Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,176 εγγεγραμμένα μέλη και 3,091,023 μηνύματα σε 96,055 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 675 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Τα πάντα για το ξύρισμα και τα γένια

Χαρά.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Χαρά.
H Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 2,557 μηνύματα.

H Χαρά. έγραψε στις 00:49, 13-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από eluveitie93
Παιδια θελω να αφησω μουσι(19) αλλα οι τριχες δεν ειναι ισιες δλδ γυρνανε στο πιγουνι με αποτελεσμα να φαινονται κοντες...
Βαλε extension

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nikosxdxd (Νίκος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη nikosxdxd
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,543 μηνύματα.

O nikosxdxd έγραψε στις 09:29, 13-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από Akis_Megara
Αν είσαι ειδικά στην μέση της εφηβείας που εισαι φουλ ακμή θα έχεις πρόβλημα με σπυράκια. Δεν ξέρω αν το χαλάει σε όλους πάντως οι τρίχες βγαίνουν πιο σκληρες.
Mπα δεν ειχα ποτε ακμη. Ισχυει αυτο με τις σκληρες τριχες.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,877 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 14:21, 13-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από NikoTexXx
μερικοι αφηνουν μονο μια λεπτη λωριδα απο μουσι... πως το κανουν αυτο? με ξυριστικη? εγω το κανω με ξυραφακι και μου βγαινει λιγο παχια η λωριδα..
Δεν εχει να κανει με το τι εργαλειο θα χρησιμοποιησεις, εξαρτατε και απο το ποσο πυκνες τριχες εχεις. Προσπαθισε να το λεπτινεις, μην φοβασε το λαθος, τριχες ειναι και θα ξαναβγουν, και καποια στιγμη θα το πετυχεις. Εναλακτικα, αν σου περισευουν λεφτα, πηγενε σε εναν μπαρμπερη να στο σχοιματισει, και μετα απλα θα πατας στης γραμες που σου εχει φτιαξει.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

jj!

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη jj!
Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 3,588 μηνύματα.

O jj! έγραψε στις 15:45, 13-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από stefanos...
καλα, μ αρεσει που δεν θες να εχεις γενια ενω εγω παρακαλαω να βγαλω!!!!! ε ρε πως τα φερνει η ζωη...
Είδες;

Βασικά, δε με πειράζει που βγαίνουν γένια. Με πειράζει που βγαίνουν γρήγορα. Μου τη σπάει

Παράθεση

MixLazarKal (Μιχάλης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη MixLazarKal
Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.

O MixLazarKal έγραψε στις 21:07, 13-03-13:

Εγώ τρελαίνομαι να κάνω διάφορα σχέδια με τα γένια μου. Το πρόβλημά μου είναι οτι σε μερικά σημεία είναι πυκνότερες οι τρίχες σε σχέση με άλλα. Θα φτιάξει αυτή η ομοιομορφία? (Είμαι 1

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,877 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 23:09, 13-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από MixLazarKal
Εγώ τρελαίνομαι να κάνω διάφορα σχέδια με τα γένια μου. Το πρόβλημά μου είναι οτι σε μερικά σημεία είναι πυκνότερες οι τρίχες σε σχέση με άλλα. Θα φτιάξει αυτή η ομοιομορφία? (Είμαι 1

Εισαι μικρος, σιγουρα καποιες περιοχες θα γινουν πιο πυκνες, απολυτη ομοιομορφια ομως εξαρτατε απο τα γονιαδια σου αν θα αποκτησεις.

Παράθεση

Jik0

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Jik0
Ο Jik0 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O Jik0 έγραψε στις 18:57, 24-04-13:

Καλησπερα! Ειδα οτι συζητατε για το θεμα και ειπα να πω κι εγω το δικο μου. Εγω ειχα τριχες στις φαβριτες, σε σημειο που ηταν πολυ πυκνες και τις ξυρισα. Μετα απο λιγο καιρο, βαρεθηκα να το κανω καθε 3-4 μερες και τις αφησα να μακρυνουν, αλλα φαινομουν σα λυκος. Οποτε τις ξυρισα. Ομως, αυτη τη φορα, ειχα πολλα κενα ενω πριν ηταν πολυ ωραια, με συνοχη. Το ιδιο συνεχιζεται για 4-5 ξυρισματα. Τι φταιει;

Παράθεση

Akis_Megara (possit felix esse)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Akis_Megara
Ο possit felix esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,311 μηνύματα.

O Akis_Megara Vanitas vanitatum, omnia vanitas έγραψε στις 19:06, 24-04-13:

Αρχική Δημοσίευση από Jik0
Καλησπερα! Ειδα οτι συζητατε για το θεμα και ειπα να πω κι εγω το δικο μου. Εγω ειχα τριχες στις φαβριτες, σε σημειο που ηταν πολυ πυκνες και τις ξυρισα. Μετα απο λιγο καιρο, βαρεθηκα να το κανω καθε 3-4 μερες και τις αφησα να μακρυνουν, αλλα φαινομουν σα λυκος. Οποτε τις ξυρισα. Ομως, αυτη τη φορα, ειχα πολλα κενα ενω πριν ηταν πολυ ωραια, με συνοχη. Το ιδιο συνεχιζεται για 4-5 ξυρισματα. Τι φταιει;
Τι να σου πω δεν μου έχει τύχει.

Παράθεση

Jik0

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Jik0
Ο Jik0 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O Jik0 έγραψε στις 16:58, 27-04-13:

Πολυ περιεργο ειναι παντως... με παραξενευει

Παράθεση

vasiliskiolas

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη vasiliskiolas
Ο vasiliskiolas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 40 μηνύματα.

O vasiliskiolas έγραψε στις 20:36, 04-05-13:

Παιδια θελω την συμβουλη σας . Ειμαι 18 ετων και 4 μηνων και εχω λιγα γενια κυριως στο μουστακι , κατω απο το στομα και στο πιγουνι , Λιγες τριχες στις φαβοριτες και αρχιζω να βγαζω και στα μαγουλα σιγα σιγα . Ξυριζομαι εδω και μισο χρονο μια φορα την εβδομαδα και δεν εχω δει καποια ιδιαιτερη βελτιωση . Τωρα τελευταια βγαζω λιγες τριχες και στα μαγουλα , πρεπει να τα ξυριζω πιο τακτικα ? γτ εχω ρωτησει και αλλου και μου ειπαν καθε μερα, αλλα φοβαμαι μην ερεθισω το δερμα μου ! Παιδια οπως ξερει ας μου απαντησει καθε ποτε πρεπει να ξυριζομαι για να βγαλω πιο γρηγορα γενια ! ΘΑ ΤΟ ΕΚΤΙΜΟΥΣΑ ΠΟΛΥ . ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ !!!

Παράθεση

Itach1 (Τζουτζουμπρούτζος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Itach1
Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,211 μηνύματα.

O Itach1 THINK LESS, LIVE MORE έγραψε στις 21:04, 04-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από vasiliskiolas
Παιδια θελω την συμβουλη σας . Ειμαι 18 ετων και 4 μηνων και εχω λιγα γενια κυριως στο μουστακι , κατω απο το στομα και στο πιγουνι , Λιγες τριχες στις φαβοριτες και αρχιζω να βγαζω και στα μαγουλα σιγα σιγα . Ξυριζομαι εδω και μισο χρονο μια φορα την εβδομαδα και δεν εχω δει καποια ιδιαιτερη βελτιωση . Τωρα τελευταια βγαζω λιγες τριχες και στα μαγουλα , πρεπει να τα ξυριζω πιο τακτικα ? γτ εχω ρωτησει και αλλου και μου ειπαν καθε μερα, αλλα φοβαμαι μην ερεθισω το δερμα μου ! Παιδια οπως ξερει ας μου απαντησει καθε ποτε πρεπει να ξυριζομαι για να βγαλω πιο γρηγορα γενια ! ΘΑ ΤΟ ΕΚΤΙΜΟΥΣΑ ΠΟΛΥ . ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ !!!
Πιο γρήγορα δεν βγάζεις αν ξυρίζεσαι συνέχεια απλά το χνούδι εξαφανίζεται και οι τρίχες μετέπειτα γίνονται πιο σκληρές.
Μια φορά την εβδομάδα πιστεύω είναι καλά.
Πάντως τρίχες είναι και θα βγουν όσο και να το παιδεύεις δεν θα αλλάξεις πολλά επειδή είναι ανάλογα με το άτομο,ξέρω παιδιά που από 16 είχαν πολλά γένια χωρίς κενά ενώ άλλα στα 20+ ελάχιστα στα σημεία που ανέφερες.

Παράθεση

vasiliskiolas

Νεοφερμένος

O vasiliskiolas έγραψε στις 16:12, 05-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από ZouGRaF
Πιο γρήγορα δεν βγάζεις αν ξυρίζεσαι συνέχεια απλά το χνούδι εξαφανίζεται και οι τρίχες μετέπειτα γίνονται πιο σκληρές.
Μια φορά την εβδομάδα πιστεύω είναι καλά.
Πάντως τρίχες είναι και θα βγουν όσο και να το παιδεύεις δεν θα αλλάξεις πολλά επειδή είναι ανάλογα με το άτομο,ξέρω παιδιά που από 16 είχαν πολλά γένια χωρίς κενά ενώ άλλα στα 20+ ελάχιστα στα σημεία που ανέφερες.
Φιλε ευχαριστω για την απαντηση αν και δεν με ανακουφισες τελειως ! Θελω να βγαλω γενια ,ξερω οτι θα βγαλω γτ και ο αδελφος μου που ειναι ενα χρονο μεγαλυτερος στη ηλικια μου ειχε βγαλει αλλα θελω να βγαλω οσο το δυνατον πιο γρηγορα ,δυστυχος ομως οπως φαινεται δεν υπαρχει τροπος !

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 17:28, 05-05-13:

Το μονο που μπορεις να κανεις ειναι υπομονη.
Το τι και πως ειχε ο αδερφος σου δεν παει να πει οτι αυτοματα θα το εχεις και εσυ. Καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος. Εσυ κοιταξε να νιωσεις ανετα με αυτο που εισαι, και οτι γενια ειναι να ερθουν θα ερθουν, δεν υπαρχει λογος να βιαζεσαι, ουτε να τα αποκτισεις πιο νωρις. Ουτε ποσο αντρας εισαι μετρανε, ουτε υπαρχει λογος να αλλαξεις το στυλ σου τοσο βιαστικα, εφοσων τοσα χρονια δεν ειχες γενια. Στα 18 εισαι μικρος ακομα, πολων η γενιαδα "γεμιζει" μεχρι τα 30 τους.

Οσο για το ξυρισμα αρχισε να το βλεπεις καθαρα και μονο σαν στυλιστικο εργαλειο. Δεν θα αλλαξει η τριχα σου με τα ξυρισματα, οποτε να ξυριζεσαι καθε οποτε θες να φαινετε το δερμα σου και οχι η τριχα σου.

Παράθεση

cha0s (Σταύρος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη cha0s
Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φιλόλογος και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,645 μηνύματα.

O cha0s έγραψε στις 17:33, 05-05-13:

Οσο και να ξυρίζεστε, το γυμνασιακό χνουδάκι δεν φεύγει

Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

Ο possit felix esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,311 μηνύματα.

O Akis_Megara Vanitas vanitatum, omnia vanitas έγραψε στις 18:09, 05-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από cha0s
Οσο και να ξυρίζεστε, το γυμνασιακό χνουδάκι δεν φεύγει

ε στα 18 δεν έχεις γυμνασιακό χνουδάκι

Παράθεση

vasiliskiolas

Νεοφερμένος

O vasiliskiolas έγραψε στις 20:08, 05-05-13:

Ρε παιδια δεν εχω χνουδι ειπαμε , εχω κανονικα γενια , βασικα τριχες οι οποιες ομως ειναι αραιες και ακομα και αξυριστος να μεινει δεν φαινονται ! θελω κατα καποιο τροπο να γινουν πιο πυκνες , να ενωνονται ! Γι΄ αυτο ρωταω καθε ποτε πρεπει να ξυριζομαι για να δω αποτελεσμα !

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 21:21, 05-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από vasiliskiolas
Ρε παιδια δεν εχω χνουδι ειπαμε , εχω κανονικα γενια , βασικα τριχες οι οποιες ομως ειναι αραιες και ακομα και αξυριστος να μεινει δεν φαινονται ! θελω κατα καποιο τροπο να γινουν πιο πυκνες , να ενωνονται ! Γι΄ αυτο ρωταω καθε ποτε πρεπει να ξυριζομαι για να δω αποτελεσμα !
Το ξυρισμα δεν αλλαζει τιποτα στην τριχα σου! Ουτε θα σου γενισει τριχες ουτε τιποτα... Ειναι θεμα γονιδιων και ορμονων, οποτε μην περιμενεις απο ξυραφια να κανουν τιποτα

Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

O Akis_Megara Vanitas vanitatum, omnia vanitas έγραψε στις 17:16, 15-05-13:

Φίλε μου μην ανησυχείς τα γένια πολλαπλασιάζονται συνεχώς με τον καιρό μέχρι και τα 30 μην σου πω θα βγάζεις καινούργιες τρίχες. Αν θες να φαίνονται περισσότερα απλά μην τα ξυρίζεις

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 27-05-13 στις 14:33. Αιτία: Αφαίρεση quote
Παράθεση

vasiliskiolas

Νεοφερμένος

O vasiliskiolas έγραψε στις 18:17, 15-05-13:

Βασικα το προβλημα μου δεν ειναι τα γενια αλλα τα σπυρακια και οι κοκκινιλες που εμφανιζονται στο προσωπο μου μετα το ξυρισμα ! Μπορω να κανω κατι για να μην ερεθιζω το δερμα μου οταν ξυριζομαι ???

Παράθεση

MixLazarKal (Μιχάλης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη MixLazarKal
Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.

O MixLazarKal έγραψε στις 16:21, 16-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από giannisxad
Βασικα το προβλημα μου δεν ειναι τα γενια αλλα τα σπυρακια και οι κοκκινιλες που εμφανιζονται στο προσωπο μου μετα το ξυρισμα ! Μπορω να κανω κατι για να μην ερεθιζω το δερμα μου οταν ξυριζομαι ???
To είχα και εγώ στην αρχή και ήταν πολύ ενοχλητικό. Εκτός και αν δεν προέρχεται από το ξύρισμα και είναι απλά λόγω εφηβείας (ακμή). Αν εμφανίστηκαν μετά το ξύρισμα μετά από μερικά ξυρίσματα αυτά φεύγουν. Για πυκνότητα στα γένια εξαρτάται το άτομο.

Παράθεση

vasiliskiolas

Νεοφερμένος

O vasiliskiolas έγραψε στις 23:20, 16-05-13:

Παιδια θα ηθελα να ρωτησω και κατι αλλο εσεις πιστευτε οτι σε μερικες περιπτωσεις το ξυρισμα σου διαμορφωνει τα γενια ? Δηλαδη ξερω ατομα που δεν ξυριστηκαν και εβγαλαν μονοι τους γενια αλλα απο προσωπικη εμπειρια εχω δει οτι το συχνο ξυρισμα <<γεμιζει>> κατα καποιο τροπο το προσωπο σου ! Τι εχετε να πειτε για αυτο ?? Και κατι αλλο το after shave σε τι χρησιμευει ρε παιδια ????

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη vasiliskiolas : 16-05-13 στις 23:30.
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 02:08, 19-05-13:

Το ξυρισμα δεν επιρεαζει καθολου την τριχα. Σου φαινεται απλος οτι "γεμιζει" επειδη οταν βγουν ειναι κοντες και φαινονται πιο "γερες" απο οτι οταν μακρυνουν καπως.
ΤΟ after shave ειναι για να αποφυγεις τις μολυνσεις.

Παράθεση

bkar1997

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη bkar1997
Ο bkar1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 79 μηνύματα.

O bkar1997 έγραψε στις 22:01, 26-05-13:

Παιδια καλησπερα.Ειμαι 16 ετων και αρχιζουν και βγαινουν τα γενια μου!
Μονο που εχω ενα μικρο προβλημα.Στα μαγουλα συγκεκριμενα απο την δεξια μου πλευρα φαινονται ενω απο την αριστερη ενω βγαινουν δεν φαινονται.Ειναι πολυ μικρες δηλ.Και δεν ειναι ωραιο προφανως.
Ξυρισμα που εχω αρχισει δεν εχω κανει λαθη ομως κλπ.
Ειναι φυσιολογικο?Αν οχι, τι να κανω?

Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

O Akis_Megara Vanitas vanitatum, omnia vanitas έγραψε στις 11:58, 29-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από bkar1997
Παιδια καλησπερα.Ειμαι 16 ετων και αρχιζουν και βγαινουν τα γενια μου!
Μονο που εχω ενα μικρο προβλημα.Στα μαγουλα συγκεκριμενα απο την δεξια μου πλευρα φαινονται ενω απο την αριστερη ενω βγαινουν δεν φαινονται.Ειναι πολυ μικρες δηλ.Και δεν ειναι ωραιο προφανως.
Ξυρισμα που εχω αρχισει δεν εχω κανει λαθη ομως κλπ.
Ειναι φυσιολογικο?Αν οχι, τι να κανω?

Ναι φίλε είναι εντελώς φυσιολογικό. Εγώ θυμάμαι είχα στην αρχή πλήρη φαβορίτα στη δεξιά πλευρά και αρκετές στο μάγουλο, και στην αριστερή είχα 10 τρίχες

Παράθεση

stefanos... (Στεφανος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη stefanos...
Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 973 μηνύματα.

O stefanos... το καλό παιδί έγραψε στις 12:31, 29-05-13:

καλησπερα παιδια! να ρωτησω κατι θελω. στην φαβοριτα βγαινουν αρκετα συχνα καποιες τριχες σαν αρχη για γενια. ομως ειναι αραιες οι τριχες, δεν ειναι πυκνες και τις κοβω με ψαλιδακι και οχι με ξυραφακι. υπαρχει ή μπορει να δημιουργηθει κανενα προβλημα;

Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

O Akis_Megara Vanitas vanitatum, omnia vanitas έγραψε στις 13:14, 29-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από stefanos...
καλησπερα παιδια! να ρωτησω κατι θελω. στην φαβοριτα βγαινουν αρκετα συχνα καποιες τριχες σαν αρχη για γενια. ομως ειναι αραιες οι τριχες, δεν ειναι πυκνες και τις κοβω με ψαλιδακι και οχι με ξυραφακι. υπαρχει ή μπορει να δημιουργηθει κανενα προβλημα;

Όχι κανένα πρόβλημα απλώς με το ξυράφι εχεις πιο βαθύ ξύρισμα.

Παράθεση

stefanos... (Στεφανος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη stefanos...
Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 973 μηνύματα.

O stefanos... το καλό παιδί έγραψε στις 13:25, 29-05-13:

Όχι κανένα πρόβλημα απλώς με το ξυράφι εχεις πιο βαθύ ξύρισμα.
οκ! απλως ρωτησα μην κανει τιποτα το ψαλιδακι και δεν ξαναβγαινουν σε εκεινο το σημειο τριχες. ευχαριστω πολυ για την απαντηση!

Παράθεση

bkar1997

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο bkar1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 79 μηνύματα.

O bkar1997 έγραψε στις 00:24, 30-05-13:

Παντως, δεν μπορω να καταλαβω γιατι ειναι τοσο τραγικο το κοντρα ξυρισμα.
Ο πατερας μου ξυριζεται κοντρα στον λαιμο μεχρι κατω απ'το σαγονι δεκαετιες και δεν ειχε κανενα προβλημα.Περα απ'τα κοψιματα δηλ. δεν υπαρχει θεμα με τριχες οπως ingrown hair που λενε.

Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DarthFederer
Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε στις 21:15, 30-05-13:

Παντως προβληματιζεστε πολυ με το ξυρισμα λες και ειναι κατι τρομερο, θα δειτε οτι θα γινει μερος της καθημερινοτητας σας οταν θα ξυριζεστε ανα 2-3 μερες

Παράθεση

kwstis94

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη kwstis94
Ο kwstis94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 17 μηνύματα.

O kwstis94 έγραψε στις 23:24, 11-06-13:

Ειμαι 18 ετων και προσπαθω να βγαλω επιτελους γενια ! Ξυριζομαι καθε εβδομαδα αλλα δεν εχουν βγει ολα τα γενια μου ! Σε ορισμενα σημεια μαλιστα στα μαγουλα υπαρχουν ακομα καποιες ξανθες τριχες σαν χνουδι ,αυτες αν τις ξυριζω θα βγουν οπως οι αλλες ? Και κατι αλλο αρχισα να βγαζω γενια σε ολο το προσωπο χωρις να ειναι ομοιομορφα τους τελευταιους 2-3 μηνες . Καθε ποτε μου προτεινετε να ξυριζομαι για καλυτερο αποτελεσμα ???ευχαριστω !

Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε στις 23:32, 11-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από kwstis94
Ειμαι 18 ετων και προσπαθω να βγαλω επιτελους γενια ! Ξυριζομαι καθε εβδομαδα αλλα δεν εχουν βγει ολα τα γενια μου ! Σε ορισμενα σημεια μαλιστα στα μαγουλα υπαρχουν ακομα καποιες ξανθες τριχες σαν χνουδι ,αυτες αν τις ξυριζω θα βγουν οπως οι αλλες ? Και κατι αλλο αρχισα να βγαζω γενια σε ολο το προσωπο χωρις να ειναι ομοιομορφα τους τελευταιους 2-3 μηνες . Καθε ποτε μου προτεινετε να ξυριζομαι για καλυτερο αποτελεσμα ???ευχαριστω !
Οσο και να ξυριζεσαι δεν θα βγαλεις. Το ξυρισμα τις κανει πιο σκληρες αλλα δεν βγαζει καινουριες...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Shadowfax

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Shadowfax
Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 3,043 μηνύματα.

O Shadowfax έγραψε στις 01:27, 12-06-13:

Όταν ήμουν γυμνάσιο ήθελα γένια. Κι απλά όλοι όσοι είχαν μου 'λεγαν "όταν θα 'χεις, θα θες να μην είχες. Χάσιμο χρόνου."

Τώρα έχω, κι απλά ανα εβδομάδα περίπου τρώνε ξύρισμα. Ποτέ με ξυράφι προφανώς, έχει ν' ακουμπήσει τη φάτσα μου από τότε στο γυμνάσιο. Ξυριστική απλά και γρήγορα. Και δεν ξέρω, πολύ καλύτερο αποτέλεσμα, δε μ' αρέσει καθόλου το εντελώς ξυρισμένο δέρμα.

Ισχύει το χάσιμο χρόνου btw. Αν δεν τ' αφήσεις, απλός περιοδικός μπελάς είναι. Που και να τ' αφήσεις πάλι θέλουν μάζεμα ανα καιρούς, οπότε χέσε μέσα.

Enjoy while you're still free, kid.

/said the other kid

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kwstis94

Νεοφερμένος

Ο kwstis94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 17 μηνύματα.

O kwstis94 έγραψε στις 17:44, 13-06-13:

Παιδια σας καταλαβαινω να λετε οτι τα γενια ειναι μπελας κτλ. Αλλα εγω θελω να αφησω γενια γτ θα μου πανε , δεν θελω να δειξω τον αντρισμο με αυτο τον τροπο αλλα το θελω για εμενα. Ο αδελφος και ο πατερας μου εχουν πυκνα αλλα και ομοιομορφα γενια αλλα εγω μεχρι στιγμης εχω λιγα και ανομοιομορφα. Πιστευετε οτι στο μελλον θα αποκτησω και εγω. Εχω ρωτησει αρκετους και μου λενε οτι λογω της κληρονομικοτητας ειναι πολυ πιθανο να αποκτησω και εγω! εσεις τι γνωμη εχετε ?

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,211 μηνύματα.

O Itach1 THINK LESS, LIVE MORE έγραψε στις 17:56, 13-06-13:

Έχω μια απορία, τα γένια σας στον λαιμό βγήκαν μαζί με εκείνα που βρίσκονται περιμετρικά από τον πρόσωπο, αν όχι μετά από πόσο διάστημα περίπου;
Επειδή στο λύκειο που έβγαζα γένια είχα ένα πρόβλημα με τον λαιμό και ξυριζόμουν σπάνια εκεί σε αντίθεση με τα άλλα μέρη και τώρα που λύθηκε το πρόβλημα βγαίνουν λίγες τριχούλες.

Παράθεση

jj!

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη jj!
Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 3,588 μηνύματα.

O jj! έγραψε στις 18:17, 13-06-13:

Έχω μια απορία, τα γένια σας στον λαιμό βγήκαν μαζί με εκείνα που βρίσκονται περιμετρικά από τον πρόσωπο, αν όχι μετά από πόσο διάστημα περίπου;
Επειδή στο λύκειο που έβγαζα γένια είχα ένα πρόβλημα με τον λαιμό και ξυριζόμουν σπάνια εκεί σε αντίθεση με τα άλλα μέρη και τώρα που λύθηκε το πρόβλημα βγαίνουν λίγες τριχούλες.
Εκτός από μουστάκι-πηγούνι (που είναι fixed), εμένα μου βγήκαν πρώτα στο λαιμό και έπειτα περιμετρικά στο πρόσωπο. Δεν ξέρω πώς και γιατί

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O Itach1 THINK LESS, LIVE MORE έγραψε στις 18:24, 13-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από jj!
Εκτός από μουστάκι-πηγούνι (που είναι fixed), εμένα μου βγήκαν πρώτα στο λαιμό και έπειτα περιμετρικά στο πρόσωπο. Δεν ξέρω πώς και γιατί
Πως γενεν αυτό!

Παράθεση

jj!

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη jj!

O jj! έγραψε στις 19:25, 13-06-13:

Δεν ξέρω Για το λόγο αυτό ξυριζόμουν παντού κόντρα (ξέρεις τι είναι να έχεις κανονικά γένια στο λαιμό, ενώ στο πρόσωπο να έχεις μόνο μουστάκι και στο πηγούνι;).

Αλλά εντάξει, τώρα μια χαρά Βγάζω παντού, ομοιόμορφα

Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

O Akis_Megara Vanitas vanitatum, omnia vanitas έγραψε στις 19:52, 13-06-13:

Εμένα τελευταία βγήκαν στο λαιμό. Πρώτα κλασικά μουστάκι, μετά φαβορίτες, μετά πηγούνι μετά μάγουλα και τελος λαιμό.

Παράθεση

i_lie_us

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη i_lie_us
Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 869 μηνύματα.

O i_lie_us έγραψε στις 20:05, 13-06-13:

Γένια..
Πφφφ..
Πόσο ανώμαλος ήμουνα και σε αυτόν τον τομέα..

Θυμάμαι, κάπου στο γυμνάσιο, 2α γυμνασίου πρέπει να ήτανε, σε εποχή που τα περισσότερα αγόρια δεν είχαν καν βγάλει ουσιαστικά ή είχανε βγάλει ελάχιστες τρίχες που ξύριζαν για να τονώσουν τον ανδρισμό τους ή για να βγούνε και άλλες και καλά..
Εγώ είχα αποκτήσει έναν δασύτριχο λαιμό..
Καμία τρίχα πουθένα αλλού στο πρόσωπο παρά μόνο στο λαιμό.. Ούτε καν στα πλάγια του προσώπου αλλά μόνο στο λαιμό..
Στην αρχή βγήκαν αραιές, στις άφησα αρκετό καιρό, φοβόμουν να τις ξυρίσω αρχικά η αλήθεια είναι για να μην άρχιζα τη διαδικασία πιο συχνά..
Τελικά βγαίναν σιγά-σιγά πιο ομοιόμορφες και σχετικά πυκνές..
Αλλά συνέχιζαν και έβγαιναν μόνο στο λαιμό και αυτό δεν μου άρεσε καθώς ήταν αρκετά περίεργο, οπότε τις ξύρισα πρώτη φορά με κουρευτική..

Έκαναν καιρό να μεγαλώσουν, τις επόμενες φορές τις έπαιρνα με το ξυράφι συνήθως με πολλή προσοχή, βάζοντας after shave χωρίς οινόπνευμα και με όλη τη διαδικασία να μου παίρνει κάνα μισάωρο (ακόμα τόσο μου παίρνει αν τις κάνω με ξυραφάκι, δεν ξέρω αν δεν ξέρω εγώ να ξυρίζομαι, ή αν φταίει το ότι προκειμένου να ξυριστώ περιμένω πάλι να γίνουν αρκετά μακριές)
Με τον καιρό ανέβηκαν και έβγαλα και περιμετρικά στο πρόσωπο, πλέον υπάρχουν και στο πηγούνι και σχεδόν συνδέονται με αυτές τις 5-6 που υπάρχουν σε αυτή τη γούβα κάτω από το κάτω χείλος..
Κατά καιρούς αγόραζα κουρευτικές καθώς με βολεύουν και για το κεφάλι και για τα γένια γιατί αφενός ξεμπερδεύεις σε 5 λεπτά περνώντας τις με την κουρευτική και αφετέρου.. σιχαίνομαι να με βλέπω ξυρισμένο με ξυραφάκι.. Νιώθω άσπρος απλά, δεν ξέρω πως να το πω, αλλά δεν μου αρέσει καθόλου.. Οπότε χρησιμοποιώ την κουρευτική που αφήνει πολύ λίγο μαυρίλα..
Άσε που τις δύο τελευταίες φορές που τις έκανα με ξυραφάκι στο περασμένο εξάμηνο έκανα και ερεθισμούς οπότε το 'κοψα τελείως..
Δυνατές και άγριες δεν είναι.. Ίσως είναι το πρώτο 3ημερο ας πούμε μετά το "ξύρισμα" αλλά γενικά είναι χνούδι φάση (υποθέτω λόγω του ότι τις έχω κάνει λίγες φορές με ξυραφάκι και ποτέ κόντρα)..

Γι' αυτό μάλλον δεν μπορούν να γίνουν και πολύ μακριές, αλλά δεν έχω παράπονο, μου αρέσουν πολύ και έτσι όπως είναι!

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O Itach1 THINK LESS, LIVE MORE έγραψε στις 20:06, 13-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από jj!
Δεν ξέρω Για το λόγο αυτό ξυριζόμουν παντού κόντρα (ξέρεις τι είναι να έχεις κανονικά γένια στο λαιμό, ενώ στο πρόσωπο να έχεις μόνο μουστάκι και στο πηγούνι;).

Αλλά εντάξει, τώρα μια χαρά Βγάζω παντού, ομοιόμορφα
Σε μισώ.
Βλέπω και κάτι 16 χρονα όταν πάω στο χωριό μου που πριν ένα χρόνο δεν έιχα ίχνος τρίχας και φέτος αν τους δεις(ειδικά στον λαιμό) είναι δεν έχουν απλά τρίχα αλλά μαλλιά!
Εμένα τελευταία βγήκαν στο λαιμό. Πρώτα κλασικά μουστάκι, μετά φαβορίτες, μετά πηγούνι μετά μάγουλα και τελος λαιμό.
Στον λαιμό μετά το στάδιο του χνουδιού, που βγάζεις λίγη τριχούλα αραιά, πόσο καιρό έκανε για να γεμίσει το σημείο;
Έχω απελπιστεί επειδή στα άλλα σημεία μετά από 5 μέρες βγάζω αρκετά γένια αλλά πρέπει αναγκαστικά να ξυρίζομαι.

Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

O Akis_Megara Vanitas vanitatum, omnia vanitas έγραψε στις 20:54, 13-06-13:

Στον λαιμό μετά το στάδιο του χνουδιού, που βγάζεις λίγη τριχούλα αραιά, πόσο καιρό έκανε για να γεμίσει το σημείο;
Έχω απελπιστεί επειδή στα άλλα σημεία μετά από 5 μέρες βγάζω αρκετά γένια αλλά πρέπει αναγκαστικά να ξυρίζομαι.
Κοίτα, είχα σχεδόν πλήρη γένια στο υπόλοιπο πρόσωπο και ξύριζα το χνούδι του λαιμού. Ε θα πηρε κανα χρόνο να γεμίσει πλήρως πάντως θυμάμαι καθαρά μέχρι πέρσι το καλοκαίρι δεν είχα σε όλο το λαιμό.

Παράθεση

kwstis94

Νεοφερμένος

O kwstis94 έγραψε στις 23:12, 14-06-13:

Παιδια σας καταλαβαινω να λετε οτι τα γενια ειναι μπελας κτλ. Αλλα εγω θελω να αφησω γενια γτ θα μου πανε , δεν θελω να δειξω τον αντρισμο με αυτο τον τροπο αλλα το θελω για εμενα. Ο αδελφος και ο πατερας μου εχουν πυκνα αλλα και ομοιομορφα γενια αλλα εγω μεχρι στιγμης εχω λιγα και ανομοιομορφα. Πιστευετε οτι στο μελλον θα αποκτησω και εγω. Εχω ρωτησει αρκετους και μου λενε οτι λογω της κληρονομικοτητας ειναι πολυ πιθανο να αποκτησω και εγω! εσεις τι γνωμη εχετε ?

Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

O Akis_Megara Vanitas vanitatum, omnia vanitas έγραψε στις 10:07, 15-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από kwstis94

Ηρέμησε φίλε μου θα βγουν αργά ή γρήγορα, όλοι οι άντρες έχουν γένια, και στην τελική αν δεν έχεις πολλά μην τα ξυρίζεις για να φαίνονται περισσότερα.

Παράθεση

bkar1997

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O bkar1997 έγραψε στις 22:04, 16-06-13:

Εγω ευτυχως δεν εχω προβλημα.Μονο οτι εχω περισσοτερες στην δεξια πλευρα.Εντυπωση μου κανει βεβαια οτι 9/10 παιδια στην ταξη μου εχουν στον λαιμο τις πολλες και μετα στα μαγουλα ενω εμενα ειναι το αντιστροφο

Παράθεση

new life

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη new life
Ο new life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 95 μηνύματα.

O new life έγραψε στις 13:19, 15-07-13:

Οταν ημουν στα 15 με ειχε πιασει τρομερο αγχος για τα γενια....δεν ηθελα με τη καμια να βγαλω κ να αρχισω να ξυριζομαι κ ολα αυτα!!προσευχομουν στην κυριολεξια να αργησω να βγαλω...τον αλλο μηνα κλεινω τα 24 κ το προσωπο μου περα απο 5-6 τριχουλια στο πηγουνι δεν εχει τιποτα αλλο(μακαρι να χα γενια...!!!!

Παράθεση

Fedde le Grand

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Fedde le Grand
Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,507 μηνύματα.

O Fedde le Grand έγραψε στις 22:32, 10-08-13:

Παιδιά να σας πω...

Μόλις ξυρίστηκα με ξυραφάκι για πρώτη φορά. Μέχρι τώρα τα έπαιρνα με μηχανή αλλά ήταν καιρός πλέον μιας που γέμισα να τα πάρω με ξυράφι.

Απολαυστικό το αποτέλεσμα, βελούδινη επιδερμίδα. Βέβαια παιδευόμουν κανένα μισάωρο. Είχα γεμίσει τρίχες και έμπαιναν ανάμεσα στις λεπίδες, έβαζα πολύ αφρό σε μερικά σημεία. Ξέπλυνα και ξανά έβαλα αφρό 4-5 φορές αλλά τι να πεις.

Οι απορίες μου είναι οι εξής (Γιατί λείπει και ο πατέρας μου και ξέρω ότι θα με έβριζε ):

1)Μου είπε ο μπαμπάς μου να μη τα παίρνω με τίποτα κόντρα αλλά ρε παιδιά στο λαιμό δε παίρναν τα μισά τα καταραμένα με τον κανονικό τρόπο. Μάλλον θα έφταιγε το ότι η τρίχα μου δεν ήταν σκληρή λόγω του ότι τα έπαιρνα με μηχανή αλλά δε παίρνονταν. Οπότε αναγκάστηκα και πήρα κόντρα κάποια σημεία. Πειράζει η μία φορά; Γενικά γιατί είναι "κακό";

2)Άφηνα το ξυραφάκι (ανάποδα) στον πάγκο του νιπτήρα. Ελπίζω να μη υπάρχει κανένας κίνδυνος για μικρόβια κλπ, έτσι; Το έπλυνα στο τέλος με ζεστό νερό.

Αυτά. Ευχαριστώ.

Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

O DarthFederer έγραψε στις 22:37, 10-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από Fedde le Grand
Παιδιά να σας πω...

Μόλις ξυρίστηκα με ξυραφάκι για πρώτη φορά. Μέχρι τώρα τα έπαιρνα με μηχανή αλλά ήταν καιρός πλέον μιας που γέμισα να τα πάρω με ξυράφι.

Απολαυστικό το αποτέλεσμα, βελούδινη επιδερμίδα. Βέβαια παιδευόμουν κανένα μισάωρο. Είχα γεμίσει τρίχες και έμπαιναν ανάμεσα στις λεπίδες, έβαζα πολύ αφρό σε μερικά σημεία. Ξέπλυνα και ξανά έβαλα αφρό 4-5 φορές αλλά τι να πεις.

Οι απορίες μου είναι οι εξής (Γιατί λείπει και ο πατέρας μου και ξέρω ότι θα με έβριζε ):

1)Μου είπε ο μπαμπάς μου να μη τα παίρνω με τίποτα κόντρα αλλά ρε παιδιά στο λαιμό δε παίρναν τα μισά τα καταραμένα με τον κανονικό τρόπο. Μάλλον θα έφταιγε το ότι η τρίχα μου δεν ήταν σκληρή λόγω του ότι τα έπαιρνα με μηχανή αλλά δε παίρνονταν. Οπότε αναγκάστηκα και πήρα κόντρα κάποια σημεία. Πειράζει η μία φορά; Γενικά γιατί είναι "κακό";

2)Άφηνα το ξυραφάκι (ανάποδα) στον πάγκο του νιπτήρα. Ελπίζω να μη υπάρχει κανένας κίνδυνος για μικρόβια κλπ, έτσι; Το έπλυνα στο τέλος με ζεστό νερό.

Αυτά. Ευχαριστώ.
Θα το συνηθισεις, ειναι πολυ πιο ανετο απο μηχανη και σε λιγο θα το κανεις εντος 5λεπτου το πολυ. Οσο γκια το κοντρα ο πατερας σου λογικα στο πε για να μην κοπεις γιατι οσο εμπειρος να εισαι παντα υπαρχει ο κινδυνος να κανεις καμια χαρακια. Ειδικα αν ξυριζεσαι πρωτη φορα. Τον λαιμο αναγκαστικα τον ξυριζεις αναποδα απο την φορα των τριχων γιατι αλιως κινδυνευεις να κοπεις χειροτερα. Αν δοκιμασεις στο προσωπο κοντρα θελει παρα πολλη προσοχη

Παράθεση

Fedde le Grand

Τιμώμενο Μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,507 μηνύματα.

O Fedde le Grand έγραψε στις 22:40, 10-08-13:

Είναι όντως καλύτερο. Με τη μηχανή συνεχώς ίδρωνα + το ότι δε τα έπαιρνε καλά.

Βασικά έχω την αίσθηση, δεν είμαι σίγουρος ότι το πε αλλα αν θυμάμαι καλά γυρνάει η τρίχα και μετά πονάει άμα πας να ξυριστείς με μηχανή, κάτι τέτοιο. Πάντως και χωρίς αφρό που έπαιρνα σε μερικά σημεία δε κόπηκα. Και το αστείο είναι ότι δε κόπηκα στο πρόσωπο αλλά κόπηκα λίγο στο δάχτυλο πάνω από το νύχι έτσι όπως το περνούσα πάνω από τη λεπίδα.

Παρατήρησα όμως ότι στο πρόσωπο έχω 1-2 ευθείες γραμμές, σημάδια είναι. Μάλλον από το ξυράφι έγιναν

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,897 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 22:42, 10-08-13:

εγω παντως τα παιρνω με αυτην και καθαριζω..

τζαμπα πονος και ταλαιπωρια το ξυραφι..

Παράθεση

Fedde le Grand

Τιμώμενο Μέλος

O Fedde le Grand έγραψε στις 22:45, 10-08-13:

Δεν είχα τίποτα από τα δύο. Εμένα βασικά ήταν κουρευτική μηχανή, είχε μόνο τη μία μεριά και παιδευόμουν. Έχω μια πολύ μικρή η οποία είναι ξυριστική (όπως είναι από τη κάτω μεριά αν βλέπω καλά) αλλά είναι πολύ μικρή.

Άμα δω ότι είναι κουραστικό θα γυρίσω στη μηχανή. Βασικός μου σκοπός ήταν να ξυριστώ λίγο με ξυράφι για να σκληρύνει η τρίχα και να μπορώ να τα παίρνω πιο άνετα με τη μηχανή και να αρχίσει να βγαίνει κανονικά γιατί ήταν σαν δέρμα ζώου να πούμε.

Αλλά μου αρέσει πολύ έτσι και δε ξέρω. Θα δείξει.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    TigerHunt

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους