Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,043 εγγεγραμμένα μέλη και 3,035,333 μηνύματα σε 92,143 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 976 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 08:38, 01-06-06:

περάστε περάστε.... θα ειμαι η οικοδεσποινα σας

είναι ευπρόσδεκτα και τα αγοράκια αλλά με μέτρο
Αποφάσισα να ανοιξω τουτο δω ώστε να ανταλλάσουμε αποψεις για διάφορα (είτε προκειται για την ομορφαδα μας, ειτε για κάτι άλλο που ειναι καθαρα γυναικεια υποθεση )
Την ιδεα την ειχα και στο παρελθόν και την θυμήθηκα τώρα που έβαλε και το θέμα περι ομορφιας η Λια....

Το λοιπόν.. θα ξεκινησω την κουβέντα/παρέα με ένα ερώτημα που με καιει!
Θέλω να κάνω την επιδερμίδα μου λιγο πιο.... λαμπερη
Χρόνος στη διάθεση μου, ένας μήνας
Μου είπαν για βιταμίνη Ε...
Εσεις ξέρετε κάτι άλλο? Κάποιο τρικ απ την μαμα ή τη γιαγια?
Κάποια σπιτικη μάσκα με θεαματικά αποτελέσματα....

Γιααααααααα μοιραστειτε μαζι μας τις γνωσεις και τα ερωτηματα σας!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 08:43, 01-06-06:

αχ κουεδίνο μου (κομοδίνο θα σε λέγω από τούδε), θα σε παστώσουν με τέτοια χάρη σε ένα μήνα από τώρα, που μη σου πω θα σε κάνουν και άλλη εθνικότητα (ρωσίδα)..αλλά θα μου πεις, καλοκαίρι είναι, δε θα βάλεις πολύ μεικαπ, οπότε άρχισε με κρεμούλα από χοντος...

θα κάνεις χτένισμα-βάψιμο μόνη σου ή θα πας σε ειδικό? γιατί η δεύτερη θα σου πει τι πρέπει να βάλεις, ανάλογα το δέρμα σου.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,884 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 08:43, 01-06-06:

Για το συγκεκριμένο θέμα δεν έχω να σου προτείνω κάτι (εκτός απο το all time classic νερό που προσωπικά το θεωρώ εκπληκτικό για τα πάντα. Σε μένα παρά τις καταχρήσεις που κάνω και την όποια προδιάθεση, δεν έχω εμφανίσει κανένα επακόλουθο αυτών -πχ δεν έχω σχεδόν καθόλου κυτταρίτιδα- επειδή πίνω πάρα πάρα πολύ νερό) αλλά πολύ μου άρεσε η ιδέα σου!!
Να τονίσω οτι όποιο κακό αγοράκι γράψει σε αυτό το θέμα το μήνυμα ΔΙΑΓΡΑΦΕΤΑΙ

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo έγραψε στις 08:45, 01-06-06:

σελίνι?! δε σε αναγνωρίζω.........απαρνείσαι τους γκέυ........

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 08:47, 01-06-06:

χαχαχα χαιρομαι που σας άρεσε!

λοιπόν...
ντουλινα μου, θα με σιαξει ειδικός... αυτή μου ειπε να αρχινίσω τις βιταμινούλες...
οχι οτι εχω καποιο προβλημα, απλά για καλυτερότερα

Λια... σωστή! το νερό όλο το ξεχνάω γμτ.. και επιβάλεται!!
Βοηθάει και στην καυση του λίπους!
(ας παω καπακια να παρω και νερο διπλα μου εκτος απ τον καφε!)

άσχετο... τωρα που λεμε για επιδερμίδα.... έχει ξυρισει ποτε της καμια σας τα ποδια της με μαλακτικη μαλλιων??
ΤΕΛΕΙΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ!!!

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,884 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 08:48, 01-06-06:

Οι γκέι είναι άντρες και δεν τους αφορούν τέτοια θέματα. Αν υπάρχει τραβεστί στο φόρουμ δεν έχω πρόβλημα να γράψει αλλά έναν γκει δεν τον αφορούν αυτά που (θα) συζητάμε

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Subject to change : 01-06-06 στις 09:07.
Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo έγραψε στις 08:49, 01-06-06:

δηλ αντί για αφρό ή σαπούνι, κρέμα μαλλιών?

αφού τις κόβουμε τις τρίχες, γιατί να είναι απαλές

δον γουόρι, μλκς λέω πρωινιάτικα επίσης κάνω silkepil (ή πως στο καλό γράφεται).

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 08:50, 01-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ
άσχετο... τωρα που λεμε για επιδερμίδα.... έχει ξυρισει ποτε της καμια σας τα ποδια της με μαλακτικη μαλλιων??
ΤΕΛΕΙΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ!!!
Λογικό
Αν και προσωπικά προτιμώ την αποτρίχωση. Ειδικά δε εγώ που έχω και χοντρή τρίχα, έτσι και ξυριζόμουν θα ήμουν κλάφτα χαράλαμπε...
Αλήθεια γιατί δεν δοκιμάζεις κερί; Μπορεί να πονάει αλλά ο πόνος κρατάει ελάχιστα και το αποτέλεσμα πολύ Μιλάω πάντα για αισθητικό γιατί έτσι και το κάνεις μόνη σου θα βγεις με μελανιές και αποτέλεσμα μισό.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 08:51, 01-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από dooo
επίσης κάνω silkepil (ή πως στο καλό γράφεται).
Παρεπιπτόντως αυτό πρόσφατα το δοκίμασα στα χέρια (όχι οτι είχα πολλή τρίχα εκεί αλλά τα προτιμώ χωρίς) και είχε πολύ καλό αποτέλεσμα και ελάχιστα οδυνηρό!! Ενώ σε πόδια δεν το αντέχω!

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 08:53, 01-06-06:

Ντουλινι ναι!!

Κάνω χρόοοοονια κερί
Αλλά όχι στις γάμπες.... εκεί θέλω την ευκολια του ξυραφιου ωστε ειδικα το καλοκαιρι να μην χρειαζεται να περιμενω να μεγαλωσουν
κάτι μπικινια κατι μουστακια κλπ... χρονια τωρα μια φορα το μηνα ξαπλώνω στο κρεβατι του πονου

Δοκίμασε αν θες μαλακτική έστω στις μασχαλες.... θα καταλαβεις τι εννοω!

Μαλακωνει απιστευτα πολυ η επιδερμιδα κατευθειαν και γλυστραει το ξουραφι τελεια!
Αφηνει πισω του πολυ καλα αποτελεσματα και επιδερμιδα

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 08:56, 01-06-06:

Μαλακωνει απιστευτα πολυ η επιδερμιδα κατευθειαν και γλυστραει το ξουραφι τελεια!
Αφηνει πισω του πολυ καλα αποτελεσματα και επιδερμιδα
Τις μασχάλες μέχρι πρόσφατα τις έκανα με silk epil. Εδώ και κάτι μήνες έχω υποπέσει πάλι στην αμαρτία του ξυραφιού οπότε θα το δοκιμάσω σίγουρα

Παρεπιπτόντως, απ'οτι φαίνεται ένα τέτοιο θέμα χρειαζόταν! Δείτε ενθουσιασμό:
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  gynaikeio_saloni.PNG
Εμφανίσεις:  344
Μέγεθος:  14,3 KB

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo έγραψε στις 08:58, 01-06-06:

μασχάλες και silkepil???? ομιτζί!!

δε πονάς πιδίμ? αλλά θα μου πεις, παραπάνω είπες ότι το έκανες και στα χέρια...

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 08:58, 01-06-06:

Αλλά όχι στις γάμπες.... εκεί θέλω την ευκολια του ξυραφιου ωστε ειδικα το καλοκαιρι να μην χρειαζεται να περιμενω να μεγαλωσουν
Αλήθεια, εσύ που κάνεις τις γάμπες με ξυράφι, πληρώνεις λιγότερο; Γιατί αμα είναι να κάνω και τις δικές μου με silk epil που το αντέχω άνετα στις γάμπες.

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 08:58, 01-06-06:

χαχαχαχαχαχαχαχα
ρε γμτ τι χαζή που είμαι....

ξέρεις ποσο καιρο το σκέφτομαι και δεν το κάνω για να μην υπάρξουν σχολια του τυπου.... πόλιταν το κάνατε εδω μεσα!

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,058 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 08:58, 01-06-06:

Ντουλινι ναι!!
Δουλεύει αυτό????? Γιατί όσο μου αρέσουν τα κατάμαυρα μαλλάκια μου άλλο τόσο "σιχαίνομαι" την ώρα και τη στιγμή που βγήκα μελαχροινή έτσι που δεν νιώθω ποτέ "καλά" ξυρισμένη εκεί... Είχα δοκιμάσει κερι στην περιοχή αλλά πονάει πολύ και δεν το αντέχω (άσε που τώρα το καλοκαίρι δεν λέει να γίνεσαι ουρακοτάγκος πρώτα-δλδ σε αυτή την περιοχή ποτέ δεν λέει βασικά ) και με ξυράφι σκέτο αφενός μένουν μαύρα σημάδια (νομίζω καταλαβαίνετε πως το εννοώ, δεν το περιγράφω πολύ καλά...), αφετέρου ερεθίζεται εύκολα (σε μένα τουλ...)

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 08:59, 01-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Αλήθεια, εσύ που κάνεις τις γάμπες με ξυράφι, πληρώνεις λιγότερο; Γιατί αμα είναι να κάνω και τις δικές μου με silk epil που το αντέχω άνετα στις γάμπες.
αν και δεν ηταν αυτος ο λόγος που το έκανα, ναι νομίζω είναι κάτι τις λιγοτερο...
κανα ευρο ή δύο λιγοτερο πρεπει να ειναι αλλά δεν παιρνω κι ορκο

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo έγραψε στις 09:00, 01-06-06:

αχ φανταστείτε τώρα ότι είμαστε όλες με τα μπικουτί και τα μπέιμπιντολ, με μάσκες πράσινες στο πρόσωπο και λωρίδες κρύου κεριού στα πόδια..............

ΔΕ ΘΑ ΠΑΤΗΣΕΙ ΥΠΟΨΙΑ ΑΝΤΡΑ ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΤΕ

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 09:00, 01-06-06:

μασχάλες και silkepil???? ομιτζί!!

δε πονάς πιδίμ? αλλά θα μου πεις, παραπάνω είπες ότι το έκανες και στα χέρια...
Την πρώτη φορά ναι. Μετά αν το κάνεις κάθε 2-3 μέρες καθόλου (αν το κάνεις τόσο συχνά είναι μια στιγμούλα μόνο) γιατί το παραμικρό να βγει το παίρνεις πριν βγούν πολλά και δεν πονάς. Γι'αυτό και τωρα τελευταία το κάνω με ξυράφι. Γιατί μια φορά τις άφησα αρκετό καιρό και μετά πονούσα

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 09:01, 01-06-06:

αν και δεν ηταν αυτος ο λόγος που το έκανα, ναι νομίζω είναι κάτι τις λιγοτερο...
Μα ούτε για μένα είναι αυτός ο λόγος. Απλά είναι ένα ευχάριστο side effect. Διότι όντως υπάρχει αυτό το πρόβλημα με τις γάμπες, ούτε εγώ μπορώ να τις περιμένω...

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 09:01, 01-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από XRZ
Δουλεύει αυτό????? Γιατί όσο μου αρέσουν τα κατάμαυρα μαλλάκια μου άλλο τόσο "σιχαίνομαι" την ώρα και τη στιγμή που βγήκα μελαχροινή έτσι που δεν νιώθω ποτέ "καλά" ξυρισμένη εκεί... Είχα δοκιμάσει κερι στην περιοχή αλλά πονάει πολύ και δεν το αντέχω (άσε που τώρα το καλοκαίρι δεν λέει να γίνεσαι ουρακοτάγκος πρώτα-δλδ σε αυτή την περιοχή ποτέ δεν λέει βασικά ) και με ξυράφι σκέτο αφενός μένουν μαύρα σημάδια (νομίζω καταλαβαίνετε πως το εννοώ, δεν το περιγράφω πολύ καλά...), αφετέρου ερεθίζεται εύκολα (σε μένα τουλ...)
δουλευει κάργα!
Τώρα βεβαια για την περιοχη του μπικίνι δεν ξέρω ακριβως πως θα ειναι τα αποτελεσματα αλλά στις γαμπες που το έχω δοκιμασει ειναι αισθητη η διαφορα!
Δοκίμασε το και πες μας και μας

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo έγραψε στις 09:02, 01-06-06:

δε το έπχιασα αυτό..πληρώνεις για να σου τις κάνουν με ξυράφι τις γάμπες???

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 09:03, 01-06-06:

χαχαχαχαχαχαχαχα
ρε γμτ τι χαζή που είμαι....

ξέρεις ποσο καιρο το σκέφτομαι και δεν το κάνω για να μην υπάρξουν σχολια του τυπου.... πόλιταν το κάνατε εδω μεσα!
Κι εγώ το ίδιο!!!

δε το έπχιασα αυτό..πληρώνεις για να σου τις κάνουν με ξυράφι τις γάμπες???
Όχι καλέ! Απλά της αποτριχώνουν μικρότερο εμβαδό. Μόνη της τις ξυρίζει!

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo έγραψε στις 09:05, 01-06-06:

με το εμβαδόν πάει?
και πως το μετράνε, έχω απορία (δεν έχω πάει ποτέ σε αισθητικό για αποτρίχωση).

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 09:06, 01-06-06:

με το εμβαδόν πάει?
και πως το μετράνε, έχω απορία (δεν έχω πάει ποτέ σε αισθητικό για αποτρίχωση).
Ε κατα προσέγγιση καλέ (λολ!)

Πάντως μια καλή (νομίζω) ιδέα θα ήταν αν αυτό το τόπικ έχει απήχηση να κάνουμε ένα τέτοιο subforum στο οποίο για να έχει κάποιος πρόσβαση να πρέπει να συγκεντρώσει ένα συγκεκριμένο σκορ σε κάποιο κουίζ με καθαρά γυναικείες ερωτήσεις

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Subject to change : 01-06-06 στις 09:12.
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 09:19, 01-06-06:

Βασικά ντουλιναμ η αποτρίχωση πάει ταρίφα....
ποδια τόσο... μπικίνι τοσο.... sum τοσο... κλπ κλπ κλπ

Λία θα ειχε τρελό γελιο όμως αυτό...
να πρέπει να απαντήσουν σε τεστ για να μπουν μεσα σε ένα τετοιο θεμα
(να δω τον Πάνο να "διαβάζει" κοσμο για να περασει στις "εξετάσεις" και τι στον κόσμο!!!!! χαχαχαχαχαχαχαχαχα)

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 09:22, 01-06-06:

Αυτό είναι το μειονέκτημα: Οτι ο Πάνος ως admin δεν γίνεται να μην έχει πρόσβαση οπότε είναι άδικο. Γι'αυτό δεν έγινε κάτι τέτοιο παρ'οτι το είχα σκεφτει και στο παρελθόν.

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo έγραψε στις 09:25, 01-06-06:

οι άντρες τα βλέπουν και γελάνε

να τους απαγορευτεί η πρόσβαση εκτός και αν έχουν μαρτίνι και τους λένε κλούνεϋ.

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 09:25, 01-06-06:

α ρε γμτ... λολ!
τες πα... κι ετσι τελικά πλάκα εχει...
απ την ώρα που το έφτιαξα το έχω κατα διασκεδάσει....
μας φαντάζομαι όπως έγραψε η ντουλινα....
μπικουντί... μπειμπι ντολ... και πράσινες μασκες στη μουρη και παντουφλες κουνελοι ή κάτι τέτοιο

καλε... καμια άλλη ιδεα για λαμπερη επιδερμίδα δεν εχουμε?

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 09:28, 01-06-06:

μας φαντάζομαι όπως έγραψε η ντουλινα....
μπικουντί... μπειμπι ντολ... και πράσινες μασκες στη μουρη και παντουφλες κουνελοι ή κάτι τέτοιο
Χιχιχιχι!! Κι εγώ ακριβώς αυτό!

Παράθεση

ka-li

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ka-li
H ka-li αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 61 μηνύματα.

H ka-li έγραψε στις 09:30, 01-06-06:

περάστε περάστε.... θα ειμαι η οικοδεσποινα σας

είναι ευπρόσδεκτα και τα αγοράκια αλλά με μέτρο
Αποφάσισα να ανοιξω τουτο δω ώστε να ανταλλάσουμε αποψεις για διάφορα (είτε προκειται για την ομορφαδα μας, ειτε για κάτι άλλο που ειναι καθαρα γυναικεια υποθεση )
Την ιδεα την ειχα και στο παρελθόν και την θυμήθηκα τώρα που έβαλε και το θέμα περι ομορφιας η Λια....

Το λοιπόν.. θα ξεκινησω την κουβέντα/παρέα με ένα ερώτημα που με καιει!
Θέλω να κάνω την επιδερμίδα μου λιγο πιο.... λαμπερη
Χρόνος στη διάθεση μου, ένας μήνας
Μου είπαν για βιταμίνη Ε...
Εσεις ξέρετε κάτι άλλο? Κάποιο τρικ απ την μαμα ή τη γιαγια?
Κάποια σπιτικη μάσκα με θεαματικά αποτελέσματα....

Γιααααααααα μοιραστειτε μαζι μας τις γνωσεις και τα ερωτηματα σας!
Καλημέρα κι από 'μένα!! Τι χαρά είναι αυτή!!! Τόσο καιρό που έχω γραφτεί δεν ήμουν και πολύ ενεργό μέλος, ας είναι αυτό το πρώτο μήνυμα για μια καινούργια αρχή
Για μάσκες που έχω δοκιμάσει:
1. μέλι με λεμόνι απλά καταπληκτική και νοστιμότατη
2. άργυλος με γάλα για ξηρές επιδερμίδες, νερό για κανονικές και λεμόνι για λιπαρές
έχω κι άλλες συνταγές για σπιτικές μάσκες απλά πρέπει να κοιτάξω τα τεφτέρια μου. καμιά ιδιαίτερη προτίμηση;
Συμβουλές:
1. για να έχετε γερά νυχάκια βάλτε λίγη οδοντόκρεμα κάθε φορά που πλένετε τα δοντάκια και αφήνετε όση ώρα κρατάει το βούρτσισμα
2. αν έχετε ερεθισμούς μετά την αποτρίχωση βάλτε λίγη βρεφική κρέμα τύπου fissan, penaten κλπ ένα παχύ στρώμα και αφήστε για όση περισσότερη ώρα μπορείτε.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 09:31, 01-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από ka-li
2. αν έχετε ερεθισμούς μετά την αποτρίχωση βάλτε λίγη βρεφική κρέμα τύπου fissan, penaten κλπ ένα παχύ στρώμα και αφήστε για όση περισσότερη ώρα μπορείτε.
Αυτό θα μου χρειαστεί πάαααααρα πολύ!! Θενξ!!

Παράθεση

ka-li

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H ka-li αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 61 μηνύματα.

H ka-li έγραψε στις 09:33, 01-06-06:

οι άντρες τα βλέπουν και γελάνε

να τους απαγορευτεί η πρόσβαση εκτός και αν έχουν μαρτίνι και τους λένε κλούνεϋ.
νιιιι κλούνει και μαρτίνι!!!

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 09:35, 01-06-06:

Για μάσκες που έχω δοκιμάσει:
1. μέλι με λεμόνι απλά καταπληκτική και νοστιμότατη
2. άργυλος με γάλα για ξηρές επιδερμίδες, νερό για κανονικές και λεμόνι για λιπαρές
έχω κι άλλες συνταγές για σπιτικές μάσκες απλά πρέπει να κοιτάξω τα τεφτέρια μου. καμιά ιδιαίτερη προτίμηση;
Συμβουλές:
1. για να έχετε γερά νυχάκια βάλτε λίγη οδοντόκρεμα κάθε φορά που πλένετε τα δοντάκια και αφήνετε όση ώρα κρατάει το βούρτσισμα
\

ΚΑΡΑΓΟΥΣΤΑΡΩ ΛΕΜΕ!!!!!

Θα ήθελα μια μάσκα που να με βοηθήσει να είμαι πιο λαμπερη στο προσωπο κι αν ειναι δυνατον να βοηθήσει να απομακρυνθουν κάτι μικρουτσικα τοσα δα σπυθουράκια που βγηκαν τωρα την ανοιξη

όσο για αυτο για τα νυχια... ΑΥΤΟ ΚΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΧΡΗΣΙΜΟ!!!
TKS!

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 09:41, 01-06-06:

και τωρα που είπε βουρτσισμα δοντιων... θυμηθηκα!
Μαζι με το βουρτσισμα των δοντιων...κάντε ένα πέρασμα και στα χειλακια
Μετα βαζελίνη και νάνι! κι αν πολυ πολυ συντομα δεν έχετε χειλη για ... να με στησετε στα δυο μετρα

Παράθεση

ka-li

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H ka-li έγραψε στις 09:46, 01-06-06:

\

ΚΑΡΑΓΟΥΣΤΑΡΩ ΛΕΜΕ!!!!!

Θα ήθελα μια μάσκα που να με βοηθήσει να είμαι πιο λαμπερη στο προσωπο κι αν ειναι δυνατον να βοηθήσει να απομακρυνθουν κάτι μικρουτσικα τοσα δα σπυθουράκια που βγηκαν τωρα την ανοιξη

όσο για αυτο για τα νυχια... ΑΥΤΟ ΚΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΧΡΗΣΙΜΟ!!!
TKS!
Αυτή με το μέλι και το λεμόνι την χρησιμοποιούσα ως έφηβη για ακμή, κακό δεν θα σου κάνει σίγουρα.
Νομίζω και το γιαούρτι κάνει καλό σε ερεθισμένα δέρματα.
Α!!! Και το εβιόλ με την βιταμίνη Ε σε κάψουλες (το πουλάν στα φαρμακεία, τις απλές που τις τρώμε) μπορείς εκτός από να τις καταπίνεις (δεν έβρισκα άλλη λέξη) να τις βάζεις και στο πρόσωπο σαν μασκούλα ή το βράδυ πριν κοιμηθείς.
Θα κοιτάξω μήπως βρω και κάτι άλλο.

Ευχαριστώ για την αγκαλίτσα και ανταποδίδω:

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo έγραψε στις 09:47, 01-06-06:

Μετα βαζελίνη και νάνι! κι αν πολυ πολυ συντομα δεν έχετε χειλη για ... να με στησετε στα δυο μετρα
τώρα θα γίνει το αντρικό σχόλιο. Περίμενε μόνο να ξυπνήσουν.

πόσο πονηρό μυαλό έχω τελικά. θέλω πίσω τη χαμένη αθωότητά μου.

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 09:52, 01-06-06:

Α!!! Και το εβιόλ με την βιταμίνη Ε σε κάψουλες (το πουλάν στα φαρμακεία, τις απλές που τις τρώμε) μπορείς εκτός από να τις καταπίνεις (δεν έβρισκα άλλη λέξη) να τις βάζεις και στο πρόσωπο σαν μασκούλα ή το βράδυ πριν κοιμηθείς.
Θα κοιτάξω μήπως βρω και κάτι άλλο.
πήγα στο φαρμακείο και είπα της φαρμακοποιού τι ήθελα...
της ζήτησα και eviol και μου εδωσε κάτι άλλες που λεει ειναι καλυτερες κάψουλες
(eviol θα έπρεπε να παιρνω 3 τη μέρα, ενω αυτες που μου έδωσε έχουν λεει την 4πλάσια δόση άρα να παιρνω μονο μια τη μέρα)
της ειπα επισης για την επαληψη με το υγρο της αμπουλας στο προσωπο και μου ειπε οτι αυτο ειναι φημη... δεν αποροφαται λεει η βιταμινη απ το δερμα με αυτον τον τροπο και να τις πινω μονο
τωρα βεβαια εγω την ακουσα... αλλά δεν ειμαι σιγουρη τι ειναι το σωστο....
σιγουρα δεν ειναι κακο που τις πινω μονο αλλά δεν ξερω μηπως ηταν καλυτερα κι ολας μια να πινω και μια να αλοιφω?

Παράθεση

ka-li

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H ka-li έγραψε στις 10:01, 01-06-06:

πήγα στο φαρμακείο και είπα της φαρμακοποιού τι ήθελα...
της ζήτησα και eviol και μου εδωσε κάτι άλλες που λεει ειναι καλυτερες κάψουλες
(eviol θα έπρεπε να παιρνω 3 τη μέρα, ενω αυτες που μου έδωσε έχουν λεει την 4πλάσια δόση άρα να παιρνω μονο μια τη μέρα)
της ειπα επισης για την επαληψη με το υγρο της αμπουλας στο προσωπο και μου ειπε οτι αυτο ειναι φημη... δεν αποροφαται λεει η βιταμινη απ το δερμα με αυτον τον τροπο και να τις πινω μονο
τωρα βεβαια εγω την ακουσα... αλλά δεν ειμαι σιγουρη τι ειναι το σωστο....
σιγουρα δεν ειναι κακο που τις πινω μονο αλλά δεν ξερω μηπως ηταν καλυτερα κι ολας μια να πινω και μια να αλοιφω?
Να σου πω την αλήθεια δεν το έχω δοκιμάσει, πήρα τις βιταμίνες για λίγο καιρό και μετά βαρέθηκα .

Η πρώτη δόση με συμβουλές ήταν δοκιμασμένες τα υπόλοιπα είναι διαβασμένα απλά...
Η φαρμακοποιός θα ξέρει καλύτερα πάντως από μέσα κάνει καλύτερη δουλειά είναι αλήθεια....

Η βαζελίνη στα χείλια rulezzzz......

Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη io-io
H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,548 μηνύματα.

H io-io έγραψε στις 10:28, 01-06-06:

Γεια σας και απο μεναααα!!! Να πω κατι που θυμηθηκα οσο διαβαζα τα μηνυματα σας. Εχω ακουσει οτι δεν κανει με τπτ να κανουμε αποτριχωση (κερι, μηχανη κλπ) στις μασχαλες και γενικα σε περιοχες με αδενες, ειναι επικινδυνο! Μονο ξυραφι!

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 10:34, 01-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από io-io
Γεια σας και απο μεναααα!!! Να πω κατι που θυμηθηκα οσο διαβαζα τα μηνυματα σας. Εχω ακουσει οτι δεν κανει με τπτ να κανουμε αποτριχωση (κερι, μηχανη κλπ) στις μασχαλες και γενικα σε περιοχες με αδενες, ειναι επικινδυνο! Μονο ξυραφι!
Μηχανή γιατί όχι; Αφού τις τρίχες τραβάει, όχι και το δέρμα

Παράθεση

Maggie

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Maggie
H Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 500 μηνύματα.

H Maggie έγραψε στις 10:40, 01-06-06:

Γεια σααααααας
Ναι μηχανή στα πόδια όχι στις μασχάλες Στις μασχάλες κάτι έχω ακούσει κι εγώ ότι είναι επικίνδυνο κλπ κλπ

Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη io-io
H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,548 μηνύματα.

H io-io έγραψε στις 10:45, 01-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Μηχανή γιατί όχι; Αφού τις τρίχες τραβάει, όχι και το δέρμα
Νομιζω (ας με διορθωσει καποιος αν λεω βλακειες) οτι επειδη υπαρχουν πολλοι αδενες κοντα στην επιφανεια, τραβωντας τις τριχες απο τη ριζα υπαρχει κινδυνος να τραυματιστει καποιος η κατι τετοιο. Να δημιουργηθουν κυστες και τα σχετικα. Γιαυτο λενε οχι σε οποιαδηποτε μεθοδο τραβαει τις τριχες απο τη ριζα.

Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kleftra
H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 11:09, 01-06-06:

Axα εδώ μπορούμε να γράψουμε όσα τιπς μας έρχονται στο μυαλό σωστά;

Ας ξεκινήσουμε με την απορία της ΚΟΥΕ δέρμα:
Σπιτική μάσκα έκανα πιο μικρή(τώρα που χρόνος) και είχε ως βάση γιαούρτι(κλασσικά ) επειδή δεν θυμάμαι τι άλλο μπορείς να το χρησιμοποιήσεις μόνο του σε λίγη ποσότητα.Αυτό που θυμάμαι πολύ καλά και ήταν τοπ είναι το άνοιγμα των πόρων(καθαρισμός χωρίς αυτό είναι μισή δουλειά) που γίνεται με ατμό, κοινώς σταθείτε πάνω απο ενα κατσαρολάκι με χλιαρό νερό(τόσο ώστε να μην καίγεστε αλλά να βγάζει ικανοποιητικο ατμό) σκεπάζοντας το κεφάλι με μια πετσέτα για όσο αντέχετε(πολύυυυυυυ παλιό κόλπο και ιδιαίτερα δραστικό με μαύρα στίγματα).Και μετά ακολουθεί η μάσκα.
Φυσικά αρκετός ύπνος που βοηθά να μην φαίνονται και οι μαύροι κύκλοι κάτω απο τα μάτια.Και για όσες δεν συνηθίζουν να πίνουν νερό ένα ψεκαστήρι με νεράκι(ντάξει όχι συνέχεια) για να μην αφυδατώνεται η επιδερμίδα.

Άρωμα:
Δεν λατρεύετε τις γυναίκες που αφήνουν πίσω το άρωμα τους;Τώρα το καλοκαίρι τα βαριά αρώματα είναι out.Μια έξυπνη λύση είναι να διαλέξετε ένα ελαφρύ άρωμα το οποίο δεν θα βάλετε μόνο πάνω σας αλλά θα ψεκάσετε και λίγο στην βούρτσα ή χτένα σας πριν χτενιστείτε.Μπορείτε να το βρείτε και σε αρωματικό για την ντουλάπα ή αν δεν υπάρχει ρίξτε ένα ψέκασμα και στην ντουλάπα, τα ρούχα σας θα κρατήσουν τα άρωμα για πολύ καιρό( οι ποσότητες να είναι λογικές τόσο ώστε να μην λαδώσουν τα μαλλιά σας ή να μην λεκιαστούν τα ρούχα ).Αν έχετε τρέλα με τις μυρωδιές και τα κεριά όπως εγώ μπορειτε επίσης να ρίξετε δυο σταγόνες στις ειδικές βάσεις ρεσώ που υπάρχουν.Και έτσι και εσείς και το σπίτι σας αποκτάται ένα χαρακτηριστικό άρωμα.

Μαλλιά:
Αν τα μαλλιά σας είναι καμμένα στις ακρές απο το πιστολάκι ή τις βαφές η καλύτερη μάσκα είναι το baby oil, το κλασσικό παμφθηνο λαδάκι στην διάφανη συσκευασία.Θα βάζετε πριν κοιμηθείτε ελάχιστη ποσότητα μόνο επάνω στο ταλαιπωρημένο σημείο(ούτε με σφαίρες στην ρίζα ή σε όλο το μήκος των μαλλιών είναι πάρα πολύ λιπαρό) και το πρωί θα το ξεβγάζετε πάρα πολύ καλά.Αυτό μπορείτε να το κάνετε για όσο διάστημα χρειάζεται καθώς ειναι απολύτως ακίνδυνο.
Αν θέλετε να μακρύνετε τα μαλλιά σας αλλά αναγκαζόσαστε να τα κόβετε συχνά για να δυναμώσουν ξεχάστε το, είναι μύθος.Τα μαλλιά δεν δυναμώνουν όταν το κόβουμε απλά "καθαρίζουν" απο τα περιττά και καμμένα τριχάκια και μας φαίνονται πιο υγιή.Ζητήστε στο κομμωτήριο να σας κάνουν καθαρισμό στην ψαλιδα χωρίς να αλλάξουν το μήκος(στα περισσότερα κομμωτήρια γνωρίζουν την τεχνική εκεί που βαριούνται δεν το κάνουν).

Μάτια:
Αν σας αρέσει να τονίζετε τα μάτια σας χρησιμοποιώντας μαύρο μολύβι(συνήθως οι μικρότερες ηλικίες το κάνουν) το οποίο αγριεύει παρα πολύ το βλέμμα και την μέρα δεν φαίνεται και τόσο κολακευτικό κάντε το εξής:Βάψτε το πάνω μέρος του ματιού σας όπως συνηθίζετε και για το κάτω μέρος χρησιμοποιήστε ένα μπεζ,ανοιχτό καφέ ή ό,τι είναι πιο κοντά στην επιδερμίδα σας μολύβι με το οποίο θα κάνετε περίγραμμα του ματιού.Μεγαλώνει ανεπαίσθητα τα μάτια χωρίς να τα τονίζει άγρια.

Παπ-ούτσια:
Αν έχετε φαρδύ κουτουπιέ και τα παπ-ουτσια σας στενεύουν ψαλιδίστε ελάχιστα σε ένα ή δύο σημεία (όχι στην βάση γιατί έτσι θα καταστραφούν) ώστε να ανοίξουν.Αυτο ισχύει μόνο σε καλοκαιρινα παπ-ούτσια τύπου πέδιλα,σαμπώ,εσπαντρίγιες που είναι κλειστά στο κουτουπιέ.

Αυτά, θα μου έρθουν και άλλα στην πορεία.
(ελπίζω αυτό να είναι και το ζητούμενο του θρεντ )

Παράθεση

evouli

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη evouli
H evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 761 μηνύματα.

H evouli έγραψε στις 11:36, 01-06-06:

αχ επιτέλους!!! και ήθελα να ρωτήσω κάτι για κρεμούλες και δεν ήξερα πού να το βάλω..
αναφέρομαι στις γνωστές "καλοκαιρινές" κρεμούλες εξαφάνισης ατελειών..
και νερό πινω, και το αερόμπικ μου το κάνω πού και πού, και περπατάω αρκετά, και τηγανιτά δεν τρώω... ωστόσο θέλω να βάζω και καμιά κρεμούλα γιατί πήρα καινούριο μαγιό και είναι πολύυυυυυυυ ωραίο και ντρέπομαι να το φοράω έστω και με μικρά ίχνη κυτταρίτιδας... είχα μια περσινή που μύριζε μέντα από το μπιούτι σοπ αλλά τελειώνει ωσονούπω και πρέπει να αντικατασταθεί πάραυτα (εκτός και αν ξαναβρώ την ίδια, πράγμα που δεν το νομίζω)... καμιά θετική εμπειρία?

Παράθεση

diddle

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη diddle
H diddle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 226 μηνύματα.

H diddle έγραψε στις 12:28, 01-06-06:

κι αν ειναι δυνατον να βοηθήσει να απομακρυνθουν κάτι μικρουτσικα τοσα δα σπυθουράκια που βγηκαν τωρα την ανοιξη
Γιαυτά τα σπιθουράκια που λες η δερματολόγος μου εδωσε την Effaklar από Roche-Posay και πραγλατικά είδα διαφορά!οσο για φρεσκάδα και λάμψη προτίμησε μάσκες με γαλακτοκομικά προιόντα ενώ για λευκαντικές ιδιότητες λεμόνι και νεράντζι. εχω καποιες συνταγες για σπιτικες μασκες μολις τις βρω θα επανελθω!

ΜΕτά το ξύρισμα ειδικά σε μπικίνι αλλά και στα πόδια για να μην γυρνάνε οι τρίχες προς τα μέσα και δημιουργούν αυτά τα απαισια σπυρακια η δερματολόγος επίσης μου είπε να βάζω aquasol A(Αυτή με τη βιταμίνη Α φανταζομαι όλες θα την ξέρετε).

Για τις τρίχες στις μασχάλες εγώ εχω να προτείνω να τις βγάζετε με τσιμπιδάκι!Αυτό κάνω εγώ από πάντα και τώρα σχεδόν εχουν εξαφανιστεί!Βγαίνουν πολύ αραιά και σπάνια!!Ούτε ερεθισμούς ούτε τίποτα..Βέβαια δεν ξέρω κατά πόσο αυτό είναι εύκολο για πολύ χοντρες και μαύρες τρίχες γιατί εμένα είναι μαλακές και ανοιχτόχρωμες..

Παράθεση

drunk (Γκίκω)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη drunk
H Γκίκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 210 μηνύματα.

H drunk έγραψε στις 12:28, 01-06-06:

Ωραιο θεματακι.Αντε να σας αποκαλύψω κι εγώ το μυστικό της ομορφάδας μου : Πριν κοιμηθείτε,και αφού κάνετε το κολπάκι με την κατασαρολα που προτεινε το κλεφτρονι και ειναι φοβερο αυτο ,μετά ρίξτε ένα τρίψιμο τη φάτσα με ασπιρινούλα ,η οποία κανει το καλυτερο peeling ever,ξεπλυθείτε και πασαλειφτείτε με baby oil ,! 'Oταν ξυπνήσετε θα χετε μαγουλο βερυκοκο,ρικο ρικο ρικο ρικο κο, εγγυημενο

Για δέρμα επίσης ,κάτι καλό που έκανα κάποτε μετά από συμβουλή δερματολόγου αλλα το παρατησα λογω έλλειψης χρόνου ( το ξαναπιάνω όμως όταν το νιώθω παραταλαιπωρημενο το δερμα μου και δε με έχει απογοητεύσει ποτέ...) είναι : ζεστένω σε μια κατσαρόλα 3 νεροπότηρα , μόλις αρχίσει να βράζει ,το κατεβάζω και ρίχνω μέσα 2 κουταλιες της σούπας από εκείνη τη σκόνη που κάνουμε λουτρό στα πόδια μας ( τώρα δε θυμαμαι πως λεγεται, αλλα ειναι πολυ φτηνη και την αγοραζω χύμα από το φαρμσκείο ,αν πάτε και τη ζητησετε θα καταλαβουν τι θελετε ) ,παίρνω ενα καθαρο πανακι ,το βουταω στο μιγμα ,το στραγγιζω ελαφρως και κανω κομπρεσούλες στη μουτσουνα .Καθημερινα 3 φορες τη μερα για μια βδομαδα η θερπαεια αυτη,και το δερμα ξανανιώνει Και για ευαισθητα δερματακια αυτο

π.σ. οφ τοπικ : Λια δες λιγο τα πμ σου ! Ξέχασα τον κωδικο μου στο μσν και δε μπορώ να μπουκάρω

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,814 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 22:00, 01-06-06:

Τρία Ζήτω το σαλόνι ομορφιάς!!!

ένα καλό κολπάκι που θυμάμαι αφορά το μολύβι ματιών.
Αν είναι πολύ σκληρό και δεν απλώνεται εύκολα, το περνάμε πάνω από έναν αναμένο αναπτήρα (για ελάχιστο χρόνο, διαφορετικά θα λιώσει!)

Φαντάζομαι θα το ξέρετε αλλά μια που αναφέρθηκε, το γιαούρτι κάνει θαύματα και στα εγκαύματα απ' τον ήλιο! Ανακουφίζει πολύ γρήγορα και παίρνει την κάψα. Φυσικά πλεον το να καεί κανείς απ' τον ήλιο είναι ΜΗ ΤΖΙΖ, Λίαν Απαγορευμένο κτλ, αλλά για ώρα ανάγκης ένα γιαουρτάκι βοηθάει!

Επίσης όταν καθαρίζετε αγγούρι, μην πετάτε αμέσως τα φλούδια. Απλώστε τα στο προσωπό σας!

Παράθεση

Kassie

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kassie
H Kassie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οδοντίατρος . Έχει γράψει 193 μηνύματα.

H Kassie έγραψε στις 22:11, 01-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από evouli
αχ επιτέλους!!! και ήθελα να ρωτήσω κάτι για κρεμούλες και δεν ήξερα πού να το βάλω..
αναφέρομαι στις γνωστές "καλοκαιρινές" κρεμούλες εξαφάνισης ατελειών..
και νερό πινω, και το αερόμπικ μου το κάνω πού και πού, και περπατάω αρκετά, και τηγανιτά δεν τρώω... ωστόσο θέλω να βάζω και καμιά κρεμούλα γιατί πήρα καινούριο μαγιό και είναι πολύυυυυυυυ ωραίο και ντρέπομαι να το φοράω έστω και με μικρά ίχνη κυτταρίτιδας... είχα μια περσινή που μύριζε μέντα από το μπιούτι σοπ αλλά τελειώνει ωσονούπω και πρέπει να αντικατασταθεί πάραυτα (εκτός και αν ξαναβρώ την ίδια, πράγμα που δεν το νομίζω)... καμιά θετική εμπειρία?
Μια φιλη μου φαρμακοποιος μου ειχε πει οτι ολες αυτες οι κρεμες(π.χ κατα της κυτταριτιδας)ειναι απλως ενυδατικες και δεν βοηθουν στην πραγματικοτητα Ομως πρεπει να ομολογησω οτι κι εγω χρησιμοποιω Κυριως απο τοτε που μου προτεινε μια ενας γνωστος πλαστικος χειρουργος(θελω να πιστευω οτι κατι ξερει! )
P.S Ποτε κερι και μηχανη στο μπικινι και στις μασχαλες!

Παράθεση

Palladin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Palladin
H Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.

H Palladin έχω ένα μυστικό που όλα τα ομορφαίνει, έγραψε στις 23:46, 01-06-06:

Αρχική Δημοσίευση από Kassie
P.S Ποτε κερι και μηχανη στο μπικινι και στις μασχαλες!
Γιατί??? Εγώ 10 χρόνια τώρα και μπικίνι και μασχάλες κερί κάνω

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 00:23, 02-06-06:

Ας λένε ο,τι θέλουν, εγώ το μπικίνι δεν πρόκειται να το ξυρίσω. Κερί και πάλι κερί. Παρεπιπτόντως, όσες κάνετε αποτρίχωση το μπικίνι σε αισθητικό, πείτε της να σας το κάνει με ζεστό κερί (αυτό το σκούρο μπλε-πράσινο). Πονάει πολυυυ λιγότερο!!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Ελέγχουν οι γυναίκες τη σχέση; - Από jonx
      Το θέμα έχει λάβει 100 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 08-06-15 στις 00:00.
    • [Γυναίκες] Σταχτοπούτα - Από Neverland_fairy
      Το θέμα έχει λάβει 52 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Τα δικά σας παιχνίδια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 07-03-12 στις 22:44.
    • Γυναίκες, άνδρες και νέα σχέση - Από princess
      Το θέμα έχει λάβει 16 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 10-06-07 στις 15:11.
    • Γυναίκες και φιλοδοξία - Από Subject to change
      Το θέμα έχει λάβει 44 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία iCareer: Εργασία & Καριέρα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-02-07 στις 19:21.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους