 2ο ειναι ηλιακο και τα seiko αν και μη ελβετικα, ειναι πολυ καλης ποιοτητας. Ποιο να επιλεξω?!
Παράθεση

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

H kleop έγραψε στις 11:28, 25-12-16:

Μου εδωσαν μια 300αρα gift card (πολυκαταστηματος) δωρο για τα Χριστουγεννα και σκεφτομαι να παρω ρολοι. Ειμαι μεταξυ αυτων των 2:
1. http://us.tissotshop.com/pinky-by-ti...-quartz-4.html
2. http://seikousa.com/collections/recraft%20series/SUT246

Στο 2ο δεν ειναι τοσο εντονο το κιτρινο του χρυσου αν το δεις απο κοντα. Το 1ο μου αρεσει περισσοτερο ως design και ειναι ελβετικο, αλλα δεν ειναι αυτοματο, ουτε ηλιακο. Το 2ο ειναι ηλιακο και τα seiko αν και μη ελβετικα, ειναι πολυ καλης ποιοτητας. Ποιο να επιλεξω?!
Αν και προτιμω την πρωτη εταιρεια το συγκεκριμενο σχεδιο δεν μου αρεσε,οποτε μεταξυ των 2 προτιμω το 2ο.Κανενα αλλο σχεδιο δεν εχεις στον νου;Και καποια ρολογια απο tommy hilfiger εχουν ωραια σχεδια αν ψαξεις.Πχ
αυτο ή αυτο
Βεβαια ειναι κατω των 300 ευρω,αλλα μπορεις να παρεις και κατι αλλο.
Παράθεση

Nelliel

Διάσημο Μέλος

H Nelliel έγραψε στις 19:24, 25-12-16:

Θα παω να δω απο κοντα τι εχουν γιατι συνηθως στις φωτο φαινονται διαφορετικα. Το ιδανικοτερο ειναι να βρω ελβετικο αυτοματο. Οι προϋποθεσεις που θετω στα ρολογια χειρος ειναι:
1. Ελβετικο αυτοματο
2. Ιαπωνεζικο αυτοματο (seiko κατα προτιμηση)
3. Ελβετικο ή γερμανικο ηλιακο
4. Ιαπωνεζικο ηλιακο
5. Ελβετικο quarz
6. Ιαπωνεζικο quarz
7. Ολα τα υπολοιπα

Εχεις καποιο αλλο στο νου, ειδικα αν ειναι ελβετικο αυτοματο; Διαθετω μεχρι 500. Περυσι που εψαχνα για δωρο, εβρισκα ανετα αυτοματο ελβετικο στα 300-400. Φετος τιποτα!
Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mάιρα
H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,673 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε στις 19:37, 25-12-16:

Για κανένα λόγο δε θα έπαιρνα ρολόι 300€. Σπάνια τα φοράω κιόλας οπότε, κρίμα τα λεφτά. Πάντως από αυτά που έβαλες μου αρέσει το πρώτο κάπως.
Παράθεση

Anonyme

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Anonyme
H Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 503 μηνύματα.

H Anonyme έγραψε στις 20:12, 25-12-16:

Μου έκαναν δώρο αυτό και είναι πανέμορφο, μου το έχουν σχολιάσει θετικά πάρα πολλά άτομα.
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

juste un instant (Βασίλης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη juste un instant
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 2,764 μηνύματα.

O juste un instant Examens, histoire, économie FINI - 1 heu έγραψε στις 21:18, 25-12-16:

Οι δείκτες του γυρίζουν πολύ γρήγορα. Σε λιγα δευτερόλεπτα κανει μια περιστροφή λεπτού...
Παράθεση

Dimitris S

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Dimitris S
Ο Dimitris S αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 891 μηνύματα.

O Dimitris S έγραψε στις 21:57, 25-12-16:

Θα έδινα τόσα χρήματα για ρολόι μόνο αν ήταν Time Turner
Παράθεση

Nelliel

Διάσημο Μέλος

H Nelliel έγραψε στις 23:13, 25-12-16:

Αρχική Δημοσίευση από Anonyme
Μου έκαναν δώρο αυτό και είναι πανέμορφο, μου το έχουν σχολιάσει θετικά πάρα πολλά άτομα.
Οντως πολυ ωραιο παρολο που δεν εχω ιδιαιτερη προτιμηση στα δερματινα λουρακια! Αν ηταν αυτοματο θα το επαιρνα!
Τα kate spade ειναι ομορφα, αλλα δεν μου φαινονται ποιοτικα.
Παράθεση

alcyone

MyCat Moderator

H alcyone έγραψε στις 23:44, 25-12-16:

Αρχική Δημοσίευση από Anonyme
Όμορφο είναι, κι εγώ το σχολιάζω θετικά, όμωςθετικότερα, εκείνον/η που σου το έκανε δώρο
Καλοφόρετο και να το χαίρεσαι
Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

O Ajusshi All Men Must Die έγραψε στις 00:02, 26-12-16:

αν και δεν είχα πολύ χρόνο στη διάθεσή μου,

αν ήμουν κοπέλα θα διάλεγα

garmin 235 blue frost με gps και παλμούς στον καρπό και και και....

ή SUUNTO Ambit sport 3 sapphire με Gps και μπλα..μπλα..μπλα..

(και τα δύο κάτω από 500) ή στα παραδείγματα που ανέφερες, κάτι σε

http://www.e-women.gr/citizen-eco-dr...-c_178-p_48162

http://www.e-women.gr/citizen-l-sunr...-c_178-p_46922

http://www.e-women.gr/seiko-sportura...-c_247-p_45879

χρόνια πολλά!!
Παράθεση

Nelliel

Διάσημο Μέλος

H Nelliel έγραψε στις 11:20, 27-12-16:

Τελικα πηρα το 2ο το οποιο οταν το ειδα απο κοντα δεν ειχε καμια σχεση με την φωτο! Η φωτο μαλλον ειναι φτιαγμενη στον υπολογιστη γιατι το χρυσο κομματι δεν ειναι καθολου εντονο! Το λατρεψα και θα γινει το καθημερινο μου ρολοι! Τα citizen μου φανηκαν πιο χαμηλης ποιοτητας, οπως επισης και ολα τα ρολογια απο οικους μοδας, με εξαιρεση ισως τα CK (κατασκευασμενα στην ελβετια). Το πετυχα και σε προσφορα -100 λογω boxing day!

Ajusshi, προτιμω τα κομψα ρολογια, οποτε απορριπτω ολα τα ηλεκτρονικα. Επισης αν δεν ειναι με καδενα ή δερματινο λουρι, ολα τα αλλα αποκλειονται αυτοματα. Ηλεκτρονικο ρολοι δεν εχω φορεσει ακομα και οταν ημουν παιδι! Αναλογικο και παλι αναλογικο! Τα smartwatches δεν τα συμπαθησα ποτε και τα θεωρω τερμα αχρηστα.
Παράθεση

καμουφλάζ

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη καμουφλάζ
Ο καμουφλάζ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 9 μηνύματα.

O καμουφλάζ έγραψε στις 21:42, 02-01-17:

Παράθεση

xalara

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη xalara
H xalara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H xalara έγραψε στις 19:47, 19-02-17:

Μου αρεσουν πολυ τα ρολογια. Απο την τριτη δημοτικου φορουσα ενα μικρο ρολογακι της μαμας μου (αναλογικο) που εχανε στην ωρα, παρολο που δεν ηξερα την ωρα. Θυμαμαι τον δασκαλο να με ρωτα τι ωρα ειναι, να μην ξερω να απαντησω και μετα να ρωταει τα υπολοιπα παιδια αν ξερει κανεις την ωρα.

Τεσπα.. τα τελευταια 8 χρονια εχω ενα seiko και το πηρα ακριβα (για τα δεδομενα μου), αλλα.. το βαρεθηκα. Το καντραν του ειναι ορθογωνιο, ενω το τζαμακι μπροστα καθως και τα κομματια του μπρασελε του κανουν μια καμπυλη. Ωραιο, κλασσικο και καπως διαφορετικο οταν το πηρα, ομως τωρα θελω κατι σαν αυτο (που εδειξε πιο πανω αλλο μελος) :
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μιχάλης Τ.

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους