Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,447 εγγεγραμμένα μέλη και 3,044,310 μηνύματα σε 92,654 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 772 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Αεροπορικά εισιτήρια

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DarthFederer
Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,442 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε στις 19:26, 19-04-15:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny15
My hype about the airport is destroyed.
Τι μας περασες αγαπητε, καμια Ευρωπαϊκη χωρα με συγχρονες υποδομες. Εδω ειναι Ελλαδισταν!!!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dimitris001 (Δημήτρης)

Supervisor

Το avatar του χρήστη dimitris001
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,372 μηνύματα.

O dimitris001 έγραψε στις 20:22, 19-04-15:

Αρχική Δημοσίευση από Nelliel
Ποια σοβαρη αεροπορικη εταιρια θα επιλεξει το Μακεδονια για υπερατλαντικες πτησεις; (κατσε να φτιαξουν πρωτα εναν αεροδιαδρομο της προκοπης).
Ήρθε η ανάπτυξη
SkyGreece: Από τον Μάιο η σύνδεση Θεσσαλονίκης - Τορόντο
Πηγή
(αν και η πτήση θα γίνεται μέσω Βουδαπέστης αλλά το λένε υπερατλαντική πτήση )
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,442 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε στις 22:06, 19-04-15:

Αρχική Δημοσίευση από dimitris001
Ήρθε η ανάπτυξη
(αν και η πτήση θα γίνεται μέσω Βουδαπέστης αλλά το λένε υπερατλαντική πτήση )
Καλα η συγκεκριμενη εταιρια ειναι ανεκδοτο. Προς το παρον εχει ενα αεροπλανο, καπου 22 χρονων, κοντευει για πτυχιο και τωρα λεει θα παρει και δευτερο, τυπο που ολοι αποσυρουν. Συνεργασια με αλλες εταιριες μηδεν, πλανο μηδεν, μονο οτι θα εχει ψαλμους στο IFE λενε.

Μην κλεισετε εισιτηρια πριν καν ξεκινησει πτησεις (μην μεινετε κρεμασμενοι οπως με την Hellenic Imperial)

Παντως για να καταλαβετε ποσο καλα ξεκιναει το προτζεκτ, στα τελη του 14 αφησαν ενα τριμηνο-τετραμηνο του εργαζομενους απληρωτους.
Παράθεση

Nelliel

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nelliel
H Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 859 μηνύματα.

H Nelliel έγραψε στις 03:08, 20-04-15:

Αρχική Δημοσίευση από DarthFederer
Η Θεσσαλονικη θελει νεο αεροδρομιο, απο το μηδεν και σε τελειως διαφορετικο σημειο που να μπορει αξιοπρεπως να υποστηριξει μια κινηση περιπου 7-8εκ επιβατων και να συνδεει την Ελλαδα απο το Βολο και πανω με τα κυριοτερα Ευρωπαϊκα αεροδρομια.
Δυστυχως οπως τα λες πρεπει να γινουν. Θα πρεπει ομως πρωτα να τελειωσει το μετρο Θεσ/νικης
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

O DarthFederer έγραψε στις 09:51, 20-04-15:

Κοιτα αν σκεφθεις οτι η αποφαση για το που θα χτιστει το Βενιζελος, με την εναρξη λειτουργιας του αεροδρομιου, ειχαν μια διαφορα περιπου 40 χρονια, εχουμε μελλον για νεο αεροδρομιο στη Θεσσαλονικη

Το μετρο νομιζω για αλλη μια φορα σταματησε. Θα καταντησει αστικος θρυλος, οτι χτιζεται μετρο στη Θεσσαλονικη
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Anonyme

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Anonyme
H Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 475 μηνύματα.

H Anonyme έγραψε στις 14:57, 21-04-15:

Αρχική Δημοσίευση από Dias
Στα ερωτήματά σου, απάντησαν άλλοι. Θα σταθώ στο θέμα της βαλίτσας. [...]
3) Η βαλίτσα δεν είναι είδος της μιας χρήσης. Ελπίζω να μην τσιγκουνεύτηκες και να αγόρασες φτηνή. Είναι νόμος ότι "τη φτηνή βαλίτσα θα την πληρώσεις 3 φορές". Οι "οικονομικές" βαλίτσες σκίζονται και χερούλια, ροδάκια, φερμουάρ είναι ιδιαίτερα ευπαθή. (Μη βασίζεσαι στην ατάκα του οικονομικού βαλιτσά "ότι πάθει φέρτη και θα στη φτιάξω εγώ").
4) Η βαλίτσα μάρκας (και προφανώς ακριβή), πέρα από την ποιότητα κατασκευής και την αντοχή, έχει κι άλλα πλεονεκτήματα. Π.χ. βολικές θήκες, εύκολο άνοιγμα - κλείσιμο, υψηλές ρόδες για να περνάει άνετα και από νερά.
Νομίζω το πόσο αξίζει να πληρώσεις για μια βαλίτσα εξαρτάται από το πόσο συχνά θα την χρησιμοποιείς. Έχω την ίδια βαλίτσα από το 2009 αν δεν κάνω λάθος, με αμέτρητα ταξίδια τόσο αεροπορικά όσο και με ΚΤΕΛ και πραγματικά δεν έχει πάθει τίποτα. Είναι τεράστια, από τις πιο ελαφριές που υπάρχουν (παίζει άδεια να ζυγίζει 1-2kg), και την είχα χρυσοπληρώσει, αλλά τα έχει βγάλει και με το παραπάνω. Οποιαδήποτε άλλη δεν παίζει να άντεχε τόσο βάρος και τόσα ταξίδια.
Από την άλλη έχω και βαλιτσάκι hand baggage από τα lidl 20€ που το πήρα το Πάσχα του 2013 που ήμουν Γερμανία και για τα χρήματά του είναι εξαιρετικό. Βέβαια δεν το 'χω γεμίσει ποτέ πάνω από 12kg που ήταν ο περιορισμός της Αirfrance να δω αν θα αντέξει. Αλλά καμιά 8αριά ταξίδια τα 'χει βγάλει!

Και φυσικα το γεγονος οτι τα αεροδρομια πλην Βενιζελος ειναι για τα μπαζα, επιδρα αρνητικα και στον τουρισμο, καθως οπως λενε το αεροδρομιο ειναι η πρωτη κι η τελευταια εικονα που εχει ο ταξιδιωτης απο την πολη. Κυκλοφορουν αστικοι θρυλοι οτι η ουρα το καλοκαιρι με τα πολλα seasonal δρομολογια φτανει εξω απο το κτηριο των αναχωρησεων.
Το μόνο επαρχιακό αεροδρόμιο που 'χω επισκεφτεί είναι το cfu κι αν αναλογιστούμε το πόσο τουριστικός προορισμός είναι η Κέρκυρα, ανησυχώ για το πως θα είναι τα υπόλοιπα. Έχει βέβαια το καλό (για τους τουρίστες, για τους μόνιμους κατοίκους όχι και τόσο) να είναι σχεδόν μέσα στην πόλη , οπότε η προσγείωση είναι πάντα εντυπωσιακή και περνάς από τον παραλιακό του νησιού για να βγεις στο κέντρο.
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

O DarthFederer έγραψε στις 23:37, 21-04-15:

Αρχική Δημοσίευση από Anonyme
Το μόνο επαρχιακό αεροδρόμιο που 'χω επισκεφτεί είναι το cfu κι αν αναλογιστούμε το πόσο τουριστικός προορισμός είναι η Κέρκυρα, ανησυχώ για το πως θα είναι τα υπόλοιπα. Έχει βέβαια το καλό (για τους τουρίστες, για τους μόνιμους κατοίκους όχι και τόσο) να είναι σχεδόν μέσα στην πόλη , οπότε η προσγείωση είναι πάντα εντυπωσιακή και περνάς από τον παραλιακό του νησιού για να βγεις στο κέντρο.
Ενταξει υπαρχουν πολλες ομορφες ιστοριες, ειδικα για το HER και το SKG την περιοδο του καλοκαιριου (ουτως ή αλλως το χειμωνα ειναι τρεις κι ο κουκος). Και πολλες φορες επειδη μπλοκαρει το συμπαν ειδικα στο Ηρακλειο με τους απειρους γερμανους και βρετανους τσαρτεραδες, οι καθυστερησεις περνανε και σε πτησεις απο ATH που τις εκτελουν τα ιδια αεροπλανα.

Οταν εφευγα απο Μακεδονια το αεροδρομιο ειχε εκεινη την ωρα 4 πτησεις. Στο σωματικο ελεγχο ειχε μαζεψει ουρα γιατι ειχε μονο δυο μηχανηματα. Οταν περνουσες απο αυτα, ξεκινουσαν αμεσως οι πυλες. Ο χωρος ομως ειναι ελαχιστος κι επειδη εκεινη την ωρα ετοιμαζοντουσαν να επιβιβαστουν για ενα MUC, φυσουνες δεν υπαρχουν btw, επρεπε να ανοιξεις δρομο με μασετα αναμεσα στον κοσμο για να πας στην επομενη πυλη. Οι ανακοινωσεις γινονταν απο τους υπαλληλους χωρις μικροφωνο, αν δεν ακουγες την εκατσες (και με καμια 200αρια ατομα γυρω σου δεν ηταν τοσο ευκολο), εμενα η πτηση μου αλλαξε πυλη και το ακουσα με την τριτη. Δεν ξερω, ισως πετυχα το αεροδρομιο σε ασχημη μερα, τι να πω. Αλλα χειμωνας και με ελαχιστες πτησεις και να πηξει ετσι, με κανει να τρομαζω για το πως ειναι το καλοκαιρι.

Ας μη σχολιασω καλυτερα την μεταφορα απο την πολη με ενα λεωφορειο με αραια δρομολογια που το παιρνουν κι ατομα ασχετα με το αεροδρομιο απλα επειδη ειναι εξπρες με αποτελεσμα ο κοσμος να κρεμεται απο τις πορτες. Καλα αν θες να βγαλεις και εισιτηριο μεσα στο λεωφορειο απλα την εκατσες.

Γενικα ολοι λενε οτι ο Βενιζελος ειναι ακριβος (βεβαια δεν ειναι αυτος ο λογος που δεν εχουμε υπερατλαντικα). Ωστοσο ειναι ενα συγχρονο αεροδρομιο, ανετο για τον επιβατη, με αρκετες επιλογες για φαγητο και λιγο χαζευτηρι, που δεν μαζευει ευκολα ουρες (κι εχω πεταξει σε high περιοδους, Χριστουγεννα, Πασχα, Αυγουστο κλπ) και με ευκολη (πλην τσιμπημενη) προσβαση στην πολη. Συν οτι σου δινει προσβαση χειμωνα καλοκαιρι σε ολα τα μεγαλα ευρωπαικα αεροδρομια και με αρκετα συμπαθητικες τιμες πολλες φορες. Στα προτυπα του LGAV ειχαν πει οτι θα εφτιαχναν το αεροδρομιο στο Καστελι, του οποιου η κατασκευη πλεον θυμιζει εντονα το μετρο της Θεσσαλονικης
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Johnny15
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,600 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 12:33, 28-04-15:

Εντάξει πήγα, ήρθα, όλα οκ. Μικρό το αεροδρόμιο αλλά και αυτό του Βελιγραδίου στο ίδιο μέγεθος ήταν.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,600 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 13:57, 01-05-15:

Γιατί οι πτήσεις από Θεσσαλονίκη είναι πολύ πιο ακριβές σε σχέση με άλλα αεροδρόμια? Βλέπω μια πτήση για Κρακοβία μέσα στον Ιούλιο, και για ακριβώς τις ίδιες μέρες η πιο φτηνή από Θεσσαλονίκη είναι 400 ευρώ, στην Αθήνα 300 ευρώ ενώ από Κωνσταντινούπολη είναι 160...
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Ωραιόκαστρο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11,673 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 14:33, 01-05-15:

Με τι αερογραμμές?
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

O Johnny15 έγραψε στις 15:00, 01-05-15:

Οτιδήποτε, τις πιο φτηνές λέω. Προφανώς η Κωνσταντινούπολη για παράδειγμα έχει περισσότερες αερογραμμές, αλλά μου φαίνεται τεράστια η διαφορά στις τιμές...
Παράθεση

Anonyme

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Anonyme
H Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 475 μηνύματα.

H Anonyme έγραψε στις 15:37, 01-05-15:

Νομίζω έχει να κάνει με τους φόρους του κάθε αεροδρομίου, αλλά δεν ξέρω τίποτα παραπάνω και δεν έτυχε να το ψάξω ποτέ.
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

O DarthFederer έγραψε στις 10:45, 02-05-15:

Γιατί οι πτήσεις από Θεσσαλονίκη είναι πολύ πιο ακριβές σε σχέση με άλλα αεροδρόμια? Βλέπω μια πτήση για Κρακοβία μέσα στον Ιούλιο, και για ακριβώς τις ίδιες μέρες η πιο φτηνή από Θεσσαλονίκη είναι 400 ευρώ, στην Αθήνα 300 ευρώ ενώ από Κωνσταντινούπολη είναι 160...
Γιατι μιλαμε για αλλες εταιριες που προσφερουν το ιδιο δρομολογιο. Ειναι σα να λεμε γιατι οι συνδεσεις κινητης ειναι πιο φθηνες στην Αγγλια; Η τιμη ενος δρομολογιου καθοριζεται αποκλειστικα απο τις εταιριες οι οποιες το εξυπηρετουν, εκτος αν ειναι αγονη γραμμη.

Οι εταιριες αυτες μπορει να εξυπηρετουν ειτε απευθειας ειτε με ανταποκριση. Οσο πιο πολλες ειναι και οσο πιο πολλες θεσεις προσφερουν σε ενα δρομολογιο τοσο χαμηλοτερες ειναι συνηθως οι τιμες και φυσικα οταν υπαρχουν δυο ή και παραπανω εταιριες που ανταγωνιζονται σε αυτο το δρομολογιο τοτε χτυπανε ακομα περισσοτερο τις τιμες. Για να σου δωσω ενα απλο παραδειγμα.

Αθηνα-Λονδινο σημερα πετανε

5 φορες η British για LHR
3 φορες η Aegean για LHR
1 φορα η EasyJet για LGW
2 φορες η Ryanair για STN

Συνολο 11 δρομολογια.

Θεσσαλονικη-Λονδινο σημερα

1 φορα η EasyJet για LGW
1 φορα η British για LGW

και μερικες μερες βαζει και η Ryan για STN

Δεν ειναι λογικο απο την Αθηνα να βρεις πιο φθηνα δρομολογια; Επισης σε αυτα που σου εβαλα προσθεσε και ανταποκρισεις που δινουν η Lufthansa, η Swiss και η Alitalia κυριως, για επιβατες μεταξυ Αθηνας και Λονδινου.

Επισης μη συγκρινεις ιδιωτικες εταιριες με την Turkish η οποια ακομα χρηματοδοτειται απευθειας απο το τουρκικο δημοσιο, οποτε μπορει και καινουρια αεροσκαφη να αγοραζει με απιστευτη ταχυτητα και τις τιμες να ριχνει στα ταρταρα.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

O Johnny15 έγραψε στις 10:58, 02-05-15:

Η σκέψη του να πάω Κωνσταντινούπολη για να πάρω το αεροδρόμιο από εκεί για μελλοντική πτήση σας φαίνεται λογική? Μένω Ξάνθη.
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

O DarthFederer έγραψε στις 11:04, 02-05-15:

Αναλογα ποση ωρα θα κανεις μεχρι να φτασεις στο Ατατουρκ.
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Ωραιόκαστρο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11,673 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 12:40, 02-05-15:

Η σκέψη του να πάω Κωνσταντινούπολη για να πάρω το αεροδρόμιο από εκεί για μελλοντική πτήση σας φαίνεται λογική? Μένω Ξάνθη.
Το μεγάλο πρόβλημα (γιατί φαντάζομαι μιλάς για οδικώς) είναι τα σύνορα που είναι πάντα απρόβλεπτα. Και θέλεις και μια ωρίτσα για το Ατατούρκ σίγουρα. Είναι σίγουρα λογικό από άποψη απόστασης αφού είσαι Ξάνθη, αλλά στην θέση σου θα άφηνα μεγάλο περιθώριο μεταξύ της υπολογιζόμενης άφιξης στην Κων/πολη και της πτήσης. Ένα 6ωρο-7ωρο σίγουρα, για να μην κολλήστε στα σύνορα και είναι να φτάσετε π.χ. 13:00 και φτάσετε 15:00 και το αεροπλάνο σου πετάει 17:00. Εγώ και όταν μπήκα και όταν βγήκα από Τουρκία επειδή ήταν high season και τα εκδρομικά έκαναν ουρά ατέλειωτη και τα τσεκάρανε ΟΛΑ, έφαγα 2,5 ώρες στον έλεγχο πηγαίνοντας και 1,5 επιστρέφοντας (και ήταν και 12:30 το βράδυ).
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Loreley

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Loreley
H Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.

H Loreley έγραψε στις 20:50, 29-07-15:

Ισχύουν οι φοιτητικές εκπτώσεις για τα αεροπορικά εισητήρια;
Παράθεση

KeepDreaming!

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη KeepDreaming!
H KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 616 μηνύματα.

H KeepDreaming! έγραψε στις 22:02, 29-07-15:

Αρχική Δημοσίευση από Loreley
Ισχύουν οι φοιτητικές εκπτώσεις για τα αεροπορικά εισητήρια;
Δυστυχώς όχι!Μεγάλο πρόβλημα...
Παράθεση

panagiotists13 (Παναγιώτης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη panagiotists13
Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 16 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.

O panagiotists13 έγραψε στις 15:03, 11-08-15:

Δεν ξέρω αν αυτό είναι το κατάλληλο θέμα,αλλά μιας και δεν ξέρω πού να απευθυνθώ γράφω την ερώτησή μου εδώ.Αύριο πετάω για Χανιά () με τους γονείς μου με τη Ryanair και έχει προκύψει ένα προβληματάκι.Η μαμά μου θέλει να πάρει μαζί της τη μασιά για τα μαλλιά αλλά δεν είμαστε σίγουροι αν επιτρέπεται.Στο ίντερνετ ψάξαμε αλλά δε βρήκαμε κάτι συγκεκριμένο.Απαντήστε όσο πιο γρήγορα μπορείτε,είναι επείγον!!!!!
Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη _fairygirl_
H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,440 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 15:13, 11-08-15:

Αρχική Δημοσίευση από panagiotists13
Δεν ξέρω αν αυτό είναι το κατάλληλο θέμα,αλλά μιας και δεν ξέρω πού να απευθυνθώ γράφω την ερώτησή μου εδώ.Αύριο πετάω για Χανιά () με τους γονείς μου με τη Ryanair και έχει προκύψει ένα προβληματάκι.Η μαμά μου θέλει να πάρει μαζί της τη μασιά για τα μαλλιά αλλά δεν είμαστε σίγουροι αν επιτρέπεται.Στο ίντερνετ ψάξαμε αλλά δε βρήκαμε κάτι συγκεκριμένο.Απαντήστε όσο πιο γρήγορα μπορείτε,είναι επείγον!!!!!
Εγώ πάντως την είχα πάρει και δεν αντιμετώπισα θέμα στον έλεγχο.
Παράθεση

meetmeinmontauk

iSchool Moderator

Το avatar του χρήστη meetmeinmontauk
H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,481 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 15:29, 11-08-15:

ναι, κι εγώ όποτε την παίρνω μαζί μου δεν υπάρχει πρόβλημα.
Παράθεση

panagiotists13 (Παναγιώτης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη panagiotists13
Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 16 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.

O panagiotists13 έγραψε στις 15:41, 11-08-15:

Ευχαριστώ πολύ!!!
Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,637 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 16:20, 11-08-15:

Αν είσαι... "σίγουρος" ότι θα φτάσεις στο Atatürk IST, μου φαίνεται καλό, εμένα. Το IST είναι γνωστό για τους χαμηλούς φόρους αεροδρομίου και τις επιλογές του... κάτι που θα έπρεπε να το είχαμε κάνει κι εμείς στο Ελ. Βενιζέλος εξ' αρχής.
Παράθεση

Ερις

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ερις
H Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.

H Ερις έγραψε στις 11:37, 10-01-17:

Ξέρετε τι ακριβώς ισχύει σε περιπτώσεις αλλαγής GoLight εισιτηρίου (aegean); Έψαξα και στο site και αναφέρει κάτι για χρεώσεις 30-50Ε αναλόγως το είδος της πτήσης. Γνωρίζετε κάτι περισσότερο;
Παράθεση

Nelliel

Διάσημο Μέλος

H Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 859 μηνύματα.

H Nelliel έγραψε στις 07:30, 11-01-17:

παρε τηλ και ρωτα.
Παράθεση

Ερις

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ερις
H Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.

H Ερις έγραψε στις 09:08, 11-01-17:

Το κανόνισα!
Παράθεση

Vold (Νίκος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Vold
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.

O Vold έγραψε στις 22:37, 18-02-17:

Απορία !

Βρήκα αεροπορικά με την Ellinair αλλά το θέμα είναι ότι γενικά δεν έχω ιδέα και αν είναι αξιόπιστη και αν χρειάζεται να κάνω κάτι επιπλέον πέραν του να κλείσω απλά το εισιτήριο και να κάνω check in λίγο πριν την πτήση.
Απ' ότι έχω καταλάβει κάτι "περίεργο" παίζει με την ryanair κι έξτρα χρεώσεις και για αυτό το αναφέρω ώστε να μην το κλείσω και ψάχνομαι μετά.

Αν μπορεί κάποιος να με κατατοπίσει θα του ήμουν ευγνώμον
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Vold : 18-02-17 στις 22:53.
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

O DarthFederer έγραψε στις 23:40, 18-02-17:

Απλα διαβαζεις σαν ευαγγέλιο τους όρους της ryanair και δεν εχεις τη λογικη "Ελα μωρε δεν θα πουν τιποτα". Αν κανεις αυτα τα δυο, δεν θα χρεωθεις τιποτα. Ας μην τρομοκρατουμαστε απο αηδίες.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nelliel

Διάσημο Μέλος

H Nelliel έγραψε στις 09:45, 19-02-17:

Ποτε δεν ειχα προβλημα με εξτρα χρεωσεις με τετοιες low cost εταιριες. Αν ακολουθησεις τις οδηγιες τους δεν θα εχεις προβλημα. Κανεις check in στην ωρα σου, εκτυπωνεις το boarding pass, σιγουρευεσαι οτι το βαρος και οι διαστασεις της αποσκευης σου ειναι συμφωνες με τους ορους της εταιριας, και εισαι ενταξει.

Εγω εκλεισα αεροπορικα εισητηρια για τον Ιουνιο
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

O Johnny15 έγραψε στις 18:38, 09-03-17:

Παιδιά στο site της aegean λέει στις διαστάσεις μόνο ένα νούμερο (158 εκ.), τι θέλει να πει ο ποιητής ότι το άθροισμα των διαστάσεων είναι πρέπει να είναι κάτω από 158;
Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,637 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 18:41, 09-03-17:

Παιδιά στο site της aegean λέει στις διαστάσεις μόνο ένα νούμερο (158 εκ.), τι θέλει να πει ο ποιητής ότι το άθροισμα των διαστάσεων είναι πρέπει να είναι κάτω από 158;
Αυτό το μέγεθος είναι για τις βαλίτσες που «τσεκάρεις» κι αναφέρεται προφανώς στην μεγαλύτερη διάσταση. Βέβαια δεν θα κάτσει κανένας να στην μετρήσει (αυτό παίζει όμως για την χειραποσκευή, ανάλογα το αεροδρόμιο/τον μεταφορέα), αλλά το βάρος είναι που μετράει!

disclaimer: non-authoritative post, call your airline for details
Παράθεση

Nelliel

Διάσημο Μέλος

H Nelliel έγραψε στις 09:08, 10-03-17:

Με low cost αεροπορικη δεν ταξιδευω αλλη φορα. Δυστυχως ηταν η μονη απευθειας πτηση που βρηκα οποτε δεν μπορεσα να την αποφυγω. Customer service? Ανυπαρκτο. Αν δεν μπορεις να θεσεις ενα request μεσω ιντερνετ, ξεχνα το τηλεφωνο. Δεν ξερουν τι τους γινεται. Ο ενας σου λεει αλλα και ο αλλος αλλα και οταν πας στο αεροδρομιο ακους αλλα. Πλεον ταξιδια μονο με σοβαρες αεροπορικες εταιριες. You get what you pay for.
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

stefaniat

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη stefaniat
H stefaniat αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών . Έχει γράψει 186 μηνύματα.

H stefaniat έγραψε στις 17:23, 10-03-17:

Με low cost αεροπορικη δεν ταξιδευω αλλη φορα. Δυστυχως ηταν η μονη απευθειας πτηση που βρηκα οποτε δεν μπορεσα να την αποφυγω. Customer service? Ανυπαρκτο. Αν δεν μπορεις να θεσεις ενα request μεσω ιντερνετ, ξεχνα το τηλεφωνο. Δεν ξερουν τι τους γινεται. Ο ενας σου λεει αλλα και ο αλλος αλλα και οταν πας στο αεροδρομιο ακους αλλα. Πλεον ταξιδια μονο με σοβαρες αεροπορικες εταιριες. You get what you pay for.
Δεν ξέρω με ποια ταξίδεψες εγώ πάντως όσες φορές ταξίδεψα με Ryanair, Ναι μεν δε σου φέρνουν μπισκοτάκια χυμούς κλπ (απ όσο θυμάμαι δηλαδή γιατί πάνε και δυόμιση χρόνια από την τελευταία φορά) , Ναι μεν τα αεροσκάφη είναι λιιιγο παλιά και λίγο άσχημα στο εσωτερικό, αλλά πάντως μια χαρά προσγειώθηκα στον προορισμό μου και τίποτε κακό δεν έπαθα:ρ Τώρα τι εννοείς για το τηλέφωνο; δε σου επέτρεψαν να το έχεις ανοιχτό σε flight mode?
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

O Johnny15 έγραψε στις 17:51, 10-03-17:

Αρχική Δημοσίευση από stefaniat
Δεν ξέρω με ποια ταξίδεψες εγώ πάντως όσες φορές ταξίδεψα με Ryanair, Ναι μεν δε σου φέρνουν μπισκοτάκια χυμούς κλπ (απ όσο θυμάμαι δηλαδή γιατί πάνε και δυόμιση χρόνια από την τελευταία φορά) , Ναι μεν τα αεροσκάφη είναι λιιιγο παλιά και λίγο άσχημα στο εσωτερικό, αλλά πάντως μια χαρά προσγειώθηκα στον προορισμό μου και τίποτε κακό δεν έπαθα:ρ Τώρα τι εννοείς για το τηλέφωνο; δε σου επέτρεψαν να το έχεις ανοιχτό σε flight mode?
Που έχεις πάει με Ryan?
Παράθεση

methexys

iSchool Moderator

Το avatar του χρήστη methexys
H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,120 μηνύματα.

H methexys έγραψε στις 17:52, 10-03-17:

Γι'αυτο λέγονται low cost. Ο,τι πληρώνεις παίρνεις. Για κοντινά ταξιδάκια στην Ευρώπη μια χαρα κανουν τη δουλεια τους. Αν δεν σε νοιάζουν τα χρήματα ή αν θες να πας πιο μακριά, πχ Αγγλία, Σκανδιναβια κτλ, πηγαίνεις με Aegean ή Swiss ή Lufthansa ή με οποιαδήποτε εταιρεία (δεν θα εμπιστευόμουν τις low cost για ταξίδια 3-4 ωρών για να πω την αληθεια). Για τους υπόλοιπους, για Ιταλια και αλλες κοντινες χωρες και γι'αυτους που ταξιδεύουν συχνά, και οι low cost καλές ειναι.
Παράθεση

stefaniat

Δραστήριο Μέλος

H stefaniat αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών . Έχει γράψει 186 μηνύματα.

H stefaniat έγραψε στις 18:33, 10-03-17:

Που έχεις πάει με Ryan?
Λονδίνο και Ρώμη. Βέβαια καμία σχέση με τα αεροσκάφη της Aegean που έφτασα μόνο μέχρι τη Σάμο, αλλά μια χαρά με πήγε κι η Ryanair στο Λονδίνο 3μιση ώρες πτήση.. Βέβαια για να λέμε και του λόγου το αληθές, τις αναταράξεις απογείωσης και προσγείωσης με τη Ryanair τις ένιωθε και το παραμικρό σου κοκαλάκι.
Παράθεση

methexys

iSchool Moderator

H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,120 μηνύματα.

H methexys έγραψε στις 19:19, 10-03-17:

Την πρώτη φορα που ταξίδεψα με αεροπλάνο, θα πήγαινα με Ryan Air στην Ιταλία. Ε και ηταν περιπετειώδες ταξίδι Είχαμε δυο ωρες καθυστέρηση επειδη κατι έκαναν εκείνο τον καιρο για να εξοικονομούν καύσιμα και τελικα μας έφεραν ενα σαράβαλο, που αν σήκωνες το χέρι σου ακουμπούσες τη λαμαρίνα απο πάνω, στην οποία λαμαρίνα φαινοταν οι βίδες και αντανάκλαση, σαν να περνούσε το φως απο πάνω. Για να μην πω για τη..συνταρακτική προσγείωση Τελος παντων, τις υπόλοιπες φορες που ταξίδεψα με Ryan Air αλλα και με EasyJet, ολα πήγαν καλα
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

O Johnny15 έγραψε στις 19:22, 10-03-17:

Αρχική Δημοσίευση από methexys
και τελικα μας έφεραν ενα σαράβαλο, που αν σήκωνες το χέρι σου ακουμπούσες τη λαμαρίνα απο πάνω, στην οποία λαμαρίνα φαινοταν οι βίδες και αντανάκλαση, σαν να περνούσε το φως απο πάνω
Εγώ θα είχα τρομάξει.
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

O DarthFederer έγραψε στις 20:00, 10-03-17:

Κοιτα να δεις. Case study για να καταλαβεις τη λεει η φιλη παραπανω. Κλεινεις εσυ εισιτηρια απο την Αθηνα για Μπρατισλαβα με τη Ryan που εστω οτι πετα 3-4 φορες την εβδομαδα. Για Χ,Υ λογους η πτηση της επιστροφης σου ακυρωνεται. Η Ryan ή θα σε βαλει στην επομενη πτηση (που μπορει να ειναι απο την επομενη μερα μεχρι 3-4 μερες μετα για αραιους προορισμους) ή θα σου επιστρεψει τα λεφτα σου πισω τα οποια ομως θα ειναι αστεια οποτε δεν θα σου φτανουν να αγορασεις ενα αλλο εισιτηριο. Αν παλι ειχες κλεισει με μια legacy αεροπορικη (Aegean, Lufthansa, British etc.), θα σου ειχαν δωσει τη δυνατοτητα να πας με οποιονδηποτε αλλο συνδυασμο πτησεων στον προορισμο σου, ειτε με δικες τους πτησεις ειτε με συνεργαζομενες εταιριες. Ειναι πολυ μεγαλη υποθεση να ξερεις οτι θα φτασεις σπιτι σου ο,τι και να γινει.
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

O DarthFederer έγραψε στις 20:01, 10-03-17:

Λονδίνο και Ρώμη. Βέβαια καμία σχέση με τα αεροσκάφη της Aegean που έφτασα μόνο μέχρι τη Σάμο, αλλά μια χαρά με πήγε κι η Ryanair στο Λονδίνο 3μιση ώρες πτήση.. Βέβαια για να λέμε και του λόγου το αληθές, τις αναταράξεις απογείωσης και προσγείωσης με τη Ryanair τις ένιωθε και το παραμικρό σου κοκαλάκι.
Καμια σχεση με την εταιρια αυτο.
Παράθεση

stefaniat

Δραστήριο Μέλος

H stefaniat έγραψε στις 01:14, 11-03-17:

Καμια σχεση με την εταιρια αυτο.
Ιδέα δεν έχω αλλά αν τα αεροσκάφη της Ryanair είναι παλιότερης ας πούμε κατασκευής δε θα εχει σχέση αυτό;
Πάντως σε ευχαριστώ για την εξήγηση για το τι εννοούσε η κοπέλα, η αλήθεια είναι πως Ούτε μου έτυχε ούτε έχω ακούσει σε κάποιον να τύχει αλλά ακούγεται όντως σκατοκατασταση..
Παράθεση

Nelliel

Διάσημο Μέλος

H Nelliel έγραψε στις 08:28, 11-03-17:

Οι χυμοι και τα γευματα δεν ειναι τιποτα. Με μια φορα που ταξιδεψες δεν μπορεις να βγαλεις συμπερασμα. Με τετοιες εταιριες εχω ταξιδεψει αμετρητες φορες και μου εχουν τυχει πολλα, αλλα το τελευταιο εξαντλησε την υπομονη μου. Ταξιδευα λοιπον με κατοικιδιο και ελεγαν στην ιστοσελιδα τους οτι μπορεις να το παρεις στην καμπινα εφοσον τηρει συγκεκριμενες διαστασεις και βαρος και δεν πεταει προς Αγγλια ή Μαλτα (κανενα προβλημα ως εδω). Το ταξιδι μου ειχε 2 σκελη. Το 1ο ηταν με την θυγατρικη (εταιρια Α) της εταιριας (εταιρια Β) που εκλεισα το εισητηριο. Παω λοιπον να δηλωσω το κατοικιδιο μου online και μου βγαζει σφαλμα οτι δεν γινεται επειδη το εισητηριο εχει κλειστει μεσω της Β. Τους παιρνω τηλεφωνο και τους λεω τι συμβαινει και μου λενε να επικοινωνησω με την Β. Επικοινωνω και μου λενε οτι μπορω να δηλωσω το κατοικιδιο μου μονο για το 2ο σκελος και για το 1ο πρεπει να παρω την Α τηλεφωνο. Ξαναπαιρνω την Α και μου λενε οτι θα το κανονισουν και ζητουν να τους τηλεφωνησω σε 1 εβδομαδα για να το επιβεβαιωσω. Τους καλω και μου λενε οτι πρεπει να παω στο αεροδρομιο και να το δηλωσω εκει πριν την πτηση. Παω λοιπον και μου λενε οτι δεν γινεται να δηλωθει. Τους ξανακαλω και τους λεω τι συμβαινει και οτι δεν μπορω να παρατησω το κατοικιδιο μου στην μεση του πουθενα για κατι τοσο απλο που θα επρεπε να ειχε λυθει με ενα τηλεφωνημα. Εν τελη, αναγκαστηκα να στειλω το κατοικιδιο μου cargo με αλλη εταιρια.

Γι'αυτο λέγονται low cost. Ο,τι πληρώνεις παίρνεις. Για κοντινά ταξιδάκια στην Ευρώπη μια χαρα κανουν τη δουλεια τους. Αν δεν σε νοιάζουν τα χρήματα ή αν θες να πας πιο μακριά, πχ Αγγλία, Σκανδιναβια κτλ, πηγαίνεις με Aegean ή Swiss ή Lufthansa ή με οποιαδήποτε εταιρεία (δεν θα εμπιστευόμουν τις low cost για ταξίδια 3-4 ωρών για να πω την αληθεια). Για τους υπόλοιπους, για Ιταλια και αλλες κοντινες χωρες και γι'αυτους που ταξιδεύουν συχνά, και οι low cost καλές ειναι.
Ουτε για κοντινες δεν κανουν. Μια φορα ταξιδευα απο Ρωμη και το αεροπλανο δεν μπορουσε να απογειωθει και περιμεναμε επι 4 ωρες να μας πουν οτι πρεπει να πεταξουμε απο το αλλο αεροδρομιο και περιμεναμε αλλες τοσες για να φερουν λεωφορεια και αφοτου επιβιβαστηκαμε και φτασαμε στον προορισμο μας, μας εστειλαν εμαιλ να μας που οτι ειχαμε την επιλογη να φυγουμε την επομενη ημερα.

Το προβλημα ειναι οτι πολλες φορες δεν εχεις εναλλακτικη. Προτιμω τις απευθειας πτησεις, αλλα σε πολλες περιπτωσεις οι απευθειας ειναι μονο με low cost.
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

O DarthFederer έγραψε στις 11:18, 11-03-17:

Ιδέα δεν έχω αλλά αν τα αεροσκάφη της Ryanair είναι παλιότερης ας πούμε κατασκευής δε θα εχει σχέση αυτό;
Πάντως σε ευχαριστώ για την εξήγηση για το τι εννοούσε η κοπέλα, η αλήθεια είναι πως Ούτε μου έτυχε ούτε έχω ακούσει σε κάποιον να τύχει αλλά ακούγεται όντως σκατοκατασταση..
Περυσι νομιζω εγινε αυτο που σου λεω στην Κερκυρα με Βρετανους τουριστες να αναγκαζονται να περιμενουν το επομενο αεροπλανο της Ryan για να επιστρεψουν στο Μαντσεστερ αν θυμαμαι καλα.

Τα αεροσκαφη της Ryanair δεν ειναι παλιοτερης κατασκευης, η αληθεια ειναι οτι πιο ευκολα πετυχαινεις αρχαιολογια σε "κλασικη" αεροπορικη παρα σε λοκο. Ο πιο σημαντικος λογος που η Ryan ανανεωνει πολυ τα αεροσκαφη της ειναι η καταναλωση, τα καινουρια αεροσκαφη εχουν πολυ χαμηλοτερη απο τα παλαιοτερα ενω απο την αλλη ρεφαρει το κοστος της αγορας κανοντας τεραστιες παραγγελιες και αρα πετυχαινοντας χαμηλες τιμες.

Γενικα οι εταιριες χαμηλου κοστους εχουν να κανουν απο αλλου οικονομια, οχι απο την συντηρηση. Καυσιμα, σνακς, τελη αεροδρομιων, μεγαλυτερη πυκνοτητα θεσεων κ.ο.κ.
Παράθεση

Padme (xanax party)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Padme
H xanax party αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 300 μηνύματα.

H Padme έγραψε στις 16:18, 18-03-17:

Παίδες έκλεισα αεροπορικό εισιτήριο στον αδερφό μου αλλά από την βιασύνη μου έβαλα πρώτα επίθετο μετά όνομα (ξέρω έπρεπε να είμαι πιο προσεκτική) θα του δημιουργήσουν πρόβλημα στο αεροδρόμιο?
Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 16:19, 18-03-17:

Αρχική Δημοσίευση από Padme
Παίδες έκλεισα αεροπορικό εισιτήριο στον αδερφό μου αλλά από την βιασύνη μου έβαλα πρώτα επίθετο μετά όνομα θα του δημιουργήσουν πρόβλημα στο αεροδρόμιο?
Αν πέσεις σε ανθρώπινα όντα με εγκέφαλο, όχι.

ξέρω έπρεπε να είμαι πιο προσεκτική
Nothing more to add here.
Παράθεση

methexys

iSchool Moderator

H methexys έγραψε στις 17:00, 18-03-17:

Παίδες έκλεισα αεροπορικό εισιτήριο στον αδερφό μου αλλά από την βιασύνη μου έβαλα πρώτα επίθετο μετά όνομα (ξέρω έπρεπε να είμαι πιο προσεκτική) θα του δημιουργήσουν πρόβλημα στο αεροδρόμιο?

Συνήθως οι αεροπορικές σου δίνουν τη δυνατότητα να κανεις τέτοιες μικρές αλλαγες χωρις χρέωση, αν επικοινωνήσεις μαζί τους μέσω απο το τσατ που συνήθως διαθέτουν στην ιστοσελίδα τους. Για καλο κακο εγω θα το έψαχνα λιγο.
Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 17:08, 18-03-17:

Συνήθως οι αεροπορικές σου δίνουν τη δυνατότητα να κανεις τέτοιες μικρές αλλαγες χωρις χρέωση, αν επικοινωνήσεις μαζί τους μέσω απο το τσατ που συνήθως διαθέτουν στην ιστοσελίδα τους. Για καλο κακο εγω θα το έψαχνα λιγο.
True, αλλά το πρώτο πράγμα που θα έκανα θα ήταν να πάρω τηλέφωνο στο αεροδρόμιο αναχώρησης. Μου συνέβη μία φορά, οπότε έβαλα το άτομο που έκλεισε τα εισιτήρια στο όνομά μου να πάρει το Ελ. Βενιζέλος, απ' όπου έφευγα, όπου και είπαν ότι δεν υπήρχε πρόβλημα.

Τι έμαθα από τότε; Μην αφήνεις άλλους να κλείνουν εισιτήρια για σένα.
Παράθεση

Padme (xanax party)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Padme
H xanax party αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 300 μηνύματα.

H Padme έγραψε στις 17:16, 18-03-17:

Θα έπαιρνα τηλέφωνο από Δευτέρα έτσι κι αλλιώς φαντάζομαι Κυριακή θα είναι κλειστά.
Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Τι έμαθα από τότε; Μην αφήνεις άλλους να κλείνουν εισιτήρια για σένα.
Στα 16 του δεν είχες και πολλές επιλογές.
Παράθεση

Helium

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Helium
H Helium αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.

H Helium έγραψε στις 23:24, 18-03-17:

Ουτε για κοντινες δεν κανουν. Μια φορα ταξιδευα απο Ρωμη και το αεροπλανο δεν μπορουσε να απογειωθει και περιμεναμε επι 4 ωρες να μας πουν οτι πρεπει να πεταξουμε απο το αλλο αεροδρομιο και περιμεναμε αλλες τοσες για να φερουν λεωφορεια και αφοτου επιβιβαστηκαμε και φτασαμε στον προορισμο μας, μας εστειλαν εμαιλ να μας που οτι ειχαμε την επιλογη να φυγουμε την επομενη ημερα.
Κάποια αεροπλάνα της Ryanair είναι σαν αστικά λεωφορεία με φτερά!
Παράθεση

JKaradakov (Ιορδάνης)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη JKaradakov
Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11,661 μηνύματα.

O JKaradakov Valar Morgulis έγραψε στις 13:40, 19-03-17:

Μιας και γίνεται συζήτηση για το πως λειτουργουν οι low-cost και να μην υπάρχουν ανακρίβιες.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους