Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,783 εγγεγραμμένα μέλη και 3,053,827 μηνύματα σε 93,193 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 432 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,632 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 18:07, 11-09-15:

Ποια κρεμα ειναι αυτη βρε Κλαιρη;
Γιατι ειδικα αυτο τον καιρο χρονος μηδεν για να παω στον γιατρο...
Η δικη μου εν τω μεταξυ δερματολογος... στις 7 κλεινεις ραντεβου και στις 9 σε παιρνει...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Claire Rentfield
H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 13,682 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 18:03, 14-09-15:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Ποια κρεμα ειναι αυτη βρε Κλαιρη;
Γιατι ειδικα αυτο τον καιρο χρονος μηδεν για να παω στον γιατρο...
Η δικη μου εν τω μεταξυ δερματολογος... στις 7 κλεινεις ραντεβου και στις 9 σε παιρνει...
Α κατάλαβα, σαν έναν δικό μου γιατρό είναι που τρώω κάθε φορά που τον χρειάζομαι μισή μέρα...
Λέγεται Celestoderm-V with Garamycin και είναι κορτιζονούχα να ξέρεις. Πάντως δεν θα σε συμβούλευα να την χρησιμοποιήσεις αν δεν συμβουλευτείς πρώτα γιατρό...
Εμένα μου την έχει συνταγογραφήσει δερματολόγος σε συνδυασμό με την Kenacomb. Κάποτε πριν μερικά χρόνια, έβγαλα κάτι και επειδή δεν είχα την δική μου μου έδωσε η αδελφή μου μια που χρησιμοποιούσε εκείνη και αντί να καλυτερέψω, χειροτέρεψα... Αποδείχτηκε πως ήμουν αλλεργική στο κύριο συστατικό της. Τελικά δεν έχουμε όλοι οι άνθρωποι την ίδια αντίδραση στα διάφορα φάρμακα.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,632 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 21:37, 17-09-15:

Θα παρω τηλ τη δερματολογο να της τις πω κι αν μου πει να παω απο κει να με δει θα μεινω με τη φαγουρα μεχρι του χρονου
Σευχαριστω! Τις εχω ξανακουσει αυτες τις κρεμες!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Anonyme

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Anonyme
H Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 485 μηνύματα.

H Anonyme έγραψε στις 23:34, 21-09-15:

Επειδή δεν με έχετε απογοητεύσει ποτέ: Ψάχνω concealer, αποκλειστικά για κάτω από τα μάτια.
Εδώ και δύο+ χρόνια χρησιμοποιώ αυτό της Sephora το οποίο είναι εξαιρετικό (χρώμα/διάρκεια/απόδοση), αλλά όπου να 'ναι θα τελειώσει κι είπα να δοκιμάσω κάτι άλλο (επίσης έχει αλλάξει η σύσταση λογικά και δεν ξέρω αν θα μου κάθεται το ίδιο). Απορρίπτεται του Κορρέ αυτό με το Άγριο Τριαντάφυλλο, γιατί περιέχει Retinyl Palmitate. Σκεφτόμουν αυτό, από La Roche Posay, έχει καμία εμπειρία; Από κρέμες έχω μείνει ικανοποιημένη αλλά δεν έχω δοκιμάσει προϊόντα μακιγιάζ. Για πείτε!

Extra info: Αρκετά ανοιχτή κι ευαίσθητη επιδερμίδα (γενικά είμαι στις 02 αποχρώσεις), δεν έχω κύκλους, κυρίως για ομοιομορφία και φως το θέλω!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

konstantinab199

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη konstantinab199
H konstantinab199 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 239 μηνύματα.

H konstantinab199 έγραψε στις 15:14, 22-09-15:

Αρχική Δημοσίευση από Anonyme
Επειδή δεν με έχετε απογοητεύσει ποτέ: Ψάχνω concealer, αποκλειστικά για κάτω από τα μάτια.
Εδώ και δύο+ χρόνια χρησιμοποιώ αυτό της Sephora το οποίο είναι εξαιρετικό (χρώμα/διάρκεια/απόδοση), αλλά όπου να 'ναι θα τελειώσει κι είπα να δοκιμάσω κάτι άλλο (επίσης έχει αλλάξει η σύσταση λογικά και δεν ξέρω αν θα μου κάθεται το ίδιο). Απορρίπτεται του Κορρέ αυτό με το Άγριο Τριαντάφυλλο, γιατί περιέχει Retinyl Palmitate. Σκεφτόμουν αυτό, από La Roche Posay, έχει καμία εμπειρία; Από κρέμες έχω μείνει ικανοποιημένη αλλά δεν έχω δοκιμάσει προϊόντα μακιγιάζ. Για πείτε!

Extra info: Αρκετά ανοιχτή κι ευαίσθητη επιδερμίδα (γενικά είμαι στις 02 αποχρώσεις), δεν έχω κύκλους, κυρίως για ομοιομορφία και φως το θέλω!
απο high end:της mac το pro longwear ειναι κορυφη
απο τα ευρειας:nyx hd ( το αγαπώ.Πολυ καλη αξια για τα χρηματα του )
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη _fairygirl_
H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,440 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 19:50, 29-09-15:

Mac Prolong wear concealer. Μπορείς να περιμένεις να κάνουν εκτπώσεις που το πέρνεις γύρω στα 14-15 που το βρίσκω πολύ καλή τιμή δεδομένου της αρχικής στα 18. Α,και για να σου δώσω κι'άλλο αντιστάθμισμα τα drugstore κάτω από 12 δεν κάνουν.
NYX HD concealer κι'αυτό είναι τέλειο,αν μένεις Θεσσαλονίκη,έχει κατάστημα εκεί,αλλιώς πρέπει να παραγγείλεις online,Inglot επίσης πολύ καλή επιλογή και σε ποιότητα MAC (η τιμή σαφώς πιο χαμηλή) μετά το FIt me της Maybeline και τέλος το Healthy-Mix Bourjois αλλά αυτό με το ΠΙΝΕΛΑΚΙ και όχι το άλλο. Βέβαια,αν έχεις θέμα με τους κύκλους (εννοώ μπόλικο πράγμα το τελευταίο μην το πάρεις).
Εμένα μέχρι πέρυσι με κάλυπτε αλλά φέτος,μόνο το MAC κανένα άλλο δε μ'αρέσει.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

*Serena* (Raven)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη *Serena*
H Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 6,597 μηνύματα.

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε στις 22:54, 29-11-15:

Έχει δοκιμάσει καμία αυτό το καθαριστικό? Και γενικά προιόντα της εταιρίας?
Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,440 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 17:39, 08-12-15:

Αρχική Δημοσίευση από *Serena*
Έχει δοκιμάσει καμία αυτό το καθαριστικό? Και γενικά προιόντα της εταιρίας?
Οι μάσκες των μαλλιών απλά είναι μπόμπα. Με την καλή έννοια. Τις εκθειάζουν στο γιουτιούμπ οι Ελληνίδες και όχι άδικα.
Αυτό δεν το΄χω δοκιμάσει. Αλλά για΄σένα θα κάνει.
ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΝΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ.
Παράθεση

*Serena* (Raven)

Επιφανές Μέλος

H Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 6,597 μηνύματα.

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε στις 17:58, 08-12-15:

Αρχική Δημοσίευση από _fairygirl_
Οι μάσκες των μαλλιών απλά είναι μπόμπα. Με την καλή έννοια. Τις εκθειάζουν στο γιουτιούμπ οι Ελληνίδες και όχι άδικα.
Αυτό δεν το΄χω δοκιμάσει. Αλλά για΄σένα θα κάνει.
ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΝΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ.
Γιατί μια φορά ανα βδομάδα? Άμα είναι έτσι δεν το παίρνω. Δεν πρόκειται να βγάλει τα λεφτά του.
Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 18:38, 08-12-15:

Γιατί μια φορά ανα βδομάδα? Άμα είναι έτσι δεν το παίρνω. Δεν πρόκειται να βγάλει τα λεφτά του.
Και οι ίδιες οι οδηγίες του αυτό λένε γαρ.
Παράθεση

*Serena* (Raven)

Επιφανές Μέλος

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε στις 19:16, 08-12-15:

Και οι ίδιες οι οδηγίες του αυτό λένε γαρ.
Ιι δεν το χα παρατηρήσει οκ δεν το παίρνω
Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 21:38, 19-12-15:

Ιι δεν το χα παρατηρήσει οκ δεν το παίρνω
Το Castalia το βαρέθηκες ή το μίσησες ξαφνικά;
Παράθεση

*Serena* (Raven)

Επιφανές Μέλος

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε στις 00:57, 20-12-15:

Το Castalia το βαρέθηκες ή το μίσησες ξαφνικά;
Ενδεχομένως να μου έκανε αυτό αλλεργία γιατί το εξάνθημα υποχώρησε μόλις σταμάτησα να χρησιμοποιώ τη σειρά οπότε δεν θα τα ξαναπροτιμήσω.
Παράθεση

_Νηρηίς_

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη _Νηρηίς_
H _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 861 μηνύματα.

H _Νηρηίς_ έγραψε στις 04:16, 21-12-15:

Απο natura siberica χρησιμοποιώ πρόσφατα προιόντα για τα μαλλιά και είμαι ικανοποιημένη. Τον τελευταίο καιρό χρησιμοποιώ και λάδι καρύδας στα μαλλιά και πραγματικά υπάρχει διαφορά.
Παράθεση

Nelliel

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nelliel
H Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 868 μηνύματα.

H Nelliel έγραψε στις 00:37, 22-12-15:

Τα βαραινει καθολου το λαδι καρυδας; Τι ποσοτητα βαζεις;
Εγω χρησιμοποιω argan oil αλλα δυστυχως μου προκαλει φαγουρα και ψαχνω εναλλακτικες.
Παράθεση

_Νηρηίς_

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη _Νηρηίς_
H _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 861 μηνύματα.

H _Νηρηίς_ έγραψε στις 00:08, 26-12-15:

Προσωπικά δεν μου τα βαραίνει, εξάλλου το ξεβγάζω καλά και χρησιμοποιώ και σαμπουάν για πιτυρίδα ( έχω διαβάσει πως βοηθάει να φύγει η λίγδα που αφήνει). Συνήθως το βάζω το βράδυ πριν από την ημέρα που πρόκειται να λουστώ, απο τη ρίζα μέχρι την άκρη. Πρώτα το θερμαίνω, συγκεκριμένα τοποθετώ το δοχείο με το λάδι δίπλα στη σόμπα μέχρι να ρευστοποιηθεί. Αναφορικά με τη ποσότητα δεν μπορώ να τη προσδιορίσω, αλλά μέχρι να φαίνεται πως έχει καλυφθεί με το προΪόν. Εγώ μετά απο μηνιαία χρήση θερμότητας είχα ταλαιπωρήσει και αφυδατώσει αρκετά την τρίχα, με συνέπεια όταν άφηνα τα μαλλιά να στεγνώσουν μόνα τους, δεν σχηματιζόταν ωραία μπούκλα, αλλά ήταν φριζαρισμένα. Απο τη στιγμή που άρχισα τη θεραπεία με το λάδι, είδα διαφορά, μιας και τα αφήνω να στεγνώσουν μόνα τους, παραμένουν μαλακά και σχηματίζεται μπούκλα. Και την επόμενη ημέρα διατηρείται η μαλακή υφή στα μαλλιά (βέβαια το βράδυ κάνω δύο γαλλικές για να διατηρείται κάπως το σχήμα). Κάποτε χρησιμοποίησα ένα σαμπουάν με argan oil, αλλά δεν με βοήθησε, τα ένιωθα πιο ξηρά μετά απο το μπάνιο. Το λάδι καρύδας το χρησιμοποίησα τις προάλλες στα πόδια μου για το ξύρισμα. Γενικά για αυτό το λάδι έμαθα από τη Μάρα απο το MyGreekBurlesque που αναφέρει και εκείνη πως το χρησιμοποιεί.
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 23:58, 11-08-16:

Αρχική Δημοσίευση από Claire Rentfield
Το πιθανώτερο είναι στο τέλος του καλοκαιριού να υποφέρεις από κάποια ξηροδερμία. Δεν έχω ακούσει ποτέ μου για αλλεργία στο νερό.
Δοκίμασε εκείνες τις μέρες να βάζεις μια καλή ενυδατική κρέμα μετά το μπάνιο και πιστεύω πως θα δεις διαφορά.
Γεια σου Κλαιρη! Τι γινεται? εγω καλα αλλα αρχισαν παλι τα ξυσιματα (μεσα Αυγουστου) όπως καθε χρονο. Λοιπον δε φταιει ουτε το νερο ουτε το απορρυπαντικο ουτε το πρασινο. Εκανα μπανιο με κρυο νερο φαντασου. Ειχες δικιο!! Ειναι ξηροδερμια!! Μολις βγηκα απτο ντους τρελαθηκα στη φαγουρα!! Σε θυμηθηκα κ πηγα κ πασαλειφθηκα με οτι βρηκα μπροστα μου (συγκεκριμενα μια ενυδατικη της proderm). Αμεσως ανακουφιστηκα!! Σου λεω περασε η φαγουρα ως δια μαγειας!! Λες κ καιγομουν πριν κ με την κρεμα δροσιστηκα!! Σευχαριστω! Αν δε μου χες αναφερει την ξηροδερμια, δε θα πηγαινε το μυαλο μου κ ή θα καθομουν να ξυνομαι ή θα τρεχα να πληρωνω γιατρους!
Μερσι

http://www.e-steki.gr/showpost.php?p...postcount=4759
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mindcircus : 12-08-16 στις 00:05.
Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

MyCat Moderator

H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 13,682 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 00:26, 12-08-16:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Γεια σου Κλαιρη! Τι γινεται? εγω καλα αλλα αρχισαν παλι τα ξυσιματα (μεσα Αυγουστου) όπως καθε χρονο. Λοιπον δε φταιει ουτε το νερο ουτε το απορρυπαντικο ουτε το πρασινο. Εκανα μπανιο με κρυο νερο φαντασου. Ειχες δικιο!! Ειναι ξηροδερμια!! Μολις βγηκα απτο ντους τρελαθηκα στη φαγουρα!! Σε θυμηθηκα κ πηγα κ πασαλειφθηκα με οτι βρηκα μπροστα μου (συγκεκριμενα μια ενυδατικη της proderm). Αμεσως ανακουφιστηκα!! Σου λεω περασε η φαγουρα ως δια μαγειας!! Λες κ καιγομουν πριν κ με την κρεμα δροσιστηκα!! Σευχαριστω! Αν δε μου χες αναφερει την ξηροδερμια, δε θα πηγαινε το μυαλο μου κ ή θα καθομουν να ξυνομαι ή θα τρεχα να πληρωνω γιατρους!
Μερσι

http://www.e-steki.gr/showpost.php?p...postcount=4759
Παρακαλώ κούκλα μου, το έχω κι εγώ από πιτσιρίκα και γι' αυτό το κατάλαβα.
Να ξέρεις πως αυτό είναι μονόδρομος πάντως, πάντα μετά το μπάνιο σου καλό θα είναι να βάζεις μια κρεμούλα ενυδατική. Δεν είναι ανάγκη να είναι κάποια ακριβή ή μάρκας. Εγώ πλέον εδώ και χρόνια παίρνω την ιδιωτική εττικέτα του Γαλαξία και έχει και υπέροχο άρωμα.
Παράθεση

aegloswen

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη aegloswen
H aegloswen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,840 μηνύματα.

H aegloswen έγραψε στις 14:54, 12-08-16:

Αρχική Δημοσίευση από _Νηρηίς_
Απο natura siberica χρησιμοποιώ πρόσφατα προιόντα για τα μαλλιά και είμαι ικανοποιημένη. Τον τελευταίο καιρό χρησιμοποιώ και λάδι καρύδας στα μαλλιά και πραγματικά υπάρχει διαφορά.
Από Natura Siberica θέλω να πάρω κάτι καινούργια scrubs και μούς που έχει βγάλει!
Από προιόντα για τα μαλλιά έχεις την μάσκα ε?

Πάντως τα προιόντα προσώπου που έχουν είναι πολύ μέτρια - πλήν του σαπουνιού νομίζω που έχει και 15 ευρώ.
Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 18:46, 15-08-16:

Αρχική Δημοσίευση από aegloswen
Από Natura Siberica θέλω να πάρω κάτι καινούργια scrubs και μούς που έχει βγάλει!
Από προιόντα για τα μαλλιά έχεις την μάσκα ε?

Πάντως τα προιόντα προσώπου που έχουν είναι πολύ μέτρια - πλήν του σαπουνιού νομίζω που έχει και 15 ευρώ.
Σαπούνι εννοείς αυτό το μαύρο που το απλώνεις με ένα σφουγγάρι στο πρόσωπο;
Παράθεση

aegloswen

e-steki Moderator

H aegloswen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,840 μηνύματα.

H aegloswen έγραψε στις 20:48, 15-08-16:

Σαπούνι εννοείς αυτό το μαύρο που το απλώνεις με ένα σφουγγάρι στο πρόσωπο;
Ναι! Λένε πως είναι το καλύτερο προϊόν της εταιρείας!
Θα το δοκιμάσω σύντομα και θα σας πώ.
Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 21:01, 15-08-16:

Απλώς αν έχεις ξηρό δέρμα κράτα τα λεφτά σου.
Παράθεση

MissKit (Bastet 1/3 ΜΕΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη MissKit
H Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,483 μηνύματα.

H MissKit έγραψε στις 10:50, 09-09-16:

Μην το φοβηθείς αν το δέρμα σου είναι λιπαρό, είναι εξαιρετικό.
Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 13:23, 10-09-16:

Εγώ να ρωτήσω κάτι;
Έχει δοκιμάσει καμία σας αυτά τα βουρτσάκια καθαρισμού για το πρόσωπο; Και αν ναι,τι γνώμη έχετε;
Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη whitelioness
H Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,062 μηνύματα.

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε στις 19:34, 11-09-16:

εγω ειχα ενα μικρο βουρτσακι προσωπου απο τα body shop (μου φαινεται πλεον δεν τα πουλανε απο ο,τι κοιταξα στο eshop).
εχω σταματησει εδω κ χρονια να το χρησιμοποιω γιατι δεν ηξερα μηπως προκαλεσει μεγαλυτερο προβλημα επειδη ετυχε να μην το πλυνω σωστα (επισης βαρεθηκα). δε θυμαμαι να ειχα δει και καμια διαφορα.
ποιο σκεφτεσαι να παρεις?
Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 16:10, 13-09-16:

Αρχική Δημοσίευση από whitelioness
εγω ειχα ενα μικρο βουρτσακι προσωπου απο τα body shop (μου φαινεται πλεον δεν τα πουλανε απο ο,τι κοιταξα στο eshop).
εχω σταματησει εδω κ χρονια να το χρησιμοποιω γιατι δεν ηξερα μηπως προκαλεσει μεγαλυτερο προβλημα επειδη ετυχε να μην το πλυνω σωστα (επισης βαρεθηκα). δε θυμαμαι να ειχα δει και καμια διαφορα.
ποιο σκεφτεσαι να παρεις?
https://www.ilovepharmacy.gr/gynaika...uty-tool-.htmlΑυτό θέλω να πάρω.
Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

H Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,062 μηνύματα.

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε στις 19:42, 13-09-16:

μμμ μου το εμφανισε και εμενα σε αναζητηση που εκανα
εγω λεω go for it! δεν φαινεται εξαιρετικα ακριβο και ισως να δεις διαφορα- αυτο για χρηση μετα απο μασκα ειναι χρησιμο
Παράθεση

Anonyme

Πολύ δραστήριο μέλος

H Anonyme έγραψε στις 20:18, 13-09-16:

Α, το έχω! Λοιπόν έχω ευαίσθητη-μεικτή επιδερμίδα και βγάζω σπυράκια πού και πού, ανάλογα τον κύκλο μου (γενικά καθαρό δέρμα δηλ, παρά την τάση λιπαρότητας). Το χρησιμοποιώ κάποιους μήνες (συνήθως μία φορά τη μέρα ή μέρα παρά μέρα) κι εχω να πω τα εξής: αρχικά η αίσθηση μετα την χρήση είναι εξαιρετική, νιώθεις το δέρμα να τρίζει! Καμιά σχέση όταν καθαρίζω το πρόσωπό μου με αυτό σε σύγκριση με τα χέρια. Μακροπρόθεσμα θεωρώ πως βελτιώθηκε η όψη της επιδερμίδας μου, έχουν περιοριστεί τα σπυράκια και κυρίως τυχόν μαύρα στίγματα. Γενικά δεν έχω κάτι αρνητικό να του προσάψω, δεν το πήρα μαζί όταν πήγα για ελεύθερο κάμπινγκ και το μετάνιωσα, όταν γύρισα είχα βγάλει μικρά σπυράκια (που σίγουρα οφείλονται και σε θάλασσα/ήλιο/κακό καθαρισμό), αλλά μέσα σε 4-5 μέρες το δέρμα μου επανήλθε!

Όταν το αλλάξω θα πάρω αυτό της body shop μάλλον, κυρίως επειδή μου φάνηκαν πολύ πιο απαλές οι τρίχες του (αυτό καμιά φορά το νιώθω λίγο να γρατζουνάει, ευαίσθητο δέρμα γαρ).
Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 16:11, 16-09-16:

Αρχική Δημοσίευση από whitelioness
μμμ μου το εμφανισε και εμενα σε αναζητηση που εκανα
εγω λεω go for it! δεν φαινεται εξαιρετικα ακριβο και ισως να δεις διαφορα- αυτο για χρηση μετα απο μασκα ειναι χρησιμο
Α, το έχω! Λοιπόν έχω ευαίσθητη-μεικτή επιδερμίδα και βγάζω σπυράκια πού και πού, ανάλογα τον κύκλο μου (γενικά καθαρό δέρμα δηλ, παρά την τάση λιπαρότητας). Το χρησιμοποιώ κάποιους μήνες (συνήθως μία φορά τη μέρα ή μέρα παρά μέρα) κι εχω να πω τα εξής: αρχικά η αίσθηση μετα την χρήση είναι εξαιρετική, νιώθεις το δέρμα να τρίζει! Καμιά σχέση όταν καθαρίζω το πρόσωπό μου με αυτό σε σύγκριση με τα χέρια. Μακροπρόθεσμα θεωρώ πως βελτιώθηκε η όψη της επιδερμίδας μου, έχουν περιοριστεί τα σπυράκια και κυρίως τυχόν μαύρα στίγματα. Γενικά δεν έχω κάτι αρνητικό να του προσάψω, δεν το πήρα μαζί όταν πήγα για ελεύθερο κάμπινγκ και το μετάνιωσα, όταν γύρισα είχα βγάλει μικρά σπυράκια (που σίγουρα οφείλονται και σε θάλασσα/ήλιο/κακό καθαρισμό), αλλά μέσα σε 4-5 μέρες το δέρμα μου επανήλθε!

Όταν το αλλάξω θα πάρω αυτό της body shop μάλλον, κυρίως επειδή μου φάνηκαν πολύ πιο απαλές οι τρίχες του (αυτό καμιά φορά το νιώθω λίγο να γρατζουνάει, ευαίσθητο δέρμα γαρ).
Βασικά εμένα το δέρμα μου είναι ξηρό. Όμως για κάποιον ανεξήγητο λόγο (2 δερματολόγοι και ο γυναικολόγος θεωρούν πως είναι άγχος) εμφανίζω σπυράκια πάνω στα μήλα του προσώπου,τα οποία μου αφήνουν σημάδια. Πίστευα ότι το θέμα θα λυνόταν μετά τις πανελλήνιες αλλά εξακολουθεί να υπάρχει και σκέφτομαι να κάνω λίγο πιο εντατικό καθαρισμό και σε συνδυασμό με μία ενυδατική για ξηρό δέρμα να αποτρέψω την εμφάνισή τους.
Βέβαια,αυτό με τα σπυράκια γίνεται όσο καιρό είμαι στο πατρικό μου. Όπου αλλού κι αν πάω κυρίως Αθήνα και στη Θεσσαλονίκη όμως δεν έβγαζα ούτε ένα και ας περνούσα περιόδους άγχους.
Εννοείται πως δε θα κάνω καθημερινή χρήση βέβαια γιατί θα μου ξεράνει την επιδερμίδα παραπάνω.
Παράθεση

Anonyme

Πολύ δραστήριο μέλος

H Anonyme έγραψε στις 19:53, 16-09-16:

Μήπως φταίει το νερό; Γιατί κι εγώ πάθαινα το ίδιο πράγμα όταν γύρισα από τις σπουδές στο πατρικό μου!
Παράθεση

aegloswen

e-steki Moderator

H aegloswen έγραψε στις 22:43, 16-09-16:

Αρχική Δημοσίευση από MissKit
Μην το φοβηθείς αν το δέρμα σου είναι λιπαρό, είναι εξαιρετικό.
Το δοκίμασα και είναι όντως πάρα πολύ καλό! Αξίζει τα λεφτά του!

Κορίτσια έχει τύχει να πάρετε ποτέ αυτά τα συνδρομητικά κουτάκια ομορφιάς που έχουν βγει (cherrybox πχ);
Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 18:48, 17-09-16:

Μήπως φταίει το νερό; Γιατί κι εγώ πάθαινα το ίδιο πράγμα όταν γύρισα από τις σπουδές στο πατρικό μου!
Εγώ πιστεύω ότι επειδή έχουμε υγρασία εδώ με επηρεάζει αυτή και πετάω σπυράκια. Στην Αθήνα είμαι κλάιν μάιν.
-> Εγώ είχα πάρει μία φορά συνδρομητικό κουτί. Είναι ωραίο ως ιδέα γιατί δοκιμάζεις νέα προϊόντα. Απλά,μου τη σπάει που δεν κάνουν μεγάλες ποσότητες και βγαίνουν πολύ γρήγορα εκτός αποθέματος,εάν θες να δοκιμάσεις και άλλα προϊόντα,go for it.
Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε στις 23:37, 26-10-16:

hey all
βρηκα αυτο http://www.xovain.com/how-to/cosmetic-chemist-interview και σκεφτηκα να το αφησω εδω μιας και ηταν ενδιαφερον. πιθανοτατα υπαρχουν και λεπτομερεστερες εκθεσεις ή καποιος εχει ηδη αναρτησει κατι σχετικο εδω, αλλα κακο δεν κανει
Παράθεση

methexys

iSchool Moderator

Το avatar του χρήστη methexys
H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,315 μηνύματα.

H methexys έγραψε στις 14:30, 25-12-16:

Μιας και εχουμε αρκετές κοκκινομάλλες στο φορουμ ποια χρώματα κραγιόν και σκιών για ματια νομίζετε οτι δείχνουν πιο ωραια; Υπ'οψιν οτι εχω σχεδόν ασπρο δέρμα και τα μαλλιά μου ροζιζουν λιγο, ειναι λιγο προς το φούξια. Εσεις τι χρώματα επιλέγετε συνήθως; Εχω και μερικά κατακόκκινα κραγιόν που μου άρεσαν παρα πολυ αλλα τωρα δεν ξερω αν πρεπει να τολμήσω να τα βάλω
Παράθεση

meetmeinmontauk

iSchool Moderator

Το avatar του χρήστη meetmeinmontauk
H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,887 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 14:48, 25-12-16:

Αρχική Δημοσίευση από methexys
Μιας και εχουμε αρκετές κοκκινομάλλες στο φορουμ ποια χρώματα κραγιόν και σκιών για ματια νομίζετε οτι δείχνουν πιο ωραια; Υπ'οψιν οτι εχω σχεδόν ασπρο δέρμα και τα μαλλιά μου ροζιζουν λιγο, ειναι λιγο προς το φούξια. Εσεις τι χρώματα επιλέγετε συνήθως; Εχω και μερικά κατακόκκινα κραγιόν που μου άρεσαν παρα πολυ αλλα τωρα δεν ξερω αν πρεπει να τολμήσω να τα βάλω
λοιπόν, εγώ όταν έγινα τζίντζερ είχα το ίδιο θέμα χρησιμοποίησε nude χρώματα, απαλά καφέ και τα σχετικά. εγώ βέβαια λατρεύω τα σκούρα χρώματα και είμαι σχεδόν κάθε μέρα με μπορντό μολύβι, μπορείς λογικά να κάνεις το ίδιο απλά σβήνε λίγο το χρώμα κάνοντας συνδυασμούς με απαλότερες αποχρώσεις.
όσο για τα μάτια, γιατί δεν δοκιμάζεις να βάλεις μολύβι? θα σου τα τονίσει πολύ περισσότερο και ίσως δεις ότι δεν χρειάζεται να βάζεις σκιά!
Παράθεση

methexys

iSchool Moderator

H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,315 μηνύματα.

H methexys έγραψε στις 15:17, 25-12-16:

Αρχική Δημοσίευση από meetmeinmontauk
λοιπόν, εγώ όταν έγινα τζίντζερ είχα το ίδιο θέμα χρησιμοποίησε nude χρώματα, απαλά καφέ και τα σχετικά. εγώ βέβαια λατρεύω τα σκούρα χρώματα και είμαι σχεδόν κάθε μέρα με μπορντό μολύβι, μπορείς λογικά να κάνεις το ίδιο απλά σβήνε λίγο το χρώμα κάνοντας συνδυασμούς με απαλότερες αποχρώσεις.
όσο για τα μάτια, γιατί δεν δοκιμάζεις να βάλεις μολύβι? θα σου τα τονίσει πολύ περισσότερο και ίσως δεις ότι δεν χρειάζεται να βάζεις σκιά!

Παντως με το τζίντζερ νομιζω οτι δεν θα δείχνει άσχημο το κόκκινο κραγιόν,αν δεν ειναι πααρα πολυ έντονο το χρώμα απο τα μαλλιά,θα ειναι ωραιο το κόκκινο κραγιόν.
Και εγω λατρεύω το σκούρο μπορντώ στα χείλη Δεν το αποχωρίζομαι ούτε τωρα tbh γιατι ταιριάζει η απόχρωση με τα μαλλιά μου και δεν χτυπάει πολυ άσχημα Στα ματια βάζω eye liner, δεν βάζω σκιές γενικα απλα ελεγα τωρα που ειναι γιορτές να δοκίμαζα κατι πιο έντονο στα ματια. Σκεφτόμουν καμια απαλή απόχρωση σκιας,κατι καφε ας πούμε,με eyeliner και χωρις έντονο κραγιόν
Παράθεση

meetmeinmontauk

iSchool Moderator

Το avatar του χρήστη meetmeinmontauk
H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,887 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 16:06, 25-12-16:

Αρχική Δημοσίευση από methexys
Παντως με το τζίντζερ νομιζω οτι δεν θα δείχνει άσχημο το κόκκινο κραγιόν,αν δεν ειναι πααρα πολυ έντονο το χρώμα απο τα μαλλιά,θα ειναι ωραιο το κόκκινο κραγιόν.
Και εγω λατρεύω το σκούρο μπορντώ στα χείλη Δεν το αποχωρίζομαι ούτε τωρα tbh γιατι ταιριάζει η απόχρωση με τα μαλλιά μου και δεν χτυπάει πολυ άσχημα Στα ματια βάζω eye liner, δεν βάζω σκιές γενικα απλα ελεγα τωρα που ειναι γιορτές να δοκίμαζα κατι πιο έντονο στα ματια. Σκεφτόμουν καμια απαλή απόχρωση σκιας,κατι καφε ας πούμε,με eyeliner και χωρις έντονο κραγιόν
καλα τωρα πια δεν με λες και τζιντζερ γιατι εχει ξεθωριασει το χρωμα. και σε λιγες μερες θα επιστρεψω στο καστανο γιατι και βαρεθηκα να βαφω τα μαλλια μου αλλα και γιατι θελω να φοραω ο,τι χρωματα θελω χωρις να σκεφτομαι αν ταιριαζουν ή οχι με το χρώμα των μαλλιών μου
πιστευω πως δεν ειναι αναγκη να το τολμησεις με τις σκιες, αν το θελεις βεβαια, by all means! δοκιμασε nude αποχρωσεις, νομιζω ομως πως μολυβι και μασκαρα φτανουν
Παράθεση

Nelliel

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nelliel
H Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 868 μηνύματα.

H Nelliel έγραψε στις 19:37, 25-12-16:

Δεν ειμαι κοκκινομαλλα, αλλα λατρευω το κοκκινο κραγιον. Εχω πολυ λευκο δερμα και σκουρο καστανο μαλλι, σχεδον μαυρο, και καθε φορα που φοραω κοκκινο κραγιον (red haute lancome) ακουω πολυ θετικα σχολια. Το αλλο αγαπημενο μου χρωμα ειναι το μωβ.

Απο τοτε που αρχισα να φοραω κοκκινο κραγιον στην δουλεια, παρεσυρα και αλλες στον οροφο και τωρα βλεπω αλλες 5-6 με κοκκινο

Σε ανοιχτο δερμα το κοκκινο ταιριαζει παρα πολυ, οτι χρωμα μαλλι και αν εχεις!
Παράθεση

Ερις

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερις
H Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,280 μηνύματα.

H Ερις έγραψε στις 14:03, 03-01-17:

Έκανα μια βόλτα στα hondos center σήμερα και έπεσα πάνω στα προιόντα της Εssence και είδα ότι είναι υπερβολικά οικονομικά. Δεν τα ήξερα καν. Τα έχει δοκιμάσει καμία; Αν ναι, πώς σας φαίνονται;
Παράθεση

*Serena* (Raven)

Επιφανές Μέλος

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε στις 21:14, 03-01-17:

Αρχική Δημοσίευση από Ἔρις
Έκανα μια βόλτα στα hondos center σήμερα και έπεσα πάνω στα προιόντα της Εssence και είδα ότι είναι υπερβολικά οικονομικά. Δεν τα ήξερα καν. Τα έχει δοκιμάσει καμία; Αν ναι, πώς σας φαίνονται;
Ότι έχω δοκιμάσει είναι αρκετά καλό. Πιο πολύ μου άρεσε ένα κραγιον που είχα πάρει αν και δεν το έβαλα και πολύ ( δεν έφταιγε αυτό απλά είναι κοραλί και είμαι του natural). Γενικά για τα λεφτά που δίνεις τη δουλεία τους την κάνουν , βέβαια δεν ξέρω κατά πόσο έχουν καλά συστατικά με δεδομένη την τιμή τους.
Παράθεση

Εχέμυθη

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Εχέμυθη
H Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,363 μηνύματα.

H Εχέμυθη who is waiting for the miracle.... έγραψε στις 21:25, 03-01-17:

Αρχική Δημοσίευση από Ἔρις
Ο,τι εχω δοκιμασει , make up , μολυβι χειλιων ,σκιες και οζα (στην Αθηνα νομιζω το λετε μανο ) μου βγηκε πολυ καλο. Πολυ οικονομικα και καλα ειναι αυτα της golden rose αν και σιγουρα για τοοσο καλες τιμες κι εγω αμφιβαλλω για την ποιοτητα τους, αλλα απο την αλλη ολες χρησιμοποιουν βλαβερα χημικα
Παράθεση

aegloswen

e-steki Moderator

H aegloswen έγραψε στις 23:18, 03-01-17:

Για essence δεν τρελαίνομαι γενικά.
Προτιμώ να πάρω αντίστοιχα προιόντα από W7 και Sleek, MUA και Catrice, όπου οι τιμές είναι στα ίδια επίπεδα.

Πήρα πρόσφατα μόνο την κλασσική διάφανη πούδρα της Essence,
επειδή ξέρω πως είναι εγγύηση για τα χρήματα της (5-6 ευρώ έκανε)
Έτυχε και ήμουν στο hondos και βαριόμουν να ψάχνω αλλού.

Επίσης πήρα ένα κραγιόν της essence που παρ' όλο που έλεγε στη συσκευασία πως είναι matte (δεν ειχε τέστερ να το δοκιμάσω),
όταν το πήρα σπίτι και το άνοιξα, ήταν ένα απλό lip gloss που φορούσαν δεκαετίες πριν, τραγικό.
Παράθεση

Anonyme

Πολύ δραστήριο μέλος

H Anonyme έγραψε στις 15:19, 10-01-17:

Άσχετο, αλλά τι έχετε να προτείνεται για όγκο; Έκοψα τα μαλλιά μου σε lob και χάνουν εύκολα τον όγκο τους. Κάτι σε αφρό θα ήθελα μάλλον!

Άσχετο 2., μετά από ταλαιπωρία ετών, βρήκα την καλύτερη ενυδατική προσώπου για τις ανάγκες μου:

Παράθεση

L0uk0umas

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη L0uk0umas
H L0uk0umas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.

H L0uk0umas έγραψε στις 17:03, 10-01-17:

Άσχετο, αλλά τι έχετε να προτείνεται για όγκο; Έκοψα τα μαλλιά μου σε lob και χάνουν εύκολα τον όγκο τους. Κάτι σε αφρό θα ήθελα μάλλον!

Άσχετο 2., μετά από ταλαιπωρία ετών, βρήκα την καλύτερη ενυδατική προσώπου για τις ανάγκες μου:

Εγω που ειμαι εκ φύσεως σγουρομάλλα χρησιμοποιώ τον αφρό της lorvenn για τα σγουρά μαλλιά
Ειναι λιγο πιο ακριβως απο τους κλασσικούς ευρύας κατανάλωσης αλλα για μένα αξίζει τα λεφτά του.
Δίνει όγκο και σχηματίζει τη μπουκλα στα σγουρά μαλλιά όπως λίγοι απ' όσους έχω δοκιμάσει στα τόσα χρόνια με την ζούγκλα που εχω στο κεφάλι μου.
Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

MyCat Moderator

H Claire Rentfield έγραψε στις 17:56, 10-01-17:

Τι είναι το lob;
Το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ πάντως με τον όγκο των μαλλιών, θα με ενδιέφερε να μάθω τι μπορεί να βοηθήσει.
Παράθεση

alcyone

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη alcyone
H alcyone αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,928 μηνύματα.

H alcyone έγραψε στις 00:10, 11-01-17:

Τι είναι το lob;
Το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ πάντως με τον όγκο των μαλλιών, θα με ενδιέφερε να μάθω τι μπορεί να βοηθήσει.
To lob είναι νομίζω το μακρύ καρέ.
Αντενδείκνυται για όσες έχουν πυκνό και σγουρό μαλλί. Εναλλακτικά, υπάρχει και το καρέ φιλαριστό.
Παράθεση

Anonyme

Πολύ δραστήριο μέλος

H Anonyme έγραψε στις 12:40, 11-01-17:

Τι είναι το lob;
Long bob.
Είναι πολύ ωραία όταν κάθονται όπως στις φωτό που είναι κυματιστά, αλλά κρατάει λίγο! Δηλαδή την επόμενη μέρα έχουν χάσει τον όγκο τους, κυρίως επειδή έχω λεπτή τρίχα.

Αρχική Δημοσίευση από L0uk0umas
Εγω που ειμαι εκ φύσεως σγουρομάλλα χρησιμοποιώ τον αφρό της lorvenn για τα σγουρά μαλλιά
Ειναι λιγο πιο ακριβως απο τους κλασσικούς ευρύας κατανάλωσης αλλα για μένα αξίζει τα λεφτά του.
Δίνει όγκο και σχηματίζει τη μπουκλα στα σγουρά μαλλιά όπως λίγοι απ' όσους έχω δοκιμάσει στα τόσα χρόνια με την ζούγκλα που εχω στο κεφάλι μου.
Δεν νομίζω ότι ενδεικνυνται οι αφροί για σγουρά μαλλιά σε αυτό το κούρεμα, επειδή αν βάλω θα γίνει αφάνα, πράγμα που θέλω να αποφύγω. Αλλά δεν ξέρω τι υπάρχει αποκλειστικά για όγκο, για αυτό είπα να ρωτήσω.
Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

MyCat Moderator

H Claire Rentfield έγραψε στις 13:20, 11-01-17:

Δεν νομίζω ότι ενδεικνυνται οι αφροί για σγουρά μαλλιά σε αυτό το κούρεμα, επειδή αν βάλω θα γίνει αφάνα, πράγμα που θέλω να αποφύγω. Αλλά δεν ξέρω τι υπάρχει αποκλειστικά για όγκο, για αυτό είπα να ρωτήσω.
Ακριβώς αυτό ρε παιδί μου, το θέμα είναι να γλυτώσουμε από την αφάνα. Αλλά όχι να είναι και σαν ποντικοουρές τα μαλλιά μας.
Δεν ξέρω, σκέφτομαι όταν ξαναπάω κομμωτήριο, να ζητήσω από την κομμώτρια ένα κούρεμα που να δίνει όγκο στα μαλλιά.
Παράθεση

alcyone

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη alcyone
H alcyone αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,928 μηνύματα.

H alcyone έγραψε στις 22:40, 11-01-17:

Ακριβώς αυτό ρε παιδί μου, το θέμα είναι να γλυτώσουμε από την αφάνα. Αλλά όχι να είναι και σαν ποντικοουρές τα μαλλιά μας.
Δεν ξέρω, σκέφτομαι όταν ξαναπάω κομμωτήριο, να ζητήσω από την κομμώτρια ένα κούρεμα που να δίνει όγκο στα μαλλιά.
Βάσω απ'ότι βλέπω στη φωτο, δεν νομίζω οτι έχεις ανάγκη από περισσότερο όγκο στα μαλλιά.
Όγκος και όχι αφάνα σε σγουρό μαλλί, δεν ξέρω πώς συμβιβάζονται...
Παράθεση

methexys

iSchool Moderator

H methexys έγραψε στις 22:45, 11-01-17:

Φιλάρισμα Και εγω σχετικα σγουρα μαλλια εχω (ειχα δηλαδη, γιατι τωρα εχει πεσει ο ογκος), και το φιλαρισμα τους δινει περισσοτερο ογκο. Εξαρταται απο τα μαλλια σου παντα. Τον αφρο τον αποφευγω παση θυσια
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Ελέγχουν οι γυναίκες τη σχέση; - Από jonx
      Το θέμα έχει λάβει 100 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 08-06-15 στις 00:00.
    • [Γυναίκες] Σταχτοπούτα - Από Neverland_fairy
      Το θέμα έχει λάβει 52 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Τα δικά σας παιχνίδια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 07-03-12 στις 22:44.
    • Γυναίκες, άνδρες και νέα σχέση - Από princess
      Το θέμα έχει λάβει 16 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 10-06-07 στις 15:11.
    • Γυναίκες και φιλοδοξία - Από Subject to change
      Το θέμα έχει λάβει 44 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία iCareer: Εργασία & Καριέρα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-02-07 στις 19:21.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους