Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,263 εγγεγραμμένα μέλη και 3,039,602 μηνύματα σε 92,425 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 362 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Η επικαιρότητα εν συντομία

Wishful

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Wishful
Ο Wishful αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.

O Wishful έγραψε στις 20:23, 29-03-07:

Με προλάβατε αλλά δε θα το έβαζα εδώ σ'αυτό το θέμα !!!!
Γι'αλλού είναι !!! Είναι για το "εθνικισμός","σελίδες ιστορίας","γιατί αυξάνει η εγκληματικότητα"τέτοια θέματα !
Είδατε ενα σαφή διαχωρισμό ? Χούλιγκανς-οππαδοί !
Δε μπορώ,λυπάμαι πολύ λυπάμαι που αυτά τα παιδιά δεν παίρνουν παιδεία απ'την άθλια σχολική,αλλά δεν αποδέχονται & δεν προσπαθούν ποτέ απο μόνα,για μια άλλη παιδεία...χαμένη ,οπως την ονόμασε κάποιο...παιδί άλλο,σ'ενα άλλο θέμα.
Ευγε σε όλους μας συνέλληνες ! ...Παιανίες συνεχώς ?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Wishful : 29-03-07 στις 20:25. Αιτία: παράλειψη.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Ειλικρινής
Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 484 μηνύματα.

O Ειλικρινής έγραψε στις 20:30, 29-03-07:

Mην πω αυτό που σκέφτομαι...είμαι χαρακτηρισμένος ήδη...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Wishful

Δραστήριο Μέλος

Ο Wishful αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.

O Wishful έγραψε στις 20:30, 29-03-07:

Πέτρες,μαχαίρια,τσουγκράνες,λοστούς,τσάπες,πιστόλια φωτοβολίδας κ...κ...κ... !

Αρχική Δημοσίευση από Ειλικρινής
Mην πω αυτό που σκέφτομαι...είμαι χαρακτηρισμένος ήδη...
Ασε με ρε φίλε μου να κλάψω την άθλια πραγματικότητα των παιδιών μας & πές ότι θέλεις !!! Για το χαρακτηρισμό δε θα σκάσω ! Αλλά ας μας πούν απο πού τον πήρανε τον όρο χούλιγκαν & τη...χάρη ??? γμτ ! παιδιά μεγαλώνουμε !!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 29-03-07 στις 20:35. Αιτία: Merge :-)
Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,169 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 20:40, 29-03-07:

wishful συγγνωμη αλλα δεν καταλαβα τι εννοεις...
Σε ενοχλησε ο συσχετισμος του χουλιγκαν με τον οπαδο;
Ειλικρινα ρωταω χωρις ιχνος "ειρωνιας" γιατι πραγματικα μπερδευτηκα...

Και οσον αφορα το παραπανω, να πω οτι καθε χουλιγκαν ειναι οπαδος μια ομαδας!
Καθε οπαδος ομως δεν ειναι φυσικα χουλιγκαν.

Τελος για αυτο το επεισοδιο εχω να πω οτι δεν υπαρχει τιποτα που να θεωρω πιο ηλιθιο και πιο "...." απο το να τσακωνονται-πλακωνονται ατομα για ομαδες...
Λυπαμαι πραγματικα που υπαρχουν τοσοι ανεγκεφαλοι και γινονται ολα αυτα.Κριμα...κριμα που ολες αυτες οι κατωτατες ερπουσες μορφες ζωης συνεχιζουν ανενοχλητες τα..."εργα" τους!

Παράθεση

Wishful

Δραστήριο Μέλος

O Wishful έγραψε στις 20:48, 29-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από Mario
wishful συγγνωμη αλλα δεν καταλαβα τι εννοεις...
Σε ενοχλησε ο συσχετισμος του χουλιγκαν με τον οπαδο;
Ειλικρινα ρωταω χωρις ιχνος "ειρωνιας" γιατι πραγματικα μπερδευτηκα...

Και οσον αφορα το παραπανω, να πω οτι καθε χουλιγκαν ειναι οπαδος μια ομαδας!
Καθε οπαδος ομως δεν ειναι φυσικα χουλιγκαν.

Τελος για αυτο το επεισοδιο εχω να πω οτι δεν υπαρχει τιποτα που να θεωρω πιο ηλιθιο και πιο "...." απο το να τσακωνονται-πλακωνονται ατομα για ομαδες...
Λυπαμαι πραγματικα που υπαρχουν τοσοι ανεγκεφαλοι και γινονται ολα αυτα.Κριμα...κριμα που ολες αυτες οι κατωτατες ερπουσες μορφες ζωης συνεχιζουν ανενοχλητες τα..."εργα" τους!
Καλέ μου Μάριε.ακριβώς για σαφή διαχωρισμό είπα ! Το θέμα τελικά θα μας προκύψει ...καθημερινό,ανάξιο λόγου ! Αλήθεια είναι οτι δεν έχω πολύ κουράγιο πια να αναπτύσσω θέματα που πάλευα μια ζωή ! Απ'τη μιά λυπάμαι που δεν μπορώ να γράψω 3 ώρες συνέχεια κι απ'την άλλη,πάντα οι πολλοί οπου τους αφορούν άμεσα ΘΑ ΚΩΦΕΥΟΥΝ ! Το μόνο που θα προσθέσω πάλι,λυπάμαι .

Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Founes
Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,350 μηνύματα.

O Founes έγραψε στις 21:02, 29-03-07:

ρε παιδια... πραγματικά νοιώθω πάρα πολύ άσχημα...εχω ξενερώσει απίστευτα!!!

πολύ χάλια...
...σήμερα χάθηκε ενας άνθρωπος... μπορεί να ήταν "αντίπαλος" στο θέμα της επιλογής της ομάδας... αλλά κατα τ'αλλα ήταν ένας απο εμάς... ενας νεος 25 χρονών... θεωρώ οτι ο χαμός του, είναι αποτέλεσμα της μ@λ@κί@ς που είχε στο κεφάλι αυτός αλλά και όσοι το προκάλεσαν... αφού το να βρεθεί κάποιος σε "ραντεβού" (όπως αναφέρουν τα μμε) ειναι για κάποιο λόγο και στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν ήταν για να ανταλλάξουν κασκώλ... Σε τέτοιες περιπτώσεις το θύμα με τον θύτη έχει ελάχιστη απόσταση, ειναι ενας πόλεμος, για να αμυνθείς θα πρέπει να επιτεθείς...

όσο για τους δημ(ι)οσιογράφους... μόνο ένας εμετός στα μούτρα αρμόζει σε ορισμένους που στο βωμό της τηλεθέασης και της "είδησης" δεν σέβονται τπτ και δεν έχουν πρόβλημα να κατασκευάσουν hooligans και αυτόπτες μάρτυρες...

Πριν απο λίγο καιρό μαζευτήκαμε μερικοί οπαδοί που εκτός απο το κόλλημα με μια ομάδα είμαστε ενεργοί με προβληματισμούς για τον κόσμο αλλά και για ότι συμβαίνει γύρω μας... ενάντια σε ότι δηλητηριάζει την καθημερινότητά μας! Τουλάχιστον εγώ είχα μεγάλη διάθεση να ασχοληθώ, να δείξω οτι ενας οπαδός μπορεί πανω απο ολα να ειναι και άνθρωπος... αλλά με τα σημερινά εχω ξενερώσει απίστευτα... τελικά αναρωτιέμαι αν αξίζει...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 29-03-07 στις 21:10. Αιτία: Απλά έβαλα τρία παπάκια. :p
Παράθεση

Wishful

Δραστήριο Μέλος

O Wishful έγραψε στις 21:11, 29-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από Founes
ρε παιδια... πραγματικά νοιώθω πάρα πολύ άσχημα...εχω ξενερώσει απίστευτα!!!

πολύ χάλια...
...σήμερα χάθηκε ενας άνθρωπος... μπορεί να ήταν "αντίπαλος" στο θέμα της επιλογής της ομάδας... αλλά κατα τ'αλλα ήταν ένας απο εμάς... ενας νεος 25 χρονών... θεωρώ οτι ο χαμός του, είναι αποτέλεσμα της μαλακίας που είχε στο κεφάλι αυτός αλλά και όσοι το προκάλεσαν... αφού το να βρεθεί κάποιος σε "ραντεβού" (όπως αναφέρουν τα μμε) ειναι για κάποιο λόγο και στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν ήταν για να ανταλλάξουν κασκώλ... Σε τέτοιες περιπτώσεις το θύμα με τον θύτη έχει ελάχιστη απόσταση, ειναι ενας πόλεμος, για να αμυνθείς θα πρέπει να επιτεθείς...

όσο για τους δημ(ι)οσιογράφους... μόνο ένας εμετός στα μούτρα αρμόζει σε ορισμένους που στο βωμό της τηλεθέασης και της "είδησης" δεν σέβονται τπτ και δεν έχουν πρόβλημα να κατασκευάσουν hooligans και αυτόπτες μάρτυρες...

Πριν απο λίγο καιρό μαζευτήκαμε μερικοί οπαδοί που εκτός απο το κόλλημα με μια ομάδα είμαστε ενεργοί με προβληματισμούς για τον κόσμο αλλά και για ότι συμβαίνει γύρω μας... ενάντια σε ότι δηλητηριάζει την καθημερινότητά μας! Τουλάχιστον εγώ είχα μεγάλη διάθεση να ασχοληθώ, να δείξω οτι ενας οπαδός μπορεί πανω απο ολα να ειναι και άνθρωπος... αλλά με τα σημερινά εχω ξενερώσει απίστευτα... τελικά αναρωτιέμαι αν αξίζει...
Ρε συ φούνες,φαίνεται ρε παλλικάρι μου τι είσαι ! Ξερώ καλά οτι δε σου μοιάζουν αυτά εκεί τα σημερινα & μην τα ονομάζεις οππαδούς ! οππαδός ήμουν εγώ κι εσύ είσαι κ κάποιοι άλλοι ! Δεν μπερδεύω άτομα κ δεν τα βάζω όλα στο τσουβάλι ! Οταν μιλάει ο άνθρωπος τον αναγνωρίζω .

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,629 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 21:16, 29-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από Founes
Κινδυνολογία και ξερό ψωμί για κάποια... νουμεράκια.

Δεν έχω να σχολιάσω κάτι. Το φαινόμενο υπάρχει εδώ και χρόνια, άλλοτε εντονότερα κι άλλοτε πιο ήπια. Ντρέπομαι για λογαριασμό τους - εφόσον δεν ξέρω αν κανείς απ' αυτούς θα ντραπεί ποτέ.

Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

O Founes έγραψε στις 21:17, 29-03-07:

ρε γμτ... ασε σου λεω... ειμαι παρα πολύ χάλια αυτή τη στιγμή...
θα γράψω πάλι αυριο που θα είμαι πιο καλα... ήρεμος...

Παράθεση

Wishful

Δραστήριο Μέλος

O Wishful έγραψε στις 21:42, 29-03-07:

Ναί ρε παιδιά,δεν είναι η πρώτη φορά ! Ξέρετε κι εγώ ...ετυχε να βρεθώ στα γήπεδα (πρέπει να το πώ),20 χρόνια πριν απο σας κι εντος του πρασίνου ενίοτε ! Εκεί λίγο πρίν το νούμερο 7 χρονικά.(το γνωρίζετε το νούμερο φαντάζομαι).Το οτι έχει ξαναγίνει δε σημαίνει οτι το εγκαταλείπουμε ! Πρέπει να βλέπουμε & τα ...συννημένα ! Δεν είμαι παλαβός,ούτε με συνεπήραν οι δημοσιογράφοι ! Τα συννημένα της υπόθεσης,που εξέφρασα στα προηγούμενα ποστς.Οπως είδατε,δεν αναφέρθηκα στο γεγονός καθ'εαυτό,ούτε καταδίκασα φιλάθλους ! οκ ?

Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

O Founes έγραψε στις 22:16, 29-03-07:

ναι ρε... και φυσικά ξέρω τι εννοείς με το 7... αλλά δεν τα λέω αυτά για σένα....

Παράθεση

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

O Ειλικρινής έγραψε στις 08:36, 30-03-07:

Ζούγκλα!

Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη misslittledevil
H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 08:39, 30-03-07:

Αυτο που μου την εχει δωσει περισσοτερο εμενα -εκτος απο το οτι ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΝΕ ΠΟΥΘΕΝΑ- ειναι το ραντεβου. Ραντεβου για την μ@λ@κι@ τους και οχι για.. κουβεντα.

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Demelene
Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε στις 10:13, 30-03-07:

Αν θέλει ο κόσμος
Με τη λιακάδα του νότου
Τεράστια μονάδα ηλιακής ενέργειας εγκαινιάστηκε στην Πορτογαλία

29/03/07 13:21

Λισαβόνα
Μια από τις μεγαλύτερες εγκαταστάσεις ηλιακής ενέργειας του κόσμου, ανάμεσα στους ελαιώνες της Σέρπα στη νότια Πορτογαλία, άρχισε την Τετάρτη να τροφοδοτεί με ρεύμα γύρω στα 8.000 νοικοκυριά.

Η μονάδα υλοποιείται στο πλαίσιο του σχεδίου της Πορτογαλίας να καλύπτει το 45% των ενεργειακών της αναγκών με ανανεώσιμες πηγές έως το 2010.

Η μονάδα των 11 Megawatt, καλύπτει έκταση 600 στρεμμάτων σε μια από τις πλέον ηλιόλουστες περιοχές της Ευρώπης, γύρω στα 200 χλμ νοτιοανατολικά της Λισαβόνας. Συνολικά 52.000 φωτοβολταϊκά στοιχεία έχουν τοποθετηθεί στην πλαγιά ενός λόφου, υπερυψωμένα δύο μέτρα πάνω από το έδαφος.

«Είναι το η πιο παραγωγική ηλιακή εγκατάσταση του κόσμου, θα παράγει 40% περισσότερη ενέργεια από τη δεύτερη μεγαλύτερη εγκατάσταση, που βρίσκεται στο Γκου Ερλάσε της Γερμανίας» δήλωσε ο Χάουαρντ Ουένγκερ, επικεφαλής της πορτογαλικής GE Energy Financial Services. H μονάδα, κόστους 61 εκατ. ευρώ, κατασκευάστηκε σε συνεργασία με την αμερικανική PowerLight Corporation.

Οι φωτοβολταϊκοί πίνακες βασίζονται σε τεχνολογία πυριτίου και μετατρέπουν την ηλιακή ενέργεια απευθείας σε ηλεκτρισμό. Θα παράγουν συνολικά 20 GWh το χρόνο, το ισοδύναμο θερμοηλεκτρικών εργοστασίων που θα απελευθέρωναν στην ατμόσφαιρα 30.000 τόνους διοξειδίου του άνθρακα ανά έτος.

Οι εκπομπή διοξειδίου του άνθρακα της Πορτογαλίας έχουν ανέβει κατά 37% από το 1990, μια από τις μεγαλύτερες αυξήσεις στον κόσμο. Εξαρτώμενη μέχρι σήμερα από το εισαγόμενο πετρέλαιο, η χώρα αναπτύσσει τώρα μεγάλες υπεράκτιες μονάδες που αντλούν ενέργεια από τα κύματα, καθώς και μονάδες ηλιακής και αιολικής ενέργειας, οι οποίες θα καλύψουν τις ανάγκες 750.000 νοικοκυριών.

Πηγή

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,377 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 15:52, 02-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Ανοιχτή επιστολή από τον Steve Jobs για το DRM στην μουσική, αξίζει να την διαβάσει κάποιος

http://www.apple.com/hotnews/thoughtsonmusic/
τελικά είχε αποτελέσματα η επιστολή

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,629 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 11:13, 03-04-07:

Να κάτι που είδα σήμερα και χρήζει προσοχής.

-----------

Στο δημαρχείο και στον δικηγόρο
Αυξάνονται πολιτικοί γάμοι και διαζύγια στην Ελλάδα που γηράσκει κατά την ΕΣΥΕ

Αθήνα
Την πόρτα του δημαρχείου αντί των σκαλιών της εκκλησιάς περνούν όλο και περισσότερα ζευγάρια στην Ελλάδα, προκειμένου να επισημοποιήσουν τη σχέση τους. Οι λόγοι είναι κυρίως οικονομικοί, όπως για παράδειγμα η αυξημένη φοροαπαλλαγή για πρώτη κατοικία.

Σύμφωνα με την Εθνική Στατιστική Υπηρεσία, τρεις στους δέκα γάμους το 2005 έγιναν σε δημαρχείο- ποσοστό που έχει τριπλασιαστεί σε σχέση με την προηγούμενη δεκαετία: το 1991 μόλις το 9% των γάμων στη χώρα μας ήταν πολιτικοί.

Η αυξημένη φοροαπαλλαγή για την πρώτη κατοικία αποτελεί ισχυρό κίνητρο, όπως και το υψηλό κόστος ενός θρησκευτικού γάμου.

«Το στεγαστικό δάνειο είναι αυτό που ουσιαστικά επίσπευσε αυτόν τον γάμο. Αλλωστε, ήταν πολύ σημαντικό για μας να έχουμε ένα δικό μας σπίτι, το οποίο θα σήμαινε και μια νέα αρχή για μας, ως ζευγάρι πια» δηλώνει στα Νέα της Μ.Τρίτης ένα ζευγάρι.

Σύμφωνα με την Εθνική Στατιστική Υπηρεσία, αυξάνεται και ο αριθμός των διαζυγίων στην Ελλάδα. Ο δείκτης από 8% επί των γάμων το 1980 έφτασε το 24% το 2005.

Από τα στοιχεία της ΕΣΥΕ προκύπτει επίσης ότι η Ελλάδα εξελίσσεται σε χώρα ηλικιωμένων: το ποσοστό των παιδιών έως 14 ετών είναι πλέον 14,4% (από 17,8% που ήταν πριν από 10 χρόνια). Παράλληλα, ένας στους πέντε κατοίκους είναι άνω των 65.

Έτσι, για κάθε 100 ανθρώπους 0- 14 ετών αντιστοιχούν πλέον 127 άνθρωποι άνω των 65.

Μικρή μείωση παρατηρείται στις γεννήσεις, αφού από 9,8 γεννήσεις ανά πληθυσμό 1.000 ατόμων το 1994 μειώθηκε στις 9,6 γεννήσεις το 2004 και στις 9,7 το 2005.

Το προσδόκιμο όριο ηλικίας αυξήθηκε για τους άνδρες από 75,1 χρόνια το 1994 σε 76,8 το 2005 ενώ για τις γυναίκες από 79,6 σε 81,7 αυξάνοντας τη διαφορά των δύο φύλων από 4,6 σε 4,9 χρόνια.

Πηγή

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη deadhead_pirate
Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 11:22, 03-04-07:

Γιώργο μου, εικονικοί γάμοι γίνονται για πολούς λόγους. Εγώ ξέρω συνάδελφο που έκανε εικονικό γάμο, μόνο και μόνο για να πάρει μετάθεση....

Παράθεση

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

O Ειλικρινής έγραψε στις 11:34, 03-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Από τα στοιχεία της ΕΣΥΕ προκύπτει επίσης ότι η Ελλάδα εξελίσσεται σε χώρα ηλικιωμένων: το ποσοστό των παιδιών έως 14 ετών είναι πλέον 14,4% (από 17,8% που ήταν πριν από 10 χρόνια). Παράλληλα, ένας στους πέντε κατοίκους είναι άνω των 65.

Έτσι, για κάθε 100 ανθρώπους 0- 14 ετών αντιστοιχούν πλέον 127 άνθρωποι άνω των 65.

Μικρή μείωση παρατηρείται στις γεννήσεις, αφού από 9,8 γεννήσεις ανά πληθυσμό 1.000 ατόμων το 1994 μειώθηκε στις 9,6 γεννήσεις το 2004 και στις 9,7 το 2005.

Πηγή

Δεν υπάρχει θέμα!
Γι'αυτό δεχόμαστε μετανάστες και δη από μουσουλμανικές χώρες!
Και νέοι σε ηλικία είναι και γεννάνε 4-5-6 παιδιά το ζευγάρι!
Δεν υπάρχει λοιπόν θέμα πληθυσμιακής μείωσης η έλλειψης νέων!

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 11:43, 03-04-07:

Αυτό που δεν πέτυχαν οι Τούρκοι, οι Γερμανοί, και άλλοι επίδοξοι κατακτητές με πολεμικές επιχειρήσεις, το καταφέρνουν τώρα με άλλα, διαφορετικά μέσα.

Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη misslittledevil
H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 18:40, 03-04-07:

Εξέδιδε την 7χρονη κόρης της μέσω Ιντερνετ

Φρίκη έχει προκαλέσει στην αμερικανική κοινή γνώμη η αποκάλυψη ότι μια αδίστακτη γυναίκα εξέδιδε μέσω Διαδικτύου το 7χρονο κοριτσάκι της σε παιδόφιλους. Δηλώνοντας η ίδια πόρνη, η γυναίκα έκανε σαφές στο μήνυμά της στο Διαδίκτυο ότι θέτει στη διάθεση κάθε ενδιαφερόμενου για σεξ επί πληρωμή και την 7χρονη κόρη της.

Συνελήφθη, ενώ συνόδευε σε ξενοδοχείο του Ντιτρόιτ το παιδί, έχοντας μαζί της μια τσάντα με σεξουαλικά βοηθήματα. Πίστευε ότι είχε ραντεβού με έναν πελάτη, με τον οποίο συνομιλούσε στο Ιντερνετ για να φωτογραφήσει την κόρη της ενώ την κακοποιούσε σεξουαλικά. Βρέθηκε όμως μπροστά σε έναν μυστικό αστυνομικό.

Σύμφωνα με τους αστυνομικούς, η γυναίκα ήθελε να πουλήσει τις φωτογραφίες της κόρης και σε συλλέκτες παιδικού πορνογραφικού υλικού στο Διαδίκτυο.

Τα στοιχεία της δεν δόθηκαν στη δημοσιότητα για να μην αποκαλυφθεί η ταυτότητα του μικρού κοριτσιού και των τεσσάρων αδελφών της.

Τα παιδιά βρίσκονται υπό την προστασία των κοινωνικών υπηρεσιών, που ερευνούν το ενδεχόμενο να έχουν πέσει ήδη θύματα σεξουαλικής κακοποίησης.

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,390 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 18:47, 03-04-07:

misslittledevil καμάρι μου πολές φορές παρακαλάω να ειμαι εγώ δηκαστής και να τους σκοτώνω με τα ίδια μου τα χέρια, να τους πιάσω και να μην τους πάρουν απο τα χέρια μου ΠΟΤΕ

Η σιχαμένη ήθελε κρέμασμα και όλοι αυτοί που τα κάνουν

Παράθεση

max (Μακης)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη max
Ο Μακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός . Έχει γράψει 18 μηνύματα.

O max έγραψε στις 18:51, 03-04-07:

Πολύ μεγάλα ποσοστά στις γυναίκες όσο και αν ακούγεται κουφό

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,390 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 09:36, 04-04-07:

Μια 23χρονη γυναίκα που είχε προσβληθεί από την γρίπη των πτηνών πέθανε την Κυριακή σε νοσοκομείο της Τζακάρτας.

Δύο σειρές διαγνωστικών ελέγχων στην ασθενή έδειξαν πως είχε προσβληθεί από τον ιδιαίτερα παθογόνο ιό Η5Ν1, όπως ανακοίνωσε εκπρόσωπος του Εθνικού Κέντρου Πληροφόρησης για τη Γρίπη των Πτηνών.

Σύμφωνα με τις αρμόδιες αρχές, η άτυχη γυναίκα εργαζόταν ως οικιακή βοηθός σε οικογένεια που είχε ως κατοικίδιο έναν αετό, τον οποίο η 23χρονη φρόντιζε. Εκπρόσωπος του υπουργείου Υγείας της Ινδονησίας ανέφερε σε δηλώσεις του ότι οι αρχές εξετάζουν αν ο αετός έχει πληγεί από τον ιό.

Η 23χρονη έγινε το 72ο θύμα της θανατηφόρου νόσου στην Ινδονησία, που είναι η χώρα με τους περισσότερους θανάτους από την ασθένεια.

πηγή
http://news.antenna.gr/articleDetail...155604,00.html

Και εγώ ακόμα αναρωτιεμε τι έγινε τελικά; γιατί μετά το μπάμ δεν ακούστηκε τίποτα;

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

O deadhead_pirate έγραψε στις 09:38, 04-04-07:

Τι εννοείς βρε Μάνια;
Ποιο μπαμ;

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε στις 09:40, 04-04-07:

Πέθανε ο εφευρέτης του τηλεκοντρόλ

Ο Ρόμπερτ Αντλερ, ένας από τους δύο εφευρέτες του τηλεκοντρόλ, πέθανε σε ηλικία 93 ετών, όπως έγραψε η εφημερίδα New York Times.

Ο Αντλερ πέθανε στο Μπόιζ του Αΐνταχο από καρδιακή ανακοπή, ανέφεραν οι Τάιμς επικαλούμενοι τη σύζυγό του. Είχε γεννηθεί στη Βιέννη της Αυστρίας το 1914. Έλαβε το διδακτορικό του στη φυσική από το Πανεπιστήμιο της Βιέννης σε ηλικία 24 ετών. Εγκατέλειψε τη χώρα όταν την προσάρτησε η ναζιστική Γερμανία το 1938. Έφθασε στις ΗΠΑ το 1941, έχοντας διαμείνει προηγουμένως στο Βέλγιο και την Αγγλία, και προσελήφθη από την εταιρία Zenith, που δημιούργησε ένα εργαστήριο ειδικά γι αυτόν.

Ο Αντλερ κατέθεσε πάνω από 200 πατέντες στις αρμόδιες υπηρεσίες των ΗΠΑ, την πιο διάσημη εξ αυτών το 1956, όταν παρουσίασε ένα τηλεκοντρόλ που λειτουργούσε με υπέρηχους. Το μοντέλο αυτό παρέμεινε το κυρίαρχο στην τηλεοπτική βιομηχανία για 25 χρόνια, έως ότου εισήχθηκαν νέα τηλεκοντρόλ με χρήση υπέρυθρων σημάτων στις αρχές της δεκαετίας του 1980.

Είχε τιμηθεί με διάφορα βραβεία, περιλαμβανομένου και ενός Εμμυ από την Εθνική Ακαδημία Τηλεοπτικών Τεχνών και Επιστημών των ΗΠΑ.

Εφηύρε ακόμη τεχνολογίες για την βελτίωση της λήψης του τηλεοπτικού σήματος και ήταν πρωτοπόρος στην ανάπτυξη οθονών αφής, την δεκαετία του 1980, που εξακολουθούν να χρησιμοποιούνται σήμερα. Η υπηρεσία Πατεντών και Εμπορικών Σημάτων των ΗΠΑ δημοσίευσε την πιο πρόσφατη αίτηση που κατέθεσε ο Αντλερ, μια πατέντα όσον αφορά τη βελτίωση των οθονών αφής, την 1η Φεβρουαρίου.

Παραιτήθηκε το 1979 από τη θέση του αντιπροέδρου της Zenith με αρμοδιότητα την έρευνα, αλλά παρέμεινε στη θέση του τεχνικού συμβούλου της εταιρίας έως το 1999, όταν πωλήθηκε στην LG Electronics.

http://news.antenna.gr/articleDetail...152806,00.html

Μπορούμε να πούμε ότι αυτή η εφέυρεση ήταν μια άπο τις καλύτερες που βγήκαν και οφήλουμε να αναφέρουμε ότι χωρίς αυτό πολλά στην ζωή μας θα ήταν διαφορετικά

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε στις 09:41, 04-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από deadhead_pirate
Τι εννοείς βρε Μάνια;
Ποιο μπαμ;
Μας ειχαν πρήξει με τα πουλερικά, γινόταν χαμός και ξαυνικά σταμάτησαν να αναφέρουν τα πάντα με αποτέλεσμα να μην γνωριζουμε τι γίνετε τώρα για την νόσο, αυτό το μπάμ μηλάω η τεράστια ενημέρωση που σαν μπαλόνι έσκασε

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε στις 17:13, 04-04-07:

Συγνώμη παιδιά μια ερώτηση μετά το χάος τελικά τι έγινε με τα πουλερικά στην Ελλάδα;

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

O deadhead_pirate έγραψε στις 18:01, 04-04-07:

Στην Ελλάδα δεν έχει παρουσιαστεί τώρα τελευταία κανένα κρούσμα, έχουν δοθεί οδηγίες στους αρμόδιους φορείς και τα νοσοκομεία και γίνονται τακτικοί έλεγχοι (ελπίζω) στα ορνιθοτροφεία.

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε στις 18:05, 04-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από deadhead_pirate
Στην Ελλάδα δεν έχει παρουσιαστεί τώρα τελευταία κανένα κρούσμα, έχουν δοθεί οδηγίες στους αρμόδιους φορείς και τα νοσοκομεία και γίνονται τακτικοί έλεγχοι (ελπίζω) στα ορνιθοτροφεία.

Τα εμβόλια που λέγανε; υπήρχαν ελείψεις και φωνάζαν να βάλουν όλοι, τι έγινε;

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

O deadhead_pirate έγραψε στις 18:14, 04-04-07:

Δε γνωρίζω να έχει κυκλοφορήσει τέτοιο εμβόλιο στην Ελλάδα.
Πάντως προς το παρών δεν συντρέχουν λόγοι ανυσηχίας.

Παράθεση

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

O Ειλικρινής έγραψε στις 18:22, 04-04-07:

Δεν τίθεται θέμα γρίππης των πουλερικών!
Ουδέποτε υπήρξε!
Πόλεμος μεταξύ πτηνοτροφικών μονάδων ήταν!(Δύσης-Ανατολής)Και πόλεμος των μεγάλων μονάδων ώστε να εξολοθρεύσουν τις μικρές και οικιακές μονάδες (όπως και τα κατάφεραν!)
Μόλις οι Τσέχοι ανακοίνωσαν ότι βρήκαν το εμβόλιο οι φαρμακευτικές εταιρείες δεν άφησαν να εξελιχθεί άλλο η παραπληροφόρηση γιατί είδαν ότι θα έχαναν και τεράστια κέρδη από την πρωην ανατολική Ευρώπη!

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

O deadhead_pirate έγραψε στις 18:27, 04-04-07:

Ανδρέα, υπήρξε ένα κρούσμα στην Ελλάδα από έλληνα που επέστρεψε από ταξίδι σε Ανατολική χώρα.
Αυτό βέβαια δεν αναιρεί τα όσα αναφέρεις παραπάνω.

Παράθεση

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

O Ειλικρινής έγραψε στις 18:30, 04-04-07:

Συνονόματε,τα πουλιά (αποδημητικά) πήγαν κι ήρθαν 4 φορές σε χώρες με "κρούσματα",είδες να πάθει κανένας τίποτα?
Η ασθένεια που είχε ο Έλληνας (και άλλοι καμια 100στή στην Ασία) είναι πασίγνωστη και κοινή (θανατηφόρος όντως)!
Ουδέποτε όμως υπήρξε κίνδυνος πανδημίας η επιδημίας!

Αυτοί τότε μας έφτασαν σε σημείο να απαγορέψουμε και ονόματα μαγαζιών όπως...."Το αυγό του Κόκκορα"!!!

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

O deadhead_pirate έγραψε στις 18:34, 04-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από Ειλικρινής
Συνονόματε,τα πουλιά (αποδημητικά) πήγαν κι ήρθαν 4 φορές σε χώρες με "κρούσματα",είδες να πάθει κανένας τίποτα?
Η ασθένεια που είχε ο Έλληνας (και άλλοι καμια 100στή στην Ασία) είναι πασίγνωστη και κοινή (θανατηφόρος όντως)!
Ουδέποτε όμως υπήρξε κίνδυνος πανδημίας η επιδημίας!

Αυτοί τότε μας έφτασαν σε σημείο να απαγορέψουμε και ονόματα μαγαζιών όπως...."Το αυγό του Κόκκορα"!!!
Κίνδυνος επιδημίας ή πανδημίας δεν υπήρξε όντως, και δεν πιστεύω οτι θα υπάρξει.
Εφτασαν σε τέτοιο σημείο;
Ατιμοι ΜΜΕτζήδες

Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,377 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 01:19, 08-04-07:

Ένα αξιόλογο άρθρο: "Πληρώνουμε ακριβά και τις τηλεπικοινωνίες".
Αξίζει να το διαβάσετε ασχέτως αν στην ουσία είναι παράθεση στοιχειών χωρίς ανάλυση

Παράθεση

Mitsos The Great (Δημήτρης)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Mitsos The Great
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Δεν εργάζομαι και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 350 μηνύματα.

O Mitsos The Great . έγραψε στις 09:10, 08-04-07:

Thanks για το άθρο...

=====
Αυτό μας έλειπε τώρα...! Να πληρώνουμε και πάγιο από τα καρτοκινητά μας...!

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 11:47, 08-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από Mitsos The Great
Αυτό μας έλειπε τώρα...! Να πληρώνουμε και πάγιο από τα καρτοκινητά μας...!
που διάβασες κάτι τέτοιο;

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε στις 14:07, 09-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Ένα αξιόλογο άρθρο: "Πληρώνουμε ακριβά και τις τηλεπικοινωνίες".
Αξίζει να το διαβάσετε ασχέτως αν στην ουσία είναι παράθεση στοιχειών χωρίς ανάλυση
Εδώ το λατρεμένο από όλους SMS κοστίζει όσο μια 30" κλήση και χρησιμοποιεί το δίκτυο για το πολύ 5 και συν τις άλλοις είναι και half duplex (δεν υπάρχει τέτοιος όρος, τον δανείστικα από τα δίκτυα και εννοώ ότι μιλάει μόνος ένας και μετά ο άλλος απαντά) άρα μιλάμε για διπλό κέρδος για την εταιρεία.

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 14:21, 09-04-07:

Αυτό ισχύει για τα συμβόλαια, τα καρτοκινητά έχουν πολύ λογικές τιμές στα sms. Πάντως αξίζει να σημειωθεί ότι δεν είμαστε η πιο ακριβή χώρα στα sms. Συγκεκριμένα η vodafone Γερμανίας έχει 0.20? το sms

Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη io-io
H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,548 μηνύματα.

H io-io έγραψε στις 17:40, 09-04-07:

Και Αγγλια τα sms εγω τα πληρωνω πολυ πιο ακριβα απο εδω...(0.15 νομιζω..)

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

O Demelene έγραψε στις 23:04, 09-04-07:

Να ρωτήσω τα παιδιά έξω αντίστοιχα πόσο έχουν όμως τα 30" κλήσης?

Παράθεση

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη maik85
Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 513 μηνύματα.

O maik85 έγραψε στις 20:56, 10-04-07:

Δεν ήξερα που αλλού να το βάλω και τελικά το βάζω εδώ:

Το video είναι φοβερό! Είναι λίγο μεγάλο αλλά αξίζει να το δείτε όλο. Ο άνθρωπος κάνει φοβερά πράγματα!!!

http://www.youtube.com/watch?v=QKh1Rv0PlOQ

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

O Demelene έγραψε στις 13:38, 14-04-07:

Ακούγοντας μετά από καιρό κάποιον από τους http://www.chronixradio.com/ που έχει εδώ έμαθα για το παρακάτω

Δεν προλαβαίνω να το μεταφράσω συνεπώς όποιος θέλει ...

http://www.wired.com/print/entertain.../2007/03/72879
Internet radio companies big and small are revving up for a fight with the Copyright Royalty Board that could lead to the halls of Congress and -- some fear -- the end of streaming music stations in the United States.
The panicked preparation follows last Friday's buzz-killing bombshell: As 50 million or so online radio listeners geared up for their weekends, the board released new royalty rates representing a potential tenfold increase webcasters would have to pay out.
In the old, percentage-based fee system, webcasters paid SoundExchange -- the Recording Industry Association of America-associated organization that pushed the Copyright Royalty Board to adopt the new rates -- between 6 percent and 12 percent of their revenue, depending on audience reach. The new system charges all webcasters a flat fee per song per listener; for instance, in 2007, streaming companies would owe $0.0011 per song per listener (rates change based on year).
That amount may not sound like much, but it adds up quickly. Consider, for instance, AOL Music, with its average of 210,694 listeners for November 2006. According to calculations made by the Radio and Internet Newsletter, or RAIN, AOL retroactively owes about $1.65 million in sound-recording royalties for that month alone (and that doesn't include songwriting royalties). By the end of this year, according to RAIN, the company could owe roughly $20 million -- unless the rates are overturned by the board or by Congress, which is still a possibility.
Larger services that offer thousands of channels, such as the free Pandora, are also facing a huge spike in royalty costs. Kurt Hanson, publisher of RAIN and CEO of AccuRadio, went so far as to speculate that Pandora, which is based in the United States, could "disappear" as a result of the new rates. Overseas competitors like Last.fm, which is based in London and removed from the board's restrictions, could easily claim Pandora's market share. If Pandora has to pay the annual $500 minimum for each channel, Hanson said, its sound-recording royalty bill for 2006 alone would be capped at about $2 billion (based on the service's 300 million registered users, each of whom gets to create up to 100 unique channels).
"The rates are disastrous," says Joe Kennedy, CEO of Pandora. "I'm not aware of any internet radio service that believes it can sustain a business at the rates set by this decision."
The situation for smaller webcasters isn't any better. And for the likes of Bill Goldsmith, who runs Radio Paradise, it's far worse: "This royalty structure would wipe out an entire class of business, small independent webcasters such as myself and my wife. Our obligation under this rate structure would be equal to over 125 percent of our total income."
The smallest webcasters, who use services such as Live365 for their shows, will likely vanish as well unless the rates are overturned. RAIN pegs Live365's royalty obligation for 2006 at approximately $4.2 million -- and that's not counting the minimum $500 it could owe annually for thousands of its channels. Again, that's in addition to other royalty fees. (The site, like most others, already pays songwriter royalties to performing rights organizations BMI, ASCAP and SESAC.)
Live365 did not respond to e-mail and phone queries from Wired News in time for publication, and Yahoo declined to comment. SoundExchange also failed to respond.
Hanson, who testified at the hearings on behalf of small webcasters, said he doesn't "think the people actually running the record labels want to see internet radio shut down," but that SoundExchange's lawyers had planned "an aggressive, win-all-you-can battle in Washington. I think they were more successful than they expected to be."
Pandora's Joe Kennedy believes the board's decision will not stand -- it's simply too extreme. He wrote to Wired News, "The only reason the (online streaming) services are not shutting down today is the belief that rationality will ultimately prevail here, either through appeal or congressional intervention." (A third option, according to Hanson, is that SoundExchange could choose to continue licensing music as a share of revenue, as it did before the Copyright Royalty Board decision.)
Only webcasters that were involved in the original Copyright Royalty Board decision-making process (Yahoo, AOL, Live365 and a few smaller webcasters including Radioio, Ultimate80s and Accuradio) will be able to file an appeal, and they have 15 days to do so.
The House Commerce Committee's telecommunications subcommittee is holding a hearing on March 7 to hear testimony on the current and future radio industry. Witnesses will include Mel Karmazin from Sirius, Peter Smith from broadcaster Greater Media and Bob Kimball from RealNetworks.
If the new rates stick, online music fans may come to expect far less innovation, variety and quality when it comes to internet radio. Some industry experts fear that even more users could be driven to illicit services that pay no royalties or those that operate from other countries.
Όποιος ενδιαφέρεται εδώ μπας και γίνει κάτι

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,814 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 00:57, 16-04-07:

Demelene σου προτείνω να αναφέρεις με δύο λόγια περί τίνος πρόκειται διότι είναι δύσκολο να καθήσει οποιοσδήποτε να διαβάσει ένα τέτοιο κατεβατό..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 00:58, 16-04-07:

Η Google αποκτά την DoubleClick έναντι 3,1 δισ. δολαρίων

Η ηγετική δύναμη στη μηχανή αναζήτησης και τη διαχείριση διαφήμισης στο Διαδίκτυο Google Inc κάνει τη μεγαλύτερη εξαγορά στην ιστορία της αποκτώντας έναντι 3,1 δισεκατομμυρίων δολαρίων σε ρευστό την online διαφημιστική εταιρεία DoubleClick.

Το κόστος αγοράς είναι σχεδόν διπλάσιο της συμφωνίας των 1,76 εκατ. δολαρίων για την υπηρεσία ανταλλαγής βίντεο YouTube στα τέλη του περασμένου έτους.

Η συμφωνία για την εξαγορά της DoubleClick ανακοινώθηκε μετά το κλείσιμο των αγορών την Παρασκευή. Τα διοικητικά συμβούλια των δύο εταιρειών έχουν ήδη εγκρίνει την εξαγορά, η οποία αναμένεται να ολοκληρωθεί έως το τέλος του 2007.

Για την Google η εξαγορά είναι ένα ακόμη βήμα προς το μετασχηματισμό της από μηχανή αναζήτησης σε διαφημιστική δύναμη.

Η DoubleClick, που εδρεύει στη Νέα Υόρκη, είχε αποτελέσει στόχο σκληρού πολέμου προσφορών μεταξύ της Microsoft και της Google.

πηγή
...για τα λεφτά τα έκανες όλα κι εσύ...

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

O Demelene έγραψε στις 09:33, 16-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Demelene σου προτείνω να αναφέρεις με δύο λόγια περί τίνος πρόκειται διότι είναι δύσκολο να καθήσει οποιοσδήποτε να διαβάσει ένα τέτοιο κατεβατό..
Κατεβατό αυτό? ΤΙ να πω.Αντε χαρίζει η ομάδα.
Βασικά πήγε η Αμερική και μέσω από την ένωση δισκογραφικών έβαλε τρελά royalties στους ραδιοφωνικούς σταθμούς του internet σε σημείο που αυτά που ζητάνε δεν μπορεί κανένας να επιζήσει.
Ta royalties είναι κάτι σαν ένα ποσό για την άδεια αναπαραγωγής κάθε τραγουδιού.

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 09:39, 16-04-07:

...και γιατί γκρινιάζεις βρε αφού μέσα σε 3 γραμμές μας μετέφερες όλο το νόημα?
(έχουμε και μια ηλικία...)

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

O Demelene έγραψε στις 15:02, 17-04-07:

Εδώ λέει ότι οι γυναίκες είναι πιο ματάκηδες στα σεξουαλικά μέρη ενός σώματος από τους άνδρες.

Men, women look at sexual photos differently
Posted on : 2007-04-13 | Author : Health News Editor
News Category : Health

BLOOMINGTON, Ind., April 13 (UPI) Men and women show different brain activity when viewing sexual stimuli: Men look at the female face much more than women, found a U.S. study.

The study found men are more likely than women to first look at a woman's face before other parts of the body, and women focused longer on photographs of men performing sexual acts with women than did the males, according to the study published in Hormones and Behavior.

"The eye-tracking data suggested what women paid most attention to was dependent upon their hormonal state," lead author Heather Rupp, a fellow at The Kinsey Institute for Research in Sex, Gender and Reproduction at Indiana University, said in a statement. "Women using hormonal contraceptives looked more at the genitals, while women who were not using hormonal contraceptives paid more attention to contextual elements of the photographs." It is commonly assumed males have more interest in visual sexual stimuli, but the researchers are working to figure out what characteristics are important to men and women in their evaluations of sexual stimuli, according to Rupp.

Copyright 2007 by United Press International
Σιγανοπαπαδιές έτσι? Και μετά λέτε λυγούρια τους άνδρες!

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

O deadhead_pirate έγραψε στις 15:12, 17-04-07:

E και;
Κακό είναι;
Ασε τα κορίτσια να κοιτάνε όσο θέλουν βρε..........

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιάννης
Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 2,265 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 15:30, 17-04-07:

Και τότε γιατί υπάρχουν τόσα λίγα πορνοπεριοδικά για γυναίκες?

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Βγαλτε καρκίνο, Πουπουλίνα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους