Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 79,056 εγγεγραμμένα μέλη και 3,063,650 μηνύματα σε 93,779 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 386 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

[Γυναίκες] Αγαπημένα Καλλυντικά

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kalypso
H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε στις 11:39, 16-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
Τη βαζεις σαν βαση κατω απο την ενυδατικη ή οποια αλλη κρεμα χρησιμοποιει καποιος, αναλογα με τις αναγκες της επιδερμιδας του..
Οταν λεω περιοριζονται οι ποροι του δερματος, εννοω οτι καποιος που εχει ανοιχτους πορους, μετα δεν ειναι τοσο εντονοι και φαινεται πιο λεια η επιδερμιδα..
(δεν ξερω διαφορετικα πως να στο περιγραψω..το "περιοριζονται" ειναι ο πιο ακριβης ορος που θα μπορουσα να χρησιμοποιησω)
Αααα εντάξει κατάλαβα
<Συρρικνώνονται>

Ναι όχι, εγώ δεν θα τα έβαζα- ακόμα και με την ενυδατική έχω ένα θεματάκι, όποτε το θυμάμαι βάζω (δηλαδή ποτέ)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kalypso : 16-10-08 στις 11:39. Αιτία: ευχαριστω!!!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,918 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 11:54, 16-10-08:

Ε ενταξει, στα 19 μου και εγω μια ενυδατικη εβαζα
Απλα ειναι καλο να περιποιουμαστε την επιδερμιδα μας απο μικρη ηλικια ειτε προκειται για το προσωπο ειτε για το σωμα, διοτι εχουν πολυ δικιο οταν λενε οτι "δεν ξεχναει"...
Οσοι παντως το εχουν κανει δεν το εχουν μετανοιωσει, ενω για το αντιθετο μετα τα 30 κυριως παρα πολλοι..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Palladin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Palladin
H Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.

H Palladin έχω ένα μυστικό που όλα τα ομορφαίνει, έγραψε στις 11:57, 16-10-08:

Νεράιδα, όταν λες μικραίνουν οι πόροι, ελαττώνεται και η έκκριση σμίγματος? κάνει καλό σε δέρμα με σπυράκια?

Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε στις 12:01, 16-10-08:

Ε καλά, δεν το κάνω επίτηδες- απλά δεν έχω το χρόνο... ή μάλλον τη διάθεση να αφιερώσω χρόνο Μπορεί στα 30 μου να μου γυρίσει μπούμερανγκ, μα δεν μπορώ να το σκέφτομαι από τώρα αυτό! Τουλάχιστον έχω λιπαρή επιδερμίδα και θα γλιτώσω τις πολλές ρυτίδες χωρίς πολλή προσπάθεια (η χαρά του ανθρώπου που σιχαίνεται τις κρέμες )

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 12:05, 16-10-08:

Τα νεκρά κύτταρα του δέρματος απομακρύνονται διαρκώς με συνεχή χρήση αποκαλύπτοντας δέρμα καθαρό και ομοιόμορφο. Η δράση της νέας Idealist Pore Minimizing Skin Refinisher είναι 3 φορές πιο ενισχυμένη με το ενεργό συστατικό Glucosamine, παράγωγο της ζάχαρης που “χαλαρώνει” τους δεσμούς που κρατούν ενωμένα τα νεκρά κύτταρα, υπαίτια για την εμφάνιση της θαμπής , ανομοιόμορφης επιφάνειας του δέρματος. Το ισχυρό αντιοξειδωτικό συστατικό της NDGA συμβάλλει στη συρρίκνωση των διεσταλμένων πόρων ελαττώνοντας δραματικά την έκκριση λιπαρότητας. Η αποδεδειγμένη επανορθωτική δράση του εξαφανίζει τα μαύρα στίγματα και την ανομοιομορφία σε ελάχιστο χρόνο. Ενισχυμένη με βιταμίνες Α και Ε καθώς και εκχύλισμα καστανιάς περιορίζει την εμφάνιση λεπτών γραμμών και ρυτίδων ενώ παράλληλα αποτρέπει την δημιουργία νέων.
Νομιζω οτι αυτη η περιγραφη του προιοντος ειναι πιο πληρης απο τη δικη μου...

Παράθεση

Εδάδ

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Εδάδ
H Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.

H Εδάδ www.youtube.com/watch?v=-WhQ5TiBHVk έγραψε στις 12:05, 16-10-08:

Kι εγώ βαριέμαι πολύ να ασχοληθώ

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 12:09, 16-10-08:

Οταν δεις το (ασχημο) προσωπακι σου να σπαει θα χεις διαφορετικη γνωμη.

Πηρα την ενυδατικη του Κορρε με τη ζαχαρη, κι εκτος απο γιαμι ειναι και πολυ καλουλα.

Παράθεση

prime

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη prime
H prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 837 μηνύματα.

H prime έγραψε στις 12:09, 16-10-08:

εγώ πάντως βάζω μία ενυδατική προσώπου ημέρας και μία ματιών. that's it

κάνω βέβαια και πιλινγκ μια φορά την εβδ: προσώπου και σώματος.

πίνω πολύ νερό, επειδή μ' αρέσει όχι για κάποιον άλλο λόγο και το σημαντικότερο δεν έχω βάλει ποτέ πούδρες, μεικ απ.
Δεν επιβαρύνω γενικά την επιδερμίδα καθόλου, ενα κονσίλερ γύρω από τα μάτια και πολύ είναι.

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 12:09, 16-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από kalypso
Ε καλά, δεν το κάνω επίτηδες- απλά δεν έχω το χρόνο... ή μάλλον τη διάθεση να αφιερώσω χρόνο Μπορεί στα 30 μου να μου γυρίσει μπούμερανγκ, μα δεν μπορώ να το σκέφτομαι από τώρα αυτό! Τουλάχιστον έχω λιπαρή επιδερμίδα και θα γλιτώσω τις πολλές ρυτίδες χωρίς πολλή προσπάθεια (η χαρά του ανθρώπου που σιχαίνεται τις κρέμες )
Ναι οκ..και εγω ειχα τη δικη σου οπτικη...βαριομουν πολυ να ασχοληθω με τετοια..αλλα ειναι απλα μια συνηθεια, οπως το να βουρτσιζουμε τα δοντια μας...
Ναι μεν οι λιπαρες επιδερμιδες κανουν πιο δυσκολα ρυτιδες, αλλα αυτο δε σημαινει οτι δεν κανουν..και μαλιστα επειδη εκκρινουν λιπαροτητα αυτες γινονται και πιο βαθειες με το περασμα του χρονου...
Και κατι αλλο...ολα τα δερματα χρειαζονται ενυδατωση...και ειναι μυθος το οτι οποιος εχει λιπαρο δε χρειαζεται..ισα ισα...που ενα λιπαρο δερμα πολυ συχνα ειναι αφυδατωμενο, εαν δεν κανεις κατι γι αυτο και χρειαζεται περισσοτερη περιποιηση απο ενα κανονικο ή ξηρο..οπως πχ πιο συχνους καθαρισμους...

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 12:14, 16-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από prime
π και το σημαντικότερο δεν έχω βάλει ποτέ πούδρες, μεικ απ.
Δεν επιβαρύνω γενικά την επιδερμίδα καθόλου, ενα κονσίλερ γύρω από τα μάτια και πολύ είναι.
Δερματολογος και αισθητικος μου εχει πει οτι αυτο ειναι ενας μυθος...Τα προιοντα οπως μεικ απ και πουδρες δρουν σαν ασπιδα για την επιδερμιδα απο τους ρυπους κ.ο.κ...αρκει παντα να μην ξεχναμε τον καθημερινο καθαρισμο...

Παράθεση

Εδάδ

Περιβόητο Μέλος

H Εδάδ www.youtube.com/watch?v=-WhQ5TiBHVk έγραψε στις 12:16, 16-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από Corpse Bride

Πηρα την ενυδατικη του Κορρε με τη ζαχαρη, κι εκτος απο γιαμι ειναι και πολυ καλουλα.
Αγάπη, το ότι βάζεις μία υδατική με 15 ευρώ, δε σημαίνει ότι το προσέχεις κι όλας

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 12:18, 16-10-08:

18 euro. Ολα κι ολα.

Μιας και το φερε η κουβεντα στις πουδρες, η καλυτερη του ΚΟΣΜΟΥ ειναι mac

Παράθεση

prime

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη prime
H prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 837 μηνύματα.

H prime έγραψε στις 12:19, 16-10-08:

δεν ξέρω αν είναι μύθος ή όχι αλλά βλέπω πολλές συνομήλικές μου που παστώνονται καθημερινά να έχουν σπάσει πολύ περισσότερο απ' ότι εγώ. (που δεν έχω σπάσει καθόλου χοχοχοχο )

Μετά δε πρέπει να παστώνονται περισσότερο για να κρύψουν το ήδη υπάρχουν σπάσιμο, φαύλος κύκλος.

Οι αισθητικοί να πουλήσουν προιόντα θέλουν. Κατά παράδοξο τρόπο η δική μου αισθητικός δεν συνιστά να βάζω τέτοια προιόντα

Τεσπα, ούτε όρεξη έχω, ούτε χρόνο έχω, να κάθομαι να βάφομαι με επιστρώσεις και επιστρώσεις.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη prime : 16-10-08 στις 12:26.
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 12:24, 16-10-08:

Μου το ειχαν αναλυσει, αλλα αυτη τη στιγμη δε θυμαμαι τι μου ειχαν πει επ ακριβως.....ε και δεν εχω κανει δερματολογος ή αισθητικος ...οπως παντα συγκρατω την ουσια
Και ναι οκ...οι επιστρωσεις επι των επιστρωσεων και εμενα με ενοχλουν..αλλα ενα περασμα με πουδρα εχει διαφορα απο αυτο..

Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

H kalypso έγραψε στις 13:04, 16-10-08:

Την τρώς καλέ;

πς. Του Κορρέ τα προϊόντα είναι απίστευτα... Αντιηλιακή καρπούζι- μεγάλο λαβ

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Εδάδ

Περιβόητο Μέλος

H Εδάδ www.youtube.com/watch?v=-WhQ5TiBHVk έγραψε στις 13:05, 16-10-08:

Οπότε μόνο εγώ πιστεύω ότι η αντηλιακή καρπούζι μυρίζει ελεεινά (ευτυχώς την τελείωσα γρήγορα)

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride έγραψε στις 13:06, 16-10-08:

Οχι, για οταν ξεμενω απο φαΓια καταφευγω σ'ενα πραμα για τα χειλη με γευση μπισκοτο:X

Καλουλια ειναι του Κορρε, το καλυτερο που χω δοκιμασει ειναι το aftersun γιαουρτι, το βαζεις στο ψυγειο και φωναζεις απο ευχαριστηση μετα την ηλιοθεραπεια (9 μηνες ακομη ), και το χειροτερο η ενυδατικη μανταρινι..υιακ.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,357 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 13:06, 16-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
Θεωρω οτι ειναι ενα απο τα καλυτερα προιοντα που εχω χρησιμοποιησει ποτε...
Σερουμ ειναι...λειαινει, φωτιζει την επιδερμιδα και οι ποροι περιοριζονται...
Και ναι, βλεπεις τα αποτελεσματα...
Τελικά αυτό το συστατικό τις ζάχαρης κάτι κάνει.
Νεράιδα, μου αρέσει αυτή τις Estee Lauder, αλλα μου δίνει την αίσθηση ότι έχει μονο εφήμερο αποτέλεσμα...

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,295 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 23:00, 16-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από prime
δεν ξέρω αν είναι μύθος ή όχι αλλά βλέπω πολλές συνομήλικές μου που παστώνονται καθημερινά να έχουν σπάσει πολύ περισσότερο απ' ότι εγώ. (που δεν έχω σπάσει καθόλου χοχοχοχο )

Μετά δε πρέπει να παστώνονται περισσότερο για να κρύψουν το ήδη υπάρχουν σπάσιμο, φαύλος κύκλος.

Οι αισθητικοί να πουλήσουν προιόντα θέλουν. Κατά παράδοξο τρόπο η δική μου αισθητικός δεν συνιστά να βάζω τέτοια προιόντα

Τεσπα, ούτε όρεξη έχω, ούτε χρόνο έχω, να κάθομαι να βάφομαι με επιστρώσεις και επιστρώσεις.
Εγώ δεν έχω σπάσει καθόλου επίσης.. και δεν θυμάμαι να έχω δει άλλη να έχει σπάσει. Να ανησυχήσω;

Βάζω απλά ενυδατική, κι αυτή όχι πάντα καθημερινά.

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 00:02, 17-10-08:

Εγώ βάζω μόνο ενυδατική και ενυδατική ματιών. Και peeling και μάσκες. Δοκίμασα πριν λίγο καιρό κρέμα για πρώτα τριάντα και μου έπεσε βαριά. Διαφωνώ δηλ. με τις πολύ ενισχυμένες κρέμες και τα serum αν δεν τα χρειάζεται πραγματικά η επιδερμίδα. Ούτως ή άλλως η επιδερμίδα δείχνει τις ανάγκες τις ανά περιόδους, ας πούμε αισθάνομαι περισσότερο την ανάγκη για ενυδάτωση και γι'αυτό χρησιμοποιώ ενυδατικές μάσκες. Όμως τα πολλά προίόντα, για πρόληψη και καλά, είναι υπερβολή για νέες. Κυρίως αν είναι γεμάτα χημικά (και δεν είμαι πορωμένη με αυτά, έχω προϊόντα με parabens, αλλά πολλά προϊόντα δίνουν την αίσθηση τρελής χημείας ''βρουκολικά ασυλικά οξέα και μικροσφαιρίδια ενεργών ενζύμων νατρίου'' [δική μου έμπνευση]).

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 03:07, 17-10-08:

Εγω παντως εχω δει διαφορα αναμεσα σε αυτες που περιποιουνται τον εαυτο τους και σε αυτες που δεν...και στο προσωπο αλλα και στο σωμα...
Και δεν αρκει το στυλ που ντυνεσαι ή που "στεκεσαι" για να μη φαινεται η ηλικια....

Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη cibyllian
H Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 1,128 μηνύματα.

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε στις 09:02, 17-10-08:

Εγώ πάντως είμαι γενικά του πασαλείματος, και κρεμούλα βάζω, πρωϊ βράδυ, και κρέμα για τα μάτια βάζω και σέρουμ που και που, και πήλινγκ 1-2 φορές την εβδομάδα και μασκούλες κάνω και κάτι σταγόνες ενυδάτωσης έχω ... γενικά είμαι τακτική με αυτά.
Δεν είναι τόσο το να μη "σπάσεις" γιατί νομίζω ότι αυτό είναι και θέμα γονιδίων, είναι το θέμα ότι το δέρμα είναι πιο λαμπερό και υγιές όταν το προσέχεις.
Επίσης να επιβεβαιώσω ότι και μένα μου έχουν πει και αισθητικός και δερματολόγος ότι η σωστή χρήση (όχι υπερβολική) μεικ απ και πούδρας λειτουργεί σαν ασπίδα για το δέρμα τόσο από τους ατμοσφαιρικούς ρύπους όσο και από την ηλιακή ακτινοβολία. Σε αυτό δεν είμαι ιδιαίτερα τακτική, σπανιώς χρησιμοποιώ είτε το ένα είτε το άλλο.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater έγραψε στις 13:20, 04-11-08:

Μπορείτε να μου προτείνετε κάποια πούδρα? Την θέλω ουσιαστικά για να μην γυαλίζει το πρόσωπο κι όχι για καλυπτικότητα επειδή δεν έχω σημάδια ή άλλα ''προβλήματα''. Να είναι δηλ. πολύ ελαφριά και αγνή.

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride έγραψε στις 13:32, 04-11-08:

Mac.. παρε και το glamour παραμασχαλα, και πηγαινε απο πεμπτη μεχρι σαββατο να την παρεις (εχει εκπτωτικο κουπονι )

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 13:33, 04-11-08:

Avéne Couvrance Mosaik & Shiseido Purness Matifying Compact, μια σε γαλάζιο κουτάκι.

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater έγραψε στις 13:35, 04-11-08:

Mac.. παρε και το glamour παραμασχαλα, και πηγαινε απο πεμπτη μεχρι σαββατο να την παρεις (εχει εκπτωτικο κουπονι )
Ναι? Πήρα το Glamour κι είδα ότι έχει προσφορές αλλά δεν το έψαξα περισσότερο. Δεν είναι βαριά τα Mac? Μόνο 1 pigment έχω και δεν έχω αποκτήσει ολοκληρωμένη άποψη.

Παράθεση

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη fielda
H fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 479 μηνύματα.

H fielda έγραψε στις 13:35, 04-11-08:

Εγώ έχω μία της Clinique από την οποία είμαι πολύ ευχαριστημένη όσον αφορά τη λιπαρότητα. Είναι για λιπαρά δέρματα και λέγεται clarifying powder makeup. Παρόλα αυτά δε νομίζω ότι είναι πολύ ελαφριά. Έχει και κάλυψη δηλαδή. Απλά την αναφέρω γιατί είναι η μοναδική από όσες έχω δοκιμάσει (όχι και πολλές είναι η αλήθεια) που καλύπτει τη λιπαρότητα και δεν κάνει το πρόσωπό μου να είναι σαν καθρέφτης μετά από μία ώρα

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater έγραψε στις 13:37, 04-11-08:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
Avéne Couvrance Mosaik & Shiseido Purness Matifying Compact, μια σε γαλάζιο κουτάκι.
Αυτό το Mosaik δεν είναι με πολλά πολύχρωμα τετράγωνα? Δεν δημιουργεί δυσχρωμίες?

Αρχική Δημοσίευση από fielda
Εγώ έχω μία της Clinique από την οποία είμαι πολύ ευχαριστημένη όσον αφορά τη λιπαρότητα. Είναι για λιπαρά δέρματα και λέγεται clarifying powder makeup. Παρόλα αυτά δε νομίζω ότι είναι πολύ ελαφριά. Έχει και κάλυψη δηλαδή. Απλά την αναφέρω γιατί είναι η μοναδική από όσες έχω δοκιμάσει (όχι και πολλές είναι η αλήθεια) που καλύπτει τη λιπαρότητα και δεν κάνει το πρόσωπό μου να είναι σαν καθρέφτης μετά από μία ώρα
Ευχαριστώ πολύ. Να διευκρινήσω όμως ότι όταν λέω ''να καλύπτει την γυαλάδα'' δεν εννοώ ότι έχω λιπαρή επιδερμίδα. Μεικτή και μετά από κάμποση ώρα γυαλίζουν λίγο μύτη και μέτωπο. Όμως λίγη κάλυψη χρειάζεται. Είχα 1 της Biotherm αλλά δεν ήταν και κάτι ιδιαίτερο.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γίδι : 04-11-08 στις 13:42. Αιτία: Merge posts
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 13:40, 04-11-08:

Καθόλου! Περνάς από όλη την επιφάνεια το πινέλο η το pad σου, όπως έτσι κι αλλιώς κανεις, και βγαίνει τέλεια ομοιόμορφο!

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,221 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 14:16, 04-11-08:

Έψαχνα να βρω και γω μια πούδρα ελαφριά χωρίς να έχω ανάγκη για κάλυψη και κατέληξα στη chanel mat lumiere

Είμαι πολύ ευχαριστημένη. Κοστίζει 66.30 στα sephora τουλάχιστον που την πήρα.
Τσέκαρα το καρτελάκι που είναι ακόμα κολλημένο στη συσκευασία

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 14:20, 04-11-08:

Ακριβή δεν είναι, βρε "Hρουλι? Δεν ξέρω, δε θέλω να δίνω τόσα λεφτά από τώρα για makeup.

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater έγραψε στις 14:24, 04-11-08:

Και μένα πολύ ακριβή μου φαίνεται. Για κρέμα πες να τα σκάσω, αλλά για πούδρα πάνω από 30-35? είναι πολλά!

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,221 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 14:27, 04-11-08:

Ναι είναι.
Αλλά ξέρεις τι;
Εγώ δε βάφομαι συχνά και όταν το κάνω δε θέλω να φαίνεται η πούδρα στο πρόσωπό μου και πολύ περισσότερο δε θέλω να τη νιώθω καθόλου εγώ.
Έτσι αφού είδα κι απόειδα, πήρα αυτή, την οποία την έχω ήδη 6 μήνες και θα με βγάλει σίγουρα για ένα χρόνο ακόμα

Καλύπτει άριστα τα παραπάνω που εγώ θεωρώ βασικά.

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 11:54, 11-11-08:

Παιδιά, έχει δοκιμάσει καμία τα Nuxe;

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater έγραψε στις 14:27, 11-11-08:

Γίδι έχω πάρει το λάδι εδώ και 2 χρόνια και το έχω αχρησιμοποίητο. Είχα ακούσει ότι είναι καλό και το αγόρασα σε στιγμή καταναλωτικού οργασμού αλλά όπως το βλέπω με αυτή την χρυσόσκονη δεν μου κάνει αίσθηση να το βάλω.

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 14:29, 11-11-08:

Ναι ε; Το λάδι το δοκίμασα στο χέρι μου και μου άρεσε, ίσως το έπαιρνα για το μπούστο πχ, πριν από κάποια έξοδο!
Τώρα ψήνομαι για τον ξεβαφτικό αφρό και ίσως και κάτι ακόμα...

Παράθεση

gilaki

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη gilaki
H gilaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H gilaki έγραψε στις 11:45, 26-11-08:

ενυδατικη- dior
make up- dior
πουδρα- κορρες
σκιες- dior
lip gloss- κορρες
μασκαρα- κορρες
demake up- λαδακι johnsons
σαπουνι απλο απο φαρμακιο, με χαμομυλι...

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater έγραψε στις 16:04, 29-11-08:

Επειδή έχουν αλλάξει οι προτιμήσεις μου από πέρυσι (κι επειδή πλήττω) να γράψω ξανά τα καλλυντικά που χρησιμοποιώ:

Ενυδατική: Clarins HydraQuench Cooling Cream-Gel. Μακράν η καλύτερη που έχω δοκιμάσει. Θα πάρω και την ματιών.

Καθαρισμός: Shu Uemura Cleasing Oil, κάνει το δέρμα απαλό. Ή το αντισάπουνο της Johnson's ή τα Neutrogena Pure Glow Cleasing Cushions για βαθύ καθαρισμό.

Μάσκες προσώπου της Fresh Line, με άργιλο για καθαρισμό και τριαντάφυλλο ενυδάτωση.

Πούδρα πήρα της Avene που μου πρότεινε το Γίδι κι είναι καλή.

Και μάσκαρα την Max Factor Masterpiece Beyond Length, η οποία είναι η καλύτερη που έχω δοκιμάσει.

Τα άλλα μου βαφτικά παραμένουν τα ίδια και δεν μπαίνω στον κόπο να τα ξαναναφέρω.

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 23:46, 22-01-09:

Καθαριστικό προσώπου: Βioderma Sébium H20
Κρέμα προσώπου: La Roche-Posay Hydraphase légère
Κρέμα ματιών: La Roche-Posay Hydraphase yeux
(τα παραπάνω τα πρότεινε η δερματολόγος μου, τέλεια είναι)
Η ροζ μάσκαρα της Maybelline παραμένει αγαπημένη, αλλά μου άρεσε και η Respectissime της La Roche-Posay.

Underwater, η Max Factor Masterpiece Beyond Length δεν είναι "κάπως", που έχει δύο στρώσεις;

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater έγραψε στις 23:54, 22-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι

Underwater, η Max Factor Masterpiece Beyond Length δεν είναι "κάπως", που έχει δύο στρώσεις;
Βασικά η χρωματιστή πλευρά είναι πολύ διακριτική κι αν θες βάζεις μόνο την μαύρη. Μου έκατσε πολύ καλά, τονίζει τις βλεφαρίδες χωρίς να τις κολλάει (οι βλεφαρίδες κάγκελο είναι το 1ο πράγμα που θέλω να αποφεύγω σε μάσκαρα).

Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

H kalypso έγραψε στις 19:19, 24-01-09:

Εδώ και λίγους μήνες έχω πάθει λαβ με μία ενυδατική του Κορρέ
κρέμα -gel ενυδάτωσης ρόδι για λιπαρές και μικτές επιδερμίδες.

Την έχω λατρέψει- ρυθμίζει τη λιπαρότητα του δέρματός μου τέλεια και το έχει κάνει πολύ πιο απαλό ή τουλάχιστον έτσι μου φαίνεται.

πς. ο μόνος λόγος που θυμάμαι να τη βάλω είναι επειδή μ αρέσει η μυρωδιά της

Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη moonlight
H moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,526 μηνύματα.

H moonlight έγραψε στις 10:55, 12-03-09:

λοιπον η helena rubistein εχει ενα κουτακι με τρεις σκιες και τρια κραγιον μεσα πολυ ωραια συσκευασια, για μαυρα στιγματα μου προτεινε ο δερματολογος το τζελ floxia μπαινει στο τ του προσωπου ειναι για τις λιπαρες περιοχες, μια μασκα επισης μου προτειναι οξυγονου πολυ καλη τριων λεπτων, σαπουνι βαζω της clinique αυτο σε υγρη μορφη και το λοσιον της ιδιας εταιρειας. για μεικ απ χρησιμοποιω christian dior που ειναι και πουδρα μαζι ελαφρυ προιον και με βολεψε πολυ , concealer christian dior, blusher christian dior, mascara christian dior, α και να μην ξεχασω μια καταπληκτικη μασκα της clinique με αργυλο πεντε λεπτων σε κανει ασπρη ασπρη!!!
βρε κοριτσια το μονο που δεν καταφερα στην ζωη μου να κανω ενω εχω αρκετες ειναι σκιες. νομιζω οτι αν τις βαλω θα ειμαι υπερβολικη και τις λατρευω, να φανταστειτε αγοραζω και τις βλεπω μονο και ειναι κριμα. να βαζω λετε μονο στο κατω των βλεφαρων?? τι να κανω?? και κατι σε γκλος εχετε να μου προτεινετε??

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 14:24, 21-03-09:

Αρχική Δημοσίευση από moonlight
και κατι σε γκλος εχετε να μου προτεινετε??
Παρατηρησα οτι χρησιμοποιεις καλλυντικα απο Dior.
Δοκιμασε το Dior Kiss, το οποιο ειναι το καλυτερο γκλος που εχω δοκιμασει μεχρι τωρα και σαφως δεν αλλαζω με τιποτα...

...εχει και με χρωμα, αλλα το συγκεκριμενο ειναι το καλυτερο...

Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

H moonlight έγραψε στις 23:01, 22-03-09:

αχ ναι νεραιδουλα μου το χω σε μπορντω αλλα θα το δοκιμασω αυτο που μου προτεινεις γιατι πραγματικα ηθελα κατι σε ποιο απλο και καθημερινο γιατι αυτο που εχω ειναι για πιο βραδυ.. να σαι καλα

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 16:10, 24-04-09:

Μασκα προσωπου για λαμψη

1 βραστη πατατα
1 κουταλια της σουπας γιαουρτι
1 κουταλια της σουπας ελαιολαδο
1 κουταλια της σουπας λεμονι

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

edweimaste

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη edweimaste
Ο edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 107 μηνύματα.

O edweimaste έγραψε στις 23:53, 28-03-10:

οσον αφορα ρουζ .....---->>>>ΜΑYBELLINE

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

H moonlight έγραψε στις 09:02, 29-03-10:

λοιπον εχει βγαλει ο dior εδω και καποιους μηνες και εχω αγορασει δυο lipstick τα οποια ειναι σε μορφη stick μακροστενα. τα εχω λατρεψει. τα εχω συνεχεια στη τσαντα και τα χρησιμοποιω γιατι εκτος απο ωραια χρωματα ειναι και πραγματικα ενυδατικα. αντι να βαζετε λιποζαν ας πουμε που ειναι και αχρωμο βαζετε ενα ελαφρυ χρωμα απο αυτα και θα σας κανει και τα χειλια μαλακοτατα. εγω εχω ενα θεματακι με τα χειλια μου και με εχουν βοηθησει παρα πολυ.
α και εχει και κατι πολυ ωραια χρωματα για βραδυ

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 5,104 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 19:34, 29-03-10:

αααα ωραιο θεμα κοριτσαρες! να πω και γω!

makeup: radiant (το χω βολευτει απιστευτα και ειναι και οικονομικο γυρω στα 18 ε)
πουδρα: radiant, της ιδιας σειρας επισης πολυ καλη
κονσιλερ:orriflame στικ μια χαρα, δεν εχω παραπονο
eyeliner:εχω ενα της radiant καλο, αλλα με δυσκολευει το πινελακι του και εχω και ενα της erre due απιστευτα βολικο πινελακι.
μολυβι:radiant(ναι εχω ενα κολλημα με τη radiant η αληθεια ειναι ειμαι πολυ ικανοποιημενη η αληθεια ειναι)
σκιες εχω μπολικες αλλα οι περισσοτερες ειναι σε αποχρωσεις του χρυσου, ασημι,γκρι, πρασινο και μωβ. απο διαφορες εταιριες αγαπημενες μου ειναι της erre due οι wet dry. 11ε η μια πολυ καλες. με βρεγμενο πινελακι για πιο επισημο λουκ.
ρουζ:εχω μπρονζε περλες της orriflame 28e δεν ειναι εντονες ευτυχως γιατι εχω ηδη πολυ κοκκινα μαγουλα απο φυσικου μου
μασκαρα:master piece max factor

κρεμα σωματος εχω μπολικες ιδιαιτερα της orriflame, αγαπημενη ομως ειναι kings and queens με αρωμα κανελα-πορτοκαλι (τρελαινομαι για τη μυρωδια της κανελας-η τσαντα μου παντα εχει μεσα τσιχλες κανελα) και το ιδιο αφρολουτρο.
κρεμα προσωπου: δε βαζω καποια ιδιαιτερα τη johnsons χρησιμοποιω ως ενυδατικη και πριν το μακιζιαζ εχω κανονικη επιδερμιδα και γενικα χωρις μαυρους κυκλους-σπυρακια κλπ.
scrub: απο τα body shop με αρωμα μπισκοτο ενα
lipgloss: μαρεσουν τα απαλα χρησιμοποιω τελευταια ενα της boujouar και ενα της erre due

Παράθεση

ioannaki95

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ioannaki95
H ioannaki95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 125 μηνύματα.

H ioannaki95 έγραψε στις 15:58, 25-04-10:

αχχχ το αγαπημένο μου...make up βάζω max factor second skin η τ καλοκαίρι ένα πιο σκούρο της seventeen...αλλά τώρα τελευταία λόγω δερματολόγου βάζω ενα φαρμακευτικό της avene...mascara έχω κολλήσει με μια σχετικά καινούρια της nivea(volume nanodefinition)...μολύβια χρησιμοποιώ φανατικά erre due oπως κ τις νεες σκιες wet and dry είναι απίστευτες.lip gloss χρησιμοποιώ από πολλές μάρκες δεν έχω πρόβλημα ωραία να είναι αυτο μετράει χιχι..ααα! κ βερνίκια νυχιών συνήθως βάζω seventeen k radiant!!αυταααα....

Παράθεση

woochoogirl (Αλεξάνδρα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη woochoogirl
H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,812 μηνύματα.

H woochoogirl που βρίσκεται πολύ μακριά... έγραψε στις 16:15, 25-04-10:

15 χρονών και βάζεις ΌΛΑ αυτά; Τα πρόσωπα μας λάμπουν φυσικά για λίγα χρόνια δε χρειάζεται να τα κρύβουμε πίσω από τόνους μακιγιάζ. Και αν καταλαβαίνω για να λες δερματολόγο, το χειροτερεύεις το όποιο πρόβλημα με τα make ups

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Αγαπημένα αντικείμενα! - Από ALEX_
      Το θέμα έχει λάβει 67 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία The Chat & Fun Section.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 31-01-11 στις 22:37.
    • Καλλυντικά με επικίνδυνα χημικά... - Από Γίδι
      Το θέμα έχει λάβει 42 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Υγεία-Ιατρική.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 31-05-09 στις 17:27.
    • Tα αγαπημένα σας RSS feeds! - Από Subject to change
      Το θέμα έχει λάβει 3 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Internet και τοπικά δίκτυα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 21-12-05 στις 22:43.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους