Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,087 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,940 μηνύματα σε 74,641 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ποσο συχνα βρισκετε δικαιολογιες για να μην πατε στην εργασια σας ?

ΔΕΑ(ΠΖ)....JIM (Δημητρης)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ΔΕΑ(ΠΖ)....JIM
Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Αλιβέρι (Εύβοια). Έχει γράψει 19 μηνύματα.

O ΔΕΑ(ΠΖ)....JIM H EΠΙΘΥΜΙΑ ΜΟΥ ΕΚΠΛΙΡΩΘΗΚΕ . έγραψε στις 23:30, 14-01-09:

Ποσο συχνα λουφαρετε? Ποσο συχνα βαργιεσται κατα την διαρκεια της εργασιας σας ?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Φωτηs

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Φωτηs
Ο Φωτηs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 48 ετών , επαγγέλεται Έμπορος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 167 μηνύματα.

O Φωτηs έγραψε στις 00:11, 15-01-09:

Εγω δεν βαριεμαι γιατι κανω προσωπικη εργασια αλλα και απο την αλλη δεν εχω και την δυνατοτητα να τεμπελιασω και να βρω δικαιολογιεs για να μην παω στην εργασια μου εστω και για μια μερα. Γιατι οτι αφησω για σημερα θα το βρω αυριο ειs διπλουν και μετα ξερω οτι θα μετανιωσω πικρα για αυτην την παρασπονδια μου .

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 00:53, 15-01-09:

Τελεύταια βρίσκω συνέχεια δικαιολογίες γιατί ανακάλυψα πως δεν αντέχω να ζω για να δουλεύω κι η δουλειά μου απαιτεί ακριβώς αυτό..

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 02:40, 15-01-09:

Όταν ήμουν με το ένα πόδι εκτος γραφείου και σύντομα θα άλλαζα πολλά στη ζωή μου, αρρώσταινα πολύ συχνά. Αλήθεια αρρώσταινα. Μετά απλά συνειδητοποίησα ότι με είχε πιάσει άρνηση κι αποφάσισα να αρχίσω τις κοπάνες, ώστε να μην προλάβω να αρρωστήσω και να μπορώ και να χαρώ τη μέρα μου. Γενικά όμως το αποφεύγω.

Παράθεση

germa

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη germa
Ο germa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 40 μηνύματα.

O germa έγραψε στις 14:23, 15-01-09:

Δε λουφάρω ποτέ

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 14:33, 15-01-09:

Εξαρτάται την δουλειά. Πέρυσι όταν είπα έμμεσα ότι θέλω να λείψω μερικές μέρες για να πάω στην ορκωμοσία μου στην Σκωτία αντέδρασαν. Ή ας πούμε όταν πήγα με τα χιόνια μου είπαν ότι ''σιγά το χιόνι, δεν δυσκολεύτηκες να έρθεις'' ενώ ήξεραν ότι μένω στους πρόποδες της Πεντέλης και η δουλειά ήταν δυτικά κι εκεί όντως δεν είχε πολύ χιόνι. Οπότε δεν έμπαινα στην διαδικασία να λουφάρω, με αποτέλεσμα να γίνει η ψυχολογία μου κομμάτια, κάθε φορά που είχαν απεργίες τα ΜΜΜ να με πηγαίνει 1 φίλος με την μηχανή, να το προετοιμάζω μέρες και παρόλο το άγχος, να μην το εκτιμούν (τις ελάχιστες φορές που δεν πήγα αισθάνθηκα ένοχη). Και αποφάσισα να μην ξαναφήσω τον εαυτό μου να το περάσει.

Παράθεση

ΜΗΔΕΝ ΚΑΙ ΧΑΟΣ

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ΜΗΔΕΝ ΚΑΙ ΧΑΟΣ
Ο ΜΗΔΕΝ ΚΑΙ ΧΑΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O ΜΗΔΕΝ ΚΑΙ ΧΑΟΣ έγραψε στις 21:03, 16-01-09:

Αν και δεν το κανω συχνα θα μπορουσα να πω οτι το αφεντικο μου με εχει βγαλει φιλασθενο μιας και 2 φορες (περιπου) το μηνα τυχαινει να παθαινω κατι...
Ας συμπεριλαβουμε ομως το γεγονος οτι δουλευω 7 μερες την εβδομαδα παντα εκτος απο καποιες σπανιες περιπτωσεις....1 φορα το δυμινο.... εεεεε δεν δικαιολογουμε?????

Παράθεση

cacofonix

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη cacofonix
Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια . Έχει γράψει 635 μηνύματα.

O cacofonix έγραψε στις 01:10, 17-04-11:

Θα το κάνω, αλλά αν το κάνω, θα δουλέψω διπλά την άλλη μέρα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους